Nie bądź tylko Gapiem. Weź aktywny udział w dyskusji i zarejestruj się już teraz. Rejestracja

Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 868, 869, 870, 871, 872, 873, 874 ... 962  Następna strona

Odpowiedz w temacie

Sprawy klubowe


Wszystko o Stali Rzeszów

Opcje      Szukaj
Post 14 paź 2019, o 16:55
 Re: Sprawy klubowe
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 11 lip 2009, o 16:52
Skąd: Strzyżów
Posty: 1796

Zobacz profil 
Ferenc twierdzi że coś będzie xd Chyba by się aż tak nie wydurniał... Jest jeszcze czas bo wątpię że będziemy szaleć na rynku transferowym. Idzie to wolno ale w 2 lidze raczej centrala pójdzie Nam na rękę. Bo Piła i Wanda mogą nie pojechać bardziej Wanda bo Polonia będzie walczyła do końca. Za to Krosno nie próżnuje Leśniak rozmawiał z Chmielem po zawodach do tego pewnie Rolnicki ,Josh Pickering, Karpow w kularach mówi się też o Ryan Douglasie Świdnicki i fajny skład gotowy.

_________________
ZKS


Ostatnio edytowano 14 paź 2019, o 17:33 przez bakson69, łącznie edytowano 1 raz

           
Post 14 paź 2019, o 17:12
 Re: Sprawy klubowe
Junior
Junior

Dołączył: 27 lip 2018, o 18:07
Posty: 157

Zobacz profil 
Chyba do konca pazdziernika nalezy zglosic druzyne do rozgrywek. Sklad i to nie najgorszy teoretycznie mozna zlozyc z "warszawek"...


           
Post 16 paź 2019, o 07:43
 Re: Sprawy klubowe
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 11 lip 2009, o 16:52
Skąd: Strzyżów
Posty: 1796

Zobacz profil 
Polecam artykuł dzisiejszym Super Nowości wypowiedź Prezesa Gubernata o walce z budżetem.

_________________
ZKS


           
Post 16 paź 2019, o 11:50
 Re: Sprawy klubowe
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 18 lis 2015, o 00:22
Posty: 1745

Zobacz profil 
Cytuj:
W ciągu niespełna półtora miesiąca musi się wyjaśnić przyszłość speedwaya w stolicy Podkarpacia.

Dokładnie miesiąc i 13 dni pozostało Rzeszowskiemu Towarzystwu Żużlowemu na zgłoszenie drużyny do 2. Ligi Żużlowej w sezonie 2020. Zgodnie z regulaminem, musi to nastąpić do 29 listopada br. – Głównym priorytetem jest dla nas w tej chwili zbudowanie budżetu, skompletowanie zespołu i zgłoszenie go do ligi. Musimy to po prostu zrealizować – mówi Leszek Gubernat, prezes Rzeszowskiego Towarzystwa Żużlowego. Kibice w stolicy Podkarpacia z coraz większym niepokojem obserwują działania niedawno powołanego do życia Rzeszowskiego Towarzystwa Żużlowego, które ma być kontynuatorem tradycji speedwaya w mieście nad Wisłokiem. Atmosferę niepewności dodatkowo podgrzewa już dwukrotnie przekładane spotkanie, podczas którego fani speedwaya mieli poznać najbliższe plany RTŻ.

44 dni i nic więcej

– Proszę wszystkich o uzbrojenie się w jeszcze odrobinę cierpliwości. Gdy sprawy się wyjaśnią, będą odpowiednie podpisy, to na pewno o wszystkim poinformujemy – zapewnia prezes Gubernat, który dla większości rzeszowskiego środowiska żużlowego jest anonimową postacią. – Jestem rodowitym rzeszowianinem, więc żużlem interesuję się od dawna. To, że do tej pory w nim nie działałem, to jest inna sprawa. Ukończyłem wrocławski AWF, więc ze sportem jestem na bieżąco. Dla mnie nie jest to obcy temat, ale specyfika żużla zobowiązuje do tego, żeby poznać go dokładniej. Mam na to bardzo mało czasu, jednak robię, co mogę – wyjaśnia prezes RTŻ. Czasu rzeczywiście jest mało, bowiem już 1 listopada otwiera się okienko transferowe, a na zgłoszenie drużyny do przyszło-rocznych zmagań ligowych pozostało niespełna półtora miesiąca. – To termin uznawany przez Główną Komisję Sportu Żużlowego. Na tę chwilę nie potrafię jednak powiedzieć, kiedy zgłosimy się do rozgrywek – dodaje Gubernat, który jednoznacznie podkreśla, że wszystko rozbija się o fundusze. – Ciągle powtarzam, że jak nie wiadomo, o co chodzi, to chodzi o pieniądze. A tych – nie będę ukrywał – trochę nam niestety brakuje. Powiem może inaczej: na dziś nie mamy takich pieniędzy, które pozwoliłyby nam zgłosić drużynę do ligi. Nie oznacza to jednak, że nie mamy w ogóle pieniędzy. Ja jestem optymistą, a może bardziej by tu pasowało stwierdzenie, realnym optymistą i myślę, że zbierzemy odpowiedni budżet i zdążymy ze wszystkim. Po to tutaj jesteśmy i zrobimy wszystko, żeby zgłosić drużynę do 2. Ligi Żużlowej – dodaje prezes RTŻ.

Pomoże oderwanie się od Stali?

Wydaje się, że pomocne w zebraniu wymaganej kwoty może być oderwanie się od struktur Speedway Stali Rzeszów S.A. oraz jej skompromitowanego właściciela i powołanie do życia nowego podmiotu. – To zdecydowanie może nam pomóc. Ja nie identyfikuję się z ludźmi, którzy byli w poprzednim sezonie. Nie wchodzę w to i nie oceniam. Nie chcę po prostu mieć z tym nic wspólnego. Gdy-bym miał zagłębiać się w te sprawy, relacje, które były, to byłoby to błędne koło – wyjaśnia Gubernat, jednocześnie zwracając uwagę na fakt, że sporo osób na razie tylko uważnie przygląda się działalności RTŻ. – Dużo ludzi obserwuje, co się dzieje i jak się to wszystko ułoży. Zdajemy sobie z tego sprawę. Myślę, że gdy zespół zgłosi się już do ligi, to może i więcej ludzi zgłosi się do nas i ze-chce nam pomóc – żywi nadzieję Gubernat. W przypadku powodzenia misji reaktywacji ligowego żużla w Rzeszowie może on znacznie urosnąć w oczach kibiców speedwaya w stolicy Podkarpacia. – Człowiek sam w takich sytuacjach nic nie znaczy. Tutaj musi być grupa ludzi. I faktycznie jest grupa zapalonych ludzi, znawców żużla, doświadczonych działaczy, ale też nie wszystko zależy od nas. Oczekujemy również na pomoc ze strony miasta. Zobaczymy, jak to się jeszcze wszystko zakończy. Na razie ma-my za sobą turniej o Puchar Prezydenta Miasta Rzeszowa, który wg mnie został dobrze zorganizowany. To był dla nas taki pierwszy poważny egzamin, jednak to nie był nasz priorytet. Zorganizowaliśmy turniej, aby żużel w Rzeszowie w ogóle nie zaniknął, żeby ludzie poczuli trochę zapachu metanolu i tej całej atmosfery, ale wiadomo, na co wszyscy czekają. Tym czymś jest liga i liczę, że w przyszłym roku powróci ona na stadion przy ul. Hetmańskiej – kończy sternik Rzeszowskiego Towarzystwa Żużlowego.


http://supernowosci24.pl/trwa-walka-o-lige-w-rzeszowie/

Jednym słowem tragedia


           
Post 16 paź 2019, o 13:02
 Re: Sprawy klubowe
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 5 sie 2003, o 15:17
Skąd: Polska,Rzeszów,
Posty: 1206

Zobacz profil 
Czyli nic nowego, nie tragedia ale realia, które wbrew wynurzeniom niektórych forumowiczów były do przewidzenia...

_________________
Gauleiter powrócił...
I nastał "terror praworządności"...


           
Post 16 paź 2019, o 14:06
 Re: Sprawy klubowe
Uczestnik GP
Uczestnik GP

Dołączył: 8 paź 2018, o 22:25
Posty: 1918

Zobacz profil 
Już 4 dni temu pisałem, że źle się dzieje, także nie wiem po co dramatyzować. Jeżeli nie uzbierają 1,2 mln w takim mieście jak Rzeszów gdzie jest wielu sponsorów będzie po prostu kpiną i tyle. Jeżeli żużel nie wystartuje to trzeba zaorać tor i się nie ośmieszać co roku. Jak widać po prostu jest to sport niepotrzebny, bo jakby był potrzebny to Ferenc by rzucił od razu milion i tyle.


           
Post 16 paź 2019, o 14:27
 Re: Sprawy klubowe
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 27 mar 2016, o 00:11
Posty: 1063

Zobacz profil 
Pożyjemy zobaczymy.

Tragedia dlaczego? Dlatego, że prezes nie chce wchodzić do ligi z długami na start? :D
To chyba dobre podejście. Lepiej nie zaczynać niż zacząć i zaraz czytać o długach.

_________________
HEJ STAL !


           
Post 16 paź 2019, o 14:40
 Re: Sprawy klubowe
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 18 lis 2015, o 00:22
Posty: 1745

Zobacz profil 
Tragedia bo to tej pory nie uzbierali odpowiedniego budzetu na lige a mamy za 14 dni okno transferowe a nasz klub jako jedyny nie musial płacić zawodnikom za poprzedni sezon bo to jest nowy podmiot co jest bardzo komfortową sytuacją.


           
Post 16 paź 2019, o 15:34
 Re: Sprawy klubowe
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 27 mar 2016, o 00:11
Posty: 1063

Zobacz profil 
No to faktycznie tragedia :D

_________________
HEJ STAL !


           
Post 16 paź 2019, o 16:28
 Re: Sprawy klubowe
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 30 lip 2006, o 18:46
Posty: 1592

Zobacz profil 
Bardzo sensowny wywiad. Oszczędnie, ale konkretnie i bez owijania w bawełnę. Tego w rzeszowskim żużlu brakowało od lat. Ale mam pewne wątpliwości czy wystartowanie w przyszłym sezonie jest absolutnie konieczne. Skoro pewne fundusze są, to może zająć się organizacją kilku turniejów rangi krajowej, memoriał Nazimka itp. Dobrze przygotować tor, zaprosić kilka osób, które można nakłonić na sponsoring i jazda w 2021.

_________________
***** ***


           
Post 16 paź 2019, o 16:54
 Re: Sprawy klubowe
Uczestnik GP
Uczestnik GP

Dołączył: 8 paź 2018, o 22:25
Posty: 1918

Zobacz profil 
Brak startu w 2020 byłby jeszcze znośny. Zarząd mogłoby tłumaczyć to, że po prostu budują zaufanie i potrzebują więcej czasu na to, bo jakby nie patrzeć to trochę na ostatnią chwilę weszli. Jednak brak startu w 2021 i to z sensownym budżetem pozwalającym przynajmniej na Play Off, a nie na przejechanie sezonu jak prawdopodobnie planowane jest teraz będzie ostatecznym gwoździem do trumny. W mieście Rzeszów, a także na całym Podkarpaciu jest tyle firm, że zarząd razem z Prezydentem miasta Rzeszowa Tadeuszem Ferencem powinien spokojnie zbudować dobry budżet. W innym przypadku po prostu nie ma sensu się w to dalej bawić i robić kibicom nadzieję.


           
Post 17 paź 2019, o 10:44
 Re: Sprawy klubowe
Senior
Senior
Avatar użytkownika

Dołączył: 26 lis 2015, o 15:47
Posty: 303

Zobacz profil 
Weźcie pod uwagę, jak późno zaczęły się realne działania zmierzające do startu w lidze w 2020 r. Cudów nie ma i nie jest to wina Gubernata. Do deklaracji Ferenca radzę podchodzić z dużym dystansem. Będzie kasa na koncie, to będzie można powiedzieć, że się z nich wywiązał...


           
Post 17 paź 2019, o 21:58
 Re: Sprawy klubowe
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 27 mar 2016, o 00:11
Posty: 1063

Zobacz profil 
Pytanie do prawdziwych znawców. 1,2 mln budżetu na 2 ligę to dużo, mało?

_________________
HEJ STAL !


           
Post 17 paź 2019, o 22:31
 Re: Sprawy klubowe
Reprezentant kraju
Reprezentant kraju
Avatar użytkownika

Dołączył: 15 wrz 2005, o 16:13
Posty: 820

Zobacz profil 
Znawca ze mnie zaden, ale powiedzialbym, ze tak mocno na styk.


           
Post 17 paź 2019, o 23:01
 Re: Sprawy klubowe
Senior
Senior

Dołączył: 17 kwi 2009, o 19:01
Skąd: New Jersey
Posty: 300

Zobacz profil 
Za 1 million smialo mozna 2 ligę pojechać...aby myśleć o czymś więcej (play-off + awans 1.6 - 2 miliony)
Co nie znaczy że mając 2 miliony od razu pewny awans

_________________
https://youtu.be/5DxhXflwC8I
https://youtu.be/QvXM9ZvZ0zo


           
Post 18 paź 2019, o 06:13
 Re: Sprawy klubowe
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 11 lip 2009, o 16:52
Skąd: Strzyżów
Posty: 1796

Zobacz profil 
Krosno miało 1,4 mln a początkowo 1,25 mln.

a własnie Wilki też dopiero montują budżet

O co Wilki będą walczyć w 2020 roku?
To się okaże tak naprawdę dopiero końcem listopada i początkiem grudnia. Będziemy znać odpowiedzi od największych sponsorów, z którymi rozmawiamy. Poznamy siłę drugiej ligi, składy innych zespołów, potencjały klubów, także finansowe. Dopiero w grudniu wyjaśni się o co pojedziemy w nowym sezonie. Teraz mogę zadeklarować, że pojedziemy o lepszy wynik niż w tym roku. Kibice zapewne powiedzą, że to zbyt mała deklaracja, bo chcieliby od razu czegoś wielkiego, ale my twardo stąpamy po ziemi. Chcielibyśmy zająć co najmniej trzecie miejsce. Na razie za wcześnie cokolwiek mówić, bo nie wiadomo co będzie z klubem z Poznania po wstrząsie barażowym. Zarząd opolskiego klubu od kilku lat ogłaszał awans, ale nie udało się im tego celu zrealizować, więc nie wiadomo czy nadal chcą szturmować pierwszą ligę, czy jakieś większe przemyślenia będą miały miejsce w Opolu. Nie wiadomo też czy do rozgrywek przystąpi zespół z Rzeszowa. Przypuszczam, że to się wyjaśni dopiero w listopadzie w okresie licencyjnym. Przypomnę, że od 1 do 14 listopada trwa podpisywanie kontraktów, a od 15 do 30 listopada to okres licencyjny dla klubów pierwszej i drugiej ligi, bo ekstraliga rządzi się swoimi prawami. W listopadzie wyjaśni się o co pojedziemy w przyszłym roku. Chcemy jechać o lepszy wynik. Tak budujemy krośnieński żużel, żeby to były naczynia również połączone wespół z miastem i inwestycją, którą prezydenci Krosna zapowiedzieli i chcą ją zrealizować, czyli rozbudować stadion. Mieliśmy w tym roku komplety publiczności na trybunach i wielokrotnie zdarzało się, że brakowało miejsc siedzących. Na stadionie jest 2300 miejsc siedzących. To było za mało. Mieliśmy takie przypadki, że matki z dziećmi podchodziły pod budynek klubowy w trakcie meczów do ochrony i pokazywały bilet, a nie miały gdzie usiąść. Byłem proszony do tych kibiców i powiem szczerze, że nie było za bardzo co odpowiedzieć na to, oprócz tego, żeby rozejrzeli się i poszukali miejsca. Aż prosi się, żeby powstała trybuna na pierwszym wirażu. Jest zaprojektowana, trwają ostatnie ustalenia i do końca tego roku mają być podpisane wszelkie dokumenty na mocy których w 2020 roku ma ruszyć budowa trybuny i masztów oświetleniowych wokół toru i parku maszyn. Oświetlenie jest niezbędne do tego, żeby spełnić warunki pierwszoligowe. Wszyscy chcemy i celujemy w to, żeby drużyna Wilków Krosno startowała w perspektywie najbliższych dwóch, trzech lat ligę wyżej. Krośnieńska drużyna może śmiało o to powalczyć. Ekstraliga jest czymś zbyt odległym i mało realnym dla 47-tysięcznego miasta. Pierwsza liga jest osiągalna. Nie jest sztuką awansować i nie utrzymać się lub awansować i nie mieć stadionu przystosowanego do wymogów pierwszej ligi.


fragment wywiadu z Grzegorzem Leśniakiem .

_________________
ZKS


           
Post 18 paź 2019, o 12:19
 Re: Sprawy klubowe
Uczestnik GP
Uczestnik GP

Dołączył: 8 paź 2018, o 22:25
Posty: 1918

Zobacz profil 
zielony 1,2 mln budżet, który pozwoli przejechać sezon na spokojnie u bez cyrków z płatnościami. Mnie zastanawia tylko jedna sprawa. Niech mnie ktoś oświeci, bo może jestem w błędzie. Gubernat mówi, że na ten moment nie mają kasy pozwalającej na start w lidze. Miasto 500000 zł. Gdzieś w wywiadzie było mówione, że 50 lokalnych firm zadeklarowało finansowe wsparcie. Wiadomo że te firmy kokosów nie rzucą, ale z 10 tysięcy od każdej to chyba realna kwota nie ? Czyli od 50 firm kolejne 500000 zł. Dodatkowo wsparcie MP niby zadeklarowała. No to ona ze 100 tysięcy powinna rzucić. Czyli jest już 1,1 mln. No to 100000 zostaje, a jeszcze są takie firmy jak Handlopex, Greinplast. Mnie to cały czas zastanawia jak w takim mieście jak Rzeszów nie mogą uzbierać 1,2 mln na start. Chyba że te deklaracje to jak zwykle były na krzywą gębę ;)


           
Post 18 paź 2019, o 13:40
 Re: Sprawy klubowe
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 5 sie 2003, o 15:17
Skąd: Polska,Rzeszów,
Posty: 1206

Zobacz profil 
Znowu zaczyna się liczenie nieswoich pieniędzy...? Wiem, że we wpisie na forum wszystko wydaje się takie łatwe i oczywiste, ale tym się różni forumowe zarządzanie klubem od prawdziwego, że w przypadku tego drugiego zderzamy się z rzeczywistością a nie czyimiś wyobrażeniami...

_________________
Gauleiter powrócił...
I nastał "terror praworządności"...


           
Post 18 paź 2019, o 13:51
 Re: Sprawy klubowe
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 11 lip 2009, o 16:52
Skąd: Strzyżów
Posty: 1796

Zobacz profil 
Greniplast sponsoruje Wilki tam samo jak i Leżajsk i Marma podobno jest więcej firm co wspiera Wilki także Tak Marta pomaga :wysmiewacz:

_________________
ZKS


           
Post 18 paź 2019, o 14:16
 Re: Sprawy klubowe
Uczestnik GP
Uczestnik GP

Dołączył: 8 paź 2018, o 22:25
Posty: 1918

Zobacz profil 
bakson do tej pory to tylko Lis kilka razy mówił, że rozmawiał z Panią Martą i obiecała wsparcie, a sama Marta się nie wypowiedziała co tego wsparcia. Także może Lis rozmawiał z jakąś inną osobą, a nie z MP :wysmiewacz:


           
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19230 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 868, 869, 870, 871, 872, 873, 874 ... 962  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości


Narzędzia



Skocz do:  

Uprawnienia

Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

Original style by phpBBservice.nl & New Design style by ZeNaNLi