Nie bądź tylko Gapiem. Weź aktywny udział w dyskusji i zarejestruj się już teraz. Rejestracja

Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Odpowiedz w temacie

Brian Andersen wraca na tor!


Wszystko o Stali Rzeszów

Opcje      Szukaj
Post 13 wrz 2006, o 15:05
 Brian Andersen wraca na tor!
Danish Power!
Danish Power!
Avatar użytkownika

Dołączył: 30 sty 2003, o 12:44
Skąd: Danishlandia
Posty: 9776

Zobacz profil 
Cytuj:
Jeden z najlepszych obcokrajowców w historii Stali Rzeszów wraca na tor! Duńczyk Brian Andersen weźmie udział w pożegnalnym turnieju Tony Rickardssona.

Już 3. października w Aveście rozegrany zostanie trzeci i ostatni turniej „Final Lap” będący pożegnaniem z torem Wielkiego Mistrza Tony Rickardssona. Masarna Avesta zmierzy się w nim z Resztą Świata. W tym pierwszym zespole podobnie jak kilka lat temu pojawi się przyjaciel i mechanik „Rickiego”, były zawodnik Stali Rzeszów Brian Andersen.

Duńczyk był uważany przez fachowców za ogromny talent. Wielu widziało w nim następcę Hansa Nielsena. Przypuszczenia nie były bezpodstawne. Andersen bowiem wywalczył tytuł IMŚJ, zdobywał medale DMŚ, był też wysoko w klasyfikacji Grand Prix w 1997. Jednak błyskotliwa kariera młodego Duńczyka stopniowo zanikała. Andersen nie sięgnął, jak się mogło wcześniej wydawać, po medale IMŚ. Z pewnością powodem tego była także kontuzja obojczyka, która uniemożliwiła utrzymanie się Duńczyka w cyklu Grand Prix.

W lidze polskiej pojawił się w roku 1991, w Polonezie Poznań. Następnie po trzech sezonach przerwy wystartował w naszym kraju ponownie. W sezonie 1995 pojawił się w zespole Stali Rzeszów i przez trzy sezony był liderem z prawdziwego zdarzenia. Do dziś kibice mają w pamięci jego „duże” komplety 18. punktów, które zdobywał dla naszego zespołu, oraz piękne występy gwarantujące wygrane mecze Stali – szczególnie niespodziewana wygrana we Wrocławiu. W sezonie 1998 postanowił odejść do Unii Leszno, następnie startował także we Wrocławiu i Częstochowie. Wtedy jednak przeżywał ogromne problemy związane z kontuzjami, które doprowadziły do końca jego kariery przed rozpoczęciem sezonu 2003.

Do największych sukcesów Andersena można zaliczyć czterokrotny start w finałach IMŚ (najwyżej sklasyfikowany na 6 miejscu w 1997); srebrny i dwa brązowe medale DMŚ; IMŚJ z 1991; dwukrotnie stawał na najwyższym stopniu podium w indywidualnych mistrzostwach Danii – szczególnie to zdobyte w sezonie 1995 było ogromnym zaskoczeniem dla wielu fachowców, gdyż w tym czasie na Duńskich torach królowali Hans Nielsen i Tommy Knudsen.

Po zakończeniu kariery Andersen pozostał przy żużlu. Obecnie jest jednym z najpopularniejszych tunerów na świecie, w ostatnich latach przygotowywał sprzęt między innymi Tony Rickardssonowi, który zdobywał na nim tytuły Mistrza Świata. Poza tym Andersen jest opiekunem młodego duńskiego żużlowca Mortena Risagera.

Polskie kluby:
Polonez Poznań - (1991)
Stal Rzeszów - (1995 - 1997)
Unia Leszno - (1998 - 1999)
WTS Wrocław - (2000)
Włókniarz Częstochowa - (2001)

Obrazek
Brian Andersen za czasów jazdy w Stali Rzeszów

Fot. archiwum


http://www.stal.rzeszow.pl

Jedziemy do Avesty? :D

_________________
"Jeżeli masz wszystko pod kontrolą, to znaczy ze jedziesz zbyt wolno."

Obrazek


           
Post 13 wrz 2006, o 15:18
 
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 27 gru 2003, o 17:08
Posty: 2485

Zobacz profil 
Fajnie byłoby pojechać do Avesty i znów zobaczyć Briana w akcji;] Sezon 97 w jego wykonaniu... ach... to były czasy... Szkoda, że od nas odszedł bo kiedy to zrobił nie szło mu już tak dobrze. Ale mimo wszystko trzeba mu oddać co jego. B. Andersen jak dla mnie jest najlepszym zawodnikiem zagranicznym jaki kiedykolwiek występował w Stali ;]

_________________
Obrazek


           
Post 13 wrz 2006, o 15:27
 
Danish Power!
Danish Power!
Avatar użytkownika

Dołączył: 30 sty 2003, o 12:44
Skąd: Danishlandia
Posty: 9776

Zobacz profil 
Uwielbialem tego goscia, mimo, ze nie byl fighterem, jezdzil troche sztywno to jednak byl niezwykle skuteczny. Mial swoje "jazdy" i dziwactwa ("dawac banany bo nie jade" :D), ale dla Stali zrobil bardzo wiele. Jak chocby we wspomnianym przeze mnie meczu we Wrocku.

O ile dobrze pamietam jego ostatnie spotkanie w barwach Stali na Hetmanskiej to byl ten deszczowy mecz z Toruniem '97, ale moge sie mylic ;) Natomiast z okazji jego powrotu na tor odszukalem stary avatar, ktory dawno temu uzywalem na tym forum. Czas powrotow to czas powrotow :D

Danish Power!

_________________
"Jeżeli masz wszystko pod kontrolą, to znaczy ze jedziesz zbyt wolno."

Obrazek


           
Post 13 wrz 2006, o 15:39
 
Senior
Senior

Dołączył: 4 maja 2006, o 17:10
Skąd: rzeszow
Posty: 285

Zobacz profil 
pamietam ten mecz we wroclawiu do dzisiaj. specjalnie pojechalem do wrocka na ten mecz. po 14 biegu bylo 43-41 dla wrocka, w 15 biegu mial jechac knudsen (dotychczas mial 15 pkt w 5 startach i byl niepokonany) od nas andersen i g. rempala. i nie moglem uwierzyc jak nasi jechali na 5-1 wiezli za soba knudsena i wynik 46-44 dla stali. ale wroclaw nam sie odwdzieczyl w tym roku:-) podobna sytuacja tylko ze tym razem wroclaw nas w rzeszowie zalatwil tak samo jak my ich. co do andersena - w momencie jak odszedl ze stali jego forma zaczela spada w dol, takze nie ma czego zalowac ze odszedl :-)
pamietam tez jego debiut swiez po awansie stali do owczesnej pierwszej ligi i mecz na dzien dobry z wlokniarzem czestochowa gdzie brian pozytywnie zaskoczyl. wpadki? na oficjlane spotkanie z kierownictwem stali przyszedl w dresie :-)

_________________
winnie the pooh


           
Post 13 wrz 2006, o 15:45
 
TROLL
Avatar użytkownika

Dołączył: 21 maja 2006, o 10:54
Posty: 59

Zobacz profil 
Niech nasz klub próbuje go ściągnąć na memoriał nazimka.

_________________
Obrazek


           
Post 13 wrz 2006, o 16:06
 
Senior
Senior

Dołączył: 25 wrz 2004, o 09:26
Posty: 257

Zobacz profil 
Noooooo popieram o ile byłby memoriał im. E. Nazimka to niech go próbują ściągnąć :) zawsze chciałam jeszcze zobaczyć Briana na Rzeszowskim torze :P wkońcu to jest mój dawny idol z dzieciństwa :D jeszcze w pamięci mi pozostały co nie które jego wyczyny na torze ;) niech ktoś pogada z Martą 8-) oczywiście żartowałam :P ciekawe czy to jest realne, żeby Andersen tu jeszcze kiedyś wystartował :) Pozdrawiam ... :D

_________________
25.09.05 Tego Dnia W Rzeszowie Nikt Do Końca Życia Nie Zapomni Siedmiu Żużlowców Sprawiło Radość Pietnastu Tysiącom Ludzi.
_________________
Z :)
K :) ---> DERBY SĄ NASZE!!!
S :) :twisted:
_________________


Ostatnio edytowano 13 wrz 2006, o 16:07 przez Faneczka, łącznie edytowano 1 raz

           
Post 13 wrz 2006, o 16:06
 
Danish Power!
Danish Power!
Avatar użytkownika

Dołączył: 30 sty 2003, o 12:44
Skąd: Danishlandia
Posty: 9776

Zobacz profil 
wiktor14 napisał(a):
Niech nasz klub próbuje go ściągnąć na memoriał nazimka.

Ty chyba nie do konca wiesz o co w tym chodzi i nie pamietasz co sie dzialo z Brianem w ostatnich latach. Andersen wystapi pewnie w 1-2 biegach w tym turnieju i tyle. Zrobi to dla Rickiego i to wszystko. Na pewno na tor nie wroci, ze wzgledu na problemy z obojczykiem, ktore trwaja od 1997 roku. Poza tym jako tuner zarabia sporo kasy, jest w tym dobry i przy tym zostanie.

Wracaja do wspomnien, to najlepszy sezon Briana to bez watpienia 1997. Swiat zaczac zadziwiac w GP Niemiec gdzie byl drugi i w nastepnej rundzie w GP Anglii gdzie wygral swoj jedyny turniej w karierze. Dzieki temu na dwa turnieje przed koncem byl drugi w klasyfikacji generalnej. Tuz przed przedostanim turniejem GP we Wrocku zlamal obojczyk :( Postanowil jednak pojechac w tym turnieju na sile i skonczylo sie na wygranym finale D i 13 miejscu. I to byl chyba najwiekszy jego blad w karierze. Przez ten wystep ze zlamanym obojczykiem jego stan sie pogorszyl i Andersen juz do konca kariery odczuwal tego skutki nigdy nie wracajac do formy jaka wtedy prezentowal.

Przez wiele lat smigal w Coventry Bees (Anglia) i Masarnie Avesta (Szwecja). Pod koniec kariery zmienil klub w Anglii i jezdzil w Oxfordzie.

_________________
"Jeżeli masz wszystko pod kontrolą, to znaczy ze jedziesz zbyt wolno."

Obrazek


           
Post 13 wrz 2006, o 16:09
 
Senior
Senior

Dołączył: 25 wrz 2004, o 09:26
Posty: 257

Zobacz profil 
Hmmm...dzięki K2, że to napisałeś :) no to jeśli tak jest to niech lepiej nie ryzykuje :( szkoda, że już nie będe mogła podziwiać jego jazdy :( chociarz mam w planach pojechać do Tarnowa :D

_________________
25.09.05 Tego Dnia W Rzeszowie Nikt Do Końca Życia Nie Zapomni Siedmiu Żużlowców Sprawiło Radość Pietnastu Tysiącom Ludzi.
_________________
Z :)
K :) ---> DERBY SĄ NASZE!!!
S :) :twisted:
_________________


           
Post 13 wrz 2006, o 17:43
 
Danish Power!
Danish Power!
Avatar użytkownika

Dołączył: 30 sty 2003, o 12:44
Skąd: Danishlandia
Posty: 9776

Zobacz profil 
Faneczka napisał(a):
chociarz mam w planach pojechać do Tarnowa :D

Ale w Tarnowie Briana nie bedzie :P pozdro MaK :D

Swoja droga to jak jestesmy przy Andersenie i Tarnowie to chyba kazdy pamieta rok 1996, przedostania kolejka sezonu i piekna wygrana Stali wlasnie w Moscicach, spuszczajaca Tarnow na wiele lat na dno polskiego zuzla. Jednym z glownych autorow wygranej nad Unia byl wlasnie Brian :)

_________________
"Jeżeli masz wszystko pod kontrolą, to znaczy ze jedziesz zbyt wolno."

Obrazek


           
Post 13 wrz 2006, o 18:00
 
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 10 wrz 2004, o 14:49
Posty: 1792

Zobacz profil 
Szkoda że Brian nie wystąpi na naszym torze bo z miłą chęcią poszedł bym na takie zawody.Jego akcje pełne podziwu ach........

_________________
ZAWSZE I WSZĘDZIE STAL RZESZÓW NAJLEPSZA BĘDZIE!!!


           
Post 13 wrz 2006, o 20:02
 
Trener
Trener
Avatar użytkownika

Dołączył: 2 cze 2004, o 19:58
Skąd: H69
Posty: 2336

Zobacz profil 
K 2 napisał(a):
O ile dobrze pamietam jego ostatnie spotkanie w barwach Stali na Hetmanskiej to byl ten deszczowy mecz z Toruniem '97, ale moge sie mylic :wink:

Dokładnie jest tak jak piszesz, K 2. Zdobył wtedy 13 punktów, przegrywając dwukrotnie z Markiem Loramem, w ostatnim biegu jednak odegrał się Anglikowi, przywożąc nad nim dublet z Grześkiem Rempałą :wink: .

Natomiast jeśli chodzi ogólnie o ostatni występ w barwach Stali, było to bodajże na wyjeździe w Zielonej Górze. O ile mnie pamięć nie myli zdobył 6 punktów. Krążyły powszechne opinie że zaczął gwiazdorzyć po zwycięstwie w rundzie GP w Bradford.

_________________
Obrazek


           
Post 13 wrz 2006, o 22:43
 
Reprezentant kraju
Reprezentant kraju
Avatar użytkownika

Dołączył: 29 sty 2005, o 20:47
Posty: 749

Zobacz profil 
Oj moje początki z żużlem - Brian Andersen, właśnie miałem pisać co jest z nim bo bardzo byłem ciekaw. Przypomina mi sie jeden mecz z Jego udziałem gdy bodajże zapewniliśmy sobie utrzymanie w 1 lidze. Brian zdobył komplet, nie mógł go nawet dogonić uwczesny bodajże najlepszy żużlok Billy Hamil. Po meczu była własnie afera bo Billy kazał dokładnie sprawdzić motor naszego jeźdźca za co musiał bodajże zabulić kilka tysięcy :D Troszke było nerwów ale kontrola nic nie wykazała a po meczu była impra do białego rana :) Nie pamiętam dokładnie kiedy to było, to były moje początki zainteresowania sie żużlem :] jak ktoś pamięta dokłanie ten mecz bardzo bym prosił o małe streszczenie ;)


           
Post 13 wrz 2006, o 22:51
 
Danish Power!
Danish Power!
Avatar użytkownika

Dołączył: 30 sty 2003, o 12:44
Skąd: Danishlandia
Posty: 9776

Zobacz profil 
Martines napisał(a):
Nie pamiętam dokładnie kiedy to było, to były moje początki zainteresowania sie żużlem :] jak ktoś pamięta dokłanie ten mecz bardzo bym prosił o małe streszczenie ;)

1996 ostatnia kolejka u siebie z GKM-em :) Canal + na zywo robil relacje nawet. Mecz o utrzymanie, Grudziadz przyjechal z IMŚ Hamillem i znanym mechanikiem, bodajze Otto Weissem. Pierwszy bieg Hamilla i tasma :D Szal radosci. Mial byc wielki mecz, a Stal spokojnie wygrala. Warto dodac o rekordowej ilosci kibicow na tym meczu, na kilka godz przed meczem byly ogromne kolejki do kas :)

To byl ten slynny sezon, w ktorym po kilku kolejkach Stal miala 0 pkt. na koncie! O ile dobrze pamietam to pierwszy wygrany mecz mial miejsce u siebie z Wrockiem w dniu dziecka 1 czerwca :D Piekna koncowka, wspomniana kilka postow wyzej wygrana w Tarnowie, oraz ta z GKM-em zapewnila nam utrzymanie.

_________________
"Jeżeli masz wszystko pod kontrolą, to znaczy ze jedziesz zbyt wolno."

Obrazek


Ostatnio edytowano 13 wrz 2006, o 22:58 przez K 2, łącznie edytowano 1 raz

           
Post 13 wrz 2006, o 22:57
 
Reprezentant kraju
Reprezentant kraju
Avatar użytkownika

Dołączył: 29 sty 2005, o 20:47
Posty: 749

Zobacz profil 
Dzięki Ci wielkie, akurat na meczu w tedy nie byłem, suchałem go w radiu jednak potem pojechałem pamiętam z rodzicami po własnie wcześniej wspomnianą impreze. Bo mój brat tam był i z tego co pamiętam to było mnóstwo ludzi, mnóstwo alkoholu żuzlowcy hałas motoru i do tego dużo panienek :P czyli wszystko co potrzebne jest do idealnej imprezy :twisted: :P Brian w tedy dał popis, nie było bata na niego, szkoda że tak potoczyła się Jego kariera :( Rzeszów jeszcze na długo będzie Go pamiętał ;)


           
Post 13 wrz 2006, o 23:50
 
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 27 gru 2003, o 17:08
Posty: 2485

Zobacz profil 
K 2 napisał(a):
Martines napisał(a):
Nie pamiętam dokładnie kiedy to było, to były moje początki zainteresowania sie żużlem :] jak ktoś pamięta dokłanie ten mecz bardzo bym prosił o małe streszczenie ;)

1996 ostatnia kolejka u siebie z GKM-em :) Canal + na zywo robil relacje nawet. Mecz o utrzymanie, Grudziadz przyjechal z IMŚ Hamillem i znanym mechanikiem, bodajze Otto Weissem. Pierwszy bieg Hamilla i tasma :D Szal radosci. Mial byc wielki mecz, a Stal spokojnie wygrala. Warto dodac o rekordowej ilosci kibicow na tym meczu, na kilka godz przed meczem byly ogromne kolejki do kas :)

To byl ten slynny sezon, w ktorym po kilku kolejkach Stal miala 0 pkt. na koncie! O ile dobrze pamietam to pierwszy wygrany mecz mial miejsce u siebie z Wrockiem w dniu dziecka 1 czerwca :D Piekna koncowka, wspomniana kilka postow wyzej wygrana w Tarnowie, oraz ta z GKM-em zapewnila nam utrzymanie.


Ja tylko dodam, że dzień wcześniej przed meczem z Grudziądzem Hamill zapewnił sobie tytuł IMŚ i dlatego każdy kibic chciał zobaczyć jak ponosi porażkę z naszym zawodnikiem;] Andersenowi ta sztuka udała się trzykrotnie a w jednym z biegów (kiedy pokonał Hamilla) o ile dobrze pamiętam wyśrubował świetny czas, któremu niewiele brakowało do ówczesnego rekordu toru Simona Wigga.

Pamiętam jeszcze mecz z Wrocławiem u siebie w sezonie 97. W 14 biegu Kuciapa wyjechał na oponie w której nie było powietrza:P Andersen zachował się bardzo koleżeńsko bo zaczął ją pompować ale o dziwo nic to nie dało:P Dopiero interwencja bodajże Ślączki albo Stachyry (pożyczyli swój motocykl Maćkowi) dała Kuciapie 3 punkty;] Ach to były czasy....


A co do jego przyjazdu to nakręciliście mnie:D:P Byłoby świetnie jeśli Brian przyjechałby do nas albo na Nazimka albo na mecz z Rybnikiem. Cieszyłbym sięjak dziecko...;] Ach... Ale coś mi się wydaje, że nadzieja matką głupich...:P

_________________
Obrazek


           
Post 14 wrz 2006, o 15:53
 
Senior
Senior

Dołączył: 25 wrz 2004, o 09:26
Posty: 257

Zobacz profil 
O przepraszam, za małą wtope :lol: Bóg zapłać Ci K2 za to, że mi napisałeś ^o^ ale i tak mam zamiar pojechać do Tarnowa mimo tego :D nie będzie Briana to inni będą ;) Pozdrawiam! :)

_________________
25.09.05 Tego Dnia W Rzeszowie Nikt Do Końca Życia Nie Zapomni Siedmiu Żużlowców Sprawiło Radość Pietnastu Tysiącom Ludzi.
_________________
Z :)
K :) ---> DERBY SĄ NASZE!!!
S :) :twisted:
_________________


           
Post 3 paź 2006, o 22:49
 
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 5 kwi 2003, o 10:29
Skąd: RzeszóW
Posty: 1328

Zobacz profil 
I po występie Briana zdobył 2pkt w czterech startach (0,1,1,0) (w trzecim) ostatnim pożegnalnym meczu dla Tonego Rickardssona.

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=2gFdiD6IuBA | Balinski Hampel / Kuciapa Watt


           
Post 3 paź 2006, o 23:43
 
Weteran
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył: 1 maja 2003, o 21:54
Skąd: Kraków
Posty: 3998

Zobacz profil 
Cytuj:
To byl ten slynny sezon, w ktorym po kilku kolejkach Stal miala 0 pkt. na koncie! O ile dobrze pamietam to pierwszy wygrany mecz mial miejsce u siebie z Wrockiem w dniu dziecka 1 czerwca Piekna koncowka, wspomniana kilka postow wyzej wygrana w Tarnowie, oraz ta z GKM-em zapewnila nam utrzymanie.


Dokladnie tak było. Chyba 10 pkt starczyło nam do utrzymania. Były to wygrane u siebie ze Spartą (10 kolejka bodajze i pierwsze punkty!!- Wojtula Załuski nie miał badań ważnych chyba i nie pojechał z nami co nam pomogło bardzo). Potem koniec czerwca wygrana z Bydzią u siebie oczywiscie i na koniec wygrana ze Startem (w ktorym "nasz" późniejszy Toniczek wtedy jezdził), wygrana w Mościcach i u siebie z GKM- Brian komplet i prawie rekord toru. A miejsca to 3 godz. przed tym meczem trzymałem :-)


           
Post 4 paź 2006, o 00:10
 
Solidny ligowiec
Solidny ligowiec

Dołączył: 12 lis 2002, o 21:56
Skąd: rzeszów
Posty: 473

Zobacz profil 
Dziewiaty bieg meczu w tarnowie. . Brian jedzie z Rafałem Wilkiem a z buczolandi (rezerwa taktyczna) Jacek i Tomek Rempałowie. Wygrywamy 4-2 a Andersen na trzecim okrązęniu wyprzedza Jacka . Jacek jechał na motorze Rikardsona. Mam do dziś tasmę z tego meczu. Buczolandia pod wodzą "wielkiego nieszczęścia" Stasia Kępowicza ląduje w drugiej lidze. Atak Andersena był niesamowity. Oglądałem to kilkanaście razy.

_________________
joo


           
Post 4 paź 2006, o 03:37
 
Legenda
Legenda
Avatar użytkownika

Dołączył: 29 sie 2004, o 11:25
Skąd: Sydney
Posty: 8388

Zobacz profil 
A moze by tak Briana zaprosic na memorial Nazimka, co by publika
mogla go sobie jeszcze raz obejrzec? :D

Brian to byl gosc... ale sezon 1997 skopal dosc konkretnie, zawalil
pare meczow (jak chocby frajerska przegrana z Dobruckim w meczu
z Pila, co pozwolilo Polonii wywalczyc remis). Nie byl juz tym samym
zawodnikiem, co wczesniej, a glosno mowilo sie o tym, ze po sukcesie
w GP uderzyla mu do glowy sodowka.

_________________
Regards from Sydney
Jasiek

It's ok to disagree with me. I cannot force you to be right


           
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w temacie  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 219 gości


Narzędzia



Skocz do:  

Uprawnienia

Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

Original style by phpBBservice.nl & New Design style by ZeNaNLi