Nie bądź tylko Gapiem. Weź aktywny udział w dyskusji i zarejestruj się już teraz. Rejestracja

Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Odpowiedz w temacie

Archiwum Stali Rzeszów


Wszystko o Stali Rzeszów

Opcje      Szukaj
Post 16 sie 2013, o 21:46
 Re: Archiwum Stali Rzeszów
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 30 lip 2006, o 18:46
Posty: 1594

Zobacz profil 
"Oprócz jupiterów i mega grubego Sondeja z tego finału pamiętam jeszcze upadek na starcie Kuciapy, kiedy nie dociążył motocykla."

O Dżizas, Brzycho, przypomniałeś mi ten moment... miałem 4 lata i pamiętam to do dziś. To było dla mnie traumatyczne przeżycie. :D Później przez wiele lat zamykałem oczy i otwierałem je dopiero jak wchodzili w pierwszy łuk... :D

Ale chciałem poruszyć inny temat. Natknąłem się na mecz Rzeszów-Wrocław 95', gdzie w czasie prezentacji Załuski został niemiłosiernie wygwizdany. O co chodziło?

_________________
***** ***


           
Post 16 sie 2013, o 22:18
 Re: Archiwum Stali Rzeszów
Weteran
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył: 1 maja 2003, o 21:54
Skąd: Kraków
Posty: 3982

Zobacz profil 
Chodziło o to, że Załuski w pierwszym meczu Sparta - Stal w sezonie '95 wsadził w deski Siwego. Piotrek potłukł się niesamowicie, wypadek wyglądał makabrycznie. Zwłaszcza ucierpiała prawa ręka- kilka dni po wypadku opisując to wszystko na spokojnie mówił, że miał wrażenie jakby rękę mu urwało i wisi gdzieś w kevlarze. Wykurował się na rewanż właśnie ze Spartą. Na prezentacji zebrał spore owacje, mimo, że punktów wtedy za wiele nie zrobił (chyba 1), to jego obecność w składzie dała dużo otuchy chłopakom. Sprężyli się niesamowicie i po zaciętym meczu pokonali wrocławian. To były czasy...

_________________
1 miejsce - Typer Żużlowych Wydarzeń 2018
1 miejsce - Typer Żużlowych Wydarzeń 2017
1 miejsce - Typer Żużlowych Wydarzeń 2008
1 miejsce - Typer Żużlowy Liga 2020
1 miejsce - Premiership Trenerów 2018
2 miejsce - Typer Żużlowych Wydarzeń 2019
3 miejsce - Typer Żużlowych Wydarzeń 2016
3 miejsce - Typer Żużlowy Liga 2019
3 miejsce - Typer Żużlowy Liga 2012
3 miejsce - Typer Żużlowy Liga 2010
3 miejsce - Elitserien Trenerów 2018


           
Post 16 sie 2013, o 23:16
 Re: Archiwum Stali Rzeszów
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 14 cze 2005, o 00:34
Posty: 2957

Zobacz profil 
Wojtula mial latke zabijaki, a to z reguły wystarczy, aby obarczyć takiego winnym każdej kraksy.

_________________
http://www.drozdmarketing.pl


           
Post 16 sie 2013, o 23:21
 Re: Archiwum Stali Rzeszów
Weteran
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył: 11 gru 2005, o 01:46
Skąd: Rz-ów => Wa-wa
Posty: 3921

Zobacz profil 
Ten 'wsad' z Wrocławia jest gdzieś na youtube - sytuacja wcale nie była jednoznaczna, bo z tego co pamiętam bardziej polegało to na wystawieniu koła, na które Piotrek się nadział i poleciał w dechy ;)


           
Post 17 sie 2013, o 00:14
 Re: Archiwum Stali Rzeszów
Trener
Trener
Avatar użytkownika

Dołączył: 2 cze 2004, o 19:58
Skąd: H69
Posty: 2326

Zobacz profil 
Szukam tego na yt, ale nie mogę znaleźć. Musi mieć jakąś zakamuflowaną nazwę. Z tym wypadkiem we Wrocku było tak, że to Winiarz na wyjściu z drugiego łuku zahaczył o koło Załuskiego który rzeczywiście jechał wąsko, ale raczej nie mógł zobaczyć Siwego. Zresztą samo wykluczenie Winiarza o czymś mówi. Oprócz tej reki miał jeszcze bardzo stłuczoną miednicę i pękniętą (bodajże?) śledzionę. Za to w rewanżu Załuski dostał gwizdy jakich chyba nigdy wcześniej i nigdy później już na Hetmańskiej nie słyszałem :D Na dokładkę Winiarz zrobił wtedy mało sportowy wymyk (ale to gość który zawsze myślał o Stali) :D W biegu juniorów jadąc z Kuciapą na 1-5 upadł taktycznie, a w powtórce Majk zdołał rozdzielić parę Sparty (Protasiewicza i... nie pamiętam kogo :oops: ) i zrobiło się tylko 2-4.

_________________
Obrazek


           
Post 17 sie 2013, o 00:23
 Re: Archiwum Stali Rzeszów
Danish Power!
Danish Power!
Avatar użytkownika

Dołączył: 30 sty 2003, o 12:44
Skąd: Danishlandia
Posty: 9770

Zobacz profil 
Niezawodny jak zwykle kanał Haszyszowego:

http://www.youtube.com/watch?v=pnLQtt7seYU

_________________
"Jeżeli masz wszystko pod kontrolą, to znaczy ze jedziesz zbyt wolno."

Obrazek


           
Post 17 sie 2013, o 01:04
 Re: Archiwum Stali Rzeszów
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 30 lip 2006, o 18:46
Posty: 1594

Zobacz profil 
Najlepsze było to, że od razu po przerwaniu biegu, wstał i jak gdyby nigdy nic wrócił do parkingu. W obecnych realiach dostałby za taką akcję kilka meczów dyskwalifikacji i sporą karę finansową... :)

_________________
***** ***


           
Post 17 sie 2013, o 02:07
 Re: Archiwum Stali Rzeszów
Ligowy debiutant
Ligowy debiutant

Dołączył: 6 lip 2012, o 02:55
Posty: 51

Zobacz profil 
Ritchie napisał(a):
Ten 'wsad' z Wrocławia jest gdzieś na youtube - sytuacja wcale nie była jednoznaczna, bo z tego co pamiętam bardziej polegało to na wystawieniu koła, na które Piotrek się nadział i poleciał w dechy ;)

A mnie najbardziej intryguje jak ogromny "postęp" nastąpił w konstrukcji band na prostej. Winiarz się zdrowo uszkodził, ale przy tej prędkości i takim upadku było to raczej nieuniknione, natomiast pięknie widać na tym filmie jak ta siatkowa banda "zapracowała". Boję się pomyśleć co by było, gdyby uderzył w to, co jest tam w tej chwili.


           
Post 17 sie 2013, o 14:53
 Re: Archiwum Stali Rzeszów
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 30 lip 2006, o 18:46
Posty: 1594

Zobacz profil 
Przypomniały mi się jeszcze zawody z 94'? 95'?, które przerwano z powodu opadów śniegu. Nie byłoby może w tym nic dziwnego, ale jeśli dobrze pamiętam było to gdzieś na początku maja.

_________________
***** ***


           
Post 17 sie 2013, o 19:36
 Re: Archiwum Stali Rzeszów
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 14 cze 2005, o 00:34
Posty: 2957

Zobacz profil 
Nie było takich zawodów. ;) Przerwany mecz z powodu śniegu był w 1992 roku z Wybrzeżem. W Lany Poniedziałek. Marvyn Cox byl w świetnej formie. Po niepowodzeniach w uprzednich dwóch sezonach (90 życiówka) chłopak miał mocny plan szturmować MS, jednak nie wyszedł mu Overseas Final w coventry. Z frustracji aż zmienił obywatelstwo. ;) W kazdym razie na trudnym, ubłoconym torze w Rzeszowie ośmieszał resztę zawodników. Oni ledwo trzymali sie motorów, a Marvyn płynał po torze. Prawdziwy zawodowiec w tamtym czasie.

_________________
http://www.drozdmarketing.pl


           
Post 17 sie 2013, o 19:42
 Re: Archiwum Stali Rzeszów
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 1 sie 2004, o 14:43
Skąd: Dampf Kraft Wagen
Posty: 2285

Zobacz profil 
I było to bodaj 20 kwietnia.

_________________
“Posłuchaj, synu. Jest takie coś, co nazywa się honorem. Jeżeli będziesz miał z kimś do czynienia, mów mu prawdę, a wtedy i on będzie musiał powiedzieć ci prawdę, chyba że jest człowiekiem bez honoru. Opiekuj się innymi tak, jakbyś chciał, żeby oni tobą się opiekowali. A jeśli ktoś nie ma honoru, unikaj jego towarzystwa, bo w przeciwnym razie sam nie pozostaniesz bez skazy. Pamiętaj, ludzie dzielą się na tych, którzy mają honor, i tych, którzy go nie mają."


           
Post 17 sie 2013, o 19:44
 Re: Archiwum Stali Rzeszów
Legenda
Legenda
Avatar użytkownika

Dołączył: 15 lis 2004, o 11:51
Skąd: Rzeszovik
Posty: 5721

Zobacz profil 
W '97 też był przerwany mecz z powodu opadów śniegu Gorzów - Toruń. Sullivan wtedy pięknie śmigał, natomiast Rickardsson jeszcze nie był dopasowany do gorzowskiego toru.

_________________
"Think very carefully, because if you ever start, you will never be able to leave it alone" #onlymotorsport


           
Post 17 sie 2013, o 19:52
 Re: Archiwum Stali Rzeszów
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 30 lip 2006, o 18:46
Posty: 1594

Zobacz profil 
Ach racja, tak mi się właśnie kojarzyło Wybrzeże z tym meczem. 20 kwietnia to już niemal maj... ;)

_________________
***** ***


           
Post 18 sie 2013, o 00:11
 Re: Archiwum Stali Rzeszów
Trener
Trener
Avatar użytkownika

Dołączył: 2 cze 2004, o 19:58
Skąd: H69
Posty: 2326

Zobacz profil 
Na śniegu jechali też w 1992 w Częstochowie. Co prawda był to 29 marca więc w tym okresie nie jest to anomalia pogodowa, ale podczas bardzo intensywnych opadów, zaśnieżonych trybun, białej od śniegu płyty boiska, totalnie zalanego toru i trudności w utrzymaniu się zawodników na motocyklach, Włókniarz z Falubazem objechał 9 biegów. Wynik 18-36 zaliczono. Dzisiaj nie do pomyślenia :D

_________________
Obrazek


           
Post 18 sie 2013, o 02:54
 Re: Archiwum Stali Rzeszów
Danish Power!
Danish Power!
Avatar użytkownika

Dołączył: 30 sty 2003, o 12:44
Skąd: Danishlandia
Posty: 9770

Zobacz profil 
Anomalie pogodowe kojarzę jeszcze w jakimś meczu z Apatorem. Min '95, max '97, bo Brian wtedy jeździł. Tyle, że to był gdzieś środek lata i raczej nie śnieg. Ale jako bardzo młody człowiek to bardzo przeżyłem: "nie powinno dzisiaj być żużla w takich warunkach, bo to ludzie i sobie krzywdę mogą zrobić".

_________________
"Jeżeli masz wszystko pod kontrolą, to znaczy ze jedziesz zbyt wolno."

Obrazek


           
Post 18 sie 2013, o 04:18
 Re: Archiwum Stali Rzeszów
Legenda
Legenda
Avatar użytkownika

Dołączył: 29 sie 2004, o 11:25
Skąd: Sydney
Posty: 8377

Zobacz profil 
O meczu Wroclaw - Rzeszow w 1995
Cytuj:
Chodziło o to, że Załuski w pierwszym meczu Sparta - Stal w sezonie '95 wsadził w deski Siwego. Piotrek potłukł się niesamowicie, wypadek wyglądał makabrycznie.


Wrazenie, ze Zaluski wsadzil Winiarza w dechy we Wroclawiu zostalo stworzone przez komentatorow Radia Rzeszow. Pozniej obejrzalem te sytuacje wiele razy i wygladalo to tak, ze jadacy na trzecim miejscu Winiarz probowal zaatakowac jadacego na drugim miejscu Zaluskiego. Zle obliczyl i przy przechodzeniu z wewnetrznej na zewnetrzna nadzial sie na tyl motocykla wojtuli i na linii startowej polecial prosto w bande. Ponoc zlamal wtedy talerz biodrowy, ale faktycznie, wrocil dosc szybko na tor.


O meczu Rzeszow - Gdansk w 1992
Cytuj:
Oni ledwo trzymali sie motorów, a Marvyn płynał po torze.


Niemal cale zawody z Gdanskiem w 1992 odbyly sie na normalnym torze. Rozegrano 8 wyscigow, z czego 7 zakonczylo sie remisem, a w jednym (szostym) wyscigu Stachyra i Slaczka przywiezli na 5-1 Moksunena. Marvyn nie mial wiec okazji pojechac na anormalnym torze, ale za to w pierwszym biegu meczu pobil rekord toru. Po 8 biegu spadl snieg i sedzia rozegral jeszcze jeden wyscig, w ktorym junior Marek Dera przywiozl za soba Adorjana i Tihanyiego, ale Moksunen byl ostatni. Mecz zakonczono przy stanie 29-25.

O meczach Rzeszow - Torun
Cytuj:
Anomalie pogodowe kojarzę jeszcze w jakimś meczu z Apatorem.


osobiscie kojarze dwa mecze. Jeden to ten z 1996, gdy spadl deszcz, a tor byl tak mokry, ze Rempala zasypal w pierwszym biegu okulary Sullivanowi, a ten nic nie widzac, zaczal sie skladac na srodku prostej, przewrocil Kuczwalskiego i skonczyl na murawie. Rzeszow przegral, glownie dzieki marnej jezdzie "zlotej mlodziezy" oraz kompletowi punktow Bajerskiego. Drugi mial miejsce w 1998 roku, odbywajacy sie wsrod lekkich opadow sniegu. To ten sam, gdzie Stal wygrala 62-27, a Andrzej Rybka zostal wykluczony za to, ze po upadku skorzystal z pomocy bodajze wirazowego.

_________________
Regards from Sydney
Jasiek

It's ok to disagree with me. I cannot force you to be right


           
Post 18 sie 2013, o 07:14
 Re: Archiwum Stali Rzeszów
Solidny ligowiec
Solidny ligowiec
Avatar użytkownika

Dołączył: 5 lis 2003, o 13:18
Posty: 470

Zobacz profil 
Jasiek, podziwiam za pamięć. :D Tak na szybko trzy biegi z meczu Rzeszów-Gdańsk 92

Bieg 7, ostatni start Coxa
http://www.youtube.com/watch?v=oCOvgv2V8mI

Bieg 9 po którym przerwano zawody
http://www.youtube.com/watch?v=UnUW57ucYDo

Na tle naszych obcokrajowców w tym meczu, to faktyczynie Cox wyglądał jak z innej planety. :)

Tihany próbował, ale nie dał rady. :)
http://www.youtube.com/watch?v=zyeHLPSnI74


           
Post 18 sie 2013, o 11:10
 Re: Archiwum Stali Rzeszów
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 14 cze 2005, o 00:34
Posty: 2957

Zobacz profil 
O widzisz. Mnie sie wydawało, ze juz w trakcie zawodów popadywało i tor był wymagający z powodu opadów. Tor był suchy, ale trochę nierówny i w miare przyczepny na którym Cox zasuwał pięknie. "Starszyzna" wiele w trakcie meczu gadała o naszych asach jak sobie radzą na własnym torze, a jak Cox, który tu jechał drugi/trzeci raz w życiu. :)

_________________
http://www.drozdmarketing.pl


           
Post 20 sie 2013, o 06:47
 Re: Archiwum Stali Rzeszów
Ligowy debiutant
Ligowy debiutant

Dołączył: 3 lip 2011, o 22:19
Posty: 67

Zobacz profil 
A pamięta ktoś taki mecz z Bydgoszczą,że w czasie biegu bodajże Woźniaka lub Ruteckiego obróciło na prostej przeciwległej do startu o 360° i utrzymał się na motorze ?Czy to tylko jakieś moje zwidy...No i bieg który skończył się 0:0 w meczu z Rawiczem...


           
Post 20 sie 2013, o 12:51
 Re: Archiwum Stali Rzeszów
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 30 lip 2006, o 18:46
Posty: 1594

Zobacz profil 
Cały czas, coś mi nie leży z tym śniegiem jednak... Tutaj na meczu z Wybrzeżem to był bardziej taki deszcz ze śniegiem niż śnieg. A ja pamiętam, wyraźne białe płaty śniegu i coś mi się kojarzy Winiarz jadący wtedy na prowadzeniu. Więc to musiało być później. Chyba, że mam w pamięci jakiś przedsezonowy marcowy sparing.

_________________
***** ***


           
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w temacie  [ Posty: 131 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 55 gości


Narzędzia



Skocz do:  

Uprawnienia

Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

Original style by phpBBservice.nl & New Design style by ZeNaNLi