Nie bądź tylko Gapiem. Weź aktywny udział w dyskusji i zarejestruj się już teraz. Rejestracja


Odpowiedz w temacie

Kevin Woelbert - Rzeszów 2022


Wszystko o Stali Rzeszów

Opcje      Szukaj
Post 12 lis 2021, o 13:06
 Kevin Woelbert - Rzeszów 2022
Ligowy debiutant
Ligowy debiutant

Dołączył: 2 cze 2021, o 14:10
Skąd: Rzeszów
Posty: 115

Zobacz profil 
Cytuj:
Niemiec w tym sezonie był czwartym zawodnikiem 2. Ligi Żużlowej. Przypomnijmy, że wystartował on w 65 wyścigach, w których to zdobył 142 punkty z sześcioma bonusami.

Taki wynik dał Woelbertowi średnią biegową 2,277 i co warte odnotowania - tylko raz przy jego nazwisku pojawiło się zero.

Już od jakiegoś czasu mówiło się, że w Poznaniu zabraknie dla niego miejsca. Pojawiły się głosy, że Woelbert może wrócić do drużyny dla której zdobywał punkty w latach 2017-19, jednakże ten ostatecznie wybrał innego drugoligowca - Texom Stal Rzeszów.

Konrad Cinkowki, WP SportoweFakty: Po rocznej przygodzie ze SpecHouse PSŻ-em Poznań zmieniasz klub i wiążesz się z Texom Stalą Rzeszów. Dlaczego wybór padł właśnie na klub z Podkarpacia?

Kevin Woelbert, nowy zawodnik klubu z Rzeszowa: Na przestrzeni ostatnich lat miałem regularny kontakt z ludźmi z Rzeszowa. We właściwym czasie złożyli oni dosyć dobrą ofertę, a tamtejszy tor też mi odpowiada. Myślę, że ta drużyna ma duży potencjał, aby awansować do play-offów, a nawet i awansować do pierwszej ligi. Dlatego też tutaj jestem i chcę z klubem zrealizować tak ambitne cele.

Wiem, że rozmawiałeś z nowym zarządem PSŻ-u Poznań na temat umowy na kolejny sezon. Dlaczego nie udało się dojść do porozumienia?

Po dwóch sezonach w warunkach "korony" mogli zaproponować mi tylko rezerwową ofertę. Trochę szkoda.

A prawdą jest, że w pewnym momencie byłeś krok od powrotu do Kolejarza Opole?

Tak, to prawda.

Dlaczego zatem nie ma podpisu pod kontraktem właśnie z tym klubem?

Musiałem wybierać między Kolejarzem Opole i Stalą Rzeszów. Niestety, zarząd Kolejarza Opole w pewnym momencie był dla mnie nieosiągalny, więc musiałem założyć, że nie są już zainteresowani. Teraz przede mną nowe wyzwania, nowy rozdział i nowy klub. Jestem pewien, że Stal to dla mnie najlepsza obecnie opcja. Chętnie spłacę kredyt zaufania wobec mojej osoby jeżdżąc w barwach tego klubu.

A ile klubów w sumie było zainteresowanych twoim angażem?

Cztery. Wszystkie z drugiej ligi.

Mówisz o tych wszystkich klubach dosyć otwarcie. Zdradzisz, czy finanse odgrywały kluczową rolę w negocjacjach?

Tak naprawdę to nie. Na przykład wiem, że w Opolu mam duże grono fanów, a także sporą liczbę potencjalnych sponsorów indywidualnych. To też trzeba rozważyć. Przy wyborze klubu musi pasować wiele czynników, ale oferta z Rzeszowa była na pewno konkretna.

W tym sezonie na torze w Rzeszowie wykręciłeś czternaście punktów w sześciu startach. Co możesz powiedzieć o tamtejszym owalu?

Na pewno jest to wyjątkowy tor. Kilka lat temu udało mi się znaleźć ustawienia, które tam zawsze działają i lubię się tam ścigać.

Mówiłeś o ambitnym planie dla Stali Rzeszów - awans do play-off, a może nawet i o awans. Tak wysoko oceniasz potencjał drużyny?

Powtórzę się, ale myślę, że ta drużyna ma naprawdę duży potencjał. Nie możemy teraz mówić o całym zespole, bo nie jest on oficjalnie znany, ale jestem dobrej myśli i optymistycznie do tego podchodzę. Uważam, że w klubie robią wszystko, aby był naprawdę dobry zespół.

Celem indywidualnym na kolejny sezon będzie ponownie miejsce w TOP 5 ligowych statystyk?

Oczywiście! Ale poziom ligi na pewno się rozwija i podnosi, więc będzie trudniej o to, jednak na pewno ten fakt pozytywnie wpłynie na dobro ligi, a także dla widowiska i kibiców. Mogę jednak obiecać, że w każdym meczu dam z siebie wszystko, aby zdobyć, jak najwięcej punktów.


https://sportowefakty.wp.pl/zuzel/96939 ... e-najlepsz wywiad z Kevinem


           
Post 19 sty 2022, o 11:24
 Re: Skład RTŻ Rzeszów 2022
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 30 mar 2016, o 19:26
Posty: 927

Zobacz profil 
Cytuj:
Żużel. Spłonął warsztat zawodnika Stali Rzeszów. Straty wyceniane są na ponad milion złotych

Smutno zaczął się nowy rok dla zawodnika Texom Stali Rzeszów, Kevina Woelberta. W nocy z wtorku na środę całkowicie spłonął jego warsztat. Straty szacowane są na około 250 tysięcy euro.

Do pożaru doszło minionej nocy w okolicach miejscowości Dörnitz. Ogniem zajął się garaż, który jednocześnie był warsztatem Kevina Woelberta. Zawodnik Texom Stali Rzeszów w pożarze stracił dwa motocykle, dwa samochody i całe wyposażenie warsztatu. Straty wyceniane są na 250 tysięcy euro.

– Gaszenie pożaru było bardzo skomplikowane ze względu na płynne materiały łatwopalne, które znajdowały się w garażu – donosi niemiecka prasa.

Wiadomo również, że jedna z osób próbująca ratować dobytek znajdujący się w garażu została lekko ranna.


https://po-bandzie.com.pl/zuzel-splonal ... i-rzeszow/

Sezon zaczyna się pięknie...


           
Post 19 sty 2022, o 18:51
 Re: Kevin Woelbert - Rzeszów 2022
Junior
Junior
Avatar użytkownika

Dołączył: 6 lip 2005, o 19:52
Skąd: Rzeszów
Posty: 148

Zobacz profil 
Jest już zbiórka na pomoc w odbudowie:
https://zrzutka.pl/6bbrv6


           
Post 20 sty 2022, o 04:38
 Re: Kevin Woelbert - Rzeszów 2022
Senior
Senior

Dołączył: 17 kwi 2009, o 19:01
Skąd: New Jersey
Posty: 300

Zobacz profil 
Mam nadzieje że mial to wszysko ubezpieczone....jak nie to niech żałuje

_________________
https://youtu.be/5DxhXflwC8I
https://youtu.be/QvXM9ZvZ0zo


           
Post 20 sty 2022, o 13:57
 Re: Kevin Woelbert - Rzeszów 2022
Uczestnik GP
Uczestnik GP

Dołączył: 8 paź 2018, o 22:25
Posty: 1918

Zobacz profil 
Cytuj:
Żużel. Kevin Woelbert: Zaczynam jak junior. To szok (WYWIAD)

Jak informowaliśmy wcześniej, nowy rok zaczął się nieszczęśliwie dla Kevina Woelberta. Niemieckiemu zawodnikowi spłonął warsztat z całym żużlowym ekwipunkiem. Tegoroczny reprezentant Texom Stali Rzeszów specjalnie dla nas zgodził się na krótką rozmowę dotyczącą wczorajszego przykrego zdarzenia.

Kevin, naprawdę nie wiem co powiedzieć na początku naszej rozmowy. Współczujemy tego, co się stało.

Ja odpowiem, że też nie wiem co mówić. Najchętniej w ogóle bym nie rozmawiał. To, co się stało to jeden wielki szok.

Znana jest już oficjalna przyczyna pożaru?

Cały czas prowadzone jest postępowanie przez policję. Pożar rozpoczął się prawdopodobnie od zwarcia w lodówce stojącej w domu u sąsiada i stamtąd ogień przedostał się już bezpośrednio do mojego warsztatu. Co było potem – to już każdy wie.

O której godzinie doszło do pożaru? Byłeś wtedy w domu?

Do pożaru doszło około 19.40. Godzinę wcześniej wróciłem do domu z Danii, gdzie byłem u Briana Andersena po części na nowy sezon. One też spłonęły… Byłem więc w domu tylko godzinę. Położyłem dzieci spać i zaraz potem doszło do tego nieszczęśliwego zdarzenia. Najważniejsze w tym wszystkim jest to, że Ty i Twoi najbliżsi jesteście cali i zdrowi.

Dokładnie tak. To jedyny pozytyw.

Twój warsztat spłonął jednak kompletnie.

Nie było jakichkolwiek szans na uratowanie żużlowego dobytku. Udało się w ostatniej chwili wyciągnąć jeden starszy motocykl i parę części. Reszta motocykli, narzędzi oraz tego wszystkiego, co do żużla jest potrzebne i niezbędne spłonęła doszczętnie. W ogniu spłonęły również choćby moje puchary i inne pamiątki. Tak naprawdę zostałem bez niczego.

Wiele osób ma przekonanie, że byłeś ubezpieczony i pokryje ono całość szkód.

Takie przekonanie można mieć. Prawda jest jednak inna. Ubezpieczenie faktycznie pokryłoby całą powstałą szkodę w momencie, gdyby sprawcą pożaru był sąsiad. Sąsiad jednak wedle przepisów i ubezpieczenia winy nie ponosi, ponieważ ogień powstał od lodówki. Dochodzenie odszkodowania będzie zatem prawdopodobnie żmudnym procesem i nie pokryje mi większości strat jakie poniosłem. To już wiem na pewno. Akurat jak dzwonisz, to możesz usłyszeć, że jestem w ubezpieczalni. Ta kwestia ubezpieczenia przytłacza mnie dodatkowo. Dodam tylko, że w pożarze spłonęło mi jeszcze około dziewięciu tysięcy euro, które były też przeznaczone na części do motocykli.

W moim odczuciu ta tragedia może zaważyć na Twojej dalszej karierze żużlowej.

Co do tego ja również nie mam wątpliwości. Sytuacja jest beznadziejna. Z godziny na godzinę z zawodnika, który był dobrze przyszykowany do sezonu sprzętowo, nawet bardzo dobrze, stałem się zwykłym juniorem, który nie ma po prostu nic. Mam nadzieję. że jakoś w ciągu najbliższych tygodni dojdę do siebie i znajdziemy wyjście. Na pewno rzeczą podstawową jest zorganizowanie jakiegoś tymczasowego warsztatu, a później mam nadzieję jakoś się to będzie układało. Przepraszam, ale mam za sobą praktycznie dwie noce na nogach i nawet nie wiem jak odpowiadać logicznie. To jest dla mnie szok.

Smutny wątek. Wczoraj błyskawicznie ruszyła akcja pomocowa. Jedna w Niemczech, jedna zorganizowana przez Twój polski klub. Z drugiej strony nie brak takich, którzy dzwonią i mówią: „Nie promujcie zbiórki dla Niemca. Swoje na torze zarobił. Niech sobie radzi”. Osobiście jestem bardzo zdziwiony takim podejściem i szczerze mówiąc – nie rozumiem go…

Nie będę się ustosunkowywał. Ty akurat doskonale wiesz, że moi dziadkowie pochodzą z Polski i mam polskie korzenie. Swego czasu byłem bardzo bliski uzyskania polskiego obywatelstwa i tak by się pewnie stało, gdyby nie śmierć prezydenta. Ludzie są jacy są. Myślę, że to jest kwesta charakterów i podejścia do życia. Nie poradzimy. Ja korzystając z okazji chciałbym na Waszych łamach serdecznie podziękować tym wszystkim, którzy ruszyli z pomocą zarówno w Niemczech, jak i w Polsce. Nie wiem co mam powiedzieć. Po prostu dziękuję. Dziękuję również wszystkim tym, którzy niepublicznie a prywatnie dzwonią i oferują mi swoją pomoc. Otrzymałem parę telefonów od sponsorów, znajomych, którzy oferują mi pomoc. Przepraszam ale muszę już kończyć.

Dziękuję za rozmowę.

Dziękuję.


https://po-bandzie.com.pl/zuzel-kevin-w ... r-to-szok/

Okazuje się, że Kevin jeżeli w ogóle dostanie odszkodowanie z ubezpieczenia to tylko część. Ogromny pech.


           
Post 20 sty 2022, o 15:52
 Re: Kevin Woelbert - Rzeszów 2022
Senior
Senior

Dołączył: 17 kwi 2009, o 19:01
Skąd: New Jersey
Posty: 300

Zobacz profil 
Tzn. Ubezpieczasz dom w Niemczech.
Piorun uderza w dom, tracisz go i ubezpieczenie ma to gdzies bo nie ma winnego? Gość ubezpieczył coś od pożaru na jakoś kwotę.
Spaliło się nie z jego winy i teraz ma problem odzyskać kase?
Po uja Ci takie ubezpieczenie jezeli praktycznie nic nie pokrywa?
Coś mi tu śmierdzi. A może podał ze w warsztacie będzie tylko rower i wykupił polisę za przysłowiową złotówkę. Innego wytłumaczenia nie ma
Niemiecka komuna

_________________
https://youtu.be/5DxhXflwC8I
https://youtu.be/QvXM9ZvZ0zo


           
Post 24 sty 2022, o 16:49
 Re: Kevin Woelbert - Rzeszów 2022
Legenda
Legenda
Avatar użytkownika

Dołączył: 15 lis 2004, o 11:51
Skąd: Rzeszovik
Posty: 5719

Zobacz profil 
Może ubezpieczył tylko sam warsztat jako budynek bez mienia które znajduje się w środku lub to co miał w środku ubezpieczył na niska kwotę ( niepokrywającą rzeczywistych strat) .

_________________
"Think very carefully, because if you ever start, you will never be able to leave it alone" #onlymotorsport


           
Post 24 sty 2022, o 22:33
 Re: Kevin Woelbert - Rzeszów 2022
Legenda
Legenda
Avatar użytkownika

Dołączył: 29 sie 2004, o 11:25
Skąd: Sydney
Posty: 8376

Zobacz profil 
Cytuj:
Po uja Ci takie ubezpieczenie jezeli praktycznie nic nie pokrywa?
Coś mi tu śmierdzi. A może podał ze w warsztacie będzie tylko rower i wykupił polisę za przysłowiową złotówkę. Innego wytłumaczenia nie ma
Niemiecka komuna


Zanim napiszesz glupoty o niemieckiej komunie, warto zapoznac sie troche jak w cywilizowanym swiecie dzialaja oferty ubezpieczen. Polska jeszcze w tej kwestii ma duzo do zrobienia.

Podam na przykladzie Australii.

Opcja 1.
Mam dom z garazem. Kupuje wiec dwa typy ubezpieczenia. Jedno nazywa sie building insurance, ktore pokrywa konstrukcje domu i garazu. Konstrukcje zewnetrzna jak i wewnetrzna czyli nie tylko sciany czy sufity czy dach, ale rowniez meble kuchenne i w lazience (w Australii jest to uwazane za czesc konstrukcji, bo sa na stale przytwierdzone). To ubezpieczenie nie pokrywa jednak tego, co mam w domu, czyli np. mebli, sprzetow, samochodu, lozek, ubran a takze drewniane podlog / wykladzin itp. Nazywa sie to home contents insurance. Osobne ubezpieczenie mam natomiast na moj samochod, ktory stoi w garazu mam osobne ubezpieczenie tzw. comprehensive car insurance. Dodatkowo jesli prowadze biznes to mam jeszcze czwarty typ ubezpieczenia, ktory pokrywa straty finansowe, ktore ponosze, bo moj biznes nie fukncjonuje z powodu pozaru / zalania / innego uszkodzenia.

I przyklad z zycia wziety. W jednym z moich domow byl dziurawy dach. Byla ulewa i przez cieknacy dach zalalo jadalnie. Dach byl dziurawy, ale nie z powodu zadnego wypadku tylko po prostu ciekl. W zwiazku z tym zadne ubezpieczenie mi nie pokrylo naprawy dachu, bo to nie byl wypadek. Natomiast zalana jadalnia to juz byla inna historia. Ona zostala zalana z powodu dziury w dachu, ale zostala uszkodzona przez przypadek. W zwiazku z tym ubezpieczenie pokrylo mi nowe wykonczenia scian, malowanie, gipsowanie, robotnikow itp.

Opcja 2
Mam mieszkanie z garazem. Dwa typy ubezpieczenia dzialaja tym razem inaczej. Kompleksem mieszkan opiekuje sie firma tzw. strata management (cos jak osiedlowa administracja) i place jej kwartalnie oplate za administracje / czynsz. Ta firma kupuje building insurance, ktory pokrywa konstrukcje mieszkania i oni zajmuja sie uszkodzeniami konstrukcji. Podobnie jak w przypadku domu, jest rowniez home and contents insurance, ktore pokrywa meble, sprzety i inne moje posiadlosci nie bedace nieruchomoscia.

I znowu przyklad. Zostawiasz otwarty kran w mieszkaniu. Woda sie przelewa i zalewa ci mieszkanie. Zalewa drewniane podlogi, ktore potrzebuja wymiany. Twoja wina. Mimo to ubezpieczenie home & contents insurance pokrywa naprawy, ale oczywiscie do jakiejs tam wartosci (zalezy na jaka wartosc ubezpieczysz). Pokrywaja nowe podlogi, robocizne, usuniecie starych.

W przypadku Wolberta, opcja 1 jest opcja odpowiednia. Tzn. posiadac powinien cztery ubezpieczenia, ktore pokryly uszkodzenia budynku, uszkodzenia tego, co jest wewnatrz budynku, straty poniesione przez biznes (jako zuzlowiec operuja jako biznes) i uszkodzenia jego pojazdu. Jesli sobie odpowiednich ubezpieczen nie wykupil, to jest to jego wina.

_________________
Regards from Sydney
Jasiek

It's ok to disagree with me. I cannot force you to be right


           
Post 24 sty 2022, o 23:40
 Re: Kevin Woelbert - Rzeszów 2022
Senior
Senior

Dołączył: 17 kwi 2009, o 19:01
Skąd: New Jersey
Posty: 300

Zobacz profil 
Gdybys przeczytal wywiad z Kevinem napisał byś o niemieckiej komunie tak samo.
On miał ubezpieczenie tylko problem w tym ze pożar powstał u sąsiada (lodówka zaczęła się palic) wg komuny niemieckiej sąsiad nie ponosi wówczas winy pomimo że mojego warsztatu nie ma.. Gdyby pożar nie powstał od lodówki wówczas ubezpieczenie pokryło by wszystko.
Komuna nic wiecej
Jeżeli masz ubezpieczenie to uj mnie obchodzi czy pożar powstał od lodówki sąsiada. Sam mojego warsztatu nie podpalilem.

W USA jest tak.
Ubezpieczam moj dom na wszystko.
tzn. powódź , pożar, huragan itd,itp.
Mowie ze wartosc moich rzeczy w środku domu jest np. $50 tyś I na taką kwotę dostaje ubezpieczenie plus wartość domu.
Nie wazne czy sąsiad Kowalski mi dom podpali czy piorun dom zniszczy. Moje bezpieczenie pokrywa mi kwote ktora im podalem czyli $50 tyś (mowa o totalnym zniszczeniu)
Z drugiej strony nie wiem czy będzie ci sie to kalkulować bo będzie bardzo drogie.
Ale skoro stać Cię na dom warty $500 tyś to musiałbyś głupi aby go nie ubezpieczyć

_________________
https://youtu.be/5DxhXflwC8I
https://youtu.be/QvXM9ZvZ0zo


           
Post 3 maja 2022, o 21:51
 Re: Skład RTŻ Rzeszów 2022
Senior
Senior

Dołączył: 4 sie 2010, o 10:12
Posty: 346

Zobacz profil 
Mizerny występ Kevina Woelberta dzisiaj w Szwecji (0, 1, -, 0)


           
Post 5 maja 2022, o 06:21
 Re: Skład RTŻ Rzeszów 2022
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 11 lip 2009, o 16:52
Skąd: Strzyżów
Posty: 1796

Zobacz profil 
mazi84 napisał(a):
Mizerny występ Kevina Woelberta

W Danii też pojechał słabo.... :o :shock: :shock:

_________________
ZKS


           
Post 5 maja 2022, o 07:53
 Re: Kevin Woelbert - Rzeszów 2022
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 30 mar 2016, o 19:26
Posty: 927

Zobacz profil 
Chyba złapał jakiś duży dołek formy. Miejmy nadzieję że na Opole zrobi co do niego należy


           
Post 5 maja 2022, o 13:11
 Re: Kevin Woelbert - Rzeszów 2022
Reprezentant kraju
Reprezentant kraju
Avatar użytkownika

Dołączył: 2 paź 2005, o 15:43
Skąd: Rzeszów
Posty: 503

Zobacz profil 
Albo nie ma już na czym jechać.


           
Post 5 maja 2022, o 14:05
 Re: Kevin Woelbert - Rzeszów 2022
Weteran
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył: 20 paź 2008, o 19:57
Posty: 3133

Zobacz profil 
Pewnie silniki po pierwszych serwisach...

_________________
Obrazek


           
Post 5 maja 2022, o 19:13
 Re: Kevin Woelbert - Rzeszów 2022
Legenda
Legenda
Avatar użytkownika

Dołączył: 15 lis 2004, o 11:51
Skąd: Rzeszovik
Posty: 5719

Zobacz profil 
Dzisiaj można oglądać poczynania Kevina w lidze szwedzkiej. Live na eleven 2.

W pierwszym starcie daleko z tyłu na czwartej pozycji...

_________________
"Think very carefully, because if you ever start, you will never be able to leave it alone" #onlymotorsport


           
Post 5 maja 2022, o 21:09
 Re: Kevin Woelbert - Rzeszów 2022
Senior
Senior

Dołączył: 4 sie 2010, o 10:12
Posty: 346

Zobacz profil 
No i finalnie 3 starty 3 zera. Dramat.


           
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości


Narzędzia



Skocz do:  

Uprawnienia

Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

Original style by phpBBservice.nl & New Design style by ZeNaNLi