Nie bądź tylko Gapiem. Weź aktywny udział w dyskusji i zarejestruj się już teraz. Rejestracja

Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Odpowiedz w temacie

Piotr Winiarz kontuzjowany !!!


Wszystko o Stali Rzeszów

Opcje      Szukaj
Post 5 lip 2003, o 09:26
 
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 28 maja 2003, o 15:24
Posty: 2019

Zobacz profil 
Diamond jak jest zamlody zeby upadac Miesiac to jest tez zamlody zeby jezdzic taki jest fakt... Gdzie on sie pcha jak on sie przeciez sam wywraca powtarzam to po raz nie wiem juz ktory, sam gleby zalicza, a oni jechali w 5. Co z tego ze nasz tor jest dostosowany jak awodnicy nie sa dostosowani. Parodia. Malo mnie obchodzi czyja to jest wina, naprawde bo i tak wiem ze to byla wina Kuzniara...

_________________
Jestem młodszym synem Marii i Władysława. W odróznieniu od reszty rodzeństwa nie ukończyłem żadnych studiów. Jestem przysłowiową złotą rączką, dawniej pracowałem jako glazurnik, teraz jestem taksówkarzem. Jestem żonaty, moja żona ma na imię Grażynka, jestem ojcem trójki dzieci - małej Kasi, a także dwójki adoptowanych dzieci - Maćka i Bożenki.

Pozdrawiam


           
Post 5 lip 2003, o 09:26
 W odpowiedzi


Witajcie.
Czesciowo odpowiedzi udzielil juz Diamond - obecny tor Stali jest przystosowany do jazdy w 6, poniewaz w takiej formule rozgrywano niegdys chociazby Mistrzostwa Swiata Par czy Mistrzostwa Polski Par Klubowych. Zrezygnowano z tego po groznych wypadkach Śwista, Crossa, Rissa i Bogusia Nowaka. Poza tym zwroccie uwage, ze w obecnej formule DPS jezdzi sie w 5, a tory wcale nie byly przebudowywane.

Druga sprawa. Trudno miec pretensje do trenera o to, ze jezdzacy 10 lat na zuzlu zawodnik, byly finalista Indywidualnych Mistrzostw Europy nie stosuje sie do jego uwag i zamiast jechac dwa okrazenia, konczy jazde po jednym.

Po trzecie - to jest naprawde pech. Czasem mozna lezec 10 razy i sie nic powaznego nie stanie, skonczy sie na potluczeniach. Ktos inny wyjezdza na tor, robi jeden blad i lamie sobie kosci. Przypomnijcie sobie Cegielskiego - lezal w tym roku raz, ale ten upadek bedzie pamietal do konca zycia. A ile razy lezal w tym roku np. Rafal Wilk? A Adam Pawliczek? Pewnie niewielu z Was wie, ale ten zawodnik podczas memoriału Nazimka mogl mowic o wyjatkowym szczesciu. Podczas kolizji z Fierlejem jego noga dostala sie do przedniego kola zawodnika z Lodzi i to cud, ze skonczylo sie tylko na uszkodzeniu buta.

Po czwarte - pamietacie zeszloroczny memorial Nazimka? Rafal Trojanowski mial wtedy defekt motocykla zwolnil, a jadacy za nim Rafal Wilk po prostu nie zdazyl go ominac. Decydowaly sekundy. Albo wypadek Tomasza Golloba i Petera Karlssona 8 lat temu podczas finalu Druzynowych Mistrzostw Swiata. Tomek mial defekt na prowadzeniu, a Karlsson na prostej wjechal prosto w niego.

Po piate wreszcie - jak juz ktos napisal na tym forum - w Warszawie jechalismy praktycznie bez "Siwego", a wygralismy. Pamietajcie, ze jedziemy na wlasnym torze. Tu Karol Baran, Rafal Trojanowski czy Rafal Wilk nie sa wiele gorsi od Piotrka Winiarza czy Macieja Kuciapy (Baran w kilku ostatnich meczach ligowych wypadal nawet lepiej od Winiarza - dlaczego i tym razem mialoby mu nie wyjsc?). Rybnik jest do ogrania. Niestety, jak to bardzo czesto w zuzlu bywa, decydowac bedzie "dyspozycja dnia". W zeszlym roku wygralismy, bo kompletnie niedysponowani byli Wegrzyk i Peter Karlsson.

Pozdrawiam
Dominik Janusz


           
Post 5 lip 2003, o 10:28
 
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 12 lis 2002, o 20:13
Skąd: Rzeszów
Posty: 1110

Zobacz profil 
Panie Dominiku, ma Pan sporo racji, chociaż co do winy trenera to uważam że powinien bardziej panować nad tym co się dzieje na torze. Nie pamiętam żeby na treningu jeżdżono w pięciu, a bywałem na stadionie bardzo często (teraz troche mniej), to fakt że można jechać i w sześciu na naszym lotnisku ale jak sam Pan zauważył było zbyt dużo wypadków (głównie pierwszy łuk). Wina lezy oczywiscie takze po stronie Siwego, nie wiem po jaką cholerę pchał sie jeszcze na tor. Ale cóż, stało się, jestem jednak pewien że większosć kibiców i tak pójdzie w niedzielę na stadion z wiarą w zwyciestwo, bo w koncu nie takie cuda się zdarzały. W końcu to jeszcze nie koniec świata !!!

_________________
grafik komputerowy z Rzeszowa
biuro rachunkowe rzeszów, usługi księgowe


           
Post 5 lip 2003, o 10:46
 
Solidny ligowiec
Solidny ligowiec
Avatar użytkownika

Dołączył: 23 lis 2002, o 00:11
Skąd: Rzeszów
Posty: 434

Zobacz profil 
Czas na nową bandę!!!

_________________
14 lipca 2006 r. 71:18 :)


           
Post 5 lip 2003, o 10:47
 
Solidny ligowiec
Solidny ligowiec

Dołączył: 14 lis 2002, o 00:41
Skąd: Rzeszów
Posty: 363

Zobacz profil 
Proszę państwa przecież jak trenerem był pan Cieślak to jeżdzili nawet w 6 na terningu bardzo było ciekawie jak na pierwszym łuku brakowało mijsca, ale moim zdaniem uczyło to szybkich starktów i myślenia na torze. Jeśli chodzi o wczorajszy wypadek to jestem poprostu załamany, ciężko jakąś regółe szukać dotyczącą naszej drużyny ale można doszukać sie jakiejś prawidłowości a więc JAK KTOŚ SIE WYKURUJE TO KTOS NOWY SIE POPSUJE :wink: . To jest straszne ale chyba prawdziwe. W niedziele bedzie strasznie, a może jutro deszcz nas uratuje :lol: .

_________________
Unia T. to nie jest POLSKI klub !!!! To nie jest POLSKI klub!!!!
Najlepszy sponsor Stali to KIBICE !!!!!! Na dobre i na złe !!!!!


           
Post 5 lip 2003, o 11:43
 
Reprezentant kraju
Reprezentant kraju
Avatar użytkownika

Dołączył: 12 lis 2002, o 19:18
Skąd: Rzeszów
Posty: 722

Zobacz profil 
Gdzie sie podziali prawdziwi kibice Stali? Przeciez trzeba wierzyc w swoja druzyne a tyle osob napisalo juz ze w niedziele przegramy z Rybnikiem...ciekawy jestem co bedziecie pisac w przypadku gdy wygramy jutro bez Siwego a trener Kuzniar bedzie robil dobre zmiany i wszystko bedzie gralo, oczywiscie nie twierdze ze tak bedzie bo wszystko moze sie zdarzyc np. zaraz na poczatku meczu kontuzja Pedersena (Oczywiscie nie zycze mu tego i oby jutro obylo sie bez upadkow).

_________________
Obrazek


           
Post 5 lip 2003, o 12:05
 
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 28 maja 2003, o 15:24
Posty: 2019

Zobacz profil 
Trener Kuzniar bedzie robil dobre zmiany :/ cos od poczatku sezonu mu to nie wyhcodzilo... Dominik nie jest wazne kto sie wywracal kiedys tam i sobie nic nie robil. Nie wiem dlaczego nie potraficie tego przyjac do siebie ze przeciez Miesiac jak sam jezdzi to sie wywraca... A moze mi ktos przypomni kiedy to za czasow trenera Cieslaka jezdzono w 6 na torze bo ja nie pamietam??

_________________
Jestem młodszym synem Marii i Władysława. W odróznieniu od reszty rodzeństwa nie ukończyłem żadnych studiów. Jestem przysłowiową złotą rączką, dawniej pracowałem jako glazurnik, teraz jestem taksówkarzem. Jestem żonaty, moja żona ma na imię Grażynka, jestem ojcem trójki dzieci - małej Kasi, a także dwójki adoptowanych dzieci - Maćka i Bożenki.

Pozdrawiam


           
Post 5 lip 2003, o 12:33
 
Solidny ligowiec
Solidny ligowiec
Avatar użytkownika

Dołączył: 12 lis 2002, o 20:07
Skąd: Rzeszów
Posty: 387

Zobacz profil 
no a poza tym wiecie.....zawsze mozna zadzwonic po naszego drugiego straniero ;):D:D:D;)


           
Post 5 lip 2003, o 13:16
 
Junior
Junior

Dołączył: 27 lis 2002, o 17:35
Skąd: nowe miasto
Posty: 158

Zobacz profil 
Ja może znowu napisze swoje! Dajacie spokój Miesiącowi i Kużniarowi. I co z tego, że jechali w 5 co? Przecież kolizje miało dwoch ostatnich zawodników. Jakby jechali we dwoch i prowadzący zamknąłby gaz i drugi by w niego wjechał to co mielimyście pretensje, że we dwóch tylko jechali a nie w 4? Nie rozumię was ludzie. Mówicie, że Miesiąc sie nawet sam wywala, ale co z tego skoro on jechał na końcu stawiki? Niech się wywali podniesie się to podniesie, nie podniesie to przerwą wyścig. Widziałem jak się wczoraj winiarzowa pluła koło karetki, ale nic tylko podejść i kopnąć ją w dupe, jak ma jakieś pretensje, to może mieć je tylko do swojego mężą, a ona no jak w pięciu no co oni są powaleni itp. widże, ze strasznie zna się na zuzlu ... Podstawowa czwórka zawodników zajęła swoje pozycje startowe a Winiarz wjechał chyba na tor 2-3 lub 3-4. Miesiąc jest Ok a Kuźniar co miał za nim wybieć z parku maszyn i za ucho go wciągnąć spowrotem? Miał się drzeć Winiarz wracaj? Co wy chcecie? Kuźniar jest winien kontuzji? Kuźniar jest winien tego, że sie Kuciapa w Lublinie szczepił na łuku z Piszczem? Co miał go nie puścić jeszcze przy przegranym meczu? Kuźniar jest winny tego, że Trojan na treningu był jakis przyćpany i zderzył się z Kuciapą? Może miał nie robić treningu? A potem byście stękali, że nic chłopaki nie trenują. Kużniar jest winny tego, że Stachyra przedłużył prostą? Dajce spokój z takimi wypowiedziami, Winiarz zawalił i teraz będzie za to pokutował ... Zreszta jeszcze nie raz bedziecie Kużniara całowali i prosili zeby dalej trenował, chcecie Kępowicza ? Kuźniar cos robi, cos sie dzieje, Miesiąc robił coraz wieksze postepy. Puścił go w parze z seniorami niech sie od nich uczy !


           
Post 5 lip 2003, o 13:27
 
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 13 lis 2002, o 13:36
Skąd: Rzeszów :) B4
Posty: 1690

Zobacz profil 
A wydawało się, że pech już za nami a tu prosze :( . Nie dziwie się, że co niektórzy załamali się troszkę :wink: bo jak tu się nie załamać jak mamy XI kolejkę a my ( Stal ) ani jednego spotkania nie objechaliśmy w optymalnym składzie :roll: , bo w W-wie Piotrek był kontuzjowany potem Rafał Trojanowski i posypało sie dalej nasi młodzi a potem jeszcze Maciek Kuciapa i gdy wydawało się, że wreszcie wystąpimy w najmocniejszym składzie znów się zaczęło :| . Jednak liczę na to, że brak Piotrka w składzie zmobilizuje naszych zawodników i wygramy ten ważny mecz :!: . W końcu powraca Trojan, który zarówno w W-wie i na memoriale pokazał, że w tym sezonie jest mocnym punktem zespołu, mamy przecież Maćka, Karola i może wreszcie Bob się przełamie Rafał Wilk dołoży swoje i będzie dobrze. Co do sciągani Aspgrena to całkowicie dałbym sobie z nim spokuj już lepiej te pieniądze przeznaczyć np. dla Piotrka Winiarza żeby urzyczył sprzętu na ten mecz Łukaszowi Golonce. W ostateczności może wreszcie ta pogoda, która przez cały dotychczasowy sezon płatała nam figle może wreszcie będzie z nami :mrgreen:

Piotrek wracaj szybko do zdrowia !!! :piwo:

_________________
Obrazek


           
Post 5 lip 2003, o 13:30
 
Szkółkowicz
Szkółkowicz
Avatar użytkownika

Dołączył: 20 cze 2003, o 20:40
Skąd: RKM RYBNIK
Posty: 14

Zobacz profil 
Buber mowisz ze Rybnik nie jest taki straszny :) nie jest straszny jes to prostu mocny wy bez Winiarza tracicie conajmniej 7 punktow a pamietaj jaki byl wynik u was z Gnieznem z WINIARZEM a Rybnik jest mocniejszy od Gniezna

M Węgrzyk 9/10 p
N Pedersen 14/15 p
R Szombierski 10/11 p
Ł Romanek 3/4 p
M Staszewski 7 p
R Powaznyj 6/7 p
R Chromik jesli pojedzie 5 p

RKM RYBNIK!!!!!!!!!! POZDRAWIAM STAL RZESZÓW!!!!!!!!!!!!!
PIORTEK WRACAJ JAK NAJSZYBCIEJ NA TOR :)


           
Post 5 lip 2003, o 13:48
 
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 28 maja 2003, o 15:24
Posty: 2019

Zobacz profil 
Rafi bla bla bla... Wegrzyk 9/10 pkt w Rzeszowie nie zartuj... Po zatym jak by tak wiliczac punkty to wyniki bylyby po 75:75 nie zpaominaj Rafi ze jedziemy u siebie...

_________________
Jestem młodszym synem Marii i Władysława. W odróznieniu od reszty rodzeństwa nie ukończyłem żadnych studiów. Jestem przysłowiową złotą rączką, dawniej pracowałem jako glazurnik, teraz jestem taksówkarzem. Jestem żonaty, moja żona ma na imię Grażynka, jestem ojcem trójki dzieci - małej Kasi, a także dwójki adoptowanych dzieci - Maćka i Bożenki.

Pozdrawiam


           
Post 5 lip 2003, o 13:52
 Jeszcze o trenerze i treningach


Witajcie.
Wciaz nie bardzo rozumiem, dlaczego obwiniacie trenera za to, co sie stalo. Przeciez do wypadku nie doszlo dlatego, ze na torze bylo pieciu zawodnikow, tylko dlatego ze Winiarz zamknal gaz po zakonczeniu pierwszego okrazenia. Tego nie przewidzial Miesiac i w niego wjechal. Gdzie tu wina trenera? Gdzie tu wina tego, ze na torze bylo 5 zawodnikow?

Inna sprawa. Narzekacie na taktyke trenera. Sam nie zawsze sie z nia zgadzam, ale kazdy ma swoje zdanie. Natomiast prawda jest taka, ze w Szwecji czy Anglii nie istnieje ktos taki jak trener. Druzyny sa prowadzone przez coachow badz menadzerow. Nawet mlodzi zawodnicy najczesciej szkola sie we wlasnym zakresie, ewentualnie placac za lekcje jakiemus trenerowi. I predzej czy pozniej nawet w tym naszym zacofanym kraju do tego dojdzie. Nie wiem nawet, czy tam odbywaja sie jakies treningi, a jesli juz, to sporadycznie. Po prostu lepsi zawodnicy jezdza po calej Europie i nie maja czasu na treningi, slabsi jezdza w dwoch ligach naraz (w Anglii jest to Elite i Premier League, w Szwecji Elitserien i Allsvenskan League). Jesli ktos potrzebuje dodatkowej jazdy, to trenuje we wlasnym zakresie - czy to na torze czy tez na crossie. Posada trenera w takim znaczeniu jak u nas w Polsce po prostu tam nie istnieje.

Pozdrawiam
Dominik


           
Post 5 lip 2003, o 14:01
 
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 28 maja 2003, o 15:24
Posty: 2019

Zobacz profil 
Jasiek ale co maja treningy czy ich brak w Anglii, do sytuacji zaistnialej w naszym klubie??

_________________
Jestem młodszym synem Marii i Władysława. W odróznieniu od reszty rodzeństwa nie ukończyłem żadnych studiów. Jestem przysłowiową złotą rączką, dawniej pracowałem jako glazurnik, teraz jestem taksówkarzem. Jestem żonaty, moja żona ma na imię Grażynka, jestem ojcem trójki dzieci - małej Kasi, a także dwójki adoptowanych dzieci - Maćka i Bożenki.

Pozdrawiam


           
Post 5 lip 2003, o 14:21
 
Szkółkowicz
Szkółkowicz

Dołączył: 5 lip 2003, o 12:58
Posty: 1

Zobacz profil 
Ja bym się na waszym miejscu tak nie załamywał!
Wielka szkoda,że Piotrek nie pojedzie jutro!
Życze mu szybkiego powrotu do zdrowia!
Mimo iż jesteśmy teraz murowanym kandydatem do wygrania tego meczu to dalej moim zdaniem mamy tylko 1,75 :wink: pewnego zawodnika w osobie Pedersena i Szuminy!
Po całej reszcie można spodziewać się wszystkiego!
Mecz na pewno będzie emocjonujący i mam nadzieje,że pogoda dopisze i to spotkanie odegrane będzie do końca!
Wiadomo przecież,że przy nawet niewielkich opadach będziecie chcieli ten mecz przełożyć co doskaonale rozumiem.
Szkoda by było naszych kibiców którzy licznie stawią się jutro na stadionie przy ul.Hetmańskiej :)
Do zobaczenia na Stadionie!!!!!!!!!
Jasol 40-50 RKM :)


           
Post 5 lip 2003, o 14:25
 
Weteran
Weteran

Dołączył: 12 lis 2002, o 21:21
Skąd: Łorsoł
Posty: 3056

Zobacz profil 
Oj, u nas leje jak z cebra... Wlasnie uderzyl niezly "piorunek". Oops ;-)


           
Post 5 lip 2003, o 15:59
 
Reprezentant kraju
Reprezentant kraju
Avatar użytkownika

Dołączył: 12 lis 2002, o 23:08
Skąd: Z dupy
Posty: 796

Zobacz profil 
Cytuj:
w Szwecji czy Anglii nie istnieje ktos taki jak trener. Druzyny sa prowadzone przez coachow badz menadzerow


z tego co sie orientuje coach to jest trener

Cytuj:
I predzej czy pozniej nawet w tym naszym zacofanym kraju do tego dojdzie


predzej czy pozniej zuzel u nas padnie, i nie mow o swym kraju ze jest zacofany, jak chcesz to mozesz sie przeprowadzic do afryki i bedziesz sobie ogladal wyscigi wielbladow

Cytuj:
slabsi jezdza w dwoch ligach naraz (w Anglii jest to Elite i Premier League, w Szwecji Elitserien i Allsvenskan League).


dzieki za info panie kolego ale jakby mnie to interesowalo to poszukam sobie w necie, ale gratuluje wiedzy



tak jak mowilem, wszyscy jestescie wielcy kibice jak druzyna wygrywa a jak cos nie idzie jak powinno potraficie tylko skomlec i wyzywac zawodnikow, trenerow i dzialaczy....
to jest przyklad typowego fana spidleja.

_________________
WOLNOSC!!!


           
Post 5 lip 2003, o 16:05
 


Nieźle daje deszczykiem... :lol: Pierwszy raz będe się cieszył w tym sezonie jeżeli jutro mecz nie dojdzie do skutku :!:

Ja również uważam, że nie ma co zwalać winy na trnera, ani na Pawła, bo prawda jest taka, chodź przykra, że była to wina Piotrka, który puścił gaz, jeżeli by się tak nie stało to wszyscy by zdrowo dojechali te dwa kółka... Ale to nie zmienia faktu, że Siwy jest nam potrzebny i pozostaje mu tylko zyczyć jak najszybszego powrotu do zdrowia... :?


           
Post 5 lip 2003, o 16:25
 
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 13 lis 2002, o 13:36
Skąd: Rzeszów :) B4
Posty: 1690

Zobacz profil 
koroner napisał(a):
Cytuj:
w Szwecji czy Anglii nie istnieje ktos taki jak trener. Druzyny sa prowadzone przez coachow badz menadzerow


z tego co sie orientuje coach to jest trener

Cytuj:
I predzej czy pozniej nawet w tym naszym zacofanym kraju do tego dojdzie


predzej czy pozniej zuzel u nas padnie, i nie mow o swym kraju ze jest zacofany, jak chcesz to mozesz sie przeprowadzic do afryki i bedziesz sobie ogladal wyscigi wielbladow

Cytuj:
slabsi jezdza w dwoch ligach naraz (w Anglii jest to Elite i Premier League, w Szwecji Elitserien i Allsvenskan League).


dzieki za info panie kolego ale jakby mnie to interesowalo to poszukam sobie w necie, ale gratuluje wiedzy



tak jak mowilem, wszyscy jestescie wielcy kibice jak druzyna wygrywa a jak cos nie idzie jak powinno potraficie tylko skomlec i wyzywac zawodnikow, trenerow i dzialaczy....
to jest przyklad typowego fana spidleja.


Koroner przestań się czepiać :evil: I troche więcej tolerancji bo jeśli coś Ciebie nie interesuje nie oznacza to, że innych to nie interesuje. Nie interesuje Cię to - proste nie czytaj :!: widzisz jakiś problem bo ja nie :roll: Poza tym przestań już Nam wmawiać jacy to My jesteśmy kibice ....bla bla bla już staje się to nudne :wink:
Czepiasz się innych o podpisy, notki w profilu. Wybacz nie jesteś jakimś guru :wink: żeby wszystko na tym forum robione było pod Ciebie.

_________________
Obrazek


           
Post 5 lip 2003, o 16:25
 
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 21 sty 2003, o 17:19
Posty: 1091

Zobacz profil 
PIszesz Aronek, że Miesiąc nawet sam jeżdżąc wywraca się. Zatem rozumiem, że wolisz mieć 10 Klisiów od jednego Miesiąca. Zauważ pewną prawidłowość. Kliś czy Suszczyński jeżdżą bez upadków, ale bardzo pasywnie. Nie starają się walczyć tak jak robi to Paweł.

Nie napisałem że jest za młody na upadki - bo tak nie jest, zawodnik musi poczuć nawierzchnię w każdym miejscu swojego ciała, by nabrać respektu przed nią. Jednak pech jaki prześladuje Pawła, upadki na prawie każdym treningu - to za dużo jak na 18 latka !

Nie piszcie proszę, że jakąkolwiek winę można przypisać Grześkowi Kuźniarowi, bzdura. Tak jak napisał Dominik, czy trener miał wpływ na niesfornego Piotrka Winiarza ? - nie ! A jakby z przodu nie jechał żaden zawodnik, wówczas mówilibyście, że stało się tak dlatego, iż jechało w wyścigu tylko dwóch ?

Pozdrawiam



           
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w temacie  [ Posty: 78 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 157 gości


Narzędzia



Skocz do:  

Uprawnienia

Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

Original style by phpBBservice.nl & New Design style by ZeNaNLi