Nie bądź tylko Gapiem. Weź aktywny udział w dyskusji i zarejestruj się już teraz. Rejestracja

Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 81, 82, 83, 84, 85  Następna strona

Odpowiedz w temacie

Skład Rzeszowa na sezon 2013


Wszystko o Stali Rzeszów

Opcje      Szukaj
Post 22 maja 2013, o 00:25
 Re: Skład Rzeszowa na sezon 2013
Weteran
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył: 11 gru 2005, o 01:46
Skąd: Rz-ów => Wa-wa
Posty: 3921

Zobacz profil 
Sęk w tym, że nawet nie podkupuje - wielce fartownie się Sówka trafił i to by było na tyle ;)


           
Post 22 maja 2013, o 00:31
 Re: Skład Rzeszowa na sezon 2013
Solidny ligowiec
Solidny ligowiec
Avatar użytkownika

Dołączył: 5 lis 2003, o 13:18
Posty: 470

Zobacz profil 
Jak to nie? Karpov, Messing, Lindgren, Michalski, Gaschka, Sowka, od poczatku praktycznie kupuje juniorow. Zamiast dawac szanse chlopakom z Rzeszowa, to latwiej kupic, a pozniej efekt jest taki, ze przez 10 lat wychowala tylko jednego przyzwoitego zawodnika. Gdyby w tym klubie byli ogarnieci ludzie, to juz dawno Kret zajmowalby sie czyms innym. Jakas selekcja powinna do cholery byc. Szkoda klawiatury na ta amatorke. Byl na miejscu Bassara, zamiast porzadnie pomoc chlopakowi i dac mu juz jezdzic, to stawiaja na to beztalencie juz 3 rok, a mlodego wypozyczaja i niech sobie radzi, z jednym motorem na czesciach z 2004 roku.


           
Post 22 maja 2013, o 11:38
 Re: Skład Rzeszowa na sezon 2013
Weteran
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył: 11 gru 2005, o 01:46
Skąd: Rz-ów => Wa-wa
Posty: 3921

Zobacz profil 
I który z tych 'podkupionych' cokolwiek potrafił i pojeździł? Poza Sówką, który trafił się fartownie i jest siódmym juniorem e-ligi (a więc dość przeciętnie, choć i tak jak na transfer juniorski to rewelacja), pozostali byli bez perspektyw na załapanie się w swoich klubach do składu, więc przyszli do Rzeszowa. Marta chciała podkupić poukładanych Janowskiego, czy Gomólskiego, ale jak się okazało nie jest to takie proste. Pisałem już o tem, że żaden klub nie odda punktującego juniora, w którego zainwestował kupę kasy, więc pozostają nam juniorzy nr 4, 5 i dalej w swych klubach. A jeśli cokolwiek jeszcze rokują, to tylko na wypożyczenie. Więc i tak dup@ z tyłu ;)

Bassara ma 18 lat, nie odjechał żadnych zawodów i jest po dzwonie, więc odpowiedz sobie jakie umiejętności prezentuje i jakie są szanse, że zostanie przeciętnym ligowcem? Obawiam się, że nigdy nie osiągnie poziomu Łukasza Kreta. Zgadzam się, że powinna być selekcja, bo od tego się zaczyna, że szkoda każdej złotówki włożonej w Kreta, ale tak to jest, jeśli w klubie i spółce są chodzący na skróty leniwcy i dyletanci, a o wszystkim decyduje Marta. Szkolenie powinno zacząć się od budowania pozytywnego wizerunku klubu i relacji z kibicami, bo to oni przychodzą do szkółki lub przyprowadzają swoje dzieci w wieku 14-15 lat. Jeśli od tego nie zaczniemy, tylko wybierzemy drogę na skróty i będziemy 'szkolić' osiemnastolatków, ściągać odpadki z innych klubów lub finansować Kreta, to efekt jest taki, że już nawet w indywidualnych zawodach juniorskich na etapie eliminacji nie mamy wychowanków.

A do poszukiwania wzmocnień po zakończeniu okresu transferowego i później w okienkach chyba wszyscy już się przyzwyczaili - przecież dokładnie to samo mówiła rok temu, kiedy nie spisywał się Majki i dwa lata temu... I tak jak dzisiaj, nie było zawodników na rynku gwarantujących określony poziom. A gdyby zeszły sezon Timo Lahti, z pomocą klubu której nie było, odjechał prawie cały sezon zdobywając doświadczenie za cieniującego Majka i kontuzjowanego Joonasa, to w tym roku mielibyśmy jak znalazł rokującego zawodnika z KSM 2,5 do rywalizacji z Lampartem - w profesjonalnym klubie wybrano jednak opcję jazdy miejscowym Michalskim w Lesznie i czterema zawodnikami w remisowym meczu z Gdańskiem i zaoszczędzono w ten sposób parę złotych w nadziei, że już w kolejnym roku na X-lecie będą medale, a na wiosnę 2013 wiadomo było, że medali nie będzie, za to kolejny budżet jak zwykle wysoki pójdzie w piach i błoto ;)


           
Post 22 maja 2013, o 12:01
 Re: Skład Rzeszowa na sezon 2013
Weteran
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył: 20 paź 2008, o 19:57
Posty: 3135

Zobacz profil 
Pierwsze co to zbudować mini tor żużlowy, mini crossowy czy coś takiego i ściągać jak najmłodszych.Nawet 8 latki już pyrkają na motorkach.Taki młodzik podchodząc do licencji będzie miał już 7-8 lat przejechane na motorze i coś by z tego było. Zmarzlik np. od małego na motorkach, podchodząc do licencji miał już 8 (jak nie więcej) lat przejechanych. I jak taki Bartek nie miał sobie nie radzić z wyłamaniem motocyklu w wieku 14,15 lat ? Tutaj trzeba zacząć od podstaw, a nie ogłaszać się na stadionie, że szkółka przyjmuje od tam nie wiem ... 13 roku, 14 roku życia.

_________________
Obrazek


           
Post 22 maja 2013, o 12:51
 Re: Skład Rzeszowa na sezon 2013
Weteran
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył: 11 gru 2005, o 01:46
Skąd: Rz-ów => Wa-wa
Posty: 3921

Zobacz profil 
Zgadzam się - był tor przy Polanie, jest w Machowej, przy okazji stawiania nowej trybuny można było pomyśleć o usypaniu minitoru obok boisk treningowych. Można pogadać z miastem i napisać projekt unijny na rozwój młodzieży poprzez sporty motocyklowe - wtedy współfinansowanie można uzyskać nie tylko na tor np. żużlowy i crosowy gdzieśna terenach miejskich na obrzeżach Rzeszowa, ale przez pewien czas etat trenera szkółki, wyposażenie, itp., itd. może być współfinansowane w ramach projektu. Za niewielkie pieniądze można kupić 5 ha ziemi pod Rzeszowem, tam usypać minitor i zrobić tor do crossu, który można udostępniać zawodnikom, czy komercyjnie wynajmować i jeszcze na tym zarabiać. Trzeba tylko chcieć, mieć pojęcie i wziąć się do roboty. Ja już nie oczekuję, żeby brali się za 7-8 latków - niech zaczną od 13-14 latków, czyli gimnazjum, a nie na siłę próbują wychowywać żużlowców z osiemnastolatków lub szukają wartościowych juniorów na rynku w maju ;)


           
Post 23 maja 2013, o 13:13
 Re: Skład Rzeszowa na sezon 2013
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 4 maja 2006, o 17:06
Posty: 1247

Zobacz profil 
Ritchie napisał(a):
Z Można pogadać z miastem i napisać projekt unijny na rozwój młodzieży poprzez sporty motocyklowe - wtedy współfinansowanie można uzyskać nie tylko na tor np. żużlowy i crosowy gdzieśna terenach miejskich na obrzeżach Rzeszowa, ale przez pewien czas etat trenera szkółki, wyposażenie, itp., itd. może być współfinansowane w ramach projektu.


No tak Unia daje na różne dziwadła, więc może się dołoży do prywatnego cyrku Półtorakowej.
Jak ktoś siedzi w żużlu 10 lat i zarabia na tym hajs, to powinien swoje pieniądze zainwestować, bo przecież na szkoleniu młodzieży można zarobić. Wydaje mi się, że są też pilniejsze wydatki, niż minitor. A tak na marginesie, czy ktoś wierzy, że minitor zbawi nasz żużel?

_________________
"Kiedy byłem potrzebny, jeździłem po sześć razy" E. Sajfutdinow


           
Post 23 maja 2013, o 13:31
 Re: Skład Rzeszowa na sezon 2013
Reprezentant kraju
Reprezentant kraju
Avatar użytkownika

Dołączył: 10 wrz 2005, o 22:07
Posty: 689

Zobacz profil 
"zbawiłby" a nie "zbawi" :P

Masz jakiś inny pomysł? Rzeszowski żużel, jeżeli chodzi o żużlowców ze swojego podwórka nigdy nie był w tak żenującej sytuacji. Coś zrobić trzeba. Kunszt Kreta i Lamparta to jest obraz aktualnej rzeszowskiej myśli szkoleniowej.

Pozdrawiam.


           
Post 23 maja 2013, o 14:24
 Re: Skład Rzeszowa na sezon 2013
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 4 maja 2006, o 17:06
Posty: 1247

Zobacz profil 
Lampart został dobrze wychowany, miał talent i w Rzeszowie go rozwinął, teraz rozmienia się na drobne, ale winy Rzeszowa w tym nie widzę. Kretowi motor przeszkadza w jeździe, więc tutaj wielkiego pola manewru nie widzę.
Natomiast problemem jest chyba to, że coraz mniej osób garnie się do żużla, pamiętam jeszcze za moich młodych czasów to w parku maszyn kręciły się zawsze tłumy "gówniarzy", a teraz pustki.

_________________
"Kiedy byłem potrzebny, jeździłem po sześć razy" E. Sajfutdinow


           
Post 23 maja 2013, o 15:46
 Re: Skład Rzeszowa na sezon 2013
Weteran
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył: 11 gru 2005, o 01:46
Skąd: Rz-ów => Wa-wa
Posty: 3921

Zobacz profil 
Lampart miał w Rzeszowie jak w szklarni i to go zgubiło - nie musiał robić nic, nigdzie jeździć, bo na tle rzeszowskiej mizerii był królem. I skończył się wraz z końcem wieku juniora. W takim Toruniu, Zielonej, Gorzowie, Lesznie, Budgoszczy, itp., itd. musiałby zapi@rdalać aż miło, bo w składzie jechaliby lepsi, czyli np. Pulczyńscy, Zmarzliki, Musielaki, Woźniaki, a nie on. I wtedy dzięki pracy i rywalizacji albo wyrósłby na co najmniej przeciętnego ligowca, albo zakończyłby karierę kilka lat temu.

Jak to trafnie ujął Redaktor: Tu już nie chodzi o jakość, ale o ilość. Ostatni z wychowanków klubu z Rzeszowa, który wystąpił w spotkaniu ligowym zdał licencję 5 lat temu i był nim Łukasz Kret (jeśli zdał licencję w wieku lat 16)! Oznacza to, że przez ostatnie 5 lat nie wychowano ŻADNEGO zawodnika, który byłby w stanie płynnie przejechać 4 kółka w meczu ligowym i nie zostałby zdublowany. Zdanie licencji to w innych klubach niejako formalność, bo dopiero później zaczynają się schody, rywalizacja o dwa miejsca w drużynie i zawodach juniorskich i wtedy z grupy 15 szkółkowiczów, później 5 juniorów w miarę regularnie startujących, zostaje 1-2, którzy mają szansę na wynik w e-lidze. My od razu próbujemy wychować tego jednego i od 10 lat się nie udaje. I się nie uda.

Zacząłem od cytatu, to i skończę takimż: Kto chce, szuka okazji, komu się nie chce (lub nie umie) szuka wymówek. Inne kluby funkcjonują i jeżdżą w tej samej lidze, co Rzeszów i mają podobne problemy z którymi sobie radzą. Więc nie ma co narzekać, że nie ma chętnych do szkółki, tylko tych chętnych znaleźć. Trzeba tylko wziąć się do roboty, a pomysły wielokrotnie pojawiały się w temacie szkółki.

Bez własnych zawodników, chociaż na pozycji juniorów i solidnej drugiej linii, możemy sobie co roku walczyć o utrzymanie, bo to jest maks. I tak walczymy od 10 lat ;)


Ostatnio edytowano 23 maja 2013, o 15:52 przez Ritchie, łącznie edytowano 1 raz

           
Post 23 maja 2013, o 15:47
 Re: Skład Rzeszowa na sezon 2013
Junior
Junior

Dołączył: 14 mar 2012, o 15:09
Posty: 223

Zobacz profil 
Bo dla młodocianych lepsze są iphony, mix stereo hifi i fejsbuki. Nie spieszno im do sportu.

W takim Lesznie, Zielonej Górze czy Gorzowie żużel to nr 1 w mieście. Każdy tam praktycznie zagląda na spotkania, albo ma jakiekolwiek pojęcie o tym sporcie. No i spory nacisk mają na odwiedzanie sąsiednich miejscowości, wioseczek bo stamtąd garną się do nich żużlowcy. Tyle, że trzeba właśnie pojezdzić po tych mniejszych miejscowościach i u nas. Porobić w gimnazjach, podstawówkach jakieś pokazy itd, spotkania z żużlowcami i zachęcać.

Dla wioseczek skąd wywodzą się Miśkowiaki, Hampele itd. to święto jest, tam każdy chcę być drugim Jarkiem. U nas przez brak wychowanków chłopaki nie mają z kim się identyfikować. Wszystko to praktycznie armia zaciężna.


           
Post 23 maja 2013, o 16:02
 Re: Skład Rzeszowa na sezon 2013
Weteran
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył: 11 gru 2005, o 01:46
Skąd: Rz-ów => Wa-wa
Posty: 3921

Zobacz profil 
Świat się zmienił, mamy więcej niż 2 programy telewizyjne, więc podejście musi być inne. Nie wierzcie, że w Lesznie, czy w Zielonej pod klubem stoi kolejka chętnych na jazdę w szkółce - to jest ciężka praca, budowanie relacji i komunikacja, żeby tych ludzi ściągnąć. Całą zimę wklejałem linki, jak w innych ośrodkach jeżdżą po okolicznych szkołach z prezentacjami. Ale jak napisano wyżej: szukaj okazji do działania a nie wymówek ;)


           
Post 23 maja 2013, o 16:13
 Re: Skład Rzeszowa na sezon 2013
Junior
Junior

Dołączył: 14 mar 2012, o 15:09
Posty: 223

Zobacz profil 
Nic dodać nic ująć.

Podam przykład: wystarczy, że np taki Tobiasz Musielak, czy Miśkowiak Robert wpadną do swojej macierzystej miejscowości pójdą na spotkanie w miejscowym gimnazjum i opowiedzą jak zwiedzili kawał świata, jak wciągający to sport itd. Chłopaki siedzące i oglądające ich widzą, że można spróbować, wybić się. Ale tu trzeba jezdzic, jezdzic, zachęcać, spotykać się bo inaczej nie odciągną młodych od komputera i komórek.


           
Post 22 lip 2013, o 01:19
 Re: Skład Rzeszowa na sezon 2013
Weteran
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył: 11 gru 2005, o 01:46
Skąd: Rz-ów => Wa-wa
Posty: 3921

Zobacz profil 
Gniezno leci, Marta zostaje, proponuje zatem telefon do Mateja Zagara pod kątem sezonu 2014 ;)


           
Post 22 lip 2013, o 08:26
 Re: Skład Rzeszowa na sezon 2013
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 16 gru 2003, o 13:30
Posty: 2505

Zobacz profil 
gniezno leci, my lecimy ;-)

_________________
"Nie mój cyrk, nie moje małpy",


           
Post 22 lip 2013, o 10:52
 Re: Skład Rzeszowa na sezon 2013
Weteran
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył: 11 gru 2005, o 01:46
Skąd: Rz-ów => Wa-wa
Posty: 3921

Zobacz profil 
Jeśli z Walasem się potwierdzi, to niestety tak ;)


           
Post 22 lip 2013, o 13:27
 Re: Skład Rzeszowa na sezon 2013
Reprezentant kraju
Reprezentant kraju
Avatar użytkownika

Dołączył: 10 wrz 2005, o 22:07
Posty: 689

Zobacz profil 
Przeanalizowałem sobie jak wygląda tabela oraz terminarz i rzeczywiscie, wygląda na to, że Folie lecą. Wrocław ma raczej pewne 3 punkty z Gnieznem i spodziewam się, że również Toruń dziwnym trafem pojedzie słabsze zawody (do zdobycia 51 pktów u siebie).

Tym bardziej, że Wrocławowi będą pomagać ściany, natomiast Foliowym będzie przeszkadzało wszystko. (widzieliśmy już wczorajsze zachowanie sędziego)

Przy bezpośrednim pojedynku na korzyść Wrocławia, Foliowi w takim wypadku muszą zdobyć aż 7 punktów.

O ile 3 punkty z Gorzowem są raczej nietrudne do zdobycia, o tyle muszą zadziałać rzekome dobre relacje z Falubazem, który zdecydowanie jest w gazie (w które osobiście średnio wierzę) oraz trzeba zdobyć 43 punkty z Bydgoszczą... Średnio to widzę :D A jeśli potwierdzi się kontuzja Walaska, jest to wręcz niemożliwe.


           
Post 22 lip 2013, o 15:28
 Re: Skład Rzeszowa na sezon 2013
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 27 gru 2003, o 17:08
Posty: 2485

Zobacz profil 
sln napisał(a):
Tym bardziej, że Wrocławowi będą pomagać ściany, natomiast Foliowym będzie przeszkadzało wszystko. (widzieliśmy już wczorajsze zachowanie sędziego)

No widziałem. I gdzie tu jakakolwiek pomoc dla Gniezna?

_________________
Obrazek


           
Post 16 sie 2013, o 03:30
 Re: Skład Rzeszowa na sezon 2013
Legenda
Legenda

Dołączył: 30 kwi 2003, o 21:45
Posty: 4400

Zobacz profil 
a tak mi się przypomniało

Kamil napisał(a):
Żałuje bardzo, że nie będzie Tomka w Rzeszowie. Podglądać choćby na trenigach najwybitniejszego Polskiego żużlowca w historii to byłaby prawdziwa gratka. Nie rozumiem tych głosów o emerycie. Ten sezon miał słabszy w lidze bo miał konflikt z Paluchem i ogólnie miał w takim układzie wywalone. Wiadomo jaki Chudy jest. Porównywanie go do Okoniewskiego to jakiś żart. Gdzie rzym, a gdzie krym?
Jeszcze się co poniektórzy zdziwią. Teraz jak będzie miał swój domowy tor w Bydzi bądź Toruniu oba ukochane, to zobaczymy co ten emeryt potrafi i z dziką przyjemnością przywołam w sezonie te stwierdzenia co tutaj padają choćby stawianie go poniżej Okoniewskiego(sic!) :lol:


I jak tam panowie Okoń? :osama:

_________________
Obrazek

https://www.youtube.com/watch?v=hnxX-li ... yczekUwagi


           
Post 19 sie 2013, o 13:35
 Re: Skład Rzeszowa na sezon 2013
Legenda
Legenda
Avatar użytkownika

Dołączył: 29 sie 2004, o 11:25
Skąd: Sydney
Posty: 8377

Zobacz profil 
Zgodnie z obietnica... Wywod pod tytulem "Ja wiedzialem, ze tak bedzie"

Na 281 stronie tematu "Nasi rywale w sezonie 2013" rozpoczalem dyskusje - prawdopodobnie jako jeden z pierwszych - na temat szans Rzeszowa w sezonie 2013. Oto jak wygladal moj wpis - bylo to 21 grudnia 2012.

Cytuj:
Powoli klaruja sie sklady na sezon 2013.

Najslabszy zdecydowanie bedzie we Wroclawiu, ktory nie zdolal zakontraktowac nawet jednego mocnego lidera i teoretycznie ta druzyna powinna zajac ostatnie miejsce w lidze. Pozniej sa cztery ekipy o podobnym potencjale: Gniezno, Bydgoszcz, Gorzow i Rzeszow. Z tej grupy najslabsze wydaja sie byc Rzeszow i Gniezno i moim zdaniem to one podziela sie miejscami osmym i dziewiatym. Bydgoszcz i Gorzow maja wyraznie silniejsza druga linie od tych dwoch druzyn


A takie otrzymalem wtedy odpowiedzi

Patryk0493

Cytuj:
widać że w dalekiej Australii porządną imprezę musieli zrobić z konkretnym zielskiem z powodu braku końca świata


Navigator

Cytuj:
Jasiek - drużyny o podobnym potencjale to Gorzów, Gniezno i Wrocław i to one będą walczyć o utrzymanie, moim zdaniem my razem z Lesznem, , Bydgoszczą, Częstochową i Tarnowem będziemy walczyć o pierwszą "czwórkę" gdzie największe szanse daję nam i leszczyńskiej Unii/Częstochowie


Ritchie
Cytuj:
A ja wyraze opcje pośrednia i napisze, ze raczej nie groza nam miejsca 8-10, podobnie jak 1-4. Za to najbardziej prawdopodobna będzie możliwość skorzystania przez zawodników firmowego teamu z wakacyjnych ofert last minute już początkiem września


I znowu ja
Cytuj:
Jak dla mnie zarowno Bydgoszcz jak i Gorzow maja sklady silniejsze od rzeszowskiego. Byc moze nie przekonuje mnie osoba Pavlica jako solidnej drugiej linii, jako ze w Lesznie otrzymywal spore wsparcie od klubu, a w Rzeszowie nie sadze, aby takie cos mialo miejsce. Lamparta widze jako zawodnika wozacego ogony, podobnie Gaschke. To stawia duzy znak zapytania i powoduje, ze druzyna wyglada mocniej jedynie od Gniezna i Wroclawia.


A potem Micson
Cytuj:
Z miejscem 8-9 bez przesady :shock: Mamy super-gwiazdę, dobrych krajowych liderów Walasek-Okoniewski, przyszłościowych młodych zawodników Sówka-Pavlic. To jest już sporo


Despero
Cytuj:
Okon Pavlic to słaba 2 linia? obudzcie sie


Ciekawa teorie mial Metanol... sprawdzila sie
Cytuj:
Za czasów Półtorakowej w ekstralidze Rzeszów zajmował odpowiednio w 2006 - 6 miejsce, 2007 - 4 miejsce, 2008 - 7 miejsce i w 2011 - 5 pozycję. Czyli miejsca 7,6,5 i 4.
Wychodzi na to że w przyszłym sezonie będzie albo 8 miejsce (co jest bardzo mało prawdopodobne) albo trzeci plac.

Ja ich widzę tak w połowie ligowej tabeli - 5 miejsce czyli prawie awans do play-offów ale prawie robi wielka róznicę


Neville
Cytuj:
Finał dla Zielonki i Czewy a mały finał dla Torunia i Rzeszowa


Pozniej byla dyskusja 14 marca w watku Sprawy Klubowe i moj wpis:
Cytuj:
Ja przed sezonem mowilem, ze spodziewam sie spadku Rzeszowa z ekstraligi i tez sie na mnie rzucali. I mowie, ze nadal widze te opcje jako najbardziej prawdopodobna



Redaktor odpowiedzial
Cytuj:
Pelna zgoda.

Na medal sa znikome szanse.



Swoj typy powtorzylem rowniez podczas typowania Cincina, choc nieco zmienilem kolejnosc medalistow. Spadkowiczow wybralem jednak ponownie tych samych. Typ z 12 kwietnia 2013

Cytuj:
Złoty Medalista DMP 2013: Zielona Gora
Srebrny Medalista DMP 2013: Czestochowa
Brązowy Medalista DMP 2013: Torun
Spadkowicze z Ekstraligi: Rzeszow, Gniezno, Wroclaw

Najskuteczniejszy zawodnik Ekstraligi pod względem średniej biegopunktowej: Jaroslaw Hampel


Dwa dni pozniej po wygranej w Gorzowie przypominalem pewne analogiczne zdarzenie
Cytuj:
W 1989 Rzeszow wygral w Gorzowie minimalnie dzieki Stachyrze i Krzystyniakowi. W 1990 rowniez inauguracja byla w Gorzowie i Rzeszow wygral 47-43. Bylo to jedyne zwyciestwo w calym sezonie, pozniej z tym samym Gorzowem przegrali u siebie, a na koniec spadli z ligi.


Trabilem wiec o spadku dosc konkretnie, a chyba jedyny moment, kiedy pomyslalem, ze moze nie bedzie tak zle, mial miejsce, gdy bylo zwyciestwo w Gnieznie. Po przegranej z Tarnowem w Rzeszowie jednak moje watpliwosci rozstaly rozwiane, a jak jeszcze pokonali Wroclaw 6 punktami, to spadek zaczal byc coraz bardziej widoczny niemal z kazda kolejka.

Aczkolwiek, szansa utrzymania zostala przegrana w trzech ostatnich meczach. WSzystkie trzy byly do wygrania, ale zabraklo... drugiej linii, o ktorej mowilem przed sezonem, ze jest slaba. Tu zawiodl Pavlic, tam Okoniewski, a zgodnie z moimi (i nie tylko) oczekiwaniami Lampart i drugi junior (Gaschka/Kret) wozili ogony przez caly sezon.

Dlaczego wiec tak stanowczo typowalem ten spadek. Po pierwsze - porownywalem nie tylko, czy wzmocnil Rzeszow, ale jak wzmocnili sie inni/oslabili inni. W Gorzowie na przyklad od razu uderzylo mnie zatrudnienie Hliba i Adriana Gomolskiego. Mieli wiec rezerwowego zawodnika z KSM 2.50. Rzeszow byl skazany na Lamparta, ktory mogl byc zastepowany tylko rownie beznadziejnymi juniorami. Silniejszych slabeuszy mial niemal kazdy zespol, wlacznie z Bydgoszcza i Gnieznem. Pozniej Okoniewski i Pavlic. W przypadku Okonia spodziewalem sie kilku spotkan, gdzie przywiezie dwucyfrowki i kilku, gdy ledwie przywiezie pare oczek. W tej sytuacji z Okonia nie bylo nic wiecej jak niezla druga linia. Podobnie wygladalo to w przypadku Pavlica, ktory pojechal lepiej niz oczekiwalem. Obawialem sie, ze po przyjsciu do Rzeszowa znacznie obnizy loty, co jednak sie nie stalo. Ci, ktorzy spodziewali sie regularnych dwuyfrowek, zwlaszcza po meczu w Gorzowie, musieli byc bardzo rozczarowani. Sowka pojechal swoje - punktowal, ale generalnie przegrywal z czolowymi juniorami innych druzyn. Pedersen pojechal ciut slabiej niz myslalem, Walasek ciut lepiej. Brak Pedersena w meczach z Tarnowem i Wroclawiem tez przyczynil sie do spadku.

Sklad byl zbudowany niepoprawnie. Polegal na dwoch zawodnikach robiacych okolo 12 punktow w meczu i dwoch niezlych drugoliniowcach, ktorzy zdobywali srednio razem 15 punktow w meczu. To dawalo 39 punktow na mecz. Pozostale 6 mieli zrobic pozostali - zwykle konczylo sie tak, ze ktos z podstawowej czworki dawal ciala (zwlaszcza w drugiej czesci sezonu) i nie bylo tych 39 punktow, ktore zakladano, ale np. 35. Do tego dochodzilo powiedzmy 5 - 6 punktow Sowki i zera Lamparta i drugiego juniora. Juz na oko widac, ze taki team nie mogl byc wysoko w tabeli - dziury w skladzie zbyt powazne. Troche to przypominalo sklad z sezonu 1992, tylko ze junior i druga linia byly wtedy mocniejsze, a byla rezerwa w postaci Petranowa, Janusza i Gancarza, ktorej tym razem nie bylo.

Osobna sprawa to fatalna taktyka trenera. Przykladowo - w meczu z Czestochowa, dlaczego nie wpuscil Sowki dwa razy za fatalnego Lamparta, ale odebral start wyraznie lepszemu Pavlicovi? Albo czemu w meczu u siebie z Wroclawiem Sowka pojechal tylko cztery razy, a beznadziejny Lampart az trzy razy? We Wroclawiu wozacy ogony Lampart jechal cztery razy, a punktujacy w kazdym biegu Sowka tylko trzy. Znalazloby sie pewnie wiecej, ale akurat te bledy w meczach z Wroclawiem mogly zadecydowac o spadku.

Rola Marty w tym wszystkim jest raczej powszechnie znana... Nie ma co jej komentowac.

_________________
Regards from Sydney
Jasiek

It's ok to disagree with me. I cannot force you to be right


           
Post 19 sie 2013, o 13:59
 Re: Skład Rzeszowa na sezon 2013
Solidny ligowiec
Solidny ligowiec
Avatar użytkownika

Dołączył: 31 maja 2004, o 08:27
Posty: 390

Zobacz profil 
Jasiek wyrocznio co dalej z naszym klubem?;]


           
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1681 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 81, 82, 83, 84, 85  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 64 gości


Narzędzia



Skocz do:  

Uprawnienia

Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

Original style by phpBBservice.nl & New Design style by ZeNaNLi