Nie bądź tylko Gapiem. Weź aktywny udział w dyskusji i zarejestruj się już teraz. Rejestracja

Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona

Odpowiedz w temacie

Charlie Gjedde - Stal Rzeszów 2004, 2009


Rozmowy o sporcie żużlowym

Opcje      Szukaj
Post 14 kwi 2009, o 00:50
 Re: Charlie Gjedde - Stal Rzeszów 2009
Danish Power!
Danish Power!
Avatar użytkownika

Dołączył: 30 sty 2003, o 12:44
Skąd: Danishlandia
Posty: 9776

Zobacz profil 
Nóżka chodziła. Kevlar miał swój (to swoją drogą dla mnie większa niespodzianka niż jego jazda) Tor trudny, więc dał radę. Choć raz puścił takiego paralityka, że prawie stanął w miejscu ;D W każdym bądź razie mam nadzieje, że nikt nie wpadnie teraz na pomysł puszczania go na heat-leadera. On nim nie będzie (no może w Grudziądzu można zaryzykować), ponieważ to jest zawodnik o pewnym mimo wszystko określonym poziomie i ja nie spodziewam się po utrzymania dotychczasowej średniej. Chociaż był dzisiaj wyjątkowo szybki. Wprawdzie na starcie tradycyjnie spał, ale później fajnie "czytał grę" i robił przemyślenie ataki. Raz za koło, później przycinka, wyprostowanie motocykla i dłuższa prosta. Było na czym jechać to i było git :)

_________________
"Jeżeli masz wszystko pod kontrolą, to znaczy ze jedziesz zbyt wolno."

Obrazek


           
Post 14 kwi 2009, o 14:11
 Re: Charlie Gjedde - Stal Rzeszów 2009
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 31 maja 2006, o 08:57
Skąd: Rzeszów
Posty: 1398

Zobacz profil 
Krótko i na temat :!:

BRAWO :!: BRAWO :!: BRAWO :!:

Myślisz żużel, mówisz Dania :piwo:

_________________
NIGDY NIE TRAĆ WIARY W TO, BY KRÓLEWSKI OBJĄĆ TRON... !
NICKI PEDERSEN - "Myślę o jednym: wygrać!"

Obrazek
Obrazek


           
Post 14 kwi 2009, o 20:22
 Re: Charlie Gjedde - Stal Rzeszów 2009
Ligowy debiutant
Ligowy debiutant
Avatar użytkownika

Dołączył: 6 gru 2007, o 18:02
Skąd: Rzeszów
Posty: 71

Zobacz profil 
Pomeczowy wywiad z Gjedde. :)
Cytuj:
Mówi Charlie Gjedde*

Powinniśmy wygrać w Rybniku

Tomasz Welc: Zdobyłeś 15 punktów i byłeś najskuteczniejszym zawodnikiem Marmy-Hadykówki w pojedynku w Rybniku. Niestety Twoja drużyna przegrała czterema oczkami.

Charlie Gjedde: Ze swojej postawy jestem zadowolony, bo były to niezłe zawody w moim wykonaniu. Tym bardziej że ostatnio przez kilka dni byłem trochę chory, więc nie byłem w pełni sił. Jestem zawiedziony, że nie wygraliśmy, bo mamy lepszy zespół niż Rybnik i powinniśmy tu sięgnąć po dwa punkty. Ale zawsze trudno się jeździ na wyjazdach. Dziś tor był przyczepny i dziurawy, ale taki sam dla obu drużyn.

Który raz startowałeś na rybnickim torze?

- Dla mnie był to pierwszy mecz na tym torze i nie wiedziałem czego się spodziewać. Ale było nieźle, polubiłem ten tor, dziury mi nie przeszkadzały. Zwłaszcza pierwszy łuk był bardzo ciężki i trudno było przewidzieć, co się może tam zdarzyć. W każdej chwili mogła się trafić jakaś koleina albo dziura. Trzeba było znaleźć odpowiednią ścieżką. Ja sam w kilku biegach nie pojechałem najlepiej, miałem problemy z dobraniem właściwych przełożeń i właściwej ścieżki na tym torze. Dodatkowo mój organizm był trochę osłabiony.

W jednym z wyścigów jechałeś jako złota rezerwa taktyczna i, mimo ataków Marcina Rempały, dowiozłeś sześć punktów.

- To był jeden z tych wyścigów, przed którym dokonałem kilku zmian w motocyklu, ale nie zadziałały one na moją korzyść. Mimo to starałem się jak najlepiej wystartować i później dowieźć wygraną omijając dziury. Ciężko było, bo jechałem źle, przełożenie nie było takie jak powinno być i strasznie się męczyłem, żeby wygrać. Czasami tak jest, że chcesz coś zmienić, by było lepiej, a wychodzi zupełnie odwrotnie.

Czy po tym meczu można powiedzieć, że Charlie Gjedde jest liderem Marmy-Hadykówki?

- Nie wiem. Miałem dobre zawody i w każdym kolejnym meczu będę starał się wypaść jak najlepiej. Nie przyjeżdżam na mecze Marmy-Hadykówki, by przegrywać wyścigi, tylko by je wygrywać. Jednak zawsze trzeba myśleć o tym, że za tydzień może mi się przydarzyć słabszy występ, jak dzisiaj Mikaelowi Maksowi. Ale mam nadzieję, że do tego nie dojdzie, bo wiem, że w mojej jeździe tkwią jeszcze rezerwy.

Po meczu w Rybniku widać, że przydałby się w rzeszowskiej drużynie Twój rodak Nicki Pedersen.

- Z Nickim jesteśmy dobrymi przyjaciółmi i na pewno nie miałbym nic przeciwko jego przyjściu do naszej drużyny, a cały zespół na pewno sporo by na tym skorzystał. Wiem, że działacze chcą go zakontraktować, ale zobaczymy co z tego wyjdzie.

za http://miasta.gazeta.pl/rzeszow/1,34966 ... Marmy.html


           
Post 14 kwi 2009, o 20:58
 Re: Charlie Gjedde - Stal Rzeszów 2009
Reprezentant kraju
Reprezentant kraju
Avatar użytkownika

Dołączył: 15 wrz 2005, o 16:13
Posty: 823

Zobacz profil 
Tak sobie właśnie oglądam transmisje z meczu ligi angielskiej pomiędzy Wolverhampton i Belle Vue z udziałem Charliego Gjedde, a z ust komentatorów słyszę "czarli dżide". Pomyślałem WTF? ;]]] Do tej pory wydawało mi się, że duńskich nazwisk tak się nie wymawia (jorgensen to nie dżorgensen) i jest to po prostu 'gjede'. Choć można to zaliczyć do typu ciekawostek, to tak zastanawiam się, czy to kolejny wymysł Tomasza Lorka i chociaż wie dużo o speedway'u i zna wielu zawodników to jednak czasami chyba przesadza ;)


           
Post 14 kwi 2009, o 21:00
 Re: Charlie Gjedde - Stal Rzeszów 2009
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 28 maja 2003, o 15:11
Posty: 2672

Zobacz profil 
gdybyś był na wyjeździe, to by Cie K2 uświadomił tym temacie ;) Ale napewno niedługo to zrobi w tym wątku ... ja tylko powiem, że Lorek nie wymyśla :)


           
Post 14 kwi 2009, o 21:10
 Re: Charlie Gjedde - Stal Rzeszów 2009
Reprezentant kraju
Reprezentant kraju
Avatar użytkownika

Dołączył: 15 wrz 2005, o 16:13
Posty: 823

Zobacz profil 
W sumie to właśnie liczyłem na to, że wypowie się któryś z fanów duńskiego speedwaya ; )


           
Post 14 kwi 2009, o 21:46
 Re: Charlie Gjedde - Stal Rzeszów 2009
Trener
Trener
Avatar użytkownika

Dołączył: 2 cze 2004, o 19:58
Skąd: H69
Posty: 2336

Zobacz profil 
Bo Lorek to by wszystko zangielszczył. ;] Posłuchaj Duńczyków (<- klik), oni wiedzą chyba najlepiej. W czasie tak chwilkę po 0:30 koleś wyraznie wymawia "Ćiarli Gjyed".
A ja sobie spolszczę: Karol Szczupak :kielb_pala: :wysmiewacz:

_________________
Obrazek


           
Post 14 kwi 2009, o 23:29
 Re: Charlie Gjedde - Stal Rzeszów 2009
Danish Power!
Danish Power!
Avatar użytkownika

Dołączył: 30 sty 2003, o 12:44
Skąd: Danishlandia
Posty: 9776

Zobacz profil 
Skoro zostałem wywołany do tablicy :D to kilka słów na ten temat. Z niektórymi zawodnikami tak już jest, że w różnych krajach różnie wymienia się jego nazwisko lub imię. W Rzeszowie był już taki kiedyś przypadek - Brian Andersen. Pół Polski mówiło tak jak się piszę ("Brian") a drugie pół "Brajan". Tomek Lorek zapytał go kiedyś jak według niego powinno być, na co Andersen odpowiedział, że w Anglii mówią "Brajan", w Danii "Brian", a w Polsce to już w ogóle każdy inaczej :D

Co do Charliego, to wspomniana wcześniej wersja "Dżide" jest używana przez Anglików. Oni tak to czytają i zawsze tak samo. Duńczycy jak słychać w filmiku, który dał Damian, są bliscy tego jak się pisze, ale też nie do końca. Totalny kosmos jest natomiast w Szwecji, gdzie mówią "Szarli Jede" :D W Polsce przyjęło się tak jak napisane, czyli Gjedde. I teraz trochę prywaty - nienawidzę tej wersji. "Gjede" brzmi dla mnie po prostu do dupy :D Dlatego osobiście używam wersji "Dźide" lub też jeszcze innej, którą jeszcze jako dzieciak sam przyjąłem do wiadomości - zobaczyłem w 1996 jego nazwisko i pierwsze co pomyślałem to - "Dżjede" ;) Aczkolwiek często także stosuję zamienniki typu "Czarny Gajdek", "Czarek" itp. Na koniec jeszcze dwa słowa o jego rzekomej ksywie "Chaz". Rzekomej, bo Gjedde nie ma o niej pojęcia :D a i poza Polską nikt o niej słyszał :D Kiedyś po prostu sobie tak zdrobniłem jego imię (zmieniłem nawet nick na tym forum), a tu nagle zaczęła się ta ksywka pojawiać na jakiś forach, portalach :D Co najlepsze teraz to już jest nawet w jakiś różnych skarbach kibica itd. :D

Wracając do nazwiska - dla mnie jest to "Dżide" lub "Dżjede" ;) A jak ktoś mówi "Gjede" to jest taki bulwers jak wczoraj w autokarze :D ;)

_________________
"Jeżeli masz wszystko pod kontrolą, to znaczy ze jedziesz zbyt wolno."

Obrazek


           
Post 15 kwi 2009, o 07:51
 Re: Charlie Gjedde - Stal Rzeszów 2009
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 12 maja 2005, o 23:24
Skąd: Rzeszów
Posty: 1393

Zobacz profil 
osobiscie mam do niego sentyment bo wlasnie w kapsle to szedl jak burza (nie staszek) u mnie :D

_________________
TATA TREY'A PSYCHO FANS :D

...jak jezdzic to tylko na pełnej...
...jak atakowac to tylko po bandzie...


           
Post 15 kwi 2009, o 08:19
 Re: Charlie Gjedde - Stal Rzeszów 2009
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 3 lis 2004, o 10:46
Skąd: ze stajni
Posty: 1773

Zobacz profil 
A ja przerwę te dysputy językowe, bo nikt nic nie napisał o występie "Chaza" :wow: w Anglii w dniu wczorajszym.

Charlie Gjedde (2,4,1,2,1*) 10+1

3. Skórnicki, Gjedde, Woffinden, Bager 4-2 (11-7)
7. Lindgren, Gjedde (4), Bager, Proctor 3-5 (27-17)
10. Karlsson, Klindt, Gjedde, Bager 5-1 (39-23)
14. Skórnicki, Gjedde, PRoctor, Hougaard 4-2 (56-32)
15. Karlsson, Kasprzak, Gjedde, Skórnicki 3-3 (59-35)

_________________
"Nic na świecie nie zdarza się przez przypadek." - Paulo Coelho.


           
Post 15 kwi 2009, o 14:53
 Re: Charlie Gjedde - Stal Rzeszów 2009
Legenda
Legenda

Dołączył: 16 gru 2002, o 20:07
Skąd: Rzeszów / Essen
Posty: 6942

Zobacz profil 
Dobrze, że Gjedde pojechał super zawody, bo inaczej pewnie by się skończyło karą za brak Marmowo - Dachówkowego kevlaru. :lol: :lol: :fuckyou:

To, tak pół żartem pół serio. :lol: 8-)


           
Post 15 kwi 2009, o 14:59
 Re: Charlie Gjedde - Stal Rzeszów 2009
Danish Power!
Danish Power!
Avatar użytkownika

Dołączył: 30 sty 2003, o 12:44
Skąd: Danishlandia
Posty: 9776

Zobacz profil 
A może jazda w swoich barwach to jest właśnie sposób na dobry wynik? :lol:

Obrazek

Obrazek

_________________
"Jeżeli masz wszystko pod kontrolą, to znaczy ze jedziesz zbyt wolno."

Obrazek


           
Post 15 kwi 2009, o 15:04
 Re: Charlie Gjedde - Stal Rzeszów 2009
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 17 lis 2002, o 01:49
Skąd: Rzeszow
Posty: 916

Zobacz profil 
moze to rzeczywiscie te kevlary wplywaja negatywnie na naszych zawodnikow:).Niki jak jeszcze jezdzil w Rzeszowie mial niby marmowy ale nie do konca bo szyla go calkiem inna firma heh


           
Post 15 kwi 2009, o 15:18
 Re: Charlie Gjedde - Stal Rzeszów 2009
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 28 sty 2005, o 03:28
Skąd: Jackrabbit Slim
Posty: 1971

Zobacz profil 
Vaculikowi, Zagarowi, Sottiemu i Daveyowi też jakby wygodniej w innych....

_________________
www.facebook.com/004band


           
Post 16 kwi 2009, o 22:14
 Re: Charlie Gjedde - Stal Rzeszów 2009
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 29 maja 2005, o 12:47
Skąd: Rzeszów
Posty: 1394

Zobacz profil 
Może jednak coś w tym jest bo Pedersen się trzymał za torebkę nieraz na prezentacji więc może jakieś przyciasnawe? :wysmiewacz: . Czaruś miał walczyć o skład a tu po meczu z Rybnikiem stał się liderem brawo, tak dalej trzymać chodź będzie ciężko, z Ostrowem po spasowaniu też nieźle jechał więc widać, że bardzo się chłopak stara.


           
Post 10 maja 2009, o 22:16
 Re: Charlie Gjedde - Stal Rzeszów 2009
Reprezentant kraju
Reprezentant kraju
Avatar użytkownika

Dołączył: 8 mar 2008, o 23:49
Posty: 718

Zobacz profil 
Szacunek dla K2 :piwo: za przewidzenie postawy Chaza w Poznaniu. Rzeczywiście na tym torze chłopak nie istniał, w Gnieźnie może miec jeszcze większe problemy, bo dopiero tam gospodarze potrafią zrobic tor na twardo 8-)


           
Post 10 maja 2009, o 23:29
 Re: Charlie Gjedde - Stal Rzeszów 2009
Uczestnik GP
Uczestnik GP

Dołączył: 11 wrz 2006, o 21:58
Posty: 1233

Zobacz profil 
Faktycznie dziś Gjedde nie istniał !
Ale nie należy go skreślać /do tej pory był przecież liderem drużyny/.
Na innych torach pojedzie lepiej!


           
Post 23 maja 2009, o 07:52
 Re: Charlie Gjedde - Stal Rzeszów 2009
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 5 kwi 2003, o 10:29
Skąd: RzeszóW
Posty: 1328

Zobacz profil 
16. Charlie Gjedde (0,1,0,0,0) 1

1 Punkt i 16miejsce Chaza w I Rundzie IM Danii

Oj kiepsko kiepsko coś Chaz ostatnio.

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=2gFdiD6IuBA | Balinski Hampel / Kuciapa Watt


           
Post 23 maja 2009, o 15:16
 Re: Charlie Gjedde - Stal Rzeszów 2009
Solidny ligowiec
Solidny ligowiec
Avatar użytkownika

Dołączył: 15 kwi 2008, o 18:44
Skąd: Rzeszów
Posty: 359

Zobacz profil 
Bardzo dobry ruch Śledzia, że Duńczyk nie pojedzie na Łotwie :) Jakoś Dżide się wypalił - mam nadzieję, iż to tylko tymczasowy dołek pana "nóżki" :)


           
Post 26 maja 2009, o 07:51
 Re: Charlie Gjedde - Stal Rzeszów 2009
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 5 kwi 2003, o 10:29
Skąd: RzeszóW
Posty: 1328

Zobacz profil 
Wolverhampton Wolves - Belle Vue Aces 53:39

5. Charlie Gjedde (0,u,1,0) 1

Tym razem wynik z Anglii

Bieg po biegu:

4. Lindgren, Hougaard, Proctor, Gjedde 4:2 (11:13)
6. Karlsson, Risager, Klindt, Gjedde (u) 4:2 (18:18)
9. Skórnicki, Woffinden, Gjedde, Risager 5:1 (31:23)
13. Kasprzak, Lindgren, Karlsson, Gjedde 3:3 (45:35)

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=2gFdiD6IuBA | Balinski Hampel / Kuciapa Watt


           
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w temacie  [ Posty: 200 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 166 gości


Narzędzia



Skocz do:  

Uprawnienia

Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

Original style by phpBBservice.nl & New Design style by ZeNaNLi