Nie bądź tylko Gapiem. Weź aktywny udział w dyskusji i zarejestruj się już teraz. Rejestracja

Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona

Odpowiedz w temacie

Grand Prix 2005


Rozmowy o sporcie żużlowym

Opcje      Szukaj
Post 11 wrz 2005, o 12:37
 
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 19 mar 2004, o 17:20
Posty: 2233

Zobacz profil 
I wreszcie Leigh Adams nie jest czwarty. Ten "Australijski Mistrz Czwartych Miejsc" w końcu zdobywa medal w GP. Postawa Chrzanowskiego zaskoczeniem jest rzeczywiście, Nicki w trzech swoich ostatnich startach pogrzebał szanse na medal, a na to bardzo liczył. Szkoda, że kontuzje uniemożliwiły udział w 3 turniejach GP Hampelowi, bo po tym co pokazał, byłby w ścisłej czołówce tego cyklu w 2005 roku.

_________________
Obrazek


           
Post 12 wrz 2005, o 13:40
 
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 14 cze 2005, o 00:34
Posty: 2957

Zobacz profil 
cytat:
Dla mnie braz Adamsa to ogromna niespodzianka. Bylem przekonany,
ze Nicki utrzyma trzecia lokate w klasyfikacji. Co tam sie stalo?



Nic sie nie stalo Jasku, rywal byl po prostu lepszy :wink:

moze warto dodac, ze Nicki mial troszke utrudnione zadanie: wybite palce i jechal na srodkach znieczulajacych, ale to nie zmienia faktu. Adams go wyprzedzil,

nie lubie okreslen "nalezalo mu sie" wg mnie nic nikomu sie nie nalezy jesli sobie sam tego nie wywalczy. skoro tak to paru zawodnikom w historii tez sie nalezy i proponuje dac im medal.

kuriozalnie byl to najslabszy cykl Adamsa w ostatnich kilu latach a jednak wywalczyl medal. bylo tego kilka powodow. na pewno Nicki w przeciagu sezonu odgrywal powazniejsza role niz Ausytralijczyk i gdyby patrzyc pod katem " nalezalo mu sie" to w tym sezonie bez watpienia nalezalo sie Dunczykowi miejsce na podium. ale to nieistotne. w punktacji jest czwarty i koniec. moze w przyszlym rou bedzie lepiej co zycze jemu i jego nielicznym fanom w Polsce ;-)

_________________
http://www.drozdmarketing.pl


           
Post 20 wrz 2005, o 10:41
 
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 4 lip 2004, o 12:23
Skąd: Rzeszów
Posty: 1173

Zobacz profil 
BSI przyznala stale dzikie karty na SGP 2006.Oprocz czolowej ósemki tegorocznej edycji,w 2006 roku pojada Scott Nicholls,Jaroslaw Hampel,Antonio Lindbaeck,Lee Richardson. Pozostaly jeszcze 3 wolne miejsca.Jedno z nich ma otrzymac Polak...i byc moze bedzie to Janusz Kolodziej...

Zrodlo:PŻ,SF.

_________________
Barty
Obrazek


           
Post 20 wrz 2005, o 15:57
 
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 26 sie 2004, o 12:52
Skąd: Rzeszów
Posty: 1076

Zobacz profil 
Barty napisał(a):
Pozostaly jeszcze 3 wolne miejsca.Jedno z nich ma otrzymac Polak...i byc moze bedzie to Janusz Kolodziej...

Zrodlo:PŻ,SF.


zdecydowanie Piotr Protasiewicz - to co gość wysiłku włożył w ten sezon nie może być bez znaczenia, świetny w ligach, pokazał sie w GP w Bydgoszczy, jeśli nie dostanie dzikiej karty uwazam że bedzie skrzywdzony i to bardzo.

Dziwi mnie troche ze Karlik nie jest brany pod uwage bo ma świetny sezon w Angli w Szwecji, polskia tylko I liga ale co jak co tu też gromi rywali.

Scott i Lindbeak to dobry wybór - fajterzy jakich mało, dobrze ze ich zostawiono. Lee? ja wiem ...

przydałoby się troche swieżej krwi do GP np Zagar, Bjerre czy Davidsson itp.


           
Post 20 wrz 2005, o 21:02
 
Solidny ligowiec
Solidny ligowiec
Avatar użytkownika

Dołączył: 15 maja 2005, o 18:10
Skąd: zniewiadomoskąd
Posty: 495

Zobacz profil 
Nie zapominajcie tez o Krzysztofie Kasprzaku, zwyciezcy IMŚJ. To bylaby naprawde swierza krew. Piotr Protasiewicz tez by sie moim zdaniem mogl sprawdzic w GP 06 ...
Kołodzieja widze jako kandydata ale troszke mniej mnie przekonuje niz kasprzak i protasiewicz, mimo tego ze jest IMP.

A co do wyborow BSI:
Dwoch Anglikow musialo byc w GP tak postanowili organizatorzy. Mozna sie klucic czy slusznie ale ten kraj ma bogate tradycje zuzlowe i mysle ze zasluguje na 2 miejsca. Lee i Scott to chyba w tej chwili najlepsi jezdzcy z Wlk. Brytanii...

Antonio Lindback to medialna postac (oprocz umiejetnosci rzecz jasna) i zdziwilbym sie jakby nie dostal tej dzikiej karty. 3 Szwedow to w sam raz ...

Hampela oczywiscie zostawie bez komentarza :)

Komu dalbym dzika karte?
- 1 Polakowi : Bydgoszcz najwiecej placi za prawo do GP, duze zainteresowanie wiec zaslugujemy na 3 miejsca. Protasiewicz? Kasprzak?
- Matej Zagar : ladnie pojechal u siebie i warto by wzbudzic wieksze zainteresowanie tym sportem na Slowenii.
- Rune Holta : mialem dylemat ... ale to chyba raczej zadecydowala moja slabosc do tego zawodnika :D


           
Post 20 wrz 2005, o 21:43
 
Medalista GP
Medalista GP

Dołączył: 23 sie 2004, o 18:05
Posty: 2283

Zobacz profil 
ja jestem zdecydowanie za Pepe wiem ze powinno dawac sie szanse mlodym zawodnikow ale Piotr zasluzyl na gp swoimy wystepami w bydgoszczy czy nawet w DPŚ zreszta BSI mialo brac pod uwage wystepy w lidze brytyjskiej, szwedzkiej oraz polskiej :wink:


           
Post 21 wrz 2005, o 23:05
 
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 26 sie 2004, o 12:52
Skąd: Rzeszów
Posty: 1076

Zobacz profil 
CzarnyOlek napisał(a):
Nie zapominajcie tez o Krzysztofie Kasprzaku, zwyciezcy IMŚJ. To bylaby naprawde swierza krew. Piotr Protasiewicz tez by sie moim zdaniem mogl sprawdzic w GP 06 ...
Kołodzieja widze jako kandydata ale troszke mniej mnie przekonuje niz kasprzak i protasiewicz, mimo tego ze jest IMP.


tylko 1 Polak z tych trzech wolnych miejsc może dostać jeszcze nominacje - zdecydowanie z tej trójki Protaś.


           
Post 23 paź 2005, o 15:38
 
Solidny ligowiec
Solidny ligowiec
Avatar użytkownika

Dołączył: 15 maja 2005, o 18:10
Skąd: zniewiadomoskąd
Posty: 495

Zobacz profil 
No i teraz zaczna sie kontrowersje ...
Rowniez zdziwila mnie na poczatku obecnosc Niklasa Iversena ale ... podepre sie srednimi biegowymi z zagranicznych lig, z wiadomych przyczyn pomijam Polska lige:

Niels Kristian Iversen -
Dania -2,409
Szwecja -1,805
Anglia -1,941

Hans Niklas Andersen -
Dania -2,214
Szwecja -1,789
Anglia -2,331
Jak widac Hans lepiej punktowal tylko w Anglii ale za to znacznie.
No coz ... BSI chcialo troszke swiezej krwi wiec taki wybor. Szkoda ze to nie Holta.
Kraza plotki ze od przyszlego sezonu a najprawdopodobniej od 2007 beda juz normalne eliminacje do GP i tylko czesc kart bedzie rozdawana przy zielonym stoliku. Dobrze ze szybko poszli po rozum do glowy bo to co sie dzialo w tym roku jest conajmniej dziwne.


           
Post 23 paź 2005, o 16:12
 
Reprezentant kraju
Reprezentant kraju
Avatar użytkownika

Dołączył: 2 lut 2005, o 23:24
Posty: 544

Zobacz profil 
Piotr Protasiewicz, Matej Zagar i Niels Kristian Iversen dolaczyli do uczestnikow GP 2006 o ile nominacje Zagara i Protasiewicza wydaja sie sluszne to zdziwila mnie dzika karta dla Iversena :|
tutaj macie link poczytajcie Link


           
Post 23 paź 2005, o 16:52
 
Reprezentant kraju
Reprezentant kraju

Dołączył: 20 lip 2004, o 15:11
Skąd: Rzeszów
Posty: 645

Zobacz profil 
Pepe wraca do Grand Prix.Oby sie prezentował lepiej niż Chrzanowski.Zagar załużył na udział w GP.Ciekawie jak bedzie sobie radził(w tej edycji gp raz stanął na podium.Bedzie drugim Słowencem w GP,po Ferjanie który nic niezwojował


           
Post 23 paź 2005, o 18:05
 
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 14 cze 2005, o 00:34
Posty: 2957

Zobacz profil 
Piotr Protasiewicz :( :( :( :( :( :( :( :( no comment, zycze mu samych ostatnich miejsc aby w koncu przekonał całą reszte ze do niczego sie nie nadaje jesli chodzi o mistrzostwa swiata i raz na zawsze pamiec o nim zaginela.

dlaczego nie Kołodziej, albo chocby Kasprzak? nie rozumiem, nie rozumiem, i nie zrozumie


Niels? wiadomo bylo, ze musi byc Dun, lubie Hasna bardzo, ale do diabla musi byc jakas rotacja i smiesznym jest aby zawodnicy z 13 miejsc dalej startowali w GP, podobnie jak Richardson, alu ta sprawa jak z Dunami , wiadomo bylo ze Angol to koniecznosc. wlasnie, koniecznosc? na jakich zasadach, bo na pewno nie sportowych. chco warto przypomniec ze Agole to jedyna nacja, ktora miala swych przedstwicieli w kazdym finałowym rozdaniu od poczatku historii mistrzostw. najblizej przerwania tej passy bylo w 1970 roku, gdzie do wrocka jako jedyny przebil sie mniej znany w Polsce Trevor Hedge, zajmujac zreszta ostatnie miejsce w finale, i to jest piekne w sporcie, mimo bardzo silnej pozycji w swiatowym zuzlu Angoli, mało braklo nie mielby zadnego przestawiciela, a teraz? musza miec 2, tamci 3 itd, na jakiej podstawie? wiadomo na jakiej, podstawie pieniedzy, biznesu, ukladow itd, ale na pewno nie sportu.

wg mnie miejsce w gp powinni miec zapewnione3-4 zawodnikow, reszta walczy od poziomu pofinałow swiatowych z wyznaczonymi przez poszczegolne federacje zuzlowcami.
FIM przyznaje ilosc miejsc federacjom np na podstawie DPS. nominacje do pofinalow są najlepszym rozwizaniem patrzac na problemy terminow i chetnych do organizacji.

jedno miejsce FIM moze zatrzymac dla siebie na wypadke jakigos szczegolnego pecha itd, chca nominowc , wiec mieliby jedna furtke, tak wiec w finale najlepsi walczyli by o pozostale 10-11 miejsc. i git. dwa terminy w sezonie to chyba nie duzo. ranga eliminacji od pofinalow, a wiec turneje byly ciekawe. federacje wedle swego uznania , przeprowadzaja wewnetrzne eliminacje lun rowniez nominuja.


smiesza mnie glosy i komentarze, ze tak naprawde nie ma kogo nominowac bo reszta slaba, tak? wedle dzisiejszych rozwiazan Rickardsson za skarby swiata nie dosytalby miejsca na mistrzostwa swiata na rok 91 gdzie byl drugi, Havelock na 92 mistrz itd. w taki sposob rodza sie gwiazdy itd, a mistrz swiata mogl nie wejsc nawet do finalu bronicac tytulu, np Ole Olsen w 1976. i o to chodzi w tym sporcie, a nie ciagla mlocka tych samych twarzy. moze ktos wreszcie to zrozumie. czego goraco im zycze

_________________
http://www.drozdmarketing.pl


           
Post 23 paź 2005, o 19:34
 
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 13 lis 2002, o 13:36
Skąd: Rzeszów :) B4
Posty: 1690

Zobacz profil 
Również nie rozumiem tej nominacji BSI :? Ale jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o... kase.

Protasiewicz miał już swoją szanse i to nie jedną :!: Pokazywał co pokazywał czyli jazde na ostatnich pozycjach bądź upadki :| Owszem w ligach prezentował się nienajgorzej ale on w SGP miał szanse się już zaprezentował, nie wykorzystał ich i teraz powinni szanse dostać inni.

Zgadzam się z Nickim. Wg mnie dzikusa powinien dostać ktoś z dwójki Kołodziej, Kasprzak ze wskazaniem na tego pierwszego.


           
Post 23 paź 2005, o 20:43
 
Ligowy debiutant
Ligowy debiutant
Avatar użytkownika

Dołączył: 3 paź 2004, o 12:26
Skąd: Rzeszów
Posty: 91

Zobacz profil 
Pepe otrzymal dzika karte

Cytuj:
Piotr Protasiewicz otrzymał stałą "dziką kartę" na starty w przyszłorocznych mistrzostwach świata w jeździe na żużlu. W cyklu Grand Prix 2006 wystąpią także Tomasz Gollob i Jarosław Hampel.

Ostatnie trzy "dzikie karty" na cały sezon organizatorzy mistrzostw przyznali Protasiewiczowi, Duńczykowi Nielsowi- Kristianowi Iversenowi oraz Słoweńcowi Matejowi Zagarowi. Z tego grona tylko Protasiewicz miał w przeszłości stałe miejsce w cyklu GP, Iversen i Zagar startowali tylko w pojedynczych turniejach. Słoweniec w tym roku zajął trzecie miejsce w Krsku, przegrywając tylko ze Szwedem Tonym Rickardssonem i Duńczykiem Nickim Pedersenem.

Wcześniej "dzikie karty" przyznano Hampelowi, Anglikom Scottowi Nichollsowi i Lee Richardsonowi oraz Szwedowi Antonio Lindbaeckowi.

Prawo startu w przyszłorocznych mistrzostwach zapewniła sobie czołowa ósemka tegorocznego cyklu GP, w tym siódmy w klasyfikacji końcowej Gollob.

W gestii organizatorów pozostają jeszcze "dzikie karty" na poszczególne eliminacje - po jednej na każdy turniej.

Lista startowa cyklu GP'2006:

1. Tony Rickardsson (Szwecja) 2. Jason Crump (Australia) 3. Leigh Adams (Australia) 4. Nicki Pedersen (Dania) 5. Greg Hancock (USA) 6. Bjaerne Pedersen (Dania) 7. Tomasz Gollob (Polska) 8. Andreas Jonsson (Szwecja) 9. Jaroslaw Hampel (Polska) 10. Antonio Lindbaeck (Szwecja) 11. Scott Nicholls (W.Brytania) 12. Lee Richardson (W.Brytania) 13. Niels-Kristian Iversen (Dania) 14. Piotr Protasiewicz (Polska) 15. Matej Zagar (Słowenia) 16. "dzika karta" na poszczególne turnieje


           
Post 23 paź 2005, o 22:00
 
Medalista GP
Medalista GP

Dołączył: 23 sie 2004, o 18:05
Posty: 2283

Zobacz profil 
Pepe w GP, z jednej strony dobrze, ze wogole Polak dostal stala karte na ten prestizowy turniej, ale tak jak inni zadaje sobie pytanie dla czego nie Koldi :?: przeciez, Janusz to przyszlosc Polskiego speedwaya, wielki talent, ktory potrzebuje startow z najlepszymi zawodnikami swiata i przede wszystkim startow na roznych torach, nawierzchniach. Jest on przyszlosciowym zawodnikiem, ktory napewno wnioslby dzuo swiezej krwi do GP i wierze ze nie bylby chlopcem bicia... nie ma juz co rozpaczac, nic nie zmienimy
jedno jest pewne musi wrocic stara zasada eliminacji\kwalifikacji do GP!


           
Post 23 paź 2005, o 22:12
 
Uczestnik GP
Uczestnik GP

Dołączył: 24 kwi 2005, o 21:00
Skąd: Wrocław / Denmark
Posty: 956

Zobacz profil 
Czarny Olek - pomineles lige polską, a tu także lepszy był Hans, mimo że jezdził ligę wyżej. Iversen równiez w DPŚ byl duzo slabszy. Rozumiem że w GP potrzebna jest swieza krew ale w takim układzie czemu 13 Lee ma DK a 12 Hans nie? Czemu w ramach rotacji zamiast Lee nie dać Steada? Jest slabszy ale młodszy.

Nigdy wiecej wyborów przy zielonym stoliku!

_________________
Sparta Wrocław & Team Danmark


           
Post 24 paź 2005, o 18:10
 
Solidny ligowiec
Solidny ligowiec
Avatar użytkownika

Dołączył: 15 maja 2005, o 18:10
Skąd: zniewiadomoskąd
Posty: 495

Zobacz profil 
Lige Polska pominolem z premedytacja bo mimo wszystko ciezko porownuje sie ekstralige i 1 Lige.

Ja jestem w stanie zrozumiec decyzje BSI.
Protasiewicz zdecydowanie lepiej zaprezentowal sie najrowniej z polskich zawodnikow. Jedynym argumentem jest to ze jezdzil juz kilka razy w GP i nic nie zdzialal.
Za Kasprzakiem i Kolodziejem przemawiala mlodosc i pojedyncze sukcesy.
Ja tam sie nie chce klucic bo to nie Kuciapa stracil miejsce na rzecz Protasiewicza tylko obcy zawodnik i jest mi to obojetne.
Podziekujcie Chrzanowskiemu, Bajerskiemu, Walaskowi i innym ktorzy wypadali po 1 sezonie w GP i praktycznie nie zaistnieli! Mysle ze to zadecydowalo i BSI wolalo postawic na bardziej doswiadczonego zawodnika.

Musi byc Anglik, Dunczyk w GP. Inaczej telewizje z tych krajow nie kupowalyby transmisji na zywo. Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniadze.


           
Post 27 paź 2005, o 13:02
 
Reprezentant kraju
Reprezentant kraju
Avatar użytkownika

Dołączył: 14 wrz 2005, o 17:24
Skąd: rzeszów
Posty: 759

Zobacz profil 
PANIE I PNOWIE PISAŁEM O SWIEZEJ KRWI I ZMIANAH ALE PEPE TO SZYD NA MAXA PZRECIESH ON JUSH STARTOWAŁ KILKA RAZY I CO ZDOBYŁ PKT NA DEFEKTACH TASMACH I UPADKACH PZRECIWNIKÓW ON NIE POWINIEN JEZIC W GP A CO DO NOMINACJI TO DRUGA DZIWNA SPARWA KTOS CHCE ZEBY W ANGLI STACJE KUPIŁY PRAWA DO TRANSMISJI TO CIEZKO BY BYŁO BEZ REPREZENTNTÓW WIE NIECH SOBIE SCIAGNA KOGOS I DADZA MU OBYWATELSTWO :D :D :D :D A NIE TAKICH JELONKÓW NA SIŁE


           
Post 27 paź 2005, o 13:11
 
Danish Power!
Danish Power!
Avatar użytkownika

Dołączył: 30 sty 2003, o 12:44
Skąd: Danishlandia
Posty: 9776

Zobacz profil 
Po rozdaniu nominacji jestem zdecydowanie za powrotem emilinacji! Co w tej stawce robi Pepe, ktory juz tyle razy dal ciala w GP! Co robi ta cio** Lee?! Jeszcze Iversena jestem w stanie zrozumiec, bo on sobie poradzi i pokaze kawalek dobrego zuzla, ale Pepe i Lee? Oni za co tam sa? Bo na pewno lepsi od Hansa, ktory byl w tym roku 1 w finale i 5 w polfinale, nie sa... :roll:

Co do Pepe to na zdrowy rozum przed rozdaniem DK z trojki Pepe-Kolodziej-Kasprzak on mial najmniejsze szanse, poniewaz poza dobra jazda w ligach nie pokazal nic! A jednak BSI jemu daje DK, mimo, ze mowi sie o wprowadzaniu swiezej krwi. I tak nie osiagnie nic w przyszlorocznych rozgrywkach...

_________________
"Jeżeli masz wszystko pod kontrolą, to znaczy ze jedziesz zbyt wolno."

Obrazek


           
Post 27 paź 2005, o 14:06
 
Reprezentant kraju
Reprezentant kraju

Dołączył: 20 lip 2004, o 15:11
Skąd: Rzeszów
Posty: 645

Zobacz profil 
zapatista napisał(a):
PANIE I PNOWIE PISAŁEM O SWIEZEJ KRWI I ZMIANAH ALE PEPE TO SZYD NA MAXA PZRECIESH ON JUSH STARTOWAŁ KILKA RAZY I CO ZDOBYŁ PKT NA DEFEKTACH TASMACH I UPADKACH PZRECIWNIKÓW ON NIE POWINIEN JEZIC W GP A CO DO NOMINACJI TO DRUGA DZIWNA SPARWA KTOS CHCE ZEBY W ANGLI STACJE KUPIŁY PRAWA DO TRANSMISJI TO CIEZKO BY BYŁO BEZ REPREZENTNTÓW WIE NIECH SOBIE SCIAGNA KOGOS I DADZA MU OBYWATELSTWO :D :D :D :D A NIE TAKICH JELONKÓW NA SIŁE

Pepe dwa razy wystąpił w finale.Wiec chyba przez przypadek tak dalego nie zaszedł.Dostał szanse i napewno bedzie lepiej jeździł niz Chrzanowski,dla którego GP to za wysokie progi


           
Post 27 paź 2005, o 14:53
 
Solidny ligowiec
Solidny ligowiec
Avatar użytkownika

Dołączył: 15 maja 2005, o 18:10
Skąd: zniewiadomoskąd
Posty: 495

Zobacz profil 
Mysle ze troche przesadzacie i zaczynacie traktowac Protasiewicza jak Rasialdo :D

W zasadzie zrobil wszystko co mogl. Mial dobre wyniki w zagranicznych ligach, uczestniczyl w zwyciestwie DMŚ. Jedyne co mu sie nie udalo to zdobyc medal w IMP na torze w Tarnowie. Jak Tarnowianie spasowali sie z torem kazdy widzial ale i tak byl najlepszym jezdzcem spoza Unii. IMŚJ juz tez ma :D


           
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w temacie  [ Posty: 213 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 144 gości


Narzędzia



Skocz do:  

Uprawnienia

Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

Original style by phpBBservice.nl & New Design style by ZeNaNLi