Nie bądź tylko Gapiem. Weź aktywny udział w dyskusji i zarejestruj się już teraz. Rejestracja

Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43  Następna strona

Odpowiedz w temacie

Drużynowy Puchar Świata


Rozmowy o sporcie żużlowym

Opcje      Szukaj
Post 15 lip 2012, o 02:54
 Re: Drużynowy Puchar Świata
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 18 kwi 2006, o 01:13
Posty: 1325

Zobacz profil 
to nie zmiana regulaminu wpłynęła na "zaciętość" zawodów. Moim zdaniem formuła DPŚ jest zła. Jestem przeciwny robieniu zawodów we wsiowych ośrodkach gdzie bardziej pasuje pasąca się krowa niż pędzący motor. Jestem przeciwny dawaniu dzikiej karty gospodarzom. To nie MŚ w piłce noznej czy ME żeby szastać "biletami wstępu" za zorganizowanie imprezy. Mam wrażenie że żużel u szczytu swej kariery i popularności zaczyna się staczać niżej i niżej...
Począwszy od naszego rodzimego podwórka a skończywszy na międzynarodowym speedwayu.

Robert Noga - mistrz świata w pisaniu o niczym:
http://www.sportowefakty.pl/zuzel/29803 ... po-ptokach

bez wyrazu, bez celu, bez sensu...


           
Post 15 lip 2012, o 11:55
 Re: Drużynowy Puchar Świata
Weteran
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył: 11 gru 2005, o 01:46
Skąd: Rz-ów => Wa-wa
Posty: 3921

Zobacz profil 
Artykułow redaktora Nogi nie czytam - wystarczaja mi komentarze w TVP Sport. Jesli zmiana regulaminu to 4 zawodnikow w druzynie i przez to inna tabela biegowa, to jestem zdecydowanie ZA. Oba polfinaly i final wazyly sie do ostatniego biegu. Tabela tez moim zdaniem jest ciekawsza - wczesniej te 25 biegow strasznie sie ciagnelo, zwlaszcza, ze zazwyczaj w polowie zawodow znany byl juz zwyciezca. Jedyne zastrzezenie mozna miec co do zapewnionej obecnosci gospodarzy w finale. Wczoraj Szwedzi pojechali bardzo slabo, ze o Czechach w przyszlym roku nie wspomne - moze lepszym rozwiazaniem byloby jakies losowanie wsrod finalistow?

I jeszcze uwaga transferowa - jesli w przyszlym sezonie rezygnujemy z Crumpa na rzecz Nickiego to pomyslec nalezy o Mikkelu B. Jensenie, ktory obija sie gdzies w Rybniku w tym sezonie. Sam u nas w klubie zginie, ale z jakims doswiadczonym kolega da rade ;)


           
Post 15 lip 2012, o 15:36
 Re: Drużynowy Puchar Świata
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 11 lip 2009, o 16:52
Skąd: Strzyżów
Posty: 1796

Zobacz profil 
Mikkel B. Jensen w Rzeszowie ? tak źle mu życzycie ? :D Przecież nie będzie alternatywą dla Maćka Kuciapy :hahaha:
Jego występ i obecną formę oceniam na fenomenalną :) pewnie ktoś nim się już interesuję , ale na pewno nie Grażyna.

_________________
ZKS


           
Post 15 lip 2012, o 22:20
 Re: Drużynowy Puchar Świata
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 4 maja 2006, o 17:06
Posty: 1247

Zobacz profil 
Redaktor napisał(a):
Dlatego ja kibicuje Dunom. Mistrzom świata. :) To Duny jako pierwsze w Pucharze świata mieli wspolne kombinezony i obszycia na motory. Jako pierwsi i w zasadzie do dzis jedyni organizują wspólne zgrupowania jeszcze przed sezonem.
W 2007 roku byli najlepsi, ale Polska wymęczyła zwycięstwo u sienie wzmonicona Norwegiem. W 2010 o maly włos pokonaliby w Vojens super team asów bez swojego lidera Nickiego. W Dunach jest charyzma i nikt tego nie zaprzeczy. Oni kochaja zuzel.


:lol: :lol: :lol:
cytowałes swoje wypowiedzi sprzed 8 lat
właśnie w ciągu ostatnich 8 lat Polska 5 razy sięgnęła po złoto w DPŚ.
Polak zdobył IMŚ, Hampel dwa medale IMŚ, mamy aktualnego IMŚJ, sukcesami juniorskimi mogliby obdzielić kilka reprezentacji, przez ostatnie lata mieliśmy najwięcej przedstawicieli w GP, mamy najmocniejszą ligę na świecie, a Ty piszesz w ten deseń, jakby to Duńczycy panowali na żużlu.
Myślałem wcześniej, że wy o tych Dunach to piszecie trochę z przymrużeniem oka, ale nawet jeśli jesteście tak zakochani w kraju Hamleta, to jednak proszę o trochę obiektywizmu.
To Polska wyznacza standardy w światowym speedwayu.

_________________
"Kiedy byłem potrzebny, jeździłem po sześć razy" E. Sajfutdinow


           
Post 16 lip 2012, o 08:29
 Re: Drużynowy Puchar Świata
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 14 cze 2005, o 00:34
Posty: 2957

Zobacz profil 
Choćby ostatnim zdaniem przekonujesz mnie (zresztą po raz kolejny), ze nie mam o czym z Toba rozmawiać. Wiedza i myślenie laika.

_________________
http://www.drozdmarketing.pl


           
Post 16 lip 2012, o 09:43
 Re: Drużynowy Puchar Świata
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 4 maja 2006, o 17:06
Posty: 1247

Zobacz profil 
w porządku, ale jak będziesz miał czas to rzuć okiem na ostatni post Drabola (on chyba jest godny rozmowy z Tobą) w wątku: sezon liga, turnieje.
On tam rzeczowo wyjaśnił mechanizmy tegorocznego DPŚ.

Nawet Jasiek, który Polaków, delikatnie mówiąc nie kocha, ale ma trzeźwe spojrzenie, przyznał, że z Hampelem i Kołodziejem w składzie w Bydzi byłaby miazga polskiej husarii. I do finału przystępowalibyśmy jako murowany faworyt.
Ja również podziwiam Nickiego, podoba mi się wiele rozwiązań w duńskim żużlu dotyczących podejścia do młodych itd. itp, zresztą piszę o tym często, ale po co od razu, po ich ostatnim tryumfie, odbijać piłeczkę i dyskredytować wszelkie dokonania Polaków w DPŚ, które są spore
Potencjał w polskim żużlu również jest ogromny, tylko nie zawsze właściwie wykorzystywany.
A tak na marginesie to Dania szczyci się tolerancja i multikulturowością, a Ty zarzucasz Polsce, że miała Norwega w składzie.

_________________
"Kiedy byłem potrzebny, jeździłem po sześć razy" E. Sajfutdinow


           
Post 25 paź 2012, o 18:17
 Re: Drużynowy Puchar Świata
Legenda
Legenda
Avatar użytkownika

Dołączył: 15 lis 2004, o 11:51
Skąd: Rzeszovik
Posty: 5719

Zobacz profil 
Co nowego szykują oraganizatorzy na sezon 2013?

Joker będzie mógł być wykorzystany przy stracie minimum 8 punktów (poprzednio 6) do lidera.

_________________
"Think very carefully, because if you ever start, you will never be able to leave it alone" #onlymotorsport


           
Post 26 paź 2012, o 17:01
 Re: Drużynowy Puchar Świata
Weteran
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył: 20 paź 2008, o 19:57
Posty: 3133

Zobacz profil 
No to mamy jedną rundę w Częstochowie :piwo:

_________________
Obrazek


           
Post 14 lip 2013, o 12:40
 Re: Drużynowy Puchar Świata
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 24 sie 2007, o 11:09
Skąd: Rzeszów
Posty: 1184

Zobacz profil 
Wycieczka do Cze-wy z jednodniowej przerodzila sie w dwu :D I wszystko fajnie ale akurat zjazd rozyczek ojca tadeusza sprawil ze pierwszy wolny pokoj w normalnej cenie znalezlismy dopiero 10km od Czestochowy ;/ Oby dzis nie padalo bo sie troche ludzi wkur.... :D Dzis licze na Krzyska Kasprzaka, wszak wczoraj kupil dwa swiete obrazy na Jasnej Gorze wiec dzis jedzie z blogoslawienstwem Bozym :D Panie Cieslak, obys pan w nocy rozpracowal sposob doprowadzenia tego toru do perfekcji :D

_________________
Po nieodpuszczeniu Miedziakowi przez Kuciape w Toruniu : "Stworzyliśmy potwora" :D


           
Post 16 lip 2013, o 10:38
 Re: Drużynowy Puchar Świata
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 24 sie 2004, o 00:30
Skąd: RzEsZóW
Posty: 2256

Zobacz profil 
Dania wczoraj zdeklasowała rywali w II połfinale DPŚ i zdecydowanym faworytem do złota są w Pradze gdyż,Polska jedzie bez Golloba.


           
Post 16 lip 2013, o 12:34
 Re: Drużynowy Puchar Świata
Weteran
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył: 30 paź 2005, o 14:03
Posty: 3795

Zobacz profil 
ale oni byli faworytami jeszcze przed absencja Golloba, jeszcze przed kontuzjami Holdera czy Emila ;) nie maja dziur, tam kazdy bedzie jechal. Pedersen lubi tor w Pradze. Aussie nie beda sie liczyc.

_________________
NICKI PEDERSEN = STAL RZESZÓW 2006-2007!!! FAREWELL NICKI
Slovenian Speedway GP Final 2006 - Nicki Pedersen!!!


           
Post 17 lip 2013, o 22:33
 Re: Drużynowy Puchar Świata
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 30 lip 2006, o 18:46
Posty: 1592

Zobacz profil 
Mimo tych wszystkich absencji, szykują się naprawdę ciekawe zawody. Począwszy od barażu, gdzie awansuje tylko jedna drużyna. Ja osobiście z całej siły trzymam kciuki za Łotyszy. I uważam, że nie są bez szans. Pod warunkiem, że wszyscy pojadą na niemal maksimum swoich możliwości. To, że Australia jest przez nich do objechania widać było już w Częstochowie, z Amerykanami sobie powinni spokojnie poradzić i zostają Brytyjczycy. Gdyby jechali w tym samym składzie, to nie byłoby obaw, ale jednak wydaje mi się, że Barker i Bridger to spore wzmocnienie. Ale jednak zakładając, że Łotysze jakimś cudem awansują, to finał mógłby być fantastyczny. Czechy i Łotwa(!) o brąz, a Dania i Polska o złoto.

_________________
***** ***


           
Post 18 lip 2013, o 03:50
 Re: Drużynowy Puchar Świata
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 14 cze 2005, o 00:34
Posty: 2957

Zobacz profil 
Potega znad Wisly powinna rozgromić opozycje, nawet w dobie wiekopomnej chwili straty wieloletniego lidera.Tymczasem jestem pewien, ze trzęsie porami. Przed Świniakiem i Konusem. I dobrze. ;)

_________________
http://www.drozdmarketing.pl


           
Post 18 lip 2013, o 09:32
 Re: Drużynowy Puchar Świata
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 18 sie 2007, o 20:01
Posty: 937

Zobacz profil 
A pozostałych dwóch też nie "ułamki" :mrgreen:

_________________
Głupi mówi co wie. Mądry wie co mówi.


           
Post 18 lip 2013, o 12:08
 Re: Drużynowy Puchar Świata
Reprezentant kraju
Reprezentant kraju
Avatar użytkownika

Dołączył: 10 wrz 2005, o 22:07
Posty: 689

Zobacz profil 
Oj panie Redaktorze.. Pana wypowiedzi są momentami baaardzo subiektywne. Powróćmy do roku 2012.. Redaktorze, piszesz:

Cytuj:
Dunczycy zdobyli tytuł stawiając wszystko na jedna karte. Sięgnęli po złoto młodzieżą na obcym torze. Polacy męczyli najczęściej na własnym torze z Norwegiem w składzie. I wielce dumni i prześmiewczy jak Wy na tym forum. Chciałbym dożyc żeby choć raz Polacy wywinęli taki numer jak w tym roku Duńczycy.


Piszesz, że Duńczycy zdobyli złoto jadąc młodzieżą, wyraźnie przy tym sugerując, że faworytami do złota nie byli dlatego, że młodzi. Ok. Tymczasem ja sobie biorę kalkulator w dłoń i liczę. Podstawowa czwórka kadry duńskiej (w 2012 roku) to średnio 25,75 lat. Ok.

Powróćmy do teraźniejszości.

Biorę kalkulator w dłoń i liczę średnią wieku reprezentacji Polski w roku 2013. Wychodzi (uwaga, uwaga) 25,75 lat. :)

Tymczasem Ty, drogi Redaktorze, piszesz ledwie kilka miesięcy o "potędze znad Wisły" itp.
Dlaczego teraz nie napiszesz "Polacy zrobiliby świetną niespodziankę, wygrywając tegoroczny DPŚ jadąc młodzieżą"?

Prawda jest taka Redaktorze, że faworytem do złota są w tym roku Duńczycy. To drużyna wyraźnie starsza i bardziej doświadczona, mająca w zespole bardziej utytułowanych zawodników. Ale ja rozumiem Twój tok myślenia. "Będę wszystkim wmawiał, że Duńczycy są na straconej pozycji, żeby po ich wygranej mieć powód do jeszcze większych zachwytów typu - Mimo, że nie byli faworytami...."

Pozdrawiam. :)


           
Post 18 lip 2013, o 20:23
 Re: Drużynowy Puchar Świata
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 14 cze 2005, o 00:34
Posty: 2957

Zobacz profil 
Cytuj:
Dlaczego teraz nie napiszesz "Polacy zrobiliby świetną niespodziankę, wygrywając tegoroczny DPŚ jadąc młodzieżą"?


Bo drużyny są zdziesiątkowane.

A Polacy to chyba potęga? Wszak tak w kolko powtarzacie, ze bez Polski nie byłoby niczego.

_________________
http://www.drozdmarketing.pl


           
Post 19 lip 2013, o 04:59
 Re: Drużynowy Puchar Świata
Reprezentant kraju
Reprezentant kraju
Avatar użytkownika

Dołączył: 10 wrz 2005, o 22:07
Posty: 689

Zobacz profil 
W jakim stopniu Dania jest zdziesiątkowana?

I rzeczywiście, Polska w tamtym roku jechała najmocniejszym składem, kiedy Dania "młodzieżą" zdobywała puchar :D


           
Post 19 lip 2013, o 08:39
 Re: Drużynowy Puchar Świata
Ligowy debiutant
Ligowy debiutant

Dołączył: 6 lip 2012, o 02:55
Posty: 51

Zobacz profil 
W czym tu się spierać. Rok temu Dania fajna, młoda kadra - pełen szacun, ale Polska bez Hampela i z Protasiewiczem oraz Buczkowskim w składzie. A gdyby nie "sabotażysta" Walasek i tak by weszła do tego finału i zdobyła medal (bo ze Szwedami naprawdę nie dało się przegrać).

Obecnie Polska bez Golloba (na Markecie, na takim torze jak w barażu, to jest spore osłabienie). Dania bez...? Nie wiem kogo. My podchodzimy emocjonalnie do oceny szans w tym finale, naturalna sprawa, w końcu jadą nasi. Ale cały świat ma to gdzieś i szacuje szanse tak:
Dania - 1,4
Polska - 2,7
Tyle można dostać za postawioną złotówkę.


           
Post 19 lip 2013, o 17:45
 Re: Drużynowy Puchar Świata
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 14 cze 2005, o 00:34
Posty: 2957

Zobacz profil 
Jak zwykle zagrywki inteligencko-studenckie sln na dobrym poziomie :)

_________________
http://www.drozdmarketing.pl


           
Post 19 lip 2013, o 18:31
 Re: Drużynowy Puchar Świata
Weteran
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył: 11 gru 2005, o 01:46
Skąd: Rz-ów => Wa-wa
Posty: 3921

Zobacz profil 
Widzę, że dyskusja nt. tego, czyj tata wyżej skacze trwa w najlepsze - i dobrze, bo do tego służy forum ;)

A żeby było w temacie, to myślę, że Duny to wygrają, bo mają w składzie dwóch mocarzy (Nickiego i Puka), a Kenetha i MJJ też stać na dobry wynik. U nas nawet Hampel budzi wątpliwości po ostatnich wynikach w GP, że o Kasprzaku na twardym torze, chimerycznym Janowskim i debiutancie Dudku nawet nie wspomnę. Zatem srebro polskie, złoto duńskie ;)


           
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w temacie  [ Posty: 844 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości


Narzędzia



Skocz do:  

Uprawnienia

Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

Original style by phpBBservice.nl & New Design style by ZeNaNLi