Nie bądź tylko Gapiem. Weź aktywny udział w dyskusji i zarejestruj się już teraz. Rejestracja

Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Odpowiedz w temacie

Dla kogo bonus?


Rozmowy o sporcie żużlowym

Opcje      Szukaj
Post 7 maja 2005, o 05:33
 
Junior
Junior
Avatar użytkownika

Dołączył: 23 sty 2005, o 03:14
Skąd: Lublin
Posty: 150

Zobacz profil 
meesha napisał(a):
No spoko... ja w ogóle głupi jestem i nic nie rozumiem :lol: Tylko powiedz mi dlaczego w sytuacji gdy drużyna A pokonuje drużynę B 46:44 a następnie w rewnżu B wygrywa z A po niezwykle zaciętym meczu, którego losy ważyły się do samego końca również 46:44 to te obie drużyny są karane brakiem tej połowy punktu dodatkowego przez co tracą w stosunku do drużyn C,D,E,F,G i H. Według Ciebie za to, że jedynie "odjechały" dwumecz :?: W przykładzie który podałem ciężko to tak nazwać :?
Do tej pory w żużlu obowiąyzwała stałość liczby dużych punktów zdobytych łącznie przez wszystkie drużyny w tabeli i po prostu MOIM ZDANIEM tak powinno pozostać - drużyny, które zremisują w meczu dzielą się dwoma punktami, a jeśli remisują w dwumeczu dzielą się jednym punktem bonusowym. I mam nadzieję, że mogę mieć swoje zdanie :x


A moim zdaniem jest teraz o wiele lepiej i ciekawiej, wcale nie sa karane za remis w dwumeczu kiedy to nikt nie dostaje punktu tylko maja szanse byc nagradzane jesli w tym dwumeczu sa lepsze. Ju pisalem o tym na tym forum ale raz jeszcze powtorze przez analogie do pilki noznej tam tez masz ze kiedy druzyna A i B zresmisuje u siebie i na wyjezdzie zdobywajac 2 punkty (po jednym za remis) a druzyny C,D,E,F,G,H w ciagu takich dwumeczow maja szanse zdobyc w dwumeczu 6 punktow. I wcale te dwie pierwsze nie sa karane!!! Po prostu w jednym jak i w drugim swoim meczu po remisie nie zdobyly 3 a tylko po 1 punktcie.

W zuzlu tez mozna by wprowadzic od razu 3 punkty za wygrana ale biorac pod uwage ze w pilce noznej jednak latwiej wygrac na wyjezdzie to mozna za wygrana od razu nagradzac nie 2 a 3 punktami to w zuzlu ten jeden dodatkowy punkt jest oddalony w czasie i zdobywa go ta druzyna ktora okaze sie lepsza w dwumeczu czyt. lepiej zniweluje "atut wlasnego toru swojego rywala". Nikt tu nie jest karany co najwyzej nagradzany za wygrana. W pilce noznej sprawdzil sie system 3 punkty za wygrana i 1 punkt za remis i mysle ze w zuzlu sprawdzi sie ten punkt bonusowy ktory jak najbardziej popieram :!:

_________________
Robert Dados-Mistrz Świata Juniorów 1998.
Motor Lublin, klub którego barw w latach 1990-1993 bronił Hans Nielsen.
www.zuzel.lublin.pl


           
Post 7 maja 2005, o 06:03
 
Junior
Junior
Avatar użytkownika

Dołączył: 23 sty 2005, o 03:14
Skąd: Lublin
Posty: 150

Zobacz profil 
meesha napisał(a):
drozd napisał(a):
Koper odnosnie Twojego opisu Hansa Nielsena. o czyms zapmniales. jesli nawet miales tylko na wzgledzie starty Hansa w latach 1990-1999 . to w 1991 jezdzil w Vetlandzie, a w latach 1994-1995 w Niemczech w Neucnick
Stanę w obronie krajana :wink: Kluczowym słowem w tym zdaniu jest "odwiedzał" a do Lublina nigdy nie przyjechał w barwach żadnego z klubó, które wymieniłeś 8-)


Dokladnie jest tak jak napisal moj ziomek z Lublina:) Zarowno z Gepardem jak i Pszczolka na plastronie jak rowniez w plastronach Brovst i Polonii Pila Hans Nielsen startowal na torze w Lublinie i jako ciekawostke moge dodac ze w meczu z Motor-Oxford Hans wykrecil wieloletni rekord lubelskiego toru.
meesha napisał(a):
A jeśli chodzi o bonus to częściowo zgadam się z Koperem, ale tu nie chodzio dwa remisy po 45:45 - wtedy taka sytuacja jaką przedstawiłeś na przykładzie piłki byłaby podobna. Ale jeśli Wisła wygra z Legią w Krakowie 2:1 a Legia u siebie wygra z Wisłą również 2:1 to obie drużyny dostają 3 punkty mimo że w "małych punktach" jest remis. I dlatego wydaje mi się, że jedynym sensownym rozwiązaniem jest dawanie po pół punktu bonusowego drużynom, które w dwumeczu zdobyły tyle samo małych punktów :roll:
Pozdrawiam


To ja jeszcze dodam co napisalem wczesniej i co powtorzylem powyzej (zapomnialem w jakim watku to pisalem i dlatego troche sie powtorzylem) co do sytuacji z meczow Wisla Legia 2:1 i 1:2 to jednak pozostalbym przy swoim zdaniu ze jednak atut wlasnego toru w tym wypadku ma tyle duze znaczenie ze to nagradzanie wszystko albo nic ma sens w zuzlu i dla mnie nie jest karaniem druzyn za ten sam bilans w dwumeczu, nie da sie pelnej analogii przeniesc z pilki noznej, ale dla mnie owy "atut wlasnego toru" oraz "pilkarki dodatkowy punkt w jednym meczu w zuzlu jest odsuniety w czasie dla zwyciescy w dwumeczu" jest tutaj kluczowy w popieraniu obecnego systemu.

Podsumowujac moj tok myslenia:
W pilce noznej jesli nie chcesz stracic jednego punktu to remisujac musisz sie starac strzelic bramke aby zdobyc 3 punkty. W zuzlu jako ze duzo wazniejsze jest czy jedziesz u siebie czy na wyjezdzie (przygotowanie toru, geometria toru a nie slyszalem nic o spasowywaniu sie do nawierzchni boiska rywala ;-)) to aby nie stracic jednego punktu musisz tak jechac na torze rywala aby ostatecznie ten jeden punkt byl dla Ciebie.
Aptekarskiej sprawieliwosci nie osiagnie sie nigdy, a ten punkt wlasnie to bedzie odzwierciedlal tzn nagradzanie druzyn ktore lepiej beda sobie radzily na torze rywala.
Ten punkt bonusowy jak sama nazwa wskazuje jest bonusem jakby zawieszony w powietrzu i jesli dwie druzyny po meczach 46:44 i 46:44 w rewanzu nie siegnal po ten bonus zdobywajac po 2 punkty moga miec pretensje tylko do siebie.

A co myslicie o sytemie jaki jest w Szwecji ze mecz i rewanz odbywa sie runda po rundzie tak ze do minimum zmniejszony jest czas dzielacy mecz i rewanz pomiedzy konkretnymi druzynami? Czyli mecz Rzeszow-Gorzow w jednym tygidniu a Gorzow-Rzeszow w nastepnym.

_________________
Robert Dados-Mistrz Świata Juniorów 1998.
Motor Lublin, klub którego barw w latach 1990-1993 bronił Hans Nielsen.
www.zuzel.lublin.pl


           
Post 7 maja 2005, o 20:03
 
Solidny ligowiec
Solidny ligowiec
Avatar użytkownika

Dołączył: 16 sty 2003, o 19:38
Skąd: Rzeszów??? ;-)
Posty: 479

Zobacz profil 
cytat:
No spoko... ja w ogóle głupi jestem i nic nie rozumiem Tylko powiedz mi dlaczego w sytuacji gdy drużyna A pokonuje drużynę B 46:44 a następnie w rewnżu B wygrywa z A po niezwykle zaciętym meczu, którego losy ważyły się do samego końca również 46:44 to te obie drużyny są karane brakiem tej połowy punktu dodatkowego przez co tracą w stosunku do drużyn C,D,E,F,G i H. Według Ciebie za to, że jedynie "odjechały" dwumecz W przykładzie który podałem ciężko to tak nazwać
Do tej pory w żużlu obowiąyzwała stałość liczby dużych punktów zdobytych łącznie przez wszystkie drużyny w tabeli i po prostu MOIM ZDANIEM tak powinno pozostać - drużyny, które zremisują w meczu dzielą się dwoma punktami, a jeśli remisują w dwumeczu dzielą się jednym punktem bonusowym. I mam nadzieję, że mogę mieć swoje zdanie


pewnie , ze mozesz. ale sam piszac ze druzyny sa karane, to jak dla mnie dalej nie rozumiesz. bo brak bonusa nie kaze tylko jego przyznanie dodatkowo nagradza.

punkty bonusowe nie sa w standardowej puli duzych punktow i dobrze. jest ciekawiej.

reszte wytlumaczyl aptekarsko kolega z Lublina :D , ktorego przepraszam za swoj blad, pochopna krytyka.

ciekaw jestem czy fani Hansiora z Lublina, badz innej czesci kraju, wiedza ile w przyblizeniu ten kolo wykrecil maxow w spotkanaich ligowych w Angli??? :D

_________________
http://www.nickipedersen.com/files/html/index_uk.html


Power w opałach, i swietne zdjecia Jarka Pabijana. Ten facet nie ciuła punktow, dlatego i sam lezy, ale wiem...idioten-test itd.


           
Post 9 maja 2005, o 02:54
 
Junior
Junior
Avatar użytkownika

Dołączył: 23 sty 2005, o 03:14
Skąd: Lublin
Posty: 150

Zobacz profil 
drozd napisał(a):
reszte wytlumaczyl aptekarsko kolega z Lublina :D , ktorego przepraszam za swoj blad, pochopna krytyka.


Przeprosiny przyjmuje :wink: jednoczesnie dziekuje ze wczesniej cala sprawe wyjasnil moj kolega z Lublina :)

drozd napisał(a):
ciekaw jestem czy fani Hansiora z Lublina, badz innej czesci kraju, wiedza ile w przyblizeniu ten kolo wykrecil maxow w spotkanaich ligowych w Angli??? :D


Nigdy sie nad tym nie zastanwialem bo...skupialem sie na maxach w spotkaniach ligowych w Polsce w Jego barwach lubelsich oczywiscie, no i ta bajeczna technika, i ta niezwykle efektowna jazda na jednym kole poezja speedwaya po prostu.

Co do Twojej ciekawosci drozd jestem przekonany ze w roznych czesciach kraju sa pasjonaci statystyki ktorzy wiedza ile Hans wykrecil maskow nie tylko w Anglii ale tez w poszczegolnych ligach w ktorych startowal.

A zeby bylo w temacie: podtrzymuje ze jestem za obecnym rozwiazaniem odnosnie punktu bonusowego ktory jak nazwa wskazuje niech pozostanie punktem spoza poli punktow jak to zauwazyles drozdzie i nie dzielmy go w przypadkach ktore opisuje meesha ktorego w sumie tok rozumowania jest oczywisty ale chyba obecnie wcale nie jest az tak bardzo narusozna sprawiedliwosc a emocje o punkt bonusowy gwarantowane, gdyby byl dzielony to w sumie w biegu przed ktorym bylby mozliwy identyczny wynik tylko w druga strone zawodnicy ktorzy w 14 biegach zawarantowaliby sobie (pomijajac wynik 5:0, 3:2 w 15 biegu) maksimum porazke u siebie 44:46 wczesniej wygrywajac na wyjezdzie 44:46 to walczyliby o punkt bonusowy ale majac juz zagwarnatowany w razie ewentualnej porazki 1:5 pol punktu "z urzedu" a wiec przestalby byc punktem bonusowym. A tak w tym punntkcie bonusowym ma byc zawsze walka o wszysystko albo nic.

_________________
Robert Dados-Mistrz Świata Juniorów 1998.
Motor Lublin, klub którego barw w latach 1990-1993 bronił Hans Nielsen.
www.zuzel.lublin.pl


           
Post 9 maja 2005, o 10:57
 
Szkółkowicz
Szkółkowicz
Avatar użytkownika

Dołączył: 10 kwi 2005, o 22:48
Skąd: LUBLIN
Posty: 37

Zobacz profil 
Dobra, już niech wam będzie :D Ale jaki byłby sens forów gdyby wszyscy mieli takie samo zdanie :wink:
Podrawiam


           
Post 9 maja 2005, o 13:22
 
Solidny ligowiec
Solidny ligowiec
Avatar użytkownika

Dołączył: 16 sty 2003, o 19:38
Skąd: Rzeszów??? ;-)
Posty: 479

Zobacz profil 
cytat:
Co do Twojej ciekawosci drozd jestem przekonany ze w roznych czesciach kraju sa pasjonaci statystyki ktorzy wiedza ile Hans wykrecil maskow nie tylko w Anglii ale tez w poszczegolnych ligach w ktorych startowal.

Ja takowe statystyki mam. odnosnie lig angielskiej i szwedzkiej, ale np. rozgrywek w lidze dunskiej czy niemieckiej wynikow nie mam za duzo i chętnie poznam takowych statystykow, także przy okazji apel do nich,. Chetnie nawiaze jakas wspolprace w celu uzupełniania wynikow.

cytat:
Dobra, już niech wam będzie Ale jaki byłby sens forów gdyby wszyscy mieli takie samo zdanie
Podrawiam



I o to chodzi. W calym tym zamieszaniu aby przy okazji wymienic poglady i uzyskac inne spojrzenie na sprawe, przekonac się lub nie, może sie czegos dowiedziec przy okazji...

_________________
http://www.nickipedersen.com/files/html/index_uk.html


Power w opałach, i swietne zdjecia Jarka Pabijana. Ten facet nie ciuła punktow, dlatego i sam lezy, ale wiem...idioten-test itd.


           
Post 10 maja 2005, o 17:07
 
Junior
Junior
Avatar użytkownika

Dołączył: 23 sty 2005, o 03:14
Skąd: Lublin
Posty: 150

Zobacz profil 
drozd napisał(a):
Ja takowe statystyki mam. odnosnie lig angielskiej i szwedzkiej, ale np. rozgrywek w lidze dunskiej czy niemieckiej wynikow nie mam za duzo i chętnie poznam takowych statystykow, także przy okazji apel do nich,. Chetnie nawiaze jakas wspolprace w celu uzupełniania wynikow.


Podziel sie ciekawostakimi na temat "profesora z Oxforu" tutaj na forum, nie wszystkim co posiadasz ale mysle ze mozesz przedstawic rozne co ciekawsze osiagniecia Hasna w tych dwoch ligach. W Lublinie jest Andrzej Bronisz ktory wiem ze posiada pokazna kolekcje zdjec Hansa ale pewnie statystyki rowniez, zreszta wiele statystyk powstawalo na jego oczach bo jezdzil za Hansem po calej Europie.Ja mialem okazje podziwiac Hasna na zywo w czasie meczow Motoru (nie tylko w Lublinie) i w czasie zawodow Grand Prix. Tez mam sporo zdjec Hansa ale niestety czesc stracilem i kiedy chcialbym uzupelnic swoj zbior w tym wzgledzie.

_________________
Robert Dados-Mistrz Świata Juniorów 1998.
Motor Lublin, klub którego barw w latach 1990-1993 bronił Hans Nielsen.
www.zuzel.lublin.pl


           
Post 10 maja 2005, o 17:50
 
Solidny ligowiec
Solidny ligowiec
Avatar użytkownika

Dołączył: 16 sty 2003, o 19:38
Skąd: Rzeszów??? ;-)
Posty: 479

Zobacz profil 
cytat:
zreszta wiele statystyk powstawalo na jego oczach bo jezdzil za Hansem po calej Europie.


o prosze, takie cos mi imponuje, ciekawe gdzie byl, ja tam specjalnie za Hansem nie jezdzilem, poniewaz moim idolem byl gdy zaczynalem sie interseowac żuzlem , a jak podroslem mialem juz nowego idola, wiadomo jakiego ;-)

odnosnie staystyk - jak bede w domu to zerkne i co nieco wklepie

_________________
http://www.nickipedersen.com/files/html/index_uk.html


Power w opałach, i swietne zdjecia Jarka Pabijana. Ten facet nie ciuła punktow, dlatego i sam lezy, ale wiem...idioten-test itd.


           
Post 10 maja 2005, o 19:20
 
Junior
Junior
Avatar użytkownika

Dołączył: 23 sty 2005, o 03:14
Skąd: Lublin
Posty: 150

Zobacz profil 
drozd napisał(a):
cytat:
a jak podroslem mialem juz nowego idola, wiadomo jakiego ;-)

odnosnie staystyk - jak bede w domu to zerkne i co nieco wklepie


Nicki Pedersen? Jesli tak to przyznam ze ja goscia nie lubie.

_________________
Robert Dados-Mistrz Świata Juniorów 1998.
Motor Lublin, klub którego barw w latach 1990-1993 bronił Hans Nielsen.
www.zuzel.lublin.pl


           
Post 10 maja 2005, o 19:22
 
Danish Power!
Danish Power!
Avatar użytkownika

Dołączył: 30 sty 2003, o 12:44
Skąd: Danishlandia
Posty: 9776

Zobacz profil 
Koper napisał(a):
drozd napisał(a):
cytat:
a jak podroslem mialem juz nowego idola, wiadomo jakiego ;-)

odnosnie staystyk - jak bede w domu to zerkne i co nieco wklepie


Nicki Pedersen? Jesli tak to przyznam ze ja goscia nie lubie.


Monis mial na mysli Tomka Golloba, za ktorym zjezdzil caly swiat :)

_________________
"Jeżeli masz wszystko pod kontrolą, to znaczy ze jedziesz zbyt wolno."

Obrazek


           
Post 10 maja 2005, o 20:50
 
Junior
Junior
Avatar użytkownika

Dołączył: 23 sty 2005, o 03:14
Skąd: Lublin
Posty: 150

Zobacz profil 
K 2 napisał(a):
Koper napisał(a):
drozd napisał(a):
cytat:
a jak podroslem mialem juz nowego idola, wiadomo jakiego ;-)

odnosnie staystyk - jak bede w domu to zerkne i co nieco wklepie


Nicki Pedersen? Jesli tak to przyznam ze ja goscia nie lubie.


Monis mial na mysli Tomka Golloba, za ktorym zjezdzil caly swiat :)


OOOO nie tylko Europe ale nawet swiat?:) Czyli byl tez na Grand Prix Australii?;-) Swoja droge tez bylem w paru miejscach aby ogladac w akcji Tomasza Golloba dla ktorego sportowym wzorem jest Hans Nielsen.

_________________
Robert Dados-Mistrz Świata Juniorów 1998.
Motor Lublin, klub którego barw w latach 1990-1993 bronił Hans Nielsen.
www.zuzel.lublin.pl


           
Post 10 maja 2005, o 21:29
 
Solidny ligowiec
Solidny ligowiec
Avatar użytkownika

Dołączył: 16 sty 2003, o 19:38
Skąd: Rzeszów??? ;-)
Posty: 479

Zobacz profil 
cytat:
OOOO nie tylko Europe ale nawet swiat? Czyli byl tez na Grand Prix Australii? Swoja droge tez bylem w paru miejscach aby ogladac w akcji Tomasza Golloba dla ktorego sportowym wzorem jest Hans Nielsen

powiedzmy ze żużlowy swiat :wink: aczkolwiek w Australii nie bylem, jeszcze :banana:

_________________
http://www.nickipedersen.com/files/html/index_uk.html


Power w opałach, i swietne zdjecia Jarka Pabijana. Ten facet nie ciuła punktow, dlatego i sam lezy, ale wiem...idioten-test itd.


           
Post 11 maja 2005, o 02:01
 
Legenda
Legenda
Avatar użytkownika

Dołączył: 29 sie 2004, o 11:25
Skąd: Sydney
Posty: 8388

Zobacz profil 
Meesha, sprawa jest bardzo prosta. Znajac polskie realia,
gdyby przyznawano po pol punktu bonusowego, to druzyny
dogadywalyby sie miedzy soba w kwestii polowki, niczym
Unia Leszno ze Stala Rzeszow w 1984. Po prostu - kazdej
z druzyn owe 0,5 punktu mogloby jakos pomoc, wiec czemu
sobie szkodzic, jak mozna sie umowic na wynik i skasowac
po pol punktu?

_________________
Regards from Sydney
Jasiek

It's ok to disagree with me. I cannot force you to be right


           
Post 23 maja 2005, o 22:16
 
Ligowy debiutant
Ligowy debiutant
Avatar użytkownika

Dołączył: 12 mar 2005, o 17:47
Skąd: Gorzów Wlkp.
Posty: 54

Zobacz profil 
M napisał(a):
Od początku pomysł z punktem bonusowym wydawał mi się kretyński. Przecież my nie mamy atutu własnego toru. Każdy, kto dysponuje szybkim sprzętem może u nas wygrać. Najbardziej się obawiam o to, iż w końcowym rozrachunku może nam zabraknąć tych właśnie punktów.


To juz Wasz problem :lol:

To jak Wy chcecie awansować do e-ligi, jak u siebie jeździc nie potraficie?????

Pamiętaj, że jeszcze Loram nie występował :D

_________________
Żółto-niebieskie gorzowskie barwy królewskie

Silna Stal, to młoda Stal (Gorzów)


           
Post 23 maja 2005, o 22:28
 
Legenda
Legenda

Dołączył: 16 gru 2002, o 20:07
Skąd: Rzeszów / Essen
Posty: 6942

Zobacz profil 
Cytuj:
To jak Wy chcecie awansować do e-ligi, jak u siebie jeździc nie potraficie?????


Na jakiej podstawie tak sądzisz?

Wygraliśmy z Grudziądzem i Rybnikiem, drużyna, z którymi Wy męczyliście się tak samo, jak nie bardziej.

A to, że przegraliśmy z Gorzowem u siebie to ma być argument? Czyli wychodzi na to, że Gorzów jest słaby?


           
Post 18 cze 2005, o 07:25
 
Junior
Junior
Avatar użytkownika

Dołączył: 23 sty 2005, o 03:14
Skąd: Lublin
Posty: 150

Zobacz profil 
kezman napisał(a):
Cytuj:
To jak Wy chcecie awansować do e-ligi, jak u siebie jeździc nie potraficie?????


Na jakiej podstawie tak sądzisz?

Wygraliśmy z Grudziądzem i Rybnikiem, drużyna, z którymi Wy męczyliście się tak samo, jak nie bardziej.

A to, że przegraliśmy z Gorzowem u siebie to ma być argument? Czyli wychodzi na to, że Gorzów jest słaby?


To moze czas pmyslec nad zmiana geometrii toru w Rzeszowie bo o ile sie nie myle geometria toru w Gorzowie byla zmieniana :roll: Specjalista to chyba jest w tej dziedzinie Dugard ktory kilka razy zmienial geomterie toru w Eastbourne :D

_________________
Robert Dados-Mistrz Świata Juniorów 1998.
Motor Lublin, klub którego barw w latach 1990-1993 bronił Hans Nielsen.
www.zuzel.lublin.pl


           
Post 19 cze 2005, o 11:49
 
Legenda
Legenda
Avatar użytkownika

Dołączył: 29 sie 2004, o 11:25
Skąd: Sydney
Posty: 8388

Zobacz profil 
Koper - nie ma sprawy, trzeba tylko usunac pilkarzy,
badz wybudowac im jakis dodatkowy stadion. A na to
na pewno klub nie pojdzie.

_________________
Regards from Sydney
Jasiek

It's ok to disagree with me. I cannot force you to be right


           
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w temacie  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 123 gości


Narzędzia



Skocz do:  

Uprawnienia

Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów


cron

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

Original style by phpBBservice.nl & New Design style by ZeNaNLi