Nie bądź tylko Gapiem. Weź aktywny udział w dyskusji i zarejestruj się już teraz. Rejestracja

Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Odpowiedz w temacie

Dla kogo bonus?


Rozmowy o sporcie żużlowym

Opcje      Szukaj
Post 26 kwi 2005, o 12:23
 Dla kogo bonus?
Szkółkowicz
Szkółkowicz

Dołączył: 30 lis 2004, o 19:58
Skąd: Rzeszów
Posty: 30

Zobacz profil 
Chcialem poruszyc w tm temacie problem punktu bonusowego. Na przyklad co bedzie jak w gorzowie wygramy mecz 46-44 dla kogo zostanie przyznany punkt bonusowy????? ta sytuuacja mozre dotyczyc takze kazdego innego meczu rundy rewanzowej????? przegladajac wiele portali internetowych nigdzie nie natkanlem sie na informacje co sie dzieje w przypadku 2 identycznych wynikow w dwumeczu. W rundzie paly-off to wiadomo wygrywa ta ktora byla wyzej po rundzie zasadniczej a tu??? Oczywiscie mozna byloby nikomu nie przyznac punktu bonusowqego ale to bylo krzywdzace dla obydwu druzyn!!!! Mozna by tez obydwu druzynom przyznac po punkcie boonusowym ale to byloby krzywdzace dla wszystkich innych zaespolow w lidze!!!! Mozna by tez przydzielac po 0,5 punktu ale to stalo by sie bardzo niewygodne we wszalakich statystykach obliczeniach ,tabelach itd... poza tym chyba w zadnych rozgrywkach ligowych na swiecie w tabeli nie znjadziemy ulamkow punktow!!!!!!!
Moim zdaniem w takiej sytuacji punkt bonusowy powinno sie przyznawac tej druzynie ktora drugi mecz jechala na wyjezdzie (bo yto jest sytuacja zdecydowanie mniej korzystna zdecydowanie latwiej tygrywa sie na wlasnym torxze i gdy jedzie sie u siebie 2 mecz to druzyna wie na ile musi pojechac ,iloma punktami wygrac zeby zdobyc punkt bonusowy!!!!!!!! W takiej sytuacji Gorzow-Rzeszow 44-46 i 3 punkty dla Rzeszowa!!!!!!!!!!!! :D :) :roll: :wink:
co o tym wszystkim myslicie prosze piszcie w tym temacie

_________________
STAL FOREVER!!


           
Post 26 kwi 2005, o 12:28
 
Weteran
Weteran

Dołączył: 12 lis 2002, o 21:21
Skąd: Łorsoł
Posty: 3056

Zobacz profil 
Temat przenosze do Wokol zuzla. Choc wlasciwie powinienem go zamknac, ale skoro tyle sie opisales, to nie bede tego robil. Odpowiadajac na Twoje pytanie, w takim przypadku bonusa... nie przyznaje sie


           
Post 26 kwi 2005, o 12:35
 
Szkółkowicz
Szkółkowicz

Dołączył: 30 lis 2004, o 19:58
Skąd: Rzeszów
Posty: 30

Zobacz profil 
to nie jest najlepsze rozwiazanie :evil: i to jest kolejna nie do konca dopracowana zmniana w regulaminie(o punkcie bonusowym) przez nasz powalony zwiazek motorowy i gówniana komisje sportu zuzlowego :lol:

_________________
STAL FOREVER!!


           
Post 26 kwi 2005, o 12:46
 
Legenda
Legenda

Dołączył: 30 kwi 2003, o 21:45
Posty: 4403

Zobacz profil 
a nie ma takiej możlwiosc, ze np. dodatkkowy bieg...?
Dwóch najlepszych z kazdej drużyny i ten co wygra ma dodatkowy punkt??

_________________
Obrazek

https://www.youtube.com/watch?v=hnxX-li ... yczekUwagi


           
Post 26 kwi 2005, o 12:51
 
Solidny ligowiec
Solidny ligowiec
Avatar użytkownika

Dołączył: 13 lis 2002, o 17:16
Posty: 402

Zobacz profil 
Pomysł Kamila jest dobry, takie rzeczy stosuje się chyba nawet w Anglii i innych zawodach, ale trzeba zwrócić uwagę że jest to dość kontrowersyjne, ponieważ zawsze któryś z zawodników startuje u siebie. Ale trzeba zdać sobie sprawę że gdyby doszło do takiej sytuacji, to dla liderów obydwu ekip znajomość toru raczej miałaby małe znaczenie, gdyż w takim dodatkowym biegu zawsze jadą doświadczeni liderzy zespołu :D


           
Post 26 kwi 2005, o 12:52
 
Legenda
Legenda

Dołączył: 30 kwi 2003, o 21:45
Posty: 4403

Zobacz profil 
DesertFox napisał(a):
Pomysł Kamila jest dobry, takie rzeczy stosuje się chyba nawet w Anglii i innych zawodach, ale trzeba zwrócić uwagę że jest to dość kontrowersyjne, ponieważ zawsze któryś z zawodników startuje u siebie. Ale trzeba zdać sobie sprawę że gdyby doszło do takiej sytuacji, to dla liderów obydwu ekip znajomość toru raczej miałaby małe znaczenie, gdyż w takim dodatkowym biegu zawsze jadą doświadczeni liderzy zespołu :D


z naszej strony zapwne byłby to Max, także nie ma cos sie martwic kto by jechał u siebie :wink: on wszedzie jest kapitalny :D

_________________
Obrazek

https://www.youtube.com/watch?v=hnxX-li ... yczekUwagi


           
Post 26 kwi 2005, o 13:27
 
Senior
Senior

Dołączył: 27 sty 2005, o 00:39
Skąd: Rzeszów
Posty: 286

Zobacz profil 
Od początku pomysł z punktem bonusowym wydawał mi się kretyński. Przecież my nie mamy atutu własnego toru. Każdy, kto dysponuje szybkim sprzętem może u nas wygrać. Najbardziej się obawiam o to, iż w końcowym rozrachunku może nam zabraknąć tych właśnie punktów.


           
Post 26 kwi 2005, o 14:06
 
Junior
Junior
Avatar użytkownika

Dołączył: 28 mar 2005, o 19:32
Skąd: Rzeszów... prawie ;)
Posty: 249

Zobacz profil 
Moim zdaniem zasada punktów bonusowych jest lekko bez sensu.
Również zreformowany system play-off nie za bardzo przypadł mi do gustu.
W sumie w całym sezonie najważniejsze będzie te ostatnich kilka meczów, i to właśnie na nie sponsorzy wyłożą najwięcej kasy. Najzamożniejszym klubem pierwszoligowym jest na dzień dzisiejszy Stal Gorzów. Właściciel sponsora strategicznego Stali, niejaki pan Zdzisław Kałamaga postawił jeden cel swej drużynie - awans do ekstraligi. Facet wygląda na zdesperowanego i zrobi wszystko, aby ten cel osiągnąć. Jak trzeba będzie to nawet własną matkę opchnie :lol: . Chciałbym wierzyć, że pieniądze to nie wszystko... ale nie ma co ukrywać, w tym sporcie to chyba one są najważniejsze...


           
Post 26 kwi 2005, o 20:46
 
Junior
Junior
Avatar użytkownika

Dołączył: 17 wrz 2004, o 08:43
Skąd: Rzeszow
Posty: 197

Zobacz profil 
O widzę że już nie ma tego stylowego wierszyka o KK który tu przed chwilą widniał... :wink:


           
Post 27 kwi 2005, o 14:06
 
Solidny ligowiec
Solidny ligowiec
Avatar użytkownika

Dołączył: 16 sty 2003, o 19:38
Skąd: Rzeszów??? ;-)
Posty: 479

Zobacz profil 
obecny przepis jest najwlasciwszy. zasada punktu bonusowego mowi wyraznie - dla lepszej druzynie w dwumeczu, skoro padnie remis po prostu sie go nie przyznaje. i nie potrzeba dodatkowych biegow jak w play off, bo tu nietrzeba rozstrzygac kto jest lepszy.

_________________
http://www.nickipedersen.com/files/html/index_uk.html


Power w opałach, i swietne zdjecia Jarka Pabijana. Ten facet nie ciuła punktow, dlatego i sam lezy, ale wiem...idioten-test itd.


           
Post 27 kwi 2005, o 14:38
 
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 28 maja 2003, o 15:11
Posty: 2672

Zobacz profil 
Widze, że w tym temacie trwa dyskusja o "bonusie" więc i ja się wypowiem. Dla mnie totalnym nieporozumieniem jest wprowadzenie punktu bonusowego przy jednoczesnej zmianie systemu play-off. Rozumie, że to ma być atrakcyjne dla kibiców, ale troszke spraweidliwości pasuje zachować. W tym momencie klub który zajmuje I miejsce ma tylko gwarancje, że nie zajmie 5-6 miejsca.


           
Post 27 kwi 2005, o 21:21
 
Junior
Junior
Avatar użytkownika

Dołączył: 23 sty 2005, o 03:14
Skąd: Lublin
Posty: 150

Zobacz profil 
drozd napisał(a):
obecny przepis jest najwlasciwszy. zasada punktu bonusowego mowi wyraznie - dla lepszej druzynie w dwumeczu, skoro padnie remis po prostu sie go nie przyznaje. i nie potrzeba dodatkowych biegow jak w play off, bo tu nietrzeba rozstrzygac kto jest lepszy.


Co do bonusowego punktu zgadzam sie z Toba, dla mnie punkt bonusowy to taki odsuniety w czasie 3 punkt za zwyciestwo tak jak to jest w pilce noznej gdzie za wygrana dostaje sie 3 punkty chcociaz oczywiscie nie ma zupelnej analogii. Stosujac jednak to porownanie wydaje sie to sensowne o tyle ze w zuzlu w przeciwienstwie do pilki noznej duzo wieksze znaczenie atut wlasnego obiektu i co za tym idzie gdyby w zuzlu byly 3 punkty za wygrana to niewiele to zmieniloby bo zdecydowanie czesciej wygrywaja gospodarze przy podobnym poziomie prezentowanym przez druzyny a tak minimalna porazka na wyjezdzie pozwala miec nadzieje na 2 + 1 duze punkty w meczu u siebie. Stosujac dalej to pilkarskie porownanie to kiedy Wisla Krakow i Legia Warszawa remisuja w dwoch meczach zdobywaja po 2 punkty i nikt nie uwaza ze niesprawiedliwe jest ze w innych meczach Amika Wronki dwa razy wygrywajac z jedna druzyna moze dobyc 6 punktow podczas gdy przykladowi liderzy Wisla i Legia 2 punkty. Wiem ze moze troszke namieszalem ale mam nadzieje ze ogolny sens mojego myslenia udalo mi sie przedstawic :wink:

_________________
Robert Dados-Mistrz Świata Juniorów 1998.
Motor Lublin, klub którego barw w latach 1990-1993 bronił Hans Nielsen.
www.zuzel.lublin.pl


           
Post 28 kwi 2005, o 18:13
 
Solidny ligowiec
Solidny ligowiec
Avatar użytkownika

Dołączył: 16 sty 2003, o 19:38
Skąd: Rzeszów??? ;-)
Posty: 479

Zobacz profil 
cytat:

Widze, że w tym temacie trwa dyskusja o "bonusie" więc i ja się wypowiem. Dla mnie totalnym nieporozumieniem jest wprowadzenie punktu bonusowego przy jednoczesnej zmianie systemu play-off. Rozumie, że to ma być atrakcyjne dla kibiców, ale troszke spraweidliwości pasuje zachować. W tym momencie klub który zajmuje I miejsce ma tylko gwarancje, że nie zajmie 5-6 miejsca.

na tym polega play off. ma gwarantowac emocje do konca i zaklada najprostsza zasade. z potyczki dwoch , zwyciesko wychodzi jeden. najbardziej prymitywna a zarazem najpiekniejsza zasada w sporcie.





Koper odnosnie Twojego opisu Hansa Nielsena. o czyms zapmniales. jesli nawet miales tylko na wzgledzie starty Hansa w latach 1990-1999 . to w 1991 jezdzil w Vetlandzie, a w latach 1994-1995 w Niemczech w Neucnick

_________________
http://www.nickipedersen.com/files/html/index_uk.html


Power w opałach, i swietne zdjecia Jarka Pabijana. Ten facet nie ciuła punktow, dlatego i sam lezy, ale wiem...idioten-test itd.


           
Post 29 kwi 2005, o 13:14
 
Szkółkowicz
Szkółkowicz
Avatar użytkownika

Dołączył: 10 kwi 2005, o 22:48
Skąd: LUBLIN
Posty: 37

Zobacz profil 
drozd napisał(a):
Koper odnosnie Twojego opisu Hansa Nielsena. o czyms zapmniales. jesli nawet miales tylko na wzgledzie starty Hansa w latach 1990-1999 . to w 1991 jezdzil w Vetlandzie, a w latach 1994-1995 w Niemczech w Neucnick
Stanę w obronie krajana :wink: Kluczowym słowem w tym zdaniu jest "odwiedzał" a do Lublina nigdy nie przyjechał w barwach żadnego z klubó, które wymieniłeś 8-)

A jeśli chodzi o bonus to częściowo zgadam się z Koperem, ale tu nie chodzio dwa remisy po 45:45 - wtedy taka sytuacja jaką przedstawiłeś na przykładzie piłki byłaby podobna. Ale jeśli Wisła wygra z Legią w Krakowie 2:1 a Legia u siebie wygra z Wisłą również 2:1 to obie drużyny dostają 3 punkty mimo że w "małych punktach" jest remis. I dlatego wydaje mi się, że jedynym sensownym rozwiązaniem jest dawanie po pół punktu bonusowego drużynom, które w dwumeczu zdobyły tyle samo małych punktów :roll:

Pozdrawiam


           
Post 29 kwi 2005, o 17:20
 
Szkółkowicz
Szkółkowicz

Dołączył: 17 cze 2003, o 16:30
Skąd: Rzeszów
Posty: 16

Zobacz profil 
Witajcie !

Wpiszę się w tym temacie , bo może uzyskam odpowiedź a jest to tytuł adekwatny do tego o co chcę zapytać.

Nie wiem jak to się interpretuje obecnie ale jeszcze w tamtym sezonie byłó że jak zawodnik wywrócił się z własnej winy i stracił kontakt z maszyną to był wykluczony z biegu i nie otrzymywał pkt.

I właśnie taki przypadek był na meczu z Gorzowem - chodzi mi o to że Bjerre wywrócił się na ostatnim łuku i stracił kontakt z maszyną i potem szybko wstał podbiegł po motor i dopchnął do mety i zaliczono mu jeden pkt.

Bo wg. mnie po defekcie Lukaszewskiego i wykluczeniu Bjerre wynik powinien brzmieć 5do 0 dla Stali a nie 5 do 1.

Czemu się czepiam - dlatego że gdyby okazało się czasem że mam rację to wynik meczu winien być 44-45 dla Gorzowa a dalej idąć może to mieć znaczenie gdybyśmy ewentualnie w Gorzowie dla nas 46-44
bo bonus byłby dla nas.

Ja wiem że może za daleko się w myśleniu posunąłem ale kto pyta nie błądzi.

I jakby ktoś mówił o ostatnim łuku że pkt się zalicza to tak ale nie jak upadek jest z własnej winy bo to to się wyklucza.

Pozdrawiam wszystkich i dzięki z góry za wyjaśnienia.


           
Post 29 kwi 2005, o 17:33
 
Legenda
Legenda

Dołączył: 16 gru 2002, o 20:07
Skąd: Rzeszów / Essen
Posty: 6942

Zobacz profil 
Cytuj:
I właśnie taki przypadek był na meczu z Gorzowem - chodzi mi o to że Bjerre wywrócił się na ostatnim łuku i stracił kontakt z maszyną i potem szybko wstał podbiegł po motor i dopchnął do mety i zaliczono mu jeden pkt.

Bo wg. mnie po defekcie Lukaszewskiego i wykluczeniu Bjerre wynik powinien brzmieć 5do 0 dla Stali a nie 5 do 1.


Ale tego przepisu już dawno nie ma, więc wynik 44:46 jest dobry.


           
Post 2 maja 2005, o 14:48
 
Solidny ligowiec
Solidny ligowiec
Avatar użytkownika

Dołączył: 16 sty 2003, o 19:38
Skąd: Rzeszów??? ;-)
Posty: 479

Zobacz profil 
cytat:
Ale jeśli Wisła wygra z Legią w Krakowie 2:1 a Legia u siebie wygra z Wisłą również 2:1 to obie drużyny dostają 3 punkty mimo że w "małych punktach" jest remis. I dlatego wydaje mi się, że jedynym sensownym rozwiązaniem jest dawanie po pół punktu bonusowego drużynom, które w dwumeczu zdobyły tyle samo małych punktów

zastanow sie jaki ma sens porownywanie remisow w pilce do remisu w żużlu. to nonsens.

_________________
http://www.nickipedersen.com/files/html/index_uk.html


Power w opałach, i swietne zdjecia Jarka Pabijana. Ten facet nie ciuła punktow, dlatego i sam lezy, ale wiem...idioten-test itd.


           
Post 3 maja 2005, o 17:15
 
Szkółkowicz
Szkółkowicz
Avatar użytkownika

Dołączył: 10 kwi 2005, o 22:48
Skąd: LUBLIN
Posty: 37

Zobacz profil 
drozd napisał(a):
zastanow sie jaki ma sens porownywanie remisow w pilce do remisu w żużlu. to nonsens.
To chyba do mnie pytanie :roll: Ja sensu nie widzę żadnego, remis w żużlu można ewentualnie porównać do remisu w koszykówce. Ja tylko odniosłem się do wypowiedzi kolegi. resztą bez sensu ta dyskusja 8-) Nie ma co brnąć w to dalej - co nie zmienia faktu, ze jestem za "dzieleniem" bonusa w przypadku remisu w małych punktach w dwumeczu.
Pozdrawiam


           
Post 4 maja 2005, o 23:05
 
Solidny ligowiec
Solidny ligowiec
Avatar użytkownika

Dołączył: 16 sty 2003, o 19:38
Skąd: Rzeszów??? ;-)
Posty: 479

Zobacz profil 
cytat:
co nie zmienia faktu, ze jestem za "dzieleniem" bonusa w przypadku remisu w małych punktach w dwumeczu.


i dalej nie rozumiesz istoty owego bonusika. jak sama nazwa wskazuje jest to bonus , dodatkowa nagroda za cos, w tym przypadku, ze jestes lepszy w dwumeczu od druzyny przeciwnej, przyznajac te polpunktu nagradzasz ekipy chyba tylko za to, ze odjechaly dwa mecze.

_________________
http://www.nickipedersen.com/files/html/index_uk.html


Power w opałach, i swietne zdjecia Jarka Pabijana. Ten facet nie ciuła punktow, dlatego i sam lezy, ale wiem...idioten-test itd.


           
Post 5 maja 2005, o 08:04
 
Szkółkowicz
Szkółkowicz
Avatar użytkownika

Dołączył: 10 kwi 2005, o 22:48
Skąd: LUBLIN
Posty: 37

Zobacz profil 
No spoko... ja w ogóle głupi jestem i nic nie rozumiem :lol: Tylko powiedz mi dlaczego w sytuacji gdy drużyna A pokonuje drużynę B 46:44 a następnie w rewnżu B wygrywa z A po niezwykle zaciętym meczu, którego losy ważyły się do samego końca również 46:44 to te obie drużyny są karane brakiem tej połowy punktu dodatkowego przez co tracą w stosunku do drużyn C,D,E,F,G i H. Według Ciebie za to, że jedynie "odjechały" dwumecz :?: W przykładzie który podałem ciężko to tak nazwać :?
Do tej pory w żużlu obowiąyzwała stałość liczby dużych punktów zdobytych łącznie przez wszystkie drużyny w tabeli i po prostu MOIM ZDANIEM tak powinno pozostać - drużyny, które zremisują w meczu dzielą się dwoma punktami, a jeśli remisują w dwumeczu dzielą się jednym punktem bonusowym. I mam nadzieję, że mogę mieć swoje zdanie :x


           
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w temacie  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 164 gości


Narzędzia



Skocz do:  

Uprawnienia

Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

Original style by phpBBservice.nl & New Design style by ZeNaNLi