Nie bądź tylko Gapiem. Weź aktywny udział w dyskusji i zarejestruj się już teraz. Rejestracja

Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Odpowiedz w temacie

Obcokrajowcy w składzie


Rozmowy o sporcie żużlowym


Ilu obcokrajowców w składzie ?
Jeden 37%  37%  [ 33 ]
Dwóch 42%  42%  [ 38 ]
Trzech 2%  2%  [ 2 ]
Czterech 1%  1%  [ 1 ]
Dowolna ilość 18%  18%  [ 16 ]
Liczba głosów : 90
Opcje      Szukaj
Post 9 cze 2005, o 13:23
 Obcokrajowcy w składzie
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 14 cze 2004, o 08:15
Posty: 2278

Zobacz profil 
Czy myślicie ,że potrzebna jest zmiana regulaminu zezwolająca na zwiększenie ilości obcokrajowców w meczu. Czy powinien startować tylko jeden,może dwa, a może dowolna ich ilość ? Czy dopuszczenie zagranicznych zawodników podniosło by poziom sportu żużlowego w naszym kraju? Czy też powinno się chronić polskich zawodników ?

Zapraszam do dyskusji.

_________________
"The greatiest sensation in the history of world speedway"


           
Post 9 cze 2005, o 13:58
 
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 1 lut 2003, o 21:41
Skąd: Kraków || Leżajsk
Posty: 1876

Zobacz profil 
Jak dla mnie, jeden obcokrajowiec w składzie w zupełności wystarczy. Już przecież przerabialiśmy pomysł z dwoma i wcale nie podniosło zbytnio to prestiżu zawodów :!: Tylko kluby polskie traciły kasę na stranieri, a nie zawsze jechali tak dobrze jak Polacy. Niech jeżdzą Polacy i niech rozwija się polski sport żużlowy. Gdyby było bez limitu na obcokrajowców, to co to byłaby za przyjemność oglądać mecz bez Polaków?! Może na początku trochę byłoby ciekawiej, ale w perspektywie czasu z pewnością nie. Zawsze lepiej oglądać Polaków, ale jednak powinien być jeden obco, by nie stracić kontaktu z resztą świata. Jeden obcokrajowiec w meczu w zupełności starczy, jednak powinna być nieograniczona ilość stranieri w składzie drużyny. Przecież kluby szukają dobrych, tanich zawodników, a w takich przypadkach warto zatrudnić "na jeden mecz próbny". Inaczej, można wyjść tak jak my z Aspgrenem pare lat temu :P

Czyli jeden obcokrajowiec w składzie na mecz + nieograniczona ilośc w kadrze.


           
Post 9 cze 2005, o 14:27
 
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 27 lip 2004, o 16:28
Skąd: Rzeszów kur*a, królowie południa!
Posty: 1374

Zobacz profil 
Zaglosowalem na 2 ale chodzi mi oto zeby bylo dwoch obcokrajowcow w skladzie a nie w mecz!
Uwazam ze powinnismy dawac szanse polskim zawodnikom na szkolenie zwoich umiejetnosci!!
Wiec 1 W meczu! 2 w skladzie! i Ani jednego wiecej!!

_________________
Obrazek

Obrazek


           
Post 9 cze 2005, o 14:34
 
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 11 kwi 2004, o 10:04
Skąd: RZESZÓW
Posty: 1401

Zobacz profil 
zdecydowanie jeden....nasi zawodnicy również potrafią stworzyć bardzo ładne widowisko...
a po za tym kazdy nastepny obcokrajowiec to bedzie średniak...nie przewyższajacy umiejetnościami naszych jeźdzców...
najbogatsze kluby z ekstraligi zatrudniły by tych najlepszych..a reszta zbierała by resztki, pozostałości..więc kto jeździł by w I lidze???? :( bo o II lidze juz nie wspomne
...podstawowy problem, kto by im płacił... :roll: ????

_________________
...JESTEM TU PO TO, ABY WYGRYWAĆ...


Ostatnio edytowano 9 cze 2005, o 14:39 przez Sewuś, łącznie edytowano 2 razy

           
Post 9 cze 2005, o 14:38
 
Reprezentant kraju
Reprezentant kraju
Avatar użytkownika

Dołączył: 18 kwi 2003, o 11:14
Skąd: Rzeszów/Nowe Miasto
Posty: 670

Zobacz profil 
No nie wiem czy drugi obcokrajowiec musi byc slaby. Kiedys w Toruniu jezdzil Crump z Rickardssonem:) i to chyba nie byla slaba para


           
Post 9 cze 2005, o 14:46
 
Legenda
Legenda

Dołączył: 30 kwi 2003, o 21:45
Posty: 4403

Zobacz profil 
abolustnie ale to abolsutnie sie nie zgadzam :!:

Cytuj:
Tylko kluby polskie traciły kasę na stranieri, a nie zawsze jechali tak dobrze jak Polacy.

Czyżby ? Marian Maślanka czy inni prezesi twierdza, ze utrzymanie obcokrajowca ich mniej kosztowało niz Polaka...Zauważcie, ze obcokrajowcowi nie daje sie kasy na sprzet itd. w trakcie sezonu on sam wykonuje remonty, a nie bierze kasy z klubu...

Cytuj:
a po za tym kazdy nastepny obcokrajowiec to bedzie średniak...nie przewyższajacy umiejetnościami naszych jeźdzców...

Czy ktoś każe klubom zatudniac sredniaków?? :roll: Czy ktoś nam kazał brac Aspgrena...to ze moze być w meczu 2 oboco, to nie znaczy, ze musi!

Wystarczy podac przykład z tego sezonu...kiedy Zielona Góra miała szmal, ale nie bylo na kogo wydac...sredniaki typy Fijałkowski zadali takiej kasy, bo nie było na nich bata....2 oboc ukróciło być coś takiego...nie pojete jest, jak jakis zawodnik średniak moze wiwndować sobie cene bo walcza o niego kluby...kiedy jakby byli oboco by żadał conajmniej 2 razy mniej kasy...
Niech przykładem bedzie Knapp...Lublin mu ofereował 124 tys...a on poszedł i tak do Grudziadza...ciekawy jestem ile to kompletów Maxa pewnie z 5 :roll:
Dla mnie teraźniejsze sytuacja jest poroninona...zdecydowanie jestem za 2 obco w składzie :!:

_________________
Obrazek

https://www.youtube.com/watch?v=hnxX-li ... yczekUwagi


           
Post 9 cze 2005, o 14:47
 
Weteran
Weteran

Dołączył: 12 lis 2002, o 21:21
Skąd: Łorsoł
Posty: 3056

Zobacz profil 
Zdecydowanie obstaje za dwoma. Przeanalizujmy ekstraligowe sklady i poszukajmy, ilu zawodnikow odbiega umiejetnosciami od ekstraligowego poziomu. W moim przekonianiu zbyt wielu. Pozniej dochodzi do takich paradoskow, jak podpisywanie umowy z Kesslerem i innymi gwiazdami jego pokroju. Czas najwyzszy wprowadzic drugiego obcokrajowca, ktory wcale nie musi byc drozszy od zawodnika krajowego!


           
Post 9 cze 2005, o 15:07
 
Legenda
Legenda
Avatar użytkownika

Dołączył: 12 lis 2002, o 17:22
Posty: 4434

Zobacz profil 
1 obcokrajowiec w skladzie doprowadził do sytuacji ze na rynku brakuje solidnych zawodnikow. W zimie obserwowalismy walkę najbogatszych polskich klubów o takich zawodnikow jak: Mariusz Puszakowski, Grzegorz Kłopot, Andy Smith, Robert Wardzała (ostatecznie został w buczy i chyba załuje). Ile ci zawodnicy dostali kapuchy za podpisy? Aż strach pomyslec. Kluby były pod murem i musiały spełniać żądania słabych zawodnikow. Gdyby było więcej obcokrajowców to zawodnicy z nizszej polki (jak chocby wspomniany Knapp) obnizyliby swoje wymagania. W przeciwnym wypadku mogliby znaleźć sie na lodzie.
Poza tym - obcokrajowcow nie trzeba kupowac motocykli, nie ma potrzeby zapewniac im treningów, zgrupowań itp. Oni są TAŃSI! Za punkty czy przyjazd biorą więcej ale to jest cały wydatek klubu na takiego zawodnika. Jestem absolutnie przekonany ze jesli porównamy roczny koszt utrzymania (wszystko:punktowka, za podpis, za sprzet itp) zawodnikow którzy punktowaliby porównywalnie (np. niech będzie Grzegorz Knapp vs David Ruud) to wyjdzie nam ze Szwed jest sporo tanszy.
Mielismy juz 2 obco w skladzie i uwazam ze to sie sprawdziło. Miło bylo ogladac w naszej druzynie najpierw duet Kasper-Brhel a pozniej Brhel-Havelock czy Brhel-Andersson.
Zawodnikow którzy przynajmniej w I lidze stanowiliby spore wzmocnienie nie brakuje. Pominę tu zawodnikow z GP którzy przez brak miejsc w ekstralidze nie jeżdżą w Polsce (!) jak Nicholls, czy nawet Richardson czy B.Pedersen którzy startuja okazjonalnie. Ale zawodnicy tacy jak: Ruud, Zagar, Norris, Jansson, Laukkanen, Stead, Dryml jeden i drugi, Topinka, Lindgren, Darkin, Havelock, Janniro, Screen, Johnston. Wolicie tych zawodnikow czy moze lepiej podziwiac harce zawodnikow którzy ledwie w łuku motory łamią?

I jeszcze jedna kwestia: Polacy do woli startują w Szwecjach, Angliach, Daniach. Zwłaszcza w Szwecji jeździ co najmniej 30 naszych rodakow. Ilu Szwedow smiga w Polsce? 3? 4? To jest sprawiedliwe? Oni tez chcą jeździc, tez chca zarabiac!


           
Post 9 cze 2005, o 15:36
 
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 14 cze 2004, o 08:15
Posty: 2278

Zobacz profil 
Kamil napisał(a):
Niech przykładem bedzie Knapp...Lublin mu ofereował 124 tys...a on poszedł i tak do Grudziadza...ciekawy jestem ile to kompletów Maxa pewnie z 5 :roll:

Z tego co słyszałem o jego zarobkach to będzie to 3 komplety...

Wracając do tematu. Jestem za tym żeby całkiem znieść limit. Powinien być tylko utrzymany przepis z juniorami. Obcokrajowców można by zatrudniać do woli. Napewno podniosła by się jakość widowisk ,a niektóym polskim żużlowcom mozna by wybić z głowy windowanie kontraktów. Poza tym taka rywalizacja miała by też znamienny wpływ na polskich rajderów. Nie było by miejsca na żadnych ligowych średniaków ,którzy i tak nigdy niczego wielkiego nie osiągną. Zmieniłoby się też podejście co niektórych rajderów do tego sportu.

I nie wierzę,że któryś z klubów miałby tyle kasy żeby sobie zatrudnić Crumpa , Rickardssona czy też kogos tam jeszcze z górnej półki. A zresztą nawet jak ma się w składzie obu mistrzów świata i innych doskonałych na papierze żużlowców można też wszystkiego nie wygrywać. To tylko sport i takie rzeczy jak Apator (z dream teamem) czy też tegoroczna Częstochowa się naprawdę zdarzają. Same nazwiska nie jeżdżą.

_________________
"The greatiest sensation in the history of world speedway"


           
Post 9 cze 2005, o 17:08
 
Solidny ligowiec
Solidny ligowiec
Avatar użytkownika

Dołączył: 24 mar 2004, o 12:46
Skąd: Ruhrpolen
Posty: 424

Zobacz profil 
Ja tez jestem za zniesieniem limitu na obcokrajowcow. Zwyczajnie terazniejsze przepisy niby maja chronic polskich zawodnikow ale tak naprawde to one chronia ligowych sredniakow albo zwyczajnie slabeluszy. Zniesienie przepisow zakazujacych startu wiekszej ilosci zawodnikow zagranicznych jest po prostu zdrowe. Przeciez jest oczywiste ze polscy dobrzy zawodnicy bez problemu poznajdowali by sobie miejsce w skladzie a jak ktos nie potrafi wywalczyc sobie miejsca w skladzie i przegrywa z jakims tam sredniakiem z Szwecji, Angli czy innego kraju to juz jego problem.
Ja mam tylko nadzieje ze przyszly sezon przyniesie male ozdrowienie dla naszej lekko schorowanej ligi... jesli moge uzyc terminow medycznych :)


           
Post 9 cze 2005, o 17:21
 
Solidny ligowiec
Solidny ligowiec
Avatar użytkownika

Dołączył: 15 maja 2005, o 18:10
Skąd: zniewiadomoskąd
Posty: 495

Zobacz profil 
Ludzie gdzie wy żyjecie??? Jestesmy w Unii Europejskiej. Nie wiem dlaczego jeszcze zaden z obcokrajowcow nie rozpetal wojenki gdyz nie powinno byc zadnych przeszkod w zatrudnieniu na rynkach pracy w krajach Unii Europejskiej. Jestem przekonany ze jest to ostatni sezon gdzie startuje 1 obcokrajowiec. Frekwencja na stadionach spada. Nasze gwiazdy sa cienkie jak dupa węża dlatego trzeba sie otworzyc na obcokrajowcow. Ja w sumie zaglosowalem na 2. Dlaczego? Zeby oszczedzic szoku jaki czeka naszych pseudozawodowcow i zeby zaczeli sie przyzwyczajac. W dalszej perspektywie czasu limit ten powinien byc zwiekszany z roku na rok ... jednak jakby bylo szybsze tempo tez bym sie nie obrazil :) W koszykowce juz mozna grac 5 amerykanami i bedzie w TVP !!!!!!!!!!!! A wy bedziecie bronic Puszakowskiego, Staszewskiego, Smitha, Robackiego i reszte ligowych sredniakow ...
Innych argumentow "za" nie bede juz powtarzal :)

A i jeszcze jedno ... 2 obcokrajowcow lub wiecej jest na reke Rzeszowa. Mamy jednego dobrego seniora a reszta nie jest zbyt solidna dlatego latwiej to zalatac obcokrajowcami zwlaszcza gdy mamy po swojej stronie Magde Louis :) :)[/b]


           
Post 9 cze 2005, o 17:30
 
Solidny ligowiec
Solidny ligowiec
Avatar użytkownika

Dołączył: 13 lis 2002, o 17:16
Posty: 402

Zobacz profil 
Zdecydowanie dwóch. Z jednym wjątkiem - w II lidze żaden lub jeden.
Uważam że zawodnicy zagraniczni mimo wszystko zwiększają widowiskowść spotkania. Drugi ciekawy aspekt tej sprawy to to, że potencjalny stratnieri, przykładowo Alden, który w tamtym roku świetnie zaprezentował się w Rawiczu, sprawiają, że liga staje się o niebo ciekawsza.
Zaletą większej liczby obcokrajowców jest większe pole manewru trenera. Przykładowo Toruń kontraktując taką perełkę jak Andy Smith jest uzależniony od jego postawy, bo wpompowano w niego kupę kasy, winików nie ma i nijak go kimkolwiek zastąpić. Takich zawodników jest więcej, ale mają oni miejsce w składzie drużyn, bo kadry są zbyt wąskie.
Pozatym to co wspomnieli moi przedmówcy - NIE MA konieczności kontratowania dwójki obco.
Chętnie w miejsce takich zawodników jak np. Łukaszewski, Fajfer, Franków, czy nawet Trojan ( nie mam tu na myśli tego sezonu tylko np. 2002 gdy az prosilo sie by go kims podmienic ) i innych notorycznie zawodzących przez lata zawodników wolałbym oglądać braci Davidssonów, Lindgrena, Janssona, Steada, Schleina, Zagara czy innych zawodników, którzy nie okazaliby sie moim zdaniem gorsi od polskich "gwiazdeczek" żadających ogromnej kasy za mierny wynik. W obecnej sytuacji niektórzy niestety zatracili poczucie własnej wartości, jeśli słyszy się o pieniądzach za podpis Pecyny czy Knappa.


           
Post 9 cze 2005, o 18:52
 
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 10 wrz 2004, o 14:49
Posty: 1792

Zobacz profil 
Zdecydowanie powinien jeździć 1 obco tak jak jest teraz gryż gdyby ich bylo więcej to Polacy nie mieli by gdzie jeździć bo nie wszyscy są dobzi i jeżdżą za granicą.Dobrze jest tak jak jest obecnie :wink:

_________________
ZAWSZE I WSZĘDZIE STAL RZESZÓW NAJLEPSZA BĘDZIE!!!


           
Post 9 cze 2005, o 22:31
 
Reprezentant kraju
Reprezentant kraju
Avatar użytkownika

Dołączył: 25 kwi 2003, o 12:07
Skąd: Rzeszów
Posty: 745

Zobacz profil 
Ja uważam, że powinnno być rozróżnienie ze względu na ligi. Tzn. w ekstralidze jak najszybciej powinno się dopuścić drugiego obcokrajowca do składu. Wielu znakomitych zawodników nie ma klubu w Polsce tylko dlatego, że nie ma miejsc. Ekstraliga jest klasą najwyzszą, reprezentacyjną. Tylko obcokrajowcy zapewnią jej odpowiednio wysoki poziom, godny jej nazwy. Teraz jeździ tam wielu za przeproszeniem dziadów, dla których nie ma w niej miejsca (Wardzała, Kessler itd).
Ci zawodnicy powinni sobie poszukać klubu w pierwszej lidze, gdzie postulowałbym utrzymanie dotychczasowejo limitu. Co do drugiej ligi to także powinien być jeden straniero.


           
Post 9 cze 2005, o 22:46
 
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 10 lut 2005, o 14:54
Posty: 1087

Zobacz profil 
jak najbardziej jestem za 1 obcokrajowcem w składzie, bo kto mialby pozniej jezdzic np.: w GP z Polaków, skoro jezdzili by tylko na treningach lub turniejach z okazji, gdzie mozna sie nauczyc na pewno mnie niz w jezdzie ligowej. mecze ligowe to mecze ligowe. najlepszym przykładem jest Anglia... maja niby dobrych swoich zuzlowców, ale który z nich (poza Loramskim w 2000) osiaga cos teraz w tym sporcie?

PS. kezman, niezle sobie dawałeś w bystrem!!! ;) wysłaś ci foty? ;)


           
Post 9 cze 2005, o 23:32
 
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 29 maja 2005, o 12:47
Skąd: Rzeszów
Posty: 1394

Zobacz profil 
Początkowo byłem za 1 zawodnikiem zagranicznym, ale w sumie teraz po przeczytaniu wypowiedzi zmieniam zadanie i uważam że brak limitu zawodników zagranicznych podniósł by poziom żużlowy w Polsce i w końcu średniaki (super gwiazdy) zaczeli by może myśleć o jakiejś solidnej jeździe a nie tylko o pieniądzach!!!


           
Post 10 cze 2005, o 01:40
 
Weteran
Weteran

Dołączył: 12 lis 2002, o 21:21
Skąd: Łorsoł
Posty: 3056

Zobacz profil 
Zapewniam, ze ci zawodnicy, ktorzy nie mieszcza sie w skladach swoich zespolow dluzej niz przez kilka miesiecy nigdy nie znajda sie w GP. Jarek Hampel w wieku lat 17 wykrecil srednia 1,5 w elidze! Wiec argument o wspieraniu polskich talentow zupelnie do mnei nie przemawia. I tak mamy te smieszne biegi juniorskie, w ktorych mlodzi moga udowodnic swoja wartosc.


           
Post 10 cze 2005, o 01:51
 
Legenda
Legenda
Avatar użytkownika

Dołączył: 29 sie 2004, o 11:25
Skąd: Sydney
Posty: 8388

Zobacz profil 
Nie powinno byc ograniczen dla obcokrajowcow, chocby
z powodu, o ktorym napisal CzarnyOlek. A juz na pewno nie
dla Anglikow, ktorzy przeciez otworzyli swoj rynek pracy
dla Polakow. Wowczas to rozne torowe miernoty typu
Wardzala, Robacki, Krzyzaniak, Klopot czy inni mogliby
w walce udowodnic, ze sa lepsi od obcokrajowcow.

Inna sprawa to, ze polskie kluby sa zbyt biedne, aby
miec w skladzie np. 5 obcokrajowcow i kazdemu pokrywac
koszty przejazdu na mecz.

_________________
Regards from Sydney
Jasiek

It's ok to disagree with me. I cannot force you to be right


           
Post 10 cze 2005, o 10:18
 
Ligowy debiutant
Ligowy debiutant

Dołączył: 7 cze 2005, o 08:18
Skąd: Rzeszów
Posty: 83

Zobacz profil 
Nikt nie może nakazać pracodawcy przyjęcia kogos kogo nie chce. Tylko same kluby czyli w konsekwencji GKSŻ może chieć mieć mozliwość kontraktowania wiekszej lub dowolnej liczby zawodników zagranicznych. Obecnie nikt nie zabrania nikomu pracować, po prostu kluby nie chcą zatrudniać większej liczby obcokrajowców i przyjęły to w formie regulaminowej. Poszczególne kluby mogą mieć inny pogląd na tę kwestię ale funkcjonują w żuzlowej organizacji dobrowolnie i muszą się stosować do jej wewnętrznego prawa. Natomiast na pytanie jaka ilość obcokrajowców służy dyscyplinie Ż, odpowiem: pełna dowolność. Jednak musi być szkolenie młodzieży, imprezy młodzieżowe i pomoc w przechodzeniu w wiek seniorski. Inną sprawą jest zdrowy rozsądek klubów i liczenie każdej złotówki. Myślę, że do tej drugiej kwesti wielu prezesów dojrzało, a kto tego nie umie nie pojeździ w ekstralidze.


           
Post 10 cze 2005, o 10:29
 
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 14 cze 2004, o 08:15
Posty: 2278

Zobacz profil 
Jasiek napisał(a):
Nie powinno byc ograniczen dla obcokrajowcow, chocby
z powodu, o ktorym napisal CzarnyOlek. A juz na pewno nie
dla Anglikow, ktorzy przeciez otworzyli swoj rynek pracy
dla Polakow. Wowczas to rozne torowe miernoty typu
Wardzala, Robacki, Krzyzaniak, Klopot czy inni mogliby
w walce udowodnic, ze sa lepsi od obcokrajowcow.

Inna sprawa to, ze polskie kluby sa zbyt biedne, aby
miec w skladzie np. 5 obcokrajowcow i kazdemu pokrywac
koszty przejazdu na mecz.

Jasiek przyznaj jednak ,że to co się dzieje teraz właśnie do takiej chorej sytuacji doprowadziło. Wątpię ,ze w Anglii czy też w Szwecji żużlowcy dostają taką kasę jak u nas.
Uwolnienie rynku spowodowałoby zapewnę zmniejszenie stawek za punkt .No bo jeśli teraz ligowym średniakom płaci się taka kasę,że głowa mała ,to aż woła o pomstę do nieba. Niekiedy właśnie taki obco będzie tańszy niż taka megagwiazdeczka. Ale to juz o tym micson z Makiem pisali wyżej.

_________________
"The greatiest sensation in the history of world speedway"


           
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w temacie  [ Posty: 105 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 117 gości


Narzędzia



Skocz do:  

Uprawnienia

Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

Original style by phpBBservice.nl & New Design style by ZeNaNLi