Nie bądź tylko Gapiem. Weź aktywny udział w dyskusji i zarejestruj się już teraz. Rejestracja

Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Odpowiedz w temacie

Obcokrajowcy w składzie


Rozmowy o sporcie żużlowym


Ilu obcokrajowców w składzie ?
Jeden 37%  37%  [ 33 ]
Dwóch 42%  42%  [ 38 ]
Trzech 2%  2%  [ 2 ]
Czterech 1%  1%  [ 1 ]
Dowolna ilość 18%  18%  [ 16 ]
Liczba głosów : 90
Opcje      Szukaj
Post 21 lis 2005, o 15:51
 
Reprezentant kraju
Reprezentant kraju
Avatar użytkownika

Dołączył: 14 maja 2003, o 12:18
Skąd: z Pacanowa
Posty: 543

Zobacz profil 
Nasza rozmowa zaczyna schodzić na tory nie związane z tym czego dotyczy temat i zaraz admini zaczna pewnie straszyc ostrzeżeniami, więc pozwól,że nie będę prowadził polemiki na temat diennikarzy Tygodnika Żużlowego a jedynie przyznam się do winy,że w ogole tego tematu nie powinienem zaczynać i wtrącać do dyskusji wątków pobocznych. Przepraszam mój błąd postaram sie tego więcej nie robić.

Pozdrawiam.

_________________
MOTOR LUBLIN
Obrazek
Obrazek


           
Post 21 lis 2005, o 15:58
 
Szkółkowicz
Szkółkowicz

Dołączył: 11 lis 2005, o 21:07
Posty: 17

Zobacz profil 
MaK(s) napisał(a):

(:lol: zdarzylo mi sie to kiedys, w 1992 roku, w pamietnym meczu z Apatorem Torun, gdy w ostatnim biegu Stachyra dotknal tasmy, a Romuald Janusz upadl i przegralismy ten bieg 0:5, a caly mecz 43:46... No co? Mlody i glupi bylem - az sie dziwie, ze ojciec mi nie przylozyl wtedy w leb :P)

pozdrawiam


Stachyra został wykluczony za podciecie Kowalika w drugim łuku pierwszego okrazenia.

13.09-1992. bardzo nerwowy mecz i ta trzynastka chyba okazala sie pechowa.

_________________
Kto wygłasza opinie sprzeczne z poglądami dominującymi(np forum Stali Rzeszow), zawsze spotka się z krytykiem i naciskiem, aby dostosował się do zdania większości.


           
Post 21 lis 2005, o 17:33
 
Weteran
Weteran

Dołączył: 12 lis 2002, o 21:21
Skąd: Łorsoł
Posty: 3056

Zobacz profil 
alkoholik napisał(a):
Stachyra został wykluczony za podciecie Kowalika w drugim łuku pierwszego okrazenia.

13.09-1992. bardzo nerwowy mecz i ta trzynastka chyba okazala sie pechowa.


Rzeczywiscie... Czemu mi sie wydawalo, ze dotknal tasmy? Dobrze, ze na forum jest... No przeciez nie napisze "alkoholik"... Dobrze, ze jestes ;).


           
Post 21 lis 2005, o 17:41
 
Solidny ligowiec
Solidny ligowiec

Dołączył: 20 lis 2003, o 19:43
Skąd: tarnów
Posty: 441

Zobacz profil 
Hehe, teraz dopiero bedziecie mieli:

http://sport.onet.pl/1198986,wiadomosci.html

Jeden zle, bez ograniczen jeszcze gorzej. :D


           
Post 21 lis 2005, o 17:44
 
Legenda
Legenda

Dołączył: 30 kwi 2003, o 21:45
Posty: 4403

Zobacz profil 
gushman napisał(a):
Hehe, teraz dopiero bedziecie mieli:

http://sport.onet.pl/1198986,wiadomosci.html

Jeden zle, bez ograniczen jeszcze gorzej. :D



czemu gorzej...dla mnie ZDECYDOWANIE LEPIEJ!

_________________
Obrazek

https://www.youtube.com/watch?v=hnxX-li ... yczekUwagi


           
Post 21 lis 2005, o 17:46
 
Solidny ligowiec
Solidny ligowiec

Dołączył: 20 lis 2003, o 19:43
Skąd: tarnów
Posty: 441

Zobacz profil 
Kamil napisał(a):
gushman napisał(a):
Hehe, teraz dopiero bedziecie mieli:

http://sport.onet.pl/1198986,wiadomosci.html

Jeden zle, bez ograniczen jeszcze gorzej. :D



czemu gorzej...dla mnie ZDECYDOWANIE LEPIEJ!


Jak dla mnie tez rewelka, bo dorzucimy bez problemu Nichollsa i z palcem w d... wygramy lige. Ale Rusko juz placze, ze ten wariant mu nie pasi, bo odbiera jakakolwiek przewage w razie zakontraktowania Andersena i Pedersena, bo inni tez moga kontraktowac juz kogo chca. Wam nie bedzie to pasic z tego samego powodu - odbiera niesluszna przewage w przypadku limitu dwoch. No coz, zobaczymy co to sie dalej podzieje.


           
Post 21 lis 2005, o 20:50
 
Solidny ligowiec
Solidny ligowiec
Avatar użytkownika

Dołączył: 15 maja 2005, o 18:10
Skąd: zniewiadomoskąd
Posty: 495

Zobacz profil 
HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAH

Widze ze federacja szwedzka wiedziala gdzie uderzyc. Nie do pionkow z PZMot tylko do Ministerstwa Sportu. Ale czy sie uda? Nie jestem tego taki pewien. Zalezy kto ma tam plecy :D

Jadac w lidze bez ograniczen obcokrajowcow mamy napewno wieksze szanse powalczyc niz w lidze gdzie jezdzi jeden obcokrajowiec. Wtedy byloby wiecej zawodnikow dobrej klasy do wziecia niz to jest w tej chwili. Praktycznie na palcach jednej reki mozna policzyc wolnych zawodnikow gwarantujacych 10 pkt na mecz i mozliwych do kupienia. Chrzanowskiemu, Kosciesze i Ulamkowi zmieknie rura :) Bo taki Rzeszow nie bedzie sie o nich zabijal tylko bedzie mogl zakontraktowac np. Petera Karlssona :D

To jednak byloby za piekne zeby bylo prawdziwe...

_________________
Żużlowa Liga Polska bez limitu obcokrajowcow ... probably the best League in the World :lol: :lol: :lol:

Kliknij a ugryzę


           
Post 21 lis 2005, o 21:34
 
Reprezentant kraju
Reprezentant kraju
Avatar użytkownika

Dołączył: 31 sty 2005, o 13:22
Posty: 559

Zobacz profil 
gushman napisał(a):
Jak dla mnie tez rewelka, bo dorzucimy bez problemu Nichollsa i z palcem w d... wygramy lige. Ale Rusko juz placze, ze ten wariant mu nie pasi, bo odbiera jakakolwiek przewage w razie zakontraktowania Andersena i Pedersena, bo inni tez moga kontraktowac juz kogo chca. Wam nie bedzie to pasic z tego samego powodu - odbiera niesluszna przewage w przypadku limitu dwoch. No coz, zobaczymy co to sie dalej podzieje.


Nam pasi, bo my nie patrzymy na żużel przez pryzmat właśnego podwórka(co zaprezentowałes w tym wpisie gushman) jak wy, czy wspomniany przec ciebie Rusko, tylko stawiamy na dobro całego polskiego speedwaya.:wink: .
Otworzyć rynek :!: :!: Niech zwycięży żużel :!:

P.S. Jak to przejdzie, ale bedzie śmiechawa z Dowhana :D :) .


           
Post 22 lis 2005, o 16:28
 
Solidny ligowiec
Solidny ligowiec
Avatar użytkownika

Dołączył: 15 maja 2005, o 18:10
Skąd: zniewiadomoskąd
Posty: 495

Zobacz profil 
Pidi napisał(a):
Jak to przejdzie, ale bedzie śmiechawa z Dowhana :D :) .

Czy ja wiem? Moze i przeplacil za Walaska ale raczej kibice Zielonej Gory wola jego niz Hamilla, Ferjana i Zagara razem wzietych. Musial jakos sie zrekompensowac za spadek z Ekstraklasy i to chyba najlepszy prezent ... a to ze przeplacil ? ... no coz ... z tego moga sie smiac kibice spoza Zielonej Gory. Ja w kazdym badz razie mam innego kandydata do miana detki ...

Smiechawa to bedzie z pana Witkowskiego i jego kumpli. Generalnie to ten pan sie skompromitowal. Juz dwa lata szwedzka federacja pytala sie co z limitami dla obcokrajowcow. A on? "Znam ten problem...". Nareszcie ktos powazny sie tym zajal.

Pidi nie zwracaj uwagi na posty gushmana albo czytaj z przymruzeniem oka :) . Takie typy wlasnie tak maja zeby zyczyc komus jak najgorzej a o siebie martwic sie w drugiej kolejnosci. 1 Obco dla nas najgorsze rozwiazanie, bez limitow tez dla nas najorsze rozwiazanie... jakby bylo 2 obco to pewnie by nas probowal przekonac ze to wlasnie jest najgorsze rozwiazanie dla Rzeszowa :lol:

_________________
Żużlowa Liga Polska bez limitu obcokrajowcow ... probably the best League in the World :lol: :lol: :lol:

Kliknij a ugryzę


           
Post 22 lis 2005, o 19:30
 
Reprezentant kraju
Reprezentant kraju
Avatar użytkownika

Dołączył: 31 sty 2005, o 13:22
Posty: 559

Zobacz profil 
CzarnyOlek napisał(a):
Czy ja wiem? Moze i przeplacil za Walaska ale raczej kibice Zielonej Gory wola jego niz Hamilla, Ferjana i Zagara razem wzietych.


To już trzeba by kibiców z Zielonej zapytać.

CzarnyOlek napisał(a):
Musial jakos sie zrekompensowac za spadek z Ekstraklasy i to chyba najlepszy prezent ...

Prawda.
CzarnyOlek napisał(a):
Smiechawa to bedzie z pana Witkowskiego i jego kumpli. Generalnie to ten pan sie skompromitowal. Juz dwa lata szwedzka federacja pytala sie co z limitami dla obcokrajowcow. A on? "Znam ten problem...". Nareszcie ktos powazny sie tym zajal.

Prawda. Jeżeli dalej w tym sporze będziemy mieli taką farse, i takich włodarzy to ten żużel zawsze bedzie zaściankowy.
PZM i GKSŻ skompromitowały sie już tyle razy, że dałbym wszystko za, powiedzmy takie cóś jak Polska Liga Żużlowa.
CzarnyOlek napisał(a):
Pidi nie zwracaj uwagi na posty gushmana albo czytaj z przymruzeniem oka . Takie typy wlasnie tak maja zeby zyczyc komus jak najgorzej a o siebie martwic sie w drugiej kolejnosci. 1 Obco dla nas najgorsze rozwiazanie, bez limitow tez dla nas najorsze rozwiazanie... jakby bylo 2 obco to pewnie by nas probowal przekonac ze to wlasnie jest najgorsze rozwiazanie dla Rzeszowa


Czarny, alez ja tak właśnie robie i to co napisałem w poprzednim poście, było tego wyrazem( patrz :arrow: :wink: na końcu zdania).


           
Post 23 lis 2005, o 18:10
 
Szkółkowicz
Szkółkowicz

Dołączył: 15 lut 2005, o 14:17
Skąd: Kraków
Posty: 7

Zobacz profil 
Decyzja Prezydium Zarządu Głównego PZM

Decyzja Prezydium Zarządu Głównego Polskiego Związku Motorowego z dnia 23 listopada 2005 r. ,podjęta w trybie wykorzystania środków bezpośredniego porozumiewania się na odległość, w sprawie zmiany stanowiska z dnia 18 listopada 2005 r. dotyczącego zasad kontraktowania i udziału w meczach zawodników zagranicznych w polskich ligach żużlowych w 2006 roku.

Prezydium ZG PZM, po zapoznaniu się z opinią Dyrektora Departamentu Prawnego Ministerstwa Sportu, zdecydowało zmienić swoją decyzję dotyczącą ograniczenia liczby zawodników zagranicznych przy kontraktowaniu i ich udziale w meczach Drużynowych Mistrzostw Polski, Drużynowych Mistrzostw I ligi i Drużynowych Mistrzostw II ligi, poprzez zniesienie ograniczeń od sezonu 2006 zarówno w stosunku do zawodników z krajów Unii Europejskiej jak i z pozostałych krajów.

Prezydium ZG PZM zobowiązało Główną Komisję Sportu Żużlowego do uwzględnienia powyższych zmian w opracowywanych Regulaminach Zawodów na Torach Żużlowych na 2006 rok, na najbliższym posiedzeniu w dniu 24 listopada 2005 r.

Za zgodność z ustaleniami :

Prezes
Andrzej Witkowski

źródło: http://www.pzm.pl


           
Post 23 lis 2005, o 20:29
 
Trener
Trener
Avatar użytkownika

Dołączył: 2 cze 2004, o 19:58
Skąd: H69
Posty: 2336

Zobacz profil 
Nareszcie jakaś trafna decyzja PZM-u. Jeśli ktoś twierdzi że to koniec Historii Polskego Żużla to się myli. Przecież nikt nie każe klubom od razu kontraktować 5 obcokrajowców. Myślę że my pojedziemy dwoma, może trzema. Ktoś z GP, pewnie Max i może Klingberg :?: No i teraz nie będzie już nietrafionych obco, źle jedziesz, spadaj kontraktujemy następnego :wink: . Mam jeszcze pytanie dla bardziej zorientowanych, jedziemy z dowolną ilościa ale pod 6 i 7 zostaja polscy juniorzy :?: Mam nadzieję że tak.

_________________
Obrazek


           
Post 23 lis 2005, o 22:40
 
Reprezentant kraju
Reprezentant kraju

Dołączył: 20 lip 2004, o 15:11
Skąd: Rzeszów
Posty: 645

Zobacz profil 
Ja jakoś nie tryskam euforią.Co ta decyzja pomoze zobaczymy za rok.Ma jeszcze wejsc przepis na poszerzenie e-ligi do 10 druzyn.Ta decyzja nie wszystkim klubom bedzie zadowolic,ale to juz mniej wazna sprawa.


           
Post 24 lis 2005, o 00:28
 


Damian! napisał(a):
Nareszcie jakaś trafna decyzja PZM-u. Jeśli ktoś twierdzi że to koniec Historii Polskego Żużla to się myli. Przecież nikt nie każe klubom od razu kontraktować 5 obcokrajowców. Myślę że my pojedziemy dwoma, może trzema.

na fajnie 3 zagranicznych, Stachyra,Sledź i TYLKO 2 wychowanków :evil:

Damian! napisał(a):
Mam jeszcze pytanie dla bardziej zorientowanych, jedziemy z dowolną ilościa ale pod 6 i 7 zostaja polscy juniorzy :?: Mam nadzieję że tak.

nie no to byłaby juz przesada!!


           
Post 24 lis 2005, o 00:45
 
Junior
Junior

Dołączył: 9 paź 2004, o 17:04
Posty: 208

Zobacz profil 
Pozwoliłem sobie przekopiować mój post również do tego tematu, chyba nawet bardziej adekwatnego:

Ja byłbym spokojny o "dream teamy" w stylu: Rickardsson, Crump, Holta, Sullivan, N.Pedersen, Lindrgen, Lindbeak. Rynki w ligach angielskich i szwedzkich są otwarte, a czegoś takiego nie obserwujemy i co najważniejsze drużyny oparte są na.....POLAKACH. Nie wyobrażam sobie, że ktoś wykłada tyle pieniędzy, zresztą nie spełniło by to planów marketingowych, bo kto przychodziłby na mecze gdzie wyniki oscylują w granicach 70:20. Moim zdaniem nie ma co gdybać, tylko poczekać na konkrety w postaci podpisywanych kontraktów. Kiedyś musiało to nastąpić, stało się to teraz i osobiście nie widzę w tym nic negatywnego. Wszystko będzie dobrze ale pod jednym warunkiem, nastąpi natychmiastowa reorganizacja Szkółek Żużlowych, które będą wyszukiwać naszych polskich "brylancików".

Ps. a panu Świstowi dziękujemy :!: :D
Ps2. precz z układami i układzikami :!:

_________________
"Idzie ludzi tysiąc tysięcy, na Jasną Górę idzie.
Stoją ludzi tłumy wielkie, i modlą się do rzeźb.
Tysiące, tysiące, tysiące ludzi,
święcą święta stworzone przez ludzi.
Tysiące ludzi płaci aby się od grzechu wypłacić"
/Kult "Religia wielkiego Babilonu"


           
Post 24 lis 2005, o 02:45
 
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 23 gru 2002, o 19:38
Skąd: USA
Posty: 1099

Zobacz profil 
Jesli juz doszlo do takiej zmiany w regulaminie to teraz nie wiadomo jak zareaguje rynek zuzlowy. Byc moze kontrakty beda musialy byc nizsze gdyz wiekszosci polskich klubow nie stac na 3 stranieri z najwyzszej polki. Wplynie to rowniez pozytywnie na mozliwosci zmian skladu w czasie sezonu a wiec latwiej bedzie pozyskac wzmocnienie w trakcie sezony gdyz jak wiadomo polski rynek byl juz tak przeczestany ze w razie kontuzji albo slabych wystepow nie bylo dobrych wolnych zuzlowcow do wziecia od zaraz. Zastanawiam sie tylko jak to wplynie na rozwoj naszego zuzla ale... jesli beda chcieli sobie poradzic to sobie poradza. Wkoncu beda wieksze wymagania odnosnie sprzetu wiec zostana w grze tylko ci najlepsi.

_________________
Leave Me Alone


           
Post 24 lis 2005, o 09:34
 
Weteran
Weteran

Dołączył: 12 lis 2002, o 21:21
Skąd: Łorsoł
Posty: 3056

Zobacz profil 
Najwieksze jaja moga byc z juniorami. Bo jesli kluby sie nie dogadaja, ze tu maja jechac Polacy, to kazdy moze sobie zakontraktowac Smolinskiego, Lindbaecka, Risagera, itd. Prawo zakazuje bowiem preferowania kogokolwiek ze wzgledu na wiek. Mysle, ze tu prezesi podejma jednak sluszna decyzje i zdecyduja sie na Polakow.


           
Post 24 lis 2005, o 10:50
 
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 28 sty 2005, o 03:28
Skąd: Jackrabbit Slim
Posty: 1971

Zobacz profil 
Mi tak w ogóle marzy się sytuacja, kiedy to jeden zawodnik będzie przyporządkowany tylko do jednego klubu. Marzy mi się profesjonalna liga żużlowa (12-14) zespołów w każdym z "żużlowych" krajów w europie. Marzy mi się Żużlowa Liga Mistrzów, Żużlowy Puchar FIS (odpowiednik pucharu UEFA). Marzy mi się...

Seevy, wstawaj! Już 6.00. Do roboty!!!

_________________
www.facebook.com/004band


           
Post 24 lis 2005, o 14:53
 
Ligowy debiutant
Ligowy debiutant
Avatar użytkownika

Dołączył: 21 sty 2005, o 22:55
Skąd: Rzeszów B4
Posty: 55

Zobacz profil 
seewy napisał(a):
Mi tak w ogóle marzy się sytuacja, kiedy to jeden zawodnik będzie przyporządkowany tylko do jednego klubu. Marzy mi się profesjonalna liga żużlowa (12-14) zespołów w każdym z "żużlowych" krajów w europie. Marzy mi się Żużlowa Liga Mistrzów, Żużlowy Puchar FIS (odpowiednik pucharu UEFA). Marzy mi się...

Seevy, wstawaj! Już 6.00. Do roboty!!!


Żużlowa Liga Mistrzów to była by fajna rzecz, ale niestety nie ma na to warunków tzn. Między klubami z Polski, Szwecji, Angli i powiedzmy Danii a klubami z innych krajów jest taka przepaść że rozgrywki praktycznie nie miałyby sensu. Patrząc na terminarz to kiedy te spotakania rozgrywać... Ale też mam taie marzenia :lol:

Wracając do tematu to czas pokaże czy to wyjdzie na dobre polskiemu żużlowi. Błędem jest że dopiero pod koniec listopada zapadła taka decyzja bo podejrzewam, że wiele klubów i zawodników inaczej podeszło by do negocjacji gdyby wiadomo było np. 2 miesiące temu.


           
Post 24 lis 2005, o 15:27
 
Solidny ligowiec
Solidny ligowiec
Avatar użytkownika

Dołączył: 15 maja 2005, o 18:10
Skąd: zniewiadomoskąd
Posty: 495

Zobacz profil 
Za bardzo nie wyobrazam sobie Ligi Mistrzow w Speedwayu. Niektorzy zawodnicy jezdza w kilku klubach. Moze sie zdarzyc ze w meczu spotykaja sie zespoly gdzie w obydwu skladach widnieje np Rickardsson. I co wtedy? Licytacja??? Zreszta mamy klubowy final ktory w tym roku przyniosl w Togliati wiecej smutku niz pozytku :|

_________________
Żużlowa Liga Polska bez limitu obcokrajowcow ... probably the best League in the World :lol: :lol: :lol:

Kliknij a ugryzę


           
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w temacie  [ Posty: 105 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 125 gości


Narzędzia



Skocz do:  

Uprawnienia

Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

Original style by phpBBservice.nl & New Design style by ZeNaNLi