Nie bądź tylko Gapiem. Weź aktywny udział w dyskusji i zarejestruj się już teraz. Rejestracja

Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Odpowiedz w temacie

Obcokrajowcy w składzie


Rozmowy o sporcie żużlowym


Ilu obcokrajowców w składzie ?
Jeden 37%  37%  [ 33 ]
Dwóch 42%  42%  [ 38 ]
Trzech 2%  2%  [ 2 ]
Czterech 1%  1%  [ 1 ]
Dowolna ilość 18%  18%  [ 16 ]
Liczba głosów : 90
Opcje      Szukaj
Post 19 lis 2005, o 11:58
 
Solidny ligowiec
Solidny ligowiec

Dołączył: 20 lis 2003, o 19:43
Skąd: tarnów
Posty: 441

Zobacz profil 
micson napisał(a):
gushman napisał(a):
PS Potraficie przedstawic jakies arguemnty za dwoma obcokrajowcami w skladzie poza tym, ze macie problem ze skompletowaniem skladu na 2006?

Naturalnie potrafimy:
-obcokrajowcy ci ze sredniej polki sa tansi (Klingberg byl NAJTANSZYM zawodnikiem Stali w 2006 - to jest fakt nie plotka)


Klingberg inaczej by gadal, gdyby rozmawiano z nim na poczatku sezonu. Wtedy musialby zorganizowac sobie cala baze tu w Polsce, temat wygladalby zupelnie inaczej. A ze podpisywano z nim kontrakt "z partyzanta", nie mial nic do stracenia a troche do zyskania, to sie zgodzil jechac za niewielkie pieniadze. Inwestycja w siebie, czyli starty w play-off za mniej dutkow (zaznaczam, ze opieram sie tylko na tym co tu piszecie) okazala sie trafna - teraz zdobycie angazu w I lidze przyjdzie mu gladko.

Cytuj:
-wiekszy wybor na rynku powoduje ze zawodnicy którzy dzis sa rozchwytywani (Walasek, Kosciecha czy Kolodziej) musieliby znacznie zejsc na ziemię z wymaganiami


Hehe, juz to widze jak Kolodziej przestrasza sie konkurencji takich tuzow jak chocby Klingberg, Andersen czy inny Gjedde. Jako zywo mam przed oczami sytuacje, gdy okazuje sie, ze PZM idzie na reke Rzeszowowi i Wroclawiowi i wrecza tym klubom listek figowy do zasloniecia nieudolnosci dzialaczy. Widze Kolodzieja, ktory lapie od razu za sluchawke, dzwoni do Bukowskiego (ktorego numer jest zajety przez jakies 3 godziny bo wydzwaniaja do niego na przemian Hamill, Loram, Ermolenko, Davidsson, Gjedde, Kylmankorpi, Dryml (jeden i drugi) oraz Bo Brhel. Wreszcie, w momencie gdy jego serce osiaga 150 uderzen na minute, dodzwania sie! I od razu wycedza: panieprezesiejaniechcialemjatylkozartowalemmniewcaleniechodziloodojenieklubu-
juzbedegrzecznywezmepolowealboczwartaczesctegocochcialemalbotegocoprezeschcialdactylkoproszeniewyrzucajciemniezklubu!!!

Jezeli chcemy konkurencji i zaprzestania sztucznego utrzymywania miernot w skladach to otworzmy calkiem rynek. Ale nie tworzmy fikcji dopuszczajac drugiego obcokrajowca, bo tak jest Rzeszowowi, Wroclawiowi i Czestochowie wygodniej i bedzie im latwiej walczyc o utrzymanie.

Cytuj:
-przepis o blokowaniu miejsca obcokrajowcom jest niezgodny z prawem UE - Svemo juz sie tego przyczepilo i mam nadzieje ze bedzie afera


Zapewne zaraz zacytujesz to prawo, ktore mowi, ze ograniczanie liczby zagranicznych zawodnikow do 1 jest OK, ale do 2 juz nie jest OK.

Cytuj:
-kilku niezłych obcokrajowców w elidze - Max, Andersen, Karlsson, Loram znacząco zwiększy jej poziom sportowy. Wyzszosc tych zawodnikow nad w/w jest bezdyskusyjna


Oczywiscie, ze jest w polskiej ekstralidze sporo zawodnikow, ktorzy nie podolaliby rywalizacji z zagranicznymi zawodnikami nie startujacymi w GP. Ale to nie jest argument za dopuszczeniem drugiego obcokrajowca, natomiast jest to argument za otworzeniem rynku. Jak juz pisalem - nie tworzmy przepisow i prawa na prywatne zapotrzebowanie! Dlatego GKSZ juz dawno sie zdyskredytowala, dlatego potrzeba czegos takiego jak PZM, ktore nie patrzy na stanowione prawo przez interesy poszczegolnych klubow.
Dlatego potrzeba bezstronnego ciala zarzadzajacego liga. Takiego, ktore wypracuje w krotkim czasie spojne zasady rywalizacji, jasne reguly i bedzie ich pozniej bronilo jak konstytucji - zmiany wprowadzajac z rzadka i z bardzo waznych pobudek. Coroczne gmeranie przy regulaminie tylko zniecheca do naszego sportu mniej zaangazowanych kibicow, ktorzy przez pierwsze kolejki kazdego sezonu z mozolem przyswajaja nowe zasady obowiazujace w nowym sezonie.

Cytuj:
To nie sa argumenty gushman!?


Niby sa, ale jak widzisz zaden do mnie nie przemawia.

Cytuj:
Waszymi argumentami jest natomiast to co powiedział Bukowski - smiechu warte.


Dosc wyraznie wyluszczylem co jest moim argumentem - rowne szanse. Ograniczenie do jednego zawodnika z GP w druzynie teoretycznie jeszcze ma sens, bo takich zuzlantow jest wiecej niz klubow. Jednak znalezienie 8 mocnych zawodnikow spoza GP jest juz niemozliwe i dlatego dyskredytuje ten pomysl. Czyli przepis tworzony jest przez kluby majace w zanadrzu silnych "drugich" a to juz uwlacza sensowi sportowej rywalizacji.
Bukowski niestety dal sie w ciagnac w ta gierke i rowniez udaje, ze jego argumenty maja cos wspolnego z dobrem ogolu. A w praktyce chodzi o utrzymanie dominacji Unii nad reszta ekstraligi.


Ostatnio edytowano 19 lis 2005, o 12:04 przez gushman, łącznie edytowano 2 razy

           
Post 19 lis 2005, o 12:00
 
Danish Power!
Danish Power!
Avatar użytkownika

Dołączył: 30 sty 2003, o 12:44
Skąd: Danishlandia
Posty: 9776

Zobacz profil 
micson napisał(a):
-obcokrajowcy ci ze sredniej polki sa tansi (Klingberg byl NAJTANSZYM zawodnikiem Stali w 2006 - to jest fakt nie plotka)

Kurde... juz druga osoba ma jakies ciekawe przecieki dotyczace skladu na nastepny rok :D

gushman napisał(a):
Hehe, juz to widze jak Kolodziej przestrasza sie konkurencji takich tuzow jak chocby Klingberg, Andersen czy inny Gjedde.

A bana bys nie chcial? Co jak co, ale Czarusia tutaj obrazal nikt nie bedzie! a szczegolnie bucz! ;)

_________________
"Jeżeli masz wszystko pod kontrolą, to znaczy ze jedziesz zbyt wolno."

Obrazek


           
Post 19 lis 2005, o 12:08
 
Solidny ligowiec
Solidny ligowiec

Dołączył: 20 lis 2003, o 19:43
Skąd: tarnów
Posty: 441

Zobacz profil 
K 2 napisał(a):
micson napisał(a):
-obcokrajowcy ci ze sredniej polki sa tansi (Klingberg byl NAJTANSZYM zawodnikiem Stali w 2006 - to jest fakt nie plotka)

Kurde... juz druga osoba ma jakies ciekawe przecieki dotyczace skladu na nastepny rok :D

gushman napisał(a):
Hehe, juz to widze jak Kolodziej przestrasza sie konkurencji takich tuzow jak chocby Klingberg, Andersen czy inny Gjedde.

A bana bys nie chcial? Co jak co, ale Czarusia tutaj obrazal nikt nie bedzie! a szczegolnie bucz! ;)


Heh, uderz w stol a odezwa sie nozyce. :D Przeciez postawilem go w jednym rzedzie z Andersenem (ani chybi musi miec cos wspolnego ze slynnym pisarzem bajek, bo po tym jak BSI pokazala mu fige popelnil przepiekna czytanke na dobranoc dla dzieci) czy Klingbergiem, ktorych to ostatnio uwazacie za jednych z lepszych jezdzcow na swiecie. Ktorym PZM niszczy kariery.


           
Post 19 lis 2005, o 12:26
 
Reprezentant kraju
Reprezentant kraju
Avatar użytkownika

Dołączył: 14 maja 2003, o 12:18
Skąd: z Pacanowa
Posty: 543

Zobacz profil 
micson napisał(a):
-kilku niezłych obcokrajowców w elidze - Max, Andersen, Karlsson, Loram znacząco zwiększy jej poziom sportowy. Wyzszosc tych zawodnikow nad w/w jest bezdyskusyjna



Tylko wtedy zmniejsza się drastycznie poziom I ligi. Ja wole np. oglądać takich obcokrajowców których Ty wymieniłeś niż Klingberga,Brhela,Drymlów i im podobnych, o miernych seniorach którzy teraz jeżdzą w ekstralidze nie wspominając. Gdybyście nie awansowali myślę,że byście teraz poparli moje zdanie. Czyli Wy też widzicie tylko czubek swojego nosa tak jak i ludzie z Tarnowa czy Bydgoszczy,więc ten argument panowie sobie w dyskusji podarujcie :wink: Ale pisze to tylko tak dla pokazania innego punktu widzenia, bo sam jestem zdecydowanym zwolennikiem zniesienia limitu miejsc dla obcokrajowców i za całkowitym otwarciem rynku.
Druga sprawa to sytuacja w której prezesi klubów ekstraligowych bez udziału klubów z I i II ligi samodzielnie próbują decydować o kształcie rozgrywek we wszystkich ligach. To jest dopiero chora sytuacja a jakoś niewiele osób to chce zauważyć i o tym mówić. Wiadomo,że szmatławiec jakim jest Tygodnik Żużlowy,który próbuje na swoich łamach wmawiac ludziom różne głupoty (tak jak było np. z tą jednomyślnością prezesów co do 2 obco) o tym fakcie nawet nie wspomni z wiadomych powodów a jest to jeden z poważniejszych problemów w polskim żużlu.

_________________
MOTOR LUBLIN
Obrazek
Obrazek


           
Post 19 lis 2005, o 12:33
 
Danish Power!
Danish Power!
Avatar użytkownika

Dołączył: 30 sty 2003, o 12:44
Skąd: Danishlandia
Posty: 9776

Zobacz profil 
gushman napisał(a):
czy Klingbergiem, ktorych to ostatnio uwazacie za jednych z lepszych jezdzcow na swiecie.

Za jednego z najlepszych na pewno nikt z nas go nie uwaza, po prostu jestesmy bardzo happy, ze rowniez dzieki niemu wywalczylismy awans. Zapomniales juz jak pod niebiosa chwaliliscie Siergieja Darkina jak wywalczyl e-lige w Gdansku 2003? A zapomniales juz o Howe czy Krznazicu? :> A swoja droga to Zlatko zakonczyl juz kariere i jezdzi ciezarowkami :( szkoda mi, bo byl jednym z tych, ktorego chcialem zobaczyc na zywo na torze...

A co do Gjedde to jest to inny temat, nie mam czasu sie o nim rozpisywac, poniewaz wczesniej na tym forum robilem juz to wiele razy.

_________________
"Jeżeli masz wszystko pod kontrolą, to znaczy ze jedziesz zbyt wolno."

Obrazek


           
Post 19 lis 2005, o 12:36
 
Legenda
Legenda
Avatar użytkownika

Dołączył: 12 lis 2002, o 17:22
Posty: 4434

Zobacz profil 
gushman napisał(a):
Klingberg inaczej by gadal, gdyby rozmawiano z nim na poczatku sezonu. Wtedy musialby zorganizowac sobie cala baze tu w Polsce, temat wygladalby zupelnie inaczej. A ze podpisywano z nim kontrakt "z partyzanta", nie mial nic do stracenia a troche do zyskania, to sie zgodzil jechac za niewielkie pieniadze. Inwestycja w siebie, czyli starty w play-off za mniej dutkow (zaznaczam, ze opieram sie tylko na tym co tu piszecie) okazala sie trafna - teraz zdobycie angazu w I lidze przyjdzie mu gladko.

Klingberg to byl tylko przyklad, ale musiales sie go uczepic. OK zgoda ze na początku sezonu wolałby więcej. Nadal jednak byłby tani bo:
-obcokrajowcy rzadko biora za podpis (nie mowie o zawodnikach typu Rickardsson)
-obcokrajowcom nie trzeba dawac na remonty silników, na leczenie w razie kontuzji.
-obcokrajowcom nie trzeba fundowac wyjazdów na zgrupowania, treningów


Cytuj:
Hehe, juz to widze jak Kolodziej przestrasza sie konkurencji takich tuzow jak chocby Klingberg, Andersen czy inny Gjedde. Jako zywo mam przed oczami sytuacje, gdy okazuje sie, ze PZM idzie na reke Rzeszowowi i Wroclawiowi i wrecza tym klubom listek figowy do zasloniecia nieudolnosci dzialaczy. Widze Kolodzieja, ktory lapie od razu za sluchawke, dzwoni do Bukowskiego (ktorego numer jest zajety przez jakies 3 godziny bo wydzwaniaja do niego na przemian Hamill, Loram, Ermolenko, Davidsson, Gjedde, Kylmankorpi, Dryml (jeden i drugi) oraz Bo Brhel. Wreszcie, w momencie gdy jego serce osiaga 150 uderzen na minute, dodzwania sie! I od razu wycedza: panieprezesiejaniechcialemjatylkozartowalemmniewcaleniechodziloodojenieklubu-
juzbedegrzecznywezmepolowealboczwartaczesctegocochcialemalbotegocoprezeschcialdactylkoproszeniewyrzucajciemniezklubu!!!
Jesli to ma byc twoja odpowiedz to zaczynam sie zastanawiac z kim ja tu probuje dyskutowac!?

Cytuj:
Jezeli chcemy konkurencji i zaprzestania sztucznego utrzymywania miernot w skladach to otworzmy calkiem rynek. Ale nie tworzmy fikcji dopuszczajac drugiego obcokrajowca, bo tak jest Rzeszowowi, Wroclawiowi i Czestochowie wygodniej i bedzie im latwiej walczyc o utrzymanie.
Otworzymy - w 2007 roku. I z tego bardzo się cieszę. Nie znaczy to jednak ze Stal bedzie jeździc z 5 obcokrajowcami. Rynek się unormuje i rację bytu będą miec zawodnicy o najlepszym wspolczynniku cena/umiejetnosci


Cytuj:
Zapewne zaraz zacytujesz to prawo, ktore mowi, ze ograniczanie liczby zagranicznych zawodnikow do 1 jest OK, ale do 2 juz nie jest OK.
To jzu nie jest kwestia tego czy to w porządku czy nie. Problem będzie jak ktorys obcokrajowiec czy chocby wspomniane Svemo zaskarży te przepisy do odpowiednich instytucji. Moze sie wtedy zdarzyc ze w połowie sezonu przepisy przewróca sie do gory nogami. Jesli dopuscimy na ten sezon 2 obcokrajowcow sytuacja sie uspokoi. Nadal bedzie to sprzeczne z prawem UE ale przynajmniej unikniemy głosnych protestów z zagranicy


Cytuj:
Dlatego potrzeba bezstronnego ciala zarzadzajacego liga. Takiego, ktore wypracuje w krotkim czasie spojne zasady rywalizacji, jasne reguly i bedzie ich pozniej bronilo jak konstytucji - zmiany wprowadzajac z rzadka i z bardzo waznych pobudek. Coroczne gmeranie przy regulaminie tylko zniecheca do naszego sportu mniej zaangazowanych kibicow, ktorzy przez pierwsze kolejki kazdego sezonu z mozolem przyswajaja nowe zasady obowiazujace w nowym sezonie.
Tu akurat jestesmy zgodni. Przypomne ze Stal zawsze byla za 2 obco. To nie my jestesmy choragiewką na wietrze.


Cytuj:
Niby sa, ale jak widzisz zaden do mnie nie przemawia.
Sam widzisz jaka z toba jest dyskusja.

Cytuj:
Bukowski niestety dal sie w ciagnac w ta gierke i rowniez udaje, ze jego argumenty maja cos wspolnego z dobrem ogolu. A w praktyce chodzi o utrzymanie dominacji Unii nad reszta ekstraligi.
No przynajmniej to potrafisz przyznac.

mikas napisał(a):
micson napisał(a):
-kilku niezłych obcokrajowców w elidze - Max, Andersen, Karlsson, Loram znacząco zwiększy jej poziom sportowy. Wyzszosc tych zawodnikow nad w/w jest bezdyskusyjna



Tylko wtedy zmniejsza się drastycznie poziom I ligi. Ja wole np. oglądać takich obcokrajowców których Ty wymieniłeś niż Klingberga,Brhela,Drymlów i im podobnych, o miernych seniorach którzy teraz jeżdzą w ekstralidze nie wspominając. Gdybyście nie awansowali myślę,że byście teraz poparli moje zdanie. Czyli Wy też widzicie tylko czubek swojego nosa tak jak i ludzie z Tarnowa czy Bydgoszczy,więc ten argument panowie sobie w dyskusji podarujcie :wink:
Nie obnizy poziomu. Zgoda ze nie obejrzycie Maxa czy Lorama, ale zobaczycie choćby Gjedde, Klingberga, Kylmaekorpi i wielu innych ZAMIAST pierwszoligowych orłów klasy Golonka, Mordel, Hućko, Kempiński itd. Liga będzie bardziej wyrównana. Nie byłoby wyścigów Max vs Golonka lecz przykladowo Klingberg vs Baran (Karol :P). Co byłoby ciekawsze? Sam osądź.
Identycznie ma sie sprawa z II ligą. Odejda Zurawskie, Remiany czy Kułtuckie (po prostu skoncza kariery, i tak na zuzlu tylko tracili) a zastąpią ich chocby Suchanek, Heffenbrock czy słabsi zawodnicy z I ligi.


Ostatnio edytowano 19 lis 2005, o 12:49 przez micson, łącznie edytowano 1 raz

           
Post 19 lis 2005, o 12:39
 
Reprezentant kraju
Reprezentant kraju
Avatar użytkownika

Dołączył: 14 maja 2003, o 12:18
Skąd: z Pacanowa
Posty: 543

Zobacz profil 
Aha i jeszcze jedno a propos taniości :wink: obcokrajowców. Jensen też był tanszy od większości polskich seniorów w TŻ Lublin w tym sezonie, mimo,że kontrakt podpisał przed sezonem a nie w trakcie jak Klingberg. Pomijam już to jak sie zaprezentował potem na torze,ale to akurat w tej dyskusji żadnego znaczenia nie ma a potwierdza jadynie teze,że średni obcokrajowcy są tańsi od takich zawodników jak Piszcz,Knapp,Baran, itp. a punktów zwykle w meczu robia więcej.

_________________
MOTOR LUBLIN
Obrazek
Obrazek


           
Post 19 lis 2005, o 12:54
 
Solidny ligowiec
Solidny ligowiec

Dołączył: 20 lis 2003, o 19:43
Skąd: tarnów
Posty: 441

Zobacz profil 
Konczmy ta dyskusje proponuje, bo robi sie jalowa. Poza tym w miejscach, gdzie brakuje Ci arguemntow odwracasz kota ogonem lub atakujesz mnie a taki styl dyskusji mi nie pasi.

I jeszcze tylko jedno, bo mi szczena opadla:

micson napisał(a):
Cytuj:
Zapewne zaraz zacytujesz to prawo, ktore mowi, ze ograniczanie liczby zagranicznych zawodnikow do 1 jest OK, ale do 2 juz nie jest OK.
To jzu nie jest kwestia tego czy to w porządku czy nie. Problem będzie jak ktorys obcokrajowiec czy chocby wspomniane Svemo zaskarży te przepisy do odpowiednich instytucji. Moze sie wtedy zdarzyc ze w połowie sezonu przepisy przewróca sie do gory nogami. Jesli dopuscimy na ten sezon 2 obcokrajowcow sytuacja sie uspokoi. Nadal bedzie to sprzeczne z prawem UE ale przynajmniej unikniemy głosnych protestów z zagranicy.


Cisnie mi sie z 10 komentarzy i nie wiem, ktore wybrac zeby skladnie przekazac co mysle o tym co tu napisales.
Mam rozumiec, ze:
- zamiast lamania prawa proponujesz inne lamanie prawa?
- myslisz, ze prawo lamie sie mniej lub bardziej?
- sugerujesz, ze UE nakaze nam dostosowanie swoich przepisow z dnia na dzien? bez zastosowania okresow przygotowawczych, przejsciowych itp.?
No to spoko masz.

Podsumuje ta dyskusje:
- liczba obcokrajowcow w skladzie zalezy li tylko od sytuacji kadrowej poszczegolnych klubow,
- jezeli ktos wspomina o korzysciach dla polskiego speedwaya plynacych z zatrudniania badz niezatrudniania wiekszej ilosci zagraniczniakow to jest obludnikiem,
- Twoje swiete oburzenie na PZM wynika ze strachu przed I liga,
- moje swiete oburzenie na Ciebie wynika z traktowania zuzla podobnie jak jakies 80% kibicow - przez pryzmat wlasnego podworka.


           
Post 19 lis 2005, o 12:58
 
Legenda
Legenda
Avatar użytkownika

Dołączył: 12 lis 2002, o 17:22
Posty: 4434

Zobacz profil 
gushman napisał(a):
- moje swiete oburzenie na Ciebie wynika z traktowania zuzla podobnie jak jakies 80% kibicow - przez pryzmat wlasnego podworka.
Dokladnie moge to powiedziec o Tobie. AMEN.
Koniec dyskusji bo rzeczywiscie rozmowa obniza loty. Nie masz argumentów wiec szkoda nabijac sobie licznik


           
Post 19 lis 2005, o 13:02
 
Solidny ligowiec
Solidny ligowiec

Dołączył: 20 lis 2003, o 19:43
Skąd: tarnów
Posty: 441

Zobacz profil 
micson napisał(a):
gushman napisał(a):
- moje swiete oburzenie na Ciebie wynika z traktowania zuzla podobnie jak jakies 80% kibicow - przez pryzmat wlasnego podworka.
Dokladnie moge to powiedziec o Tobie. AMEN.
Koniec dyskusji bo rzeczywiscie rozmowa obniza loty. Nie masz argumentów wiec szkoda nabijac sobie licznik


Wreszcie mnie pozytywnie zaskoczyles. Spodziewalem sie riposty w stylu: "Spadaj durny buczoku!". Jezeli to wszystko co napisalem nie jest dla Ciebie argumentami, to faktycznie dalsza pisanina jest bezcelowa. A moze ktos inny sie podejmie?


           
Post 19 lis 2005, o 13:08
 
Legenda
Legenda
Avatar użytkownika

Dołączył: 12 lis 2002, o 17:22
Posty: 4434

Zobacz profil 
gushman napisał(a):
Wreszcie mnie pozytywnie zaskoczyles. Spodziewalem sie riposty w stylu: "Spadaj durny buczoku!".
Nie sprowokujesz mnie do zniżenia sie do twojego poziomu (patrz: wypowiedzi na forum tarnowskim).


           
Post 19 lis 2005, o 13:14
 
Solidny ligowiec
Solidny ligowiec

Dołączył: 20 lis 2003, o 19:43
Skąd: tarnów
Posty: 441

Zobacz profil 
micson napisał(a):
gushman napisał(a):
Wreszcie mnie pozytywnie zaskoczyles. Spodziewalem sie riposty w stylu: "Spadaj durny buczoku!".
Nie sprowokujesz mnie do zniżenia sie do twojego poziomu (patrz: wypowiedzi na forum tarnowskim).


Patrz na ktore wypowiedzi?


           
Post 19 lis 2005, o 13:21
 
Ligowy debiutant
Ligowy debiutant
Avatar użytkownika

Dołączył: 1 kwi 2005, o 11:15
Skąd: Rzeszów
Posty: 105

Zobacz profil 
Tak "przysłuchuję" się waszej dyskusji w tym temacie i chciałbym wam przypomnieć, że to nie byłby OBOWIĄZEK, a tylko MOŻLIWOŚĆ jazdy z dwoma stranieri.
Przecież wiadomo, że w tej sytuacji Bydgoszcz i Tarnów nie zakontraktuja drugiego obco bo mają wystarczająco mocną krajówkę, natomiast reszta klubów, dążąc do wyrównania poziomu ligi i z braku wartościowych zawodników na runku polskim, zatrudniła by zagranicznych. Wydaje mi się to logiczne :roll: .


           
Post 19 lis 2005, o 13:35
 
Solidny ligowiec
Solidny ligowiec
Avatar użytkownika

Dołączył: 15 maja 2005, o 18:10
Skąd: zniewiadomoskąd
Posty: 495

Zobacz profil 
Myslalem ze gushman jestes calkowicie zaslepiony petropieniedzmi z trzebini ale mile mnie zaskoczyles :) Dobrze ze zauwazasz ze praktycznie kazdy patrzy przez pryzmat wlasnego interesu. Nie oszukujmy sie pani Marta Poltorak gdyby byla na miejscu pana Buczkowskiego to rozmawiala by tym samym glosem. I odwrotnie. Oczywiscie potrzebne jest nowe niezalezne cialo ktore znalo by potrzeby zuzla. Czy takim jest PZM. Smiem watpic... Fajnie ze to zauwazasz :)

Moim zdaniem mylisz sie jednak co do tego ze obcokrajowcy zadaja wiecej niz porownywalnej klasy Polscy jezdzcy. Jak zatem wytlumaczyc fakt ze "nieudolni prezesi" chca wiecej obcokrajowcow w skladzie. Nie oszukujmy sie tu nie chodzi o widowisko ale o ciecie kosztow.

Mylisz sie tez ze trudno znalezc 8 jezdzcow spoza GP ktorzy punktowaliby na dobrym poziomie. Nie byliby to Crumpowie, Rickardssonowie, Pedersenowie ale ... Sullivan, Andersen, Max, Loram, P.Karlsson, Hamill, A. i L. Dryml, cos by zapunktowali.

Co do przepisach UE. Mysle ze to jeden z ostatnich sezonow w ktorych nie bedziemy musieli calkowicie uwalniac rynku. Dlatego mozna by ewolucyjnie zwiekszyc ilosc obco do 2 w skladzie niz za rok czy dwa lata calkowicie rewolucyjnie uwalniac rynek. Ciekaw jestem jak mocno zdeterminowana jest federacja Szwecji. Rozwiazanie z dwoma obcokrajowcami moglby byc KOMPROMISEM i na jakis czas (rok) uciszyc zadania Szwecji i innych federacji. Jeszcze nie potrafie sobie wyobrazic co bedzie sie dzialo jak calkowicie uwolni sie rynek i "nieudolni prezesi" podziekuja polskim gwiazdorom (mowa o takich co robia 6-0 pkt na mecz) i zatrudnia obcokrajowcow. No ale nic ... typowo polska postawa. Problem zamiatamy pod dywan i jestesmy zadowoleni. Niestety to nie rozwiazuje problemu...

_________________
Żużlowa Liga Polska bez limitu obcokrajowcow ... probably the best League in the World :lol: :lol: :lol:

Kliknij a ugryzę


           
Post 19 lis 2005, o 13:35
 
Solidny ligowiec
Solidny ligowiec

Dołączył: 20 lis 2003, o 19:43
Skąd: tarnów
Posty: 441

Zobacz profil 
kibic4ever2 napisał(a):
Tak "przysłuchuję" się waszej dyskusji w tym temacie i chciałbym wam przypomnieć, że to nie byłby OBOWIĄZEK, a tylko MOŻLIWOŚĆ jazdy z dwoma stranieri.
Przecież wiadomo, że w tej sytuacji Bydgoszcz i Tarnów nie zakontraktuja drugiego obco bo mają wystarczająco mocną krajówkę, natomiast reszta klubów, dążąc do wyrównania poziomu ligi i z braku wartościowych zawodników na runku polskim, zatrudniła by zagranicznych. Wydaje mi się to logiczne :roll: .


Sluszna uwaga. :) Obowiazku nie ma i np. w Tarnowie na ta chwile nie widac zawodnika, ktory moglby martwic sie o angaz w podstawowym skladzie (mam na mysli Gollobow, M. Rempale i Koldiego) przy mozliwosci zatrudnienia jeszcze kogos zza granicy.
Mnie natomiast drazni takie wyrownywanie na sile, niespotykane w zadnym sporcie na swiecie. Kto powiedzial, ze musi byc rowno? To chyba wynika jeszcze z polskiem socjalistycznej mentalnosci. I w ten sposob, odgornymi nakazami rownania w dol, nigdy nie wypromujemy zuzla do poziomu chocby TVP.
Czy ktos zainteresowalby sie liga hiszpanska, gdyby Barcelonie, Realowi i innym tuzom nakazano zredukowac kadry do np. trzech gwiazd? Popatrzcie co zrobili z F1. Nie szlo w normalnych warunkach dorownac Ferrari i Schumacherowi, to tak pokombinowano z ograniczeniami technicznymi, ze Michael zginal miedzy innymi. I o ile w zeszlym sezonie czesto (niewiedziec czemu, bo F1 to wg mnie strasznie nudny sport) zasiadalem przed TV zeby poogladac jak Schumi znowu dubluje drugiego na mecie zawodnika, tak w tym sezonie obejzalem jedne zawody.
Takie wyrownywanie to bzdura zabijajaca idee sportu. Liga, w ktorej zawodnicy gryza tor zeby pokonac Unie jest o wiele atrakcyjniejsza niz taka, w ktorej na zakoniecznie sezonu pierwsza i ostatnia druzyne dzieli kilka duzych punktow.

I prosze mi nie wmawiac, ze kieruje sie interesem Unii, bo on pozostanie nienaruszony nawet jak sobie pozatrudniacie po dwoch obcych spoza GP i jednego z GP na dokladke.


           
Post 19 lis 2005, o 14:10
 
Szkółkowicz
Szkółkowicz

Dołączył: 11 lis 2005, o 21:07
Posty: 17

Zobacz profil 
gushman napisał(a):
Ograniczenie do jednego zawodnika z GP w druzynie teoretycznie jeszcze ma sens, bo takich zuzlantow jest wiecej niz klubow. Jednak znalezienie 8 mocnych zawodnikow spoza GP jest juz niemozliwe i dlatego dyskredytuje ten pomysl. Czyli przepis tworzony jest przez kluby majace w zanadrzu silnych "drugich" a to juz uwlacza sensowi sportowej rywalizacji.


nie kumasz bazy jak dla mnie. a co w tym złego? mnie własnie sie to bardzo podoba, umiejętności kontraktowania i przewidywania zawodnikow zagranicznych, ktorzy sie sprawdzą. na tym plega rola menegerow i ich znajomosc tematu. wiedza i wyczucie kogo zakontraktowac. fantastyczna sprawa byla, gdy torun zagrał najprosciej i kupił dwoch pierwszych z GP, ale duo Sullivan, a przede wszystkim młody Andreas zapewnili sukces i tytuł czewie. przy jednym obco zabawa jest nudna, bowiem wszyscy w miare znajda dobrze punktujacego. przy dwoch jest inna bajka. przestrzegam przed uwolnieniem całkowicie rynku. Polska nie moze sobie na to pozwolic i nie patrzmy tu na Szwecje. tam tez jest zawodnik młodziezowy pod 8. juniorzy maja swoja lige, a takze moga startowac rownolegle w elitserien i alsvenskan, a wiec maja dostarczona odpowiednia ilosc startow. Lindbeack gdy jeszcze był dobrze zapowiadajacym sie juniorem i jechal w parze z Rickardssonem ze 2 lub 3 razy w meczu, to nie byly jegeo jedyne starty, lecz swietnie rozwijal sie w alsenskan, Polscy juniorzy tego konfortmu nie maja. podobnie jest z sredniej klasy seniorami w Szwecji. Aspgren, Magnus Karlsson, Nahlin i inni takze moga jezdzic rownolegle w dwoch ligach . Polska nie moze sobie pozwoilc na zniesienie juniora i otworzyc rynku. nie ma na to podstaw gospodarczych, sponsorow , możliwości indywidualnego sponsoringu na kazdym poziomie i moc wygrac rywalizacje z obcokrajowcami na plaszczyżnie korzystniejszej oferty finasowej do prezentowanej klasy. nie wspomne o tym, ze tam jak i rowniez w Angli na duza skale sa przeprowadzane rozgrywki ligowe dla najmłodszych.

dla polski najlepszym rozwiazaniem jest wiec dwoch obokrajowcow. dlaczego? bo z powodu czystej hipokryzji nie mozemy blokowac tak marginalnie dostep obcych skoro nasi gremialnie startuja we wszytskich ligach. poza tym obco gwarantuje po prostu ciekawsza lige!!! zarowno w temacie podpisyawnia kontraktow, roznych nazwisk , wyzszego poizomu, przewidywania menedzerskiego w skladach itd. nawet gdy bedzie dwoch nie musimy ich wystawiac, jesli nie bedzie robil punktow zmieni go Polak. sposoduje wieksza rywalizacje w skladach i podnsieie pzoiom, a takze profesjonalizm polskich zuzlowcow, zawlascza tych sredniej klasy.

niestety decyzje w polskim zuzlu podejmowane sa tylko na zasadzie wlasnej prywaty i szans sportowych. wszesniej zmieniono ten przepis , bo czewa byla zbyt silna. pamietam jesienia 2003 jak wszyscy mowili po katach, ze tak nie moze byc, bo czewie nikt nie podskoczy. no wiec rusko i społka musieli cos wymyslic. dlatego sa ciagle zmiany i kłotnie. nikt nie patrzy kompleksowo, Tilinger , ktory kiedys chciał dwoch i wygrywal mistrzostwo duetem Wilitshire-Loram , teraz tego nie chce, bo i po co? ma jonssona, pepeta, sawina, klecha , byc moze miskowiak i tu szukaja szansy, po co gmatwac drugim ocbo? i tak mozna rozpatrywac przypadek kazdego prezesa i dokladnie bedzie odpowiadala jego opcja do sytuacji kadrowej. trza miec nadzieje, ze wkrtoce sie to zmieni :roll:


           
Post 19 lis 2005, o 15:17
 
Legenda
Legenda
Avatar użytkownika

Dołączył: 29 sie 2004, o 11:25
Skąd: Sydney
Posty: 8388

Zobacz profil 
Cytuj:
dla polski najlepszym rozwiazaniem jest wiec dwoch obokrajowcow. dlaczego?


A ja tak sobie mysle, ze powinno sie rynek otworzyc ogolnie na zagraniczniakow i zniesc
ograniczenia jednoczesnie wprowadzajac cos podobnego jak KSM lub podzial zawodnikow
na grupy, jak to bylo (a moze nadal jest) w Wielkiej Brytanii.

_________________
Regards from Sydney
Jasiek

It's ok to disagree with me. I cannot force you to be right


           
Post 21 lis 2005, o 11:12
 
Weteran
Weteran

Dołączył: 12 lis 2002, o 21:21
Skąd: Łorsoł
Posty: 3056

Zobacz profil 
Nie jestem w stanie odniesc sie do wszystkich zawartych wyzej argumentow, wiec tylko tak pokrotce.

Uwaga przede wszystkim do gushmana, ktory probuje obalic teze o nizszej cenie kontraktowania obcokrajowcow argumentem, ze Klingberg podpisal umowe w polowie sezonu. Jakby zapomnial, ze w innym watku napisalem mu, ze Max i Pedersen kosztowaliby tyle samo, co Walasek... Ale ok, Max i Pedersen do swiatowej czolowki nie naleza i w sytuacji, gdy moga nie znalezc zatrudnienia w Polsce, goraco grzeje im po dupie i obnizaja swoje warunki :lol:

Mikas, nie pieprz za przeproszeniem glupot, ze TZ nigdy nie pisal o tym, ze prezesi ekstraligowych klubow decyduja za I i II liga. Bylo o tym na lamach TZ pisane wielokrotnie. I daruj sobie stwierdzenia o szmatlawcu, ok?

Natomiast co do Twojej uwagi, ze przejscie Loramow, Maksow i innych Karlssonow do I ligi obnizoloby poziom I ligi - w przypadku zatwierdzenia przepisu o mozliwosci startow wiecej niz jednego obcokrajowca w E-lidze, naturalnym wydaje mi sie pomysl zniesienia zakazu startow gosci z GP w I lidze (ale zauwazylem, ze nikt w GKSZ na to nie wpadl ;/).

I jeszcze do gushmana, ktory przerzucil dyskusje na zupelnie inne tory. Dylemat polegal bowiem na tym, czy PZM zmieni przepis o 1 obco na 2 obco. To juz byloby krokiem milowym w kierunku uwolnienia rynku, czego gushman zdaje sie nie (chciec) rozumiec. Tymczasem wciaz kisimy sie we wlasnym sosie i zapewniam Cie, ze za rok tez PZM zrobi wszystko, by nic w tej kwestii sie nie zmienilo.


           
Post 21 lis 2005, o 13:06
 
Reprezentant kraju
Reprezentant kraju
Avatar użytkownika

Dołączył: 14 maja 2003, o 12:18
Skąd: z Pacanowa
Posty: 543

Zobacz profil 
MaK(s) napisał(a):

Mikas, nie pieprz za przeproszeniem glupot, ze TZ nigdy nie pisal o tym, ze prezesi ekstraligowych klubow decyduja za I i II liga. Bylo o tym na lamach TZ pisane wielokrotnie. I daruj sobie stwierdzenia o szmatlawcu, ok?

No nie powiem,że nie spodziewałem się,że przeczytam riposte akurat od Ciebie :wink: OK może o tym,że nigdy nie bylo pisane to przesadziłem(chociaż akurat w mojej wypowiedzi nie chodziło o tą jedną sytuację a o powszechnie znany subiektywizm tej gazety dotyczący dużej części udzielających się tam dziennikarzy. Chociaż żeby nie było wątpliwości,Tobie zarzucić wiele nie można :wink:). A nazywac szmatławcem jeśli mam ochotę i takie zdanie na temat tej gazety mam prawo,bo każdy w tym kraju może jeszcze na szczęscie wyrażać swoje zdanie. Tak jak obaj myśle gazety takie jak Fakt czy Super Ekspress zgodnie nazwiemy szmatławcami tak ja uważam Tygodnik Żużlowy w dużej mierze za właśnie taką gazetę,ze względu na duży subiektywizm jaki prezentuje i w dużej mierze reprezentowanie interesów pewnych ludzi. W to,że można tam sobie wydrukowac artykuł "na zamówienie" nawet nie warto się zagłębiac. I mam do swojego zdania i wyrażania tego co myślę pełne prawo,więc prosze nie mów mi co mam pisac a czego nie. Ja w to co piszesz czy w Tygodniku czy na forum nie ingeruje i pozwól że nie pozwole też żebyś Ty próbował ograniczac moje prawo do wyrażania swoich poglądów.
Cytuj:
Natomiast co do Twojej uwagi, ze przejscie Loramow, Maksow i innych Karlssonow do I ligi obnizoloby poziom I ligi - w przypadku zatwierdzenia przepisu o mozliwosci startow wiecej niz jednego obcokrajowca w E-lidze, naturalnym wydaje mi sie pomysl zniesienia zakazu startow gosci z GP w I lidze (ale zauwazylem, ze nikt w GKSZ na to nie wpadl ;/).



Naturalnym może i sie wydaje ale dla nas,tylko że my mamy do gadania w tej kwestii tyle co żyd za okupacji. Poza tym dla mnie osobiście naturalnym jest całkowite otwarcie rynku dla obcokrajowców,chociaż na początek dwóch w meczu też byłoby lepszym rozwiązaniem niż jeden.

_________________
MOTOR LUBLIN
Obrazek
Obrazek


           
Post 21 lis 2005, o 15:35
 
Weteran
Weteran

Dołączył: 12 lis 2002, o 21:21
Skąd: Łorsoł
Posty: 3056

Zobacz profil 
mikas napisał(a):
No nie powiem,że nie spodziewałem się,że przeczytam riposte akurat od Ciebie :wink:

Trudno, zebym nie ripostowal, gdy ktos obraza redakcje, z ktora wspolpracuje. Gdy ktos obraza Twoja firme/rodzine/klub tez protestujesz, nieprawdaz?

Cytuj:
A nazywac szmatławcem jeśli mam ochotę i takie zdanie na temat tej gazety mam prawo,bo każdy w tym kraju może jeszcze na szczęscie wyrażać swoje zdanie.

Tu nie chodzi o prawo do wolnosci wypowiedzi tylko o pewne zasady. Dobrze wiesz (tak przynajmniej wnioskuje z wczesniej zacytowanego fragmentu), ze jest na tym forum osoba, ktora moze taka ocena krzywdzic (moze nawet nie jedna), wiec dla dobra naszych wspolnych dyskusji mozesz sobie takie komentarze bez watpienia darowac.


Cytuj:
W to,że można tam sobie wydrukowac artykuł "na zamówienie" nawet nie warto się zagłębiac.

Gwoli scislosci dodam Ci, ze nigdy jeszcze sie nie zdarzylo, by komus nie zezwolono wypowiedzi na lamach Tygodnika. A ze niektorzy dziennikarze rzeczywiscie myla informacje i komentarze, to inna para kaloszy. To zreszta choroba wiekszosci dzisiejszych mediow, nie tylko w Polsce, ale i na calym swiecie. Tyle, ze srodowisko zuzlowe jest znacznie mniejsze i tu zdecydowanei latwiej miec swoje zdanie na kazdy temat niz piszac np. o zdrowiu czy modzie.

Cytuj:
I mam do swojego zdania i wyrażania tego co myślę pełne prawo,więc prosze nie mów mi co mam pisac a czego nie. Ja w to co piszesz czy w Tygodniku czy na forum nie ingeruje i pozwól że nie pozwole też żebyś Ty próbował ograniczac moje prawo do wyrażania swoich poglądów.


A jesli zaczne obrazac lubelski klub? Nie zaczniesz ingerowac? Mowie oczywiscie hipotetycznie, bo dziesiec albo pietnascie lat temu wyroslem z obrazania klubow i pokazywania zawodnikom jezyka (:lol: zdarzylo mi sie to kiedys, w 1992 roku, w pamietnym meczu z Apatorem Torun, gdy w ostatnim biegu Stachyra dotknal tasmy, a Romuald Janusz upadl i przegralismy ten bieg 0:5, a caly mecz 43:46... No co? Mlody i glupi bylem - az sie dziwie, ze ojciec mi nie przylozyl wtedy w leb :P)

Cytuj:
Poza tym dla mnie osobiście naturalnym jest całkowite otwarcie rynku dla obcokrajowców,chociaż na początek dwóch w meczu też byłoby lepszym rozwiązaniem niż jeden.


I ja mam w tej kwestii podobne zdanie, a za tymi dwoma obcokrajowcami wciaz jestem, bo wiem, ze o pelnym otwarciu rynku nie ma na razie mowy.

A tak na marginesie:
Cytuj:
Chociaż żeby nie było wątpliwości,Tobie zarzucić wiele nie można

Jakbys mogl, to napisz mi na pw, co mozna ;). Nie mowie tego z jakims zalem, lecz z potrzeby konstruktywnej krytyki, ktora jest bardzo cenna jesli czlowiek chce byc coraz lepszym. Uwagi ze strony innych forumowiczow tez chetnie przyjme na swoja skrzynke ;).

pozdrawiam


Ostatnio edytowano 21 lis 2005, o 15:54 przez MaK(s), łącznie edytowano 3 razy

           
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w temacie  [ Posty: 105 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 158 gości


Narzędzia



Skocz do:  

Uprawnienia

Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

Original style by phpBBservice.nl & New Design style by ZeNaNLi