Nie bądź tylko Gapiem. Weź aktywny udział w dyskusji i zarejestruj się już teraz. Rejestracja

Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Odpowiedz w temacie

Znani ludzie w Polsce interesujący sie żużlem !?


Rozmowy o sporcie żużlowym

Opcje      Szukaj
Post 19 sie 2008, o 23:10
 Re: Znani ludzie w Polsce interesujący sie żużlem !?


jednym z bardziej znanych ludzi tyle, że w Rzeszowie, którzy interesują sie żużlem, jest Tadeusz Ferenc. szkoda ze sie interesuje tylko przed wyborami :lol:


           
Post 19 sie 2008, o 23:23
 Re: Znani ludzie w Polsce interesujący sie żużlem !?
Reprezentant kraju
Reprezentant kraju
Avatar użytkownika

Dołączył: 25 kwi 2003, o 12:07
Skąd: Rzeszów
Posty: 745

Zobacz profil 
Zawsze to taki plus, że raz na cztery lata coś zrobi dla żużla :D


           
Post 19 sie 2008, o 23:41
 Re: Znani ludzie w Polsce interesujący sie żużlem !?
Reprezentant kraju
Reprezentant kraju

Dołączył: 25 cze 2003, o 11:05
Posty: 672

Zobacz profil 
a moglbys przyblizyc co zrobil?
u mnie widac jakos slabo z pamiecia wiec prosze o pomoc


           
Post 20 sie 2008, o 15:34
 Re: Znani ludzie w Polsce interesujący sie żużlem !?
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 1 lut 2003, o 21:41
Skąd: Kraków || Leżajsk
Posty: 1876

Zobacz profil 
Pomachał do kibiców i się ładnie uśmiechnął? 8-)


           
Post 21 sie 2008, o 09:16
 Re: Znani ludzie w Polsce interesujący sie żużlem !?
Reprezentant kraju
Reprezentant kraju
Avatar użytkownika

Dołączył: 7 maja 2007, o 09:13
Skąd: Rzeszów, centrum
Posty: 743

Zobacz profil 
Prezio zawsze pojawia się na zawodach, jak również Bury z PSL-u jeżeli mają jakiś interes do społeczeństwa, np. budowa nowego stadionu :wariat: który to już raz :?:

_________________
Prawdziwy kibic jest ze swoją drużyną bez względu na... prezesa:)


           
Post 24 sie 2008, o 09:02
 Re: Znani ludzie w Polsce interesujący sie żużlem !?
Nabijacz postów
Avatar użytkownika

Dołączył: 24 paź 2007, o 16:31
Skąd: rzeszow
Posty: 115

Zobacz profil 
:arrow: -=Trick=- Ty chyba nie widziales hymnu stali gorzow jakby spiewala moja babcia

http://pl.youtube.com/watch?v=6X4A06aCZKE


           
Post 28 sie 2008, o 10:14
 Re: Znani ludzie w Polsce interesujący sie żużlem !?
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 4 kwi 2006, o 18:48
Skąd: Rzeszów
Posty: 962

Zobacz profil 
I jeszcze o Blaniku.

http://www.dziennik.pl/sport/article229 ... uzlu_.html

_________________
Obrazek


           
Post 28 sie 2008, o 12:47
 Re: Znani ludzie w Polsce interesujący sie żużlem !?
Weteran
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył: 19 cze 2005, o 19:14
Skąd: Rzeszów
Posty: 3029

Zobacz profil 
I to jest właśnie prawdziwy fan żużla 8-) (mam tu na myśli oczywiście Leszka Blanika), nie przypadkowy, tak jak wiekszośc osób w tym temacie które pojawiaja sie na żużlu od wielkiego dzwonu, i mówia jakimi to oni nie są fanami speedwaya, a tak naprawdę nic o tej dyscyplinie nie wiedzą.

_________________
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


           
Post 28 sie 2008, o 12:56
 Re: Znani ludzie w Polsce interesujący sie żużlem !?
Reprezentant kraju
Reprezentant kraju
Avatar użytkownika

Dołączył: 7 maja 2007, o 09:13
Skąd: Rzeszów, centrum
Posty: 743

Zobacz profil 
Zaplecze ma przygotowane:
miejsce - Gdańsk;
trener - Z. Plech;
kolega z toru - Chrzanek;
opieka psychologiczna - żona :wink:
tylko siadać na motor i ćwiczyć :peace:

_________________
Prawdziwy kibic jest ze swoją drużyną bez względu na... prezesa:)


           
Post 31 sie 2008, o 09:06
 Re: Znani ludzie w Polsce interesujący sie żużlem !?
Weteran
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył: 19 cze 2005, o 19:14
Skąd: Rzeszów
Posty: 3029

Zobacz profil 
Nauczenie się jazdy na motocyklu żużlowym to jedno z moich marzeń - rozmowa z Mistrzem Olimpijskim Leszkiem Blanikiem

Leszek Blanik oprócz tego, że jest Mistrzem Olimpijskim, Mistrzem Świata i Mistrzem Europy, jest też członkiem-założycielem GKŻ Wybrzeże Gdańsk i zapalonym kibicem żużla. Złoty medalista z Pekinu nie ukrywa, że jednym z jego marzeń jest nauczenie się jazdy na motocyklu żużlowym.

Czy decyzja o planowanym zakończeniu kariery gimnastyka spowodowana jest chęcią zaistnienia na torze żużlowym?

Leszek Blanik: W 2010 roku oficjalnie zakończę karierę i nie ukrywam, że mam wiele różnych spojrzeń na to, co będę robił. Jeżeli byłaby dobra sala to chciałbym pracować w gimnastyce. Biorę pod uwagę założenie amatorskiej szkoły gimnastycznej nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych. Biorę też pod uwagę prowadzenie różnych zajęć ogólnorozwojowych do różnych dyscyplin sportowych. Jeżeli chodzi o żużel, to nauczenie się jazdy na motocyklu żużlowym to jedno z moich marzeń.

Jak się pan zainteresował żużlem?

- Jestem wychowany na żużlu. Pierwszy raz na meczu żużlowym byłem w 1986 roku, a od 1988 roku uczęszczam regularnie na wszystkie mecze żużlowe najpierw w Rybniku, później w Gdańsku, śledzę wszystkie rozgrywki i bywam na ważniejszych imprezach w kraju.

Nie dość, że regularnie bywa pan na stadionie gdańskiego Wybrzeża, to jest pan członkiem-założycielem tego klubu...

- Jestem członkiem stowarzyszenia GKŻ Wybrzeże. Co prawda nie mam zbyt wiele czasu, aby aktywnie działać w stowarzyszeniu, ale na pewno staram się jako członek stowarzyszenia dobrze mówić o klubie i go promować w jakikolwiek sposób. Przede wszystkim cieszę się, że w Trójmieście, gdzie się przeprowadziłem, mogłem kontynuować swoją pasję, ponieważ zarażony żużlem zostałem w Rybniku, jeszcze w czasach gdy ROW był w wielkiej formie. Żużel w Gdańsku zawsze stał na dobrym poziomie.

Utrzymuje pan jakieś kontakty z żużlowcami?

- Znam się z chłopakami ze starszymi zawodnikami z Rybnika, jak na przykład Adam Pawliczek, a także między innymi z zawodnikami z Gdańska, z którymi od czasu do czasu rozmawiamy przy okazji meczów, między innymi z Tomkiem Chrzanowskim, ale także z Rafałem Okoniewskim. Poznałem ich podczas przygody ze sportem żużlowym na różnego rodzaju imprezach.

Jak wychodziło skakanie przez kozła zawodnikom Polonii na przedsezonowych przygotowaniach?

- Różnie, chociaż muszę bardzo pochwalić przede wszystkim Polaków. Bardzo dobrze spisywali się Rafał Okoniewski, Marcin Jędrzejewski, ale także Emil Sajfutdinov z Rosji. Są to zawodnicy, którzy bardzo dobrze sobie radzili, jeśli chodzi o podstawowe elementy gimnastyczne. Gorzej było z obcokrajowcami i uważam, że problem tkwi w podejściu do dyscypliny. Oni bardziej podchodzą do tego na luzie i wydaje mi się, że problem wyników w sporcie żużlowym tkwi przede wszystkim w odpowiednim ułożeniu sprzętu, dopasowaniu go.

Wygimnastykowanie ciała jest ważne dla żużlowców?

- Jeżeli zawodnik regularnie pracuje na sali gimnastycznej, to w momencie upadku przyjmuje postawę automatycznie. Nie musi myśleć o tym, aby schować głowę, a ją po prostu chowa. Przygotowanie gimnastyczne, koordynacja ruchowa, panowanie nad własnym ciałem, miękkość stawów i mięśni nie uchroni zawodnika przed konsekwencjami, ale w wielu upadkach może spowodować ich zmniejszenie po upadku.

Po sylwetce Emila Sajfutdinova od razu widać, że na sali gimnastycznej czuje sie wspaniale...

- Tak, Emil bardzo dobrze sobie radził na sali, podobnie jak Rafał Okoniewski i muszę ich pochwalić.

Jako członek gdańskiego klubu będzie pan w przyszłości również przygotowywał zawodników Wybrzeża?

- Trudno mi powiedzieć. Jeżeli tylko zajdzie taka potrzeba, to jak najbardziej - nie widzę żadnego problemu. Jestem oddany sportowi żużlowemu, bez znaczenia czy jest to gdańskie Wybrzeże, czy RKM Rybnik uważam, że dla dobra widowiska byłoby dobrze, żeby każdy był jak najlepiej przygotowany. Ponieważ znam się z Zenkiem Plechem zostałem poproszony o to, aby odwiedzić obóz dla urozmaicenia ich zajęć. Przeprowadziłem cztery treningi podczas trzech dni. Jeżeli zajdzie taka potrzeba ze strony Gdańska, to oczywiście jestem otwarty.

Jaki wynik obstawia pan w niedzielę, kiedy to Wybrzeże spotyka się z Polonią?

- Wszystko zależy od składów. Dopiero co wróciłem z Pekinu, jednak śledziłem przez internet doniesienia żużlowe. Kilka dni przed finałem, w którym zdobyłem złoty medal niestety troszeczkę się z tym zagubiłem jednak wiem, że Polonia ma problemy kadrowe, Davidsson jest kontuzjowany, a w Wybrzeżu jest ostra walka o miejsce w składzie i nie wiadomo kto będzie jeździł. Wynik jest sprawą otwartą.

Komu pan kibicuje na tym meczu?

- Proszę mnie zwolnić z odpowiedzi na to pytanie, odpowiem tylko tyle - niech na każdym torze wygrywa gospodarz (śmiech). Sprawa awansu wyjaśni się na torach innych przeciwników. Kto jest mocny, będzie wygrywał u innych - wejdzie do Ekstraligi. Polonia ma przewagę punktową, ale sprawa jest otwarta. Uważam jednak, że zarówno Polonia Bydgoszcz, jak i gdańskie Wybrzeże zasługują, aby być w Ekstralidze. Gdy któraś z tych drużyn pojedzie w barażu będzie miała duże szanse.

Chciałby pan żeby pański syn był gimnastykiem, czy żużlowcem?

- Jeżeli mówię, że ja chciałbym być żużlowcem, to w jego przypadku jest trudniej podjąć decyzję, aby zaczął uprawiać tak niebezpieczny sport. To się też tyczy gimnastyki i całej objętości treningowej. Jest też zainteresowany gitarami, mikrofonem... Może będzie muzykiem lub dziennikarzem? (śmiech).

za sportowefakty.pl

8-)

_________________
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


           
Post 9 mar 2009, o 19:24
 Re: Znani ludzie w Polsce interesujący sie żużlem !?
Weteran
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył: 19 cze 2005, o 19:14
Skąd: Rzeszów
Posty: 3029

Zobacz profil 
Prezentację Falubazu Zielona Góra poprowadził w sobotę znany dziennikarz i satyryk Rafał Bryndal. Jako młody chłopak chodził na mecze Apatora Toruń. Po prezentacji Bryndal był bardzo zadowolony z możliwości prowadzenia jej.- Cieszę się, że mogłem być częścią tego wydarzenia. Po pierwsze, że kibice są tacy świetni, a poza tym jest tutaj tyle pięknych dziewczyn w Zielonej Górze no i miła atmosfera w około. Jestem szczęśliwy, że tutaj jestem. Chodziłem kiedyś na mecze żużlowe z ojcem, jeszcze za czasów jak Jan Ząbik jeździł, teraz jest trenerem. Uścisnąć dłoń Andrzeja Huszczy to jest dla mnie naprawdę coś - powiedział na antenie Radia Zachód Rafał Bryndal.

_________________
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


           
Post 31 sie 2009, o 11:36
 Re: Znani ludzie w Polsce interesujący sie żużlem !?
Junior
Junior

Dołączył: 16 lut 2009, o 22:23
Posty: 141

Zobacz profil 
Na wczorajszych derbach Falubaz vs. Stal Gorzów na trybunach siedział Tomasz Lis.

http://foto.sportowefakty.pl/index.php? ... =3132&z=25


           
Post 31 sie 2009, o 23:51
 Re: Znani ludzie w Polsce interesujący sie żużlem !?
Legenda
Legenda

Dołączył: 16 gru 2002, o 20:07
Skąd: Rzeszów / Essen
Posty: 6942

Zobacz profil 
Hehe, mina Władka - bezcenne. :wysmiewacz: :lol: :tuptup:


           
Post 18 gru 2009, o 11:33
 Re: Znani ludzie w Polsce interesujący sie żużlem !?
Weteran
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył: 19 cze 2005, o 19:14
Skąd: Rzeszów
Posty: 3029

Zobacz profil 
Leszek Blanik: Teraz zamierzam nauczyć się jeździć na motorze żużlowym

Leszek Blanik niejednokrotnie pomagał żużlowcom w przygotowaniach do sezonu. W piątek Mistrz Olimpijski z Pekinu ogłosił, że w 2010 roku weźmie udział w ostatnim turnieju w karierze.- To była dla mnie bardzo trudna decyzja, nad podjęciem której zastanawiałem się przez rok. Teraz mogę ją ogłosić. W przyszłym roku oficjalnie kończę sportową karierę i jest to deklaracja nieodwołalna - poinformował Leszek Blanik podczas specjalnej konferencji prasowej.

Gimnastyk chce się zająć szkoleniem młodych zawodników oraz zrealizować jeszcze jedno swoje marzenie. - Nie ukrywam, że mam jeszcze jedno, trochę mniejsze marzenie. Moją wielką pasją jest żużel. Kiedy byłem zawodnikiem nie mogłem zrealizować tego planu, ale teraz zamierzam nauczyć się jeździć na motorze żużlowym, żeby spokojnie przejechać cztery kółka - zapowiada Mistrz Olimpijski.

za sportowefakty.pl

_________________
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


           
Post 11 kwi 2010, o 21:30
 Re: Znani ludzie w Polsce interesujący sie żużlem !?
Weteran
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył: 19 cze 2005, o 19:14
Skąd: Rzeszów
Posty: 3029

Zobacz profil 
Lech Kaczyński - wspomnienie [*]
http://www.sportowefakty.pl/zuzel/2010/ ... rezydenta/
Obrazek

_________________
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


           
Post 13 wrz 2010, o 21:25
 Re: Znani ludzie w Polsce interesujący sie żużlem !?
Weteran
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył: 19 cze 2005, o 19:14
Skąd: Rzeszów
Posty: 3029

Zobacz profil 
Ciekawe czy ten pan naprawde interesuje się żużlem, czy pojawił się bo zbliżają sie wybory :roll:
Grzegorz Schetyna - Marszałek Sejmu
http://www.wroclawianie.info/galeria/di ... =269&pos=7

_________________
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


           
Post 14 wrz 2010, o 07:01
 Re: Znani ludzie w Polsce interesujący sie żużlem !?
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 22 sie 2003, o 03:40
Skąd: Rzeszów
Posty: 1050

Zobacz profil 
minister Jan Bury ;) buhahaha, co za żal !!!!

_________________
www.wszoku.pl


           
Post 14 wrz 2010, o 10:22
 Re: Znani ludzie w Polsce interesujący sie żużlem !?
Danish Power!
Danish Power!
Avatar użytkownika

Dołączył: 30 sty 2003, o 12:44
Skąd: Danishlandia
Posty: 9770

Zobacz profil 
Akurat Schetyna był już wiele razy na żużlu. Od lat mocno związany z wrocławskim sportem.

_________________
"Jeżeli masz wszystko pod kontrolą, to znaczy ze jedziesz zbyt wolno."

Obrazek


           
Post 14 wrz 2010, o 11:24
 Re: Znani ludzie w Polsce interesujący sie żużlem !?
Solidny ligowiec
Solidny ligowiec
Avatar użytkownika

Dołączył: 8 sie 2008, o 18:56
Skąd: okolice Rzeszowa
Posty: 382

Zobacz profil 
:arrow: K2
Ale czy bywał jedynie przed wyborami? czy systematycznie uczęszczał na speedway...

A Pan minister Bury tylko szukał wyborców. Nie dajmy się zwieść :!:


           
Post 14 wrz 2010, o 12:26
 Re: Znani ludzie w Polsce interesujący sie żużlem !?
Danish Power!
Danish Power!
Avatar użytkownika

Dołączył: 30 sty 2003, o 12:44
Skąd: Danishlandia
Posty: 9770

Zobacz profil 
Od wielu lat regularnie bywał. Częściej wprawdzie na meczach Śląska, ale na Sparcie też się pojawiał, niezależnie od tego czy był okres przedwyborczy czy nie.

Co do Burego, to sprawa jest jasna :fucker:

_________________
"Jeżeli masz wszystko pod kontrolą, to znaczy ze jedziesz zbyt wolno."

Obrazek


           
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w temacie  [ Posty: 96 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 38 gości


Narzędzia



Skocz do:  

Uprawnienia

Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

Original style by phpBBservice.nl & New Design style by ZeNaNLi