Nie bądź tylko Gapiem. Weź aktywny udział w dyskusji i zarejestruj się już teraz. Rejestracja

Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Odpowiedz w temacie

Tragiczne zawody w Togliatti !


Rozmowy o sporcie żużlowym

Opcje      Szukaj
Post 24 wrz 2005, o 20:06
 
Ligowy debiutant
Ligowy debiutant

Dołączył: 31 maja 2005, o 11:32
Skąd: z wielu miejsc
Posty: 66

Zobacz profil 
Makabra.
Nie wiem jak się stało że powstał pomysł robienia zawodów na takim torze w pięciu. Tak jak napisano wyżej, zawody powinny być odwołane po 2 biegu.
Całe szczęście, że nikt się nie zabił. Niech wracają do zdrowia. I oby nigdy więcej takich zawodów.


           
Post 24 wrz 2005, o 22:38
 
Medalista GP
Medalista GP

Dołączył: 23 sie 2004, o 18:05
Posty: 2283

Zobacz profil 
RAJDOWIEC napisał(a):
hmmm podobno nasz tor jest przystosoany dla 6 zawodnikow z checia bym zobaczyl takie zawody i czy faktycznie by starczylo miejsca bo mi sie wydaje ze nasz tor to na 5 zawodnikow gora chociaz luki ma bardzo szroki czasami i tak malo jest miejsca dla 4

lepiej niech nie probuja jezdzic w pieciu bo kiedys na treningu jechali w pieciu i chyba nasz kapitan :arrow: Siwy odniosl jakas kontuzje barku(chyba ze cos mi sie pomylilo) :roll:


           
Post 24 wrz 2005, o 23:00
 
Danish Power!
Danish Power!
Avatar użytkownika

Dołączył: 30 sty 2003, o 12:44
Skąd: Danishlandia
Posty: 9776

Zobacz profil 
RAJDOWIEC napisał(a):
mam pytanie czy odbyly sie na stali oficjaln zawody gdzie startowano w 6 ?? moze sie takowe odbyly i ktos je pamieta z forumowiczow

tak! w Rzeszowie jezdzono w szesciu kilka lat temu. Ja tego nie pamietam, ale moj sasiad wiele razy mi juz o tym opowiadal.

_________________
"Jeżeli masz wszystko pod kontrolą, to znaczy ze jedziesz zbyt wolno."

Obrazek


           
Post 24 wrz 2005, o 23:20
 
Ligowy debiutant
Ligowy debiutant

Dołączył: 27 cze 2004, o 23:31
Skąd: rz-ów
Posty: 67

Zobacz profil 
Kiedyś chyba normalnie w 6 jeździli, zresztą nawet tych świateł przed startem jest 6... a może mi sie coś pomyliło :)


           
Post 25 wrz 2005, o 11:11
 
Solidny ligowiec
Solidny ligowiec
Avatar użytkownika

Dołączył: 15 maja 2005, o 18:10
Skąd: zniewiadomoskąd
Posty: 495

Zobacz profil 
U nas spokojnie mozna jezdzic w 5. Jezeli nie u nas to juz chyba nigdzie. W Polsce nie ma drugiego takiego lotniska :P Jednak 6 to juz przesada.


           
Post 25 wrz 2005, o 12:25
 
Reprezentant kraju
Reprezentant kraju
Avatar użytkownika

Dołączył: 25 kwi 2003, o 12:07
Skąd: Rzeszów
Posty: 745

Zobacz profil 
RAJDOWIEC napisał(a):
mam pytanie czy odbyly sie na stali oficjaln zawody gdzie startowano w 6 ?? moze sie takowe odbyly i ktos je pamieta z forumowiczow


Pod koniec lat osiemdziesiątych, na wzór Mistrzostw Świata Par, zmieniono formułę rozgrywek MPPK i MMPPK. Postanowiono, że w zawodach będzie się ścigać 9 par, po 3 pary w wyścigu, czyli po 6 zawodników. Jako że nasz tor był szeroki, rokrocznie odbywały sie u nas czy to finał czy eliminacje. Jednak szybko odstąpiono od tej formuły, z uwagi na dużą liczbę wypadków.


           
Post 27 wrz 2005, o 12:20
 
Weteran
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył: 19 cze 2005, o 19:14
Skąd: Rzeszów
Posty: 3029

Zobacz profil 
Kasper napisał(a):
RAJDOWIEC napisał(a):
mam pytanie czy odbyly sie na stali oficjaln zawody gdzie startowano w 6 ?? moze sie takowe odbyly i ktos je pamieta z forumowiczow


Pod koniec lat osiemdziesiątych, na wzór Mistrzostw Świata Par, zmieniono formułę rozgrywek MPPK i MMPPK. Postanowiono, że w zawodach będzie się ścigać 9 par, po 3 pary w wyścigu, czyli po 6 zawodników. Jako że nasz tor był szeroki, rokrocznie odbywały sie u nas czy to finał czy eliminacje. Jednak szybko odstąpiono od tej formuły, z uwagi na dużą liczbę wypadków.

Dokładnie jeśli dobrze sobie przypominam takie zawody rozegrano w 89 roku, miałem okazje być na nich, szczerze powiedziawszy dziwnie ogląda sie takie zawody gdy taki "tłum" jest na torze.Do dzisiaj mam gdzieś program z tych zawodów. U nas w Rzeszowie jeśli mnie pamieć nie myli takie zawody odbyły sie jeden raz.

Ps.Mi niestety te filmiki z Togliatti nie otwierają sie :(


           
Post 28 wrz 2005, o 13:26
 
Reprezentant kraju
Reprezentant kraju
Avatar użytkownika

Dołączył: 13 lis 2002, o 11:38
Skąd: z wody
Posty: 546

Zobacz profil 
A zwróciliście uwagę, kto spowodował kraksę w 2 wyścigu??? Gostek w czerwonym kasku. Czyżby to był Dzik?? Jeśli tak, to wszystko tłumaczy.


           
Post 29 wrz 2005, o 14:44
 
Ligowy debiutant
Ligowy debiutant
Avatar użytkownika

Dołączył: 25 kwi 2005, o 11:59
Skąd: Rzeszów
Posty: 64

Zobacz profil 
Mam ogromną prośbę.
Mógłby ktoś podać działającego linka do filmiku z wypadku (bo tamten wcześniej podawany jużnie działa :()
Albo może ktoś ma i mógłby gdzieś na serwa wrzucić.
Dziekuję z góry

EDIT: już znalazłem, jakby ktoś nie miał tu link:
http://www.unia.tarnow.pl/_filmy/2_bieg.wmv


           
Post 29 wrz 2005, o 15:25
 
Weteran
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył: 19 cze 2005, o 19:14
Skąd: Rzeszów
Posty: 3029

Zobacz profil 
Dzieki Stuart za zapodanie linku do wypadku w Togliatti
Wypadek rzeczywiście wyglądał koszmarnie, chyba musiał stać by sie cud gdyby wszyscy wyszli z tej kraksy bez urazów, niestety tak sie nie stało jak wiemy :( Ech gdyby tam były dmuchane bandy

Naszczeście powoli wszyscy zawodnicy biorący udział w tym karambolu dochodzą do siebie 8-)

Ps.Ma ktoś najnowsze wieści jak czuje sie Darkin i Karpow :?:


           
Post 29 wrz 2005, o 17:51
 
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 27 lip 2004, o 16:28
Skąd: Rzeszów kur*a, królowie południa!
Posty: 1374

Zobacz profil 
Cytuj:
Podczas Klubowego Pucharu Europy w Toglatti zawodnik tarnowskich Jaskółek zaliczył groźny w skutkach upadek. Jak informuje oficjalna strona żużlowca, junior Unii czuje się już lepiej. Cieszę się, że powoli wracam do zdrowia, mam nadzieję, że jeszcze w tym roku usiądę na motor. Powoli zaczynam chodzić ze specjalnym kołnierzem. Sprawia mi to ból, ale już mniejszy, gratuluję swojemu klubowi zdobycia Drużynowego Mistrzostwa Polski - powiedział Grzegorz.

za speedway.info

_________________
Obrazek

Obrazek


           
Post 29 wrz 2005, o 23:25
 
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 1 lut 2003, o 21:41
Skąd: Kraków || Leżajsk
Posty: 1876

Zobacz profil 
Nie wie ktoś, co się dzieje z Andriejem Karpowem? Bo nigdzie nie mogę znaleść żadnych informacji na jego temat, a stron rosyjskich czy ukraińskich nie odwiedzam, bo nie orientuję się w tych ich znaczkach...


           
Post 29 wrz 2005, o 23:35
 
Danish Power!
Danish Power!
Avatar użytkownika

Dołączył: 30 sty 2003, o 12:44
Skąd: Danishlandia
Posty: 9776

Zobacz profil 
Z Karpowem wszystko juz chyba ok, poniewaz ma zamiar w najblizsza niedziele jechac przeciw Krosnu w barazu o utrzymanie.

_________________
"Jeżeli masz wszystko pod kontrolą, to znaczy ze jedziesz zbyt wolno."

Obrazek


           
Post 10 paź 2005, o 15:26
 
Trener
Trener
Avatar użytkownika

Dołączył: 2 cze 2004, o 19:58
Skąd: H69
Posty: 2336

Zobacz profil 
Cytuj:
Z Karpowem wszystko juz chyba ok, poniewaz ma zamiar w najblizsza niedziele jechac przeciw Krosnu w barazu o utrzymanie.

Karpow już śmiga po torze. Narazie z nienajlepszym skutkiem ale po tak ciężkim upadku to niedziwne. Na szczeście że rokowania o złamanym kręgosłupie nie sprawdziły się i wszystko dobrze się skończyło.
Tak wyglądał mecz Równe - KSŻ w którym pojechał Karpow:
Niemczuk 5 (3,1,-,1)
W. Trofimow 4 (1,d,1,2)
W. Kołodij 10 (t,3,3,2,2)
Własow 12 (3,0,2,1,3,3)
Marko 10 (3,1,3,0,3)
J. Poljuchowicz 2 (2,-,-,-,-)
Karpow 1 (w,1,0,w,0,0)
KSŻ Krosno 46
Ślączka 4 (w,2,2,0)
Baran 6 (2,1,1,1,1)
Łukaszewicz 11 (2,2,3,3,1)
Szmid 8 (1,3,0,2,2)
Wilk 9 (2,2,2,3,0)
Śpiewanek 7 (3,0,3,t,1)
Prucnal 1 (1)

_________________
Obrazek


           
Post 24 paź 2005, o 18:12
 
Solidny ligowiec
Solidny ligowiec
Avatar użytkownika

Dołączył: 15 maja 2005, o 18:10
Skąd: zniewiadomoskąd
Posty: 495

Zobacz profil 
Wydaje sie ze Darkinowi juz nic nie grozi. Ostatnio wyszedl ze szpitala. Ciekawe czy wroci do Speedwaya ...
Wiecej informacji tutaj:
http://www.sportowefakty.pl/index.php?d ... s_id=87606


           
Post 25 paź 2005, o 10:20
 
Weteran
Weteran

Dołączył: 12 lis 2002, o 21:21
Skąd: Łorsoł
Posty: 3056

Zobacz profil 
Sam Darkin po wyjsciu ze szpitala na rosyjskim forum internetowym zapewnil, ze nie mysli o zakonczeniu kariery. Twierdzi rowniez, ze nie mial krwiaka na mozgu, a jedynie wstrzas mozgu, choc i tego nie pamieta. Wyglada wiec na to, ze naplywajace informacje byly znacznie gorsze niz okazuje sie w rzeczywistosci.


           
Post 25 paź 2005, o 22:30
 
Weteran
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył: 19 cze 2005, o 19:14
Skąd: Rzeszów
Posty: 3029

Zobacz profil 
Mówiąc krótko "wszystko dobre co sie dobrze kończy" :D
Zapewne w przyszłym sezonie ujrzymy wszystkich zawodników którzy brali udział w tej koszmarnej kraksie znowu na torze :!:
Dobrze że to tak sie skończyło,pierwsze informacje o stanie zawodników były koszmarne, ale teraz należy tylko czekać na nowy sezon i oklaskiwać Darkina,Karpowa i Dzika walczących o punkty na torze a nie o życie i zdrowie.
8-)


           
Post 26 paź 2005, o 14:39
 
Solidny ligowiec
Solidny ligowiec
Avatar użytkownika

Dołączył: 15 maja 2005, o 18:10
Skąd: zniewiadomoskąd
Posty: 495

Zobacz profil 
Nie wiem czy mi sie snilo :D czy rzeczywiscie wyczytalem gdzies w gazecie. W Anglii organizuja zawody gdzie 8 zawodnikow bedzie sie scigac na dystansie 16 okrazen :D Chcialbym to zobaczyc...


           
Post 26 paź 2005, o 14:55
 
Legenda
Legenda

Dołączył: 16 gru 2002, o 20:07
Skąd: Rzeszów / Essen
Posty: 6942

Zobacz profil 
CzarnyOlek napisał(a):
Nie wiem czy mi sie snilo :D czy rzeczywiscie wyczytalem gdzies w gazecie. W Anglii organizuja zawody gdzie 8 zawodnikow bedzie sie scigac na dystansie 16 okrazen :D Chcialbym to zobaczyc...


Z tego co pamiętam to rok temu w takich zawodach jeździli Kuciapa i Baran. :wink:


           
Post 26 paź 2005, o 18:35
 
Reprezentant kraju
Reprezentant kraju
Avatar użytkownika

Dołączył: 31 sty 2005, o 13:22
Posty: 559

Zobacz profil 
CzarnyOlek napisał(a):
Nie wiem czy mi sie snilo :D czy rzeczywiscie wyczytalem gdzies w gazecie. W Anglii organizuja zawody gdzie 8 zawodnikow bedzie sie scigac na dystansie 16 okrazen :D Chcialbym to zobaczyc...


Chodzi zapewne o 16- Lap Classic.
Te zawody organizuje się corocznie w Ipswich, a impreza ta kończy sezon na tamtym torze.
W tym roku były, gdzieś w pierwszym tygodniu października. Wygrał Chris Louis.

W finale tego turnieju startuje 8 zawodników i jadą na dystansie 16 okrażeń. Z tego co się orientuje to na starcie ustawiają sie w dwóch rzędach. Do motocykli doczepia się też specjalne baki, bo w normalnych zabrakłoby metanolu.

Czas w tegorocznym finale to 250,2 sek czyli 4min 10,2 sek :) .
A w tamtym roku dobrze zaprezentowali sie Karol i Maciek, no i można powiedzieć, że tak zaczęła sie kariera Karolka w Anglii 8-) .


           
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w temacie  [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 134 gości


Narzędzia



Skocz do:  

Uprawnienia

Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

Original style by phpBBservice.nl & New Design style by ZeNaNLi