Nie bądź tylko Gapiem. Weź aktywny udział w dyskusji i zarejestruj się już teraz. Rejestracja

Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Odpowiedz w temacie

Wspaniała książka - Dirt Track - lata przedwojenne


Rozmowy o sporcie żużlowym

Opcje      Szukaj
Post 2 gru 2005, o 02:50
 Wspaniała książka - Dirt Track - lata przedwojenne
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 14 cze 2005, o 00:34
Posty: 2957

Zobacz profil 
http://www.sportowefakty.pl/index.php?d ... s_id=92920


powyzej link o informacji o nowej zuzlowej ksiazce, ktora jest naprawde godna uwagi. autorzy od dłuższego czasu zapowiadaja, ze ich pozycja jest ewenementem dotad niespotykanym itd, hmmm na jakiej podstawie tak sądzą? mieli w ręku wszystkie publikacje zuzlowe? trudno zawsze marzyłęm o napisaniu czegos takiego, ale człowieka ubiegli :(

dodam, ze miałem juz okazje przeczytac wiekszośc stron pozycji i książka naprawde jest ciekawa. jako pasjonat historii speedwaya gorąco polecam, idealny prezent pod choinke dla zuzlowego maniaka. ta ksiazka pozwoli przecietnemu kibicowi zapoznac sie z cała masa istotnych zdarzen, nazwisk, imprez itd. zawsze twierdze, ze dobra znajmosc tego co było wczoraj w zuzlu pozwala w lepszym stopniu rozumiec dzis. 8-)

_________________
http://www.drozdmarketing.pl


           
Post 4 gru 2005, o 00:30
 
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 1 sie 2004, o 14:43
Skąd: Dampf Kraft Wagen
Posty: 2285

Zobacz profil 
"Nicki" - a czytałeś taką książkę "Wszystko o... żużel"??? Jeśli nie, to również Ci ją gorąco polecam! Nie pamiętam autora, ale jest to pozycja gdzieś z pierwszej połowy lat '70, i również jest tam trochę z historii a także o sprzęcie. Kiedyś miał ją mój szwagier, ale kilka lat temu zmarł, i nie wiem co się z tą książką stało.

_________________
“Posłuchaj, synu. Jest takie coś, co nazywa się honorem. Jeżeli będziesz miał z kimś do czynienia, mów mu prawdę, a wtedy i on będzie musiał powiedzieć ci prawdę, chyba że jest człowiekiem bez honoru. Opiekuj się innymi tak, jakbyś chciał, żeby oni tobą się opiekowali. A jeśli ktoś nie ma honoru, unikaj jego towarzystwa, bo w przeciwnym razie sam nie pozostaniesz bez skazy. Pamiętaj, ludzie dzielą się na tych, którzy mają honor, i tych, którzy go nie mają."


           
Post 4 gru 2005, o 00:48
 
Uczestnik GP
Uczestnik GP

Dołączył: 30 sie 2004, o 21:15
Skąd: H 69
Posty: 1558

Zobacz profil 
Jedyna książką o zużlu jaka do tej pory przeczytałem jest wydana w 1972 publikacja Andrzeja Martynkina pt" Czarny Sport" bardzo ciekawa książaka choc juz stara i zniszczona :) No nielicze ksiązki Barwy STALi bo ona niejest strikte o żużlu. A może ma ktos cos jeszcze ciekawego do polecenia i możliwe nawet udostepnienia :?:

P.S Nicki niewiesz ile bedzie kosztować ten zapis historyczny speedwaya na świecie :?:

Pozdrawiam

_________________
Obrazek
MPF-Marma Psycho Fans


           
Post 4 gru 2005, o 02:30
 
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 14 cze 2005, o 00:34
Posty: 2957

Zobacz profil 
Drodzy Koledzy obydwaj podaliscie zuzlowe klasyki. Jedne z pierwszych pozycji dotyczących żula, ktorych do lat 90-tych było raptem kilka. to wielki minus, angielskich pozycji jest kilkaset!!


Blackman piszesz o ksiazce Bogusia Koperskiego. Ksiazka liczy 101 stron, Prasa-Ksiązka-Ruch Warszawa 1975.

Czarny sport to chyba najlepsza kasiazka jaka czytałem, przynajmniej jedna z najlepszych. autor to znany warszawski dziennikarz w sportów motorowych - Andrzej Martynkim, w zeszłym roku czesc jego artykułu z Auto Moto Sport przedrukowały SuperNowosci. Ksiązka liczy 217 stron plus ilustracje. Wydawnictwo Sport i turystyka Warszawa 1972 . obydwie leza w mojej biblioteczce ;-)

a skoro juz mowimy o ksiazkach. jesli ktos mialby jakis cynk o kims kto jest w posiadaniu nastepujacych ksiazek , bardzo prosze o kontakt

• Anioły na torze - Krzysztof Błażejewski - 2002
• Boguś - Zbigniew Szafkowski - 2002
• 50 lat klubu sportowego Unia Leszno - Praca zbiorowa - 1988
• Speedway na wesoło - ??? - 1990
• Speedway 90 - Praca zbiorowa - 1991
• Na ostrym wirażu - Włodzimierz Szwendrowski - 1956
• 25 lat KS Stali Gorzów - Roman Siuda - 1972
• Metodyka szkolenia i zagadnienia wybrane w sporcie żużlowym - ??? - 1975
• Marian Wardzała na żużlowym torze - ks. dr Tadeusz Wolak - 2003


Kuba , spytam Maćka tj autora, jak bede wiedzial dam znac.

natomiast polecam - Speedway ponad wszystko, H. Jezierskiego. tez swietna lektura. poza tym jest mnostwo swietnych egzemplarzy angielskich autorstwa kilku autorytetow w dziedzinie historii speedwa'a jak: John Chaplin, Ron Hoare, Maurice Jones czy Peter Oakes.

_________________
http://www.drozdmarketing.pl


           
Post 4 gru 2005, o 12:23
 
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 1 sie 2004, o 14:43
Skąd: Dampf Kraft Wagen
Posty: 2285

Zobacz profil 
"50 lat Unii Leszno" - posiadam!

_________________
“Posłuchaj, synu. Jest takie coś, co nazywa się honorem. Jeżeli będziesz miał z kimś do czynienia, mów mu prawdę, a wtedy i on będzie musiał powiedzieć ci prawdę, chyba że jest człowiekiem bez honoru. Opiekuj się innymi tak, jakbyś chciał, żeby oni tobą się opiekowali. A jeśli ktoś nie ma honoru, unikaj jego towarzystwa, bo w przeciwnym razie sam nie pozostaniesz bez skazy. Pamiętaj, ludzie dzielą się na tych, którzy mają honor, i tych, którzy go nie mają."


           
Post 4 gru 2005, o 14:17
 
Reprezentant kraju
Reprezentant kraju
Avatar użytkownika

Dołączył: 31 sty 2005, o 13:22
Posty: 559

Zobacz profil 
"Życie na torze"- Jan Delijweski- Poznań 1986

Historia wielkiego żużlowca i człowieka, Edwarda Jancarza.


           
Post 4 gru 2005, o 14:28
 
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 14 cze 2005, o 00:34
Posty: 2957

Zobacz profil 
blackmann napisał(a):
"50 lat Unii Leszno" - posiadam!


super, bardzo chetnie nabede szczególy dopracujemy na privie



Pidi napisał(a):
"Życie na torze"- Jan Delijweski- Poznań 1986

Historia wielkiego żużlowca i człowieka, Edwarda Jancarza.



posiadasz czy mozesz odsprzedac?

_________________
http://www.drozdmarketing.pl


           
Post 4 gru 2005, o 19:26
 
Legenda
Legenda

Dołączył: 16 gru 2002, o 20:07
Skąd: Rzeszów / Essen
Posty: 6942

Zobacz profil 
Ja dziś zamówiłem "Granatowomarynarkowe zapiski" autorstwa Marka Wojaczka. Słyszałem, że książka bardzo ciekawa.

Natomiast Dirt Track'a również nie omieszkam przeczytać. Z tego co wiem to książka będzie kosztować 40 zł i będzie bardzo bogata pod względem informacji jak i zdjęć. :wink:


           
Post 4 gru 2005, o 20:39
 
Szkółkowicz
Szkółkowicz

Dołączył: 23 lis 2005, o 12:31
Skąd: RW
Posty: 49

Zobacz profil 
Jeśli byłaby w Empiku u mnie w mieście to good by było. Idziesz sobie bierzesz z półeczki i spokojnie czytasz na wygodnej kanapie, w tle słyszysz miłą muzykę jaką zapodają panowie ekspedienci :mrgreen: I co najważniejsze książkę czytasz nowiutką i masz dużo czasu heheh Jeśli jest taka godna uwagi, to pewnie po pierwszej stronie wypadało będzie ją kupic... :lol:

_________________
...::Stal Rz-óW na całe życie::...
QRWA WSTAWAĆ PIKNIKI IEBANE !!!!!!!!!!!!!!!

Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek


           
Post 4 gru 2005, o 23:27
 
Weteran
Weteran

Dołączył: 2 maja 2003, o 10:59
Skąd: Stadion Stali :)
Posty: 3564

Zobacz profil 
A czy ktos byłby skory pozyczyc jakas ksiazke ktora bedzie naprawde godna przeczytaniu? oczywiscie o tematyce zuzlowej :wink: Jesli tak to prosze o kontakt na priv :wink:

_________________
Obrazek

Wyjazdy:
Sezon 2009 - Rybnik,
Sezon 2008 - Toruń, Zielona Góra, Tarnów, Krosno, Tarnów, Gdańsk
Sezon 2007 - Tarnów,Częstochowa,Wrocław, Wrocław GP (Leszno), Torun,Krosno MDMP,Leszno,Tarnów, Wrocław
Sezon 2006 -Tarnów,Rybnik,Krosno,Wrocław
Sezon 2005 - Krosno,Tarnów,Rybnik,Ostrów,Lublin
Sezon 2004 - Tarnów,Krosno,Lublin,Gniezno,Gorzów,Czestochowa
Sezon 2003 - Debrecen, Chorzów


           
Post 4 gru 2005, o 23:33
 
Reprezentant kraju
Reprezentant kraju
Avatar użytkownika

Dołączył: 31 sty 2005, o 13:22
Posty: 559

Zobacz profil 
Nicki_Pedersen napisał(a):



Pidi napisał(a):
"Życie na torze"- Jan Delijweski- Poznań 1986

Historia wielkiego żużlowca i człowieka, Edwarda Jancarza.



posiadasz czy mozesz odsprzedac?


Jutro oddaje do biblioteki na Dąbrowskiego :tuptup: . Można wypożyczac.


           
Post 6 gru 2005, o 14:39
 
Legenda
Legenda
Avatar użytkownika

Dołączył: 21 kwi 2004, o 13:14
Skąd: Rzeszów
Posty: 6214

Zobacz profil 
Pidi napisał(a):
Nicki_Pedersen napisał(a):



Pidi napisał(a):
"Życie na torze"- Jan Delijweski- Poznań 1986

Historia wielkiego żużlowca i człowieka, Edwarda Jancarza.



posiadasz czy mozesz odsprzedac?


Jutro oddaje do biblioteki na Dąbrowskiego :tuptup: . Można wypożyczac.

Wypozyczylem... ;) Do tego ksiazka "Czarny Sport" W wolnych chwilach zabieram sie do lektury... ;)

_________________
Projektowanie Graficzne
Wieszaki na medale dla sportowców oraz biegaczy


           
Post 12 gru 2005, o 15:53
 
Legenda
Legenda

Dołączył: 16 gru 2002, o 20:07
Skąd: Rzeszów / Essen
Posty: 6942

Zobacz profil 
A mi listonosz dziś przyniósł "Granatowomarynarkowe zapiski" autorstwa Marka Wojaczka. Książka łącznie z fotkami ma 62 strony. Przeczytałem ją jednym tchem, tak mnie wciągneła. Naprawdę za tak małe pieniążki (15,50 już z wysyłką) opłaca się zamówić i mieć ją w domu na półce. Ja gorąco polecam...

Autro podzielił ją na 13 "działów" - licząc ze wstępem i notką biograficzną. Wojaczej opisuje wiele bardzo ciekawych sytuacji ze swojej kariery sędziego i nie tylko. Naprawdę warto przeczytać.

P.S Teraz czekam na Dirt Tracka :wink:


           
Post 12 gru 2005, o 18:30
 
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 14 cze 2005, o 00:34
Posty: 2957

Zobacz profil 
Wojaczek tam walnał jeden powazny bład - moze wiecej , ale jeszcze nie przygladnałem sie dobrze tej ksiazce - w opisywanym incydencie z Perem Jonssonem w Rzeszowie, to nie była jesien tylko wczesna wiosna. 2 kolejka w lany poniedziałęk i mecz Stal - Apator. polemizowałbym takze z autorem co do opisu całęj sytuacji. Per nie ociagał sie z podjezdzaniem pod tasme, anie nie kombibnował z ustawieniem motoru. spokojnie stał i czekał co wyczynia Petranov. arbiter wykluczył obydwoch za rzekome zbyt bliskie ustawienie sie wobec siebie i utrudnianie startu. po czym Per w zupelnej kosternacji zszedł z motocykla, zostawił go dokladnie w tym samytm miejscu gdzie przygotowany stał pod tasma i gestami rąk "zapraszał" Wojaczka aby opuscił wieżyczke i przekonał sie , ze Per jest ustawiony dobrze tzn obreb motocykla/kierwonicy nie wystaje poza jego pole startowe, tez mialem okazje lepiej to widziec niz Wojaczek. siedziałem na wyjsciu z 2 łuku. bardzo załowałem, ze Wojaczek nie dał sie przekonac. straciłem bowiem jedna okazje wiecej zobaczyc Pera w akcji. dodam , ze były to jedyne zawody na ktorych ogladałem Pera Jonssona na zywo :(

_________________
http://www.drozdmarketing.pl


           
Post 14 gru 2005, o 11:44
 Re: Wspaniała książka - Dirt Track - lata przedwojenne
Szkółkowicz
Szkółkowicz

Dołączył: 14 gru 2005, o 11:42
Posty: 1

Zobacz profil 
Nicki_Pedersen napisał(a):
dodam, ze miałem juz okazje przeczytac wiekszośc stron pozycji i książka naprawde jest ciekawa.
To ile przeczytałeś? Bo ma to być prawie 500-stronicowa publikacja :)


           
Post 14 gru 2005, o 17:09
 
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 14 cze 2005, o 00:34
Posty: 2957

Zobacz profil 
nie pametam ile, bo dostawałem dwa pliki około 100 stron, nie pamietam dobrze, i był to czysty tekst ,a domniemam , ze w tych 500 stron beda sie jeszcze miescic wyniki itd. wiec chyba nie mało. zaginaczu.

spoko ja ci tu jeszcze reklamuje , ty mnie zaginaj. dowal co tu jeszcze,

_________________
http://www.drozdmarketing.pl


           
Post 14 gru 2005, o 19:34
 
Szkółkowicz
Szkółkowicz

Dołączył: 14 lip 2004, o 15:17
Skąd: Rzeszów
Posty: 37

Zobacz profil 
Nicki_Pedersen napisał(a):
natomiast polecam - Speedway ponad wszystko, H. Jezierskiego. tez swietna lektura. poza tym jest mnostwo swietnych egzemplarzy angielskich autorstwa kilku autorytetow w dziedzinie historii speedwa'a jak: John Chaplin, Ron Hoare, Maurice Jones czy Peter Oakes.


Ja czytałem.
książka o karierze Zenona Plecha, ale jest w niej dużo dużo więcej. Bardzo dobra.

_________________
Czekam byle zewnetrznej sposobności, aby móc się zabić z samej nędzy duchowej


           
Post 16 gru 2005, o 02:18
 
Danish Power!
Danish Power!
Avatar użytkownika

Dołączył: 30 sty 2003, o 12:44
Skąd: Danishlandia
Posty: 9774

Zobacz profil 
Wczoraj mielismy rocznice, a nikt nawet nie wspomnial ;)

Dziennik Spedway Info napisał(a):
Najważniejsza rocznica

Sport żużlowy obfituje w wiele rocznic, jednak ta najważniejsza przypada dzisiaj. 15 grudnia to data, którą powinni znać wszyscy fani żużla. Dlaczego? Otóż, jak podaje "Speedway Mała Encyklopedia" Henryka Grzonki, 15 grudnia 1923 roku, czyli równo 82 lata temu, John Hoskins zorganizował wyścigi, które uznaje się za pierwsze zawody żużlowe na świecie! Odbyły się one na torze do wyścigów kłusaków o długości 536 m na terenie wystawy rolniczej we West Maitland. Rywalizacja ta zyskiwała z czasem w Australii coraz większą popularność. Na kontynent europejski "czarny sport" zawitał już 25 czerwca 1927 roku, a niespełna dwa lata później ruszyła w Anglii pierwsza na świecie liga żużlowa.

Naszemu ukochanemu speedway'owi życzymy 100lat!

_________________
"Jeżeli masz wszystko pod kontrolą, to znaczy ze jedziesz zbyt wolno."

Obrazek


           
Post 16 gru 2005, o 16:10
 
Legenda
Legenda
Avatar użytkownika

Dołączył: 21 kwi 2004, o 13:14
Skąd: Rzeszów
Posty: 6214

Zobacz profil 
Ja dzisiaj przeczytalem ksiazke "Zycie na torze" opisujace kariere Edwarda Jancarza... Zrozumialem jego fenomen, zrozumialem za co mu pomnik postawili... Ile ja bym dal, aby ogladac tamtejszy zuzel, Eddiego na torze... :roll: To musialobyc piekne... Te stadiony pekajace w szwach... Ci zawodnicy... Ah...

Eddi mial papiery na mistrza swiata i szkoda, ze nim nie zostal... Nawet nie wiedzialem jaka przepasc sprzetowa dzielila Polakow z innymi krajami... Teraz to calkiem inaczej wyglada... Polecam ta ksiazke kazdemu... Jeszcze sie mi w zyciu nie zdazylo bym z takim zaciekawieniem czytal jakakolwiek ksiazke... Praktycznie jednym tchem... Caly czas jestem naladowany ta ksiazka... :) Dowiedzialem sie rzeczy o ktorych nie mialem pojecia...

Teraz biore sie za ksiazke "Czarny Sport" Andrzeja Martynkina

Ma ktos moze jakies kasety, albo filmy zgrane na kompa z zuzlem z tamtych czasow?

_________________
Projektowanie Graficzne
Wieszaki na medale dla sportowców oraz biegaczy


           
Post 16 gru 2005, o 16:31
 
Solidny ligowiec
Solidny ligowiec
Avatar użytkownika

Dołączył: 5 lis 2003, o 13:18
Posty: 470

Zobacz profil 
To wez damon skopiuj kazda ze stron i wklej tu, to wszyscy poczytamy hehe :wariat:


           
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w temacie  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 111 gości


Narzędzia



Skocz do:  

Uprawnienia

Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

Original style by phpBBservice.nl & New Design style by ZeNaNLi