Nie bądź tylko Gapiem. Weź aktywny udział w dyskusji i zarejestruj się już teraz. Rejestracja

Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Następna strona

Odpowiedz w temacie

Sezon 2005- liga, turnieje, komentarze itp.


Rozmowy o sporcie żużlowym

Opcje      Szukaj
Post 2 kwi 2005, o 21:06
 Sezon 2005- liga, turnieje, komentarze itp.
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 19 mar 2004, o 14:50
Skąd: Rzeszów
Posty: 2715

Zobacz profil 
Zakladam temat, w którym moglibyśmy komentować rozgrywki ligowe w Polsce w tym sezonie. Na furum był już chyba taki temat dotyczący tamtego sezonu więc przydało by się zrobić takie coś na ten sezon. :wink:

W niedziele (jutro), być może odbędzie się inauguracja nowego sezonu żużlowego. W tym roku nadchodzi szereg zmian- tj. punkt bonusowy, krótsze przerwy dla zawodników, itp... Oby byly to zmiany na lepsze, oby w końcu poprawiły znacząco polski żużel.

1 kolejka E-ligi:

W.Gdańsk- P.Bydgoszcz
A.Wrocław- U.Leszno
W.Częstochowa- ZKŻ Z. Góra
A.Toruń- U.Tarnów

1 kolejna I ligi:

Stal Rzeszów- RKM Rybnik
K.Opole- KM Ostrów
S.Gorzów- GTŻ Grudziądz
KSŻ Krosno- TŻ Lublin

1 kolejka II ligi:

P.Piła- S.Gniezno
K.Rawicz- Równe
Lwów- Kraków
Łódź- Daugavpilis


Jeśli chodzi o mecze E-ligi, to wydaje mi się że pewniakami to zwycięstw w tej kolejce są Częstochowa i Wrocław. Mecze Torunia- Tarnowa i Gdańska z Bydgoszczą będą bardzo zacięte i ciekawe. Toruń co prawda jedzie u siebie, ale wydaje mi się że moze nie powstrzymać zespołu z Tarnowa. Podobnie będzie ze skazywanymi z góry przez wielu Gdańszczanami. Faworytem wg. mnie jest Bydgoszcz, ale każdy wie że ciężko wywozi sie punkty z Gdańska... Jeśli chodzi o 1 lige to Marma powinna sobie poradzic z ROWem bez problemów... oby :wink: Mysle że Opole jest jednak za słabe na zwycięstwo u siebie z Ostrowem, ale szanse zawsze mają, i miło by było gdyby na początku sezony urwali punkty Intarowi... :) Gorzów powinien sonie poradzić u siebie z GTŻ-tem mimo braku Lorama. Coś tam słyszałem ze ściągneli drugiego obcokrajowca, więc stawiam na ich zwycięstwo. No i został mecz Krosna z Lublinem... :) Myślę że KSŻ stać na zwycięstwo, ale jeśli przegrają już w pierwszym meczu z raczej słabym w tym sezonie TŻem to ciężko będzie im się już utrzymać. Krosno wzmocniene Ferianem i Wilkiem, może radzić sobie nie tak słabo jak myśli wielu... :) Tutaj kończe bo niestety nei znam dobrze realiów najniższej ligii więc nie chcę pisać głupot o tych meczach... :wink:

_________________
Obrazek


           
Post 3 kwi 2005, o 01:26
 
Legenda
Legenda
Avatar użytkownika

Dołączył: 29 sie 2004, o 11:25
Skąd: Sydney
Posty: 8388

Zobacz profil 
Poki co, wszystkie mecze zostaly odwolane.

http://www.pzm.pl/sporty.asp?ID2=&ID=&newsid=563

_________________
Regards from Sydney
Jasiek

It's ok to disagree with me. I cannot force you to be right


           
Post 5 kwi 2005, o 13:39
 
Szkółkowicz
Szkółkowicz
Avatar użytkownika

Dołączył: 19 mar 2003, o 12:19
Skąd: rzeszow
Posty: 33

Zobacz profil 
mam pytanie odnosnie elimniacji ME ktory mialy miec miejsce w czwartek w krakowie pisze mialy bo zapewne zostana odwolane jakby ktos mial jakies info na kiedy sa przelozone to prosze o napisanie


           
Post 5 kwi 2005, o 14:14
 
Legenda
Legenda
Avatar użytkownika

Dołączył: 15 lis 2004, o 11:51
Skąd: Rzeszovik
Posty: 5739

Zobacz profil 
lewy napisał(a):
mam pytanie odnosnie elimniacji ME ktory mialy miec miejsce w czwartek w krakowie pisze mialy bo zapewne zostana odwolane jakby ktos mial jakies info na kiedy sa przelozone to prosze o napisanie


zawody te zostały przesunięte na wtorek 12 kwietnia


           
Post 10 kwi 2005, o 21:29
 
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 19 mar 2004, o 14:50
Skąd: Rzeszów
Posty: 2715

Zobacz profil 
Cytuj:

E-liga
Budlex Polonia Bydgoszcz 50 : 40 Złomrex Włókniarz Częstochowa

ZKŻ Kronopol Zielona Góra 51 : 39 Lotos Gdańsk

Unia Leszno 51 : 39 Apator Adriana Toruń

Unia Tarnów 0 : 0 Atlas Wrocław przełożony na poniedziałek

1 liga

TŻ Sipma Lublin 33 : 57 Marma Polskie Folie Rzeszów

GTŻ Grudziądz 49 : 41 Kolejarz Opole

KM Intar Dartom Ostrów 51 : 39 Mars RTV AGD Gorzów

RKM Rybnik 67 : 23 KSŻ Krosno

2 liga

Wanda Kraków 32 : 57 TŻ Łódź

Fular Gniezno 66 : 24 Kolejarz Rawicz

Polonia Piła 33 : 56 Speedway Centr Daugavpils



za http://www.sportowefakty.pl

_________________
Obrazek


           
Post 10 kwi 2005, o 21:56
 
Solidny ligowiec
Solidny ligowiec
Avatar użytkownika

Dołączył: 31 maja 2004, o 08:27
Posty: 390

Zobacz profil 
Po tej kolejce zaskoczony jestem postawa paru zawodnikow: Rufarov 15pkt na 5 startow to byl chyba jego pierwszy polski mecz ligowy, Max rowniez komplet balem sie o niego bo ostatnie wyniki w angli nie zapowiadaly na to co dzis wyjezdzil, Truminski widac ze nadal trzyma forme z koncowki bylego sezonu. A najwiekszym spoleniem byl dla mnie Ł. Szmid hahaha :lol: taka gwiazde z siebie zrobil w krosnie za zadne skarby nie chcial do rybnika i co pojechal na swoj znajomy tor do i wszyscy go objezdzali jak chcieli :lol: Rafal Wilk tez mial nie zaciekawy wystep 7pkt na 6 startow


           
Post 10 kwi 2005, o 23:06
 
Solidny ligowiec
Solidny ligowiec
Avatar użytkownika

Dołączył: 17 cze 2004, o 16:34
Posty: 397

Zobacz profil 
Myslalem ze Bydzia przegra bo ogladalem ten mecz. Jak by Ułamek wystepowal do konca meczu to zapewne CZewa by wygrala ale jednak sie tak nie stalo i Bydzia wygrala. Zaskoczylo mnie na samym poczatku jak strasznie zostawal z tylu i myslalem co sie z nim dzieje ale pozniej zaczol jezdzic bardzo dobrze. Co do meczu Zielonki z Gdanskiem to myslalem ze wynik bedzie bardziej wyrownany. Najbardziej w Gdansku to zawiodl Kłopot i Kostek. Spodziewalem sie ze kostek zdobedzie z 10. Leszno chociarz bez Dobruckiego poradzilo sobie z Toruniem. Torun nie ma zbyt mocnego skladu w tym sezonie. Mecz Grudziadz Opole. Myslalem ze Grudziadz wygra o wiele wiekszym wynikiem. Ostorow z Gorzowem to zaskoczyla mnie jazda Dyma. A tak to obstawialem ze Otrow wygra na wlasnym torze. Nie bylo zadnej niespodzianki. Rybnik - Krosno. Pogrom. Szkoda slow. Mam nadzieje ze Krosnianie w nastepnych meczach pojada lepiej i utrzymaja sie w 1 lidze.


           
Post 11 kwi 2005, o 01:26
 
Legenda
Legenda
Avatar użytkownika

Dołączył: 29 sie 2004, o 11:25
Skąd: Sydney
Posty: 8388

Zobacz profil 
Cytuj:
Rufarov


:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Gafurov (bo zapewne o niego chodzi) juz startowal
w Polsce bodajze w Rawiczu i w jakims meczu
zdobyl bodajze 6 punktow w 5 biegach.

A tak w ogole, to patrzac na wyniki Krosna mam watpliwosci,
czy ta druzyna wygra w ogole jakikolwiek mecz w tym sezonie...

_________________
Regards from Sydney
Jasiek

It's ok to disagree with me. I cannot force you to be right


           
Post 11 kwi 2005, o 02:02
 
Senior
Senior
Avatar użytkownika

Dołączył: 3 mar 2004, o 04:25
Skąd: Chicago (Strzyzow)
Posty: 339

Zobacz profil 
A co jest nagorsze to ze Ostrow bedzie wymiatal w tym sezonie. Niewiem czy damy rade z nimi wygrac, u siebie raczej tak ale boje sie ze u nich mozemy pszegrac wiecej nisz wygrac u siebie :roll: :roll: wskoczy Wegrzyk za Pietrzyka albo Dyma i slabych pkt w druzynie raczej nie bedzie a wiec czarno to widze


           
Post 11 kwi 2005, o 11:02
 


western napisał(a):
A co jest nagorsze to ze Ostrow bedzie wymiatal w tym sezonie. Niewiem czy damy rade z nimi wygrac, u siebie raczej tak ale boje sie ze u nich mozemy pszegrac wiecej nisz wygrac u siebie :roll: :roll: wskoczy Wegrzyk za Pietrzyka albo Dyma i slabych pkt w druzynie raczej nie bedzie a wiec czarno to widze


Spokojnie, to dopiero pierwsze mecze. Chyba nikt nie mial watpliwosci, ze zuzlowcy z Ostrowa beda chlopcami do bicia ;) Mysle, ze to Gorzow nie jest az taki mocny :
- Hlib jakby poczynik krok wstecz, podobno przytyl ;)
- Flis, od dluzszego czasu twierdzilem, ze to nie bedzie ich mocny punkt
- NIe ma Lorama, a Bjere mimo wsyztsko to nie ta sama polka
- Rajkowski i Brzozowski to nie jest para, ktora szczegolnie na wyjazdach moglaby walczyc z najlpeszymi 8-)

O faktycznej sile Ostrowa - tak samo jak naszej - przekonamy sie w najblizszych meczach 8-)


           
Post 11 kwi 2005, o 12:58
 
Solidny ligowiec
Solidny ligowiec
Avatar użytkownika

Dołączył: 31 maja 2004, o 08:27
Posty: 390

Zobacz profil 
Jasiek napisał(a):
Cytuj:
Rufarov


:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Gafurov (bo zapewne o niego chodzi) juz startowal
w Polsce bodajze w Rawiczu i w jakims meczu
zdobyl bodajze 6 punktow w 5 biegach.

A tak w ogole, to patrzac na wyniki Krosna mam watpliwosci,
czy ta druzyna wygra w ogole jakikolwiek mecz w tym sezonie...




Spoko Spoko KANGUPYCHOTKO poprostu pomyliły mi sie klawisze a Ty odrazu musisz szydzic


           
Post 11 kwi 2005, o 21:15
 
Solidny ligowiec
Solidny ligowiec
Avatar użytkownika

Dołączył: 17 cze 2004, o 16:34
Posty: 397

Zobacz profil 
Unia Tarnów : Atlas Wrocław 58 : 31

Nie spodziewalem sie ze Tarnowianie wygraja tak wysoko z Wrockiem. W Tarnowie praktycznie wszyscy sie dobrze spisywali po za Grzegorzem Rempala ktory zdobyl az 1 punkt. A we Wrocku to szkoda gadac. Myslalem ze Wrocek przynajmniej zdobedzie z 38 albo z 40 a im ledwie udalo sie wyjsc z 30. Ale zobaczymy jak Wrocek bedzie sie spisywal w nastepnych meczach.


           
Post 11 kwi 2005, o 21:29
 
Uczestnik GP
Uczestnik GP

Dołączył: 17 kwi 2003, o 20:27
Skąd: Rzeszów
Posty: 1754

Zobacz profil 
Co do Ostrowa to dziś oglądałem ich mecz. I musze powiedziec, że jestem pod wrażeniem :shock: NIe mowie o jezdzie Ogora, czy Karlssona, bo tego mozna bylo sie spodziewac, ale Szczepaniak i Dym... Jednym zdaniem, bedzie ciezko z Ostrowem... Smiem twierdzic ze ciezej jak z Gorzowem...


           
Post 11 kwi 2005, o 22:03
 
Legenda
Legenda
Avatar użytkownika

Dołączył: 21 kwi 2004, o 13:14
Skąd: Rzeszów
Posty: 6214

Zobacz profil 
krzysiek_f napisał(a):
Ostrowem... Smiem twierdzic ze ciezej jak z Gorzowem...

Dokladnie takie samo wrazenie odnioslem po tym co widzialem...

Ostrow moze wiecej w tym sezonie zawojowac niz Gorzow, gdzie Paluch, Łukaszewski i Flis najlepsze lata maja za soba, a obcokrajowiec z postaci Bjerrego to zaden obcokrajowiec...

Duze wrazenie na mnie wywarli wspomniani przez Krzysia :D Szczepaniak oraz Dym... Moze to tylko przypadek, ale jezeli nie to jest sie czego bac... ;) Zeby Dym czasem po tych startach w Anglii drugiej swojej mlodosci nie przezywal... :) Do tego Karlsson wsparty Pietrzykiem i Ogorem... Jedynym slabym punktem tej druzyny wydaja sie byc juniorzy... Nalezy jeszcze pamietac, ze Ostrow dysponuje Wegrzykiem, a ten potrafi jezdzic o czym przekonalismy sie juz nie raz...

Zobaczymy jak bedzie po kilku meczach, ale po tym co dzis ogladalem to Gorzow wcale nie jest taki mocny jakby sie moglo wydawac...

Duzo bardziej boje sie wspomnianego wczesniej KM'u oraz Rybnika... Sezon zapowiada sie ciekawie, ale mam nadzieje, ze sprzetowo rozjedziemy wszystkich... :P

_________________
Projektowanie Graficzne
Wieszaki na medale dla sportowców oraz biegaczy


Ostatnio edytowano 11 kwi 2005, o 22:06 przez Damon, łącznie edytowano 1 raz

           
Post 11 kwi 2005, o 22:05
 
Legenda
Legenda

Dołączył: 30 kwi 2003, o 21:45
Posty: 4403

Zobacz profil 
a mi sie dzis podobał 3 bieg...jak Karlsson wział dwóch na ostatnim wirazu i z 5-1 dla Gorzowa zrobiło sie 3-3 :D jakby cos takiego nam sie zdarzylo, bym sie załamał kompletnie :wink:

_________________
Obrazek

https://www.youtube.com/watch?v=hnxX-li ... yczekUwagi


           
Post 11 kwi 2005, o 22:20
 
Solidny ligowiec
Solidny ligowiec
Avatar użytkownika

Dołączył: 23 lis 2002, o 00:11
Skąd: Rzeszów
Posty: 434

Zobacz profil 
Byłem dziś na meczu w Tarnowie i szczerze mówiąc zaskoczyła mnie słaba postawa Wrocławian. To że Tarnów był zdecydowanym faworytem tego meczu nie ulegało od początku wąpliwości, ale spodziewałem sie jednak bardziej wyrównanej walki. Z taka jazdą bedzie im ciężko walczyc na wyjazdach, a może i u siebie? Miskowiak i gapiński, którzy w poprzednim sezonie byli rewelacją spisywali się poniżej oczekiwań. Nie błyszczał teżHampel i Andersen. Młodzieżowcy - słabiutko! Co do Tarnowian to dysponowali oni szybkimi motorami i większość z nich wykazała sie dobrym przygotowaniem do sezonu. Rickardsson i Gollob robili co chcieli. Grzesiek Rempała popełnił chyba błąd zostając w ekstralidze. Mógł pójść do Wandy, gdzie byłby podstawowym zawodnikiem, a tak męczył sie dzisiaj niemiłosiernie i przeszkadzał na torze młodszemu bratu.
Nie wiem czy Wrocław jest tak beznadziejny czy unia tak silna, nastepne mecze z pewnością dadza odpowiedź na to pytanie.
P. S.
Nadmuchiwane bandy sa spoko, chociaz nikt nie musiał si,ę z nimi zapoznać. :) Oby jak najszybciej pojawiły sie na wszystkich stadionach.

_________________
14 lipca 2006 r. 71:18 :)


           
Post 11 kwi 2005, o 22:30
 
Uczestnik GP
Uczestnik GP

Dołączył: 30 sie 2004, o 21:15
Skąd: H 69
Posty: 1558

Zobacz profil 
Cytuj:
Grzesiek Rempała popełnił chyba błąd zostając w ekstralidze. Mógł pójść do Wandy, gdzie byłby podstawowym zawodnikiem, a tak męczył sie dzisiaj niemiłosiernie i przeszkadzał na torze młodszemu bratu.


Gdyby nie zostawili Grzesia to Marcin by tam niepozostał :P Z nimi jest tak ja z Gollobami dostajesz w pakiecie 1+1 .

Tomek + Jacek i Marcin + Grześ :P

P.S to jego sprawa gdzie został ma chłopak pecha bo sama jazda na chleb niezarobi. :wink:

_________________
Obrazek
MPF-Marma Psycho Fans


           
Post 11 kwi 2005, o 23:17
 
Reprezentant kraju
Reprezentant kraju
Avatar użytkownika

Dołączył: 25 kwi 2003, o 12:07
Skąd: Rzeszów
Posty: 745

Zobacz profil 
Czytając wypowiedzi na forum, daje się zauważyć obawa przed Rybnikiem. Ja uważam że ta drużyna kto wie czego nie pokaże, będą solidnymi wyrobnikami, z drobnymi przebłyskami, rozkręcą się z czasem sezonu, ale ligi moim zdaniem nie zawojują.
Oglądałem dziś na Pulsie mecz Ostrów - Gorzów i muszę przyznać że w Ostrowie stworzono naprawdę silny zespół. Wydaje mi się że ciężko byłoby nam walczyć na ich torze, ale na razie jest za wcześnie na takie dywagacje, wszak teamy mają za sobą zaledwie po jednym meczu. Zaskakuje mnie dyspozycja Szczepaniaka, to jest kolejny zawodnik, który nic nie pokazując jako junior, po przejściu do grona seniorów zaczyna notować dobre wyniki (vide Jurczyński, Pietraszko). Co do Dyma to spodziewałem się po nim takiej postawy, nareszcie jeździ tak, jak jeździł kilka lat temu, reprezentując klub z Rawicza. Widać że liga angielska dobrze się mu przysłużyła.
Co do drużyny gorzowskiej, już w okresie zimowym zaczęto nagle mówić o nich, jako faworytach lig, mimo że nie wzmocnili się wtedy żadnym zawodnikiem. Dopiero później doszli Loram i Łukaszewski. Team ten bedzie groźny na swoim torze oraz w Rzeszowie :P, gdzie groźny będzie Hlib. Jednak gorzowianie mają duże dziury w składzie, które raczej nie wzniosą się ponad prezentowany poziom (Flis, Łukaszewski). Juniorzy się rozwijają, ale optimum ich formy przyjdzie dopiero gdzieś w lipcu. Stal Gorzów posiada trenera Chomskiego znakomitego taktyka, który z wielopunktowej straty potrafi doprowadzić do remisu w meczu. Jednak jak już mówiłem, na razie Mars ma zbyt duże dziury w składzie, by liderowac lidze. Dopiero przyjście seniora (Pecyna) może zmienić coś w tej kwestii.
Podsumowując, wydaje mi się że walka o awans rozegra się między Intarem a Marmą. W tej chwili obie drużyny jeżdżą dobrze, ale ja jak zwykle boję się o postawę naszych, dlatego na koniec rundy zasadniczej postawię na Ostrów, by móc się później mile zaskoczyć. Drużyny posiadają najlepszych zawodników ligi braci Szwedów :P Myślę że choć Okularnik jest bardziej objeżdżony po polskiej lidze, to jego brat Majkel (jak mawia redaktor W. Błażejewski :wink: ) okaże się najlepszy w klasyfikacji indywidualnej pod względem średniej biegowej.


           
Post 17 kwi 2005, o 19:37
 
Solidny ligowiec
Solidny ligowiec
Avatar użytkownika

Dołączył: 17 cze 2004, o 16:34
Posty: 397

Zobacz profil 
Cytuj:
Ekstraliga

Apator Adriana Toruń 53 : 36 Budlex Polonia Bydgoszcz

Złomrex Włókniarz Częstochowa 52 : 38 Unia Leszno

Atlas Wrocław 46 : 44 Lotos Gdańsk

Unia Tarnów 61 : 29 ZKŻ Kronopol Zielona Góra

I Liga

Mars RTV AGD Gorzów 47 : 43 RKM Rybnik

Kolejarz Opole 35 : 55 Marma Polskie Folie Rzeszów

TŻ Sipma Lublin 45 : 45 GTŻ Grudziądz

KSŻ Krosno 41 : 49 Intar Dartom Ostrów

II Liga

Kolejarz Rawicz 59 : 31 Polonia Piła

TŻ Łódź 40 : 50 Fular Gniezno

Wanda Kraków 26 : 63 Ukraina Równe


za http://www.sportowefakty.pl


           
Post 18 kwi 2005, o 17:59
 
Solidny ligowiec
Solidny ligowiec
Avatar użytkownika

Dołączył: 16 sty 2003, o 19:38
Skąd: Rzeszów??? ;-)
Posty: 479

Zobacz profil 
cytat:
Czytając wypowiedzi na forum, daje się zauważyć obawa przed Rybnikiem. Ja uważam że ta drużyna kto wie czego nie pokaże, będą solidnymi wyrobnikami, z drobnymi przebłyskami, rozkręcą się z czasem sezonu, ale ligi moim zdaniem nie zawojują.

To sie jeszcze zastanow nad tym Kasper i nad Ostrowem rowniez.

wczoraj bylem w Tarnowie na meczu z ZG i mimo wysokiego wyniku meczyk palce lizac. Ricko niesamowity, szarze Tomasza, no i dwojka mlodych Kolodziej - Rempala - prezentuja fantastyczny speedway.

w Tarnwoie nparwde pachnie wielkim zużlem i parwdziwy kibic-koneser, na pewno nie odmowi sobie kilka wizyt na tym stadionie w ciagu sezonu. goraco polecam. mecz z czewa zapowiada sie na kolejna zuzlowa bitwe :wink:

szkoda ze nie bylo Nickiego, czekalem na ten mecz 2 miechy :cry: trudno sie mowi.

_________________
http://www.nickipedersen.com/files/html/index_uk.html


Power w opałach, i swietne zdjecia Jarka Pabijana. Ten facet nie ciuła punktow, dlatego i sam lezy, ale wiem...idioten-test itd.


           
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w temacie  [ Posty: 260 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 147 gości


Narzędzia



Skocz do:  

Uprawnienia

Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

Original style by phpBBservice.nl & New Design style by ZeNaNLi