Nie bądź tylko Gapiem. Weź aktywny udział w dyskusji i zarejestruj się już teraz. Rejestracja


Odpowiedz w temacie

Za duży do manufaktury -A. Świet(n)y Rusko


Rozmowy o sporcie żużlowym

Opcje      Szukaj
Post 13 gru 2005, o 23:00
 Za duży do manufaktury -A. Świet(n)y Rusko
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 14 cze 2005, o 00:34
Posty: 2957

Zobacz profil 
ZA DUŻY DO MANUFAKTURY ZA DUŻY DO MANUFAKTURY


Sie porobiło! Andrzej Rusko od lat 90. kojarzony z wrocławskim i polskim żużlem wypiął się na czarny sport i został prezesem piłkarskiej Ekstraklasy.


TŻ 51

Sie porobiło! Andrzej Rusko od lat 90. kojarzony z wrocławskim i polskim żużlem wypiął się na czarny sport i został prezesem piłkarskiej Ekstraklasy. Mnie to nie dziwi. Ludzie z talentami i ambicjami przecież uciekają z wiochy do miasta. W tym wypadku Rusko zostawił manufakturę, jaką jest żużel i przeniósł się do wielkiego sportu. Tam czekają na niego prawdziwe wyzwania. Już sporo lat temu na łamach ,,Tygodnika Żużlowego" pisałem, że Rusko ma łeb jak sklep, że to facet z górnej półki biznesowej i ze swoimi szerokimi horyzontami nie pasuje do jednosekcyjnego
klubiku żużlowego czy nawet do Głównej Komedii Sportu Żużlowego, gdzie kilku facetów, choć wbiło sięw granatowe
marynarki, to jednak nie potrafiło mentalnie wyjść z zaścianka i zobaczyć czegoś poza swoimi partykularnymimałymi interesikami.


cytat: Tygodnik żuzlowy, wkleiłem ze strony internetowej, nie wiem kto pisał te wypociny. wczesniej dyżurnym błąznem króla był Ś.P. Staniewicz. moze Jażwiecki???? stawiam ze Tygodnikowy Zbyszko z Bogdańca

ciekaw jestem Waszych opinii na temat Andrzeja Rusko i skomentowania faktu, ze odszedl z zuzla, to dobrze czy żle??????



ostatnio bywałem we Wrocku i uciałem sobie pogawedkę z byłym działączem Wrocka, głowa boli, co mozna było sie nasłuchac. sam juz nie wiem gdzie leży prawda, ale jedno moge powiedziec - sympatykiem tego pana nie jestem. krzyz mu na droge.

_________________
http://www.drozdmarketing.pl


           
Post 13 gru 2005, o 23:07
 
Uczestnik GP
Uczestnik GP

Dołączył: 30 sie 2004, o 21:15
Skąd: H 69
Posty: 1558

Zobacz profil 
Jesli chodzi o Ruska :P to wm "sprzedał" Atlas na rzecz kasy z ekstraklasy. KOncepcja jego składu raczej mu chyba niewyszła a i z organizacją GP też były czy nadal sa jakieś wałki związane niejako z Ruską. Uciekł jak szczór z tonącego okretu...może to i mocne słowa z moich ust ale takie śa moje osobiste odczucia ne tamat tego pana. On za dużo chce osiągnąc jak najmniejszym kosztem lub w jak najszybszym czasie a tak w polskim żużlu sie raczej nieda. rusko ma tez zostać prezesem zuzlowej zawodowej ligi jak zostanie powołana więc niewiem jak to z tym wszystkim będzie. Uwazam ze jest to strata dla Wrocławia bo facet ma łeb na karku a teraz...Czas pokaże czy to wyjdzie na dobre czy złe Wrocławskiemu klubowi.

Pozdrawiam

_________________
Obrazek
MPF-Marma Psycho Fans


           
Post 13 gru 2005, o 23:14
 Re: Za duży do manufaktury -A. Świet(n)y Rusko
Danish Power!
Danish Power!
Avatar użytkownika

Dołączył: 30 sty 2003, o 12:44
Skąd: Danishlandia
Posty: 9774

Zobacz profil 
Nicki_Pedersen napisał(a):
cytat: Tygodnik żuzlowy, wkleiłem ze strony internetowej, nie wiem kto pisał te wypociny. wczesniej dyżurnym błąznem króla był Ś.P. Staniewicz. moze Jażwiecki???? stawiam ze Tygodnikowy Zbyszko z Bogdańca

To juz nie pamietasz kto wymyslil hasla: "glowna komedia sportu zuzlowego" i "granatowomarynarkowi"? no - mysle, ze juz wiesz. po kilku latach powrocil do sportu zuzlowego i wlasnie w nowym numerze TZ sa jego pierwsze po latach artykuly, w tym rowniez ten zacytowany przez Ciebie. Mi osobiscie sie podobaja, pisze dosyc ostro, a jednoczesnie smiesznie :)

_________________
"Jeżeli masz wszystko pod kontrolą, to znaczy ze jedziesz zbyt wolno."

Obrazek


           
Post 13 gru 2005, o 23:15
 
Legenda
Legenda
Avatar użytkownika

Dołączył: 29 sie 2004, o 11:25
Skąd: Sydney
Posty: 8385

Zobacz profil 
Drozdziku, jak dla mnie to autorem tego tekstu jest Bartlomiej Czekanski (zwlaszcza
ci granatowomarynarkowi to jego tekst).

Cytuj:
ciekaw jestem Waszych opinii na temat Andrzeja Rusko i skomentowania faktu, ze
odszedl z zuzla, to dobrze czy żle??????


Jak zawsze sa plusy i minusy takiego obrotu sprawy. Czlowiek, ktory byl swietny jako
prezes WTS-u i bardzo kontrowersyjny jako dzialacz GKSZ, poniewaz prywatne sprawy
swojego klubu przekladal ponad interes calego zuzla. Czy byl zly, czy dobry? Nie potrafie
na to odpowiedziec. Jak pokazuje przyklad Marka Karwana, Rufina Sokolowskiego,
Andrzeja Haehne, Jerzego Kaczmarka - kontrowersyjnych osob w polskim zuzlu jest pod
dostatkiem... Po prostu taka jest Polska i on byl takim typowym polskim cwaniaczkiem.

P. S. Staniewicz nie zyje?

_________________
Regards from Sydney
Jasiek

It's ok to disagree with me. I cannot force you to be right


           
Post 13 gru 2005, o 23:23
 
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 14 cze 2005, o 00:34
Posty: 2957

Zobacz profil 
oczywiście przeszło mi przez myśl, ze mogłby byc to popularny niegdys autor felietonow - DonBartolo. bardzo lubiłem Bartka. niestety tez gdy przyszło opisywac cos na temat jego Sparty nie był obiektywny, ale ile on potrafil wlac w moje serce nadzieji na temat Tomka Golloba.........oj duzo........duzo

fakt ze pojawil sie Bartek akurat w tym momencie dla mnie oznacza jedno. Andrzej poprosił go o działanie we Wrocku, a przy okazji pisanie w andrzejowskiej gazecie. trza na chleb zarabiac i tu rozumiem Bartka. tylko po ch... tak obraza ten piekny sport kosztem takiego dupka to nie wiem.

_________________
http://www.drozdmarketing.pl


Ostatnio edytowano 13 gru 2005, o 23:33 przez Redaktor, łącznie edytowano 1 raz

           
Post 13 gru 2005, o 23:26
 
Danish Power!
Danish Power!
Avatar użytkownika

Dołączył: 30 sty 2003, o 12:44
Skąd: Danishlandia
Posty: 9774

Zobacz profil 
Jasiek napisał(a):
P. S. Staniewicz nie zyje?

Tak, zmarl okolo miesiaca - dwa temu.

_________________
"Jeżeli masz wszystko pod kontrolą, to znaczy ze jedziesz zbyt wolno."

Obrazek


           
Post 14 gru 2005, o 13:37
 
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 1 sie 2004, o 14:43
Skąd: Dampf Kraft Wagen
Posty: 2285

Zobacz profil 
Rusko - przede wszystkim był pomysłodawcą wielu przedsięwzięć regulaminowych. Mniejsza o to czy wszystkie były dobre, ale znaczna większość z nich - moim zdaniem - nie! Lecz mimo to - był! Można było te Jego pomysły jakoś usprawnić, "przerobić" tak aby dobrze służyły naszemu żużlowi. Te złe, które zostały wprowadzone, obciążają nie tylko Ruskę, ale przede wszystkim GKSŻ. Ja uważam że jednak będzie Go trochę brakować, przynajmniej w sezonie '06, a w kolejnych - ktoś gGo "godnie" zastąpi! Reasumując: czy to dobrze że odszedł, czy źle??? 50/50.

_________________
“Posłuchaj, synu. Jest takie coś, co nazywa się honorem. Jeżeli będziesz miał z kimś do czynienia, mów mu prawdę, a wtedy i on będzie musiał powiedzieć ci prawdę, chyba że jest człowiekiem bez honoru. Opiekuj się innymi tak, jakbyś chciał, żeby oni tobą się opiekowali. A jeśli ktoś nie ma honoru, unikaj jego towarzystwa, bo w przeciwnym razie sam nie pozostaniesz bez skazy. Pamiętaj, ludzie dzielą się na tych, którzy mają honor, i tych, którzy go nie mają."


           
Post 14 gru 2005, o 13:49
 
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 28 sty 2005, o 03:28
Skąd: Jackrabbit Slim
Posty: 1971

Zobacz profil 
Ruskę można lubić, lub nie...

Jednak nie można odsądzać go od czci i wiary tylko dlatego, że zmienił pracę.
Dla speedwaya w Polsce, nie tylko WTS, zrobił wiele. Imprezy GP, IMP, ZK - to wydarzenia, które p. Andrzej w dużej mierze współorganizował.

Co do WTS, co by nie mówić - wielkość klubu z Wrocławia, sukcesy to p. Andrzej w dużej mierze. Pamiętam, odszedł jakiś czas po śmierci Nieścieruka zostawiając fotel prezesa pewnej pani. Ale wrócił. Zawsze był blisko.

To głupie - kiedy usłyszałem, że został szefem Pomarańczowej Ekstra Klasy (sic!) pomyślałem, że to pomyłka, dziennikarski chochlik. A jednak nie... Drugie uczucie - zawód. Jak zdradzona żona...

Po kilku dniach jednak stwierdziłem, że czemu nie? I dużo racji ma Bart Czekański (jeśli to on) , że skopana skórzana daje (niestety) dużo większą kasę i możliwości.

Więc... Powodzenia El Ruscco!

_________________
www.facebook.com/004band


           
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości


Narzędzia



Skocz do:  

Uprawnienia

Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

Original style by phpBBservice.nl & New Design style by ZeNaNLi