Nie bądź tylko Gapiem. Weź aktywny udział w dyskusji i zarejestruj się już teraz. Rejestracja

Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Odpowiedz w temacie

Polską ligę zalewają słabeusze z całej Europy - wasze opinie


Rozmowy o sporcie żużlowym

Opcje      Szukaj
Post 5 sty 2006, o 12:06
 
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 16 gru 2003, o 13:30
Posty: 2505

Zobacz profil 
Jasiek napisał(a):
Jak typowy Polak lubisz sie po prostu postawic i tyle. :P A tak swoja
droga, to masz racje z tymi Niemcami, jesli nie otwarli rynku pracy dla
Polakow od razu, to przynajmniej powinni zrobic ludzkie przepisy w kwestii
tyvh firm. Ja rozumiem, ze z punktu widzenia Niemca, Slowianin to cos
gorszego, ale postepuja nielogicznie, bo takie kraje jak Anglia,
Australia, USA od lat napedzaja swoja koniukture na "gorszych" Azjatach.


to nie chodzi o postawienie sie. nie mozna kazdej decyzji tlumaczyc wymog uni. to chyba jest racjonalny argument?

_________________
"Nie mój cyrk, nie moje małpy",


           
Post 5 sty 2006, o 12:08
 
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 16 gru 2003, o 13:30
Posty: 2505

Zobacz profil 
seewy napisał(a):
Cytuj:
gdzie masz tak naprawde otwarte te granice? w zuzlu? gdzie jeszcze? jesli tak oni otwarli to jedz do niemiec zalozyc tam firme ...wowczas udowodnisz ze oni sie otwarli


No i znowu Pablo mijasz się z prawdą...
Po pierwsze - w UK i Irlandii możesz pracować bez ograniczeń (jak było przed wejściem do Unii pamiętasz??). Teraz wszyscy się cieszą - nowi członkowie Unii - mogą zarobić "in pounds" - królowa E. - budżet wzrósł o kilkanaście milionów funtów poprzez odprowadzany podatek przez "nowych" europejczyków.

Po drugie - akurat w Niemczech założyć własną firmę to najlepszy sposób na pracę na tamtym terenie. Wiem co mówię, bo dwóch bliskich znajomych takie firmy właśnie ma. Otworzą rynek szerzej - ale przypominam - jesteśmy w okresie przejściowym.

Po trzecie - a propos otwarcia rynku żużlowego pisałem wyżej.

Po czwarte - że występują błędy, nadużycia i patologie - też pisałem wyżej.

Przykro mi Paulo, bez urazy, ale prezentujesz trochę zaściankowe myślenie...


hohoho ale nawymieniales tych krajow :D "UK i Irlandii"

_________________
"Nie mój cyrk, nie moje małpy",


           
Post 5 sty 2006, o 12:14
 
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 28 sty 2005, o 03:28
Skąd: Jackrabbit Slim
Posty: 1971

Zobacz profil 
Cytuj:
hohoho ale nawymieniales tych krajow Very Happy "UK i Irlandii"


To tylko przykład... Niżej piszę, że jesteśmy w trakcie okresu przejściowego stąd różne kraje w różny sposób podeszły do tematu.

My także w wielu dziedzinach mamy okresy przejściowe - rolnictwo, kolej (do tego roku także żużel :D )

Jak już ktoś powiedział - nie od razu Kraków zbudowano...

_________________
www.facebook.com/004band


           
Post 5 sty 2006, o 12:20
 
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 16 gru 2003, o 13:30
Posty: 2505

Zobacz profil 
Cytuj:
Po pierwsze - w UK i Irlandii możesz pracować bez ograniczeń (jak było przed wejściem do Unii pamiętasz??). Teraz wszyscy się cieszą - nowi członkowie Unii - mogą zarobić "in pounds" - królowa E. - budżet wzrósł o kilkanaście milionów funtów poprzez odprowadzany podatek przez "nowych" europejczyków.


to chyba jest oczywiste wiec po co to pisales?

Cytuj:
Po drugie - akurat w Niemczech założyć własną firmę to najlepszy sposób na pracę na tamtym terenie
moze i najlepszy sposob ale czy idealny? mi sa znane przypadki gnebienia polskich firm w niemczech.

Cytuj:
Po trzecie - a propos otwarcia rynku żużlowego pisałem wyżej.

to ja napisze pod spodem :)

cale to zamieszanie z otwarciem rynku mozna bylo zalatwic w zupelnie inny sposob, bardziej cywilizowany i bez zbednych emocji. stalo sie jak sie stalo i nic na to nie poradzimy. uwazam tylko ze glowny argument "bo taki wymog uni" jest idiotyczny. dlaczego? bo mozna bylo np otworzyc rynek zuzlowy, wprowadzic KSM(lub inne sztuczki), tak aby chronic naszych mlodych zuzlowcow. no ale przeciez taki byl wymog uni ze nie mozna bylo tego wprowadzic.

_________________
"Nie mój cyrk, nie moje małpy",


           
Post 5 sty 2006, o 12:33
 
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 28 sty 2005, o 03:28
Skąd: Jackrabbit Slim
Posty: 1971

Zobacz profil 
A ten swoje...

Oczywiście, że oczywiste. Dla mnie tak. Ale dla takich jak Ty, którzy kwestionują następstwa rozszerzenia UE nie całkiem widać...

Cytuj:
mi sa znane przypadki gnebienia polskich firm w niemczech.


Przypadki chodzą po ludziach. i to m. in. są te patologie, o których pisałem. Ale to NIE JEST standard, tylko przypadki jak sam napisałeś.

Cytuj:
cale to zamieszanie z otwarciem rynku mozna bylo zalatwic w zupelnie inny sposob, bardziej cywilizowany i bez zbednych emocji.


W pełni się zgadzam :wink:

Cytuj:
uwazam tylko ze glowny argument "bo taki wymog uni" jest idiotyczny.


To jest tylko jeden z argumentów. Ale nawet gdyby był jedynym (a tak nie jest) to i tak jest POWAŻNYM i DECYDUJĄCYM argumentem, skoro jesteśmy członkiem UE.

Cytuj:
bo mozna bylo np otworzyc rynek zuzlowy, wprowadzic KSM(lub inne sztuczki), tak aby chronic naszych mlodych zuzlowcow.


Ja (osobiście) jestem przeciwnikiem KSM-ów i "sztuczek". Wszystko powinien kształtować wolny rynek. Wszelkie "sztuczki" śmierdzą mi urawniłowką albo "polityką socjalną" PIS i LPR.

Tak czy owak dajmy sobie siana z tą dyskusją. Czas pokaże, że te zmiany wcale nie były złe. :wink:

_________________
www.facebook.com/004band


           
Post 5 sty 2006, o 12:48
 
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 16 gru 2003, o 13:30
Posty: 2505

Zobacz profil 
Cytuj:
Oczywiście, że oczywiste. Dla mnie tak. Ale dla takich jak Ty, którzy kwestionują następstwa rozszerzenia UE nie całkiem widać...

ciesze ze znasz lepiej moje poglady niz ja sam :D:D

osobiscie wolabym ogladac przecietnego polaka niz przecietnego zagranicznego. boje sie tylko jednego ze polacy nie dorosli do tego aby w przypadku identycznego "produktu"(polskie i zagraniczne) wybierac rodzimego jezdzca, dlatego uwazam ze czeka nas powodz ... marna zagraniczna powodz.

_________________
"Nie mój cyrk, nie moje małpy",


           
Post 5 sty 2006, o 13:19
 
Szkółkowicz
Szkółkowicz

Dołączył: 5 lip 2004, o 19:41
Posty: 30

Zobacz profil 
pablo napisał(a):
boje sie tylko jednego ze polacy nie dorosli do tego aby w przypadku identycznego "produktu"(polskie i zagraniczne) wybierac rodzimego jezdzca, dlatego uwazam ze czeka nas powodz ... marna zagraniczna powodz.


A co gdy masz do wyboru tańszego zawodnika zagranicznego i droższego od niego Polaka - obaj prezentują zbliżony poziom. Dla klubowego budżetu jednak lepiej jest wybrać obco.


           
Post 5 sty 2006, o 13:39
 
Legenda
Legenda
Avatar użytkownika

Dołączył: 29 sie 2004, o 11:25
Skąd: Sydney
Posty: 8377

Zobacz profil 
Cytuj:
A co gdy masz do wyboru tańszego zawodnika
zagranicznego i droższego od niego Polaka - obaj prezentują
zbliżony poziom. Dla klubowego budżetu jednak lepiej jest
wybrać obco.


W tak logicznym rozumowaniu przeszkadza mu jego zaslepienie
patriotyczne.

Tymczasem Polska jest slaba i zostanie po prostu przyparta
do muru przez silniejszych. Zawsze tak bylo, jest i bedzie.
Bo nie umie uderzyc w rynek, zaoferowac czegos lepszego
i tanszego. Polscy zuzlowcy to gwiazdeczki, ktorzy nauczyli
sie brac niemala kase za prezentowana miernote. No to wlasnie
teraz naucza sie troszke spuszczac z tonu.

I BARDZO DOBRZE!!!

_________________
Regards from Sydney
Jasiek

It's ok to disagree with me. I cannot force you to be right


           
Post 5 sty 2006, o 13:55
 
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 16 gru 2003, o 13:30
Posty: 2505

Zobacz profil 
Cysu napisał(a):
pablo napisał(a):
boje sie tylko jednego ze polacy nie dorosli do tego aby w przypadku identycznego "produktu"(polskie i zagraniczne) wybierac rodzimego jezdzca, dlatego uwazam ze czeka nas powodz ... marna zagraniczna powodz.


A co gdy masz do wyboru tańszego zawodnika zagranicznego i droższego od niego Polaka - obaj prezentują zbliżony poziom. Dla klubowego budżetu jednak lepiej jest wybrać obco.


chyba wyraznie napisalem identycznego to znaczy identycznego pod kazdym wzgledem rowniez wymagan placowych !!!!

_________________
"Nie mój cyrk, nie moje małpy",


           
Post 5 sty 2006, o 13:58
 
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 28 sty 2005, o 03:28
Skąd: Jackrabbit Slim
Posty: 1971

Zobacz profil 
Cytuj:
Tymczasem Polska jest slaba i zostanie po prostu przyparta
do muru przez silniejszych. Zawsze tak bylo, jest i bedzie.
Bo nie umie uderzyc w rynek, zaoferowac czegos lepszego
i tanszego.


Ty chyba faktycznie wziąłeś się do roboty od początku stycznia, żeby w plebiscycie z rok zająć 1. miejsce w kontrowersji...

Nie będę po raz kolejny wdawał się w patriotyczne pyskówki. Na TEN temat z TOBĄ nie warto...

Odnośnie tego, że otwarcie rynku na obcokrajowców będzie owocne, pisałem nie raz. I w tym się zgadzamy.

_________________
www.facebook.com/004band


           
Post 5 sty 2006, o 14:03
 
Szkółkowicz
Szkółkowicz

Dołączył: 5 lip 2004, o 19:41
Posty: 30

Zobacz profil 
pablo napisał(a):
chyba wyraznie napisalem identycznego to znaczy identycznego pod kazdym wzgledem rowniez wymagan placowych !!!!


wtedy weźmie Polaka bo Polak może poczekać z wypłatą ale w rzeczywistości Polacy i zagraniczni prezentujący ten sam poziom sportowy mają zróżnicowane wymagania finansowe na niekorzyść naszych rodzimych zawodników.


           
Post 5 sty 2006, o 14:23
 
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 16 gru 2003, o 13:30
Posty: 2505

Zobacz profil 
Cysu napisał(a):
pablo napisał(a):
chyba wyraznie napisalem identycznego to znaczy identycznego pod kazdym wzgledem rowniez wymagan placowych !!!!


wtedy weźmie Polaka bo Polak może poczekać z wypłatą ale w rzeczywistości Polacy i zagraniczni prezentujący ten sam poziom sportowy mają zróżnicowane wymagania finansowe na niekorzyść naszych rodzimych zawodników.


to sie zgadza. jednak uwolnienie rynku powinno ich troche pogonic finansowo. czyz to nie jest absurd ze polak za podpiis dostaje okreslona kase? ilu z nich naprawde przygotowuje za te kase sprzet? ilu z nich buduje domy...kupuje samochody itp itd?
ktos kiedys mi powiedzial ze zuzlowiec zaczyna naprawde dobrze jezdzic jak wybuduje dom i go urzadzi :) ile w tym prawdy?

_________________
"Nie mój cyrk, nie moje małpy",


           
Post 5 sty 2006, o 14:31
 
Szkółkowicz
Szkółkowicz

Dołączył: 5 lip 2004, o 19:41
Posty: 30

Zobacz profil 
pablo napisał(a):
to sie zgadza. jednak uwolnienie rynku powinno ich troche pogonic finansowo. czyz to nie jest absurd ze polak za podpiis dostaje okreslona kase? ilu z nich naprawde przygotowuje za te kase sprzet? ilu z nich buduje domy...kupuje samochody itp itd?
ktos kiedys mi powiedzial ze zuzlowiec zaczyna naprawde dobrze jezdzic jak wybuduje dom i go urzadzi :) ile w tym prawdy?


Tak to jest absurd. Czasami zawodnicy chcą takie pieniądze za podpis, że głowa boli, a zagraniczny nie dość, że nie bierze za podpis to jeszcze nie trzeba się za wiele martwić jego treningami czyli kolejne koszty odpadają.
Wydaje mi się, że dopiero za rok Polacy zejdą z cenami do poziomu zagranicznych i wszystko się wyrówna.


           
Post 5 sty 2006, o 15:00
 
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 1 lut 2003, o 21:41
Skąd: Kraków || Leżajsk
Posty: 1876

Zobacz profil 
Problem odnośnie juniorów z polski i zagranicy jest taki, że zagranicznym nie trzeba przygotowywać sprzętu, więc są tańsi.


           
Post 5 sty 2006, o 15:02
 


A ciekawe co Wy byscie mowili, gdyby do naszego kraju przyjechali 'przyjaciele' za wschodu i zabrali Wam miejsca pracy. Tez byscie przyklasneli swoim szefom?! Powodzenia!


           
Post 5 sty 2006, o 16:53
 
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 18 gru 2005, o 18:23
Skąd: Rzeszów
Posty: 1250

Zobacz profil 
Lirasz napisał(a):
Problem odnośnie juniorów z polski i zagranicy jest taki, że zagranicznym nie trzeba przygotowywać sprzętu, więc są tańsi.

A właśnie ża nie Karpowovi na przyszł sezon stal będzie musiała zakupić conajmniej jeden nowy motor.

_________________
1960-1961-0000


           
Post 5 sty 2006, o 19:14
 
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 1 lut 2003, o 21:41
Skąd: Kraków || Leżajsk
Posty: 1876

Zobacz profil 
Hansi napisał(a):
Lirasz napisał(a):
Problem odnośnie juniorów z polski i zagranicy jest taki, że zagranicznym nie trzeba przygotowywać sprzętu, więc są tańsi.

A właśnie ża nie Karpowovi na przyszł sezon stal będzie musiała zakupić conajmniej jeden nowy motor.

Może tak, może nie. :roll: Jeśli tak będzie, to Karpow będzie jednym z nielicznych wyjątków... Może to dlatego, żeby Andriej miał na miejscu jeden motor na zawody młodzieżowe?


           
Post 5 sty 2006, o 21:08
 
Solidny ligowiec
Solidny ligowiec
Avatar użytkownika

Dołączył: 4 lut 2005, o 19:02
Posty: 457

Zobacz profil 
No cóż tak to sobie wymyśliły władze Polskiego żużla,że będą się wzorować na ligach Angielskiej i Szwedzkiej.Do tej pory w rozwoju naszych młodych zużlowców nie było nic niepokojącego.Od dziś może zaniknąć szkolenie młodzieży w Polsce no bo kto będzie chciał mieć w klubie jakiego chyrlaka jak można sobie kupić np.A.Karpova.Przecież do tej pory to Polska młodzież zdobywała IMŚJ (Kasprzak,Miśkowiak,Hampel,"Pepe",Dados,Kujawa...)od tego roku może się to zmienić.I byc może nie będzie w Polskiem żużlu więcej Hampelów i Miesiąców.

_________________
Obrazek


           
Post 21 sty 2006, o 16:40
 
Weteran
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył: 19 cze 2005, o 19:14
Skąd: Rzeszów
Posty: 3029

Zobacz profil 
No i mamy pierwszego Słowackiego żużlowca w historii Polskiej ligi :shock:
Vaculika szesnastolatka z Żarnovicy zatrudniła drużyna z Krosna.
Jak dla mnie jesli ten zawodnik bedzie reprezentował poziom wychowanka krosnieńskich wilków Krzyśka Bębna to już bedzie dobrze :lol:
Nie mam pojęcia czym kieruja sie kluby zatrudniając takich zawodników pokroju Vaculika,Krawczenki,Kollerta,Stichauera,Wortmanna i innych.
Teraz tylko czekać aż w naszej lidze pojawi sie pierwszy zawodnik z Rumunii,RPA czy ...Bangladeszu :lol:
Na sportowychfaktach.pl także ktoś pisał o tym że częśc klubów zupełnie nie patrzy na jakośc kontraktowanych zawodników i ich poziom lecz na ilośc.A wiadomo że ilośc nie zawsze przechodzi w jakośc.
To że ci zawodnicy sa tani nie znaczy ze trzeba na gwałt kontraktować pierwszego lepszego obcokrajowca który np. od roku bawi się w żużel.


           
Post 21 sty 2006, o 16:49
 
Legenda
Legenda
Avatar użytkownika

Dołączył: 12 lis 2002, o 17:22
Posty: 4434

Zobacz profil 
Metanol napisał(a):
Teraz tylko czekać aż w naszej lidze pojawi sie pierwszy zawodnik z Rumunii,RPA czy ...Bangladeszu :lol:
Zawodnik z RPA już w Polsce jeździł i to nawet w Stali II Rzeszów/Krosno w 97 roku. Byl to Karoly Lechky czy jakos tak. W zasadzie był Węgrem, ale obywatelstwo mial RPA :D


           
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w temacie  [ Posty: 78 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 46 gości


Narzędzia



Skocz do:  

Uprawnienia

Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

Original style by phpBBservice.nl & New Design style by ZeNaNLi