Nie bądź tylko Gapiem. Weź aktywny udział w dyskusji i zarejestruj się już teraz. Rejestracja

Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 30  Następna strona

Odpowiedz w temacie

Podejście polskich mediów do speedwaya


Rozmowy o sporcie żużlowym

Opcje      Szukaj
Post 3 sty 2006, o 00:15
 Podejście polskich mediów do speedwaya
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 1 lut 2003, o 21:41
Skąd: Kraków || Leżajsk
Posty: 1876

Zobacz profil 
Ciekawią mnie wasze opinie na temat polskich mediów odnośnie naszego kochanego sportu jakim jest żużel. Czy waszym zdaniem żużel jest dostatecznie promowany w telewisji, czy wręcz przeciwnie. Czy zasługuje należne mu miejsce? Co sądzicie o dziennikarzach zajmujących się żuzlem? Zapraszam do dyskusji.


Postanowiłem założyć ten wątek, kiedy sprawdzając aktualności sportowe na telegazenie TVP1 natknąłem się na temat "Howe w Lesznie" - myślałem, że padnę ze śmiechu. Nie było informacji o przejściu Crumpa, N. Pedersenia. Nie było nic o Rune Holcie, ba, nawet o Bjarne Pedersenie, którzy podpisał kontrakt w ten sam dzień co Howe. Dla mnie świadczy to o totalnej ignorancji - nie informować o transferowych hitach, a zajmować się jakimiś rezerwowymi... :?

Odnośnie miejsca speedwaya w telewizji, to również jest słabo, ale lepiej niż kilka lat temu. Transmitowane są mecze ekstraligi, a najciekawsze I ligi są retransmitowane. Cóż z tego, skoro jest to w kanałach o niewielkiej oglądalności, a sukcesy na arenach międzynarodowych są niemalże ignorowane! Takiego dobrego sezonu to polski speedway chyba nigdy nie miał i cóz z tego, skoro w serwisach informacyjnych jest to podawane w bardzo dużym skrócie.

Jako kompletny kontrast można podać skoki narciarskie. Był (niestety był) jeden zawodnik, który zaczął wygrywać i cała Polska zaczęła się emocjonować skokami. I mimo, że teraz powróciliśmy na swoje dawne miejsce, to zawody PŚ cieszą się nadal dużą popularnośią? Dlaczego tak jest? W czym tkwi problem? Przecież speedway należy do najbardziej emocjonujących sportów na świecie?

Zapraszam do dyskusji :mrgreen:


           
Post 3 sty 2006, o 00:29
 
Senior
Senior
Avatar użytkownika

Dołączył: 26 lis 2005, o 00:21
Skąd: Rzeszow
Posty: 280

Zobacz profil 
Temat ten wydaje mi sie ciekawy bo moze jest ktos kto mysli ze media ukazuja dostateczna ilosc zuzla, moim zdaniem jest wrecz przeciwnie, zamala ilosc chodzby informacji o druzynie NARODOWEJ. Porownam tu do pilki noznej (ktora jest sportem nr1 nietylko w polsce, ale jak juz rownac to do mistrza) w ktorej to dyscyplinie (nieoszukujmy sie) niejestesmy najlepsi, a bez tego sportu niema wiadomosci sportowych, a jak mnie zabolalo jak ogladajac fakty na tvn (ktory ma moim zdaniem najgorsze wiadomosci sportowe) a tam jedno slowo:(niepamietam doslownie ale zapamietalem kontekst): Polska druzyna narodowa zdobyla zloty medal na mistrzostwach swiata majac w skladzie norwega, no to mnie zwalilo z nog, zero przekazu z jakiejkolwiek kamery zero wynikow biegow poprostu nic na temat tylko mala wzmianka miedzy zdaniami. Przynajmniej w tym roku cos ruszylo jak tak dalej pujdzie moze za 10 lat(przy tych samych sukcesach polskich druzyn w pilce noznej skokach narciarskich no i zuzlu) bedzie zuzla wiecej w tym pudle, ale i tak nawet gdzy mecze stali beda na zywo w tv ja bede siedziel na trybunach, nic niezastapi tego zapachu dzwieku i emocji :peace:

_________________
Obrazek
Pij Tanie Wino Pij Tani Los
Wszystko Zrobili Jak By Tobie Na Złoś
Idź Na Ulicę Zakrzyknij Na Głos
Niech Słyszą Wuje Jak Gromy Lecą
_____________________KSU- Wuje, Wuje
>Staram się być obiektywny, ale swoje poglądy posiadam<


           
Post 3 sty 2006, o 16:41
 
Weteran
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył: 19 cze 2005, o 19:14
Skąd: Rzeszów
Posty: 3029

Zobacz profil 
Palmę pierwszeństwa w negatywnym traktowaniu żużla przyznaję stacji TVN.Zobaczyć jakikolwiek news o speedwayu w tej stacji graniczy praktycznie z cudem.W wiadomościach sportowych tej stacji nawet w trakcie trwania sezonu bardzo ale to bardzo rzadko cokolwiek można usłyszeć o żużlu nie wspomne już o żimie i czasie gdy kontraktuje sie zawodników - zero informacji :evil:


           
Post 3 sty 2006, o 16:58
 
Solidny ligowiec
Solidny ligowiec
Avatar użytkownika

Dołączył: 15 maja 2005, o 18:10
Skąd: zniewiadomoskąd
Posty: 495

Zobacz profil 
To jak i ile speedwaya pokazuja telewizje pozostawie bez komentarza. No moze jedynie Polsat,Tele 5,Canal + dostaja plusik, za transmisje.

Mój "idol" redaktor Roman Kołtoń i jego "Przegląd Sportowy" ... możnaby długo pisać o tym. W zasadzie to jedyna gazeta sportowa. Kiedyś było "Tempo" ale nie ma! Dlaczego? Bo "Przegląd Sportowy" wykupił konkurencje... i mamy to co mamy czyli marniutkie 16 stron z czego 10 to piłka nożna. Inne dyscypliny w tym żużel traktowane są niczym zło konieczne. Pomyślicie co ja gadam głupoty. Nie myle się! W innych dyscyplinach odnotowuje się tylko najważniejsze informacje. A z piłki nożnej? Nawet pierdnięcie Franciszka Smudy trafi do "Przeglądu Sportowego" jako dobry temat :[
Ja rozumiem, że Roman Kołtoń bardzo dobrze zna się na piłce nożnej ale podniecanie się pseudofutbolistami z naszej Orange cyrk Ekstraklasy i poswiecaniu jej większości gazety to przesada.

Największym dnem było danie do podpisu naszym złotkom siatkarkom wydania "Przeglądu Sportowego" z nimi na pierwszej stronie. Problem w tym, ze w tego dnia na pierwszej stronie byl Frankowski a nie one! Pamiętam to doskonale. Nawet złoto w Mistrzostwach Europy przyćmiewa gwiazdy piłki nożnej ... a co dopiero żużel.
Amen

_________________
Żużlowa Liga Polska bez limitu obcokrajowcow ... probably the best League in the World :lol: :lol: :lol:

Kliknij a ugryzę


           
Post 3 sty 2006, o 17:38
 polskie media <lol2>
Szkółkowicz
Szkółkowicz
Avatar użytkownika

Dołączył: 31 gru 2005, o 10:41
Posty: 10

Zobacz profil 
No temat zaj...ty powiem sam miałem ochotę coś nasmarować po tym jak oglądałem w niedziele na 2 wydarzenia sportowe roku 2005 i w 6 najważniejszych znalazł się ADAM MAŁYSZ a co niby takiego osiagnoł ADAŚ w 2005 roku że go tam przyklejono ????? w sumie 5 czy też 8 miejsce w PŚ ????? a to że reprezentacja polski dobyła DPŚ mistrzostwo świata junorów czy DPSJ nawet nikt nie wspomniał :/;/;/;/;/ Tak właśnie polskie media igonorują polski Żużel dyscypline w którj mam najpsza drużynbę na globie do tego docheodzi mocna liga na stadionach przychodzi najwięcej kibiców i to nie mordobijców tylko prawdziwych kibiców a nasza Polska Telewizja Publiczna promuje skoczka który się pewnie już wypalił i o skoach to można będzie na dłuuuuuuuuuuuuuuugo zapomnieć znuf szara rzeczywistość imowa taka jak pogoda za oknem :];]:] oczywiście tego Adasiowi nie życze :]:]


           
Post 3 sty 2006, o 18:28
 
Reprezentant kraju
Reprezentant kraju
Avatar użytkownika

Dołączył: 14 wrz 2005, o 17:24
Skąd: rzeszów
Posty: 757

Zobacz profil 
co rokun podejmuje sie raczej mizerne pruby zmiany regulminu i dopasowania go do potrzeb medilanych myslicie ze dlazcego philips wchodzac w latach 90 do piły szybko wycofał sie ze sponsorowania tego sportu otoz dlatego ze medialnie to u nas upada na ryj ze sie bzrydko wyraze co z tego ze na 2 lige przychodzi wiecej kibiców nish na 1 , 2 i 3 łacznie w piłce noznej co z tego ze odnosimy sukcesy (miedzynarodowe) a sukcesme polskich piłkarzy jest jush sam awans do jkiejs imprezy skoro media i tak wola pokazywac "... pierdniecie smudy..."


           
Post 3 sty 2006, o 18:52
 
Weteran
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył: 19 cze 2005, o 19:14
Skąd: Rzeszów
Posty: 3029

Zobacz profil 
Czarny Olek już napisał o "przekręcie sportowym" i wielkim miłosniku marnej polskiej kopanej Kołtoniu. Ja zupełnie nie rozumiem dlaczego gazeta Kołtonia nazywa sie "przeglad sportowy" nazwa tej gazety powinna raczej brzmieć "przegląd piłkarski" gdy było Tempo (jedna z moich ulubionych gazet) o żużlu można było nawet sporo poczytać,Tempa juz nie ma wchłonoł ją "przekręt Kołtonia" i od tego czasu można już było zapomnieć o speedway w jak by nie było ogólnopolskim dzienniku sportowym, zreszta wzasadzie wszystkie dyscypliny sportowe w "przeglądzie" podieliły los żużla, dla Kołtonia istnieje tylko jedna dyscyplina sportowa nazywa sie piłka nożna i wzasadzie 99% gazety jest poświecone piłce nożnej w tym przodują artykuły o pożal sie Boże polskiej "ekstraklasie" :evil:


           
Post 3 sty 2006, o 20:27
 
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 1 sie 2004, o 14:43
Skąd: Dampf Kraft Wagen
Posty: 2285

Zobacz profil 
Obecnie sport żużlowy jest marginalizowany przez media, i to coraz bardziej!!! Przyczyną tego zjawiska chyba jest to, że nikomu nie zależy na popularyzowaniu tej dyscypliny (mam tu na myśli szefostwa medialne)! Speedway ma chyba jeszcze za słabe lobby, żeby mógł się przebić przez inne dyscypliny, których lobbing jest mocniejszy! To nie tylko prasa sportowa i tv prawie milczą o żużlu, ale w Polskim Radiu nie słyszy się prawie nic!!! A jeszcze parę lat temu prawie w każdych radiowych wiadomościach sportowych jakieś wzmianki można było usłyszeć, teraz nawet w sezonie - prawie nic!!! No ale teraz chociaż prywatnym stacjom tv i radiowym coś się dzieje! Kiedyś z tym też było różnie, najwięcej w TVP było chyba w latach siedemdziesiątych, starano się pokazywać wszystkie finały seniorów t.j. IMŚ, MŚP, DMŚ, i trochę finałów krajowych, oczywiście nie wszystkie i nie co roku, ale przede wszystkim te rozgrywane w Polsce. Ale Polskie Radio wykazywało duuużo większe zainteresowanie jak obecnie! Natomiast sportowa prasa, a w szczególności dzienniki t.j. "SPORT" i "Tempo" były prawdziwymi "perełkami"!


           
Post 3 sty 2006, o 20:30
 
Danish Power!
Danish Power!
Avatar użytkownika

Dołączył: 30 sty 2003, o 12:44
Skąd: Danishlandia
Posty: 9770

Zobacz profil 
Akurat wczoraj napisalem artykul o podobym temacie w SI.pl :)

Cytuj:
Żużlowy margines

Jeden z największych portali internetowych w Polsce Onet.pl opublikował specjalny serwis poświęcony najważniejszym wydarzeniom roku 2005. Wśród kilku kategorii znalazł się również sport.

Po bardzo udanym dla polskiego żużla sezonie z wielką ciekawością oczekiwałem wyników w tej kategorii. I tak oto na pierwszy miejscu znalazł się awans polskich piłkarzy do Mistrzostw Świata. Owszem żużlowcy w tych samych rozgrywkach zdobyli złoty medal, ale wiadomo jakie miejsce obie dyscypliny zajmują w mediach. Drugie miejsce zajął Jerzy Dudek - bohater finału Ligi Mistrzów i to także jeszcze jestem w pełni zrozumieć. Trzecie miejsce przypadło bokserom, a konkretnie wygranym Tomasza Adamka i końcu karier Gołoty i Michalczewskiego. Tuż za podium znalazły się polskie siatkarki, które obroniły złoty medal mistrzostw Europy. Piąte miejsce przypadło znakomitemu kolarzowi Lance Armstrongowi, który po raz siódmy z rzędu wygrał Tour de France. Rekordy, a także wypadek Otylii Jędrzejczak to miejsce szóste, siódme to wygrana Stefano Alonso w Formule 1, ósme rekordy świata w skokach o tyczce, a dziewiąte to wygrana tenisistki Radwańskiej w kategorii juniorek w wielkoszlemowym turnieju tenisowym Wimbledon.

I dopiero na dziesiątym miejscu żużel. Mimo tylu złotych medali w Mistrzostwach Świata, nasz sport przegrał z młodą tenisistką o której sukcesie szczerze mówiąc dowiedziałem się dopiero z tego serwisu. Jeżeli ktoś ma jeszcze wątpliwości, ze sukcesy naszych żużlowców mogą się przełożyć na medialny sukces, tak jak to było np. w przypadku Małysza i skoków narciarskich, zostały one już chyba całkowicie rozwiane. Pozostaje więc z wszelakich sukcesów cieszyć się w naszym żużlowym gronie.

Krzysztof Szyszka

_________________
"Jeżeli masz wszystko pod kontrolą, to znaczy ze jedziesz zbyt wolno."

Obrazek


           
Post 3 sty 2006, o 20:57
 


RAJDOWIEC napisał(a):
Zgodze sie z Czarnym Olkiem masz racje . w " Przegladzie Sportowym" jest faworyzowana pilka nozna i bardzo mnie to dziwi bo zadnych sukcesow w niej nie ma i to nie od dzis tylko kilka konkretnych lat . W lidze mistrzow odpadamy bardzo szybko nawet do fazy grupowej nie dochodzimy , puchar uefa to to samo same porazki a reprezenpacja to nie inaczej co z tego ze awansowali na mundial jak i tak odpadna szybko. Co innego mozna powiedziec o zuzlu , plywaniu , siatkowce gdzie sukcesy sa i to bardzo spore . Wg mnie pilka nozna to prymitywny sport i bardzo nudny a jego popularnosc polega na tym, ze jest puszczana w TV jako jeden z nielicznych sportow . Gdyby zuzel puszczano tak jak pilke mam na mysli GP DPŚ oraz lige w TVP to pilka stracilaby Na popularnosci , a przy sukcesach zuzel bylby napewno popularny jak skoki za dobrych czasow malysza .


Nikt Ci PS-u kupowac nie kaze. Czy chcesz, czy tez nie, to pilka nozna jest najpopularniejszym sportem na swiecie, a zadziwie CIe, ale w Polsce rowniez. Dziwne wiec byloby, gdyby owa gazeta pisalA o futbolu mnie( niz dotychczas..

Niektorzy`przesadzaja. Szzerze powiedzia1szy ja sukcesu (aszych jezdzcow w tym ranikngu netu nie umiescilbym wyzej niz jedno oczko...


           
Post 3 sty 2006, o 22:30
 
Weteran
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył: 19 cze 2005, o 19:14
Skąd: Rzeszów
Posty: 3029

Zobacz profil 
michal_m napisał(a):
RAJDOWIEC napisał(a):
Zgodze sie z Czarnym Olkiem masz racje . w " Przegladzie Sportowym" jest faworyzowana pilka nozna i bardzo mnie to dziwi bo zadnych sukcesow w niej nie ma i to nie od dzis tylko kilka konkretnych lat . W lidze mistrzow odpadamy bardzo szybko nawet do fazy grupowej nie dochodzimy , puchar uefa to to samo same porazki a reprezentacja to nie inaczej co z tego ze awansowali na mundial jak i tak odpadna szybko. Co innego mozna powiedziec o zuzlu , plywaniu , siatkowce gdzie sukcesy sa i to bardzo spore . Wg mnie pilka nozna to prymitywny sport i bardzo nudny a jego popularnosc polega na tym, ze jest puszczana w TV jako jeden z nielicznych sportow . Gdyby zuzel puszczano tak jak pilke mam na mysli GP DPŚ oraz lige w TVP to pilka stracilaby na popularnosci , a przy sukcesach zuzel bylby napewno popularny jak skoki za dobrych czasow malysza .


Nikt Ci PS-u kupowac nie kaze. Czy chcesz, czy tez nie, to pilka nozna jest najpopularniejszym sportem na swiecie, a zadziwie CIe, ale w Polsce rowniez.

Problem polega jednak na tym że PS jest gazetą ogólnopolską która w założeniu ma pisać o wszystkich dyscyplinach sportowych ! A jak jest w rzeczywistości każdy wie, po za marna polska piłką ligowa praktycznie nie można nic poczytac o żużlu czy innych dyscyplinach sportowych :evil:
Czy tak ma wygladać jedyna gazeta sportowa w Polsce :evil:

To co napisał K2 to kolejny przykład na to jak żużel jest traktowany w mediach jednym słowem tragedia :evil:

A oto kolejny przykład który szczerze mówiąc mnie zszokował:
Kilka dni temu w krakowskiej restauracji "Wierzynek" odbyła sie gala "Dziennika Poskiego" na której wreczono nagrody "Asy Małopolski"
Wsród "Asów Małopolski" znależli sie żuzlowcy ale miejsca jakie zajeli były co tu dużo mówić niskie ale bardziej od miejsc jakie zajeli zszokowało mnie z kim przegrali :!:
Wyżej od najlepszego polskiego żużlowca ostatnich lat Tomasza Golloba (8 miejsce) i Mistrza Polski Janusza Kołodzieja(9 miejsce) znależli sie:
-Joanna Mirek (Muszynianka Fakro Muszyna) siatkówka - 2 miejsce :shock:
- Wacław i Michał Wieczorkowie (Aeroklub Krakowski) sporty samolotowe - 5 miejsce :shock:
A teraz prawdziwe chiciory :!:
- Ewa Pawlikowska (ymca Kraków) - karate 6 miejsce :shock: :shock: :shock:
- Agnieszka Radwańska (Nadwiślan Kraków) - tenis ziemny 7 miejsce :shock: :shock: :shock:

Jeśli z takim "gwiazdami" przegrywa ikona polskiego żużla Tomasz Gollob i Mistrz Polski Janusz Kołodziej to ... ja już nie wiem co mam napisać.
Panienki zupełnie nikomu bliżej nie znane, uprawiające amatorskie dyscypliny sportu jakimi są w Polsce karate i tenis ziemny, do tego dyscypliny praktycznie nie posiadające kibiców są popularniejsze niż żużlowcy startujacy dla kilkunastu tysiecy kibiców w województwie gdzie jest mistrz Polski na żużlu :shock:


           
Post 3 sty 2006, o 22:44
 


A ja jestem prawdziwie zdziwony, ze ktos moze byc zszokowane wysokim miejsce pani Mirek.

Zreszta, gazety pisza to, co ludzie chca czytac, telewizja puszcza przewaznie to, co widz lubi. A ze zuzel jest dyscyplina malo popularna w kraju, a pilka wrecz przeciwnei, to wlasnie ta druga dyscyplina gosci najczesciej we wszelkiego rodzaju mediach. Szczerze powiedzaiwszy nie widze tutaj powodow do zdziwienia. To tak samo jakby przedstawiciele zupelnie egzotycznych - jak dla mnie sportow - zaczeli byc zli na media, bo te mimo ich sukcesow , nie wyrazaja nimi zainteresowania. Tak ten swiat urzadzony...

Zuzel widocznie, poza kilkoma osrodkami, nie sprzedaje sie za dobrze.

Pilka to zupelnie inna sprawa. Mimo, ze sukcesow ostatnio nie odnosimy, to niemal kazdy potrafi w nia grac, niemal kazdy slyszal od swojego ojca, tudziez dziadka o sukcesach reprezentacji na przelomie lat 70 i 80, o tym, jak pustoszaly ulice jak gral Lato, Tomaszewski, a pozniej Boniek ;) To przechodzi z pokolenia na pokolenia i wielu kibicow wciaz tym zyje :) Pilke byla, jest i bedzie przez najblizsze lata najbardziej popularnym sportem w Polse, czy Ci sie to podoba czy nie :)


           
Post 4 sty 2006, o 00:06
 
Weteran
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył: 19 cze 2005, o 19:14
Skąd: Rzeszów
Posty: 3029

Zobacz profil 
michal_m napisał(a):

Zreszta, gazety pisza to, co ludzie chca czytac, telewizja puszcza przewaznie to, co widz lubi. A ze zuzel jest dyscyplina malo popularna w kraju, a pilka wrecz przeciwnei


:shock: żużel jest dyscyplina mało popularną :roll:
Pokaż mi inną dyscypline sportową w Polsce na którą przychodzi po kilkanaście tysiecy kibiców.( nie mówie to o spędach małyszomaniaków którzy przestaną odwiedzać skocznie wraz z końcem sukcesów Małysza)Na dwóch, trzech stadionach ekstraligi zasiada czesto wiecej ludzi niż na wszystkich spotkaniach Orange "ekstraklasy". żuzel jest obecny w 22 miastach Polski (nie policzyłem Świetochłowic gdzie żużel powoli sie odradza i warszafki gdzie umarł śmiercia naturalna) to wiecej niż "miasta hokejowe" a porównywalna liczba z "miastami siatkarskimi i koszykarskimi".Turnieje GP oglada podobna liczba kibiców co mecze reprezentacji piłkarskiej, o siatkarskiej czy koszykarskiej reprezentacji nie wspominając.
Fenomen zużla w negatywnym tego znaczeniu w Poskich mediach polega na tym że ta dyscyplina jest po prostu nie lubiana przez wielu dziennikarzy, byc może dlatego że ...tak wielo osób nią sie interesuje co wprawia chocby takich Kołtoniów,Szpakowskich i innych w zakłopotanie, bo jak to jakis tam żużel sport nie znany w Warszawie ma być tak popularny jak piłka.I na przekór temu o żużlu w Polskich mediach tak mało sie mówi.
Może moje tłumaczenie jest dziwne, nie wiem ale czasem tak właśnie mi sie wydaje że zazdrośc o liczby kibiców na trybunach, o osiągane wyniki przez Polskich żużlowców, o jedną z najmocniejszych lig na świecie, o zagraniczne gwiazdy ścigające sie na Polskich torach sprawia że na przekór o tej dyscyplinie mówi sie mało.

Nasuneła Mi sie jeszcze taka jedna mała dygresja a mianowicie im Polska piłka kopana jest słabsza,osiaga coraz gorsze wyniki na europejskich boiskach (drużyny klubowe-prawdziwe dno) a poziom polskiej ligi jest na tragicznie niskim poziomie to tym ... bardziej promuje się właśnie piłkę, jest to wprost proporcjonalne właśnie do żużla im zawodnicy Polscy odnoszą coraz wieksze sukcesy na świecie tym ...o żużlu coraz ciszej w mediach, smutne ale prawdziwe.


           
Post 4 sty 2006, o 00:16
 


Chyba drogi rozmowco nie doczytales moje posta, w ktorym wyraznie zaznaczylem : "Zuzel widocznie, poza kilkoma osrodkami, nie sprzedaje sie za dobrze". Bo tak faktycznie jest. Mam stycznosc z ludzmi z miast, w ktorych zuzla nie ma i oni o tej dyscyplinie sportu praktycznie pojecia nie maja.

A teoria jakoby redaktor naczelny PS na zlosc komus nie umieszczal w swojej gazecie nowineko zuzlu jest co najmniej smieszna. Przeciez, jesli faktycznie tyle ludzi jest tym zainteresowaych, to wyszloby mu dobrze. A on z pewnoscia liczyc potrafi...

A polska pilka moze wielu nie zachwyca. Ale za to calkiem spora grupa ludzi zachwyca sie rozgrywkami w innych krajach...


Ostatnio edytowano 4 sty 2006, o 00:34 przez michal_m, łącznie edytowano 1 raz

           
Post 4 sty 2006, o 00:25
 
Medalista GP
Medalista GP

Dołączył: 15 lis 2002, o 15:20
Skąd: Rzeszów
Posty: 2022

Zobacz profil 
metanol

to nie chodzi o to ze na 2 meczach extraligi przyjdzie tyle ludzi co na wszystkie mecze kopanej i ze zuzel jest popularniejszy od pilki tak myslisz? hmmm

wlasnie zuzel jest w tych miastach co jest od XX lat i tam będzie zawsze popularny i jak bedą wyniki to przyjdzie Ci wiecej ludzi niz np na mecz Zabrze - Polonia czy np widzew- lks

to chodzi o to ze w tej gazecie co na nią najeżdzacie ( bezpodstawnie) nie ma ludzi którzy by się żuzłem interesowali itd....

i dobrze Wam michał napisał gazeta jak gazeta nie musisz jej kupować i żądać? aby w niej było więej zużla!!! z jakiej racji? tak czy tak PILKA NOŻNA jest numerem 1 w POLSCE i nie zmienia to fakt ze na zuzel przychodzi więcej ludzi

tak sobie mysle spotykamy 100 osób na ulicy(w POlsce) i zadajemy im pytanie
1.Prosze mi powiedzieć czy zna pani takie nazwiska jak Rickardsson.Crump Gollob,Adams,N. Pedersen

2.Prosze mi powiedzieć czy zna Pani Beckhama:) Zidana,Dudka:) Ronaldinho, Ronaldo....

i wiecie co daje wszystko co mam i więcej ludzi odpowiedziało by że zna PIŁKARZY a zuzlowców to napewno większość by znała GOLLOBA i pewnie RICKARDSSONA reszte to przypadek, a piłkarzy BEckhama, Dudka,Ronaldo, Zidane moze Ronaldinho:) napewno większośc by znała

i jestem pewny ze przez najbliższe kilkadziesiat lat aa co tam kilkaset nic się w POLSCE NIE ZMIENI!!!!!!!!!!!:)

_________________
TYLKO STAL ZKS!!!!!!!!


           
Post 4 sty 2006, o 00:32
 
Danish Power!
Danish Power!
Avatar użytkownika

Dołączył: 30 sty 2003, o 12:44
Skąd: Danishlandia
Posty: 9770

Zobacz profil 
Podsumowujac: zuzel w duzych mediach pojawi sie tylko wtedy jak sie ktos powiesi, trafi do wiezienia, albo bedzie duzy przekret... :roll:

P.S. To jest temat o stosunku mediow do zuzla, a nie do ... pilki.

_________________
"Jeżeli masz wszystko pod kontrolą, to znaczy ze jedziesz zbyt wolno."

Obrazek


           
Post 4 sty 2006, o 00:34
 
Medalista GP
Medalista GP

Dołączył: 15 lis 2002, o 15:20
Skąd: Rzeszów
Posty: 2022

Zobacz profil 
dobrze K II ale jak ktoś najeżdza tak na pilke i PS to musiałem im odpisać a tak po za tym to dużo lepszą dla mnie też gazetą było TEMPO i przede wszystkim ciut więcej imformacji było o żużlu ale jak ktoś kupował i Tempo czy teraz PS to przede wszystkim by dowiedzięc się jak najwięcej informacji o kopaanej pozdro

K 2: Frans nie ma juz K II, jest K 2 !! :D

_________________
TYLKO STAL ZKS!!!!!!!!


           
Post 4 sty 2006, o 00:46
 
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 29 lut 2004, o 21:46
Skąd: Estadio de Santa Marta
Posty: 1314

Zobacz profil 
Fransik napisał(a):
i dobrze Wam michał napisał gazeta jak gazeta nie musisz jej kupować i żądać? aby w niej było więej zużla!!! z jakiej racji? tak czy tak PILKA NOŻNA jest numerem 1 w POLSCE i nie zmienia to fakt ze na zuzel przychodzi więcej ludzi


Nikt by nie wymagal jezeli nazwa tej gazety brzmialaby "Przegląd piłkarski".

Zuzlowi do pilki bardzo daleko (jezeli chodzi o popularnosc i czas w mediach) a szkoda, ale niestety chyba tylko dla nas (kibicow zuzlowych).

Nie ma co porownywac ilosci ludzi, ktorzy chodza na pilke i na zuzel.Policzcie sobie ile ludzi chodzi na I, II, III, IV itd lige w sumie i wyjdzie pewnie jednak liczba kilku- moze kilkunastokrotnie wyzsza.Druzyn zuzlowych jest kilkaset procent mniej i to sie raczej nie zmieni, gdyz zuzel jest sportem drogim i jak na razie malo medialnym.

PS: do ludzi, ktorzy pisza, ze Adam sie wypali i ze w tym momencie skacze beznadziejnie to powiem tylko, zeby sie pie***i czyms twardym w glowe albo jak sie nie znaja to niech sie nie odzywaja, bo pomimo, ze jestem mlody pamietam czasy kiedy nie moglem spac w nocy, bo polak zdobyl punkt w PŚ a teraz jest 10 to jest beznadziejny,stary do d**y i w ogole <sciana>


           
Post 4 sty 2006, o 01:15
 
Weteran
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył: 19 cze 2005, o 19:14
Skąd: Rzeszów
Posty: 3029

Zobacz profil 
Wiadome że sa miasta typowo zużlowe (Rzeszów,Tarnów,Leszno,Zielona Góra,Gorzów,Toruń, Bydgoszcz i pare innych) jak i typowo piłkarskie (Warszawa,Kraków,Łódż,Katowice,Poznań,Szczecin) dlatego według Mnie informacje o danej dyscyplinie powinny być w miarę obiektywnie podawane,bo raczej mało kogo obchodzi kopana np.w Lesznie czy Zielonce jak i żużel np. w Szczecinie czy Warszawie.Tak jednak nie jest informacje o zużlu są skape mimo że w wyżej wymienionych miastach ludzie żyja speedwayem,za to w nadmiarze maja informacji o piłce nożnej.
Mówiac krótko nie cała polska żyje piłka nożną tak jak to sie wydaje "gryzipiórkom" z Warszafki.

Ostatnio ogladałem program na TV4 bodajże, każdy odcinek tego programu poświecony był innemu miastu.Jeden z odcinków poświecony był Bydgoszczy i co sie okazało,ze najpopularniejszą dyscyplina sportowa według dziennikarza prowadzącego ten program jest tam ...koszykówka :shock:
To nic że koszykówka ma małe tradycje w Bydgoszczy,wzasadzie jako taki poziom kosza nad Brdą zaczoł sie po oddaniu hali "Łuczniczka" kilka lat temu i jak to sie ma do kilkudziesiećiu lat żużla w mieście Gollobów, kompletów na trybunach,mistrzostw Polski Bydgoskiej drużyny oczywiście mizernie.program miał chyba tylko pokazać jak łatwo można wmówić każdemu że nawet krykiet może byc popularniejszy od żuzla, jesli tylko sie chce,
Pokazywano urywki jakiegoś meczu Astorii nie wiem czy to był mecz ligowy czy towarzyski ale rzuciło mi sie w oczy że połowa hali świeciła pustkami,ale skoro dziennikarz powiedział że kosz to sport numer 1 w Bydgoszczy "trzeba mu wierzyć"


Ps.Nie jestem absolutnie przeciwnikiem piłki nożnej ! powiem wiecej zdziwił byś sie micha_m od ilu lat ogladam spotkania piłkarskie na Stali.W swoich postach wyraziłem tylko zdanie że żużel na wysokim poziomie (a takowy jest w Polsce) jest traktowany po macoszemu w porównaniu do piłki nożnej której poziom w Polsce jest żenujący.


           
Post 4 sty 2006, o 01:27
 
Weteran
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył: 19 cze 2005, o 19:14
Skąd: Rzeszów
Posty: 3029

Zobacz profil 
MiK napisał(a):



PS: do ludzi, ktorzy pisza, ze Adam sie wypali i ze w tym momencie skacze beznadziejnie to powiem tylko, zeby sie pie***i czyms twardym w glowe albo jak sie nie znaja to niech sie nie odzywaja, bo pomimo, ze jestem mlody pamietam czasy kiedy nie moglem spac w nocy, bo polak zdobyl punkt w PŚ a teraz jest 10 to jest beznadziejny,stary do d**y i w ogole <sciana>

Nie wiem czy to pisałeś do mnie czy nie do mnie,Ja skokami narciarskim nie interesuję sie, a o Małyszu nic nie wspomniałem tylko o całej tej małyszomani nakreconej przez TVP,bo prawda jest tak ze przed "erą" Małysza mało kto interesował sie skokami narciarskimi, a przecież jakieś tam sukcesy były złoto Fortuny,wygrywane turnieje przez Fijasa itp. Jestem pewien w 100% że gdyby całego tego cyrku nie nakreciła Telewizja Poska,skoki nadal nawet z sukcesami Małysza były by na poziomie hokeja (zdecydowanie ciekawszej dyscypliny sportowej niz skoki,przynajmniej jak dla mnie) czy piłki recznej.
To jest własnie magia TV,gdyby tak TVP przekazywała relacje live ze wszystkich turniejów GP to Gollob byłby zapewne nie mniej popularny niż Małysz.
Pozdrawiam


           
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w temacie  [ Posty: 588 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 30  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości


Narzędzia



Skocz do:  

Uprawnienia

Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

Original style by phpBBservice.nl & New Design style by ZeNaNLi