Nie bądź tylko Gapiem. Weź aktywny udział w dyskusji i zarejestruj się już teraz. Rejestracja

Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 30  Następna strona

Odpowiedz w temacie

Podejście polskich mediów do speedwaya


Rozmowy o sporcie żużlowym

Opcje      Szukaj
Post 4 sty 2006, o 01:51
 
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 29 lut 2004, o 21:46
Skąd: Estadio de Santa Marta
Posty: 1314

Zobacz profil 
Nie do ciebie pilem :wink:.Jezeli kogos nie interesuja skoki to jego sprawa.Nigdy nikogo nie obraze dlatego, ze ma inne poglady itp.Ale jezeli gosc mi pisze:

Cytuj:
[...]a co niby takiego osiagnoł ADAŚ w 2005 roku że go tam przyklejono ????? w sumie 5 czy też 8 miejsce w PŚ ????? [...]



Chodzi mi o takie wypowiedzi !!! Bierze mnie na wymioty jak czytam takie wypociny
Ale to to juz bylo przegiecie
Cytuj:
[...]skoczka który się pewnie już wypalił i o skoach to można będzie na dłuuuuuuuuuuuuuuugo zapomnieć znuf szara rzeczywistość [...]
<sciana>

Po takich zdaniach mozna poznac sezonowca, ale coz w kazdym sporcie sa tacy ...

Jedynie pozostalo nam zyczyc sobie wiecej zuzla w 2006 roku


           
Post 4 sty 2006, o 14:28
 
Junior
Junior

Dołączył: 26 wrz 2005, o 10:47
Skąd: spod piramidy
Posty: 217

Zobacz profil 
Własnie oglądałem serwis sportowy na TVN24 i nie uwierzycie, ale prawie cały był posiwecony ruchom transferowym... tak, ale piłkarskim...oraz krótki kurs jak zamówc bilet na MŚ w Niemczech - przez internet, no zapomniałbym, ze podali też najswieższą informacje o wzroscie Adasia Małysza. To by był mój komentarz na ten temat i odpowiedz na pytanie czy polskie media bagatelizują żużel.


           
Post 4 sty 2006, o 15:55
 
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 19 mar 2004, o 17:20
Posty: 2233

Zobacz profil 
Polskie media bagatelizują żużel, i to jest przykłąd typowej ignorancji, bo przecież kazdy doskonale sobie zdaje sprawę z tego, jak popularny jest to sport i ilu kibiców zasiada na trybunach (choć naturalnie do "masowości" piłki speedwayowi daleko). Ale problem leży troszkę głębiej - zobaczcie pierwsze lepsze wiadomości sportowe na TVP1 lub TVP2. Od czego zaczynają -PYK, PYK, PYK,PYK - tenisek! Tak , to ta dyscyplika, w której nasi zawodnicy od lat odnoszą sukcesy ! Masowo startują w różnego rodzaju turniejach i zniecierpliwieni kibice tenisa z kujawsko - pomotrskiego i małopolskiego czekają na wieści z poobgryzanymi paznokciami :evil: Bo w Polsce przecież wszyscy zaraz po pracy jadą grać w tenisa ! Kolejne wiadomości - jachty w Australii - taaak, to są informacje, na jakie czekamy ! Możemy się dowiedzieć, jaki jacht miał opóźnienie, która załoga lepiej psychicznie zniosła niedogodności pogodowe ! A o występach NASZYCH SIATKAREK nic ! Polski sport jest przenoszony na margines w TVP :!:

_________________
Obrazek


           
Post 4 sty 2006, o 16:06
 
Medalista GP
Medalista GP

Dołączył: 15 lis 2002, o 15:20
Skąd: Rzeszów
Posty: 2022

Zobacz profil 
ja tylko dodam ze nie ma co porownywac ile ludzi chodzi na trybuny ttuaj chodzi o tą "masowość" co wspomniał jeden z Was:)

a tak na marginesie ogladnijcie sobie wiadomości sportowe na TVN zawsze jak je ogladam to zadaje pytanie sobie ile bedzie wiadomości ogólnie sportowych:) np wczoraj była 1 ąż po prostu żenada i na koncu tyle w serwisie sportowym:) pozdro dla tvn

_________________
TYLKO STAL ZKS!!!!!!!!


           
Post 4 sty 2006, o 17:45
 
Junior
Junior

Dołączył: 26 wrz 2005, o 10:47
Skąd: spod piramidy
Posty: 217

Zobacz profil 
Mam nadzieje, ze wprowadzenie TVP Sport zmieni coś w tym temacie, choc po wypowiedziach Roberta K. nie ma co siać optymizmu:
Cytuj:
TVP uruchomi w 2006 r. kanał sportowy. - Musimy pamiętać o misji, dlatego będziemy promować dyscypliny pomijane, takie jak piłka ręczna, hokej czy kajaki - mówi Robert Korzeniowski, szef sportu w TVP. Miejsce na piłkę nożną czy igrzyska też ma się jednak znaleźć.

Ale co tam, napewno myślał o żużlu i to tylko małe niedomówienie z Jego strony :peace:


           
Post 4 sty 2006, o 20:22
 
Weteran
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył: 19 cze 2005, o 19:14
Skąd: Rzeszów
Posty: 3029

Zobacz profil 
RAJDOWIEC napisał(a):
hmmmm TV Sport ???ostatnhio gnoje z tv kablowej na moim osiedlu zabrali mi kanal TVN TURBO i dali TV KULTURA !!!!!!!!!!!!!!!!!!! :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: npalanty jedne jakies spektakle teatralne mi puszczaja .kogo obchodzi jekies badziewne przedstawienie. zabrali jeden z lepszych kanalow gdzie bylo bardzo duzo ciekawych informacji motoryzacyjnych , jest mi z tego powodu smutno i bardzo zle sie czuje z tym bo zamist usunac: trwam , ale kino , minimax, tv polonia itp to zabieraja discovery i TVN TURBO to skandal !!!!!

Widze że masz ten sam problem co i ja :!:
Normalnie szlak mnie trafił jak zobaczyłem że zabrali kanał TVN Turbo a w zamian dali TVP Kultura :shock: :evil: :evil:
Za to takie badziewne kanały jak TVN Styl,TVN Meteo,Polsat Zdrowie i Uroda czy TV Trwam mają sie całkiem dobrze.
Chyba troszke odbiegliśmy od tematu :roll:


           
Post 4 sty 2006, o 22:50
 
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 18 gru 2005, o 18:23
Skąd: Rzeszów
Posty: 1250

Zobacz profil 
Proponuje skontaktowanie się z administratorem osiedlowej kablówki chyba że macie VECTRE a jak nie to można mieć TVN TURBO,ewentualnie kupcie sobie dekoder POLSATU :wink: lub Cyfry :D

_________________
1960-1961-0000


           
Post 6 sty 2006, o 16:39
 
Weteran
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył: 19 cze 2005, o 19:14
Skąd: Rzeszów
Posty: 3029

Zobacz profil 
Nie wiem jak wy ale ja w trakcie przerwy między sezonami w żadnej ze stacji telewizyjnych nie usłyszałem nawet małej wzmianki o tym że rynek transferowy w Polsce został całkowićie otwarty dla zawodników zagranicznych :shock:
Jak by nie patrzeć jest to przełomowe wydarzenie w Polskim speedwayu, powiem wiecej jest to przełomowe wydarzenie w Polskim sporcie, niestety jak zawsze telewizje zupełnie sie tym nie zainteresowały (ja przynajmniej nic takiego nie zauwazyłem) dajac po raz kolejny świadectwo że żużel mają daleko w dupie, a nie uwzglednienie przez TVP złota w druzynówce :!: i IMŚ Juniorów zdobytego przez Kasprzaka w podsumowaniu najważniejszych ośiągnięć Polskich sportowców w 2005 r, jest poprostu świnstwem i policzkiem wymierzonym tysiącom zakochanych w tej dyscyplinie sportu Polaków.
Dzisiaj na stronie sportowychfaktów jest felieton o tych śmiesznych plebiscytach.


           
Post 6 sty 2006, o 18:04
 no to ktoś śledzi nasze forum :]
Szkółkowicz
Szkółkowicz
Avatar użytkownika

Dołączył: 31 gru 2005, o 10:41
Posty: 10

Zobacz profil 
http://www.sportowefakty.pl/index.php?d ... s_id=98229
zapraszam na stronke:]


           
Post 6 sty 2006, o 20:38
 
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 19 mar 2004, o 17:20
Posty: 2233

Zobacz profil 
Wielki respekt dla autora, uchwycił idealnie panującą paranoję/ignorancje w mediach dyscypliny, która gromadzi na trybunach często podad 10 tyś. widzów. "Warszafka" jednak wie swoje. Mam nadzieję, że promocja żużla przez stacje takie jak Polsat Sport, TV Puls czy Tele5 przełoży się wkrótce na wymiernie profity finansowe (reklamy), a TVP zreflektuje się w momencie, jak do podziału nie zostanie ani jedenkawałek tortu.

_________________
Obrazek


           
Post 12 sty 2006, o 19:13
 
Weteran
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył: 19 cze 2005, o 19:14
Skąd: Rzeszów
Posty: 3029

Zobacz profil 
Taka mała "iskierka" nadzieji, może ten nasz żużel nie jest tak bardzo marginesowym sportem jak to wydaje się TVN i TVP :evil:


Gazeta Wyborcza opublikowała ostatnio artykuł odnośnie sportu w naszym kraju.Okazuje sie że w "10-tce" najbardziej rozpoznawalnych sportowców znalzał sie Tomasz Gollob.
Instytut Badawczy ARC Rynek i Opinia przeprowadził ankietę w której pytał o zainteresowania sportowe Polaków.Jedno z pytań dotyczyło,Kto jest według Ciebie najbardziej rozpoznawalnym sportowcem ?

1.Adam Małysz - 75,2%
2.Otylia Jędrzejczak - 56,2%
3.Jerzy Dudek - 52,9%
4.Robert Korzeniowski - 35,7%
5.Andrzej Gołota - 34,4%
6.Maciej Żurawski - 28,4%
7.Krzysztof Hołowczyc - 25,9%
8.Mariusz Pudzianowski - 21,9%
9.Dariusz Michalczewski - 20,3%
10.Tomasz Gollob - 18,8 %


           
Post 12 sty 2006, o 19:18
 
Weteran
Weteran

Dołączył: 12 lis 2002, o 21:21
Skąd: Łorsoł
Posty: 3056

Zobacz profil 
Ta sama Gazeta Wyborcza dodala do tekstu sondaz, w ktorym pytala, jaka dyscyplina najbardziej interesuja sie jej czytelnicy. Wsrod bodaj 10 dyscyplin nie wymienila jednak zuzla... :o

A tak na marginesie, okazalo sie, ze skokami narciarskimi najbardziej interesowal sie zaledwie 1%! 13% wymienilo "inna dyscypline" - przypuszczam, ze pewna, nie taka mala czesc dotyczyla zuzla.


           
Post 13 sty 2006, o 00:41
 
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 14 cze 2005, o 00:34
Posty: 2957

Zobacz profil 
michal_m napisał(a):

Zreszta, gazety pisza to, co ludzie chca czytac, telewizja puszcza przewaznie to, co widz lubi.


nie do konca moj kochany. telewizja puszcza to, na czym moze najlepiej zarobic. tak jest wszedzie i w kazdych mediach. ale najwieksza sile kreaowania hierarchi wydarzen w naszych mozgach ma bezapelacyjnie telewizja, dlatego zuzel ciagle bedzie ubogim krewnym jesli nie zagosci na ekranach telewizorow. jesli dzialcze mysla, ze traca z powodu telwizji, bo nie przyjdzie 2 tys kibicow to nie maja zielonego pojecia o rzeczywistosci. o sile mediow i ukrytych zrodel pieniedzy. to telewizja kreuje nasze gusty i sprawia, ze cos dla Ciebie jest atrakcyjne popularne itd. najlepszy przyklad to Małysz. bez telewizji bylby tak samo popularny jak Paweł Korzeniowski w pływaniu. oczywiscie on jest popularny, ale tylko dla kregu osob, ktorym sport jest bliski. natomiast na malysza jest pop-kulturalna moda, ( no moze byla) itd, intersowali sie nim ludzie, ktorz sportem na co dzien w ogole lub bardzo slabo sie intersuja vide moja mama.

dlaczego teleiwzja uderzyla w Malysza i odniosla taki sukces? to proste. w zimie mamy ogromna przerwe od emocji. kompletna cisza i brak jakichkolwiek sukcesow, serial pt Malysz co tydzien byl super reklama. liczyl sie na okraglo tylko Malysz, bo nikit iny nie potrafl przyciagnac do siebie zaintersowanie..

Gdy ogladalem np IO w Nagano w 1998 roku jedyne - zludne - nadzieje na walke o medal dawal Małysz. transmisja byla grubo po polnocy. zerwalem cala nocke, rano nieprzytomny do szkoly. ciekaw jestem ile osob wtedy ogladalo Malysza. ilu wie jakie miejsca wtedy zajal?

przecietny widz nie mial pojecia o Malyszu i nie intersowal sie nim dlaczego? bo nie byl jego cyklicznym gosciem w domowym okienku. w jego domu wsrod bliskich domowego ogniska. wydarzenie nie miało rangi, mody i sily odbioru, ktora sprawia, ze na piwie wsrod innych rowniesnikow bedziesz rozmawial o Malyszu. opowiedz o swoich fascynacjach mistrzem w brydżu, a poptarza na Ciebie jak na debila. zaczales temat Malysz - w latach 2001-2003 byles trendy, wstyd było nie wiedziec co sie z wiewiorka działo.

_________________
http://www.drozdmarketing.pl


           
Post 3 lut 2006, o 19:24
 
Ligowy debiutant
Ligowy debiutant
Avatar użytkownika

Dołączył: 3 lut 2006, o 17:55
Skąd: moja mała Wieś Toruńska
Posty: 86

Zobacz profil 
To, jak żużel jest traktowany przez media, to po prostu szczyt. Nie będę tu powtarzać opinii innych, bo moja całkowicie się z nimi pokrywa.

Ale już najbardziej "debilne" jest to, że media zrobiły z żużla sport dla żuli. Nie wiem, czy to ma jakiś związek z podobnie brzmiącymi nazwami :lol: . W rezultacie społeczeństwo wciąż jest karmione tekstem, że "żużel to margines".

Dla przykładu podam reakcję mojej rodziny na wieść o tym, że zakochałam się w czarnym sporcie:
"Jesteś na to za inteligentna! Przecież na mecze żużlowe latają tylko ludzie z IQ poniżej średniej krajowej"
Odjęło mi mowę, gdy zostałam uraczona tym tekstem. Za nim posypały się następne, z których przytoczę jeden:
"Nikt ci nie zabrania interesować się sportem. Ale dziewczyna nie może kochać żużla. Przerzuć się na coś odpowiedniejszego, np. piłkę nożną"

Amen. I proszę, co opinia mediów zrobiła z całkiem normalnej rodziny.

Moglibyście mi wytłumaczyć, w czym taka np. piłka nożna jest lepsza od żużla? Że nasza ohydna (bez urazy dla mieszkańców) stolica uznaje tylko kopaninę? Osobiście nigdy nie widziałam nic ciekawego w tym, że dwudziestu dwóch facetów bez wyraźnej przyczyny lata za jedną piłką. Speedway to co innego. Jest atmosfera, są emocje.

Pojęcie społeczeństwa o prawdziwym obliczu żużla jest niemal zerowe. Winić należy tylko i wyłącznie media. Czy nasze społeczeństwo musi wykazywać się aż taką ignorancją w stosunku do wszystkiego, co nie ma nic wspólnego z piłką?

_________________
Don't try to hide
What you feel inside
F**k them all
It's your own life
(Jay El, Anymore)


           
Post 15 mar 2006, o 10:52
 
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 19 mar 2004, o 17:20
Posty: 2233

Zobacz profil 
Bardzo ciekawy artykuł dotyczący możliwych przyczyn takiego a nie innego podejścia mediów do sportu żużlowego.
http://www.sportowefakty.pl/?dysc_id=4&k1_id=46&k2_id=102&dzial_id=367&news_id=112043

_________________
Obrazek


           
Post 15 mar 2006, o 16:20
 
Solidny ligowiec
Solidny ligowiec
Avatar użytkownika

Dołączył: 15 maja 2005, o 18:10
Skąd: zniewiadomoskąd
Posty: 495

Zobacz profil 
Ja jestem w szoku... dzisiaj Roman Kołtoń na pierwszej stronie zamieścił zdjęcie "wiejskiego sportu" (wiejski sport: wszystko prócz piłki nożnej) ... finał hokeja na lodzie Cracovia - Tychy. A przecież wczoraj tyle sie działo Inter-Ajax, Zagłębie-Kolporter ... oj chyba prezes Filipiak posmarował Kołtoniowi żeby napisałe o jego Cracovii. Jaki z tego morał? Niech prezes Filipiak zainwestuje w Wande Kraków a w PS będzie więcej żużla :)

_________________
Żużlowa Liga Polska bez limitu obcokrajowcow ... probably the best League in the World :lol: :lol: :lol:

Kliknij a ugryzę


           
Post 2 kwi 2006, o 13:36
 
Weteran
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył: 19 cze 2005, o 19:14
Skąd: Rzeszów
Posty: 3029

Zobacz profil 
Kolejna przykład (z setek tysięcy) jak daleko w D, Polska TV ma kibiców speedwaya.
Ogladałem wczoraj wiadomości sportowe na TVP3 i dowiedziałem sie z nich że dziś (2 kwiecień) jest dniem inauguracji w Polsce sezonu .....kolarskiego :shock: , o Kryterium Asów które w ten sam dzień rozpoczyna sezon żużlowy w Polsce oczywiście nawet nie wspomniano :evil:


Dziś w wiadomościach sportowych na Polsacie,TVN-ie nawet nie wspomniano o tym ze w Bydgoszczy odbyło sie Kyterium Asów , tradycyjnie inaugurujace sezon żużlowy w Polsce - norma :evil:

Jeśli chodzi wogóle o TVN to dla tej stacji coś takiego jak speedway zupełnie nie istnieje, zobaczyć jakąkolwiek choćby króciutka informacje na temat żużla w wiadomosciach sportowych na tej stacji graniczy z cudem :evil: :evil:


           
Post 8 kwi 2006, o 17:09
 
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 26 sie 2004, o 12:52
Skąd: Rzeszów
Posty: 1076

Zobacz profil 
Czy ktos posiada jakies informacje na temat retrasmisji meczów I ligi czy tez innych zawodów żużlowych w TV Puls ? W poprzednim sezonie moglismy sporo żużla ogladnac w tej stacji, tak wlasnie przegladalem ich ramówke i żużla juz w niej nie widze :/


           
Post 8 kwi 2006, o 19:53
 
Solidny ligowiec
Solidny ligowiec
Avatar użytkownika

Dołączył: 15 maja 2005, o 18:10
Skąd: zniewiadomoskąd
Posty: 495

Zobacz profil 
Z tego co wiem to kluby żużlowe nie są zainteresowane transmisjami ich meczy w TV Puls. Tłumaczyły to tym, iż w poprzednim roku transmisje w Pulsie spowodowały ... problemy w szukaniu sponsorów :| Ponadto same stacje chyba nie wyszły na swoje...
Może w ostatnich dniach coś się zmieniło ...

_________________
Żużlowa Liga Polska bez limitu obcokrajowcow ... probably the best League in the World :lol: :lol: :lol:

Kliknij a ugryzę


           
Post 9 kwi 2006, o 20:37
 
Weteran
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył: 19 cze 2005, o 19:14
Skąd: Rzeszów
Posty: 3029

Zobacz profil 
Dzis w wiadomościach sportowych na TVN, nie wspomniano nawet słowem :shock: :evil: :evil: , o tym że rozgrywki zainaugurowała extraliga żużlowa :!: :!:

Mimo tego że TVN niecierpi mówić i pokazywać Speedway-a, to jednak dla mnie jest to lekko szokująca wiadomość, ani słowem o rozpoczetym sezonie :shock: :evil:

Szmaciarze z redakcji pożal sie Boże "sportowej" z TVN-u :!: :!: :evil: :evil:

_________________
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


           
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w temacie  [ Posty: 588 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 30  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości


Narzędzia



Skocz do:  

Uprawnienia

Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

Original style by phpBBservice.nl & New Design style by ZeNaNLi