Ja zbieram programy ze wszystkich zawodów na jakich byłem. Wszystkich uzbierało się już
523 programów (382 pojedyncze i 141 podwójnych). Najstarszy program, który uzupełniłem to rok 1984. Nie są one na sprzedaż, ponieważ są dla mnie nie tylko źródłem informacji, ale również przeglądając je "odkurzam pamięć", wspominając biegi i mecze.
Przy starszych programach wpisałem skład STALI i punktację, bo młodsi forumowicze pewnie nie wszystkie nazwiska kojarzą.
SEZON 1984 (5 programów):
- 31.V. Rzeszów – MDMP (UNIA Tarnów, WŁÓKNIARZ Częstochowa, MOTOR Lublin, STAL Rzeszów),
- 23.IX. Rzeszów – ZKS STAL Rzeszów – KS APATOR Toruń,
- 14.X. Rzeszów – ZKS STAL Rzeszów – UNIA Tarnów 55-34 (mecz barażowy)- pierwsze moje derby, a jakie były składy, sami zobaczcie:
(UNIA: 1.B.Jąder-9pkt., 2.S.Tronina-3, 3.J.Górecki-8, 4.M.Kozioł-3, 5.M.Wardzała-8, 6.M.Iwaniec-0, 7.Proszowski-3, 8.Gawełczyk-ns; STAL: 9.E.Błaszak-9, 10.J.Stachyra(junior
)-8, 11.G.Kuźniar-13, 12.B.Ciupak-3, 13.R.Czarnecki-11, 14. D.Kamiński(junior)-2, 15.A.Krzywonos-6, 16.A.Surowiec-3),
- 28.X. Rzeszów - II Turniej im. E.Nazimka i II Turniej o Puchar Klubu Kibica Żużlowego
(1 miejsce Jerzy KOCHMAN (ŚLĄSK Świętochłowice) 15 pkt.),
- 29.X. Tarnów – Zawody żużlowe o PUCHAR KIBICA (1miejsce Zenon PLECH 15 pkt.),
SEZON 1985 (22 programy):
- zawody Rzeszów – 13 programów,
- 28.IV. Tarnów – Turniej Indywidualny (1.B. Nowak 14+3, 2.M.Wardzała 14+2),
- 12.V. Tarnów - UNIA Tarnów – WŁÓKNIARZ Częstochowa,
- 2.VI. Tarnów – UNIA Tarnów – GKM Grudziądz,
- 30.VI. Tarnów – UNIA Tarnów – START Gniezno,
- 28.VII. Tarnów – UNIA Tarnów – OSTROVIA Ostrów Wlkp.,
- 1.IX. Tarnów – UNIA Tarnów – MOTOR Lublin,
- 18.IX. Tarnów – SREBRNY KASK – FINAŁ,
- 22.IX. Tarnów – UNIA Tarnów – STAL Gorzów,
- 29.IX. Tarnów – UNIA Tarnów – SPARTA Wrocław,
SEZON 1986 (21 programów):
- zawody Rzeszów – 15 programów (m.in. IV Turniej o Puchar Klubu Kibica Żużlowego i „Wiadomości Fabrycznych” gdzie wygrał…Grzegorz Kuźniar 13 pkt.),
- 15.IV. Tarnów – MDMP (skład STALI: R.Janusz, A.Sikora, K.Dziura, R.Lubera),
- 27.IV. Tarnów – PUCHAR POLSKI (3 miejsce J. Stachyra 13 pkt.),
- 1.V. Tarnów – UNIA Tarnów – ROW Rybnik,
- 29.VI. Tarnów – UNIA Tarnów – STAL Rzeszów,
- 22.VII. Tarnów – Turniej Indywidualny Młodzieżowy,
- 3.VIII. Tarnów – UNIA Tarnów – POLONIA Bydgoszcz,
SEZON 1987 (9 programów):
- zawody Rzeszów – 6 programów,
- 14.IV. Tarnów – APATOR Toruń – STAL Rzeszów (zawody odbyły się w Tarnowie!!!),
- 28.IV. Bydgoszcz – MDMP,
- 28.VI. Bydgoszcz – TURNIEJ INDYWIDUALNY,
SEZON 1988 (17 programów):
- zawody Rzeszów – 14 programów,
- 4.IV. Bydgoszcz – POLONIA Bydgoszcz – APATOR Toruń,
- 16.V. Tarnów – UNIA Tarnów – ROW Rybnik,
- 24-25.IX. (dwu dniowy) Leszno – FINAŁ IMP (2 miejsce Jan KRZYSTYNIAK 25+2, a przegrał w biegu dodatkowym z Romanem JANKOWSKIM),
SEZON 1989 (19 programów):
- zawody Rzeszów – 16 programów,
- 5.VIII. Leszno – FIAŁ MISTRZOSTW ŚWIATA PAR (1miejsce DANIA: Erik Gundersen-20, Hans Nielsen-28, ostatnie 9 miejsce zajęła POLSKA: Roman Jankowski-0, Piotr Świst-11, jeżdżono w sześciu
;, super zawody mimo blamażu Polski),
- 7.IX. Tarnów – UNIA Tarnów – STAL Rzeszów 45-45 (skład STALI: 1.K.Ciepiela-2, 2.P.Podrzycki-5, 3.K.Nurzyński-7, 4.R.Janusz-6, 5.J.Krzystyniak-15, 6.J.Ślączka-6, 7.A.Surowiec-4, 8.P.Gancarz-ns),
- 15.X. Leszno – FINAŁ IMP (kolejne 2 miejsce Jana KRZYSTYNIAKA 12+3),
SEZON 1990 (19 programów):
- zawody Rzeszów – 17 programów,
- 1.V. Tarnów – UNIA Tarnów – START Gniezno,
- 23.VIII. Rybnik – MPPK Półfinał (2 miejsce STALI: J.Ślączka-7, J,Krzystyniak-13),
SEZON 1991 (21 programów):
- zawody Rzeszów – 19 programów,
- 17.VII. Częstochowa – WŁÓKNIARZ Częstochowa – STAL Rzeszów,
- 15.IX. Gdańsk – WYBRZEŻE Gdańsk – STAL Rzeszów (mecz decydujący o wejściu do I ligi John DAVIS 16(2,3,3,2,3,3), Zoltan ADORJAN 14(3,3,2,3,3)),
SEZON 1992 (18 programów):
- zawody Rzeszów – 14 programów,
- 5.IV. Lublin – MOTOR Lublin – STAL Rzeszów (8 wyścig Zoltan ADORJAN pokonuje Hansa NIELSENA (sensacja), 11 wyścig Sandor TIHANYI również dokonuje tego wyczynu),
- 1.V. Tarnów – UNIA Tarnów – STAL Rzeszów 47-42 (w ostatnim wyścigu zostają wykluczeni J.Ślączka i J. Krzystyniak, wyścig kończy się rezultatem 5:0 dla UNII(Handberg i Kużdżał)),
- 28.VI. Machowa – VICTORIA ROLNICKI Machowa – START Gniezno (m.in. J.Doncaster, T.Butler, A.Kasper), - jedyne zawody jakie widziałem w Machowej, a takich torów powinno dużo… dużo więcej, tam liczyła się technika, a nie tylko szybki motor i pełny gaz. Z tego meczu pamiętam jak niektórzy doświadczeni zawodnicy mieli kłopot ze złożeniem się na I łuku,
- 6.IX. Zielona Góra – FINAŁ IMP,
SEZON 1993 (23 programy):
- zawody Rzeszów – 21 programów,
- 18.VII. Krosno – KKŻ Krosno – START Gniezno,
- 12.IX. Tarnów – UNIA Tarnów – STAL Rzeszów,
SEZON 1994 (23 programy):
- zawody Rzeszów – 19 programów,
- 10.IV. Krosno – KKŻ Krosno – GKM Grudziądz,
- 24.VII. Krosno – KKŻ Krosno – STAL Rzeszów,
- 30.VII. Tarnów – FINAŁ MIMP (8 miejsce M.Kuciapa 8(0,2,1,2,3), 1 miejsce G.Rempała 14(3,3,3,3,2)),
- 25.IX. Kraków – WANDA REALBUD Kraków – STAL Rzeszów – również jedyna wizyta w Krakowie na żużlu,
SEZON 1995 (19 programów):
- zawody Rzeszów – 16 programów,
- 26.III. Krosno – KKŻ Krosno – HAJDU VOLAN SC Debreczyn (towarzyski),
- 9.IV. Tarnów – UNIA Tarnów – POLONIA Piła,
- 21.V. Tarnów – UNIA Tarnów – POLONIA Jutrzenka Bydgoszcz,
SEZON 1996 (12 programów):
- zawody Rzeszów – 12 programów,
SEZON 1997 (15 programów):
- zawody Rzeszów – 15 programów,
SEZON 1998 (17 programów):
- zawody Rzeszów – 17 programów,
SEZON 1999 (25 programów):
- zawody Rzeszów – 24 programy,
- 3.VII. Wrocław - GRAND PRIX POLSKI,
SEZON 2000 (14 programów):
- zawody Rzeszów – 14 programów,
SEZON 2001 (16 programów):
- zawody Rzeszów – 16 programów,
SEZON 2002 (15 programów):
- zawody Rzeszów – 14 programów,
- 14.IX. Chorzów - GRAND PRIX EUROPY,
SEZON 2003 (16 programów):
- zawody Rzeszów – 15 programów,
- 11.V. Tarnów – UNIA Tarnów – STAL Rzeszów (ulewa
),
SEZON 2004 (15 programów):
- zawody Rzeszów – 14 programów,
- 19.IX. Lublin TŻ Lublin – STAL Rzeszów
SEZON 2005 (21 programów):
- zawody Rzeszów – 16 programów,
- 10.IV Lublin TŻ lublin – STAL Rzeszów,
- 1.V. Krosno KSŻ Krosno – STAL Rzeszów,
- 15.V. Ostrów Intar Ostrów – STAL Rzeszów,
- 15.VIII. Tarnów – Finał IMP,
- 4.VIII. Rybnik – RKM Rybnik – STAL Rzeszów,