Nie bądź tylko Gapiem. Weź aktywny udział w dyskusji i zarejestruj się już teraz. Rejestracja

Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona

Odpowiedz w temacie

KSM Krosno w II lidze...


Rozmowy o sporcie żużlowym

Opcje      Szukaj
Post 17 paź 2006, o 16:49
 
Solidny ligowiec
Solidny ligowiec

Dołączył: 17 maja 2006, o 01:28
Skąd: Rzeszów
Posty: 412

Zobacz profil 
Cytuj:
Ach te Krośnieńskie programy, 3 złocisze :shock: za kartkę papieru w której znajdują sie same reklamy :!: żadnych informacji o drużynie z Poznania, statystyk meczy barażowych w wykonaniu Krośnian i tym podobnych rzeczy, gdyby nie okładka to człowiek nawet by nie wiedział że to mecz barażowy


Metanol! Nie ma co krytykować programów w Krośnie, bo uważam, że nasze są niewiele lepsze. Jest jeszcze taka różnica, że Krosno było w I lidze, a my o klasę wyżej. Ja też chciałem sprawdzić sobie w programie przy Hetmańskiej informacje o wieku żużlowców RKMu na meczu z Rybnikiem i niestety - nie było ich. Próżno też było szukać info na temat ostatniego naszego występu w Toruniu. Ogólnie program nasz można porównać do tego z Krosna, tylko że w naszym są jakieś skromne newsy z innych klubów, zarys klubu naszych gości i "wróżby kibiców" z forum, poza tym mnóstwo reklam, a za to wszystko musimy zapłacić nie 3, a 5 złociszy!
A na Nazimku program ma kosztować 3 zł. Jak znam życie, będzie to jedna (ale kolorowa!!!) kartka. Chciałbym się mylić.


           
Post 17 paź 2006, o 18:59
 
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 27 lip 2004, o 16:28
Skąd: Rzeszów kur*a, królowie południa!
Posty: 1374

Zobacz profil 
Tu jeszcze cos o oponach obcokrajowca Krośnian
sportowefakty.pl napisał(a):
Nie milkną echa niedzielnego spotkania barażowego pomiędzy KSŻ Krosno i PSŻ Milion Team Poznań. Po 7. biegu kierownictwo drużyny gości zgłosiło protest, gdyż zawodnik gospodarzy Adrian Rymel jechał na nieprzepisowej oponie.

- Przed zawodami mieliśmy informację, że Czesi wypuścili nową oponę o symbolu SV-09, która ma homologację FIM i można na niej startować np. w Grand Prix, natomiast PZM do dnia dzisiejszego nie wydał komunikatu potwierdzającego homologację na ligę polską- tłumaczył po zawodach regulaminowe zawiłości wiceprezes Poznańskiego Stowarzyszenia Żużlowego Dariusz Górzny, który podczas niedzielnego spotkania pełnił funkcję kierownika poznańskiej drużyny.

Z takimi oponami pojawili się w Krośnie zagraniczni zawodnicy gospodarzy – Martin Vaculik i Adrian Rymel. Ten pierwszy skorzystał z niej tylko na próbie toru, drugi – wystartował na niej w meczu. - Po 7. biegu postanowiliśmy wnieść protest na nieregulaminową oponę wychodząc z założenia, że regulaminu trzeba przestrzegać. Nie chcieliśmy w ten sposób wygrać spotkania, chodziło o to, żeby wybić drużynę krośnieńską z rytmu. Gdyby protestu nie było, KSŻ miałby 8-punktową przewagę i niewiadomo jak ten mecz by się potoczył. Nie chcieliśmy odbierać Rymelowi dużej ilości punktów, dlatego oprotestowaliśmy start tylko w 7. biegu, a nie w obu jego wyścigach. Moglibyśmy zaprotestować po 13. biegu na wszystkie biegi Czecha, ale nie chcieliśmy w ten sposób rozstrzygać spotkania - wyjaśnił motywację poznańskiego kierownictwa Górzny.

Zgodnie z regulaminem po ustnym zgłoszeniu protestu należy złożyć go na piśmie i wpłacić 1000 zł kaucji. W tym celu kierownik drużyny poznańskiej udał się na wieżyczkę sędziowską, w tym czasie w parkingu zrobiło się bardzo nerwowo, gdyż goście nie chcieli dopuścić, by w motocyklu Czecha wymieniono nieregulaminową oponę. - Po biegu podszedłem do motocykla Rymela i poprosiłem jego mechanika, by go zostawił, ponieważ składamy protest - relacjonuje wydarzenie dyrektor poznańskiego klubu Arkadiusz Ładziński. - W tym momencie zaczęła się mała przepychanka i wymiana ostrych słów oraz próby wymiany opony, do czego jednak nie dopuściliśmy. Zrobiło się bardzo nerwowo, w kierunku parkingu poleciały kamienie i posypały się niecenzuralne słowa z trybun. Uspokoić atmosferę, z dobrym skutkiem, starał się Adam Skórnicki. Sytuację wyjaśnił dopiero sędzia, który jednoznacznie stwierdził słuszność naszego protestu - dodał Ładziński.

W wyniku uznania protestu sędzia zawodów Maciej Spychała odebrał Adrianowi Rymelowi 3 punkty zdobyte w biegu 7. i zmienił wynik wyścigu z 4:2 dla gospodarzy na 2:3 dla PSŻ (do mety z powodu defektu nie dojechał Daniel Pytel).

_________________
Obrazek

Obrazek


           
Post 17 paź 2006, o 19:36
 
Weteran
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył: 19 cze 2005, o 19:14
Skąd: Rzeszów
Posty: 3029

Zobacz profil 
Leonidas
w 100% nie zgadzam się z Tobą, jesli Ty nasze programy porównujesz do programów krosnieńskich :shock: to ja nie wiem co mam powiedzieć.
Fakt faktem Krosno jezdziło w I lidze, ale odrobiny wysiłku można by oczekiwać od osób zajmujacych sie programami, aby niewygladały one jak broszurka reklamowa z włozona w środek "przez przypadek" rozpiską biegów.
Program to w pewnym sensie pamiatka (zwłaszcza dla kolekcjonerów) z zawodów na których sie było, program a nie gazetka reklamowa.
Moim skromnym zdaniem nasze programy wygladaja całkiem nieżle, przedwszystkim jest w nich to co powinno znajdowac sie w każdym porzadnym programie, garśc informacji o zawodnikach własnej drużyny, tabela, informacja o drużynie przyjezdnej, trochę historii, zdjecia, a nawet wrózby kibiców, chyba wystarczy ! a że w naszych programach są też reklamy to chyba normalne, takie czasy, ale oprócz reklam jest coś jeszcze do poczytania co sprawia ze jest to program z zawodów żuzlowych, a nie broszurka różnorakich firm.

_________________
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


           
Post 17 paź 2006, o 19:52
 
Szkółkowicz
Szkółkowicz

Dołączył: 10 mar 2006, o 22:27
Posty: 20

Zobacz profil 
Co do zachowania kibiców krosnieńkich, to ja tez tam byłem i słyszałem jak śpiewali: Spychała ile Ci dali, a nie Wardzała, ale może ja i RUNE słyszelismy inne spiewy?:)
Poznań spanikował, a Krosno swietnie sobie radziło:) Wogóle to bardzo szkoda mi Krosna:(


           
Post 18 paź 2006, o 00:35
 
Senior
Senior
Avatar użytkownika

Dołączył: 24 lut 2006, o 17:19
Skąd: RZESZÓW
Posty: 276

Zobacz profil 
Hmm, nie wim , ja bylem z 4 kumplami i kolezanka i wszyscy slyszelismy to samo...:):):)

_________________
STAL RZESZÓW F O R E V E R !!! !!! !!!


           
Post 18 paź 2006, o 01:11
 
Szkółkowicz
Szkółkowicz

Dołączył: 10 mar 2006, o 22:27
Posty: 20

Zobacz profil 
:) ja byłem z 5 koleżankami i dwoma kolegami i wszyscy też słyszelismy to samo, a nie wypilismy ani jednego piwa:) Widocznie każdy słyszy co chce usłyszec:) Słyszelismy to po decyzji sędziego.......:) Wy może w zupełnie innym momencie:):):):)


           
Post 18 paź 2006, o 06:29
 
Legenda
Legenda
Avatar użytkownika

Dołączył: 29 sie 2004, o 11:25
Skąd: Sydney
Posty: 8377

Zobacz profil 
duscher napisał(a):
Tu jeszcze cos o oponach obcokrajowca Krośnian
sportowefakty.pl napisał(a):
Nie milkną echa niedzielnego spotkania barażowego pomiędzy KSŻ Krosno i PSŻ Milion Team Poznań. Po 7. biegu kierownictwo drużyny gości zgłosiło protest, gdyż zawodnik gospodarzy Adrian Rymel jechał na nieprzepisowej oponie.

- Przed zawodami mieliśmy informację, że Czesi wypuścili nową oponę o symbolu SV-09, która ma homologację FIM i można na niej startować np. w Grand Prix, natomiast PZM do dnia dzisiejszego nie wydał komunikatu potwierdzającego homologację na ligę polską- tłumaczył po zawodach regulaminowe zawiłości wiceprezes Poznańskiego Stowarzyszenia Żużlowego Dariusz Górzny, który podczas niedzielnego spotkania pełnił funkcję kierownika poznańskiej drużyny.

Z takimi oponami pojawili się w Krośnie zagraniczni zawodnicy gospodarzy – Martin Vaculik i Adrian Rymel. Ten pierwszy skorzystał z niej tylko na próbie toru, drugi – wystartował na niej w meczu. - Po 7. biegu postanowiliśmy wnieść protest na nieregulaminową oponę wychodząc z założenia, że regulaminu trzeba przestrzegać. Nie chcieliśmy w ten sposób wygrać spotkania, chodziło o to, żeby wybić drużynę krośnieńską z rytmu. Gdyby protestu nie było, KSŻ miałby 8-punktową przewagę i niewiadomo jak ten mecz by się potoczył. Nie chcieliśmy odbierać Rymelowi dużej ilości punktów, dlatego oprotestowaliśmy start tylko w 7. biegu, a nie w obu jego wyścigach. Moglibyśmy zaprotestować po 13. biegu na wszystkie biegi Czecha, ale nie chcieliśmy w ten sposób rozstrzygać spotkania - wyjaśnił motywację poznańskiego kierownictwa Górzny.

Zgodnie z regulaminem po ustnym zgłoszeniu protestu należy złożyć go na piśmie i wpłacić 1000 zł kaucji. W tym celu kierownik drużyny poznańskiej udał się na wieżyczkę sędziowską, w tym czasie w parkingu zrobiło się bardzo nerwowo, gdyż goście nie chcieli dopuścić, by w motocyklu Czecha wymieniono nieregulaminową oponę. - Po biegu podszedłem do motocykla Rymela i poprosiłem jego mechanika, by go zostawił, ponieważ składamy protest - relacjonuje wydarzenie dyrektor poznańskiego klubu Arkadiusz Ładziński. - W tym momencie zaczęła się mała przepychanka i wymiana ostrych słów oraz próby wymiany opony, do czego jednak nie dopuściliśmy. Zrobiło się bardzo nerwowo, w kierunku parkingu poleciały kamienie i posypały się niecenzuralne słowa z trybun. Uspokoić atmosferę, z dobrym skutkiem, starał się Adam Skórnicki. Sytuację wyjaśnił dopiero sędzia, który jednoznacznie stwierdził słuszność naszego protestu - dodał Ładziński.

W wyniku uznania protestu sędzia zawodów Maciej Spychała odebrał Adrianowi Rymelowi 3 punkty zdobyte w biegu 7. i zmienił wynik wyścigu z 4:2 dla gospodarzy na 2:3 dla PSŻ (do mety z powodu defektu nie dojechał Daniel Pytel).


Co za bezsens... FIM zatwierdzila, ale Polacy oczywiscie nie zatwierdzili
(kochaja sie wyrozniac, zwlaszcza kolesie z PZM), wiec to jest od razu
zadyma i moim zdaniem, kompletnie niesluszne odebranie 3 punktow
zawodnikowi z Czech.

_________________
Regards from Sydney
Jasiek

It's ok to disagree with me. I cannot force you to be right


           
Post 18 paź 2006, o 17:09
 
Senior
Senior
Avatar użytkownika

Dołączył: 24 lut 2006, o 17:19
Skąd: RZESZÓW
Posty: 276

Zobacz profil 
Domel, byc moze...:)

_________________
STAL RZESZÓW F O R E V E R !!! !!! !!!


           
Post 18 paź 2006, o 18:41
 
Weteran
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył: 19 cze 2005, o 19:14
Skąd: Rzeszów
Posty: 3029

Zobacz profil 
Zrobiło się bardzo nerwowo, w kierunku parkingu poleciały kamienie i posypały się niecenzuralne słowa z trybun. Uspokoić atmosferę, z dobrym skutkiem, starał się Adam Skórnicki. Sytuację wyjaśnił dopiero sędzia, który jednoznacznie stwierdził słuszność naszego protestu - dodał Ładziński.
[/quote]
Ten Ładziński to ma wybujała wyobraznie chyba, siedziałem obok parku maszyn i nie zauważyłem aby ktoś ciskał kamieniami, nie było też zbytniej nerwowości przynajmniej na trybunach, wiec nie wiem o czym on mówi :roll:

_________________
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


           
Post 4 lis 2006, o 09:53
 
Solidny ligowiec
Solidny ligowiec
Avatar użytkownika

Dołączył: 4 lut 2005, o 19:02
Posty: 457

Zobacz profil 
To się musiało tak skończyć.Przez 2 lata w I lidze "Wilki" nie zapewniły sobi e pewnego bytu w tej lidze.2005-baraże z Opolem (udało się utrzymać),2006-baraże z Poznaniem (już się nie udało).Jeśli w Krośnie uda się utrzymać skład z 2006 r. to jest szanasa na awans.Główni przeciwnicy:Daugavpils i Łódź. :?:

_________________
Obrazek


           
Post 4 lis 2006, o 11:56
 
Junior
Junior
Avatar użytkownika

Dołączył: 4 maja 2005, o 15:51
Posty: 183

Zobacz profil 
Krynio napisał(a):
Główni przeciwnicy:Daugavpils i Łódź. :?:


Daugavpils ma w nachodzacym sezonie nie startować w polskiej II lidze. Jak dotąd nie zgłosili swojej drużyny do rozgrywek ;)

_________________
Obrazek


           
Post 10 sty 2007, o 14:00
 
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 1 sie 2004, o 14:43
Skąd: Dampf Kraft Wagen
Posty: 2285

Zobacz profil 
Dziennik podkarpacki10-01-2007
Powstanie nowy klub?
KSŻ Krosno bez licencji i z długami
Krośnieńskie Stowarzyszenie Żużlowe nie otrzymało licencji na starty
w tegorocznym sezonie w II lidze. Powodem są długi wobec ZUS, Urzędu
Skarbowego i samych zawodników.
Z inicjatywy Krzysztofa Mosonia, długoletniego działacza żużlowego,
powołany został komitet założycielski nowego klubu. Nowy twór ma
nazywać się Stowarzyszenie Żużlowe Krosno i w tym tygodniu mają
zostać wybrane nowe władze nowego klubu. Tym samym proponowane i
zakładane SŻK pozbyłoby się długów, co umożliwiają przepisy. W
Krośnie już dwukrotnie korzystano z takiej możliwości uciekania
przed długami, ratując popularną dyscyplinę sportu przed całkowitym
unicestwieniem. W latach 1987-1996 istniał Krośnieński Klub Żużlowy.
Po jego bankructwie powołano Żużlowy Klub Sportowy, który występował
pod różnymi szyldami w rozgrywkach II ligi: ŻKS Stal II Krosno
(1997, fuzja ze Stalą Rzeszów), ŻKS Leżajsk 1525 Krosno (w latach
1998 - 1999) i ŻKS Krosno (2000) i Judyta ŻKS Krosno (2001). Ze
względu na zadłużenie ŻKS utworzony został nowy klub Krośnieńskie
Stowarzyszenie Żużlowe. Pod szyldem KSŻ drużyna zaczęła uczestniczyć
w rozgrywkach ligowych w 2002 roku. W 2004 r. KSŻ Krosno awansował
do I ligi, w której występował dwa sezony (2005, 2006).
(BH)


           
Post 10 sty 2007, o 16:54
 


W takim przypadku co sie stanie z długami?? Wyparują, czy jak??


           
Post 10 sty 2007, o 17:00
 
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 1 sie 2004, o 14:43
Skąd: Dampf Kraft Wagen
Posty: 2285

Zobacz profil 
Długi... zostaną w KSŻ!


           
Post 10 sty 2007, o 17:20
 
Legenda
Legenda
Avatar użytkownika

Dołączył: 21 kwi 2004, o 13:14
Skąd: Rzeszów
Posty: 6214

Zobacz profil 
Ktore bedzie zmuszony pokryc skarb panstwa jezeli klub KSŻ oglosi upadlosc... Czyz sie myle? :roll:

_________________
Projektowanie Graficzne
Wieszaki na medale dla sportowców oraz biegaczy


           
Post 10 sty 2007, o 17:23
 
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 1 sie 2004, o 14:43
Skąd: Dampf Kraft Wagen
Posty: 2285

Zobacz profil 
Niestety - takie nasze ustawodawcze realia!!!


           
Post 10 sty 2007, o 17:25
 
Legenda
Legenda
Avatar użytkownika

Dołączył: 21 kwi 2004, o 13:14
Skąd: Rzeszów
Posty: 6214

Zobacz profil 
Dla mnie to jest paranoja... Pozniej sie dziwin, ze w Polsce jest tak a nie inaczej... :roll: Ktos powinien sie tym zajac jak najszybciej... Nie znam sie nad tym, ale zmienic ustawe czy cos... Najlepiej zeby zarzad takiej sekcji odpowiadal wlasnym majatkiem...

_________________
Projektowanie Graficzne
Wieszaki na medale dla sportowców oraz biegaczy


           
Post 10 sty 2007, o 17:41
 
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 14 cze 2004, o 08:15
Posty: 2278

Zobacz profil 
Damon napisał(a):
Najlepiej zeby zarzad takiej sekcji odpowiadal wlasnym majatkiem...

hehe a to dobre. Znajdź takiego głupiego co by się odważył ... :lol:

_________________
"The greatiest sensation in the history of world speedway"


           
Post 10 sty 2007, o 18:23
 
Legenda
Legenda
Avatar użytkownika

Dołączył: 21 kwi 2004, o 13:14
Skąd: Rzeszów
Posty: 6214

Zobacz profil 
GRISZA doskonale wiem, ze to malo realne, ze w Polsce prezesi klubow to w wiekszosci (wszyscy?) pracownicy, ktorzy nie dostaja za to ani zlotowki... Ba niekiedy inwestujacy wlasne pieniedze (patrz Marta Poltorak)...

Ale czy w ten sposob mozna to usprawiedliwiac?

Czy to jest fair, ze kluby podpisuja z zawodnikami kontrakty wiedzac ze sa nie wyplacalni? To jest fair, ze buduja sklad ponad swoje sily? Startuja w lidze, w ktorej wiedza, ze finansowo sobie nie poradza, nie ponoszac za to zadnych konsekwencji? Nie uda sie, to oglosimy upadlosc, zalozymy nowy klub... Ewentualnie sprzatniemy zabawki...

Traca na tym kibice (chociazby tym, ze co to za przywiazanie do klubu, tradycji, historii skoro klub co kilka lat zmienia swoja nazwe), traca zawodnicy i traci Polska jako panstwo, bo jakos watpie, zeby takie "walki" robiono tylko w zuzlu...

_________________
Projektowanie Graficzne
Wieszaki na medale dla sportowców oraz biegaczy


           
Post 10 sty 2007, o 19:32
 
Junior
Junior

Dołączył: 11 maja 2006, o 15:22
Posty: 145

Zobacz profil 
Dokładnie sie zgadzam z powyższymi. Ale tak stoi w Kodeksie Cywilnym że od trupa (nieistniejącego stowarzyszenia, czyt. KSŻ) juz się niewiele da wyciagnąć, zwłaszcza jesli chodzi o niewypłacone żużlowcom punkty. Na łut szczęścia mogą liczyć jedynie ci, którymi nowopowstały klub się zainteresuje jako potencjalnymi zawodnikami. Bo nie wierzę żeby któryś z nich był tak naiwny i podpisał kontrakt zanim klub zapłaci mu za sezon miniony i nie tylko. A co z całą resztą? A jak już ktos nie może jeżdzić po prostu? To wtedy dojdzie do wniosku że "byłem potrzebny, pieniądze sie znalazły. Odkąd nie jeżdżę, prezes ma mnie w dupie". Zagadka: kto to powiedział?


           
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w temacie  [ Posty: 147 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 65 gości


Narzędzia



Skocz do:  

Uprawnienia

Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

Original style by phpBBservice.nl & New Design style by ZeNaNLi