Nie bądź tylko Gapiem. Weź aktywny udział w dyskusji i zarejestruj się już teraz. Rejestracja

Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Odpowiedz w temacie

Fuzja gdańsko-krakowska w I lidze???


Rozmowy o sporcie żużlowym

Opcje      Szukaj
Post 21 mar 2006, o 10:32
 Fuzja gdańsko-krakowska w I lidze???
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 3 lis 2004, o 10:46
Skąd: ze stajni
Posty: 1773

Zobacz profil 
Cytuj:
Podobno trwają przygotowania do krakowsko-gdańskiej fuzji żużlowej. Wanda Kraków, która nie ma pieniędzy i składu nawet na drugą ligę rozpatruje propozycję Marka Formeli o połączeniu sił - jakich sił, można zapytać? - z Korporacją Gwardia-Wybrzeże, aby wspólnie wystawić zespół w pierwszej lidze. Jak się połączy dwóch biednych, to nigdy nie będzie z tego jeden bogaty. Tak mnie przynajmniej uczono. O innych aspektach takiej fuzji, o której przeczytałem w "Tygodniku Żużlowym", nawet nie warto pisać...


W Gdańsku na pewno - dla jednych niestety, dla drugich na szczęście - będziemy mieli drugoligowy Gdański Klub Żużlowy. Prezes Maciej Polny i trener Grzegorz Dzikowski są w trakcie kompletowania składu. Padają nazwiska Artura Pietrzyka, Sebastiana Trumińskiego, Marcina Jankowskiego, Mariusza Frankowa, Grzegorza Kłopota, Krzysztofa Jabłońskiego czy młodzieżowca Grzegorza Dzika. Stranieri to Brian Karger i Andy Smith.
- To prawda, że z nimi rozmawiamy - potwierdza prezes Polny. - Od 90 do 50 procent określiłbym dzisiaj szansę na ich występy w Gdańsku. Nie ograniczamy się jednak tylko do tego kręgu nazwisk. Od kiedy wyjaśniło się definitywnie, że w Gdańsku powstał nowy klub żużlowy, nie ma praktycznie dnia, żebyśmy nie odbierali telefonów od innych zawodników oferujących swoje usługi. Byłoby to bardzo optymistyczne zjawisko, gdyby nie to, że większość tych potencjalnych kandydatów przedstawia mało realistyczne - w stosunku do własnej wartości, a i naszych możliwości budżetowych - warunki finansowe.
- Czasu na kadrowe decyzje i przygotowanie zespołu do startu jest jednak coraz mniej.

- Wyżej stawiamy wiarygodność finansową niż pośpiech w podpisywaniu kontraktów. Pracujemy pod presją czasu. Wszystko wskazuje na to, że skompletowany już zespół uda nam się zebrać na mini zgrupowaniu w Gdańsku na 3-4 dni przed inauguracją sezonu, czyli zaplanowanym na 9 kwietnia meczem z Polonią Piła.
- A przygotowanie sprzętu?

- Będziemy podpisywać kontrakty zawodowe, co oznacza, że o sprzęt muszą zadbać sami zawodnicy.

Źródło: http://www.wybrzeze.gda.pl/

I co wy na taką możliwość, w II lidze GKŻ Gdańsk, a w I lidze "Korporacja Wybrzeże Wanda Kraków"?

_________________
"Nic na świecie nie zdarza się przez przypadek." - Paulo Coelho.


           
Post 21 mar 2006, o 11:18
 Re: Fuzja gdańsko-krakowska w I lidze???
Danish Power!
Danish Power!
Avatar użytkownika

Dołączył: 30 sty 2003, o 12:44
Skąd: Danishlandia
Posty: 9774

Zobacz profil 
Koniara napisał(a):
I co wy na taką możliwość, w II lidze GKŻ Gdańsk, a w I lidze "Korporacja Wybrzeże Wanda Kraków"?

Oby takiej mozliwosci nie bylo, poniewaz wtedy Tomek Chrzanowski jezdzilby w I lidze, poniewaz prawnie jest on zawodnikiem Gdanska, a konkretnie tego drugiego obozu, ktory chce sie laczyc z Krakowem.

_________________
"Jeżeli masz wszystko pod kontrolą, to znaczy ze jedziesz zbyt wolno."

Obrazek


           
Post 21 mar 2006, o 11:28
 Re: Fuzja gdańsko-krakowska w I lidze???
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 3 lis 2004, o 10:46
Skąd: ze stajni
Posty: 1773

Zobacz profil 
Hmmm zastanawiałam się nad tym i nie wiem co myśleć. GKSŻ wydało decyzję, że z uwagi na zdegradowanie Gdańska do I ligii, zawodnicy Gdańska mają unieważnione kontrakty i mogą szukać nowych klubów. Minister Lipiec co prawda uznał, że GKSŻ działa nielegalnie, ale jednocześnie wszystkie decyzje z okresu 19 listopada - 19 marca są wiążące, a zatem na logikę rzecz biorąc, Chrzanowski jest zawodnikiem Stali Rzeszów, bo tu ma podpisany WAŻNY kontrakt. Tak więc nie jestem wcale taka pewna, że nawet jakby Gdańsk jeździł w I lidze to Chrzanowski raczej tam nie wróci, zresztą sam z własnej woli na pewno do I ligi nie pójdzie :)
A poza tym jeśli nastąpiłaby fuzja Gdańsk - Kraków, to jakby nie patrzeć będzie to NOWY klub, no chyba, że źle myślę, choć w sumie już sama nie wiem, bo jeśli miałby skorzystać z miejsca w I lidze, to może nie będzie to traktowane jako nowy klub.

_________________
"Nic na świecie nie zdarza się przez przypadek." - Paulo Coelho.


           
Post 21 mar 2006, o 11:38
 
Danish Power!
Danish Power!
Avatar użytkownika

Dołączył: 30 sty 2003, o 12:44
Skąd: Danishlandia
Posty: 9774

Zobacz profil 
To jest tak zakrecone, ze sie w glowie nie miesci. Z jednej strony to nie jest nowy klub, poniewaz zajmuje miejsce starego, czyli przejmuje po nim wszystkim, lacznie z zawodnikami. Z drugiej strony nazwa klubu jest inna, niz ta z ktora podpisali umowy zawodnicy...

Nie jest to taka sytuacja jak w 2004 roku z Pila, poniewaz wtedy nowy klub zaczal od II ligi, czyli nie przejal miejsca starego klubu w I lidze. Tym samym wszyscy zawodnicy byli wolni, na czele z Charlie Gjedde, ktory ostatecznie zdecydowal sie podpisal w Stali :)

A pamieta ktos jak to bylo z Bydgoszcza, gdy BTZ przejal miejsca Polonii w E-lidze? Zawodnicy podpisywali nowe kontrakty czy od razu stali sie zawodnikami BTZ-u?

W kazdym badz razie najbardziej zastanawiajace jest to, ze Tomek nie zostal jeszcze zatwierdzony przez PZM. Tak samo Mirek Jablonski, ktory przeszedl do Gniezna. 5 marca PZM zatwierdzial Bjarne Pedersena w Toruniu, wiec dlaczego nie zatwierdzil od razu Chrzana?! :roll: Ktos mi powie, ze Bjarne nie podpisal zadnego wiazacego dokumentu w Gdansku, wiec dlaczego PZM nalozyl kare 10 tys zl na Torun?!

Czeski film... Mam nadzieje, ze minister Lipiec pojdzie za ciosem i po GKSZ zajmie sie starymi niereformowalnymi prykami z PZM-u.

_________________
"Jeżeli masz wszystko pod kontrolą, to znaczy ze jedziesz zbyt wolno."

Obrazek


           
Post 21 mar 2006, o 20:40
 
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 1 sie 2004, o 14:43
Skąd: Dampf Kraft Wagen
Posty: 2285

Zobacz profil 
Sytuacja prawna gdańskiego "starego" klubu jest tak zagmatwana, że chyba nikt nie wie jak jest naprawdę! W dodatku władze naszego związku zamiast sytuację "prostować" - to "zakręcają" ją coraz bardziej! Oj przydała by sięjakaś giga-eksplozja w PZM ze strony Ministerstwa Sportu!


           
Post 21 mar 2006, o 21:09
 
Senior
Senior
Avatar użytkownika

Dołączył: 26 lis 2005, o 00:21
Skąd: Rzeszow
Posty: 280

Zobacz profil 
ale tak na chlopski rozum do czego ma dazyc taka fuzja gdansk krakow no nierobmy sobie jaj, i mam jeszcze jedno pytanie czy oznacza to ze przez jeden sezon co 2 mecz w krakowie reszta w gdansku (nie no jakos to polaczenie domnie niedochodzi)

_________________
Obrazek
Pij Tanie Wino Pij Tani Los
Wszystko Zrobili Jak By Tobie Na Złoś
Idź Na Ulicę Zakrzyknij Na Głos
Niech Słyszą Wuje Jak Gromy Lecą
_____________________KSU- Wuje, Wuje
>Staram się być obiektywny, ale swoje poglądy posiadam<


           
Post 21 mar 2006, o 22:01
 Re: Fuzja gdańsko-krakowska w I lidze???
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 5 kwi 2004, o 19:32
Skąd: Rzeszów
Posty: 1366

Zobacz profil 
K 2 napisał(a):
Koniara napisał(a):
I co wy na taką możliwość, w II lidze GKŻ Gdańsk, a w I lidze "Korporacja Wybrzeże Wanda Kraków"?

Oby takiej mozliwosci nie bylo, poniewaz wtedy Tomek Chrzanowski jezdzilby w I lidze, poniewaz prawnie jest on zawodnikiem Gdanska, a konkretnie tego drugiego obozu, ktory chce sie laczyc z Krakowem.


Z tego co pamietam to degradacja gdanskiej korporacji z extraligi rownala sie niewaznym kontraktom z zawodnikami.
Wiec jak dla mnie to nie ma wogule tematu......
A gdyby nawet jakims cudem mialo cos takiego miejsce, to wydaje mi sie do zadnych takich jaj by "gora" niedopuscila. Nie teraz i o tym czasie!!!!!! Nie 19 dni do inauguracji!!!!! No chyba zeby dala nam tydzien czasu na zakontaktowanie (nie wypozyczenie) jakiegos zawodnika z zagranicy np: Toninia :P :wink:

Tomek Chrzanowski bedzie smigal w sezonie 2006 w Stali Rzeszow i juz!!!!! 8-)

_________________
Obrazek


           
Post 21 mar 2006, o 23:13
 
Junior
Junior
Avatar użytkownika

Dołączył: 21 sty 2006, o 16:47
Skąd: rzeszów/baranówka (teraz z dala od domu)
Posty: 246

Zobacz profil 
Widzę,że chora sytuacja polityczna bezpośrednio odziaływuje na sport.Jakby za mało było farsy i zamętu na szczytach włydzy to muszą też mieszać nawet tam gdzie polityka sięgać nie powinna.Ciężko to zrozumieć i się w tym połapać. Najważniejsze jednak jest to ,żeby sezon był udany i aby nie zabrakło emocji!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


           
Post 22 mar 2006, o 01:30
 
Ligowy debiutant
Ligowy debiutant
Avatar użytkownika

Dołączył: 26 wrz 2004, o 12:07
Skąd: Krosno
Posty: 90

Zobacz profil 
mam nadzieje ze nie dojdzie do czegos takiego :!: :P to bylo by lekkie nie porozumienie jak dla mnie

pozdro

_________________
kibic z krosna

Tomasz Gollob jest najlepszy :!:


           
Post 22 mar 2006, o 01:46
 
Szkółkowicz
Szkółkowicz

Dołączył: 10 lip 2004, o 10:59
Skąd: Wolne Miasto Gdańsk
Posty: 9

Zobacz profil 
Formela chwyta się teraz wszystkiego :!: Nam się w końcu udało go z Gdańska przepędzić :!: A co do tej fuzji to moim zdaniem nie ma najmniejszych szans. Wanda bez kasy. Formela też nic nie ma za wyjątkiem długów. I najśmniejszniejsze jest to,że Korporacja wisi 120.000 zł jego żonie. Więc kombinuję pewnie jak tą kasę wydoić :!: Szkoda tylko Wandy :!: Ale jaj jestem zdanie, że do tej fuzji nie dojdzie :!: A to co ktoś wcześniej napisał o jeżdżeniu w Krakowie i w Gdańsku to nie ma takiej możliwość, bo Formela nie ma wstępu na stadion w Gdańsku :) Oficjalnie miasto przekazało stadion GKŻ Gdańsk :!:
Ostatnio jak rozmawiałem z Dzikowskim to mówił mi, że temat Chrzanka jest już pozytywnie zakończony więc powinno być ok :!:

Pozdrawiam :lol:

_________________
!!!!!!!! ZAWSZE I WSZĘDZIE GKS PANOWAĆ BĘDZIE !!!!!!!!


           
Post 22 mar 2006, o 10:41
 
Legenda
Legenda
Avatar użytkownika

Dołączył: 29 sie 2004, o 11:25
Skąd: Sydney
Posty: 8384

Zobacz profil 
Ja mysle, ze kontrakt Chrzanowskiego stracil waznosc, gdy druzyna
zostala usunieta z ekstraligi. Stad niewazne, czy Gwardia wystartuje
czy nie, bo Chrzanowski powinien byc zawodnikiem Rzeszowa.

A tak swoja droga, macie nieziemski bajzel w tej Polsce. W glowie
sie nie miesci... Co rok to gorzej.

_________________
Regards from Sydney
Jasiek

It's ok to disagree with me. I cannot force you to be right


           
Post 22 mar 2006, o 13:41
 
Solidny ligowiec
Solidny ligowiec
Avatar użytkownika

Dołączył: 15 maja 2005, o 18:10
Skąd: zniewiadomoskąd
Posty: 495

Zobacz profil 
Ojejku ! A dlaczego tak późno wpadnięto na taki pomysł. Czyż nie było by efektowniejsze połączenie Wybrzeża i Wandy w Ekstralidze ? To by były emocjonujące derby Rzeszów-Kraków.

A tak na serio życzę kibicom Gdańska i Krakowa żeby mieli czynny żużel w swoich miastach.

_________________
Żużlowa Liga Polska bez limitu obcokrajowcow ... probably the best League in the World :lol: :lol: :lol:

Kliknij a ugryzę


           
Post 22 mar 2006, o 17:44
 
Ligowy debiutant
Ligowy debiutant
Avatar użytkownika

Dołączył: 14 sty 2005, o 14:59
Skąd: varsovia
Posty: 96

Zobacz profil 
Mam nadzieję, że Chrzanowski będzie zdobywał punkty dla Stali, a w Krakowie wreszcie będzie żużel na w miarę dobrym poziomie, ponieważ zdecydowaną większość czasu spędzam właśnie w Krakowie i chętnie wybrałbym się na meczyk na stadion Wandy....


           
Post 23 mar 2006, o 16:13
 
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 3 lis 2004, o 10:46
Skąd: ze stajni
Posty: 1773

Zobacz profil 
Robi się coraz ciekawiej:

http://www.sportowefakty.pl/?dysc_id=4&k1_id=46&k2_id=102&dzial_id=367&news_id=113572

Ale chyba takie rozwiązanie byłoby najlepsze. Formela musi odejść - dałby już spokój. Do inauguracji coraz mniej czasu, a dalej są zawirowania takie, że głowa mała.

_________________
"Nic na świecie nie zdarza się przez przypadek." - Paulo Coelho.


           
Post 24 mar 2006, o 21:07
 
Trener
Trener
Avatar użytkownika

Dołączył: 2 cze 2004, o 19:58
Skąd: H69
Posty: 2328

Zobacz profil 
Ja nie wierzę w fuzję Wandy i GKS-u. Trudno wierzyć włodarzom Wandy już w cokolwiek, straciłem do nich ufność po trzykrotnym wycofaniu drużyny z ligi. Pewnie jak zwykle w ich przypadku jest wiele szumu o nic. Raz krzyczą że nie wystartują w lidze, zaraz na posiedzeniu zarządu zmieniają zdanie. Trudno jest przewidzieć jak się to skończy ale nie sądzę aby połączenie doszło do skutku.

_________________
Obrazek


           
Post 5 kwi 2006, o 11:54
 
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 19 mar 2004, o 17:20
Posty: 2233

Zobacz profil 
Na i Formela w końcu pass :D
Cytuj:
Jak informuje na swojej stronie internetowej Polski Związek Motorowy, zespół GKS-u Gwardii Wybrzeże Gdańsk wycofał się z rozgrywek o Drużynowe Mistrzostwo I ligi. Powodem takiej decyzji jest rezygnacja z dalszego finansowania klubu przez jego głównego sponsora.

_________________
Obrazek


           
Post 5 kwi 2006, o 12:12
 
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 26 sie 2004, o 12:52
Skąd: Rzeszów
Posty: 1076

Zobacz profil 
ireneusz napisał(a):
Na i Formela w końcu pass :D
Cytuj:
Jak informuje na swojej stronie internetowej Polski Związek Motorowy, zespół GKS-u Gwardii Wybrzeże Gdańsk wycofał się z rozgrywek o Drużynowe Mistrzostwo I ligi. Powodem takiej decyzji jest rezygnacja z dalszego finansowania klubu przez jego głównego sponsora.


Wlasnie też przeczytałem to przed chwilą. Oficjalne info:

http://www.pzm.pl/sporty.asp?ID2=menu_z ... newsid=827

A o Formeli pewnie jeszcze usłyszymy, pewnie szybciej niz nam sie wydaje :evil:


           
Post 6 kwi 2006, o 19:45
 
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 3 lis 2004, o 10:46
Skąd: ze stajni
Posty: 1773

Zobacz profil 
No to po temacie: Wanda Kraków też się wycofała z rozgrywek :) Tyle dobrze, że zrobili to teraz, a nie znów w połowie sezonu. Czyli I liga w 7, a II w 9, tyle dobrze, że E-liga jest parzysta :)

_________________
"Nic na świecie nie zdarza się przez przypadek." - Paulo Coelho.


           
Post 6 kwi 2006, o 21:06
 
Weteran
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył: 19 cze 2005, o 19:14
Skąd: Rzeszów
Posty: 3029

Zobacz profil 
Dobrze że Wanda wycofała sie jeszcze przed rozpoczeciem rozgrywek, bo myślałem że im już weszło to w nawyk że odjezdzają pare kolejek i pas.
A tak przynajmniej nie bedzie zamieszania, jakie Wanda robiła co roku, wycofując sie w trakcie sezonu.
Z drugiej strony to zadziwiające że w 800 tysiecznym Krakowie, gdzie swoje siedziby ma tysiące firm, nieznalazł sie nikt kto wyłożył by przysłowiowe "pare złotych" na funkcjonowanie speedwaya w grodzie Kraka :cry:

_________________
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


           
Post 9 kwi 2006, o 00:02
 
Junior
Junior
Avatar użytkownika

Dołączył: 8 kwi 2006, o 22:51
Posty: 135

Zobacz profil 
no wlasnie... to jest przykre i dziwne mozna powiedziec nawet, ze w takim miescie jak Krakow nie ma chetnych do wspierania czarnego sportu...
p.s. witam wszystkich. to moj pierwszy post na forum :)

_________________
www.trophymanager.com/index.php?ref=1271629 - chetnych zapraszam :)


           
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości


Narzędzia



Skocz do:  

Uprawnienia

Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów


cron

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

Original style by phpBBservice.nl & New Design style by ZeNaNLi