Nie bądź tylko Gapiem. Weź aktywny udział w dyskusji i zarejestruj się już teraz. Rejestracja

Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Odpowiedz w temacie

Zmiany regulaminowe na 2007 rok!


Rozmowy o sporcie żużlowym

Opcje      Szukaj
Post 2 lis 2006, o 10:10
 
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 16 gru 2003, o 13:30
Posty: 2505

Zobacz profil 
wszystkie te zmiany mnie po prostu oslabiaja. co roku ten sam cyrk te same malpy.
wydawac sie moglo ze jesli prezesi eligi beda o tym decydowac powinno byc lepiej.
pomysl z jokerem to dla mnie debilizm do kwadratu.

_________________
"Nie mój cyrk, nie moje małpy",


           
Post 2 lis 2006, o 10:54
 
Reprezentant kraju
Reprezentant kraju
Avatar użytkownika

Dołączył: 6 cze 2006, o 19:02
Skąd: >WROCŁAW / RZESZÓW<
Posty: 558

Zobacz profil 
Joker to debilizm, taśma to debilizm, ale największy debilizm to przyznawanie bonusa. Po co zmieniać ten przepis, funkcjonuje znakomicie. W meczach w których róznica punktowa była wysoka, zawodnicy mimo wszystko jechali na maksa, bo wiedzieli że każdy punkt jest na wagę złota w kontekście rewanżu. A teraz :?: Niestety włodarze naszego speedwaya nie mają żadnej koncepcji na uatrakcyjnienie zawodów, a każdy sezon zamienia się w poligon doświadczalny, coraz trudniej się w tym wszystkim połapać. Brakuje profesjonalnego podejścia do sprawy o marketingu już nie wspomnę. :x


           
Post 2 lis 2006, o 14:56
 
Reprezentant kraju
Reprezentant kraju
Avatar użytkownika

Dołączył: 18 kwi 2003, o 11:14
Skąd: Rzeszów/Nowe Miasto
Posty: 670

Zobacz profil 
U nas jokera wprowadzają jako nowość a w WLK.Brytanii znoszą jako przeżytek, Kochana Polsko :)


           
Post 3 lis 2006, o 17:01
 
Reprezentant kraju
Reprezentant kraju
Avatar użytkownika

Dołączył: 6 cze 2006, o 19:02
Skąd: >WROCŁAW / RZESZÓW<
Posty: 558

Zobacz profil 
http://www.sportowefakty.pl/?dysc_id=4& ... _id=156182

Wszystko jasne.

"Spółka stawia na dramaturgię i widowiskowość meczów żużlowych." :D

"Przypominamy, że w trosce o zapewnienia ciągłości procesu szkolenia juniorów od 2008 roku KAŻDA DRUŻYNA Ekstraligi będzie musiała posiadać drużynę polskich juniorów startującą w rozgrywkach ligi juniorów. Powyższy warunek został wpisany do regulaminu licencyjnego na wniosek Spółki."
Jedyna pozytywna dla mnie wiadomość.


           
Post 3 lis 2006, o 17:24
 
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 14 cze 2005, o 00:34
Posty: 2957

Zobacz profil 
MagiK napisał(a):
, ale największy debilizm to przyznawanie bonusa. Po co zmieniać ten przepis,


w koncu jak jest z tym bonusem?

_________________
http://www.drozdmarketing.pl


           
Post 3 lis 2006, o 17:28
 
Reprezentant kraju
Reprezentant kraju
Avatar użytkownika

Dołączył: 6 cze 2006, o 19:02
Skąd: >WROCŁAW / RZESZÓW<
Posty: 558

Zobacz profil 
Ja nie znalazłem w nowym regulaminie nic o bonusach. Sam nie wiem czy będą obowiązywać. Ale pomysły niektórych działaczy z Bydgoszczy na ten temat jeżą mi włos na głowie.


           
Post 3 lis 2006, o 17:45
 
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 1 sie 2004, o 14:43
Skąd: Dampf Kraft Wagen
Posty: 2285

Zobacz profil 
Najgorsze że nadal interesy własnego klubuna dzień dzisiejszy przekładają się nad dobrem i przyszłością tej dyscypliny w Kraju! Jak tak dalej pójdzie, to za parę lat będziemy w tym względzie równać do Rumunii (jak Rumuni nie ruszą z miejsca)!!!


           
Post 3 lis 2006, o 21:06
 
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 3 lis 2004, o 10:46
Skąd: ze stajni
Posty: 1773

Zobacz profil 
nie czytałam regulaminu w całości, ale z tego co wybrali do sportowych faktów nie wynika, iż po sezonie 2007 miałoby nastąpić rozszerzenie Ekstraligi do 10 zespolów - ciekawe co oni wymyslą, okaze sie, że w srodku sezonu 2007 nagle przypomna sobie o tym i zmienią "reguły w trakcie gry", czyli cos czego nie chcieli robic teraz, zabieram sie za szukanie zapisow, ktore dotyczą spadków i awansów w sezonie 2007.

_________________
"Nic na świecie nie zdarza się przez przypadek." - Paulo Coelho.


           
Post 3 lis 2006, o 22:28
 
Junior
Junior
Avatar użytkownika

Dołączył: 23 gru 2005, o 09:50
Posty: 182

Zobacz profil 
Tiaaa i zebrali się decydenci i na szybko zrobili nowy regulamin.
Jest to zlepek angielskich i szwedzkich pomysłów-mniej lub bardziej udanych. Co nam wyjdzie w polskim wykonaniu? :twisted: Wolę nie myśleć :wink: Zamiast powolutku rozłożyć sibię to na kilka lat to zroblili rewolucję :roll:.
Ekstraliga dalej 8 zespołów-pewnie dopiero za rok ci co spadną zaczną ponownie dyskusję o rozszerzeniu...
Zlikwidowali nam pozycję rezerwowego-duży błąd. Przy duzym napływie obcoków Eliga już w zeszłym sezonie była przepełniona, oj chyba nie jeden zawodnik tej zimy zakończy karierę.
Jednym z juniorów musi być Polak-dobra decyzja, chociaż wartościowych krajowych juniorów jak na lekarstwo.
Taśma-całkowity kretinizm :/ To nie klub traci punkty, ale zawodnik.
Joker-jako pojedyncza zmiana w regulaminie mogła by być, w połączeniu z resztą...kicz
Przerwa 10 min- :lol: Jak ktoś chciał coś kupić to w czasie równania może się zmieścić. A tak to Wacek będzie pyrkał reklamy :) I co na to Polsat-gorący orędownik szybkiego żuzla?
Zlikwidowanie próby toru-zawsze choć trochę więcej można bylo pooglądać zawodników na torze... Pierwsze biegi pewnie dla gospodarzy :x
Z juniorską ligą od 2008 roku-ciekawy pomysł, zobaczymy jak ma to funkcjonować i czy wypali :roll:
No dobrze regulamin dla Eligi jest, a co z resztą? Zostaje to co w tym roku czy co?
PS.Już się boję co będzie za rok :twisted:

_________________
Obrazek
Obrazek
Obrazek


           
Post 4 lis 2006, o 13:40
 
Medalista GP
Medalista GP

Dołączył: 15 lis 2002, o 15:20
Skąd: Rzeszów
Posty: 2022

Zobacz profil 
co do zmian to te play of jak dla mnie beda ciekawe bo wcale nie jest powiedziane ze druzyna która wygra lige ( po 14 kolejkach) musi roznieść 6 druzyne extraligi;) i dobre jest to, że druzyna przegrywająca z najlepszym bilansem przechodzi do połfinałow:) czyli szkoda ze ten regulamin nie obowiązywał w tym roku bo pewnie bucz nie była by tak wysoko:)

co do tasm - STASZEk tasma raz w meczu napewno tak będzie;)
co do Jokerów jak dla nas to chyba bez roznicy bo na tym i stracimy i zyskamy!!! ( chodz JOKER mialby sens jak dla mnie gdyby na 100% były przyznawane jak w tym roku BONUSY!!!):)

_________________
TYLKO STAL ZKS!!!!!!!!


           
Post 4 lis 2006, o 14:58
 
Weteran
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył: 19 cze 2005, o 19:14
Skąd: Rzeszów
Posty: 3029

Zobacz profil 
Mnie juz szlak trafia :D
Co nowy sezon to nowe zasady :shock: widać że zmiany regulaminowe co sezon stały sie juz tak naturalne jak skręcanie w lewo przez żużlowców :evil:

I znowu wracamy do 7 zawodników w jednej drużynie i tylko po co :roll: :evil:
Drużyny będą składać się z dwóch młodzieżowców obowiazkowo (to akurat dobry pomysł, a jeszcze lepszy by był gdyby musieli to być obowiązkowo polacy !!) i zostaje do rozdysponowania tylko 5 wolnych miejsc, z tych piećiu przynajmniej dwa zajmują obcokrajowcy, jak nie wiecej i tym sposobem nasi zawodnicy krajowi bedą miec problemy aby załapać sie do składów własnych drużyn. Ech czasy kiedy w klubach jezdzili miejscowi zawodnicy powoli odchodza do lamusa.No cuż taka jest niestety kolej rzeczy żużel sie zmienia i czasy kiedy oklaskiwało sie własnych wychowanków odchodza bezpowrotnie (a szkoda)
Drużyna składająca sie z 8 zawodników była idealnym rozwiazaniem, komu to przeszkadzało :roll: :evil:

Możemy juz zapomiec także o zdobyczy 90 pkt przez obie drużyny w meczu, gorzej bedzie typowac wyniki w typerze :lol:
Nie bedzie juz próby toru :shock: która wpisała sie na stałe w mecz ligowy.

_________________
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


           
Post 4 lis 2006, o 23:19
 
Uczestnik GP
Uczestnik GP

Dołączył: 24 kwi 2005, o 21:00
Skąd: Wrocław / Denmark
Posty: 956

Zobacz profil 
Lepsza sprawa...albo paradoks?

Wizja Ekstraligi Żużlowej rzecze:

"W sezonie 2007 drużyna będzie liczyła 7 zawodników. Zawodnicy z numerami 6 i 7 oraz 14 i 15 będą zawodnikami młodzieżowymi. Co najmniej jeden zawodnik młodzieżowy w każdej drużynie musi posiadać licencję sportową "Ż"."

A w regulaminie zgłoszeń na certyfikat "Ż" mamy:

Przy zgłoszeniu adepta do egzaminu na certyfikat do uprawiania sportu
żużlowego wymagane są następujące dokumenty:

a) zgłoszenie klubu (załącznik nr 1)
b) zaświadczenie wydane przez lekarza posiadającego specjalizację
z zakresu medycyny sportowej o braku przeciwwskazań do uprawiania
sportu żużlowego (załącznik nr 2)
c) zaświadczenie o pozytywnym wyniku badań psychologicznych
w zakresie ustalonym przez GKSŻ i ujętym w załączniku nr 3
d) zgoda rodziców lub prawnych opiekunów (załącznik nr 5),
gdy adept nie ukończył 18 lat
e) udokumentowanie członkostwo klubu łącznie z ubezpieczeniem
od NW i OC
f) dokument tożsamości
g) książeczka sportowo-lekarska z aktualnym pozytywnym wynikiem
badań, dokonanych przez przychodnię sportowo-lekarską
h) dowód wpłaty za zgłoszenie adepta do egzaminu w wysokości
ustalonej przez GKSŻ.

Paszport dokumentem dożsamości jest, nie ma również żadnej wzmianki o obywatelstwie zainteresowanego zatem wedle regulaminu nie ma żadnych przeciwskazań do zgłoszenia zawodnika zza granicy do egzaminu na licencję Ż! Czy o to chodziło ekstralidze czy o start polskiego juniora? Mam dziwne wrażenie że PZM chce się wzbogacić o pare gorszy za licencje dla obco, bo takie coś do niczego więcej nie prowadzi...

_________________
Sparta Wrocław & Team Danmark


           
Post 4 lis 2006, o 23:33
 
Trener
Trener
Avatar użytkownika

Dołączył: 2 cze 2004, o 19:58
Skąd: H69
Posty: 2326

Zobacz profil 
Hehehe, ale kto z obcokrajowców zda ten certyfikat? Trzeba racjonalnie spojrzeć na to, że tacy Szwedzi, Anglicy czy Niemcy mają szanse równe zeru aby zaliczyć egzamin pisemny, który przecież odbywa się w języku Polskim. :P Chyba, że o czymś nie wiem. :wink:

_________________
Obrazek


           
Post 4 lis 2006, o 23:34
 
Uczestnik GP
Uczestnik GP

Dołączył: 24 kwi 2005, o 21:00
Skąd: Wrocław / Denmark
Posty: 956

Zobacz profil 
Jak się klub postara, to dostaną po angielsku :P Chodzi o sam zapis ;)

_________________
Sparta Wrocław & Team Danmark


           
Post 5 lis 2006, o 00:05
 
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 14 cze 2005, o 00:34
Posty: 2957

Zobacz profil 
pamietasz jak mi odpowiadales na zarzut, ze znow wszystko pod Wrocek?

mialem odpisywac: spokojnie, poczekajmy.

dlugo nie musialem czekac. :/

_________________
http://www.drozdmarketing.pl


           
Post 5 lis 2006, o 00:09
 
Uczestnik GP
Uczestnik GP

Dołączył: 24 kwi 2005, o 21:00
Skąd: Wrocław / Denmark
Posty: 956

Zobacz profil 
Jeśli ten przepis faktycznie tak wygląda że w marcu Krzyś Holder z całą ekipą wrocławskich mechaników powędruje na egzamin to już działacze "Atlasu" rozbroją mnie totalne. Ale wkońcu tego się spodziewałem, nie ma mozliwości żeby oni zakontraktowali a nie mogli korzystać. Za wiele doświadczeń mam z tym klubem żeby się ludzić że będzie inaczej. Pisałem wszystkim "poczekajcie, zobaczycie że wyjdzie na to co chcą, zaciągli opinie prawne i takie tam, coś będzie" i z tego co widzę jest, chyba że się myle.

_________________
Sparta Wrocław & Team Danmark


           
Post 5 lis 2006, o 02:51
 
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 14 cze 2005, o 00:34
Posty: 2957

Zobacz profil 
szacunek, ze sam o tym przyznajesz. ja nie mam nic do wroclawian, bydgoszczan. lubie te miasta itd, ale najbardziej cfani dzialacze z tych osrodkow robia co chca z tym naszym speedway'em. nie ma kto im sie sprzeciwic.

a jeszcze bardziej mnie boli, ze nawet opanowali jedyna prase i robia co chca. :roll:

gdy czytam argumenty Tyllinegra, to noz mi sie w kieszeni otwiera. obecny menago polskiej ligi jest tylko wykonawca pomyslow Lesia czytaj Polonii Bydgoszcz w kontakcie z WTS Wroclaw, a wiernym giermkiem i czlowiekiem, ktory "robi" wszystkim glowy jest Szymcio. niestety podobne rzeczy moge se pisac tylko na tym forum.

mnie jedno bawilo, jak cala Bydzia oburzyla sie, ze Leszno przejelo GP. miejscowi dziennikarze, zarzucali kosmiczne ceny, windowanie stawek, niemoralna gre itd, bo kto jak nie oni zorganizuja GP najlepiej (tak bylo doslownie napisane), bo w bydzi to wszystko jest najlepsze na czele z "flustrowanym" fanatykiem Pepe.

tylko juz nie chca pamietac ile kasy wlozyli i przebudowali caly stadion aby GP dostac. wtedy wszystko bylo ok.

gdy biedna Bydzie dopadnie zly los i sedzia nieslusznie wykluczy im Jonssona (starcie z Nickim) to Szymcio pisze o tym w nastepnych 10 numerach: o odowlaniach, decyzjach, prezydiach, paragrafach itd itd.

to nic, ze od tego jest sedzia, ktory tak ocenil kontrowersyjna sytuacje. redaktor Szymcio zna sie na zuzlu przeciez o niebo lepiej. i wie lepiej. po prostu. bo jest z bydgoszczy.

p.s. nie chodzi mi o obrone Pedersena, zeby sobie kto nie pomyslal. stalem w zlym miejscu aby dobrze ocenic. kazdy wyerdykt przyjalbym bez emocji. natomiast bez emocji nie przyjeli decyzje miejscowi kibice, ktorzy zwyzywali Dunczyka pod brama parkingu. glosne okrzyki i skandowanie: fuck, fuck Pedersen. swojsko, jak to u nas. jak to w bydgoszczy.

p.s. a kto pamieta pobicie Śwista w bydgoskim parkingu?

_________________
http://www.drozdmarketing.pl


           
Post 5 lis 2006, o 14:50
 
Solidny ligowiec
Solidny ligowiec

Dołączył: 12 lis 2002, o 21:56
Skąd: rzeszów
Posty: 473

Zobacz profil 
Wcześniej była P. Budynek . teraz jest Szymek. Przestałem kupować tę gazetę. Greg 100% racji. Taka jest polska prasa. Piszą na zamówienie. dostają temat i musza zgodnie z założeniami napisać (oczywiście nie wszyscy) . Ale czy to jest polska prasa czy tylko piszaca polskim językiem ? Ty napewno wiesz więcej. Pozdrawiam.

_________________
joo


           
Post 7 lis 2006, o 20:15
 
Trener
Trener
Avatar użytkownika

Dołączył: 2 cze 2004, o 19:58
Skąd: H69
Posty: 2326

Zobacz profil 
Chwytajcie. Grand Prixowcy we wszystkich trzech ligach.

Cytuj:
W nadchodzącym sezonie żużlowcy walczący o tytuł Indywidualnego Mistrza Świata w cyklu Grand Prix będą mogli - w przeciwieństwie do minionego sezonu - startować w każdej z trzech polskich lig. Jest to jedna ze zmian w regulaminie, który obowiązywać będzie w roku 2007. Jego pełny tekst powinniśmy poznać do 24 listopada.

Przegląd Żużlowy

_________________
Obrazek


           
Post 7 lis 2006, o 20:17
 
Legenda
Legenda
Avatar użytkownika

Dołączył: 12 lis 2002, o 17:22
Posty: 4434

Zobacz profil 
Tak powinno byc zawsze. Nigdy nie rozumialem po co to ograniczenie. Jak ktos chce i go stac to czemu ma nie zatrudnic sobie np. Crumpa w Polonii Pila? 8-)


           
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w temacie  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 31 gości


Narzędzia



Skocz do:  

Uprawnienia

Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

Original style by phpBBservice.nl & New Design style by ZeNaNLi