Nie bądź tylko Gapiem. Weź aktywny udział w dyskusji i zarejestruj się już teraz. Rejestracja

Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Odpowiedz w temacie

Zmiany regulaminowe na 2007 rok!


Rozmowy o sporcie żużlowym

Opcje      Szukaj
Post 21 lip 2006, o 14:18
 Zmiany regulaminowe na 2007 rok!
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 26 sie 2004, o 12:52
Skąd: Rzeszów
Posty: 1076

Zobacz profil 
Jako, że to dość rewolucyjne zmiany zakładam nowy topic.

Za dzisiejszym Przeglądem Sportowym - uwaga: dla ludzi tylko o mocnych nerwach, dla odważnych prosze o przygotowanie srodków uspokajacych o raz ewentualnie małego papieroska 8-)


PRZEGLĄD SPORTOWY 21.07.2006
-------------------------------------------------------------------------
DWIE ZŁOTE KARTY DO EKSTRALIGI CZEKAJĄ NA BOGATYCH.

Nie chcą jokerów:

Na razie będzie sportowa walka według ustalonych wcześniej reguł, czyli ósmy zespół spadnie, a siódmy pojedzie w barażu. Skład Ekstraligi uzupełni zwycięzca pierwszej ligi i wygrany wspomnianego barażu. Do ósemki dojdzie duet ze „złotymi kartami”, które są przygotowane dla klubów mających pieniądze – mówi prezes Włókniarza Marian Maślanka.

Jest też jednak druga opcja przydzielenia „złotych kart”. – Może wejdzie z pierwszej ligi więcej drużyn i przydzielimy jedną kartę. W pierwszym rzędzie będzie ona czekała na przegranego z barażu i spadkowicza z Ekstraligi – dodaje prezes Marmy Rzeszów Marta Półtorak.

Jedno jest pewne, powiekszenie ekstraligi do 10 zespołów jest praktycznie przesądzone. - To zwiększy atrakcyjność przekonuje Półtorak a prezes Adriany Toruń Mirosław Batorski dodaje: - Będziemy mogli ograniczyć rozgrywki do dwóch lig. W końcu ta trzecia jest bardziej kosztowna i rozjechała nam sie po Europie.

10 druzyn i 2 złote karty to nie wszystkie nowinki. Zmodyfikowany bedzie przepis o bonusie. - Chcemy, żeby bonus przyznawać w przypadku gdy mamy ramis w dużych punktach, jesli druzyna wygra oba spotkania z danym rywalem to bonusa nie dostanie - mówi prezes Poloni Bydgoszcz Leszek Tillingier, a wielu działaczy myśli tak samo. Szkoda tylko, że prezesi nie chcą uatrakcyjnić ligowych spotkań wprowadzając "złotą rezerwę". - Mówię nie bo wtedy wiele meczów przeradzałoby się w teatr jednego aktora - twierdzi Maślanka.

Wiecej Polaków!
To są drużynowe mistrzostwa Polski, więc na wygraną powinna mieć wypływ jazda czterech zużlowców. Klub mając jokera w formie Jasona Crumpa mógłby liczyć na wygrane, ale to byłoby zwycięstwo gwiazdy, a nie zespołu - ocenia Batorki.

Kluby nie chcą nie tylko złotej rezerwy ale i dalszego napływu obcokrajowców. - Limitować nie możemy bo jesteśmy w Uni, ale powinnień być zapis, że w składzie jest pięciu żużlowców z Polski w tym dwóch juniorów - przekonuje Batorki. Nie wszyscy chcą zamykać granice. - W tym roku mamy szanse zdobyć medal dużo mniejszym kosztem niz rok temu. A dlatego, ze nie zamykaliśmy granic - ripostuje Maślanka, a Marek Cieślak trener Altasu dodaje: - Rok temu wszyscy sie śmial, że bierzemy zagraniczych juniorów. Ale Nicolai Klindt i Filip Sitera okazali się cennymi nabytkami.

W przyszłym sezonie klub wyda na kontrakty nie więcej niż 2,5 mln zł. Extraliga będzie stała na straży interesów polskich żużlowców. W tym sezonie są kluby, które mają wiele obcokrajowców.

-------------------------------------------------------------------------

O komenatrz posile sie pozniej.

I co tym myslicie ? :D


           
Post 21 lip 2006, o 14:26
 Re: Zmiany regulaminowe na 2007 rok!
Weteran
Weteran

Dołączył: 12 lis 2002, o 21:21
Skąd: Łorsoł
Posty: 3056

Zobacz profil 
Jak zawsze, rozszerzeniem ligi zainteresowane najbardziej kluby zagrozone ;). Aczkolwiek popieram te inicjatywe w stu procentach. Przy uwolnieniu rynku nie zabraknie nam dobrych zawodnikow na Ekstralige.

Cytuj:
Zmodyfikowany bedzie przepis o bonusie. - Chcemy, żeby bonus przyznawać w przypadku gdy mamy ramis w dużych punktach, jesli druzyna wygra oba spotkania z danym rywalem to bonusa nie dostanie - mówi prezes Poloni Bydgoszcz Leszek Tillingier, a wielu działaczy myśli tak samo.


Paranoja! Zwyciestwo nie bedzie juz mialo tak wielkiej wagi jak dotychczas. Niejednemu zespolowi bedzie sie oplacalo ulozyc mecz w mysl "Ok, my wyjezdzamy z bonusem, a wy ten stracony punkt oddacie nam w rundzie finalowej". Kompletnie sie z tym nie zgadzam!


Cytuj:
Kluby nie chcą nie tylko złotej rezerwy ale i dalszego napływu obcokrajowców. - Limitować nie możemy bo jesteśmy w Uni, ale powinnień być zapis, że w składzie jest pięciu żużlowców z Polski w tym dwóch juniorów

Tu tez zgadzam sie w calej rozciaglosci. Tylko po co az pieciu Polakow w sytuacji, gdy rozszerzamy Ekstralige? Czterech mi zupelnie wystarczy. A pozostali niech udowodnia, ze sa lepsi od obcokrajowcow. Przyklad naszego zespolu czy Polonii pokazuje, ze mozna walczyc bez wielkiego zaciagu z zagranicy.


Cytuj:
W przyszłym sezonie klub wyda na kontrakty nie więcej niż 2,5 mln zł.

..., a reszta zostanie zapisana w umowach sponsorskich.


           
Post 21 lip 2006, o 14:28
 
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 28 sty 2005, o 03:28
Skąd: Jackrabbit Slim
Posty: 1971

Zobacz profil 
Dla mnie wszysko bomba.

Poza limitem dla obcokrajowców/wyznaczeniem ilości Polaków. Porażka w DPŚ wcale nie wynika z otwarcia granic.

Aż się prosi oddzielna liga młodzieżowa (w miejsce II Ligi).

Aha, zniósłbym nazewnictwo I ligi, ponieważ w tej sytuacji (będą 2) powinna być Ekstraliga i np. Czelendżliga (joke) :lol:

_________________
www.facebook.com/004band


           
Post 21 lip 2006, o 14:49
 
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 26 sie 2004, o 12:52
Skąd: Rzeszów
Posty: 1076

Zobacz profil 
Złote karty ? Nie możnaby przed play-offami ustalić sportowe zasady awansu i spadku oraz baraży. Zlote karty śmierdzą zielonym stolikiem ;) Przykład Rybnika nie trzeba nikomu przedstawiać.

Info o narzuceniu liczby Polaków w składzie jest niezbyt precyzyjne bo czy chodzi o skład meczowy czy poprostu o skład druzyny ? Jeśli tylko druzyny to przepis bedzie papierowy.

Co do limitów transeferów do 2,5 mln - totalnie bezsensowny przepis i do tego jeszcze łatwo do obejścia. Jesli chcą juz wprowadzac limity to należałoby jakoś rozsądnie pomyśleć nad KSM dla zawodników.

Co do bonusa meczowego - po co ruszją to co jest już sprawdzone i dobre? jak dla mnie to zmiana na sile, jesli juz pewnie na jeden sezon.

Prosze zauważyc, że to są narazie porpozycje regulaminowe na 2007 wiec ktore z nich przejdą a które nie jeszcze nie wiadomo.
Ogólnie jak dla mnie to co wymyśli w większości kębka kłaków nie warte.


           
Post 21 lip 2006, o 15:01
 
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 28 sty 2005, o 03:28
Skąd: Jackrabbit Slim
Posty: 1971

Zobacz profil 
Czyli "prawie" sie zgadzamy:
:lol:

Cytuj:
Złote karty ? Nie możnaby przed play-offami ustalić sportowe zasady awansu i spadku oraz baraży. Zlote karty śmierdzą zielonym stolikiem Wink Przykład Rybnika nie trzeba nikomu przedstawiać.


Od dawna uważam, że w E-Lidze powinni startować ci, których na to stać. Rybnik jest złym przykładem, bo dowiedzieli się za późno.

Cytuj:
Info o narzuceniu liczby Polaków w składzie jest niezbyt precyzyjne bo czy chodzi o skład meczowy czy poprostu o skład druzyny ? Jeśli tylko druzyny to przepis bedzie papierowy.


Ja to rozumiem że w "ósemce". Bez sensu.

Cytuj:
Jesli chcą juz wprowadzac limity to należałoby jakoś rozsądnie pomyśleć nad KSM dla zawodników.


W tym roku nie ma KSM i co? I ładnie ;-)
No barriers!

Cytuj:
Co do bonusa meczowego - po co ruszją to co jest już sprawdzone i dobre? jak dla mnie to zmiana na sile, jesli juz pewnie na jeden sezon.


To właśnie jest niefajne. Że co sezon inaczej... Ale, skoro ma być lepiej...

P.S. Zauważcie, że P. Prezes mocno się zaangażowała. To chyba dobrze wróży, nie?

_________________
www.facebook.com/004band


           
Post 21 lip 2006, o 15:22
 
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 26 sie 2004, o 12:52
Skąd: Rzeszów
Posty: 1076

Zobacz profil 
Vincent Vega napisał(a):
Czyli "prawie" sie zgadzamy:
:lol:


a wiemy co robi "prawie" :D

Vincent Vega napisał(a):
Od dawna uważam, że w E-Lidze powinni startować ci, których na to stać. Rybnik jest złym przykładem, bo dowiedzieli się za późno.


Być może, ale na taka lige o jakiej mówisz trzeba jeszcze poczekać, narazie to wszystko w powijakach. Wolałbym w tym roku mimo wszystko sportowe awanse i spadki.

Vincent Vega napisał(a):
W tym roku nie ma KSM i co? I ładnie ;-)
No barriers!


Dlatego bariera kwoty transferowej jest do bani bo tak naprawdę nic nie bedzie limitować :D

Vincent Vega napisał(a):
P.S. Zauważcie, że P. Prezes mocno się zaangażowała. To chyba dobrze wróży, nie?


Może i dobrze ale jeszcze nie wiadomo komu :D


           
Post 21 lip 2006, o 15:37
 
Reprezentant kraju
Reprezentant kraju
Avatar użytkownika

Dołączył: 4 paź 2004, o 04:23
Skąd: Rybnik
Posty: 558

Zobacz profil 
WiHuRa napisał(a):
Być może, ale na taka lige o jakiej mówisz trzeba jeszcze poczekać, narazie to wszystko w powijakach. Wolałbym w tym roku mimo wszystko sportowe awanse i spadki.

Zgadzam się z kolegą. Tylko wiesz co jest w tym wszystkim najgrosze? Że niektóre kluby nie są gotowe na ekstraligę. Nie personalnie, a organizacyjnie. Kiedy się dowiedziałam o poszerzeniu e-ligi byłam za awansem dwóch drużyn z I ligi i barażem ósmej z ekstra z trzecią z pierwszej ligi. Zanosi się na to, że będzie to Rybnik z Gorzowem. I załóżmy, że ROW przegra dwumecz ze Stalą. Co wtedy? Jesteśmy tak, czy siak w najwyższej klasie rozgrywkowej, gdyż gorzowianie nie dostaną licencji, a dziurę przecież trzeba będzie zapchać. A więc pomijając cały syf w GKSŻ i PZM, kluby również mają burdel na kółkach w swoich obozach.

Należy jeszcze dodać, że Unia Tarnów ma poważnie długi i to nie tylko wobec zawodników. Jak wiemy, aby otrzymać licencję muszą one być wszystkie spłacone. Z czego ja się pytam? I kto wtedy będzie jeździć w e-lidze w ich miejsce?

Parodia. Niech dłużej czekają z decyzjami, to znowu sezon ogórkowy będzie ciekawszy niż obecna walka o pierwszą czwórkę.

Pozdrówka.

_________________
Obrazek
Obrazek


           
Post 21 lip 2006, o 15:53
 
Weteran
Weteran

Dołączył: 12 lis 2002, o 21:21
Skąd: Łorsoł
Posty: 3056

Zobacz profil 
WiHuRa napisał(a):
Wolałbym w tym roku mimo wszystko sportowe awanse i spadki.


A ja nie. Dla mnie moga zrobic nawet polska NBA. Masz kase, jedziesz. Nie masz, to odwalaj amatorszczyzne w drugiej lidze. Proste. Ja chce ogladac dobry zuzel, ciekawe widowiska, emocje do ostatniego wyscigu, rozwoj zuzla. Dlatego nie przeszkadzaloby mi zupelnie gdyby jutro powstal w Warszawie czy Krakowie klub, ktory kupilby sobie miejsce w elicie. Patrzcie, jak na popularyzacje zuzla by to wplynelo... A tak to mamy dwa wielkie miasta, w ktorych nie ma zuzla i szybko nie bedzie, bo nikt tam w druga czy pierwsza lige nie zainwestuje na pewno. Bo co mu to da? Jakby mial Ekstra... to moze i jakis sponsor by sie znalazl, i byloby ciekawiej... Nie mowcie mi, ze w takiej Wawie to nie ma szans na zuzel, bo oni maja tam setki sportow. Sa szanse, bo 3/4 Warszawy to przyjezdni. Z Rzeszowa, Gorzowa, Zielonej Gory, itd. I tacy na Elige by poszli.

Troche odjechalem od glownego watku. Wybaczcie, wynioslo mnie na zewnetrzna. Ale skontrowalem przed banda ;).


           
Post 21 lip 2006, o 16:04
 
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 14 cze 2005, o 00:34
Posty: 2957

Zobacz profil 
narada polskiego aktywu klubowego, czyli punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia, czyli jak zawsze :D :D :D :D

Cytuj:
Jest też jednak druga opcja przydzielenia „złotych kart”. – Może wejdzie z pierwszej ligi więcej drużyn i przydzielimy jedną kartę. W pierwszym rzędzie będzie ona czekała na przegranego z barażu i spadkowicza z Ekstraligi – dodaje prezes Marmy Rzeszów Marta Półtorak.


prezes klubu zagrozonego spadkiem


Cytuj:
Chcemy, żeby bonus przyznawać w przypadku gdy mamy ramis w dużych punktach, jesli druzyna wygra oba spotkania z danym rywalem to bonusa nie dostanie - mówi prezes Poloni Bydgoszcz Leszek Tillingier,


ta, wrcoek za silny, trza skroci przewage punktowa. juz Lesio trzesie portkami.



Cytuj:
Wiecej Polaków!
To są drużynowe mistrzostwa Polski, więc na wygraną powinna mieć wypływ jazda czterech zużlowców. Klub mając jokera w formie Jasona Crumpa mógłby liczyć na wygrane, ale to byłoby zwycięstwo gwiazdy, a nie zespołu - ocenia Batorki.


wiadomo w Toruniu obco nie pojechali jak trzeba. a w przyszlym sezonie Zabik i Miedzina seniorami. szkoda ich marnowac a poza tym okropny bol glowy na kogo tu postawic.


Cytuj:
Nie wszyscy chcą zamykać granice. - W tym roku mamy szanse zdobyć medal dużo mniejszym kosztem niz rok temu. A dlatego, ze nie zamykaliśmy granic - ripostuje Maślanka,


tym akurat wypaliło. Herb, Sully czy nawet Heffe robia robote. a Walach byl taki drogi, inny "Polak" nie mniej, a tu prosze za przyzwoite pieniadze niezłe rajdery jak Liiiiiiii. Ułamek jezdzac po ligach pewnie penetruje juz rynek mlodziezowcow.


Cytuj:
a Marek Cieślak trener Altasu dodaje: - Rok temu wszyscy sie śmial, że bierzemy zagraniczych juniorów. Ale Nicolai Klindt i Filip Sitera okazali się cennymi nabytkami.


tu komentarz zbyteczny, a jeszcze rok temu tepil takich gosci jak Lindbeack, ze nie ma sensu sprowadzac, bo sa za slabi :D :D :D

I love f... polish speedway 8-)

przyjmuje zaklady kiedy dojda do łądu ze wszystkim stawiam ze w piatek. dwa dni przed inaguracyjna kolejka :wariat: :jezor: :banana: :młotek: :P :piwo: :lol:

_________________
http://www.drozdmarketing.pl


           
Post 21 lip 2006, o 16:23
 
Weteran
Weteran

Dołączył: 12 lis 2002, o 21:21
Skąd: Łorsoł
Posty: 3056

Zobacz profil 
Nicki_Pedersen napisał(a):
w przyszlym sezonie Zabik i Miedzina


Gwoli scislosci to Karol jest rok mlodszy od Miedziaka. JEszcze przez rok bedzie startowal jako mlodziezowiec - i miejmy nadzieje, ze w koncu zrobi postep, na jaki go stac, bo ten sezon moze juz spisac na straty. Moze mu ta Anglia pomoze? (swoja droga smieszy mnie to, ze prezesi ciesza sie z zagranicznych kontraktow swoich zawodnikow, sami ich namawiaja, ale do Polski to juz obcokrajowcow wpuscic nie chca. Najlepiej by dla niektorych bylo gdyby byl jeden obcokrajowiec i tyle. Takie to typowe. Ja moze nie jestem za pelnym otwarciem rynku, bo znajac mentalnosc wladz wiekszosci klubow za piec lat kompletnie nie mielibysmy wychowankow, ale bron Boze nie zamierzam obstawac za jednym czy dwoma obcokrajowcami).


           
Post 21 lip 2006, o 16:38
 
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 16 gru 2003, o 13:30
Posty: 2505

Zobacz profil 
tak czy siak z tego wynika ze rybnik zostanie w elidze. i dobrze :)
pozatym eliga 10 zespolow .... hmmm.... oj cos czuje ze te 2.5mln to picer bajer fotomontaz cos w stylu aby nowi uczestnicy eligi nie zaczeli wykupywac zawodnikow "zasluzonym" :D:D:D:D

jedno mne tylko martwi. co to za liga z ktorej nikt nie spada??? gdzie te emocje w stylu kto spadnie??? jak dla mnie to wypacza sens rywalizacji.
a czekac 10lat az wszyscy z obecnej 1 ligi beda spelniac wymogi do eligi i wowczas bedzie decydowal sport jakos mi sie nie usmiecha :D

na koniec o tych niby dlugach wobec zawodnikow. poprawic jesli sie myle.
nie jest tak ze po sezonie gollob kiwnie glowa i cos podpisze ze jest okey rozliczone a tak naprawde reszte wyplaca mu w kolejnym sezonie??? pod stolem ???

_________________
"Nie mój cyrk, nie moje małpy",


           
Post 21 lip 2006, o 16:58
 
Weteran
Weteran

Dołączył: 12 lis 2002, o 21:21
Skąd: Łorsoł
Posty: 3056

Zobacz profil 
O ile wiem obie strony moga podpisac ugode, na mocy ktorej zaleglosci zostana splacone w terminie pozniejszym. Zreszta Gollob na pewno nie podpisze niczego, co nie da mu pewnosci, ze swoje pieniadze odzyska.


           
Post 21 lip 2006, o 17:12
 
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 16 gru 2003, o 13:30
Posty: 2505

Zobacz profil 
to ze nie podpisze to racja :D moze zly przyklad podalem :D ale czy te cale licencje nie mialy wlasnie sluzyc aby nie podpisywac wirtualnych kontraktow, aby kluby staly sie wyplacalne i nie zalegaly z kasiura?

_________________
"Nie mój cyrk, nie moje małpy",


           
Post 21 lip 2006, o 17:33
 
Ligowy debiutant
Ligowy debiutant
Avatar użytkownika

Dołączył: 14 sty 2005, o 14:59
Skąd: varsovia
Posty: 96

Zobacz profil 
Moim zdaniem wszelkie ograniczenia sa sztuczne i bez sensu. Jedyny limit jaki można przyjąć to pewien minimalny budżet... ilęstam milionów (sponsorzy podpisuja jakiśtam paier, że wyłożą minimum tyle a tyle) , oczywiście limit ten nie może byc ani kosmiczny ani śmiesznie niski (myśle, że prezesi wiedza ile trzeba kasy, żeby godnie objechać sezon i nie skończyć na minusie).
Jeśli liga ma się przeistoczyć w zawodową i będą chcieli znaleść sponsora strategicznego dla całej eligi to limit obcokrajowców jest strzałem do własnej bramki. Jeśli ktoś nakupi zawodników zza granicy bo mu się wydaje, że są lepsi i tansi od krajowych a w sezonie popłynie dzięki ich jeżdzie poniżej oczekiwań to już jest jego zmartwienie. Nie można trzymać zastępu wyrobników ligowych, którzy za niezła kasę jeździli by w Polsce a na zawodach międzynarodowych na innych niż polskie (długie i szerokie, proste jak stół) torach nie potrafili by osiągnąć przyzwoitego wyniku. Eliga nie może byc inkubatorem!
Co do bonusów to uważam, że obecne rozwiązanie jest lepsze, a zawody zyskiją na atrakcyjności. Przypomnijcie sobie np. mecz z Bydgoszczą (niby zwycięstwo było pewne ale walka o bonus dalej się toczyła).
Nie można wprowadzać rozwiązań, które możnaby było obejść jakimkolwiek sposobem. Dobrze by było, gdyby egzekwowane były wymogi dotyczące stadionów (zobacznie na nasz stadion... zbędny komentarz - wiem, że mają budować nowy;) ), a wymagane remonty itd nie były odkładane w bliżej nieznana przyszłość...
Na koniec chciałem dodac jedną uwagę. Wydaje mi się, że ligi żużlowe na świecie (przynajmniej w Polsce, Wielkiej Brytanii i Szwecji) powinny mieć ujednolicone przepisy. Wyobraxcie sobie, że np. w polskiej lidze piłarskiej gra się 2X50 minut, a np. w Hiszpanii za zwycięstwo wyższe niz dwoma bramkami są 4 pkt... itd.

_________________
Dopóki na Hetmańską nie wróci Stal, nie wrócę tam i ja


           
Post 21 lip 2006, o 18:47
 
Reprezentant kraju
Reprezentant kraju
Avatar użytkownika

Dołączył: 1 kwi 2005, o 21:19
Skąd: Rzeszów
Posty: 798

Zobacz profil 
Moze złota karte zdobedzie Wanda kraków :D albo jak marcinkiewidz dobrze porzadzi warszwą to odpali jakieś pieniądze i klub z warszawy dostanie sie o Ekstraligi hehe :D oczywiście żartuję


           
Post 21 lip 2006, o 19:07
 
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 19 mar 2004, o 17:20
Posty: 2233

Zobacz profil 
a) Bonusy ....
Modyfikacja przepisu o bonusie to pomysł beznadziejny. Warto pozostawić rozwiązanie obecnie funkcjonujace - jest sprawdzone i sprawiedliwe. Jedyna modyfikacją tego przepisu, która mogłaby dodatkowo uatrakcyjnić widowisko jest dodatkowy bieg (wzorem np. Szwecji) w przypadku równej ilości małych punktów po meczu rewanżowym. Każda inna zmiana przydziału punktów jest wg mnie zupełnie niepotrzebna.
b) Awanse, spadki ....
Trzeba przyjąć do wiadomości, że sport żużlowy będzie coraz bardziej traktowany w kategoriach biznesowych. I tylko kwestią czasu było wprowadzenie "wykupienia" miejsca w e-lidze. Jeżeli tak ma być, to przynajmniej aby zachować odrobinę sportu w tym biznesie, należy uniemożliwić wykupienie dzikiej karty spadkowiczowi. Tutaj musi być prosta zasada - biznes tak, ale jak spadłeś z elity, to minimum rok przerwy.
c) 2,5 mln ...
Powiem krótko - szkoda papieru na takie zapisy. NIKT nie będzie respektował takiego postanowienia. Wiem że tutaj wzorowano sie na obowiązującym w NBA tzw. "Salary Cup" (czy jak to tam się pisze ...:P ), ale jest to przepis tak "martwy", że szkoda go wprowadzać. Weźmy stwierdzenie "Klub wyda ..." - klub może i wyda, a resztę dołożą sponsorzy i tak 2,5 mln zostanie przekroczone. Po prostu inaczej zostanie zbalansowany przepływ pieniążków i tyle.
d) Zawodnicy zagraniczni ....
Rok po zniesieniu limitów wprowadzanie ich na nowo byłoby posunięciem bezsensownym. Wiele klubów przekonało się, że mimo otwarcia rynku "napływowi" zawodnicy nie gwarantują tego, na co liczono. Z kolei są kluby (np. Wrocław, Częstochowa), które wyszły na swoje zatrudniając w większości obcokrajowców. Bilans jest na zero. Do przedyskutowania poddałbym jedynie sprawę miejsc juniorskich - tzn. obowiązek wystawienia na pozycji juniora jednego rodzimego zawodnika.
e) Złota rezerwa, joker ...
Ten przepis jest moim zdaniem niepotrzebny i dobrze, że nie znalazł jak na razie zwolenników....

Jeżeli już o zmianach regulaminowych rozmawiamy, to wg mnie takie propozycje też można by rozpatrzyć:
1. Wydłużenie co najmniej o minutę czasu dla zawodnika startującego bieg po biegu,
2. Obowiązkowe dwa starty zawodnika z numerem 6/14 (bez możliwości jego zmiany, jak to ma miejsce teraz),
3. Brak stosowania rezerw taktycznych w biegach nominowanych,
4. Zniesienie limitu wieku dla zawodnika pod numerem 8/16,

_________________
Obrazek


           
Post 21 lip 2006, o 19:32
 
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 16 gru 2003, o 13:30
Posty: 2505

Zobacz profil 
ad 1) nie ma szans. specjalnie ten czas okrojono ze wzgledu na to aby mecz nie trwal w nieskonczonosc. szczegolnie jest to wazne dla tv
ad 2) w/w zawodnik zalicza glebe jedzie do szpitala i co dalej? a moze wowczas umozliwic za niego jazde zawodnika 8/16 ? juz raz cos podobnego przerabialismy :0 pewnie pamietacie jak rybka symulowal kontuzje i winiarz z rezerwy za niego jechal?:D
ad 3) dobrze jest jak jest.
ad 4) popieram

_________________
"Nie mój cyrk, nie moje małpy",


           
Post 21 lip 2006, o 20:40
 
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 19 mar 2004, o 17:20
Posty: 2233

Zobacz profil 
1 - TV nie jest najważniejsza. Priorytetem jest zdrowie zawodników. Jeżeli mecz wydłuży się przez to efektywnie o 3-4 minuty, to TV na tym wiele nie straci. Ewentualnie można zobowiązać kluby do większego respektowania godziny rozpoczęcia zawodów.
2 - Jeżeli zawodnik jedzie do szpitala, to oczywistym jest, że zastępuje go pozostały junior. A tak mamy martwy przepis, że niby ma zawodnik dwa starty, ale faktycznie jedzie i tak w biegu juniorskim. Wprowadzenie tej zmiany bardziej rozłożyłoby konieczność zdobywania punktów na jeszcze jednego zawodnika, a przecież speedway to jeszcze sport drużynowy,
3 - tutaj akurat może rzeczywiście nic nie ruszać ....
4 - :wink:

_________________
Obrazek


           
Post 21 lip 2006, o 21:17
 
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 26 sie 2004, o 12:52
Skąd: Rzeszów
Posty: 1076

Zobacz profil 
Nicki_Pedersen napisał(a):
narada polskiego aktywu klubowego, czyli punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia, czyli jak zawsze :D :D :D :D


true :D :D

MaK napisał(a):
WiHuRa napisał(a):
Wolałbym w tym roku mimo wszystko sportowe awanse i spadki.


A ja nie. Dla mnie moga zrobic nawet polska NBA. Masz kase, jedziesz.


Już to pisałem gdzieś ... spoko, jestem też za tym ale na przyszły sezon ogranizacyjnie jest to nie do wykonania - mamy już prawie sierpień, a przypomne że rozmawiamy o regulaminie 2007 (dlatego napisałem "w tym roku") a nie o dalszej przyszłości. Ale o.k. - mi też sie zdarza jechać "po bandzie" :D

Przy tak nieprzygotowanym (LOL - przecież jeszcze w ogole go nie ma) regulaminie chyba mimo wszystko lepiej by było aby decydował jeszcze sport, póki Liga Zawodowa jest jeszcze w powijakach i nie ma ustalonych sztywnych zasad. A tak znowu bedzie debata, że ten dostał, tamten sie starał ale coś tam i tak w koło Macieju :D Jestem pewien, ze znowu wyjdzie jakiś "kwas".

Co do zmian, o ktorych piszecie wyżej popieram znisienie limitu wieku dla nr 8/16 - zawsze byłem za taką opcją. Przerwa 4 minutowa jest nie do ruszenia - wymogi TV - TV płaci TV wymaga ;) 1 minuta razy kilka przerw ? - patrząc okiem TV kupe kasy na reklamie można w tym czasie zarobić.

Zmiana taktyczna w biegach nominowanych jak dla mnie to bardzo trafna decyzja - jesli roznica 6 pkt daje prawo do rezerwy taktycznej to dlaczego nie w biegach nominowanych. Przy rozdawanych teraz dodatkowych punktach bonusowych daje to możliwość walki do końca.


           
Post 21 lip 2006, o 22:10
 
Reprezentant kraju
Reprezentant kraju
Avatar użytkownika

Dołączył: 4 paź 2004, o 04:23
Skąd: Rybnik
Posty: 558

Zobacz profil 
ireneusz napisał(a):
Weźmy stwierdzenie "Klub wyda ..." - klub może i wyda, a resztę dołożą sponsorzy i tak 2,5 mln zostanie przekroczone.

Wszystko wskazuje na to, że kluby, aby wystartować w przyszłorocznej najwyższej klasie rozgrywkowej muszą przekształcić się w Spółki Akcyjne(?). Tam nie ma takiego pojęcia jak sponsor. Klub - Spółka będzie w posiadaniu akcji i za ustaloną kwotę będzie je można nabyć. Akcjonariusze w ten sposób staną się dotychczasowymi sponsorami.

Mogę się mylić. Ktoś może się na tym zna?

_________________
Obrazek
Obrazek


           
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w temacie  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 62 gości


Narzędzia



Skocz do:  

Uprawnienia

Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

Original style by phpBBservice.nl & New Design style by ZeNaNLi