Nie bądź tylko Gapiem. Weź aktywny udział w dyskusji i zarejestruj się już teraz. Rejestracja

Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Odpowiedz w temacie

Tony Rickardsson - koniec kariery mistrza


Rozmowy o sporcie żużlowym

Opcje      Szukaj
Post 2 sie 2006, o 16:24
 Tony Rickardsson - koniec kariery mistrza
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 22 sie 2003, o 03:40
Skąd: Rzeszów
Posty: 1050

Zobacz profil 
Wielki Tony zakończył karierę.....
będzie go brakować na torach......

zapraszam do dyskusji.....

_________________
www.wszoku.pl


           
Post 2 sie 2006, o 18:33
 
Solidny ligowiec
Solidny ligowiec

Dołączył: 13 kwi 2006, o 09:59
Posty: 351

Zobacz profil 
Napewno bedzie go brakowac ale nie ma co sie martwic wyrasta godny zastepca Jason Crump!!.Napewno nie bedzie tak wielki jak Tony ale napewno nie bedziemy sie nudzic w GP :wink:


           
Post 2 sie 2006, o 19:25
 
Trener
Trener
Avatar użytkownika

Dołączył: 2 cze 2004, o 19:58
Skąd: H69
Posty: 2326

Zobacz profil 
Obyśmy tylko nie prowadzili tego tematu tak jakby ktoś znowu umarł.
Kończy się jakże piękny rozdział w żużlu. Wszak odchodzi niesamowity sportowiec, również Tony'ego jako niesamowitego człowieka nie będzie już w żużlu. Prawdziwi mistrzowie kończą kariery w glorii chwały, myślę że Rickardsson tak właśnie skończył.
Według mnie jest on najlepszym żużlowce ostatnich kilkunastu lat. Zadziwił wszystkich gdy jako 21-latek, w 1991 roku, zdobył tytuł indywidualnego wicemistrza świata. Swój pierwszy tytuł zdobył w 1994 roku na torze w duńskim Vojens. Po czterech latach przerwy, w 1998 roku powraca na tron. Jest to prawdziwy początek panowania króla światowych torów. W 1999 roku trzecie już w życiu mistrzostwo świata. W 2000 roku na jeden sezon tytuł odbiera mu Mark Loram, nie wygryjąc jednak żadnej z pojedyńczych rund GP. Sezony 2001 i 2002 to ponowne panowanie Rickiego. W 2003 roku jego panowanie przerywa Nicki Pedersen, a w 2004 tytuł ląduje w rękach Jasona Crumpa, który jak mało kto zasłużył wtedy na niego. Wydawać się wtedy mogło, że to koniec dominacji Tony'ego. Jednak w sezonie 2005 dominując cykl Grand Prix udowodnił że nadal jest zawodnikiem światowego formatu. Wyrównując rekord Ivana Maugera udowodnił że decyzja z 1999 roku o kontynuacji kariery była jak najbardziej słuszna. Sezon 2006 nie jest już tak szczęśliwy. Mistrz nie obroni już tytułu i nie wyśrubuje nowego rekordu. Jest to chyba najodpowiedniejszy moment na zakończenie kariery, tylko szkoda że kończy się ona trochę wcześniej niż planowano, ze względu na zdrowie.
Mistrzu Tony - szacunek.
To taka moja krótka dygresja z mojej strony na temat Tony'ego Rickardssona.

_________________
Obrazek


           
Post 2 sie 2006, o 22:30
 
Ligowy debiutant
Ligowy debiutant
Avatar użytkownika

Dołączył: 2 cze 2006, o 23:48
Skąd: Bzianka\Rzeszów
Posty: 67

Zobacz profil 
ja nie lubialem go zabardzo ale musze przyznac ze byl najlepszy...
wiec pozegnajmy mistrza :uklony:

_________________
W ŻYŁACH WALECZNA KREW , W SERCU RZESZOWSKA STAL


           
Post 2 sie 2006, o 23:10
 
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 4 kwi 2006, o 18:48
Skąd: Rzeszów
Posty: 962

Zobacz profil 
Ja go nigdy nie lubiłem i nadal nie lubie i nie dlatego że akurat wybrał Tarnów, ale poprostu nie i tyle - chyba nie muszę tłmumaczyć, mimo to zawsze go podziwialem jako mistrza i to mu muszę oddać że wielki to on był i nadal taki w moich oczach zostanie.

Żal tylko że nie udało mu się zakończenie jego wspaniałej kariery tak jak to sobie wymarzył.
Nie mówie już o mistrzostwie ale, szkoda że zdrowie mu przeszkodziło w dojechanu do konca.

Gdy Tony zjeżdżał z toru z ostatniego sowjego biegu nie przypuszczał pewnie że bedzie to jego ostatni.

Nie mógł przejechać rundy honorowej, pomachać kibicom i na drugo dzien nie ujrzał artykułu w gazecie(jeżeli wogule je czyta) o pieknym pozegananiu w blasku flashy z kibicami.

Napewno odejdzie z niedosytem i daltego mi go bardzo żal, mimo że Cie Tony za bardzo nie lubie to naprawde jako człowieka Cie szanuję i zawsze bedę szanował.

Ogromnie mi go żal i dotąd żaluje że nie było mi dane poogladac jego jazdy na żywo na Rzeszowskim obiekcie.

Mam naszczęscie doś dużo filmów z jego udziałem w lidze i GP wiec pozostanie mi tylko przypominanie jego błyskoltliwych akcji własnie w ten sposób.

P.S. Jest mały bład w nazwie teamtu - nazwisko Tonego piszę się Rickardsson - a nie tak jak jest w temacie "Rickarsson", wypadało by to poprawić.

_________________
Obrazek


           
Post 3 sie 2006, o 00:25
 
Reprezentant kraju
Reprezentant kraju
Avatar użytkownika

Dołączył: 25 kwi 2003, o 12:07
Skąd: Rzeszów
Posty: 745

Zobacz profil 
Tony ostatni raz na rzeszowskim torze pojawił się 3 maja 1999 roku, gdy gdańskie Wybrzeże Lotos przyjechało do Rzeszowa na mecz. Pamiętam to spotkanie jakby było wczoraj. Ricki jeździł wybornie, zdobył 16 pkt. porażki doznając w 3 biegu z Toniczkiem Kasperem ([*]) i w 6 z obywatelem Świstem Piotrem. Potem nastało sześć sezonów posuchy, gdy światowa czołówka nie zjeżdzała od Rzeszowa. Wydawało się, że Tony zjawi się w naszym mieście na derbach 14 lipca, byłaby to okazja dla wielu kibiców do zobaczenia kończącego karierę wielkiego mistrza speedwaya. Niestety, Tony raczej już nigdy nie zjawi się w Rzeszowie, tym bardziej na miejscu jest zatem przytoczenie meczu z 1999 roku.


           
Post 3 sie 2006, o 00:27
 
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 10 wrz 2004, o 14:49
Posty: 1792

Zobacz profil 
Wszystko ma swój początek i koniec.Ricki był naprawde jednym z najlepszych żużlowców na świecie ale i tak moim idolem był Hans.

_________________
ZAWSZE I WSZĘDZIE STAL RZESZÓW NAJLEPSZA BĘDZIE!!!


           
Post 3 sie 2006, o 00:55
 
Danish Power!
Danish Power!
Avatar użytkownika

Dołączył: 30 sty 2003, o 12:44
Skąd: Danishlandia
Posty: 9770

Zobacz profil 
Ja go tak srednio lubialem, ale jestem niezmiernie dumny, ze moglem zyc i interesowac sie zuzlem, wtedy kiedy on panowal na torze. Teraz nie zdajemy sobie z tego sprawy, ale w przyszlosci o Rickim bedzie sie mowilo jako o wyjatkowym i jednym z najlepszych w historii zuzlowcu, niczym teraz o Maugerze, Olsenie itd. I wtedy kazdy z nas bedzie mogl powiedziec swojemu dziecku: Synu, ja go ogladalem na zywo! To dopiero bedzie satysfakcja :)

Swoja droga to Tony ochodzi jako mistrz :P wciaz przeciez jest aktualnym IMŚ ;)

Nicki_p napisał(a):
Nie mógł przejechać rundy honorowej, pomachać kibicom i na drugo dzien nie ujrzał artykułu w gazecie(jeżeli wogule je czyta) o pieknym pozegananiu w blasku flashy z kibicami.

Z cala pewnoscia takie cos bedzie - w Avescie i Tarnowie ;)

_________________
"Jeżeli masz wszystko pod kontrolą, to znaczy ze jedziesz zbyt wolno."

Obrazek


           
Post 3 sie 2006, o 01:11
 
Uczestnik GP
Uczestnik GP

Dołączył: 30 sie 2004, o 21:15
Skąd: H 69
Posty: 1558

Zobacz profil 
Cytuj:
I wtedy kazdy z nas bedzie mogl powiedziec swojemu dziecku: Synu, ja go ogladalem na zywo! To dopiero bedzie satysfakcja


Dokładnie Szyszunia to jes to... Ci co oglądali wielkiego profesora Hansa wczesniej Maugera teraz tak mowią a my będziemy to mogli powiedzieć za kilka (kilkanaście ) lat gdy toNy będzie legendą i symbolem zuzla na świecie (wsumie już jest :P ) Mozemy sie tylko cieszyc ze żyjemy w czasachw ktorych podziwialismy wielkiego Szweckiego mistrza. Tonemy mimo ze jest buczokiem :P nalezy sie szacunek za toco zrobił w sporcie zuzlowym... Ciekawe czy bedziemy mieli okazje ogladac podobnego lub lepszego zawodnika (7 krotnego :?: ) Sew nie Crumpa nie :D

_________________
Obrazek
MPF-Marma Psycho Fans


           
Post 3 sie 2006, o 10:54
 
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 4 kwi 2006, o 18:48
Skąd: Rzeszów
Posty: 962

Zobacz profil 
K 2 napisał(a):
Nicki_p napisał(a):
Nie mógł przejechać rundy honorowej, pomachać kibicom i na drugo dzien nie ujrzał artykułu w gazecie(jeżeli wogule je czyta) o pieknym pozegananiu w blasku flashy z kibicami.

Z cala pewnoscia takie cos bedzie - w Avescie i Tarnowie ;)


No to w takim razie to Tony jeszce takie cos w Angli (Poole) bedzie chyba też miał z tego co pamietam.

Ale ciekawy jestem czy Tony bedzie się tam(Tarnów,Avesta,Poole) scigał czy tylko ogładał zawody i na zakończenie wyjedzie :?: .

Ale jak już się bedzie scigał to według mnie może to wyglądać to tak jak w Bydgoszczy w 2005 roku gdy zapewnił sobie IMŚ, bedzie tylko chodziło o radośc i nie zrobienie sobie krzywdy.

Pozdrawiam

_________________
Obrazek


           
Post 3 sie 2006, o 11:15
 
Trener
Trener
Avatar użytkownika

Dołączył: 2 cze 2004, o 19:58
Skąd: H69
Posty: 2326

Zobacz profil 
Nicki_p napisał(a):
No to w takim razie to Tony jeszce takie cos w Angli (Poole) bedzie chyba też miał z tego co pamietam.

W Anglii turniej pożegnalny się już odbył. Miało to miejsce 22.07. Tony pojechał tam w dwóch biegach. Dla przypomnienia:

Poole Pirates 44
1. Bjarne Pedersen (3,1,2,3,3,2) 14
2. Craig Boyce (0,2*,3,) 5+1
3. Krzysztof Kasprzak (0,3,2,3,1,1*) 10+1
4. Antonio Lindback (2,1,u,2) 5
5. Tony Rickardsson (2,3) 5
6. Jonas Davidsson (2,0,2*,1,d,0) 5+1
7. Mark Andrews (0,u,0,0) 0

Reszta Świata 52
1. Rory Schlien (1*,2,3,1*,0) 7+1
2. Steve Johnston (2,0,1,2*) 5+1
3. Leigh Adams (3,1*,1,2,2) 9+1
4. Nicolai Klindt (1,2,3,3,0) 9
5. Jason Crump (3,3,3,2,3) 14
6. Chris Holder (3,0, 0,1*) 4+1
7. Jason Doyle (1,1,1,1) 4

1: B.Pederson, S.Johnston, R.Schlien, Craig Boyce (59.6) 3-3 3-3
2: Ch.Holder, J.Davidsson, J.Doyle, M.Andrews (60.5) 2-4 5-7
3: L.Adams, A.Lindback, N.Klindt, K.Kasprzak (59.5) 2-4 7-11
4: J.Crump, T.Rickardsson, J.Doyle, M.Andrews (u) (59.1) 2-4 9-15
5: K.Kasprzak, R.Schlien, A.Lindback, S.Johnston (59.5) 4-2 13-17
6: J.Crump, C.Boyce, B.Pedersen, Ch.Holder (59.7) 3-3 16-20
7: T.Rickardsson, N.Klindt, L.Adams, J.Davidsson (58.2) 3-3 19 23
8: C.Boyce, J.Davidsson, S.Johnston, Chris Holder (59.9) 5-1 24-24
9: J.Crump, K.Kasprzak, J.Doyle, A.Lindback (u)(59.7) 2-4 26-28
10: N.Klindt, B.Pedersen, L.Adams, C.Boyce (d) (59.7) 2-4 28-32
11: R.Schlien, S.Johnston, J.Davidsson, M.Andrews (60.9) 1-5 29-37
12: K.Kasprzak, L.Adams, C.Holder, J.Davidsson (d) (59.7) 3-3 32-40
13: B.Pedersen, J.Crump, R.Schlien, M.Andrews (58.8) 3-3 35-43
14: N.Klindt, A.Lindback, J.Doyle, J.Davidsson (60.5) 2-4 37-47
15: B.Pedersen, L.Adams, K.Kasprzak, R.Schlien (59.4) 4-2 41-49
16: J.Crump, B.Pedersen, K.Kasprzak, N.Klindt 3-3 44-52

_________________
Obrazek


           
Post 3 sie 2006, o 11:22
 
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 4 kwi 2006, o 18:48
Skąd: Rzeszów
Posty: 962

Zobacz profil 
:oops: nie zauważyłem tego wczesniej :|.

A Tarnowie i Avescie też to bedzie na zasadzie meczu czy turnieju indywidualnego ?

Tony zdobywając 5 pkt przegrywając tylko z fenomenalnym Jasonem pokazał że mimo przeżywa kryzys formy fizycznej to i tak potrafi sobie poradzić.
Gdyby się uparł mógłby jeszce spokojnie pojeździć na dobrym poziomie, ale po co ryzykować??

Tony na kase nie jest chytrty wiec to mu już wystarczy,

_________________
Obrazek


           
Post 4 sie 2006, o 16:24
 
Reprezentant kraju
Reprezentant kraju
Avatar użytkownika

Dołączył: 1 kwi 2005, o 21:19
Skąd: Rzeszów
Posty: 798

Zobacz profil 
Ja bardzo lubie Rickardssona i szkoda ze juz konczy kariere.Chciałbym zeby jeszcze przed koncem swojej kariery pokazał sie unas na hetmanskiej no ale to juz raczej nie mozliwe,a szkoda :(


           
Post 6 sie 2006, o 22:34
 
Nabijacz postów
Avatar użytkownika

Dołączył: 13 lip 2006, o 14:15
Skąd: Rzeszów
Posty: 18

Zobacz profil 
za bardzo go nie lubiłem ale musze przyznać że był świetnym żużlowcem

_________________
Stal


           
Post 5 wrz 2006, o 21:54
 
Danish Power!
Danish Power!
Avatar użytkownika

Dołączył: 30 sty 2003, o 12:44
Skąd: Danishlandia
Posty: 9770

Zobacz profil 
Dla wszystkich fanow Tony'ego i nie tylko, ktorzy jeszcze nie wiedza, informuje, ze za darmo mozna otrzymac tegoroczna czapeczke Wielkiego Mistrza Rickiego! :)

Wystarczy napisac maila do szwedzkich zapalek (sponsor Rickiego) a w zamian otrzymuje sie maila z prosba o adres, nalezy go oczywiscie podac i po jakis 2-3 tygodniach przychodzi czapeczka. Ja tak zrobilem i czapeczka doszla, do tego jeszcze recznie pisane podziekowania od pracownika zapalek :) Naprawde goraco polecam, warto miec taka pamiatke po Rickardssonie :)

_________________
"Jeżeli masz wszystko pod kontrolą, to znaczy ze jedziesz zbyt wolno."

Obrazek


           
Post 5 wrz 2006, o 22:07
 
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 10 lut 2005, o 14:54
Posty: 1087

Zobacz profil 
dobra akcja reklamowa na sam koniec ze strony sponsora Rikiego, trzeba przyznac 8-) a swoją drogą, to moglbys podac ten adres e-mail? :P (mozesz na pw ;) )


           
Post 5 wrz 2006, o 22:12
 
Danish Power!
Danish Power!
Avatar użytkownika

Dołączył: 30 sty 2003, o 12:44
Skąd: Danishlandia
Posty: 9770

Zobacz profil 
A tak trudno wejsc na strone zapalek i znalesc? :P

Wysle na pw ;)

_________________
"Jeżeli masz wszystko pod kontrolą, to znaczy ze jedziesz zbyt wolno."

Obrazek


           
Post 6 wrz 2006, o 15:26
 
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 10 lut 2005, o 14:54
Posty: 1087

Zobacz profil 
Dear Marcello,

Thank you for supporting Tony Rickardsson.
Unfortunately we do not have any more caps to send.

K 2, mozesz czuc sie nielicznym jej posiadaczem :P


           
Post 6 wrz 2006, o 19:08
 
Danish Power!
Danish Power!
Avatar użytkownika

Dołączył: 30 sty 2003, o 12:44
Skąd: Danishlandia
Posty: 9770

Zobacz profil 
Nie boj zaby ;) Jakis czas temu tez tak pisali, ale (tak przynajmniej sie domyslam) zamowien od kibicow bylo tak duzo, ze czapeczki ponownie dorobili i wznowili wysylanie. Wyslij do nich maila za tydzien i powinni juz przyjmowac zamowienia. Jak nie, to za kolejny tydzien i tak do skutku ;) Na pewno czapeczke dostaniesz.

A tak wogole to wcale nie jestem takim nielicznym posiadaczem tej czapki. Prawie caly Tarnow je ma (na pomysl wyslania prosby o czapke do zapalek wpadl tarnowiak) i sporo ludzi w Polsce. Szkoda tylko, ze niektorzy :cenzura: zamowili i dostali je za free tylko po to, aby zarobic - na allegro jest pelno sprzedawanych tych czapek. Niestety takie :cenzura: to sie chyba w Polsce zdarzyc moze. Dlatego zamiast placic tym :cenzura: sporo kasy, lepiej sie wysilic, wyslac maila, poczekac 2-3 tygodnie i cieszyc sie z czapki dostarczonej prosto ze Szwecji :)

_________________
"Jeżeli masz wszystko pod kontrolą, to znaczy ze jedziesz zbyt wolno."

Obrazek


           
Post 11 wrz 2006, o 17:56
 
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 19 mar 2004, o 14:50
Skąd: Rzeszów
Posty: 2715

Zobacz profil 
mam to co u marcella... :/ :?

_________________
Obrazek


           
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w temacie  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości


Narzędzia



Skocz do:  

Uprawnienia

Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

Original style by phpBBservice.nl & New Design style by ZeNaNLi