Nie bądź tylko Gapiem. Weź aktywny udział w dyskusji i zarejestruj się już teraz. Rejestracja

Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Odpowiedz w temacie

Polska mentalnosc?


Rozmowy o sporcie żużlowym

Opcje      Szukaj
Post 8 sie 2006, o 08:03
 
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 28 sty 2005, o 03:28
Skąd: Jackrabbit Slim
Posty: 1971

Zobacz profil 
W nawiązaniu do tego co napisał Maciej pozwolę sobie zacytować refren z nowego (przygotowywanego) materiału 004:

"I chleba nie stanie
Braknie czystej wody
Powietrza zabraknie
Lecz głupoty
Głupoty
Ludzkiej głupotu
NIGDY!"

:D

_________________
www.facebook.com/004band


           
Post 8 sie 2006, o 21:22
 
Reprezentant kraju
Reprezentant kraju

Dołączył: 11 wrz 2005, o 02:30
Posty: 713

Zobacz profil 
error napisał(a):
Przesadzacie,,, kazdy narod sklada sie z ludzi a kazdy czlowiek jest inny, nigdy nie jest tak ze kazdy mysli tak samo, jest roznica charakterow. Dotyczy to wszystkich narodow tylko ze z reguly nikt nie czyta o czym pisza Czesi, Wlosi, Francuzi... zazwyczaj jest tak ze 10 % spoleczenstwa lubi narzekac i to rzuca sie bardziej w oczy niz pochlebne opinie. Takie jest moje zdanie.


Obawiam się, że nie przesadzają. Prosty przykład, choć nie związany z zużlem. Wykonuję pewne identyczne zlecenie dla Niemca, Czecha, Słowaka, Rosjanina i Polaka.
Za tę samą pracę Niemiec, Czech i Słowak płacą mi np. 100 EUR (w terminie lub kilka dni po). Rosjanin 80 EUR (w terminie). A Polak.........25EUR (płatne po pół roku z łaską i dając do zrozumienia, że jest moim panem i może mi.... na głowę. Oczywiście robota pochodzi z tego samego źródła, moi zleceniodawcy są pośrednikami.

A jeżeli chgodzi o polską mentalność w żużlu to nasuwają mi się takie wątki.
Straszliwa presja wywołana przez pseudosponsorów (nie wiem jak jest u nas, ale po wypowiedziach sądze, że OK). Do tego dochodzi brak pomocy dla zawodników, którzy totalnie nie potrafią radzić sobie z presją. Bo w polskiej mentalności psycholog to wstyd. A on jest przecież "rycerzem czarnego toru". Ze stresogennego podejścia popadamy w innąskrajność: luzik, olewatorstwo - typowo polskie.
Straszliwa zawiść niektórych kibiców, tych, co często mówią, że "kochają" zuzel, czy też swój klub. Fan często staje się fanatykiem, a to już jest katastrofa.


           
Post 8 sie 2006, o 22:01
 
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 1 sie 2004, o 14:43
Skąd: Dampf Kraft Wagen
Posty: 2285

Zobacz profil 
Zgadza się - podejście czy to sponsorów, działaczy czy kibiców jest w Polsce specyficzne, ale i podejście zawodników - też jest bardzo odmienne niż w krajach bardziej cywilizowanych! Powiedziałbym - że zachowanie wszystkich wymienionych u nas, wobec nacji pozostałych (czyli np. Szwedów, Anglików, Duńczyków itp.) jest nienormalne!!!


           
Post 8 sie 2006, o 23:37
 
Medalista GP
Medalista GP

Dołączył: 15 lis 2002, o 15:20
Skąd: Rzeszów
Posty: 2022

Zobacz profil 
do postu rekinicy sie odnosze

sorry KOBIETO ale co Ci przeszkadza ze ktoś nie lubi Kołodzieja i z nim nawet nie rozmawiał czy nie widział? dla kogoś moze np wystarczy jak się wypowie co mysli o kibicach w rzeszowie by miec o nim takie zdanie!!!!

jak patrzymy z jednej strony popatrzmy tez z drugiej

gosc wygrywa jeździ bardzo ostro i przywozi pkt dla Unii Tarnów i ja jako kibic z Rzeszowa kibicujacy STALI mam go lubieć a niby za co? za jego wypowiedzi itd...? to samo mam lubiec np HLIBA?

oczywiscie jak ma kontuzje to ok ma nic na to nie poradzimy niech wyzdrowieje jak najszybciej

i jeszcze jedno jezeli ktos dobrze jeździ dla POLSKI ( np Kołodziej za kilka lat) to co musze go już lubieć? NIE !!

TY go lubisz ok ja nie lubie Kołodzieja czy innego hliba:) i co ? tez chyba OK

pozdrawiam

nja jeszcze jedno chciałem zwrócić wiadomo POLACY MY WSZYSCY NARZEKAMY ITD ITD... co chwile sa przyklady ktos sie czegos dorobil to złodziej, przekrety, wałki itd... ale trzeba tez popatrzec na to że mieszkamy tutaj (mieszkalismy) i dlatego nam się wydaje ze taka jest nasza mentalnośc

dla przykladu jestes Włochem Żabojadem:) i co oni nie maja jakis "wrodzonych" wad ( mentalnosci)?

i tez sie trzeba zastanowic jakbysmy wszyscy dawniej i teraz nie mieszkali i nie urodzili sie w POLSCE tylko np w innym (bogatszym) kraju to czy tak narzekalibysmy na wszystko i zazdroscilibysmy?

_________________
TYLKO STAL ZKS!!!!!!!!


           
Post 9 sie 2006, o 00:48
 
Reprezentant kraju
Reprezentant kraju
Avatar użytkownika

Dołączył: 4 paź 2004, o 04:23
Skąd: Rybnik
Posty: 558

Zobacz profil 
Fransik napisał(a):
do postu rekinicy sie odnosze

sorry KOBIETO ale co Ci przeszkadza ze ktoś nie lubi Kołodzieja i z nim nawet nie rozmawiał czy nie widział? dla kogoś moze np wystarczy jak się wypowie co mysli o kibicach w rzeszowie by miec o nim takie zdanie!!!!

Nic mi nie przeszkadza. Po prostu mnie to bawi. Dana osoba nie zna człowieka, a w zaparte powtarza jak to bardzo go nie lubi.

Fransik napisał(a):
jak patrzymy z jednej strony popatrzmy tez z drugiej

gosc wygrywa jeździ bardzo ostro i przywozi pkt dla Unii Tarnów i ja jako kibic z Rzeszowa kibicujacy STALI mam go lubieć a niby za co? za jego wypowiedzi itd...? to samo mam lubiec np HLIBA?

Właśnie Ty jesteś doskonałym argumentem na postawioną w temacie hipotezę. Ja zapytam, a za co go masz nie lubić? Bo jeździ ostro (nie ostrzej niż Miesiąc)? Bo przywozi punkty dla Unii Tarnów? Bo źle się wyraził w emocjach o przygotowaniu toru w Rzeszowie? Nigdy nikomu nie powiedziałeś przykrych słów w złości? Przytocz jeszcze jakąś złą wypowiedź Janusza, za którą go nie lubisz. Hliba też możesz nie lubić - Twoja wola. Mi on krzywdy nie zrobił, uważam go za w porządku osobę i uwielbiam jego jazdę.

Fransik napisał(a):
nja jeszcze jedno chciałem zwrócić wiadomo POLACY MY WSZYSCY NARZEKAMY ITD ITD... co chwile sa przyklady ktos sie czegos dorobil to złodziej, przekrety, wałki itd...

Janusz Kołodziej, to jest ta k... i złodziej! Tak jakoś mi się przypomniało.

Najbardziej cenię w kibicu to, że miłość do swojego klubu nie przysłania mu piękna tego sportu. Że kiedy Hlib z Kołodziejem stoczą fantastyczną walkę ze Śledziem i Tomkiem Rempałą, a ostatecznie będzie 5:1 w plecy, to potrafię docenić jazdę pary tarnowskiej - pomimo ogromnej niechęci - i nagrodzić ich oklaskami. W mojej sytuacji - kiedy widziałam akcje Tomka Golloba w Rybniku na DPŚ, to oczy wychodziły mi z orbit i pomimo braku sympatii do tego człowieka mimowolnie wstałam, a ręce same składały się do oklasków.

_________________
Obrazek
Obrazek


           
Post 9 sie 2006, o 11:33
 
Legenda
Legenda
Avatar użytkownika

Dołączył: 29 sie 2004, o 11:25
Skąd: Sydney
Posty: 8376

Zobacz profil 
Cytuj:
Obawiam się, że nie przesadzają. Prosty przykład, choć nie związany z zużlem. Wykonuję pewne identyczne zlecenie dla Niemca, Czecha, Słowaka, Rosjanina i Polaka.

Za tę samą pracę Niemiec, Czech i Słowak płacą mi np. 100 EUR (w terminie lub kilka dni po). Rosjanin 80 EUR (w terminie). A Polak.........25EUR (płatne po pół roku z łaską i dając do zrozumienia, że jest moim panem i może mi.... na głowę. Oczywiście robota pochodzi z tego samego źródła, moi zleceniodawcy są pośrednikami.


O, i to jest doskonaly przyklad polskiej mentalnosci. Zamiast trzymac sie razem to lepiej sie nawzajem oszukajmy.

Fransik:
Cytuj:
gosc wygrywa jeździ bardzo ostro i przywozi pkt dla Unii Tarnów i ja jako kibic z Rzeszowa kibicujacy STALI mam go lubieć a niby za co?


Ten sam Kolodziej czy Hlib w sezonie 2007 jezdzi bardzo ostro, przywozi punkty dla Stali Rzeszow i... nagle go kochasz. Dlaczego? Bo nie jezdzi w tym znienawidzonym Tarnowie... Ot mentalnosc "prawdziwego kibica", gotowego zginac badz zabic dla barw czy nazwy klubu...

Przeciez to jest chore!!!

Cytuj:
nja jeszcze jedno chciałem zwrócić wiadomo POLACY MY WSZYSCY NARZEKAMY ITD ITD... co chwile sa przyklady ktos sie czegos dorobil to złodziej, przekrety, wałki itd... ale trzeba tez popatrzec na to że mieszkamy tutaj (mieszkalismy) i dlatego nam się wydaje ze taka jest nasza mentalnośc


Niestety, w Anglii czy Australii Polak zachowuje sie tak samo - jest nieszczesliwy, zawistny, oszukuje, kradnie... Nic sie nie wydaje, taka ta mentalnosc jest i juz.

_________________
Regards from Sydney
Jasiek

It's ok to disagree with me. I cannot force you to be right


           
Post 9 sie 2006, o 11:41
 
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 28 sty 2005, o 03:28
Skąd: Jackrabbit Slim
Posty: 1971

Zobacz profil 
Polak Polakowi nie równy. Więc nie generalizujmy.

Temat zatacza coraz to szersze kręgi, choć zaczęło się od komentowania kontuzji Jana Kołodzieja...

Niestety, racją jest to, że mało w nas optymizmu. Wysysamy to z mlekliem matki. Taki defetyzm powszechny. Równie to chore i złe jak "debeściarskość" i "topowdełorldowość" Anglosasów.

U nas nigdy nic się nie uda, a jeśli się komuś uda - to szwindel!

Eh... czasem ręce opadają

_________________
www.facebook.com/004band


           
Post 10 sie 2006, o 01:19
 
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 23 gru 2002, o 19:38
Skąd: USA
Posty: 1099

Zobacz profil 
Zgadzam sie z jednym... Polacy najbardziej lubia narzekac... gdzie by nie byli, co by robili, ile by mieli albo jak duzo by zarabiali prawie zawsze narzekaja...
I ja tez kilka razy przylapalem sie na tym ale staram sie zmienic i dostrzegac raczej pozytywna strone zycia niz ciagle narzekac bo tak naprawde to chyba nie ma na co... :)


Cytuj:
Ten sam Kolodziej czy Hlib w sezonie 2007 jezdzi bardzo ostro, przywozi punkty dla Stali Rzeszow i... nagle go kochasz. Dlaczego? Bo nie jezdzi w tym znienawidzonym Tarnowie... Ot mentalnosc "prawdziwego kibica", gotowego zginac badz zabic dla barw czy nazwy klubu...

Przeciez to jest chore!!!


oj jak mi tego brakuje... a tu gdzie mieszkam to mecze takie nudne, nic sie nie dzieje, kazdemu to zwisa jaki wynik... na mecze chodza cale rodziny ale tylko dlatego ze ojciec dostal z pracy karnet na mecz i mozna sie najesc i napic cocacoli...
Mi strasznie brakuje tej prawdziwej atmosfery na stadionie... tej nienawisci do gosci, oczywiscie bez agresji... :twisted:

_________________
Leave Me Alone


           
Post 14 sie 2006, o 22:38
 
Solidny ligowiec
Solidny ligowiec

Dołączył: 12 lis 2002, o 21:56
Skąd: rzeszów
Posty: 473

Zobacz profil 
Jaśko ta ty całkiem zdurniał w tej Australi. Co ty piszesz jakieś durnoty o Polakach. Ta paś ty swoje owce a Polakom daj ty spokój. Znał ci ja takiego redaktorka z katolickiego radia który miał takie lewicowe poglądy od urodzenia. My damy sobie rade bez ciebie. Katolików też oszczędż. Nie przystoi by taki wielki redaktor szedł w ślady red. michnika i innych.

_________________
joo


           
Post 14 sie 2006, o 23:16
 
Legenda
Legenda
Avatar użytkownika

Dołączył: 29 sie 2004, o 11:25
Skąd: Sydney
Posty: 8376

Zobacz profil 
Joo... podobne slowa wypowiada wiele osob, ktore najpierw zylo w Polsce,
potem w innych krajach. Wiec chyba wszyscy durnieja za granica. :wink:

_________________
Regards from Sydney
Jasiek

It's ok to disagree with me. I cannot force you to be right


           
Post 26 sty 2007, o 18:56
 
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 6 sty 2007, o 13:06
Skąd: Rzeszów B4/Glasgow
Posty: 2071

Zobacz profil 
a ja, jeżeli państwo pozwolą, z przyjemnością dorzucę swoje "3 grosze" - Jeżeli np. Kubica, czy Małysz odniesie sukces, to od razu znajduje się wielu "znawców i fachowców, którzy siedzą w tym sporcie od lat" i wiedzą najlepiej!
to mi przypomina tych z Tarnowa: "Unia Tarnów Mistrz- jesteśmy prawdziwymi, oddanymi kibicami Unii od lat" :kielb_pala: a to są tylko wpisy 12-13 latków, którzy są owszem kibicami Unii ale od 3 lat, bo wcześniej nie wiedzieli nawet, gdzie leży stadion w Tarnowie :lol:

_________________
II miejsce Typer Liga 2018

Obrazek

Obrazek


           
Post 26 sty 2007, o 21:15
 
Szkółkowicz
Szkółkowicz

Dołączył: 5 lis 2005, o 00:30
Posty: 48

Zobacz profil 
Tak a jak Unia spadnie to oczywiście znajdą się tacy którzy powiedzą, że mistrzostwa były zdobyty fartem bo Unia zawsze słaba była. I w ogóle się nie będą przyznawać do jakichkolwiek kibicowskich związków z tym klubem.

_________________
POLONIA BYDGOSZCZ


           
Post 27 sty 2007, o 12:28
 
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 6 sty 2007, o 13:06
Skąd: Rzeszów B4/Glasgow
Posty: 2071

Zobacz profil 
poza tym, co napisałem wyżej, jest jeszcze coś: Jeżeli komuś się powodzi - powiedzmy ma dom, dobry samochód, wysokie zarobki to mało kto powie: O i bardzo dobrze ten to umie sobie radzić w życiu, a mówią przeważnie: nakradł, robił machlojki, cwaniaczek itp, itd!

_________________
II miejsce Typer Liga 2018

Obrazek

Obrazek


           
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w temacie  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości


Narzędzia



Skocz do:  

Uprawnienia

Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

Original style by phpBBservice.nl & New Design style by ZeNaNLi