Nie bądź tylko Gapiem. Weź aktywny udział w dyskusji i zarejestruj się już teraz. Rejestracja

Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Odpowiedz w temacie

Kibice na trybunach - gwałtowny spadek :(


Rozmowy o sporcie żużlowym

Opcje      Szukaj
Post 19 sie 2006, o 23:33
 
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 1 sie 2004, o 14:43
Skąd: Dampf Kraft Wagen
Posty: 2285

Zobacz profil 
Jeśli już - to "coś" do picia, i zagrychę!


           
Post 20 sie 2006, o 10:16
 
Reprezentant kraju
Reprezentant kraju
Avatar użytkownika

Dołączył: 14 wrz 2005, o 17:24
Skąd: rzeszów
Posty: 757

Zobacz profil 
Jack Sparow napisał(a):
zapatista napisał(a):
... albo do biletu słonecznik dodawac :twisted: :twisted:


a może kanapke i cos do picia ?? :/
nie da rady za duze koszty:P


           
Post 20 sie 2006, o 10:30
 
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 1 lut 2003, o 21:41
Skąd: Kraków || Leżajsk
Posty: 1876

Zobacz profil 
Jack Sparow napisał(a):
szczerze się przyznam że obniżenie cen biletów nie jest zbytnio sprawiedliwe poniewaz mam karnet i z góry zapłaciłem za wszystkie mecze po 15 zeta!

Tylko zwóć uwagę na coś innego. Kupując karnet na cały sezon, ponosi się pewne ryzyko, na którym można niewiele stracić, można również dużo zyskać. Przykładowo w zeszłym roku ceny biletów ulgowych podrożały o ponad 100%, wówczas posiadacze karnetów raczej nie narzekali :)


           
Post 20 sie 2006, o 11:25
 
Legenda
Legenda
Avatar użytkownika

Dołączył: 29 sie 2004, o 11:25
Skąd: Sydney
Posty: 8375

Zobacz profil 
Ja proponuje taka laske, jak masz w avatarze. :twisted:

Prawda jest taka, ze spoleczenstwo biednieje (choc oczywiscie wszyscy
politycy i ekonomisci twierdza, ze jest odwrotnie :D ) i po prostu coraz
bardziej oszczedza. A bilety nie sa tanie...

_________________
Regards from Sydney
Jasiek

It's ok to disagree with me. I cannot force you to be right


           
Post 20 sie 2006, o 12:07
 
Junior
Junior
Avatar użytkownika

Dołączył: 20 kwi 2005, o 19:54
Posty: 141

Zobacz profil 
Moim zdaniem alby poprawic liczebnośc ludzi na meczach to powinno sie obnizyc ceny biletow... Tak jak juz mowiliscie sa one dosc drogie i nie kazdego stac zeby kupic bilety dla calej rodziny..

_________________
Obrazek


           
Post 20 sie 2006, o 15:11
 
Solidny ligowiec
Solidny ligowiec

Dołączył: 13 kwi 2006, o 09:59
Posty: 351

Zobacz profil 
No ale ten sport tez jest drogi więc kasy trzeba a wiadomo bilety to największy napływ do klubowej kasy i tak nie ma jeszcze jakis strasznie wysokich cen.


           
Post 20 sie 2006, o 16:13
 
Ligowy debiutant
Ligowy debiutant
Avatar użytkownika

Dołączył: 14 sty 2005, o 14:59
Skąd: varsovia
Posty: 96

Zobacz profil 
wcale nasze społeczeństwo nie jest takie biedne... wydaje mi się, ze kwestia frekwencji to nieco inna bajka... nasze społeczeństwo się bogaci (wolniej lub szybciej w zalezności od wielu czynników), ale także nasze społeczeństwo staje sie bardziej podatne na reklamę i marketing... na żużel ludzie chodzą bardziej "z rozpędu", przyzwyczajenia i dlatego, ze lubią dlatego też liczba kibiców na trybunach spada...Czy tego chcemy czy nie 99% kibiców ponad tych, którzy już są to kibice, którzy mogliby zostać zwabieni na stadion poprzez reklamę oraz szeroko budowany wizerunek sportu czy klubu...Coraz więcej ludzi ciągnie tam gdzie tzw. sfery wyzsze wskażą... stado podąża za przywódcą... przywódca mówi tenis - wszyscy zachwycaja się awansem do 1/16 naszej tenisistki...itd. Dopóki żużel nie bedzie sportem modnym i wałkowanym wszędzie od rana do wieczora, to mecze bedzie przychodzić coraz mniej ludzi...niektórzy mogą powiedzieć, że lepiej jak na stadionie jest 2 tys. kibiców niż 20 tys. pikników... kwestia do szerokiej dyskusji...

_________________
Dopóki na Hetmańską nie wróci Stal, nie wrócę tam i ja


           
Post 20 sie 2006, o 16:39
 
Reprezentant kraju
Reprezentant kraju
Avatar użytkownika

Dołączył: 4 paź 2004, o 04:23
Skąd: Rybnik
Posty: 558

Zobacz profil 
Damian10 napisał(a):
No ale ten sport tez jest drogi więc kasy trzeba a wiadomo bilety to największy napływ do klubowej kasy i tak nie ma jeszcze jakis strasznie wysokich cen.

Wszędzie jest zawsze powtarzane, że największym sponsorem klubu są kibice. Tylko jeśli inni sponsorzy są tak traktowani, jak ten rzekomo "największy", to wcale się nie dziwię, że nie mamy sponsora całej polskiej ligi.

_________________
Obrazek
Obrazek


           
Post 20 sie 2006, o 16:45
 


rdzenni mieszkancy - ? rdzenni mieszkańcy otwierają "Centrum Wypędzonych" w Berlinie !


           
Post 20 sie 2006, o 18:14
 
Szkółkowicz
Szkółkowicz
Avatar użytkownika

Dołączył: 4 wrz 2005, o 22:37
Posty: 28

Zobacz profil 
Pozwoliłem sobie poczynić pewne obliczenia przyjmując następujące założenia (jeśli się mylę to oczywiście poprawcie mnie bo moja wiedza nt żużla jest daleko w tyle za Wasza :) ):
1. Srednia ilość kibiców na meczach rundy zasadniczej u nas to 7,5k. Obliczenia na podstawie danych ze strony Stali. Do sredniej nie wliczylem meczu otwarcia (12k) i derbów (10k) wykluczajac je z powodu ich wyjątkowosci :P.
2. Połowa sprzedanych biletów to NORMALNE a połowa to ULGOWE. Założyłem też, że połowa kibiców kupuje program zawodów. Oczywiscie pominąłem tutaj fakt, że wielu kibiców ma karnety, ktore bądź co bądź wychodzą taniej niż kupno biletów na wszystkie mecze, oraz fakt, że klub może zainwestować kase z karnetów. Myśle jednak, że aż tak istotnego odchylenia w związku z powyższym w moich obliczeniach nie ma :P

Kontynuując:
3750 x 25 zł (NORMALNY) = 93750
3750 x 15 zł (ULGOWY) = 56250
3750 x 5 zł (PROGRAM) = 18750
SUMA = 168750

Teraz załóżmy, że taki Rune ma płacone 50k za mecz lub 6k za punkt. Zdobywając ich srednio 10 w meczu dostaje 60k czyli srednio jakies 55k za mecz). Więc za kase z samych biletów klub ma kase dla powiedzmy trzech (w porywach do czterech zawodników biorąc pod uwagę zdobycze Nikiego czy Chrzanosia) zawodników. I to mówimy tylko o meczach u siebie. A co z resztą zawodników, opłat organizacyjnych, ew. kar, itp? Jak myslicie kto i z czego to płaci? Bycmoze nie ma w tych obliczeniach zbyt wiele dokladnosci ale nawet odchylenie +- 30k w zarobkach z biletów nie rozwiazuje chyba wszystkiego. Nie mówię też, żebyśmy przyjmowali te ceny biletów z zachwytem ale musimy chyba sobie powiedzieć jasno, że klub nie utrzymuje się z biletów. Owszem sporo odciążamy klub płacąc za nie. Co prawda to nie jest kropla w morzu potrzeb ale też nie antidotum na wszystkie problemy. Na pewno ceny biletów są oparte na dokładniejszych danych. Żeby zwiększyć frekwencje trzeba by zrobic badania jaka cene sa skłonni wydac kibice i na podstawie tego ustalic optymalna cene biletów. A jeśli te obecne ceny są właśnie optymalne? Więcej kibiców przy mniejszych cenach wejsciówek nie oznacza większych zysków. Doskonale przecież to wiecie. To jest tak mniej wiecej jak z sytuacja w kosciele. Z samej tacy nie dało by rady :) Reasumujac (mądre słowo ;) ) ceny biletów moim zdaniem nie są przyczyną niskiej frekwencji.
Amen. Wyznajmy naszą wiare. Teraz czekam na opeery i inne wyrzuty ze sie nie znam :P co zreszta sie szczegolnie z prawda nie mija :D


           
Post 20 sie 2006, o 20:10
 
Senior
Senior
Avatar użytkownika

Dołączył: 26 lis 2005, o 00:21
Skąd: Rzeszow
Posty: 280

Zobacz profil 
napoczatku mowilem ze trzeba obnizyc ceny biletow, i jakis czas temu (jeszcze przed przeczytaniem postu kolegi nademna) i tez mi sie zdaje ze obnizenie niejest takim najlepszym pomyslem, niema zadnej pewnosci ze gdyby powiedzmy obnizono bilety o 5zl t oprzyszlo by duzo wiecej ludzi, jakos to zamna nieprzemawia i sadze ze jednak bilety powinny zostac jakie sa (i tez mi sie pewnie zaraz dostanie) ale nieodstapie za ulgami na wieksza ilosc kupowanych biletow (czyli jak mowilem ulgi rodzine) no i sadze ze troche wiecej (a zdaje mi sie ze teraz niema nawet wogule) promocji przed meczami w Rzeszowie, jakos trzeba to promowac to niesa mecze z Wrockiem czy nawet derby by bez niczego przyszlo 10do 12 tys.

DOBRA REKLAMA JEST W STANIE >PODCIAGNAC< ZAINTERESOWANIE KLIJENTA

_________________
Obrazek
Pij Tanie Wino Pij Tani Los
Wszystko Zrobili Jak By Tobie Na Złoś
Idź Na Ulicę Zakrzyknij Na Głos
Niech Słyszą Wuje Jak Gromy Lecą
_____________________KSU- Wuje, Wuje
>Staram się być obiektywny, ale swoje poglądy posiadam<


           
Post 20 sie 2006, o 23:44
 
Szkółkowicz
Szkółkowicz
Avatar użytkownika

Dołączył: 4 wrz 2005, o 22:37
Posty: 28

Zobacz profil 
O!!! I tu sie zgodze jak najbardziej ze w braku odpowiedniej reklamy moze byc pies pogrzebany. Jeszcze w pierwszej lidze pamietam jakies plakaty na miescie a teraz? jakos nie widzialem ale moze przeoczylem. Jednak kazdy szpec od marketingu wie, ze reklama to podstawa. cza by cos z tem fantem zrobic.


           
Post 5 wrz 2006, o 17:40
 
Weteran
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył: 19 cze 2005, o 19:14
Skąd: Rzeszów
Posty: 3029

Zobacz profil 
Ciekawe spostrzeżenie na temat malejacej frekwencji na meczach żużlowych w naszym kraju.

http://www.przegladzuzlowy.pl/news_czyt ... 1089888707

_________________
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


           
Post 7 wrz 2006, o 00:55
 
Szkółkowicz
Szkółkowicz
Avatar użytkownika

Dołączył: 4 wrz 2005, o 22:37
Posty: 28

Zobacz profil 
Metanol napisał(a):
Ciekawe spostrzeżenie na temat malejacej frekwencji na meczach żużlowych w naszym kraju.

http://www.przegladzuzlowy.pl/news_czyt ... 1089888707


Hmmm... Zielona Góra? To tam gdzie jeździ ten Lindgren...??? :wink: Myslę ze w Zielonce to nie do końca o wychowanów chodzi...
Ale z drugiej strony coś w tym jest :) Jak Kajoj albo Łełek jadą po 3 to te 3 smakują jak 6 a czasem nawet jak 12!!! :)

_________________
KS Doktory Habilitowane - A diabli ich wiedzą!!!


           
Post 8 wrz 2006, o 20:39
 
Solidny ligowiec
Solidny ligowiec

Dołączył: 8 wrz 2006, o 18:17
Skąd: Rzeszów
Posty: 468

Zobacz profil 
Moim zdaniem jak ktos kocha żużel i naszą kochaną stal to, będzie chodził na mecze a reszta niech się buja :lol: . A pomysl z pokazami akrobatycznymi i takimi tam moim zdaniem jest nie trafiony bo to trwa tylko kilka bądź kilkanaście minut, to i tak nikt nie przyjdzie specjalnie po to. :)


           
Post 20 lis 2006, o 19:38
 
Reprezentant kraju
Reprezentant kraju
Avatar użytkownika

Dołączył: 14 wrz 2005, o 17:24
Skąd: rzeszów
Posty: 757

Zobacz profil 
a rodziny tych dzieci nie pomyslałes o tym?


           
Post 24 gru 2006, o 00:25
 
Weteran
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył: 19 cze 2005, o 19:14
Skąd: Rzeszów
Posty: 3029

Zobacz profil 
Liczby kibiców zasiadających na meczach ekstraligi w poszczególnych miastach:
http://www.przegladzuzlowy.pl/news_inde ... 1089889740

i nasza liczba:

- Włókniarz Częstochowa 11 500
- RKM Rybnik - 7 500
- Atlas Wrocław - 8 500
- Polonia Bydgoszcz - 6 500
- Unia Leszno - 7 500
- Apator Toruń - 8 000
- Unia Tarnów 12 000

- Apator Toruń (PO) - 6 500
- Unia Leszno (PO) - 6 000
- RKM Rybnik (PO) - 6 000


Średnio - 8 000
Rekord - 12 000 z Unią Tarnów
Najniższa frekfencja - 6 000 z Unią Leszno i RKM Rybnik (oba spotkania w PO)

Średnie miast:
1. Tarnów - 10 500 (tyś kibica na mecz)
2. Leszno - 9450
3. Częstochowa - 8 9000
4. Rzeszów - 8 000
5. Bydgoszcz - 7 900
6. Wrocław - 7 750
7. Toruń - 6 700
8. Rybnik - 4 650



Podsumowując nasza frekfencja na meczach ligowych w sezonie 2006 nie wygladała aż tak żle jak by się to mogło wydawać :!:

Z drugiej strony, czasy się zmieniły i niestety możemy już chyba zupełnie zapomnieć, o czasach kiedy na prawie wszystkich spotkaniach ekstraklasy zasiadał komplet 12 000 kibiców :( (A Ja takie czasy dobrze pamiętam, zresztą nie tylko chyba Ja)


PS. W przyszłym sezonie po zamontowaniu krzesełek, frekfencja na naszym stadionie zapewnie znowu mocno spadnie :evil: i niestety 12 000 kibiców ogladających mecz ligowy w naszym miescie przejdzie już całkowicie do historii, cała nadzieja w nowym stadionie ....

_________________
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


           
Post 24 gru 2006, o 04:17
 
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 14 cze 2005, o 00:34
Posty: 2957

Zobacz profil 
Metanol napisał(a):
niestety możemy już chyba zupełnie zapomnieć, o czasach kiedy na prawie wszystkich spotkaniach ekstraklasy zasiadał komplet 12 000 kibiców :( (A Ja takie czasy dobrze pamiętam, zresztą nie tylko chyba Ja)



podaj prosze w jakich latach.

_________________
http://www.drozdmarketing.pl


           
Post 24 gru 2006, o 12:06
 
Weteran
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył: 19 cze 2005, o 19:14
Skąd: Rzeszów
Posty: 3029

Zobacz profil 
Lata 80, 90, oczywiście nie na wszystkich meczach ale na wiekszości.
Do dzis mam kasety video z meczami Stali nagrywane z TV Rzeszów z tamtych lat i nikt Mi nie powie ze na meczach ligowych dajmy na to z taką Polonią Bydgoszcz,Apatorem czy Unią Leszno zasiadało na trybunach po 6 000 kibiców tak jak się dzieje to teraz.

Finał MDMP 94 i na trybunach 10 000 kibiców,finał MIMP sezon puzniej i podobna liczba, a teraz na finale MDMP nie było wiecej niż 3-4 tyś.

_________________
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


           
Post 24 gru 2006, o 15:16
 
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 27 kwi 2003, o 22:43
Skąd: Rzeszów
Posty: 1645

Zobacz profil 
Ewenement. Najladniejszy mecz odjechalismy wlasnie z Polonia Bydgoszcz [moim zdaniem], a tu okazuje sie, ze byla wtedy najnizsza frekwencja :D


           
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w temacie  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości


Narzędzia



Skocz do:  

Uprawnienia

Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

Original style by phpBBservice.nl & New Design style by ZeNaNLi