Nie bądź tylko Gapiem. Weź aktywny udział w dyskusji i zarejestruj się już teraz. Rejestracja

Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona

Odpowiedz w temacie

Dyskusje o mediach żużlowych


Rozmowy o sporcie żużlowym

Opcje      Szukaj
Post 13 wrz 2006, o 20:44
 
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 21 sty 2003, o 17:19
Posty: 1091

Zobacz profil 
Kurcze. Dlaczego w niektórych tekstach na stronie jest tyle błędów? Dlaczego mało kto odmienia imiona żużlowców zagranicznych? "pożegnaniem z torem Wielkiego Mistrza Tony Rickardssona." To nie pierwszy raz, a razi w oczy. Zwróćcie uwagę. Czy napisalibyśmy "pożegnaniem z torem wielkiego mistrza (pomijam wielkość liter, po co? jakiś oficjalny tytuł?) Jan Kowalskiego" czy może Jana Kowalskiego? Tak samo sprawa ma się z zagranicznymi imionami. Z tą tylko różnicą, że końcówki oddzielamy apostrofem. A i przymiotniki, o ile nie są nazwą własną, piszemy także małą.

Mam nadzieje, że nie odbierzecie tego źle. Ale wierzcie, nie jestem jedynym, któremu rzuca się to w oczy.


           
Post 13 wrz 2006, o 22:15
 
Danish Power!
Danish Power!
Avatar użytkownika

Dołączył: 30 sty 2003, o 12:44
Skąd: Danishlandia
Posty: 9770

Zobacz profil 
Cytuj:
Dlaczego mało kto odmienia imiona żużlowców zagranicznych? [..]

Sa takie ktorych odmienic sie nie da, no chyba ze Ty potrafisz odmienic np. imie mojego ulubienca Leigh Adamsa :D Rickiego imie da sie odmienic na "Tony'ego", jednak moim zdaniem Tony wcale nie jest takim wielkim bledem. Wiele osob tak pisze, czemu sie ich nie czepiasz? I nie porownuj polskich imion, bo doskonale wiesz, ze w wielu panstwach imion sie nie odmienia. Wystarczy poczytac np. angielskie teksty aby sie o tym przekonac.
Cytuj:
A i przymiotniki, o ile nie są nazwą własną, piszemy także małą.

To chyba kazdy wie. Ty jednak chyba nie wiesz dlaczego o Ricko napisalem "Wielki Mistrz". Specjalnie tak napisalem, ze wzgledu na to kim jest Tony.
Cytuj:
Ale wierzcie, nie jestem jedynym, któremu rzuca się to w oczy

Nie wierze :D

Rozmawiam z wieloma osobami na temat strony itd. i wiem, ze podstawa dla nich to zrozumialy przekaz informacji. A ze zdarza sie jakis blad czy literowka to calkowicie normalne. Kazdy robi bledy.

_________________
"Jeżeli masz wszystko pod kontrolą, to znaczy ze jedziesz zbyt wolno."

Obrazek


           
Post 13 wrz 2006, o 22:19
 
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 16 gru 2003, o 13:30
Posty: 2505

Zobacz profil 
widze ze slowna wojna Diamond_ <-> K 2 trwa dalej :)

_________________
"Nie mój cyrk, nie moje małpy",


           
Post 13 wrz 2006, o 22:40
 
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 14 cze 2005, o 00:34
Posty: 2957

Zobacz profil 
Cytuj:
Program z roku 1989 - mecz ZKS Stali Rzeszów z "Falubazem" Zielona Góra. Zawodnicy rzeszowscy w tym spotkaniu pokazali klasę i wygrali mecz. Drużyna rzeszowska była wtedy w takim okresie, że zaczynali się pojawiać młodzi zawodnicy, którzy mieli w przyszłości tworzyć trzon drużyny z Rzeszowa (Szkoda, że się nie powiodło)


Stal tego meczu nie wygrała.

_________________
http://www.drozdmarketing.pl


           
Post 14 wrz 2006, o 10:00
 
Weteran
Weteran

Dołączył: 12 lis 2002, o 21:21
Skąd: Łorsoł
Posty: 3056

Zobacz profil 
K 2 napisał(a):
Sa takie ktorych odmienic sie nie da, no chyba ze Ty potrafisz odmienic np. imie mojego ulubienca Leigh Adamsa :D.
Krzysku, odmienia sie "Leigha Adamsa". Tak samo odmienia sie imie Rickardssona, a to, ze Anglicy nie odmieniaja to wylacznie kwestia ich zasad. W Polsce niemal kazde imie i nazwisko sie odmienia.


           
Post 14 wrz 2006, o 10:03
 
Danish Power!
Danish Power!
Avatar użytkownika

Dołączył: 30 sty 2003, o 12:44
Skąd: Danishlandia
Posty: 9770

Zobacz profil 
MaK napisał(a):
K 2 napisał(a):
Sa takie ktorych odmienic sie nie da, no chyba ze Ty potrafisz odmienic np. imie mojego ulubienca Leigh Adamsa :D.
Krzysku, odmienia sie "Leigha Adamsa".

Spoko, ale teraz mi to przeczytaj :D Liijaaa Adamsa? :D ;)

_________________
"Jeżeli masz wszystko pod kontrolą, to znaczy ze jedziesz zbyt wolno."

Obrazek


           
Post 14 wrz 2006, o 10:04
 
Weteran
Weteran

Dołączył: 12 lis 2002, o 21:21
Skąd: Łorsoł
Posty: 3056

Zobacz profil 
Dokladnie tak. Nawet niejaki Jan Miodek wypowiadal sie onegdaj na lamach TZ na ten temat.


           
Post 14 wrz 2006, o 10:06
 
Danish Power!
Danish Power!
Avatar użytkownika

Dołączył: 30 sty 2003, o 12:44
Skąd: Danishlandia
Posty: 9770

Zobacz profil 
A wszyscy i tak mowia "Liii", wiec wychodzi na to ,ze wszyscy sie myla ;) Polski jezyk - trudny jezyk :D

_________________
"Jeżeli masz wszystko pod kontrolą, to znaczy ze jedziesz zbyt wolno."

Obrazek


           
Post 14 wrz 2006, o 10:06
 
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 28 sty 2005, o 03:28
Skąd: Jackrabbit Slim
Posty: 1971

Zobacz profil 
A w radiu Via z uporem maniaka:

"... akcja Niki Petersena". (sic!)

_________________
www.facebook.com/004band


           
Post 14 wrz 2006, o 10:12
 
Weteran
Weteran

Dołączył: 12 lis 2002, o 21:21
Skąd: Łorsoł
Posty: 3056

Zobacz profil 
K 2 napisał(a):
A wszyscy i tak mowia "Liii", wiec wychodzi na to ,ze wszyscy sie myla ;) Polski jezyk - trudny jezyk :D


Takich bledow, ktore sa nagminnie popelniane, jest mnostwo. Wiele z nich z czasem wchodzi do polszczyzny, sa uznawane za formy poprawne. Ale nic mi nie wiadomo na temat tego, bysmy nagle przestali odmieniac nazwiska.


           
Post 14 wrz 2006, o 10:16
 
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 19 mar 2004, o 17:20
Posty: 2233

Zobacz profil 
A ja się wtrącę do dyskusji. Moje nazwisko (ci co wiedzą jakie, to wiedzą :D) JEST NIEODMIENNE. Tzn. można je odmieniać, ale POPRAWNIE się go nie odmienia. Taka zasada funkcjonowała w rodzinie od iluś tam pokoleń i z uporem muszę wszystkim uświadamiać, że nie należy go odmieniać. Sorry za OT 8-)

_________________
Obrazek


           
Post 14 wrz 2006, o 10:20
 
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 28 sty 2005, o 03:28
Skąd: Jackrabbit Slim
Posty: 1971

Zobacz profil 
U mnie w pracy "koleżanka" nie dosyć, że nie odmienia, to jeszcze wstawia nazwisko przed imię:

"Dzień dobry, chciałam rozmawiać z panem Nowak Piotr".

Uszy bolą i zwieracz świerzbi...

_________________
www.facebook.com/004band


           
Post 14 wrz 2006, o 13:39
 
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 21 sty 2003, o 17:19
Posty: 1091

Zobacz profil 
Cytuj:
A ja się wtrącę do dyskusji. Moje nazwisko (ci co wiedzą jakie, to wiedzą ) JEST NIEODMIENNE. Tzn. można je odmieniać, ale POPRAWNIE się go nie odmienia. Taka zasada funkcjonowała w rodzinie od iluś tam pokoleń i z uporem muszę wszystkim uświadamiać, że nie należy go odmieniać. Sorry za OT


Nazwiska to odmienna historia. Przykład - Magdalena Zimny. Nazwisko nieodmienne. Nie powiemy przecież "kogo? - Zimnej", etc. etc.

Cytuj:
Sa takie ktorych odmienic sie nie da, no chyba ze Ty potrafisz odmienic np. imie mojego ulubienca Leigh Adamsa Rickiego imie da sie odmienic na "Tony'ego", jednak moim zdaniem Tony wcale nie jest takim wielkim bledem. Wiele osob tak pisze, czemu sie ich nie czepiasz? I nie porownuj polskich imion, bo doskonale wiesz, ze w wielu panstwach imion sie nie odmienia. Wystarczy poczytac np. angielskie teksty aby sie o tym przekonac.


Trendów angielskich nie wtłaczamy w język polski. Póki co u nas każdy rzeczownik l.p jest odmienny. I niech tak zostanie. Z tego co zauważyłem, Leigh'a już odmienił MaK. Chyba więc Krzyśku, nie było to takie trudne?
To, że wiele osób przechodzi na czerwonym świetle, to znaczy, że robią dobrze i gdy Ty tak zrobisz, też będzie poprawne? Od tego są zasady, również w języku polskim, by ich przestrzegać.

Cytuj:
To chyba kazdy wie. Ty jednak chyba nie wiesz dlaczego o Ricko napisalem "Wielki Mistrz". Specjalnie tak napisalem, ze wzgledu na to kim jest Tony.


Akurat wyrażenie "Wielki Mistrz" przymiotnikiem nie jest. Także nie to miałem na myśli. W tekscie, o którym pisałem, było zdanie o "Duńskich" torach. Przedszkolak wie, że przymiotniki piszemy małą, chyba, że są częścią nazwy własnej.
Taką nazwą nie jest Wielki Mistrz. To, że jest wybitnym sportowcem wcale nie zwalnia nas od pisania takich zwrotów małymi literami. Nie jest to żaden oficjalny tytuł. W języku polskim mamy jeszcze, na szczęście, pewne kanony. A wszelkie widzimisię odstawiamy na bok.

P.S. Ale sie obruszyłeś.


           
Post 14 wrz 2006, o 13:49
 
Weteran
Weteran

Dołączył: 12 lis 2002, o 21:21
Skąd: Łorsoł
Posty: 3056

Zobacz profil 
Diamond_ napisał(a):
Z tego co zauważyłem, Leigh'a już odmienił MaK. Chyba więc Krzyśku, nie było to takie trudne?


Chyba bylo, bo MaK odmienil "LEIGHA". Bez apostrofow :P :). Ale ze mnie madrala, co? :P Ostatnio sie nawet dowiedzialem, ze podczas meczow jestem strasznym cwaniaczkiem :roll:


           
Post 14 wrz 2006, o 13:51
 
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 16 gru 2003, o 13:30
Posty: 2505

Zobacz profil 
przyganial kociol garnkowi :) malo to bledow jest w TZ ?:)

_________________
"Nie mój cyrk, nie moje małpy",


           
Post 14 wrz 2006, o 13:56
 
Weteran
Weteran

Dołączył: 12 lis 2002, o 21:21
Skąd: Łorsoł
Posty: 3056

Zobacz profil 
dupman napisał(a):
przyganial kociol garnkowi :) malo to bledow jest w TZ ?:)


Czyich? Bo w tekstach moich czy Radka jakos sobie nie przypominam. A to nie redakcja TZ tu dyskutuje tylko nasze skromne osoby ;).


           
Post 14 wrz 2006, o 14:03
 
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 21 sty 2003, o 17:19
Posty: 1091

Zobacz profil 
Cytuj:
malo to bledow jest w TZ ?


To jest temat o stronie Stali Rzeszów, a nie o TŻ. I chyba zasadne jest, by wskazywać niedociągnięcia, nie?
Napisałeś to w odwecie? Bo jeśli tak... - dośpiewaj sobie sam końcówkę tego zdania.


           
Post 14 wrz 2006, o 14:09
 
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 16 gru 2003, o 13:30
Posty: 2505

Zobacz profil 
najpierw zarzuciles ze jest mase bledow na stronie ... okey tego nie kwestionuje, jednak wypadaloby wczesniej zagladnac do wlasnego ogrodka ...
pozatym obserwuje zlozliwosc z twojej strony gdzie tylko mozesz czepiasz sie k2.

_________________
"Nie mój cyrk, nie moje małpy",


           
Post 14 wrz 2006, o 14:29
 
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 21 sty 2003, o 17:19
Posty: 1091

Zobacz profil 
Załóż temat o Tygodniku, znajdź mi tak elementarne błędy - podyskutujemy. Oczywiście w moich tekstach. Za pozostałe odpowiadać siłą rzeczy nie mogę. Ten temat służy chyba wymianom informacji pomiędzy czytelnikami a prowadzącymi stronę, prawda? Wymianą dobrych - gloryfikujących nową szatę graficzną, jak i złych - krytykujących błędy. Chyba, że masz jakieś inne zasady. Napisz. Jeśli się nie dostosuję, to po prostu nie będę pisał.

Czepiam się K2? Bo napisałem, że nie odmienił Tony'ego? Czy napisał duńskich torów wielką literą? A co, on świętą krową jest?
Napisałem, że jest mase błędów? Bez ślepej nadinterpretacji, proszę.
Gdybym w jakimkolwiek innym tekście zobaczył coś takiego, również bym napisał. Gdy mi ktoś zwraca uwagę i widzę, że ma rzeczywiście racje - ciesze się. Bo wiem, że następnym razem nie palnę już jakiegoś głupiego błedu.


           
Post 14 wrz 2006, o 14:30
 
Danish Power!
Danish Power!
Avatar użytkownika

Dołączył: 30 sty 2003, o 12:44
Skąd: Danishlandia
Posty: 9770

Zobacz profil 
Diamond_ napisał(a):
Nazwiska to odmienna historia. Przykład - Magdalena Zimny. Nazwisko nieodmienne. Nie powiemy przecież "kogo? - Zimnej", etc. etc.

A w przypadku "z kim, z czym?". Powiesz np. "ide z Zimny na ryby", czy "ide z Zimną na ryby".
Cytuj:
Akurat wyrażenie "Wielki Mistrz" przymiotnikiem nie jest. Także nie to miałem na myśli.

"Wielki" przymiotnikiem jest i rzeczywiscie pisanie go z duzej jest bledem. Ale jak juz pisalem chcialem podkreslic wielkosc Ricko.

Cytuj:
W tekscie, o którym pisałem, było zdanie o "Duńskich" torach. Przedszkolak wie, że przymiotniki piszemy małą, chyba, że są częścią nazwy własnej.

Nie rob ze mnie debila, doskonale o tym wiem. To byl zwyczajmy blad. To temat o Stronie Stali wiec odpuszcze sobie wytykanie Tobie bledow, ktorych takze nie brakuje. Zreszta nie mam zwyczaju wypominanie komus czegos, w czym sam nie jestem doskonaly, tak jak Ty ro robisz 8-)

Cytuj:
Taką nazwą nie jest Wielki Mistrz. To, że jest wybitnym sportowcem wcale nie zwalnia nas od pisania takich zwrotów małymi literami. Nie jest to żaden oficjalny tytuł. W języku polskim mamy jeszcze, na szczęście, pewne kanony. A wszelkie widzimisię odstawiamy na bok.

A ja mam odmnienne zdanie. Takie jak Ty to nazwales "widzimisie" czesto uatrakakcyjnia tekst, lub jak w przypadku Wielkiego Mistrza podkresla wielkosc Ricko o czym juz pisalem.

Cytuj:
P.S. Ale sie obruszyłeś.

Wcale nie :P Zdaje sobie jednak sprawe, ze czepiasz sie mnie wylacznie z osobistych pobudek, poniewaz tylko do moich tekstow masz jakies "ale". Zabolalo cos co Ci napisalem? ;> Pewnie to o zmniejszeniu mniemania o sobie ;)

Na koniec napisze, ze jezeli nie podobaja Ci sie moje teksty, zwroty ktorych uzywam itd. to ich nie czytaj. Mi tez sie wyjatkowo nie podobaja Twoje relacje w TZ (w zasadzie wogole nie piszesz o wydarzeniach na torze, co powinno byc podstawa relacji - kibica, ktorego nie ma na meczu z cala pewnoscia to interesuje) ale Ci tego nie wypominam (do tej pory :D ale sprowokowales mnie).

_________________
"Jeżeli masz wszystko pod kontrolą, to znaczy ze jedziesz zbyt wolno."

Obrazek


           
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w temacie  [ Posty: 156 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości


Narzędzia



Skocz do:  

Uprawnienia

Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

Original style by phpBBservice.nl & New Design style by ZeNaNLi