Nie bądź tylko Gapiem. Weź aktywny udział w dyskusji i zarejestruj się już teraz. Rejestracja

Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Odpowiedz w temacie

Dyskusje kibiców o kibicach - główny wątek


Rozmowy o sporcie żużlowym

Opcje      Szukaj
Post 28 lis 2006, o 22:57
 
Legenda
Legenda
Avatar użytkownika

Dołączył: 29 sie 2004, o 11:25
Skąd: Sydney
Posty: 8375

Zobacz profil 
*seba* napisał(a):
A co do Falubazu, to nie jest sponsor, tylko prawidłowa nazwa tak jak u nas Stal.


Falubaz i Apator to nazwy sponsorow, ktorzy po prostu przez tyle lat sponsorowali obie te druzyny, ze niektorym sie wydaje, ze to jest ich normalna nazwa. Tymczasem nazwy przez lata byly Zgrzeblarki oraz Stal.

_________________
Regards from Sydney
Jasiek

It's ok to disagree with me. I cannot force you to be right


           
Post 28 lis 2006, o 23:10
 
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 1 sie 2004, o 14:43
Skąd: Dampf Kraft Wagen
Posty: 2285

Zobacz profil 
FA - jak fabryka, LUB - od lubuskiej, AZ - od zgrzeblarek.


           
Post 28 lis 2006, o 23:17
 
Medalista GP
Medalista GP

Dołączył: 15 lis 2002, o 15:20
Skąd: Rzeszów
Posty: 2022

Zobacz profil 
Krynio napisał(a):
Małe podsumowanie sezonu 2006 pod względem ultras.
Chodzi o ekipy żużlowe-ekstraliga.
Może to da do myślenia "naszym ultrasom" mam tu na myśli KK Stali Rzeszów.

1.CKM Częstochowa
2.Unia Tarnów
3.KS Toruń
4.Sparta Wrocław
5.Unia Leszno
6.Polonia Bydgoszcz
7.STAL RZESZÓW
8.RKM Rybnik

To jest oczywiście lista zrobiona przezemnie...ale trochę prawdy w tym jest.


nic innego ale z cala checią ( juz nie KK) przydasz się do pomocy by STAL byla pierwsza...

pozdrawiam

_________________
TYLKO STAL ZKS!!!!!!!!


           
Post 28 lis 2006, o 23:32
 


Jasiek napisał(a):
*seba* napisał(a):
A co do Falubazu, to nie jest sponsor, tylko prawidłowa nazwa tak jak u nas Stal.


Falubaz i Apator to nazwy sponsorow, ktorzy po prostu przez tyle lat sponsorowali obie te druzyny, ze niektorym sie wydaje, ze to jest ich normalna nazwa. Tymczasem nazwy przez lata byly Zgrzeblarki oraz Stal.


blackmann napisał(a):
FA - jak fabryka, LUB - od lubuskiej, AZ - od zgrzeblarek.


Jest ktoś w stanie to potwierdzić ? Bo nie powiem lekko zdziwiony jestem... :wink:

Od 1973 jeździli pod nazwą Falubaz - to jest pewne 8-)


           
Post 29 lis 2006, o 00:22
 
Danish Power!
Danish Power!
Avatar użytkownika

Dołączył: 30 sty 2003, o 12:44
Skąd: Danishlandia
Posty: 9770

Zobacz profil 
Oczywiscie, ze Falubaz to jest firma, przeciez pisalem o tym wczesniej. Zreszta istnieja do dzis i w zasadzie (naciagajac troche) mozna powiedziec, ze dzieki kibicom z Zielonej maja darmowa reklame ;)

Oto strona tej firmy:
http://www.falubaz.com.pl/

_________________
"Jeżeli masz wszystko pod kontrolą, to znaczy ze jedziesz zbyt wolno."

Obrazek


           
Post 29 lis 2006, o 00:56
 
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 1 sie 2004, o 14:43
Skąd: Dampf Kraft Wagen
Posty: 2285

Zobacz profil 
A o firmie Apator - Elektrim, przecież chyba każdy słyszał...


           
Post 29 lis 2006, o 01:34
 


K 2 napisał(a):
Oczywiscie, ze Falubaz to jest firma, przeciez pisalem o tym wczesniej. Zreszta istnieja do dzis i w zasadzie (naciagajac troche) mozna powiedziec, ze dzieki kibicom z Zielonej maja darmowa reklame ;)

Oto strona tej firmy:
http://www.falubaz.com.pl/

No to ładnie :oops: 8-)


           
Post 29 lis 2006, o 03:09
 
Legenda
Legenda
Avatar użytkownika

Dołączył: 29 sie 2004, o 11:25
Skąd: Sydney
Posty: 8375

Zobacz profil 
blackmann napisał(a):
A o firmie Apator - Elektrim, przecież chyba każdy słyszał...


http://www.apator.com.pl/

A czy wiecie, co to jest ten magiczny ROW? Rybnicki Okreg Weglowy.

Oto troszeczke historii na ten temat:

http://pl.wikipedia.org/wiki/ROW_Rybnik

Coz z niej wynika? Ano jesli dobrze zrozumialem, to ze RKM jest zupelnie oddzielnym klubem, a klub KS ROW nadal istnieje. Tak wiec nie ma juz zuzlowej druzyny ROW-u, jest zupelnie nowa druzyna RKM-u.

Tak samo z pamietnym Falubazem (pozniej Morawski). Kiedy zostaly dlugi po Morawskim, zlikwidowano sekcje zuzlowa i powolano do zycia zupelnie nowy klub o nazwie ZKZ.

Nie jestem pewien, czy po sezonie 1997 tego samego nie zrobiono ze Sparta Wroclaw.

_________________
Regards from Sydney
Jasiek

It's ok to disagree with me. I cannot force you to be right


           
Post 29 lis 2006, o 11:37
 
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 1 sie 2004, o 14:43
Skąd: Dampf Kraft Wagen
Posty: 2285

Zobacz profil 
Kiedyś jeszcze (w latach 50-tych) m. in. były takie zespoły jak:
-Budowlani Warszawa
-Tramwajarz Łódź
-Kolejarz opole (ta nazwa chyba istnieje do dzisiaj)

Zresztą same nazwy takie jak np Polonia czy Wybrzeże - wydawałoby się że są nazwy niezależne, ale nic bardziej mylnego - otóż te kluby (jak i każde inne) miały przed nazwą - że tak powiem zasadniczą - skrót GKS (tak jak np w Rzeszowie ZKS) - co znaczyło nic więcej jak to, że sponsoruje te kluby gwardia - czyli ówczesna milicja. To tak jak w Rzeszowie Zakład - czyli WSK, którego logo widniało na samym środku nad murem stadionu.

Podaję to jedynie jako przykłady, by uświadomić co niektórych "fanatyków".


           
Post 29 lis 2006, o 12:50
 
Szkółkowicz
Szkółkowicz

Dołączył: 24 lis 2006, o 12:36
Posty: 23

Zobacz profil 
Ale o tym wszyscy więdza od lat. I co z tego, że tak właśnie jest?. Niektórzy nie rozumieją, że za czasów trwania odpowiednio tych klubów kibice zaczęli zakładać kluby kibica, fan cluby, pojawiły sie szaliki, flagi. Dziś kontynuuję się tradycję zapoczątkowaną przez starsze osoby. W Poznaniu wszystko zaczęło sie teraz i zapoczątkowali swoim klubem kibica nowy ruch, który mam nadzieję będzie trwał przez lata. Z bardziej znanych drużyn obecnie tylko w Ostrowie "często" się wszystko na trybunach zmienia. Oni powoli zdają sobie sprawę z "chorej" sytuacji i oby się wyprostowało wszystko nie kombinują i popierają już dość nowy twór KM. Mówie rzecz jasna o kibicach identyfikujących się z klubem i chcących robic coś wiecej niż tylko odbębnić mecz. Mam wrażenie, że u Was także w porównaniu do zeszłego sezonu jest lepiej. Nie dziwcie sie reakcji "piłkarskich" kibiców skoro na płocie wieszaliście flagę z logo Marmy. W Tarnowie widać zmiany, coraz większą współpracę miedzy kibicami, bo Unia to nie tylko żużel, ale i piłka.


           
Post 29 lis 2006, o 13:05
 
Weteran
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył: 19 cze 2005, o 19:14
Skąd: Rzeszów
Posty: 3029

Zobacz profil 
blackmann zapomniałeś o najsłynniejszym klubie milicyjnym w kraju, czyli o Wiśle Kraków.
Do dziś w Krakowie można zobaczyć stare wyblakłe napisy na murach GTS WISŁA (gwardyjskie towarzystwo sportowe) :wink:

_________________
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


           
Post 29 lis 2006, o 13:25
 
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 14 cze 2005, o 00:34
Posty: 2957

Zobacz profil 
przejmowanie nazw to zlożony problem. mysle, ze to zadanie dla organow ligi zuzlowej. sami magnaci moze kiedys w koncu zrozumieja, ze to wcale nie jest najlepsze wyjscie tzn ciagle zmienianie nazwy; ryzyko nadszaprania wizerunku firmy w przypadku porazki, trudnosc identyfikacji klubu dla kibicow mniej zaawansowanych itd. gdy ja slysze o jakis Grzeskach w siatce czy Unimiksach w koszykowce, to naprawde nie mam zielonego pojecia o jaki klub chodzi. czy to jest dobre?

Real Madryt nigdy nie zostanie Sony Madryt. na nazwie buduje sie marke firmy jaka jest klub. no ale zuzel to inny wymiar moze ktos powiedziec, tak, ale nic nie staje na przeszkodzie aby zaczac wyznaczac nowe wg mnie lepsze standardy.

natomiast Apator i Falubaz juz weszly w tradycje. choc starszy kibic bedzie mowil ze idzie na Stal w Toruniu czy na Gwardie w Bydgoszczy. znam takich

apropo Wrocka to Sparta padla po 1992 roku i czasach Aspro. prezio Marcinkowski trafil za kratki. no i Rusek stworzyl WTS. we Wrcoku tez złozony problem bo krzycza WTS, ale i mowia, ze chodza na Sparte. maja transparenty Sparta, ale w barwach WTS-u

inny problem w Bydzi. piłkarscy kibice młocili zuzlowych, bo tamci wywieszali transparenty czy flagi w barwach niebiesko-biało-czerownych, a piłka wymusila na nich aby były tylko biało-czerowne. no i sa. dla mnie to smich, bo pamietam jeszcze niedlegle czasy gdy cala druzyna Bydzi jezdzila w trojkolorowych skorach. były naprawde efektowne i lubilem jak Tyfusy przyjezdzały ;)

inny casus to 1997 rok gdy Les Gondor ze Stali Gorzów chcial zrobic Pergo Lipiany. Gondora nie ma, a Staleczka wciaz zywa ;)

bardzo mi sie kiedys spodobalo gdy bylem w Gorzowie za najlepszych czasow Pergo. siedze na dworcu i jem fure pierogow popijajac piwskiem:) i nagle wystrzeliły sztuczne ognie w niebo. w barze byli starsi ludzie. wyszli na zewnatrz i z radoscia zaczeli krzyczec do siebie w stylu: patrz Ziótek Stal bije! oni nie mieli watpliwosci...

_________________
http://www.drozdmarketing.pl


           
Post 29 lis 2006, o 13:59
 
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 12 maja 2005, o 23:24
Skąd: Rzeszów
Posty: 1393

Zobacz profil 
apropos nazw zespolow to dla mnie smich jak patrze tak jak napisal grzesiek o koszykowce czy zuzlu w pilce to troche mniej ma miejsca

ale np. kluby NBA czy NHL badz NFL nigdy nie pozwola sobie na cos takiego zeby w ich nazwach byl jakis sponsor to sa marki ktore sa zastrzezone i same funkcjonuja marketingowo na rynku. taki klub to firma a raczej wielka korporacja z tradycjami ktorej wyniki finansowe nie zawsze sa uzaleznione od wynikow sportowych...ale ok zeby nie przynudzac bo juz wchodzimy w biznes a nie sport

_________________
TATA TREY'A PSYCHO FANS :D

...jak jezdzic to tylko na pełnej...
...jak atakowac to tylko po bandzie...


           
Post 29 lis 2006, o 14:01
 


blackmann napisał(a):
Zresztą same nazwy takie jak np Polonia czy Wybrzeże - wydawałoby się że są nazwy niezależne, ale nic bardziej mylnego - otóż te kluby (jak i każde inne) miały przed nazwą - że tak powiem zasadniczą - skrót GKS (tak jak np w Rzeszowie ZKS) - co znaczyło nic więcej jak to, że sponsoruje te kluby gwardia - czyli ówczesna milicja.

Jest kilka Gwardii w Polsce, i zawsze zastanawiało mnie to czego mają prawie takie same herby...

blackmann napisał(a):
Kiedyś jeszcze (w latach 50-tych) m. in. były takie zespoły jak:
-Budowlani Warszawa
-Tramwajarz Łódź
-Kolejarz opole (ta nazwa chyba istnieje do dzisiaj)

no to jeszcze kilka przykładów z lat 50-tych:
Budowalni Rybnik, Ogniwo Łódź, Unia Grudziądz, Stal Ostrów, Kolejarz Rawicz, CWKS Warszawa, Spójnia Wrocław, CWKS Wrocław (2 osobne kluby)

W 1951 mistrzem ligi Rzeszowskiej została Stal Rzeszów, przed RTKM Gwardią Rzeszów, Kolejarzem Jarosław i Stalą Przeworsk :D

Była jeszcze Resovia Rzeszów, która stanowiła rezerwy Budowlanych Warszawa a swoje mecz rozgrywali w Siedlcach... :wink:

WMG napisał(a):
Dziś kontynuuję się tradycję zapoczątkowaną przez starsze osoby.

No i tak pewnie jest w przypadku Apatora i Fazlubazu :wink:

Metanol napisał(a):
GTS WISŁA (gwardyjskie towarzystwo sportowe)

Miałem nawet taki proporczyk :wink:

A co do Falubazu: FAbryka LUbuska BAwełnianych Zgrzeblarek

Dobra już nie rozmywam :lol:


Ostatnio edytowano 29 lis 2006, o 14:03 przez stary jeż trej, łącznie edytowano 1 raz

           
Post 29 lis 2006, o 14:02
 
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 1 sie 2004, o 14:43
Skąd: Dampf Kraft Wagen
Posty: 2285

Zobacz profil 
Metanol - ja brałem pod uwagę kluby żużlowe... Ale jeśli już, to do nich można też dołożyć Olimpię Poznań - jako gwardyjski oczywiście...


           
Post 29 lis 2006, o 16:50
 
Weteran
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył: 19 cze 2005, o 19:14
Skąd: Rzeszów
Posty: 3029

Zobacz profil 
W Polsce panuje swoista moda, na zastępowanie nazw klubów, nazwami sponsorów :evil:
"pare" perełek z siatki,kosza i ręcznej:
Łączpol Gdynia,Viret CMC Zawiercie,Stelmet Zielona Góra,Safo I Com Lublin,Traveland Społem Olsztyn,Techtrans Dared Elbląg,Polska Energia Sosnowiec,Mostostal Azoty Kędzierzyn Kożle,Polfa Pabianice,Nova Trading Toruń,Inea Poznań,Duda Leszno,Cukierki Odra Brzeg,CCC Polkowice,Grono Zielona Góra,Sportino Inowrocław,Polpak Świecie,Kager Gdynia,Polpharma Starogard Gdański,Anwil Włocławek,Prokom Trefl Sopot .........Marma Polskie Folie Rzeszów,Unibax Toruń,Intar Lazur Ostrów Wlkp,Sipma Lublin

Przybieranie nazw sponsora przez kluby w Polsce osiągneło już poziom absurdu :!:

Mam szacunek dla działaczy klubowych którzy nie zmieniają historycznych nazw klubu, mimo dużych pieniędzy jakie ładują sponsorzy w klub, klasycznym przykładem tego jest ... Unia Tarnów ale także i Leszno, praktycznie wszystkie kluby piłkarskie, tyle tylko że tam w zdecydowanej wiekszośc do zmiany nazwy klubu na nazwę sponsora nie pozwola kibice (przykład GKS Katowice).

_________________
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


           
Post 29 lis 2006, o 17:42
 
Medalista GP
Medalista GP

Dołączył: 15 lis 2002, o 15:20
Skąd: Rzeszów
Posty: 2022

Zobacz profil 
padl tutaj przyklad REALU MADRYT to jest chyba nic z tym ze przez dlugi okres czasu na koszulkach BARCELONY nie było tez zadnego loga FIRMY!!!! teraz wlasnie ( jakies kilka miesiecy? temu) jakas firma ale niestety nie wiem jaka wykupila to BEZCENNE jak dotad miejsce;)

i naprawde to jest dopiero TRADYCJA

jak dla mnie to w tym sezonie juz POLTORAKOWA mogla by wymazac tą marme i zosatwic juz STAL RZESZÓW i było by bardzo fajnie:) ZKS ZKS:)

a dlaczego bo tak czy tak kazdy juz ( co ma wiedziec) ;p to ze druzyna zuzlowa z Rzeszowa jest sponsorowana przez FOLIE:P

_________________
TYLKO STAL ZKS!!!!!!!!


           
Post 29 lis 2006, o 18:01
 
Solidny ligowiec
Solidny ligowiec
Avatar użytkownika

Dołączył: 21 wrz 2005, o 19:41
Skąd: Rzeszów
Posty: 440

Zobacz profil 
Fransik przeciez na koszulce barcy nie ma loga zadnej firmy tylko to jest oragnizacja Unicef pomagajaca biednym a nie jakas firma barca jeszcze za to placi tej organizacji


           
Post 29 lis 2006, o 18:10
 
Solidny ligowiec
Solidny ligowiec
Avatar użytkownika

Dołączył: 4 lut 2005, o 19:02
Posty: 457

Zobacz profil 
Fransik napisał(a):
Krynio napisał(a):
Małe podsumowanie sezonu 2006 pod względem ultras.
Chodzi o ekipy żużlowe-ekstraliga.
Może to da do myślenia "naszym ultrasom" mam tu na myśli KK Stali Rzeszów.

1.CKM Częstochowa
2.Unia Tarnów
3.KS Toruń
4.Sparta Wrocław
5.Unia Leszno
6.Polonia Bydgoszcz
7.STAL RZESZÓW
8.RKM Rybnik

To jest oczywiście lista zrobiona przezemnie...ale trochę prawdy w tym jest.


nic innego ale z cala checią ( juz nie KK) przydasz się do pomocy by STAL byla pierwsza...

pozdrawiam


Z chęcią bym pomógł...ale jak inni mają to gdzieś to nie będe nawet próbował...nie ma to jak pikinki na prostej :|

_________________
Obrazek


           
Post 29 lis 2006, o 21:00
 
Medalista GP
Medalista GP

Dołączył: 15 lis 2002, o 15:20
Skąd: Rzeszów
Posty: 2022

Zobacz profil 
Leny napisał(a):
Fransik przeciez na koszulce barcy nie ma loga zadnej firmy tylko to jest oragnizacja Unicef pomagajaca biednym a nie jakas firma barca jeszcze za to placi tej organizacji


hm to albo cos pomieszalem albo...


albo sobie przypomnialem i chyba to była ta orgnizacja, która jako pierwsza zawitala na koszulkach Barcy tak?

jak nie to juz nie wiem heh


p.s. Kryniu nie martw sie niedlugo mam nadzieje kibice STALI RZESZÓW ( ZUZLOWYCH;p) będa mieli okazje się wykazac!!! :)

_________________
TYLKO STAL ZKS!!!!!!!!


           
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w temacie  [ Posty: 125 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości


Narzędzia



Skocz do:  

Uprawnienia

Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

Original style by phpBBservice.nl & New Design style by ZeNaNLi