Nie bądź tylko Gapiem. Weź aktywny udział w dyskusji i zarejestruj się już teraz. Rejestracja

Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Odpowiedz w temacie

"Loty Drozda" - opinie na temat felietonów


Rozmowy o sporcie żużlowym

Opcje      Szukaj
Post 3 gru 2006, o 13:49
 "Loty Drozda" - opinie na temat felietonów
Szkółkowicz
Szkółkowicz

Dołączył: 22 kwi 2004, o 12:41
Skąd: Rzeszów
Posty: 31

Zobacz profil 
Jeśli w zlej czesci forum - prosze o przeniesienie topiku do wlasciwej.

Wlasnie jestem "po" lekturze felietonu z serii "loty drozda" i mam kilka malych uwag do Autora, ktory byc moze (na pewno) wielka zuzlowa wiedze ma. Mimo wszystko jednak, lata spedzone w gazetce wsiiz nie przyniosly wielu korzysci.
Felieton felietonem nie jest, nie oszukujmy sie. Felieton, ze swej natury, nie jest ani tak rozlazly, ani nie aprobuje az takich dygresji jak szczegolwe biografie bohaterow. Co wiecej, wcale nie ozdabiaja felietonu wyrazenia typu "kolcz" czy "trenejro", a tym bardziej nie sa to te zlosliwe czy zartobliwe okreslenia, ktore charakteryzuja ten rodzaj wypowiedzi literackiej. Inna sprawa, ze zartu czy zlosliwosci tu ani w zab, a wlasnymi przemysleniami- tak typowymi, wszak, dla felietonu -Autor nie bardzo chcial sie podzielic.
Dobrze by rowniez bylo, gdyby Autor- mianujacy sie przeciez dziennikarzem- probowal uzywac przecinkow czy ukladal zdania zgodnie z zasadami jezyka polskiego tudziez logiki.

Nijak sie ma to, co napisal Autor do definicji, ktora przytoczyl zaraz na poczatku tekstu. Blysnal wiedza, ale nic poza tym. Nie byl to ani lekki, ani zartobliwy, ani zlosliwy, ani prywatny tekst. Za cholere nie mozna bylo dopatrzec sie w nim konkretow i opinii autora na temat polityki transferowej wladz Stali. W koncu podoba sie, czy nie? Chyba jest za, a nawet przeciw :/- taka bojazliwa asekuracja.
Taki wdzieczny byl to temat do napisania swietnego, prawdziwego felietonu.
Mozna bylo sie wykazac i dziennikarsko i literacko...

_________________
Bialo-niebieskie barwy ma to moj klub to moja stal!!!


           
Post 3 gru 2006, o 15:32
 
Legenda
Legenda
Avatar użytkownika

Dołączył: 29 sie 2004, o 11:25
Skąd: Sydney
Posty: 8376

Zobacz profil 
A ja sie nie zgodze. Tekst ma zdecydowanie charakter felietonu. Moze nie jest tak ostry jak teksty Bartka Czekanskiego, czy moj tekst o panu Ferencu, ale na pewno kwalifikuje sie do felietonu. Grzegorz Drozd byc moze po prostu wielkim felietonista nie bedzie. Tak samo jak Lorek nigdy dobrym felietonista nie byl. Obaj potrafi zas bardzo ciekawie pisac o zuzlu i to jest chyba w tym najwazniejsze, nieprawdaz?

I to mowie ja - wieloletni dziennikarz Radia VIA, Tygodnika Zuzlowego, Przegladu Zuzlowego, SBS Radio w Australii, wspolpracownik m.in. Radia PiK i Radia Torun.

Obiecuje, ze jak redakcja pozwoli, to od czasu do czasu przypomne sie kibicom z Rzeszowa. :D I postaram sie byc rownie zlosliwy, jak za czasow, gdy w Gdansku mnie chcieli ukamieniowac, a pewien dziennikarz Sportowych Faktow po tym, jak wysmialem go na lamach PZ, omal nie rzucil kariery dziennikarskiej.

_________________
Regards from Sydney
Jasiek

It's ok to disagree with me. I cannot force you to be right


           
Post 3 gru 2006, o 15:37
 
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 19 mar 2004, o 17:20
Posty: 2233

Zobacz profil 
Temat przenoszę do działu Wokół Żużla. Dodatkowo delikatnie zmieniam jego brzmienie - od tej chwili ten temat stanowi miejsce do wymiany poglądów na temat felietonów prezentowanych na stronie głównej http://www.stal.rzeszow.pl autorstwa Grzegorza Drozda.

_________________
Obrazek


           
Post 3 gru 2006, o 18:42
 
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 14 cze 2005, o 00:34
Posty: 2957

Zobacz profil 
No dzieki piter, ze zechciales mi poswiecic tyle czasu, po ponad rocznej przerwie udzielania sie na forum. Widze, ze nawet mnie znasz. Pewnie stad tak gleboka analiza moich błedow. Dziekuje.

Felieton - hm jakos, to musi sie nazywac. Moze jak przeczytales i zrozumiałes nawet napisalem, ze to nie bedzie felieton.

Nad przecinkami mysle, zawsze mozesz mnie podszkolic. Człowiek uczy sie całe zycie, zwlaszcza w takim zawodzie.

_________________
http://www.drozdmarketing.pl


           
Post 3 gru 2006, o 20:12
 
Weteran
Weteran

Dołączył: 12 lis 2002, o 21:21
Skąd: Łorsoł
Posty: 3056

Zobacz profil 
Jasiek, przeciez Twoja milosc do siebie samego nie zna juz chyba zadnych granic. Boj sie Boga!

Co do meritum watku, to sie nie wypowiadam, zeby sie nie narazic na podejrzenia o stronniczosc. Zgodze sie natomiast z jednym - nikt nie rodzi sie felietonista, tego trzeba sie uczyc przez lata pracy dziennikarskiej.


           
Post 6 gru 2006, o 03:07
 
Junior
Junior
Avatar użytkownika

Dołączył: 1 sty 2006, o 20:09
Skąd: ZKS STAL RZESZOW
Posty: 194

Zobacz profil 
podobaja mi sie artykuly z cyklu "Loty Drozda"
Widac ,ze ich autor doskonale zna tematyke zuzlowa.
Czytajac takie artykuly jak chocby te niezle mozna sie czasami wciagnac .Sam sie zaczytalem pewnego razu hehe.Spoko jest bo przynajmniej sie "kupy" trzyma jedno z drugim
Jak dla mnie spoko

Pozdrawiam :wink:

pozdro dla autora

_________________
TYLKO STAL ZKS


           
Post 12 gru 2006, o 11:31
 
Ligowy debiutant
Ligowy debiutant

Dołączył: 7 cze 2006, o 11:49
Skąd: z wiśniowego sadu
Posty: 68

Zobacz profil 
Ciekawe, czy ten ostatni to jest tak od siebie, czy artykuł sponsorowany? Bo jeśli to drugie, to źle z autorem.

_________________
dejavu


           
Post 13 gru 2006, o 03:12
 
Solidny ligowiec
Solidny ligowiec

Dołączył: 17 maja 2006, o 01:28
Skąd: Rzeszów
Posty: 412

Zobacz profil 
Kilkanaście minut temu skończyłem konwersację z autorem felietonów z naszej strony. Śmiem twierdzić, że skoro potrafi pisać felietony (tak je wg siebie nazywa), to chyba tym bardziej potrafi rozmawiać z innymi sympatykami żużla. I tu się pomyliłem...

Kiedy ustosunkowałem się do jego ostatniego felietonu zamieszczonego na oficjalnej stronie Stali, odczytałem (na gg, bo tam rozmawialiśmy) wypisane przez niego bluźnierstwo na temat kibiców Stali. Oczywiście nie chcę zamieszczać tu - bo nie czas i miejsce chyba - całego zapisu naszej rozmowy, choć takowym dysponuję.

Uważam jednak, że skoro w jakimś sensie reprezentuje rzeszowskie środowisko żużlowe, to na pewno nie powinien używać takich sformułowań jakich użył w konwersacji ze mną, które jednocześnie tyczyły się kibiców zabierających głos na forum.

Oczekuję od Grzegorza Drozda przeprosin na łamach forum.

_________________
Nie spieszy się ten, kto chce osiągnąć cel.


           
Post 13 gru 2006, o 03:20
 
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 12 lis 2002, o 18:30
Posty: 2654

Zobacz profil 
Mozesz jeszcze raz powtorzyc ostatnie zdanie :?: :lol:

_________________
Sveriges Radio P3


           
Post 13 gru 2006, o 09:24
 
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 14 cze 2004, o 08:15
Posty: 2278

Zobacz profil 
Leonidas prędzej Jasiek przejdzie przez ucho igielne niż Grzesiek zmieni swoje spojrzenie na żużel... :wink:

Felietony bardzo dobre. Fajnie się je czyta. Czuć żużel w tym wszystkim. Raczej ten szerokopojęty niż lokalny, ale dla mnie to jeszcze lepiej.

_________________
"The greatiest sensation in the history of world speedway"


           
Post 13 gru 2006, o 13:11
 
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 14 cze 2005, o 00:34
Posty: 2957

Zobacz profil 
Leonidas napisał(a):

odczytałem (na gg, bo tam rozmawialiśmy) wypisane przez niego bluźnierstwo na temat kibiców Stali. .


Ciekawe.... polujesz na mnie o 1 w nocy czy jak?

poza tym byłes juz taki spiacy a , tu prosze posty jeszcze pisze o prywatnych rozmowach. pogratulowac.

mozesz smiało wklejac, zadnego bluzierstwa nie napisalem.

zastanow sie człowieku co ty robisz. publicznie mnie szkalujesz zupelnie bezpodstawnie. no ale trudno, taka dola pismaka, zarowno gorszego jak i lepszego.

choc juz raczej nie podyskutujemny na gg, natomiast na zywo chetnie Ci powiem kilka slow, do zobaczenia w niedziele.

_________________
http://www.drozdmarketing.pl


           
Post 13 gru 2006, o 13:29
 
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 28 sty 2005, o 03:28
Skąd: Jackrabbit Slim
Posty: 1971

Zobacz profil 
Nie, żebym bronił Drozda, o felietonach wypowiem się innym razem, ale Szanowny Panie Leonidasie zachowałeś się jak... przedstawiciel panującej kolalicji;

Najpierw rozmawiasz Pan prywatnie, luźno, potem - podejrzewam bez konsultacji z Grześkiem, wyciągasz na publiczne forum szczegóły - ba, nawet nie szczegóły tylko insynuacje pt: "... posiadamy takie informacje, że... oraz ... wrótce będą ujawnione...".

Bez sensu.

To mi się BARDZO nie podoba. Szczerość to podstawa. Jeśli miałeś coś do Drozda - było sypnąć mu od razu, albo zachować dla siebie - cokolwiek.

Jednak nie wyciągać jakichś bzdur na łamy TEGO forum.
To nie jest "Fakt" ani "Super Express".

Dbamy tu o pewien poziom i zagrywki w TAKIM stylu zdecydowanie odrzucamy.

_________________
www.facebook.com/004band


           
Post 13 gru 2006, o 16:41
 
Legenda
Legenda

Dołączył: 30 kwi 2003, o 21:45
Posty: 4400

Zobacz profil 
Z jednej strony macie racje...z drugiej natomiast, to co Drozd ma inne zdanie na temat kibiców w prywtantej rozmowie natomiast inne w swietle reflektorów? czy to nie dwulicowość?
Oczywiscie nie staje tu po zadnej ze stron, nie wiem jak było, tylko smieszy mnei to czasami, ze ktos ma pretensje ze mówi sie cos co powiedział w prwyatnej rozmowie, chyba to samo zdanie ma sie tu i tu...

Co do felietonów, nie znam na zadnych buidowch nie budowach, sa ciekawosstki zuzlowe takie spoza sceny itd. wiec do mnie trafiaja, i czytam je z zaciekawieniem.


           
Post 14 gru 2006, o 09:36
 
Legenda
Legenda
Avatar użytkownika

Dołączył: 29 sie 2004, o 11:25
Skąd: Sydney
Posty: 8376

Zobacz profil 
Leonidas napisał(a):
Kilkanaście minut temu skończyłem konwersację z autorem felietonów z naszej strony. Śmiem twierdzić, że skoro potrafi pisać felietony (tak je wg siebie nazywa), to chyba tym bardziej potrafi rozmawiać z innymi sympatykami żużla. I tu się pomyliłem...

Kiedy ustosunkowałem się do jego ostatniego felietonu zamieszczonego na oficjalnej stronie Stali, odczytałem (na gg, bo tam rozmawialiśmy) wypisane przez niego bluźnierstwo na temat kibiców Stali. Oczywiście nie chcę zamieszczać tu - bo nie czas i miejsce chyba - całego zapisu naszej rozmowy, choć takowym dysponuję.

Uważam jednak, że skoro w jakimś sensie reprezentuje rzeszowskie środowisko żużlowe, to na pewno nie powinien używać takich sformułowań jakich użył w konwersacji ze mną, które jednocześnie tyczyły się kibiców zabierających głos na forum.

Oczekuję od Grzegorza Drozda przeprosin na łamach forum.


Raczysz chyba zartowac. :lol: Jak dla mnie ten post warto gdzies zachowac. :lol:

Mam nadzieje, ze Greg nie bedzie nikogo przepraszal, bo i tez niby za co? :lol: Idac tym tokiem myslenia, ja powinienem przeprosic kazdego z 38 czy ilus tam milionow Polakow. :lol: Albo np. powinienem przepraszac caly Gdansk, za teksty na ich temat, Sportowe Fakty za wyszydzanie ich na forach albo czlonkow Klubu Kibica (ponoc juz nie istniejacego) za szyderstwa i nazywanie ich Kololowymi Kledkami. :lol:

Mysle raczej, ze znacznie bardziej nieetyczne jest cytowanie prywatnej rozmowy z kims na forum publicznym. Dlatego to raczej ty powinienes przeprosic Grzeska, a nie on Ciebie.

Kamil:
Cytuj:
z drugiej natomiast, to co Drozd ma inne zdanie na temat kibiców w prywtantej rozmowie natomiast inne w swietle reflektorów? czy to nie dwulicowość?


Zapewne jest to dwulicowosc i jednoczesnie cos w dzisiejszych czasach tak naturalnego, ze wyjatkami sa osoby, ktore czegos takiego nie robia.

_________________
Regards from Sydney
Jasiek

It's ok to disagree with me. I cannot force you to be right


           
Post 14 gru 2006, o 09:56
 
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 28 sty 2005, o 03:28
Skąd: Jackrabbit Slim
Posty: 1971

Zobacz profil 
Dla mnie to akurat naturalne nie jest.

Nie mierz ludzi swoją miarą Jaśku.

_________________
www.facebook.com/004band


           
Post 14 gru 2006, o 12:40
 
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 14 cze 2005, o 00:34
Posty: 2957

Zobacz profil 
nie wiem skad wyszla ta dwulicowosc. napisalem przeciez, ze moze smiało wklejac. zreszta to co mam do powiedzeniaa nt kibicow bedzie w nastepnym tekscie.

miałem pretensje, ze obwiescił jakobym stwierdził jakies bluzierstwo

_________________
http://www.drozdmarketing.pl


           
Post 16 gru 2006, o 11:31
 
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 6 lip 2003, o 11:35
Skąd: z I łuku | Rzeszów
Posty: 2251

Zobacz profil 
Ostatni felieton jak dla mnie swietny :)
Pozdrawiam i oby tak dalej :)

_________________
MPF - Marma Psycho Fans !
Obrazek
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć
przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.


           
Post 16 gru 2006, o 13:00
 
Senior
Senior
Avatar użytkownika

Dołączył: 26 sty 2006, o 23:31
Skąd: Rzeszów
Posty: 346

Zobacz profil 
w dobrym stylu napisane. wielu kibicom cos to uświadomi, skoda ze zapomna o tym za miesiąc lub dwa.


           
Post 16 gru 2006, o 15:54
 "filozofia" żużlowa
Szkółkowicz
Szkółkowicz
Avatar użytkownika

Dołączył: 23 lis 2006, o 20:48
Posty: 6

Zobacz profil 
Ja się z panem Grzskiem nie zgodzę, bo ja tez przychodze na mecze dla widowiska, ale jestem w stanie zrezygnować ze świetnego spektaklu na korzyść zwycięstwa mojej drużyny i według mnie to jest prawidłowe mślenie.

:twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

_________________
Stal Rzeszow - DMP 2007


           
Post 16 gru 2006, o 16:50
 Re: "filozofia" żużlowa
Legenda
Legenda

Dołączył: 30 kwi 2003, o 21:45
Posty: 4400

Zobacz profil 
square score napisał(a):
Ja się z panem Grzskiem nie zgodzę, bo ja tez przychodze na mecze dla widowiska, ale jestem w stanie zrezygnować ze świetnego spektaklu na korzyść zwycięstwa mojej drużyny i według mnie to jest prawidłowe mślenie.

:twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:


Owszem, zgadzam sie... 8-) Lubię dobry zuzel, ale nad tym stawiam zwyciestwo swojego teamu...czy to znaczy ze jestem pseudo kibicem? :roll:

_________________
Obrazek

https://www.youtube.com/watch?v=hnxX-li ... yczekUwagi


           
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w temacie  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 40 gości


Narzędzia



Skocz do:  

Uprawnienia

Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów


cron

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

Original style by phpBBservice.nl & New Design style by ZeNaNLi