Nie bądź tylko Gapiem. Weź aktywny udział w dyskusji i zarejestruj się już teraz. Rejestracja

Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Odpowiedz w temacie

Liga Szwedzka


Rozmowy o sporcie żużlowym

Opcje      Szukaj
Post 29 kwi 2009, o 12:18
 Re: Liga Szwedzka
Reprezentant kraju
Reprezentant kraju
Avatar użytkownika

Dołączył: 31 sty 2005, o 13:22
Posty: 559

Zobacz profil 
Wczoraj z Balińskim. Może ostro to za dużo powiedziane, ale nie zostawił mu ani trochę miejsca, żeby Bali się rozpędził na swoim torze jazdy. Bardzo sprytne zachowanie Damiana, wywrotka i słuszne wykluczenie Nickiego.
Jeżeli chodzi o Dobruckiego. Bardzo dobra jazda i to jest odpowiedz na ataki Pedersena. Zamiast pierd.....jaki on to brutal, pojechał twardo i ostro. Został oczywiście prawidłowo wykluczony. Niech by tylko Nicki pisnął słówko, że Rafał przesadził...
Szczerze powiedziawszy cieszę się, że Power zaczął przegrywać. Większość pajacyków też tak ma, ale głównie z zawiści. Dla mnie jest ciekawiej, bardziej kolorowo i emocjonująco.
Zgadzam się z K2, ze za wcześnie na ogłaszanie wyroku co do przyszłości tego sezonu, ale wydaje mi się że będzie mu trudniej wrócić do statusu absolutnego "wyniszczania". Bardzo często łapią go na starcie, zyskują większą pewność siebie i wiarę, że można. Ostatnio Nicki był z przodu już na trzydziestce i większość wyścigów wygrywał jeszcze przed ich rozpoczęciem. Teraz trochę poatakuje, zobaczymy kto jest kozak, a kto miękka faja. Czasem go wykluczą, raz słusznie raz nie(ostatnio z Janowskim), zyska nowych wrogów, zrobi się ciekawiej.
Niesamowicie podobało mi się przygotowanie toru w Motali. Wzorcowe pod koło, czy jak kto woli lekka "kopa". Wybitnie spasowani gospodarze. Tylko brać przykład w Rzeszowie.


           
Post 29 kwi 2009, o 12:42
 Re: Liga Szwedzka
Danish Power!
Danish Power!
Avatar użytkownika

Dołączył: 30 sty 2003, o 12:44
Skąd: Danishlandia
Posty: 9770

Zobacz profil 
Jak nigdy wręcz :D nie zgadzam się z Tobą Pidi. W sytuacji z Balińskiem Nicki jechał z przodu, dyktował warunki i nie zmieniał ostro ścieżki. Damian miał miejsce i czas żeby zamknąć gaz, zrobił inaczej - tak jak pisałeś sprytnie się wyłożył. Natomiast Dobrucki ewidentnie wjechał w Nicki'ego. Efekt - złamany palec Pedersena, który sądzę, że jeszcze bardziej przyczyni się do zmiany warty na szczycie ;)

_________________
"Jeżeli masz wszystko pod kontrolą, to znaczy ze jedziesz zbyt wolno."

Obrazek


           
Post 29 kwi 2009, o 13:58
 Re: Liga Szwedzka
Reprezentant kraju
Reprezentant kraju
Avatar użytkownika

Dołączył: 31 sty 2005, o 13:22
Posty: 559

Zobacz profil 
Powiem ci K2, że oglądałem powtórkę i zmienię zdanie co do starcia Pedersen- Baliński. Z wczorajszego dnia zapamiętałem, jakoby Damian wychodził już na wyprostowanym motocyklu i zaczął się rozpędzać na prostej. Ale dziś widzę, że obaj byli jeszcze w ślizgu i łuk przejechali blisko siebie, Pedersen był z przodu a Baliński nie mógł po wyjeździe z tego łuku być szybszy na prostej.
Oczywiście Dobrucki ewidentnie wjechał w Nickiego, ale ta próba Rafała miała sens i prawo się powieść. Standardowy manewr Dobruckiego, nożyczki w połowie łuku.


           
Post 30 kwi 2009, o 22:18
 Re: Liga Szwedzka
Trener
Trener
Avatar użytkownika

Dołączył: 2 cze 2004, o 19:58
Skąd: H69
Posty: 2326

Zobacz profil 
Na moje Pedersen spuczcza z tonu wzgledem ostatnich dwóch lat. Owszem nadal będzie bardzo silny, ale juz nie tak. Mysle, ze ostatnie wyniki to nie kwestia objeżdżenia. Nicki zaliczył raptem 2 poważne imprezy mniej niż Crump. Ciężko jest byc dominatorem wiecej niż 2 lata. Crump po jednym sezonie cyborgowania zluzował cyce, Rickardsson po dwóch swietnych latach (98-99) w natepnym też trochę opadł.
Natomiast jesli chodzi o szanse w Elitserien... Na papierze z duetem Pedersen-Adams bardzo silnie wygląda Lejonen. Ale poza Nickim bardzo szybko w oczach "chudnie" Adams (przykładowo na Wyspach, choc ze wzgledu na słabiutki poziom przegrywa rzadko, w pojedynkach z jezdzcami z GP często jest z tyłu - pojedynek Adams-Lindgren 2-5). Dalej to swiatowy poziom, ale wieku się nie oszuka. Najwięcej szans na zwycięstwo w lidze daję prawdopodobnie najsilniejszemu teamowi świata Dackarnie (4 jeźdźców z GP). Zwłaszcza, że trio Andersen-Lingren-Jonsson jedzie w Szwecji wysmienicie (nie wiem dokładnie czym pojadą na rezerwie, ale skład Andersen, Bjerre, F.Lindgren, Karlsson, Jonsson, Zengota, Schlein, L.Lindgren mógłby siać ferment w całej lidze). Na swoim stałym od kilku lat poziomie (walka o medale) pojedzie Vetlanda. A myślę, że czarnym kuniem ligi Piraterna.

_________________
Obrazek


           
Post 10 cze 2009, o 17:31
 Re: Liga Szwedzka
Danish Power!
Danish Power!
Avatar użytkownika

Dołączył: 30 sty 2003, o 12:44
Skąd: Danishlandia
Posty: 9770

Zobacz profil 
Czy może mi ktoś podać jaki mecz leciał wczoraj na Orange Sport?

_________________
"Jeżeli masz wszystko pod kontrolą, to znaczy ze jedziesz zbyt wolno."

Obrazek


           
Post 10 cze 2009, o 18:15
 Re: Liga Szwedzka
Reprezentant kraju
Reprezentant kraju
Avatar użytkownika

Dołączył: 16 sty 2006, o 16:55
Skąd: 7km od cywilizacji
Posty: 744

Zobacz profil 
Elit Vetlanda - Dackarna Malilla

_________________
http://i44.tinypic.com/2ic2nwx.jpg http://i48.tinypic.com/168cyhd.jpg


           
Post 7 lip 2009, o 11:41
 Re: Liga Szwedzka
Reprezentant kraju
Reprezentant kraju
Avatar użytkownika

Dołączył: 8 mar 2008, o 23:49
Posty: 718

Zobacz profil 
Oj sypią się kluby w Szwecji, nie wiem jak oni planowali te budżety skoro zabrakło ich już teraz, więc cieszmy się że jak na razie polskie kluby jakoś wiążą koniec z końcem :!:


           
Post 7 lip 2009, o 15:13
 Re: Liga Szwedzka
Legenda
Legenda

Dołączył: 30 kwi 2003, o 21:45
Posty: 4400

Zobacz profil 
Pomyśleć jakby coś takiego stało się w Polsce. Już by było "fu*** Polish speedway" no i tradycyjne "takie rzeczy to TYLKO w Polsce" :lol:

_________________
Obrazek

https://www.youtube.com/watch?v=hnxX-li ... yczekUwagi


           
Post 7 lip 2009, o 15:36
 Re: Liga Szwedzka
Danish Power!
Danish Power!
Avatar użytkownika

Dołączył: 30 sty 2003, o 12:44
Skąd: Danishlandia
Posty: 9770

Zobacz profil 
Dwa przykłady z ostatnich lat: Polonia Piła i Wybrzeże Gdańsk. Pierwsza drużyna wycofana z I ligi, druga z E-ligi. Wystarczy chwile się zastanowić, aby przypomnieć sobie całą masę przykładów z lat poprzednich, w tym również wycofywanie się zespołów w trakcie trwania rozgrywek, tak jak w przypadku Smederny.

_________________
"Jeżeli masz wszystko pod kontrolą, to znaczy ze jedziesz zbyt wolno."

Obrazek


           
Post 8 lip 2009, o 11:59
 Re: Liga Szwedzka
Junior
Junior
Avatar użytkownika

Dołączył: 11 paź 2006, o 18:03
Posty: 189

Zobacz profil 
http://www.youtube.com/watch?v=5KsU6QL77Io
wypadek z ruskiem, adrenalina i hansem

kogo ten rusek podgladal jak byl mlodszy? pedersena za "najlepszych lat" czy co?


           
Post 10 sie 2010, o 20:08
 Re: Liga Szwedzka
Legenda
Legenda

Dołączył: 30 kwi 2003, o 21:45
Posty: 4400

Zobacz profil 
Włączyłem sobie Lige Szwdzka. Vargarna- Vetlanda. Walka między Scottiem a Jonassonem miodzio. Szkot dwa razy nie odpuścił, raz powiózł Jonassona prosto w dechy, a w powtórce sam się załatwił i odwieziony został do szpitala. Walka na łokcie była jednak spoko :wink:

_________________
Obrazek

https://www.youtube.com/watch?v=hnxX-li ... yczekUwagi


           
Post 10 sie 2010, o 20:14
 Re: Liga Szwedzka
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 18 gru 2005, o 18:23
Skąd: Rzeszów
Posty: 1250

Zobacz profil 
Fakt walka na pełen gaz, ewidentny zapach gipsu w powietrzu :tuptup: Ac o do "bad daya"" napalał sie na łokcie to go pokarało.Oby tylko THJ wyszedł cało z tego upadku. :|

_________________
1960-1961-0000


           
Post 10 sie 2010, o 20:36
 Re: Liga Szwedzka
Danish Power!
Danish Power!
Avatar użytkownika

Dołączył: 30 sty 2003, o 12:44
Skąd: Danishlandia
Posty: 9770

Zobacz profil 
Tak to jest jak się dwa koguty spotykają :twisted: Tylko dlaczego życie jest takie niesprawiedliwe i w czołówce GP są tacy ludzie jak Hampel...

A do szpitala to pojechał THJ, a nie Scott. Chyba, że któreś wejście Orange Sport mnie ominęło ;)

_________________
"Jeżeli masz wszystko pod kontrolą, to znaczy ze jedziesz zbyt wolno."

Obrazek


           
Post 10 sie 2010, o 22:46
 Re: Liga Szwedzka
Reprezentant kraju
Reprezentant kraju
Avatar użytkownika

Dołączył: 31 sty 2005, o 13:22
Posty: 559

Zobacz profil 
K 2 napisał(a):
Tylko dlaczego życie jest takie niesprawiedliwe i w czołówce GP są tacy ludzie jak Hampel...

W jego przypadku, życie jest jak najbardziej sprawiedliwie, bo i prowadzenie w cyklu w pełni zasłużone. Najszybciej dojeżdża do mety ze wszystkich uczestników GP, to jest w czołówce.
Oglądałem do drugiej powtórki, czwartego wyścigu mecz z Norrkoeping. Sędzia powinien dostać zdrowego kopa w dupę. Nicholls poszedł na walkę i zawalił pierwszy łuk, kiedy jechali w kontakcie. Nie umiał utrzymać motocykla na dziurze. Powtórkę powinien oglądać z parkingu. Sytuacja już była napięta i o mało nie doszło do tragedii.
Przy okazji. Już jakiś czas jestem za zmianą przepisu nakazującego wykluczyć kogoś, w zdarzeniu, które ma miejsce po pierwszym łuku. Głupota. Przy starciu Shields - Jonasson czysty restart całej czwórki się należał.


           
Post 10 sie 2010, o 22:53
 Re: Liga Szwedzka
Legenda
Legenda

Dołączył: 30 kwi 2003, o 21:45
Posty: 4400

Zobacz profil 
Cytuj:
A do szpitala to pojechał THJ, a nie Scott. Chyba, że któreś wejście Orange Sport mnie ominęło ;)

To ziomek z OS coś pokręcił. Bo to z jego ust usyszłałem, że to Szkot pojechał do szpitala.


Cytuj:
W jego przypadku, życie jest jak najbardziej sprawiedliwie, bo i prowadzenie w cyklu w pełni zasłużone. Najszybciej dojeżdża do mety ze wszystkich uczestników GP, to jest w czołówce.

Gdyby nie defekt Chudego w Cardiff to by nie prowadził, także prowadzenie w cyklu nie do końca zasłużone.

Cytuj:
Oglądałem do drugiej powtórki, czwartego wyścigu mecz z Norrkoeping. Sędzia powinien dostać zdrowego kopa w dupę. Nicholls poszedł na walkę i zawalił pierwszy łuk, kiedy jechali w kontakcie. Nie umiał utrzymać motocykla na dziurze. Powtórkę powinien oglądać z parkingu.


Pełna zgoda. Szczena mi opadała jak zobaczyłem, że dopuścił Szkota do powtórki :shock:

Cytuj:
Przy okazji. Już jakiś czas jestem za zmianą przepisu nakazującego wykluczyć kogoś, w zdarzeniu, które ma miejsce po pierwszym łuku. Głupota..


Również pełna zgoda. Powinno się ten przepis znieść.

_________________
Obrazek

https://www.youtube.com/watch?v=hnxX-li ... yczekUwagi


           
Post 10 sie 2010, o 23:05
 Re: Liga Szwedzka
Reprezentant kraju
Reprezentant kraju
Avatar użytkownika

Dołączył: 31 sty 2005, o 13:22
Posty: 559

Zobacz profil 
Kamil napisał(a):
Cytuj:
Gdyby nie defekt Chudego w Cardiff to by nie prowadził, także prowadzenie w cyklu nie do końca zasłużone.

Być może. Ale tego mi nie jesteś w stanie Kamil udowodnić.
Przy okazji dodam, że zupełnie nie faworyzuje, ani nie dopinguje bardziej któremuś z Polaków.


           
Post 11 sie 2010, o 00:14
 Re: Liga Szwedzka
Danish Power!
Danish Power!
Avatar użytkownika

Dołączył: 30 sty 2003, o 12:44
Skąd: Danishlandia
Posty: 9770

Zobacz profil 
Pidi - zgadza się, najszybciej dojeżdża do mety. Ale koneserów ;) takie obrazki bolą...

Co do wykluczeń, to Scott zdecydowanie do odstrzału za pierwszym razem. A za drugim to już nie było żadnych dyskusji. A tymczasem z wyników wynika (nie oglądałem później już meczu na OS), że sędzia wykluczył wtedy nie Nicholls'a, a Supermana :shock:

_________________
"Jeżeli masz wszystko pod kontrolą, to znaczy ze jedziesz zbyt wolno."

Obrazek


           
Post 11 sie 2010, o 00:22
 Re: Liga Szwedzka
Legenda
Legenda

Dołączył: 30 kwi 2003, o 21:45
Posty: 4400

Zobacz profil 
Cytuj:
Oglądałem do drugiej powtórki, czwartego wyścigu mecz z Norrkoeping.

Cytuj:
nie oglądałem później już meczu na OS


Widzę, że wszyscy skończyliśmy oglądać w tym samym momencie :lol:

_________________
Obrazek

https://www.youtube.com/watch?v=hnxX-li ... yczekUwagi


           
Post 11 sie 2010, o 11:04
 Re: Liga Szwedzka
Legenda
Legenda
Avatar użytkownika

Dołączył: 15 lis 2004, o 11:51
Skąd: Rzeszovik
Posty: 5719

Zobacz profil 
Cytuj:
A tymczasem z wyników wynika (nie oglądałem później już meczu na OS), że sędzia wykluczył wtedy nie Nicholls'a, a Supermana


Tak wykluczył THJ. Interpretacja sędziego. THJ za wcześnie zakładał Nichollsa, który nie miał możliwosci manewru przynajniej tak to podsłuchał komentator OS od szwedzkich kolegów z C+. Było kilka łączen ze stadionem zanim doszło do powtórki tego biegu ,także pewnie jak bedzie retransmisja to obetną te 5- minutowe "wejścia".

_________________
"Think very carefully, because if you ever start, you will never be able to leave it alone" #onlymotorsport


           
Post 11 sie 2010, o 11:07
 Re: Liga Szwedzka
Reprezentant kraju
Reprezentant kraju
Avatar użytkownika

Dołączył: 31 sty 2005, o 13:22
Posty: 559

Zobacz profil 
K 2 napisał(a):
Pidi - zgadza się, najszybciej dojeżdża do mety. Ale koneserów ;) takie obrazki bolą...

Oj, gdyby tu nie chodziło o Hampela, to pewnie nawet bym nie odpisywał.
Tegoroczny Jarek, wyskoczył jak królik z kapelusza. Nowy człowiek. Zawsze był szybki, ze świetnym startem i ...małym jajem. Teraz przymiotnikiem "mały", mogę określić tylko jego ksywę.
Za każdym razem kiedy oglądam go w akcji nie mogę uwierzyć, że to Hampel. Pójdzie za koło, dostawi łokieć, zrobi przycinkę. Nie wątpię, że zawsze to umiał, ale prawdopodobnie problem siedział w głowie. Teraz jest tak pewny siebie, że idzie na żylety, bez obawy o to, że sobie nie poradzi.
W niedzielę w Lesznie, gdyby nie bezczelność Golloba, łyknąłby Tomka dwa razy po trasie. Z luzem.
Którykolwiek z nich by tegorocznego mistrza nie zdobył, będzie to triumf w pełni zasłużony.
Swoja droga, przeszło mi trochę z tymi fajterami, nie fajterami. O ile kiedyś dostawałem białej gorączki, jak Adams na trasie nabijał naszych jak dzieci w play- off 2007, tak teraz cały ten speedway traktuje już prawie w 100% for fun. Co prawda zgadzam się z tym co napisałeś K2 o Adamsie. Leszno twierdzi, że mu się IMŚ należy. Nic mu się nie należy. Na tytuł nie zasłużył. Jednak Krzysinek, Okoń, Adams, każdy coś tam umie, gdzieś wygrał i kogoś wyprzedził. Moimi faworytami, nigdy nie byli i nie będą, ale szacunek im się należy. Pedersen nurkował w GP, Gollob nie jeździł na przyczepnych torach. Każdy ma coś na sumieniu. Nie mam swojego ulubionego zawodnika i jest mi z tym dobrze.
Koneserów chyba najbardziej boli, jak "kibic", przez tydzień rozpływa się nad jakąś akcją dajmy na to Nichollsa, tylko po to by w następna kolejkę zbesztać go, bo dla jego ulubionej drużyny zdobył tylko dwa punkty i śmiał męczyć się z juniorem przeciwnika przez trzy okrążenia. Żenada.
Podobnie jak i te transmisje w Orange Sport, z beznadziejnym komentatorem i przerwami, podczas których pokazują mi jak Świerczewski z kimś tam idzie to fryzjera i ubiera perukę. Naprawdę niesamowite wydarzenie.


           
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w temacie  [ Posty: 92 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: NoBi i 11 gości


Narzędzia



Skocz do:  

Uprawnienia

Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

Original style by phpBBservice.nl & New Design style by ZeNaNLi