Nie bądź tylko Gapiem. Weź aktywny udział w dyskusji i zarejestruj się już teraz. Rejestracja


Odpowiedz w temacie

Speedway rodem z Rosji i innych krajow bylego ZSRR


Rozmowy o sporcie żużlowym

Opcje      Szukaj
Post 2 wrz 2007, o 04:13
 Speedway rodem z Rosji i innych krajow bylego ZSRR
Legenda
Legenda
Avatar użytkownika

Dołączył: 29 sie 2004, o 11:25
Skąd: Sydney
Posty: 8376

Zobacz profil 
Pomyslalem, ze temat moze miec wziecie, bo na forum pojawilo sie troche fanow Sajfutdinowow, Wodiakowow i Lagutow. :D Dlatego zakladam taki topic dotyczacy speedwaya w krajach bylego ZSRR, a wiec Rosji, Ukrainie, Lotwie itepe.

Po pierwsze - liga. Pare gwiazd sie tam pojawilo i przypomina to troche speedway w Polsce tak kolo lat 1990 - 1991. Gwiazdy przyjezdzaja, kasuja forse, odjezdzaja. Miejscowi ich podgladaja, maja nadzieje nauczyc sie czegos ciekawego.

Po drugie - ciekawsze nazwiska nowej generacji. Te trzy najciekawsze wymienilem chyba juz na gorze. Sajfutdinov - okrzyczany wielkim talentem przez cala zuzlowa Polske. Jest mlody, ja sie wstrzymam z ocenami. Ma znakomite biegi, zwlaszcza w ligach polskiej i rosyjskiej. Ale juz w DPS bylo gorzej. Poza tym on troche za bardzo stawia na rodzima lige - tak mi sie wydaje. Zatem tu sobie odpuszcza, tam sobie odpuszcza. W Bydgoszczy slychac powoli narzekania. Zobaczymy, czy dalej tak z nim bedzie. Laguta - zwraca uwage jego wysoka pozycja w GP Lotwy (bo wczesniej, ze punktowal w lidze rosyjskiej czy w polskiej drugiej lidze to jeszcze nie byl powod, by popadac w euforie). Ciekawe, czy to jednorazowy wyskok, czy pojdzie za ciosem i zawalczy o czolowke swiatowa. Co do Wodiakowa, to na razie trzeba zaczekac - podobnie jak z Sajfutdinovem.

Po trzecie - starsza gwardia. Sa jeszcze Darkin, Gafurov, Gizatulin, Powaznyj. To sa ciutke starsi zawodnicy i nieco dluzej znani polskim kibicom. Jako mlodzi tez sie dobrze zapowiadali, ale skonczylo sie przecietniactwem. Zaden z nich nie jest w stanie skutecznie walczyc w polskiej ekstralidze czy innych czolowych ligach swiata. A pamietam jak mlody Powaznyj zrobil 19 punktow w lidze angielskiej - wtedy zaczeto mowic o jego wielkim talencie. I co? I nico. Albo jak mlody Darkin wymiatal. No i co? I tez nico. Czy rosyjskim i innym wschodnim trenerom uda sie wyeliminowac tamte bledy przy dzisiejszych wschodnich talentach?

Po czwarte - filmik. :D

http://www.youtube.com/watch?v=rGhcAOmusF8

Wyscig w wykonaniu Laguty znakomity. Przypomina mi mlodego Powaznego - gaz na fulla i po orbicie. Wiekszosc Rosjan, Lotyszy i Ukraincow tak wlasnie jezdzi. Tak jezdzili tez niezapomniani Mardanszin i Saitgariejew.

Ja do tych z bylego ZSRR nie jestem przekonany i pewnie jeszcze troche czasu minie zanim mnie do siebie przekonaja (o ile w ogole). Po prostu pamietam poprzednie rosyjskie talenty (a ktos pamieta mlodego Aasa albo Gajdyma?) i rozwoj ich karier.

No to zapraszam do dyskusji.

_________________
Regards from Sydney
Jasiek

It's ok to disagree with me. I cannot force you to be right


           
Post 2 wrz 2007, o 12:11
 
Reprezentant kraju
Reprezentant kraju
Avatar użytkownika

Dołączył: 4 lip 2007, o 20:00
Skąd: Vojens Speedway Center
Posty: 717

Zobacz profil 
Ruskie sa fajni i beda wymiatac.


           
Post 6 wrz 2007, o 13:14
 Re: Speedway rodem z Rosji i innych krajow bylego ZSRR
Ligowy debiutant
Ligowy debiutant
Avatar użytkownika

Dołączył: 28 sie 2004, o 14:45
Posty: 100

Zobacz profil 
Witam
ma prosbe jesli ktos ma jakies informacje o finale IM Rosji z 2003 roku to poprosze
pozdrawiam

_________________
Obrazek


           
Post 7 wrz 2007, o 15:46
 Re: Speedway rodem z Rosji i innych krajow bylego ZSRR
Uczestnik GP
Uczestnik GP

Dołączył: 24 kwi 2005, o 21:00
Skąd: Wrocław / Denmark
Posty: 956

Zobacz profil 
No nic... to jedziemy..

Pamiętam jak pare lat temu, dobre pare, może około 2001 roku, kolega z Rosji "z żużla", pisał i pisał o takim jednym Panu, mianowicie jegomość zowie się Ilia Bondarenko. Ów jegomość urodził się w 1982 roku. Wtedy miał może 19 lat. Ileż ciepłych słów na jego temat padało.. nie slyszało się o tym tyle, bo na dobrą sprawę skąd - internet nie był tak popularny jak dziś, portale nie miały takiej popularności jak teraz itede. Mniej ochów i achów było na temat Romana Iwanowa, ale również były, za czasu jego pierwszych wyskoków. Mniej więcej równoległe rozwijały się talenty Renata Gafurowa i Denisa Gizatulina, którzy do polskiej ligi trafili ale.. no właśnie, ale. Wciąż są młodzi (Renat '82, Denis '83) ale gdzieś to nie poszło tak jak powinno. Do czego zmierzam..

U Rosjan co by nie powiedzieć talentów nie brakuje, a już tymbardziej walczaków, których kochają tłumy. Zawsze jest jednak jakieś ale. Teraz mamy Emila Sajfutdinova (moim zdaniem wielki talent ale mocno przereklamowany - sztucznie podciąga się do niewiadomo jakich rozmiarów jego obecną wartość, a wartościowy tak naprawe to on dopiero będzie) i Artema Wodyjakowa, o którym słysze już od dobrych 2-3 lat. Jest nieco niedoceniany Danił Iwanow. Dalej plejada chłopaków, którym brakuje objeżdzenia, typy Filinow, Kantiukow, Guzajew czy Kosolapkin. Czy cos z tego będzie? Pozyjemy zobaczymy.

_________________
Sparta Wrocław & Team Danmark


           
Post 9 wrz 2007, o 20:13
 Re: Speedway rodem z Rosji i innych krajow bylego ZSRR
Legenda
Legenda
Avatar użytkownika

Dołączył: 12 lis 2002, o 17:22
Posty: 4434

Zobacz profil 
Drabol napisał(a):
Teraz mamy Emila Sajfutdinova (moim zdaniem wielki talent ale mocno przereklamowany - sztucznie podciąga się do niewiadomo jakich rozmiarów jego obecną wartość, a wartościowy tak naprawe to on dopiero będzie)

Emil Sajfutdinow mistrzem świata :!: Komplecik w Ostrowie, czym potwierdził swoją dominację wśród juniorów na świecie. Ćwiercfinał, polfinal i final: kolejno 1,1 i 1 miejsce.
A ma dopiero 18 lat (niespełna) i jeszcze trzy szanse przed sobą. Nie jestem pewien czy byl ktos młodszy kto sięgnął po złoto wsrod mlodziezy?
Dobrze jeździ w Polsce i Szwecji - średnie ponad 1,5, czego więcej wymagać od nastolatka?

A kur..de pisałem 2 lata temu zeby go brać i nie patrzeć na to ze jest Ruskiem i do tego nieznanym :evil:


           
Post 9 wrz 2007, o 20:37
 Re: Speedway rodem z Rosji i innych krajow bylego ZSRR
Uczestnik GP
Uczestnik GP

Dołączył: 24 kwi 2005, o 21:00
Skąd: Wrocław / Denmark
Posty: 956

Zobacz profil 
Cieszę się, że Emil pokazał w tych zawodach ogień, bo trzymam kciuki za rozwój żużla na wschodzie, a to tylko w tym pomaga. Jednakże swojego zdania nie zmienie - wielki talent, który potrzebuje jeszcze wiele szlifów aby być w pełni wartościowym jeźdzcem. Praca praca praca, i będziemy mieć prędzej niż nam się wydaje Rosjanina w Grand Prix. Byle nie za szybko, bo to też nie dobrze (Lindback, Zagar...). Dziś był bezapelacyjnie najlepszy, jutro zrobiłby połowe z tego co dziś, pojutrze znó komplet - uroki młodzieży, ale ten chłopak ma w sobie ogień. Wielkie gratulacje Emil :)

Ale ja chcę zwrócić uwage na inne nazwisko, bardzo w cieniu, mianowicie Danił Iwanow. Siódme miejsce dość niespodziewanie, lepszy min. od Sitery, Kennetta czy reklamowanego Poudzuksa. Rosjanie w natarciu!

_________________
Sparta Wrocław & Team Danmark


           
Post 9 wrz 2007, o 20:49
 Re: Speedway rodem z Rosji i innych krajow bylego ZSRR
Solidny ligowiec
Solidny ligowiec
Avatar użytkownika

Dołączył: 31 mar 2004, o 22:44
Posty: 406

Zobacz profil 
lukas:= napisał(a):
Witam
ma prosbe jesli ktos ma jakies informacje o finale IM Rosji z 2003 roku to poprosze
pozdrawiam


PÓŁFINAŁ 1:
1 Roman Poważnyj Togliatti (3,3,3,3,3) 15
2 Władymir Dubinin Togliatti (3,2,3,2,3) 13
3 Renat Gafurow Oktiabrskij (2,3,2,3,3) 13
4 Grigorij Łaguta Władywostok (3,3,0,2,3) 11
5 Denis Sajfutdinow Oktiabrskij (2,3,2,2,2) 11
6 Maksim Karajczencew Władywostok (2,2,0,3,2) 9+3
7 Roman Iwanow Togliatti (2,2,1,3,1) 9+2
8 Wiktor Gołubowskij Saławat (3,0,3,1,2) 9+1
9 Artem Minigaliejew Bałakowo (1,1,2,2,1) 7
10 Dmitrij Starostin Oktiabrskij (1,1,3,1,0) 6
11 Denis Gizatulin Oktiabrskij (1,2,u,1,0) 4
12 Aleksandr Cyganow Saławat (0,d,2,1,0) 3
13 Artur A. Nafikow Saławat (u,0,1,0,2) 3
14 Artur R. Nafikow Bałakowo (1,0,0,0,1) 2
15 Rusłan Gatiatow Bałakowo (0,1,1,0,u/w) 2
16 Wasilij Szibankow Togliatti (u,-,1,0,1) 2
17 Marat Gatiatow Bałakowo (1.) 1

PÓŁFINAŁ 2:
1 Siergiej Darkin Togliatti (3,3,3,3,3) 15
2 Oleg Kurguskin Togliatti (2,2,2,3,3) 12
3 Maksim Kalimulin Oktiabrskij (3,2,0,3,3) 11
4 Flur Kalimulin Oktiabrskij (2,3,3,2,1) 11
5 Semen Własow Oktiabrskij (0,3,3,2,2) 10
6 Siergiej Jeroszin Togliatti (3,2,3,w,2) 10
7 Rinat Mardanszin Oktiabrskij (1,3,2,1,3) 10
8 Ilia Bondarenko Togliatti (2,2,2,2,2) 10
9 Grigorij Charczenko Władywostok (2,1,1,1,1) 6+3
10 Aleksandr Pawłow Bałakowo (1,u,2,3,0) 6+2
11 Siergiej Czekmariew Bałakowo (1,1,1,2,0) 5
12 Igor Szwec Władywostok (0,1,1,1,2) 5
13 Siergiej Filiuszin Oktiabrskij (3,u/-,-,-,-) 3
14 Igor Stoliarow Władywostok (0,1,0,1,1) 3
15 Jewgienij Gomozow Togliatti (1,0,1,0,0) 2
16 Danił Iwanow Togliatti (0,0,u,0,1) 1
17 Igor Sidorin Togliatti (0,w,0,0,0) 0
18 Talgat Galiejew Oktiabrskij (u/w,-,-,-,-) 0
19 Oleg Judachin Saławat - ns

FINAŁ:
1 Oleg Kurguskin Togliatti (2,3,3,3,3) 14
2 Renat Gafurow Oktiabrskij (2,3,3,2,3) 13+3
3 Siergiej Darkin Togliatti (3,2,3,3,2) 13+2
4 Roman Poważnyj Togliatti (3,3,2,1,3) 12
5 Grigorij Charczenko Władywostok (3,1,3,1,1) 9
6 Ilia Bondarenko Togliatti (1,3,u/w,3,1) 8
7 Siergiej Jeroszin Togliatti (1,1,1,3,2) 8
8 Denis Sajfutdinow Oktiabrskij (2,2,2,d,2) 8
9 Roman Iwanow Togliatti (1,0,2,2,2) 7
10 Maksim Kalimulin Oktiabrskij (2,1,1,2,1) 7
11 Władymir Dubinin Togliatti (3,2,0,0,0) 5
12 Flur Kalimulin Oktiabrskij (0,1,1,0,3) 5
13 Semen Własow Oktiabrskij (1,2,0,1,0) 4
14 Maksim Karajczencew Władywostok (0,0,2,1,0) 3
15 Wiktor Gołubowskij Saławat (0,0,0,0,0) 0
16 Konstantin Korniew Saławat (w,0,u/w,-,-) 0
17 Rinat Mardanszin Oktiabrskij (u,-,-,-,-) 0
18 Artem Minigaliejew Bałakowo (2,1) 3RT

_________________
Rafał Wilk i wszystko jasne... !!!!


           
Post 9 wrz 2007, o 22:10
 Re: Speedway rodem z Rosji i innych krajow bylego ZSRR
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 18 gru 2005, o 18:23
Skąd: Rzeszów
Posty: 1250

Zobacz profil 
Cytuj:
Dodajmy jeszcze, że niesamowicie szybki tego dnia złoty medalista dwukrotnie bił rekord ostrowskiego toru, ustalając go w wyścigu dziewiątym na 64,18 s
strona KM Ostrów
Emilek dał czadu teraz tylko czekać jak za kilka lat wskoczy do GP. 8-)

_________________
1960-1961-0000


           
Post 9 wrz 2007, o 22:33
 Re: Speedway rodem z Rosji i innych krajow bylego ZSRR
Legenda
Legenda
Avatar użytkownika

Dołączył: 29 sie 2004, o 11:25
Skąd: Sydney
Posty: 8376

Zobacz profil 
A ja powiem tak - pozyjemy zobaczymy. Spodziewalem sie Emila w pierwszej osemce, ale raczej nie na podium, nie mowiac juz o zwyciestwie.

_________________
Regards from Sydney
Jasiek

It's ok to disagree with me. I cannot force you to be right


           
Post 9 wrz 2007, o 22:37
 Re: Speedway rodem z Rosji i innych krajow bylego ZSRR
Solidny ligowiec
Solidny ligowiec
Avatar użytkownika

Dołączył: 12 maja 2006, o 20:44
Skąd: Rzeszów
Posty: 487

Zobacz profil 
Poza micsonem pewnie nie wiele osób było przekonanychm, że Emil zdobędzie złoto. Ja osobiście typowałem brązowy medal, ale chłopak mnie zaskoczył i pewnie nie tylko mnie. O dzisiejszej dominacji jeszcze silniej dowodzą te rekordy. Tylko, że znamy przykłady takich IMŚJ, którzy potem ginęli w ligowej szarzyźnie lub w ogóle znikali z żużla (ostatni przykład: Kujawa). Oby Emil nie poszedł w ich ślady. Jak pisali poprzednicy dużo pracy przed nim, kto wie może kiedyś będziemy się cieszyć jego jazdą w Rzeszowie? 8-)

A co do samego turnieju to trochę zawiódł Ząbik, Kennett też nadzwyczaj słabo. Reszta na miarę możliwości.

Btw, ciekawe ilu Polaków za rok zobaczymy w Finale IMŚJ? O ile w ogóle kogoś, na dobrą sprawę może poza Gomólskim nie widać jakichś mocnych riderów... :?

_________________
"To co gadam to może nic nie znaczy,
Każdy człowiek myśli inaczej.
Są różne odcienie szarości:
od czerni do białości."

Obrazek
Obrazek


           
Post 9 wrz 2007, o 22:38
 Re: Speedway rodem z Rosji i innych krajow bylego ZSRR
Legenda
Legenda
Avatar użytkownika

Dołączył: 21 kwi 2004, o 13:14
Skąd: Rzeszów
Posty: 6214

Zobacz profil 
micson napisał(a):
A kur..de pisałem 2 lata temu zeby go brać i nie patrzeć na to ze jest Ruskiem i do tego nieznanym :evil:

Ja szczerze mowiac nie zaluje, bo ten chlopak zostalby tu zmarnowany. Takiej opieki jaka dostal w bydgoszcz i takiego zaplecza u nas na pewno by mu nie zapewniono i pewnie nie stalby na tym podium na ktorym dzisiaj stanal. Nie wiem dlaczego, ale kibicowalem mu jeszcze przed rozpoczeciem bardziej niz Zabikowi. Moze dlatego, ze mam nadzieje, ze dzieki temu sukcesowi zuzel na wschodzie ruszy pelna para i za kilka lat bedzie tam liga nie gorsza od polskiej czy szwedzkiej.

Roger napisał(a):
Btw, ciekawe ilu Polaków za rok zobaczymy w Finale IMŚJ? O ile w ogóle kogoś, na dobrą sprawę może poza Gomólskim nie widać jakichś mocnych riderów... :?

Lampart ;)

_________________
Projektowanie Graficzne
Wieszaki na medale dla sportowców oraz biegaczy


           
Post 10 wrz 2007, o 15:49
 Re: Speedway rodem z Rosji i innych krajow bylego ZSRR
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 18 gru 2005, o 18:23
Skąd: Rzeszów
Posty: 1250

Zobacz profil 
Cytuj:
Mówi Emil Sajfutdinow

Trochę już złoto czuję

Wojciech Borakiewicz: Byłeś zaskoczony zwycięstwem i mistrzostwem świata w niedzielnym turnieju?

Emil Sajfutdinow: Wiedziałem, że jestem dobrze przygotowany. Czułem się dobrze i sprzęt miałem szybki, ale takiego wyniku się nie spodziewałem.

Twój tata mówi, że ciągle jesteś w szoku, że jeszcze do końca nie dotarł fakt zdobycia złotego medalu?

- Tata przesadza. Trochę dotarło, ale rzeczywiście jeszcze do końca nie wierzę w to co się stało. Przede wszystkim się cieszę.

Komu, poza sobą, zawdzięczasz zwycięstwo w Ostrowie?

- Dziękuję moim menedżerom i mechanikom. Bardzo pomogła ekipa Andreasa Jonssona, szczególnie Ashley Holloway.


Co się teraz zmieni w twoim życiu?

- Chyba nic. Może więcej sponsorów będzie. To ważne w żużlu, bo można się lepiej przygotować.

Myślisz już teraz poważnie o debiucie w Grand Prix?

- Chciałbym spróbować, ale to nie zależy ode mnie.

W niedzielę rewanż Polonii w Zielonej Górze. Czy to będzie twój ostatni start w tym sezonie?

- Przyjadę do Zielonej Góry z Rosji, ale potem mam jeszcze starty w swoim kraju, w Szwecji i Anglii.

Rozmawiał Wojciech Borakiewicz
Źródło: Gazeta Wyborcza Bydgoszcz



http://www.sport.pl/sport/1,65025,4475399.html

_________________
1960-1961-0000


           
Post 10 wrz 2007, o 17:44
 Re: Speedway rodem z Rosji i innych krajow bylego ZSRR
Legenda
Legenda
Avatar użytkownika

Dołączył: 12 lis 2002, o 17:22
Posty: 4434

Zobacz profil 
Można tez juz dać sobie na wstrzymanie z mówieniem, ze Rosjanie nie dysponują dobrym sprzętem. Ten konkretny - Emil - dysponuje. Ma silniki od Kargera a także zakupione od Rickardssona. O takich torpedach może większosc zawodnikow tylko pomarzyć. W tym zasługa jego bydgoskiego managera i sponsorów. Zgadza się, że gdyby jeździł u nas to niewiele by osiągnął i równał poziomem np. do Karajczeńcewa ;]

Dla Jaśka: http://pl.youtube.com/watch?v=CSgz53tCwkc


           
Post 16 paź 2007, o 16:40
 Re: Speedway rodem z Rosji i innych krajow bylego ZSRR
Uczestnik GP
Uczestnik GP

Dołączył: 24 kwi 2005, o 21:00
Skąd: Wrocław / Denmark
Posty: 956

Zobacz profil 
Przy okazji.. no nie ważne, w każdym razie przypomniało mi się jedno nazwisko - Artem Laguta. Podczas finału IMEJ dane mi było go obserowować przez całe zawody, spokojny poza torem, na torze ładna technika jazdy, rosyjka waleczność. Wszystko wyglądało na dobrze zorganizowane - bus, mechanicy, sprzęt. Myśle, że żużlowy świat jeszcze o chłopaku usłyszy. Niestety nie mogę jego wieku znaleść, ale na pewno na dziś nie ma więcej niż 19 lat. W finale IMEJ startował jako rosjanin. Z całą pewnością w przyszłym roku razem z Wodjakowem i Sajfutdinovem będą stanowić o sile juniorskiego teamu Rosji, swoją drogą, team ten wygląda z roku na rok coraz lepiej.

_________________
Sparta Wrocław & Team Danmark


           
Post 16 paź 2007, o 18:07
 Re: Speedway rodem z Rosji i innych krajow bylego ZSRR
Legenda
Legenda
Avatar użytkownika

Dołączył: 12 lis 2002, o 17:22
Posty: 4434

Zobacz profil 
Młody Łaguta jest z 1989 roku, sprawdzałem kiedyś. I pisałem że pakiecik Grigorij+Artiem prezentuje się bardzo interesująco.


           
Post 22 paź 2007, o 16:26
 Re: Speedway rodem z Rosji i innych krajow bylego ZSRR
Uczestnik GP
Uczestnik GP

Dołączył: 24 kwi 2005, o 21:00
Skąd: Wrocław / Denmark
Posty: 956

Zobacz profil 
No i pakiecik rodem z Bałakowa - Artem Wodjakow i Aleksandr Kosołapkin w Zielonce. Tylko czekać aż jakiś klub ustrzeli innego Artemiusza, o którym wspomniało mi się słów kilka wcześniej. Żużel w Rosji rozwija się w pieruńskim tempie. Wodjakow, Sajfutdinov, Kosołapkin, Łaguta - będzie ładna ekipa na DMŚJ. A wracając do Artioma i Aleksandra - zapewne ten drugi za duzo nie pośmiga (stawiam na wypożyczenie), za to Wodjakow? Wszystko zależy od podejścia działaczy ZG. Zengota z wiadomych względów nie do ruszenia, zresztą on ma za sobą plejade młodzieży polskiej (Łukowiak - uważać na chłopaka!). Na drodze do składu Artemiuszowi stoi jednak inny problem - Ricky Kling. Chłop nie w kij dmuchał, w Polsce coś niecoś już śmigał i pojęcie ma większe. Jest poprostu pewniejszy. Na co postawi Zielona? Punkty tu i teraz czy przyszlość - to się w kwietniu okaże.

PS. Oleg Biezczastnow (Mega Lada Togliatti) ur. 1989 - jak się rozwinie prawidłowo, to już za rok w Polsce będzie się przecierał... jeden warunek - nie ma opier..nia :)

_________________
Sparta Wrocław & Team Danmark


           
Post 3 lut 2008, o 18:33
 Re: Speedway rodem z Rosji i innych krajow bylego ZSRR
Weteran
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył: 19 cze 2005, o 19:14
Skąd: Rzeszów
Posty: 3029

Zobacz profil 
W sezonie 2008 w polskiej lidze kontrakty podpisało aż 25 zawodników za wschodniej granicy !
http://www.sportowefakty.pl/?dysc_id=4& ... _id=244182
jeśli do tego dodamy choćby to:
http://www.speedway.si/index.php?option ... &Itemid=62
+ to że Mistrzem Świata Juniorów jest Rosjanin
oraz to że rosyjska liga jest coraz bardziej łakomym kaskiem dla gwiazd światowego speedwaya (choćby dla samego N. Pedersena) a stadiony zapełniają się bardzo licznie kibicami
To już chyba nikt nie ma watpliwośći że rosyjski speedway rozwija się w bardzo szybkim tempie !
I bardzo dobrze :wink:

_________________
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


           
Post 13 maja 2008, o 22:11
 Re: Speedway rodem z Rosji i innych krajow bylego ZSRR
Weteran
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył: 19 cze 2005, o 19:14
Skąd: Rzeszów
Posty: 3029

Zobacz profil 
Sukcesem organizacyjnym i sportowym Rosjan zakończył się piątkowy półfinał Indywidualnych Mistrzostw Europy Juniorów do lat 19 w Bałakowie. Awans do finału uzyskało trzech zawodników gospodarzy – Artiom Laguta, Artiom Wodjakow i Denis Nosow.Zawody obejrzało aż 12 tys. kibiców, co jak na rangę i etap imprezy jest fenomenalnym wynikiem. Dodajmy, że na ubiegłoroczny finał IMEJ w Częstochowie przyszło ok. 1,5 tys. kibiców. Rosyjski żużel zmierza w dobrym kierunku. Przekonać mogli się o tym widzowie Polsatu Sport, który transmitował mecz Polonii Bydgoszcz z Lokomotivem Daugavpils. Liderami obu drużyn nie byli Polacy, a młodzi Rosjanie – Emil Saifutdinov i Artiom Laguta.

Rozwój sportu żużlowego w Rosji spowodował, że tamtejsi działacze chcą organizować zawody z cyklu Grand Prix. Nieoficjalnie mówi się, że najbliżej GP jest miasto Togliatti, które dysponuje odpowiednim zapleczem do zorganizowania jednej z rund Indywidualnych Mistrzostw Świata.


PS. Sorry za post pod postem :wink:

_________________
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


           
Post 18 maja 2008, o 19:22
 Re: Speedway rodem z Rosji i innych krajow bylego ZSRR
Uczestnik GP
Uczestnik GP

Dołączył: 30 sie 2006, o 22:41
Skąd: Czudec
Posty: 1117

Zobacz profil 
Koleś ma 14 lat i już wygrywa... :shock:
Swoją drogą to jeszcze dziecko a pozwolono mu jeździć w zawodach seniorów, wiem że to nie Polska ale to mimo wszystko dziwne :roll:
http://www.sportowefakty.pl/zuzel/2008/ ... j-granicy/


           
Post 20 maja 2008, o 21:54
 Re: Speedway rodem z Rosji i innych krajow bylego ZSRR
Legenda
Legenda
Avatar użytkownika

Dołączył: 12 lis 2002, o 17:22
Posty: 4434

Zobacz profil 
Rosjanie w Elitserien 2008:
Emil Sajfutdinow:
1 kolejka MasarnaAvesta - Elit Vetlanda 50:46 - (2,3,t,2,2*) 9+1 Na rozkładzie Hampel, Holta, Richardson
2 kolejka Vastervik - MasarnaAvesta 61:35 - (3,2,2,2,3,0) 12 Wyjazdowy mecz przeciwko prawdopodobnie najlepszej druzynie klubowej świata (4 zawodników aktualnie w GP + Chrzanowski) Na rozkładzie Gollob i 3x Harris
3 kolejka Masarna Avesta - Hammarby Sztokholm 44:52 - (2,3,3,2,0) 10
4 kolejka Smederna Eskilstuna - Masarna Avesta 46-50 - (3,3,2,0,2*,1) 11+1 Pokonani Joguś i Kasprzak
Średnia 2,00

Grigorij Łaguta:
3 kolejka Vastervik - Indianerna Kumla 56:39 - (w,1*,3,2*,0,3) 9+2
4 kolejka Hammarby Sztokholm - Vastervik - (2,2*,2*,0,3,1) 10+2
Średnia 1,92

Słabiaki te Ruskie, sprzętu nie mają :)

Najwyższy czas rozruszać to towarzystwo w GP :osama:


           
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w temacie  [ Posty: 20 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości


Narzędzia



Skocz do:  

Uprawnienia

Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

Original style by phpBBservice.nl & New Design style by ZeNaNLi