Nie bądź tylko Gapiem. Weź aktywny udział w dyskusji i zarejestruj się już teraz. Rejestracja

Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Odpowiedz w temacie

Żużel w Krakowie


Rozmowy o sporcie żużlowym

Opcje      Szukaj
Post 1 sie 2009, o 10:30
 Żużel w Krakowie
Reprezentant kraju
Reprezentant kraju
Avatar użytkownika

Dołączył: 16 sty 2006, o 16:55
Skąd: 7km od cywilizacji
Posty: 744

Zobacz profil 
Cytuj:
Coraz bliżej do zapowiadanego na 23 sierpnia turnieju "60 lat Nowej Huty". Na krakowskim torze trwają ostatnie prace nad przygotowaniem nowej, sjenitowej nawierzchni do tych bardzo mocno obsadzonych zawodów. Organizatorzy potwierdzili start kolejnych zawodników.
Do awizowanych już wcześniej Tomasza Golloba, Adama Skórnickiego i Rafała Dobruckiego dołączyli Sebastian Ułamek, Daniel Jeleniewski oraz bracia Emil i Denis Sajfudtinovowie.

Dobiega końca remont toru. Zmodernizowana została banda, kończy się układanie i ubijanie sjenitu. W najbliższą sobotę i niedzielę prowadzony będzie montaż dmuchanej bandy.

Start pierwszego biegu turnieju planowany jest na godzinę 16:00, a publiczność będzie mogła wejść na stadion Wandy bezpłatnie.



:uklony: :uklony: :uklony:

_________________
http://i44.tinypic.com/2ic2nwx.jpg http://i48.tinypic.com/168cyhd.jpg


           
Post 1 sie 2009, o 11:54
 Re: Sezon 2009 - liga, turnieje i wszelkie komentarze...
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 1 lut 2003, o 21:41
Skąd: Kraków || Leżajsk
Posty: 1876

Zobacz profil 
Niezmiernie mnie cieszy, że wraca żużel do Krakowa. Jak dobrze, to na wiosnę Wanda wystartuje w lidze i będę miał gdzie speedway oglądać. Organizatorzy wiedzą jak się zabrać, bezpłatny wstęp przyciągnie ludzi z całej okolicy i będzie można zobaczyć, jakim zainteresowaniem w Kraku cieszy się czarny sport.
Jest nowy stadion, będą bandy dmuchane, a co najważniejsze - zainteresowanie ze strony urzędu miasta. Start w II lidze uzależniony jest od sukcesu organizacyjnego. Czyli jeśli będzie komplet widzów, to będzie ligowe ściganie pod Wawelem. A o to jestem spokojny. :peace:


           
Post 1 sie 2009, o 12:06
 Re: Sezon 2009 - liga, turnieje i wszelkie komentarze...
Weteran
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył: 30 paź 2005, o 14:03
Posty: 3795

Zobacz profil 
Lirasz napisał(a):
bezpłatny wstęp przyciągnie ludzi z całej okolicy i będzie można zobaczyć, jakim zainteresowaniem w Kraku cieszy się czarny sport.:

No nie do końca, bo pełno ludzi bedzie przypadkowych na stadionie, ktorzy wejda zobaczyc (za darmo!) co sie dzieje na stadionie z ciekawosci i wlasnie nie koniecznie to beda fani zuzla, ktorzy beda chcieli zaplacic w sezonie kilka zl za zuzel. Jakby bilety byly po 3-4 zł to wtedy wiadomo ze to beda fani zuzla ktorzy wiedza za co placa, ale moge sie mylic... ;)

_________________
NICKI PEDERSEN = STAL RZESZÓW 2006-2007!!! FAREWELL NICKI
Slovenian Speedway GP Final 2006 - Nicki Pedersen!!!


           
Post 1 sie 2009, o 13:55
 Re: Sezon 2009 - liga, turnieje i wszelkie komentarze...
Legenda
Legenda
Avatar użytkownika

Dołączył: 21 kwi 2004, o 13:14
Skąd: Rzeszów
Posty: 6214

Zobacz profil 
Lirasz napisał(a):
Jest nowy stadion

Co masz na mysli? Poprosze o jakies foto :P

_________________
Projektowanie Graficzne
Wieszaki na medale dla sportowców oraz biegaczy


           
Post 1 sie 2009, o 14:57
 Re: Sezon 2009 - liga, turnieje i wszelkie komentarze...
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 1 lut 2003, o 21:41
Skąd: Kraków || Leżajsk
Posty: 1876

Zobacz profil 
Trochę przesadziłem pisząc "nowy stadion". Chodziło mi, że obiekt Wandy jest gruntownie zmodernizowany, nową nawierzchnię położyli, dmuchawce niebawem mają montować. Foto nie mam, obecnie jestem w domu w Leżajsku i sam zdjęć nie zrobię. Możecie namawiać fotografa krakowsko-krośnieńskiego mk, by porobił zdjęcia i wrzucił. Mnie niestety nie słucha. :P
Rok temu na stadionie Wandy tylko duchów brakowało, ale teraz jest nieco przyjemniej. :)

Robi, idea bezpłatnego turnieju jest nieco inna. W Krakowie ludzi zainteresowanych speedwayem jest niestety niewielu, a tutaj chodzi o to, by ktoś nowy złapał bakcyla. Choćby z ciekawości przyjdzie sporo ludzi, części z nich żużel się naprawdę spodoba - i o to tutaj chodzi!
No i sponsorzy chętniej sypną groszem wiedząc, że na trybunach będzie sporo ludzi.

Z dworca głównego na stadion jest kawałek, ale można bujnąć się tramwajem. I to takim tramwajem, co pod dworcem przez tunel jedzie. :P Gdy będzie bliżej turnieju, to opiszę jak się tam dostać, bo sam na razie nie jestem pewien. Mam nadzieję, że ktoś przyjedzie. :wink:


           
Post 2 sie 2009, o 12:46
 Re: Sezon 2009 - liga, turnieje i wszelkie komentarze...
Legenda
Legenda
Avatar użytkownika

Dołączył: 21 kwi 2004, o 13:14
Skąd: Rzeszów
Posty: 6214

Zobacz profil 
Chyba bedzie sie trzeba wybrac ;) chociazby zeby robic sztuczny tlok :P

_________________
Projektowanie Graficzne
Wieszaki na medale dla sportowców oraz biegaczy


           
Post 5 sie 2009, o 10:00
 Re: Sezon 2009 - liga, turnieje i wszelkie komentarze...
Uczestnik GP
Uczestnik GP

Dołączył: 8 gru 2002, o 19:42
Skąd: Baranowka III/Kraków
Posty: 968

Zobacz profil 
Lirasz napisał(a):
Z dworca głównego na stadion jest kawałek, ale można bujnąć się tramwajem. I to takim tramwajem, co pod dworcem przez tunel jedzie. :P Gdy będzie bliżej turnieju, to opiszę jak się tam dostać, bo sam na razie nie jestem pewien. Mam nadzieję, że ktoś przyjedzie. :wink:


Z dworca najlepiej dojechać tam 5tka. Czyli będąc na dworcu udajemy się do podziemnego przystanku "Dworzec Główny Tunel" i wsiadamy do 5tki jadącej w stronę "WZG. KRZESŁAWICKIE". Jedziemy 12 przystanków i wysiadamy na przystanku "Kocmyrzowska" lub następnym "Bieńczyce Mleczarnia". Stadion będzie po prawej stronie 400m od drogi tramwajów. Nie ma jupiterów :biggrin: ale otacza go wystający ponad otoczenie lasek.

_________________
bERY


           
Post 5 sie 2009, o 19:56
 Re: Sezon 2009 - liga, turnieje i wszelkie komentarze...
Junior
Junior
Avatar użytkownika

Dołączył: 15 lip 2006, o 16:19
Skąd: Dębica
Posty: 230

Zobacz profil 
Jupitery są, tylko że leżą sobie spokojnie na ziemi :)

Byłem dziś na stadionie, wygląda to już dość fajnie, ale czeka ich jeszcze sporo pracy, zwłaszcza jeśli chodzi o koszenie, bo przechadzka po koronie stadionu to prawie jak spacer bo afrykańskiej sawannie :smile: W perspektywie nadchodzącego turnieju cieszyć może to, że po torze jeździła wywrotka załadowana ziemią, widać organizatorzy starają się by ta nowa nawierzchnia nie rozsypała się po kilku biegach. Tutaj zdjęcia jak to wszystko wygląda (stan z 4.08.2009-nie mojego autorstwa):
http://picasaweb.google.pl/speedwaywand ... 3713792578

Za "trybuną" przy przeciwległej prostej tuż obok wraku starej polewaczki leży kilkanaście rzędów krzesełek, prawdopodobnie przeznaczonych do zamontowania w miejsce okropnie zbutwiałych drewnianych ławek. Szykuje się fajny klimacik, do wyboru albo wygodne miejsce na krzesełkach, albo kocyk i piknik na trawce jak nie przymierzając w Vojens.

_________________
Obrazek
Obrazek


Ostatnio edytowano 5 sie 2009, o 22:43 przez czajnik, łącznie edytowano 1 raz

           
Post 5 sie 2009, o 21:18
 Re: Sezon 2009 - liga, turnieje i wszelkie komentarze...
Legenda
Legenda
Avatar użytkownika

Dołączył: 21 kwi 2004, o 13:14
Skąd: Rzeszów
Posty: 6214

Zobacz profil 
No, no, no - klimatycznie :) Tymi zdjeciami zostalem przekonany :P Jade!

_________________
Projektowanie Graficzne
Wieszaki na medale dla sportowców oraz biegaczy


           
Post 18 sie 2009, o 12:47
 Sezon 2009 - liga, turnieje i wszelkie komentarze...
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 1 lut 2003, o 21:41
Skąd: Kraków || Leżajsk
Posty: 1876

Zobacz profil 
Już w niedzielę żużel wraca do Krakowa, oby tym razem na stałe. Znana jest już obsada zawodów, niestety nie ma nikogo z Rzeszowa. Ale jestem pewien, że za to będzie wielu kibiców z Rzeszowa. :) W piątek wybieram się na stadion (o ile mnie wpuszczą :P) i wieczorem postaram się wrzucić zdjęcia wyremontowanego obiektu, co by zachęcić niezdecydowanych. :wink:

Cytuj:
Wielki żużel wraca do Krakowa! Pod takim hasłem działa grupa osób, które pod wodzą Pawła Sadzikowskiego przygotowują niedzielny turniej żużlowy z Okazji 60 Lat Nowej Huty. Organizatorom udało się zaprosić uczestników cyklu Grand Prix: Tomasza Golloba, Emila Sayfutdinova i Sebastiana Ułamka. Wystartują też Mistrzowie Polski z lat 2005 i 2008 Janusz Kołodziej i Adam Skórnicki, a to tylko część zawodników, która będzie walczyć o zwycięstwo w niedzielnym turnieju.

Początek turnieju wyznaczono na godzinę 15:30. Co ciekawe organizatorzy zdecydowali, iż wstęp na tą imprezę będzie BEZPŁATNY. Do nabycia będzie natomiast pamiątkowy program z tego turnieju, w cenie 8 zł. Warto się więc wybrać w niedzielne popołudnie na stadion Wandy przy ulicy Odmogile 1b, aby zobaczyć jak wielki żużel wraca do Krakowa!

Uczestnicy krakowskiego turnieju:
Tomasz Gollob (Caelum Stal Gorzów)
Adam Skórnicki (Lotos Wybrzeże Gdańsk)
Sebastian Ułamek (Unia Tarnów)
Emil Sayfudinov (Polonia Bydgoszcz)
Denis Sayfutdinov (Orzeł Łódź)
Daniel Jeleniewski (Atlas Wrocław)
Alan Marcinkowski (Kolejarz Rawicz)
Rafał Dobrucki (Falubaz Zielona Góra)
Grzegorz Knapp (GTŻ Grudziądz)
Adrian Miedziński (Unibax Toruń)
Adam Pawliczek (RKM ROW Rybnik)
Janusz Kołodziej (Unia Tarnów)
Grzegorz Zengota (Falubaz Zielona Góra
Szymon Kiełbasa (Unia Tarnów)
Krzysztof Buczkowski (Polonia Bydgoszcz)
Ryan Sullivan (Unibax Toruń)


           
Post 18 sie 2009, o 14:45
 Re: Sezon 2009 - liga, turnieje i wszelkie komentarze...
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 18 kwi 2006, o 01:13
Posty: 1325

Zobacz profil 
jedzie ktoś z Rzeszowa? Albo jak ktoś chce, możemy jechać moim autem.


           
Post 18 sie 2009, o 15:27
 Re: Sezon 2009 - liga, turnieje i wszelkie komentarze...
Weteran
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył: 19 cze 2005, o 19:14
Skąd: Rzeszów
Posty: 3029

Zobacz profil 
Szkoda że w Krakowie nie pomyślano o naszych zawodnikach, mam tu na myśli przede wszystkim Dawida Lamparta :!: , bardzo chetnie zobaczył bym go w miejsce np. Knappa czy Pawliczka którzy nie odegrają żadnej roli w tych zawodach, wymienił bym też ze dwa, trzy nazwiska na inne. Ale nie ma co narzekac a wręcz przeciwnie, zobaczyc Golloba, Sayfutdinowa, Sullivana, Ułamka czy Miedzińskiego w ...Krakowie to prawdziwa rzadkośc.

Super sprawa że postanowiono zorganizowac taki turniej w Nowej Hucie, myślę ze publika dopisze (tym bardziej że wstep jest darmowy) i że speedway na Wandzie odrodzi sie na nowo, a ten turniej bedzie tylko poczatkiem powrotu Krakowa na żuzlową mape Polski 8-)
Wybierając się na te zawody przy okazji wrócą wspomnienia z pamietnego meczu z Wandą w 1994 roku 8-)

Nie pozostaje nic innego jak "odpalic motor" i w niedzielę pojawic się na Odmogile 1B :faja:

_________________
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


           
Post 18 sie 2009, o 15:58
 Re: Sezon 2009 - liga, turnieje i wszelkie komentarze...
Szkółkowicz
Szkółkowicz
Avatar użytkownika

Dołączył: 6 gru 2007, o 17:27
Posty: 47

Zobacz profil 
Może i pomyśleli o naszych zawodnikach, ale np taki Lampi ten termin ma już zajęty, bo 23 sierpnia będzie w Holsted, gdzie rozegrany zostanie finał Drużynowych Mistrzostw Europy Juniorów. Ja z chęcią zobaczyłabym tam Stachyrę :) zamiast Pawliczka.
Ale nie ma co gdybać i tak zapowiadają się ciekawe zawody.

Jak napisał Metanol:
Cytuj:
zobaczyc Golloba, Sayfutdinowa, Sullivana, Ułamka czy Miedzińskiego w ...Krakowie to prawdziwa rzadkośc


pozdr


           
Post 20 sie 2009, o 00:10
 Re: Sezon 2009 - liga, turnieje i wszelkie komentarze...
Danish Power!
Danish Power!
Avatar użytkownika

Dołączył: 30 sty 2003, o 12:44
Skąd: Danishlandia
Posty: 9770

Zobacz profil 
Nie do końca :P Jednego z wymienionych wyżej, widziałem kilka dni temu z rodziną na rynku w Kraku :lol: ;)

_________________
"Jeżeli masz wszystko pod kontrolą, to znaczy ze jedziesz zbyt wolno."

Obrazek


           
Post 21 sie 2009, o 11:09
 Re: Sezon 2009 - liga, turnieje i wszelkie komentarze...
Weteran
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył: 19 cze 2005, o 19:14
Skąd: Rzeszów
Posty: 3029

Zobacz profil 
Dobiegają końca ostatnie przed zawodami prace na torze i stadionie, dopinane są szczegóły organizacyjne turnieju. Jest znana ostateczna lista zawodników, którzy zaprezentują się krakowskiej i nie tylko publiczności.Turniej, którego obsada o zawrót głowy przyprawia sympatyków Wandy, przyzwyczajonych do mizerii ostatnich lat, będzie wielkim świętem krakowskiego żużla. Tak klasowi zawodnicy, w tej liczbie, gościli na tym stadionie już bardzo dawno. W 1993 roku, gdy "druga Wanda" wróciła po 28-letniej przerwie - odbył się równie silnie obsadzony Turniej "Tempa".

Zmodernizowany tor z nową nawierzchnią, wymienione instalacje, remont stadionu, (który będzie jeszcze kontynuowany po turnieju), zainteresowanie władz miasta, które sfinansowały remont - to wszystko daje szansę na powrót Krakowa do żużlowej rodziny na pełnych prawach - czytaj jako liczącego się zespołu w ligowej tabeli.

Czy szansa, która pojawiła się przed sekcją i klubem zostanie wykorzystana, to zależy już od nich samych. Zadanie znalezienia stabilnego źródła finansowania tego sportu i jego funkcjonowanie "z głową" nie jest poza zasięgiem kierownictwa sekcji. Bo o zainteresowanie miejscowych kibiców dobrym widowiskiem mogą być raczej spokojni - obiekt przy ulicy Odmogile po informacjach o turnieju codziennie odwiedzają osoby ciekawe tego, co dzieje się na torze, na stadionie i jego otoczeniu.

Obsada turnieju obfituje w gwiazdy polskie i zagraniczne, ich obecność to jedna z gwarancji dobrego widowiska, to jak będą sobie radzić na nowym torze, pozostawia kwestię faworyta do wygranej otwartą.

W ostatnich dniach skrystalizowała się obsada turnieju - udział potwierdzili Janusz Kołodziej, Krzysztof Buczkowski, Ryan Sullivan, Szymon Kiełbasa i Grzegorz Zengota. Denis Sajfudtinov z powodu braku wizy, nie wystartuje w turnieju, jego miejsce zajął Paweł Hlib.

Lista startowa:
1. Tomasz Gollob (Caelum Stal Gorzów)
2. Emil Sajfutdinov (Polonia Bydgoszcz)
3. Sebastian Ułamek (Unia Tarnów)
4. Grzegorz Knapp (GTŻ Grudziądz)
5. Rafał Dobrucki (Falubaz Zielona Góra)
6. Adam Skórnicki (Lotos Wybrzeże Gdańsk)
7. Ryan Sullivan (Unibax Toruń)
8. Grzegorz Zengota (Falubaz Zielona Góra)
9. Daniel Jeleniewski (Atlas Wrocław)
10. Janusz Kołodziej (Unia Tarnów)
11. Adam Pawliczek (RKM ROW Rybnik)
12. Krzysztof Buczkowski (Polonia Bydgoszcz)
13. Paweł Hlib (RKM ROW Rybnik)
14. Szymon Kiełbasa (Unia Tarnów)
15. Alan Marcinkowski (Kolejarz Rawicz)
16. Adrian Miedziński (Unibax Toruń)

Stadion KS Wanda Kraków ul. Odmogile 1b.
Początek zawodów o godz. 15:30.
Pierwszy bieg godz. 16:00.
Sędzia: Tomasz Proszowski (Tarnów).
Wstęp wolny. Program w cenie 8 zł.

za sportowefakty.pl

_________________
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


           
Post 21 sie 2009, o 12:18
 Re: Sezon 2009 - liga, turnieje i wszelkie komentarze...
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 7 lis 2005, o 21:02
Posty: 1358

Zobacz profil 
Czy ktoś wybiera się na te zawody i jednocześnie ma wolne miejsce w samochodzie ? :)


           
Post 21 sie 2009, o 12:37
 Re: Sezon 2009 - liga, turnieje i wszelkie komentarze...
Uczestnik GP
Uczestnik GP

Dołączył: 11 wrz 2006, o 21:58
Posty: 1233

Zobacz profil 
Ładnie zapowiadający się turniej :!:
Ciekawa lista startowa :!:
Szkoda, że nasi tam nie wystartują :młotek:
Teraz Kraków powinien budować pakę i śmigać od 2010 w II-giej lidze !
Jak najwięcej drużyn żużlowych na południu Polski :spiew:


           
Post 21 sie 2009, o 18:55
 Re: Sezon 2009 - liga, turnieje i wszelkie komentarze...
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 1 lut 2003, o 21:41
Skąd: Kraków || Leżajsk
Posty: 1876

Zobacz profil 
A więc tak. Właśnie jestem po wizji lokalnej i zamieszczam mam nadzieję przydatną informację dla wszystkich wybierających się na zakupy... yyy wróć, na żużel do Krakowa. :P

Jedziemy pociągiem z Rzeszowa do Krakowa Głównego. Tam wysiadamy na jakimś peronie i szukamy tunelu tramwajowego. Nie powinno być z tym problemów, bo prowadzi tam sporo schodów ruchomych, "jadących" pod perony. Tam sprawdzamy, czy stoimy na dobrym przystanku, tj "kierunek Kurdwanów Pętla / Wzgórza Krzesławickie". Czekamy na tramwaj nr 5 jadący w stronę właśnie "Wzgórza Krzesławickie". Jedziemy 12 przystanków (zajmie to ok 25 minut), wysiadamy na przystanku "Kocmyrzowska". Szczegółowy rozkład jazdy i lista przystanków na http://www.mpk.krakow.pl

Po wyjściu z tramwaju odwracamy się w stronę skrzyżowania i widzimy stację Arge. Na skrzyżowaniu skręcamy w prawo, w ulicę bulwarową. Tam po kilku minutach po lewej stronie pojawi się tabliczka z napisem "Wanda Kraków". Skręcamy tam i za minutę jesteśmy na stadionie. :)
Na mapie można zobaczyć, że ulicą Hansa Andersena będzie nieco bliżej, ale lepiej nie próbować, bo dzisiaj brama tam była zaspawana. :P

http://wyslijto.pl/plik/7ldke053up - a tutaj garść dzisiejszych zdjęć. Jak widać są bandy dmuchane, ale roboty ciągle trwają. Remont będzie trwał jeszcze po turnieju. Mam nadzieję, że uprzątną ślady remontu na czas turnieju. No i piknik na trawce się szykuje. :)


           
Post 21 sie 2009, o 19:09
 Re: Sezon 2009 - liga, turnieje i wszelkie komentarze...
Danish Power!
Danish Power!
Avatar użytkownika

Dołączył: 30 sty 2003, o 12:44
Skąd: Danishlandia
Posty: 9770

Zobacz profil 
Widzę na fotkach, że po przeciwległej stronie od startu zamontowano czerwonego krzesełka. Może nie każdy wie, ale są to krzesełka, które przez lata służyły na stadionie Cracovii ;)

Przy okazji podbijam, to co napisał fen - też z chęcią bym się z kimś zabrał autem, ponieważ jestem w tej chwili akurat w Rzeszowie. Pociągami mi się już szczerze nie chcę bujać :lol: Chociaż dodam (jakby ktoś się właśnie w taki sposób wybierał), że warto jechać pociągami InterRegio. Wprawdzie składy są krótkie, przedziały jak w osobowym, ciężko o miejsce siedzące, to te pociągi jeżdżą tak samo szybko jak pośpieszne, a są kilka złotych tańsze (ja za bilet studencki płacę 15,71 zł).

_________________
"Jeżeli masz wszystko pod kontrolą, to znaczy ze jedziesz zbyt wolno."

Obrazek


           
Post 21 sie 2009, o 22:10
 Re: Sezon 2009 - liga, turnieje i wszelkie komentarze...
Senior
Senior
Avatar użytkownika

Dołączył: 26 sty 2006, o 23:31
Skąd: Rzeszów
Posty: 346

Zobacz profil 
Zastanawiam sie czy nie brać autka na wyjazd do Wandy. na 4 osoby wyjdzie po kilkanaście złociszy. Przekonujcie mnie. 8-) Może jakieś dziewczyny? ;)

_________________
Marma moja Karma!


           
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w temacie  [ Posty: 87 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 47 gości


Narzędzia



Skocz do:  

Uprawnienia

Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

Original style by phpBBservice.nl & New Design style by ZeNaNLi