Nie bądź tylko Gapiem. Weź aktywny udział w dyskusji i zarejestruj się już teraz. Rejestracja

Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Odpowiedz w temacie

Bardzo poważna kontuzja Cieślewicza i Cegielskiego też!!!


Rozmowy o sporcie żużlowym

Opcje      Szukaj
Post 3 cze 2003, o 19:55
 Bardzo poważna kontuzja Cieślewicza i Cegielskiego też!!!
Junior
Junior
Avatar użytkownika

Dołączył: 18 kwi 2003, o 11:10
Posty: 143

Zobacz profil 
Złamany kręgosłup Cieślewicza

Do fatalnego w skutkach wypadku doszło podczas niedzielnego meczu żużlowców Lotosu Gdańsk z Top Secret Włókniarz Częstochowa. W jednym z wyścigów Dawid Cieślewicz, przyblokowany przez Sebastiana Ułamka, nie opanował motocykla i uderzył w bandę.

Wypadek nie wyglądał aż tak niebezpiecznie, ale zawodnik nie mógł poruszać nogami.

Pierwsza diagnoza mówiła o urazie biodra, tymczasem okazało się, że złamaniu uległ kręgosłup 23-letniego zawodnika i konieczna była natychmiastowa operacja.

"Życiu zawodnika nie zagraża niebezpieczeństwo, ale w wyniku upadku nastąpiło złamanie kręgosłupa z przemieszczeniem fragmentu do kanału kręgowego. Nastąpił ucisk rdzenia i porażenie kończyn dolnych. Teraz pozostało czekać z nadzieją, że z nogami będzie wszystko dobrze. W ciągu tygodnia powinniśmy wiedzieć coś więcej" - powiedział Bogdan Borucki, dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Gdańsku, na łamach "Dziennika Bałtyckiego".

"Nie ukrywam, że Dawid miał być silnym punktem zespołu. Niestety, los nam nie sprzyja. Nie spodziewałem się takich skutków tego wypadku. Zawodnicy nie raz wychodzili z gorszych opresji. Najważniejsze, że Dawid odzyskuje czucie. Staram się załatwić dla niego jakieś wsparcie finansowe. Tym bardziej, że później musi się poddać rehabilitacji" - dodał Grzegorz Dzikowski, trener Lotosu.

Gdyby któryś z kibiców chciał wesprzeć żużlowca Lotosu może wpłacić pieniądze na konto:
PKO Bank Polski SA, III oddział w Gdańsku, ul. Okopowa 3.
Nr 11-10201811-202304867
za http://www.onet .pl

I znowu widzimy jak niebezpiecznym sportem jest żużel . Dawid jesteśmy z tobą!!!!


           
Post 3 cze 2003, o 20:42
 
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 28 kwi 2003, o 15:33
Skąd: von Reischoff
Posty: 1808

Zobacz profil 
jak to przeczytalem pierwszy raz na oinecie to mnie zatkalo!!!!!!!!!!!!ale nie dotyczalem calkeim.on juz raczej chyba nie wroci na zuzel prawda??ale z tego co wiem jest prawdopodobne ze bedzie chodzil i normalnie sie poruszał

_________________
Obrazek FC BAYERN MUNCHEN DEUTSCHE MEISTER 2005!

http://www.bayern.munchen.pl


           
Post 3 cze 2003, o 22:03
 
Ligowy debiutant
Ligowy debiutant

Dołączył: 28 gru 2002, o 10:20
Posty: 59

Zobacz profil 
Trzeba byc dobrej mysli miejmy nadzieje ze Dawidowi nic nie bedzie i ze bedzie normalnie chodzil, a z żużlem niech sobie da juz spokuj.


           
Post 3 cze 2003, o 23:21
 
Solidny ligowiec
Solidny ligowiec

Dołączył: 14 lis 2002, o 00:41
Skąd: Rzeszów
Posty: 363

Zobacz profil 
Co wy ludzie gadacie jak mozna taiemu młodemu chłopakowi powiedzieć żeby dał sobie spokój z żużlem, przecież to jego zawód ma rodzine. On całe swoje młode życie podarował temu wspaniałemu sportowi, moim skromnym zdaniem wróci na tor, przecież nie z takich tarapat wychodzili młodzi zawodnicy. Przeciez nie trzeba daleko szukać .....

Szybkiego powrotu do zdrowia Dawid .!!!!!!

_________________
Unia T. to nie jest POLSKI klub !!!! To nie jest POLSKI klub!!!!
Najlepszy sponsor Stali to KIBICE !!!!!! Na dobre i na złe !!!!!


           
Post 4 cze 2003, o 00:00
 
Danish Power!
Danish Power!
Avatar użytkownika

Dołączył: 30 sty 2003, o 12:44
Skąd: Danishlandia
Posty: 9770

Zobacz profil 
Żużlowcy to twardzi ludzie i miejmy nadzieje, że Dawid wróci na tor. Jest On bardzo utalentowanym, młodym zawodnikiem z przyszłością i nie ma co dopuszczać myśli, że to już koniec. R. Dados też kilka mięsięcy temu był niby "skończony".

Szybkiego powrotu do zdrowia i na tor !!!!!!!!

_________________
"Jeżeli masz wszystko pod kontrolą, to znaczy ze jedziesz zbyt wolno."

Obrazek


           
Post 4 cze 2003, o 06:06
 
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 23 gru 2002, o 19:38
Skąd: USA
Posty: 1099

Zobacz profil 
Zawsze takie wydarzenia sa przyjmowane ze smutkiem. Wtedy widac jaki to niebezpieczny sport wykonuja ci ludzie. Tym bardziej trzeba docenic ich prace i to... ze nie zawsze chociaz chca to wygrywaja. Zycze D. Cieslewiczowi przedewszystkim powrotu do zdrowia bo nie ma nic cenniejszego. A jezeli udalo by mu sie wrocic do zuzla to tez bym sie bardzo cieszyl bo to dobry, mlody zuzlowiec. :|

_________________
Leave Me Alone


           
Post 4 cze 2003, o 09:28
 
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 13 lis 2002, o 13:36
Skąd: Rzeszów :) B4
Posty: 1690

Zobacz profil 
Ja również przyłączam się do życzeń powrotu do zdrowia bo nie ma nic cenniejszego. Co do tego czy Dawid wróci na tor nie jest to sprawa najważniejsza, ważniejsze w tym momencie jest zdrowie zawodnika. Jednak jak niejednokrotnie mieliśmy okazję sięprzekonać że żużlowcy to twardzi ludzi - choćby przypadek Roberta Dadosa, któremu po ciężkim wypadku motocyklowym nie dawano większych szans na normalne funkcjonowanie a tu prosze powrócił na tor i to jeszcze z jakim skutkiem. Mam nadzieję że Dawid również udowodni nam że żużlowcy to twardzi ludzie i szybko powróci do zdrowia czego mu życze.

_________________
Obrazek


           
Post 4 cze 2003, o 10:57
 
Szkółkowicz
Szkółkowicz

Dołączył: 25 kwi 2003, o 14:40
Skąd: Rzeszów
Posty: 32

Zobacz profil 
Ja również przyłączam się do życzeń szybkiego powrotu do zdrówka:))Miejmy nadzieję,że i tym razem zawodnikowi dość szybko powrócą siły-a jeśli zdecyzduje się na dalszą jazdę na żużlu,to chwała dla Niego.Nie znam za dobrze Dawida,ale jako prawdziwy kibic życzę Mu siły i wiary w to,że będzie wszystko dobrze.
Dawid jestem z Tobą-trzymaj się dzielnie!!!!

_________________
Mysia


           
Post 4 cze 2003, o 12:11
 
Legenda
Legenda
Avatar użytkownika

Dołączył: 12 lis 2002, o 17:22
Posty: 4434

Zobacz profil 
Istne fatum :cry:

Wczoraj w meczu kigowym w Szwecji bardzo ciężkiej kontuzji nabawił się Krzysztof Cegielski. Ma problemy z udem i kręgosłupem. Po 5-godzinnej operacji Krzysiek nie odzyskał czucia w jednej nodze...


           
Post 4 cze 2003, o 12:38
 
Solidny ligowiec
Solidny ligowiec
Avatar użytkownika

Dołączył: 12 lis 2002, o 20:07
Skąd: Rzeszów
Posty: 387

Zobacz profil 
Onet.pl napisał(a):
PAP/04 czerwca 2003 12:22


Ciężki wypadek Cegielskiego

Czołowy polski żużlowiec Krzysztof Cegielski miał we wtorek wieczorem ciężki wypadek w lidze szwedzkiej i poważnie ranny znajduje się w szpitalu w Joenkoeping.

Cegielski doznał uszkodzenia kręgosłupa i bezpośrednio po wypadku nie miał czucia w nogach. W nocy przeszedł pieciogodzinną operacje, po której jest utrzymywany w stanie sztucznej śpiączki. Według lekarzy, jest jeszcze zbyt wcześnie na określenie rokowań.

Do wypadku doszło w 15. wyścigu meczu pomiędzy VMS Elit Vetlanda, w którym jeździ Cegielski, i Rospiggarną. Według dziennika Avtonbladet w walce na pierwszym łuku panowanie nad motocyklem stracił Ales Dryml (VMS Elit), który uderzył w jadącego obok niego Ryana Fischera (Rospiggarna), a ten z kolei spowodował upadek Cegielskiego. Polski żużlowiec uderzył w bandę i przez dwadzieścia minut leżał na torze.

W końcu lekarze zdecydowali się przenieść Cegielskiego do karetki, która odwiozła go do miejscowego szpitala. Później został przetransportowany do kliniki w Joenkoeping, gdzie przeszedł pięciogodzinną operację.

Niespełna 24-letni Krzysztof Cegielski (w Polsce występuje w Atlasie Wrocław) jest jednym z najbardziej utalentowanych polskich żużlowców młodego pokolenia. W 2002 roku zajął 16. miejsce w klasyfikacji końcowej indywidualnych mistrzostw świata (w cyklu Grand Prix)


           
Post 4 cze 2003, o 13:00
 
Ligowy debiutant
Ligowy debiutant

Dołączył: 18 kwi 2003, o 10:11
Posty: 113

Zobacz profil 
Kurczę, to jest bardzo przykra wiadomość...:(((
Życzę i Cieślewiczowi i Cegielskiemu powrotu do pełni zdrowia - Mariusz z Rzeszowa


           
Post 4 cze 2003, o 13:23
 
Reprezentant kraju
Reprezentant kraju
Avatar użytkownika

Dołączył: 18 kwi 2003, o 11:14
Skąd: Rzeszów/Nowe Miasto
Posty: 670

Zobacz profil 
No to sie porobiło. Ale to zbieg okoliczności ze prakrtycznie w tym samym czasie dwoch zawodnikow na urazy kregiosłupa. No ale coz pozostaje czekac i miejmy nadzieje ze im nic nie bedzie.


           
Post 4 cze 2003, o 13:25
 
Reprezentant kraju
Reprezentant kraju
Avatar użytkownika

Dołączył: 13 gru 2002, o 00:36
Skąd: Z baru obok
Posty: 559

Zobacz profil 
Z tego wynika, zę obaj panowie nieżle musieli przypieprzyć w tą bande :( Jeśli chodzi o Cieślewicza to jak odzyskał już czucie w jednej nodze to już jest luzik ( wpewnym sensie) Ale jeśli chodzi o Cegielskiego to obawiam sie najgorszego :( (80% wypadków z uszkodzeniami kręgosłupa kończy sie wózkiem inwalidzkim) Oby chłopaki sie pozbierali i życze im z całego serca powrotu do zdrowia !! :cry:


           
Post 4 cze 2003, o 14:54
 
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 12 lis 2002, o 20:13
Skąd: Rzeszów
Posty: 1110

Zobacz profil 
www.przegladzuzlowy.pl napisał(a):
Krzysztof Cegielski nadal pozostaje w szpitalu w Szwecji, jednak jak podaje TVN24 nie ma uszkodzonego kręgosłupa, ustąpił również paraliż nóg. Pięciogodzinna operacja zakończyła się sukcesem, a obecnie polski zawodnik śpi. Szwedzcy lekarze podjęli decyzję, że utrzymają go we śnie, ponieważ, jak twierdzą, wtedy organizm szybciej się regeneruje. Krótko przed uśpieniem Krzysztofa rozmawiał on ze swoją dziewczyną Anetą i powiedział jej, że czuje się dobrze. Tak więc nie potwierdziły się na szczęście najgorsze przypuszczenia odnośnie stanu zdrowia "Cegły".


Całe szczęście, że tak to się potoczyło. Nie wiem co się w tym sezonie dzieje, jakieś zakichane fatum czy jak??, Cegła, Cieślewicz, śmierć młodego adepta w Grudziądzu. Niech to się wreszcie skończy !!!!

_________________
grafik komputerowy z Rzeszowa
biuro rachunkowe rzeszów, usługi księgowe


           
Post 4 cze 2003, o 14:58
 
Solidny ligowiec
Solidny ligowiec
Avatar użytkownika

Dołączył: 12 lis 2002, o 20:07
Skąd: Rzeszów
Posty: 387

Zobacz profil 
Przegląd Żużlowy napisał(a):
Dziś przed południem dotarły do nas informacje na temat zdrowia najlepszego obcokrajowca Dark Dog Gniezno - Jespera Jensena. Jak przekazał nam Krzysztof Hecer, menadżer Jespera, jego podopieczny nie czuje się najlepiej - po bolesnym upadki w pojedynku ze Stalą Strabag Gorzów znalazł się w gorzowskim szpitalu, skąd wypisany został dopiero dzisiaj. Teraz zawodnik udaje się do Danii, gdzie przejdzie kolejne badania.

Jesper ma stłuczony kręgosłup, ma również kłopoty z oddychaniem. Wszystkiemu towarzyszy nie ustępujący ból. Tak więc nie są to zbyt optymistyczne wiadomości... Jak na razie bardzo mało prawdopodobne jest, aby ten sympatyczny zawodnik wystąpił w najbliższym ligowym spotkaniu w Rybniku, wszak to zdrowie żużlowca jest najważniejsze.

Jesper pragnie podziękować wiceprezesowi Leszkowi Czerwińskiemu oraz trenerowi Mieczysławowi Woźniakowi za okazaną dotychczas pomoc.


czy to jakas klatwa?? juz trzeci zawodnik ma cos z kregoslupem.


           
Post 4 cze 2003, o 15:29
 
Junior
Junior

Dołączył: 11 maja 2003, o 11:13
Skąd: Rzeszów
Posty: 240

Zobacz profil 
Ja mam nadzieje, ze Cegielski i Cieslewicz szybko wrócą do zdrowia i znowu bedziemy mogli ogladac biegi z Ich udzialem.
Trzymam kciuki
Jestem z Wami!!!


           
Post 4 cze 2003, o 18:11
 
Danish Power!
Danish Power!
Avatar użytkownika

Dołączył: 30 sty 2003, o 12:44
Skąd: Danishlandia
Posty: 9770

Zobacz profil 
onet.pl napisał(a):
Poprawia się stan Cegielskiego

Poprawia się stan zdrowia Krzysztofa Cegielskiego, który we wtorek wieczorem miał groźny wypadek w meczu żużlowej ligi szwedzkiej. Po kilkugodzinnej operacji Polak odzyskał czucie w nogach i według lekarzy jego stan jest stabilny.

Cegielski przeszedł w nocy operację w klinice Ryhov w Joenkoeping, gdzie został przewieziony ze szpitala w Eksjoe po prześwietleniu. Według lekarzy, którzy zdecydowali się na natychmiastowy zabieg, nie doszło do złamania, ani pęknięcia kręgosłupa, przesunęły się natomiast dwa kręgi.

W szpitalu cały czas z Cegielskim przebywają jego dziewczyna (jednocześnie menedżer) i mechanik. "Silne uderzenie w bandę spowodowało przesunięcie się dwóch kręgów. Lekarze są zadowoleni z operacji, ponieważ nie doszło do przerwania kręgosłupa" - powiedział mechanik Cegielskiego Johan Enestroem.

Cegielski jest podłączony do respiratora. Zdaniem lekarzy trudno jeszcze dokładnie ocenić jego stan, gdyż w wypadku odniósł szereg innych obrażeń, które jednak nie zagrażają życiu.

Do wypadku doszło w 15. wyścigu meczu pomiędzy VMS Elit Vetlanda, w którym jeździ Cegielski, i Rospiggarną. Według dziennika Aftonbladet w walce na pierwszym łuku panowanie nad motocyklem stracił Ales Dryml (VMS Elit), który uderzył w jadącego obok niego Ryana Fischera (Rospiggarna), a ten z kolei spowodował upadek Cegielskiego. Polski żużlowiec uderzył w bandę i przez dwadzieścia minut leżał na torze. Lekarze podejrzewali początkowo złamanie kręgosłupa, ponieważ Polak nie miał czucia w nogach.

Niespełna 24-letni Krzysztof Cegielski (w Polsce występuje w Atlasie Wrocław) jest jednym z najbardziej utalentowanych polskich żużlowców młodego pokolenia. W 2002 roku zajął 16. miejsce w klasyfikacji końcowej indywidualnych mistrzostw świata (w cyklu Grand Prix).


Gdy dowiedziałem się o Krzyśku, to przeżyłem szok :(. Kolejny żużlowiec doznał strasznej kontuzji :(. Pierwsze diagnozy są bardzo złe :(. Z Krzyśkiem nie będzie jak z Sullivanem, który szybko wyleczył złamany obojczyk :( Jednak mała nadzieja jest i trzymajmy gorąco kciuki za Krzyśka. I akurat kontuzja przytrafiła mu się w czasie, kiedy osiągał szczyt swojej formy w tym sezonie :( KRZYSIEK TRZYMAJ SIĘ!!!

onet.pl napisał(a):
Dawid Cieślewicz, żużlowiec Lotosu Gdańsk, w niedzielę miał wypadek na torze, podczas którego złamał kręgosłup. Zawodnik stracił czucie w nogach, które jednak wczoraj odzyskał - informuje "Dziennik Bałtycki".

"Rano podniosłem obie nogi. Mogę się nawet przewrócić na bok. Lekarze są w szoku. Nie spodziewali się, że tak szybko wróci czucie w nogach. Niemniej kręgosłup boli mnie cholernie. Poskręcany na śruby, śrubki. Późno dołączyłem do Lotosu. Dlatego za bardzo chciałem się pokazać i przeszarżowałem. Długo trzymałem kierownicę motocykla, licząc że uda się wybrnąć z opresji. Niestety... Leżąc już na torze nie czułem nóg. To było straszne. Później, w szpitalu, lekarze zastanawiali się, kto podejmie się operacji. W końcu ściągnięto jakiegoś specjalistę" - powiedział Cieślewicz.

_________________
"Jeżeli masz wszystko pod kontrolą, to znaczy ze jedziesz zbyt wolno."

Obrazek


           
Post 4 cze 2003, o 18:42
 
Junior
Junior
Avatar użytkownika

Dołączył: 18 kwi 2003, o 11:10
Posty: 143

Zobacz profil 
Wydaje mi się że w tym tygodniu jest jakieś fatum może klątwa nad polskimi i zagranicznymi zawodnikami wystepującymi w naszej lidze i nie tylko. Otóz w niedziele podczas meczu kontuzji poważnej nabawił się Hancok i Cieślewicz następnego dnia w gorzowie poważny upadek miał Jensen. A teraz jeszcze K. Cegielski.

Trzymajcie się wszyscy jestesmy z wami.Szybkiego powrotu do zdrowia!!!!!!


           
Post 4 cze 2003, o 23:36
 
Szkółkowicz
Szkółkowicz
Avatar użytkownika

Dołączył: 22 maja 2003, o 22:00
Skąd: Lublin
Posty: 14

Zobacz profil 
Do tego grona trzeba dodać jeszcze Jespera B. Jensena który stłuk sobie kręgosłup w czasie meczu Stali Gorzów ze Startem Gniezno w Gorzowie podczas ostatniego 15 biegu. Oprócz zbitego kręgosłupa ma trudności w oddychaniu i bóle. :cry:

_________________
Made in Lublin


           
Post 5 cze 2003, o 02:23
 
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 23 gru 2002, o 19:38
Skąd: USA
Posty: 1099

Zobacz profil 
No nie, jak to dzisiaj w radio uslyszalem to sam malo co nie wjechalem do rowu. Tragiczny jest ten sezon nie tylko dla Stali Rzeszow ale tez dla calego zuzlowego swiatka. Przeciez Loram tez ma kontuzje, po groznym wypadku. Pozatym stranieri z Czestochowy tez nie tak dawno sie polamal. Aby ten sezon jak najszybciej dobiegl konca... szczesliwie. Pozdrowienia dla wszystkich polamanych... :|

_________________
Leave Me Alone


           
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w temacie  [ Posty: 86 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot] i 18 gości


Narzędzia



Skocz do:  

Uprawnienia

Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

Original style by phpBBservice.nl & New Design style by ZeNaNLi