Nie bądź tylko Gapiem. Weź aktywny udział w dyskusji i zarejestruj się już teraz. Rejestracja


Odpowiedz w temacie

Czy konieczna jest reforma systemu rozgrywek?


Rozmowy o sporcie żużlowym


Czy jesteś za rozszerzeniem ekstraligi do 10 zespołów i rownoczesnym połączeniem I i II ligi
Ankieta wygasła 23 lip 2003, o 12:57
tak 88%  88%  [ 37 ]
nie 12%  12%  [ 5 ]
Liczba głosów : 42
Opcje      Szukaj
Post 3 lip 2003, o 12:57
 Czy konieczna jest reforma systemu rozgrywek?
Szkółkowicz
Szkółkowicz
Avatar użytkownika

Dołączył: 16 maja 2003, o 10:01
Posty: 21

Zobacz profil 
Długo zastanawiałem sięczy sformułować taki temat. Ale może warto. Zwracam się z tym pytaniem po rozwiązaniu klubu z Krakowa. Oczywiście nas forumowiczów nikt nie słucha ale...
Co będzie w następnym sezonie z II ligą. Jak zachowa się GKSŻ. Wypowiedzcie się na ten temat


           
Post 3 lip 2003, o 15:00
 
Ligowy debiutant
Ligowy debiutant

Dołączył: 18 kwi 2003, o 10:11
Posty: 113

Zobacz profil 
Moim zdanie, gdy w przyszłym 2004 roku - zostanie na mapie Polski 21 klubów - powinno się powrócic do 2-stopniowego podziału naszych lig żużlowych.
Przedstawię Wam moje propozycje:

Wariant z 10 w elidze i reszta w I lidze lub
wariant z 12 w najwyższej lidze - reszta w I lidze.
Jestem za tym drugim wariantem - 12 zespoów w elidze=22 mecze w sezonie !!!
Reszta, 9 lkubów w I lidze = 16 meczów w sezonie !!!
Co do poziomu: moim zdaniem połowa obecnej I ligi przewyższa o klasę poziomem Wybrzeże i Polonie Piła !!!
Spokojnie w ELIDZE może być więc 12 zespołów ***


           
Post 3 lip 2003, o 17:52
 
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 27 kwi 2003, o 22:43
Skąd: Rzeszów
Posty: 1645

Zobacz profil 
Nie potrzebna jest żadna reforma, chociaż w 2 lidze jest mało drużyn to nawet dla nich lepiej, bo nie będą obciążane kosztami meczów.


           
Post 3 lip 2003, o 20:59
 


Czy ta reforma coś da?

Moim zdaniem nie! Tu potrzeba jakiegoś uleczenia polskiego speedwaya, bo za Wandą pójdą następne kluby i nie daj Boże, za kilka lat będziemy dysponować tylko jedną ligą!


           
Post 4 lip 2003, o 00:16
 
Danish Power!
Danish Power!
Avatar użytkownika

Dołączył: 30 sty 2003, o 12:44
Skąd: Danishlandia
Posty: 9776

Zobacz profil 
Moim zdanie powiększenie ekstraligi jest bezsensu!!! 8 drużyn całkowicie wystarczą. Jeżeli byłoby 12 to jeździła by tam Stal, a co pokazała dzisiaj w pojedynkach z Atlasem i Apatorem, dwa razy 1:5 !!! w dodatku bez żadnej walki.
II liga jest teraz bez sensu, 5 drużyn to jest śmieszna sprawa, ale czy takie mecz Rybnik : Krosno byłby ciekawym meczem??? Czu wogóle klubu II ligi miałyby kase na ponad 20 meczów ??? Chyba nie bardzo.
I na pewno w sezonie 2004 nic się nie zmieni, ponieważ nie zmienia się zasad w czsie gry. Regalumin na sezon 2003 mówi, że z II ligi wchodzi jedna drużyna i tak będzie. Zresztą o tym że takie zmiany w trakcie sezonu są niemożliwe mówił kiedyś Andrzej Grodzki, czyli szef tego wszystkiego. A tak wogóle to nowym Prezesem GKSŻ jest Marek Karwam, prezes Apatora. On ma kase i ma w dupie II ligę. Na dzisiaj tyle, ponieważ jestem zmęczony, ale do tego tematu powróce jeszcze.

_________________
"Jeżeli masz wszystko pod kontrolą, to znaczy ze jedziesz zbyt wolno."

Obrazek


           
Post 4 lip 2003, o 01:23
 
Weteran
Weteran

Dołączył: 2 maja 2003, o 10:59
Skąd: Stadion Stali :)
Posty: 3565

Zobacz profil 
z jedenj strony rmforma by cos dała a z drugiej nie.....

Jakby w ekstralidze był 12 druzyn to napewno znalazła by sie tam nasza Stal.
KII nie liczy sie to ze przegralismy......
Ja np dzis na zawody(hehe tzn wczoraj.:wink:)przyszedłem poogladac lepszych zawodników.....

Bardzo bym chciał zobaczyc mecz Jasol Rzeszów - Włókniarz Czestochowa...wiadomo ze wynik byłby z góry przesadzony ale poogladałbym najlepszych zuzlowców swiata

_________________
Obrazek

Wyjazdy:
Sezon 2009 - Rybnik,
Sezon 2008 - Toruń, Zielona Góra, Tarnów, Krosno, Tarnów, Gdańsk
Sezon 2007 - Tarnów,Częstochowa,Wrocław, Wrocław GP (Leszno), Torun,Krosno MDMP,Leszno,Tarnów, Wrocław
Sezon 2006 -Tarnów,Rybnik,Krosno,Wrocław
Sezon 2005 - Krosno,Tarnów,Rybnik,Ostrów,Lublin
Sezon 2004 - Tarnów,Krosno,Lublin,Gniezno,Gorzów,Czestochowa
Sezon 2003 - Debrecen, Chorzów


           
Post 4 lip 2003, o 09:43
 
Legenda
Legenda

Dołączył: 30 kwi 2003, o 21:45
Posty: 4403

Zobacz profil 
KII nie można tak mówić ze jakbyśmy weszli do ekstraligi to do razu byśmy dostawali przecież znależli by sie nowi sponsorzy(mam nadzieje) i byłoby więcej kasy na sprzęty a przecież nasi zawodnic jak chociażby Winiarz jak jeżdił przez chwile w atlasie jak dostał nowy silnik to nie jedził przecież aż tak żle.Mi się wydaje że te wczorajsze porażki naszych były winą braków sprzetowych a nie umiejetności!!!!!!! :wink:

Pozdrawiam :wink:

_________________
Obrazek

https://www.youtube.com/watch?v=hnxX-li ... yczekUwagi


           
Post 4 lip 2003, o 10:32
 
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 13 lis 2002, o 13:36
Skąd: Rzeszów :) B4
Posty: 1690

Zobacz profil 
K II napisał(a):
Moim zdanie powiększenie ekstraligi jest bezsensu!!! 8 drużyn całkowicie wystarczą. Jeżeli byłoby 12 to jeździła by tam Stal, a co pokazała dzisiaj w pojedynkach z Atlasem i Apatorem, dwa razy 1:5 !!! w dodatku bez żadnej walki.
II liga jest teraz bez sensu, 5 drużyn to jest śmieszna sprawa, ale czy takie mecz Rybnik : Krosno byłby ciekawym meczem??? Czu wogóle klubu II ligi miałyby kase na ponad 20 meczów ??? Chyba nie bardzo.
I na pewno w sezonie 2004 nic się nie zmieni, ponieważ nie zmienia się zasad w czsie gry. Regalumin na sezon 2003 mówi, że z II ligi wchodzi jedna drużyna i tak będzie. Zresztą o tym że takie zmiany w trakcie sezonu są niemożliwe mówił kiedyś Andrzej Grodzki, czyli szef tego wszystkiego. A tak wogóle to nowym Prezesem GKSŻ jest Marek Karwam, prezes Apatora. On ma kase i ma w dupie II ligę. Na dzisiaj tyle, ponieważ jestem zmęczony, ale do tego tematu powróce jeszcze.
Miom zdaniem reforma wcześniejszej edycji rozgrywek (podział na 3 ligi był bez sensu). I liga z 10 drużynami była dużo lepszym pomysłem niż 8 zespołowa ekstraklasa. Z tego co pamiętam to reformę tę argumentowano przede wszystkim tym że poziom ekstraligi będzie wyższy, tłumaczono, że nie ma 10 drużyn na poziomie ekstraligowym i co?? czy teraz należałoby "obciąć" lige do 6 zespołów bo chyba zarówno Piła jak i Gdańsk to nie ten sam poziom co choćby Toruń czy nawet Leszno. Poza tym sama frekwencja od czasów reformu świadczy sama o zainteresowaniu niektórymi meczami. Poza tym co teraz czy I liga będzie liczyć 13 zespołów (ekstraliga by tego nie wytrzymała a co dopiero I liga :roll: ) a może II liga będzie liczyć 5 zespołów i co wtedy mecze co 3-4 tygodnie i ile tych spotkań. Nawet jeśli miały by być dwa mecze w domu i dwa na wyjeździe to kto będzie chodził w kółko na te same drużyny :?: Moim zdaniem reforma jest potrzebna nie powinna zaszkodzić bo komu ?? tym co jeżdżą w I lidze a jeździli by w ekstra... czy tym co w II a jeździli by o klase wyżej czy tym co teraz jeżdżą w ekstra i jeździli by dalej.

_________________
Obrazek


           
Post 4 lip 2003, o 13:50
 
Ligowy debiutant
Ligowy debiutant

Dołączył: 18 kwi 2003, o 10:11
Posty: 113

Zobacz profil 
Ekstraklasa 12 drużyn, reszta w I lidze.

Raz jeszcze "zapodaję" moją propozycję * * *


           
Post 4 lip 2003, o 14:10
 
Danish Power!
Danish Power!
Avatar użytkownika

Dołączył: 30 sty 2003, o 12:44
Skąd: Danishlandia
Posty: 9776

Zobacz profil 
Jeszcze powrócę do tematu 10 lub 12 drużyn w E-lidze. Jak już pisałem jest to bez sensu. Ludzie którzy chcą powiększenia e-ligi patrzą na to wszystko ze względu na swój klub. Tak jak patrzy większość prezesów w Polsce. Każdy chcę jak najlepiej dla swojego klubu i nie patrzy na to, żeby zrobić coś dobrego dla ligi, tylko dla swojego klubu, kosztem innych. TO JEST MOIM ZDANIEM GŁÓWNA PRZYCZYNA KRYZYSU ŻUŻLA W POLSCE!!! To, że działacze nie patrzą na ogól ligi, tylko na swój własny klub. Przykład??? Telewizja. W siatkówce wszystkie klubu podpisały wspólną umowę z TV, a w żużlu 5 klubów z e-ligi się wyłamało, a 3 podpisały indywidualna umowę z Polsatem, głównie dzięki staraniom Andrzeja Rusko, prezesa WTS-u Wrocław.
Bażancik i reszta piszą, żeby powiększyć e-lige, ponieważ patrzą tylko przez pryzmat Stali Rzeszów. Ok, kochacie ten klub, ale patrzenie na tylko na swój klub doprowadzi do jeszcze większego kryzysu żużla a i może nawet końca. Bażancik i reszta chcę 12 zespołów, ponieważ wtedy jeździła by tam Stal. Ale ja nie chcę. Dlaczego??? Wole, żeby Stal po sportowemu tam awansowało, ponieważ w tej chwili nie prezentujemy poziomu e-ligi. Nie nadajemy się do e-ligi pod względem sportowym, ekonomicznym (nie sądzę, żeby nagle znalazła się wielka kasy dla Stali) i organizacyjnym (programy, ochrona, traktowanie kibiców itd.). Obecnie nie nadajemy się do e-ligi. Tak więc Bażancik pomyśl o całej lidze, a nie tylko o Stali. Poza tym uważam, że e-liga jest obecnie bardzo pasjonująca. Dwa pierwsze klubu walczą o DMP, cztery następne o pierwszą czwórkę, a dwa ostatnie o baraże. Każdy o coś walczy i nie ma mowy o np. handlowaniu meczami, ponieważ nikomu to się nie opłaca. Gdyby było 12 drużyn, to średniacy o nic nie walczący sprzedawali by mecze jak się tylko by dało. Na razie tyle, ale jeszcze kilka kwestii poruszę w tym temacie.

_________________
"Jeżeli masz wszystko pod kontrolą, to znaczy ze jedziesz zbyt wolno."

Obrazek


           
Post 4 lip 2003, o 15:56
 


W pełni popieram KII!

Jeżeli Stal jest na tyle mocna, żeby jeździć w Ekstralidze, to trzeba sobie to wywalczyć sportowy, a nie przy stoliku...

Wiadomo, każdy kibic rzeszowskiej Stali chciałby, aby nasz zespół jeździć z najlepszymi, ale uważam, że nie za wszelką cenę! Co nam z wejścia na jeden rok czy dwa, skoro będziemy musieli spowrotem spaść?

Wydaje mi się, że do tego trzeba dojść powoli, a dobrze...


           
Post 4 lip 2003, o 18:29
 
Reprezentant kraju
Reprezentant kraju
Avatar użytkownika

Dołączył: 29 mar 2003, o 14:57
Skąd: B IV
Posty: 719

Zobacz profil 
I tu się z wami zgadzam choć jestem zwolennikiem tego żeby zrobić reformę tylko nie do 12 dryzyn tylko do 10.
10 w e-lidze 11 w 1 lidze. Inaczej sie nie da bo nie ma sensu żeby jeździło w lidze tylko 5 drużyn a i krosno i opole tez nie maja łatwo więc jakby odpadli co jeśli sie nie znajdą sponsorzy jest tylko kwestią czasu (niestety :( ) to by tylko zostało 3 drużyny, czy to ma sens???

_________________
The Naturat

Obrazek


           
Post 4 lip 2003, o 19:16
 
Solidny ligowiec
Solidny ligowiec
Avatar użytkownika

Dołączył: 8 sty 2003, o 22:27
Skąd: Wrocław
Posty: 421

Zobacz profil 
Ekstraliga bez zmia. No z jedna zmiana. nazwac ją wreszcie po imieniu czyli I liga. Reszta druzyn w II lidze bez podziału na połowy spadkowa i o awans, rozgrywana tylko runda zasadnicza. Ponadto w II lidze tylko po jednym obcokrajowcu, z ato dwóch juniorów. W I lidze formuła całkowicie otwarta (dowolna ilośc obcokrajowców) i jeden junior. I liga to am byc smietanka i ona ma przyciągnąc sponsora tytularnego dla ligi, który dostałby dodatkowo II lige wiec i tam by cos skapnęło. Aha, ze wzgledu na róznice w składach zlikwidowanie barazy i tylko jedna druzyna spadająca i awansująca.

_________________
gg: 1314844

"Dałem mu życie nic niewarte, ale dałem mu również żelazną wolę życia"

Kurt Vonnegut Jr
"Śniadanie mistrzów"

"Lepiej milczeć i być posądzanym o głupotę niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości"


           
Post 7 lip 2003, o 11:05
 
Solidny ligowiec
Solidny ligowiec
Avatar użytkownika

Dołączył: 13 lis 2002, o 17:16
Posty: 402

Zobacz profil 
Myślę, że zespoły z drugiej ligi powinny połaćzyć się z pierwszą. Kiedyś tak było, i mimo braków finansowych nawet wtedy takie zespoły jak wanda jakoś sobie tam radziły. Eliga powinna zostać bez zmian bo to ma być eliga a nie 12 zespołów z których 5 jest bardzo silnych. Teraz można powiedzieć że odstają tylko 2 zespoły a pozostałe są bardzo silne.
W I lidze zlikwidowane zostałyby play off i byłoby w porządku.


           
Post 7 lip 2003, o 14:07
 
Ligowy debiutant
Ligowy debiutant

Dołączył: 18 kwi 2003, o 10:11
Posty: 113

Zobacz profil 
Moim zdaniem formuła "bez ograniczeń z obcokrajowcami w etstraklasie" jest bez sensu. To będzie powolny koniec żuzla w Polsce. Jak jest w koszykówce mężczyzn. Jest formuła OPEN i co?? Jak gra Reprezentacja Polskie. Pożal się Boże jak gra. Wszystko przez OPEN.

Max . 2 zagranicznych. Ale moim zdaniem taki Rune Holta, jeśli w POlsce , w polskiej lidze jeździ jako Polak, to na arenie iędzynarodowej powinien także jeździć jako Polak. Czyli Holta w Grand Prix powinien jechac jako Polak, nie Norweg.

Podobnie, jeśli chodzi o A. Smitha............na arenie międzynarodowej powinien jechać jako POlka.

To jest paranoja............


           
Post 7 lip 2003, o 14:27
 
Ligowy debiutant
Ligowy debiutant

Dołączył: 18 kwi 2003, o 10:11
Posty: 113

Zobacz profil 
K II napisał :Bażancik i reszta piszą, żeby powiększyć e-lige, ponieważ patrzą tylko przez pryzmat Stali Rzeszów. Ok, kochacie ten klub, ale patrzenie na tylko na swój klub doprowadzi do jeszcze większego kryzysu żużla a i może nawet końca. Bażancik i reszta chcę 12 zespołów, ponieważ wtedy jeździła by tam Stal. Ale ja nie chcę. Dlaczego??? Wole, żeby Stal po sportowemu tam awansowało, ponieważ w tej chwili nie prezentujemy poziomu e-ligi. Nie nadajemy się do e-ligi pod względem sportowym, ekonomicznym (nie sądzę, żeby nagle znalazła się wielka kasy dla Stali) i organizacyjnym (programy, ochrona, traktowanie kibiców itd.). Obecnie nie nadajemy się do e-ligi. Tak więc Bażancik pomyśl o całej lidze, a nie tylko o Stali. Poza tym uważam, że e-liga jest obecnie bardzo pasjonująca. Dwa pierwsze klubu walczą o DMP, cztery następne o pierwszą czwórkę, a dwa ostatnie o baraże. Każdy o coś walczy i nie ma mowy o np. handlowaniu meczami, ponieważ nikomu to się nie opłaca. Gdyby było 12 drużyn, to średniacy o nic nie walczący sprzedawali by mecze jak się tylko by dało. Na razie tyle, ale jeszcze kilka kwestii poruszę w tym temacie.
_________________
Zgoda.
Spokojnie.
Tak kocham Stal Rzeszów, ale nie piszę o powiększeniu do 12 ekstraligi, li tylko przez pryzmat Rzeszowa. Zresztą i tak na dzień dzisiejszy w 12 nawet drużynowej Extraklasie dla Rzeszowa nie było by miejsca. Taka jest prawda.
Aby Rzeszów znalażł się w ekstrakalsie trzeba by ja powiększyć do ....14 lub 16 zespołów. :))
A tak całkiem serio - tez bym bardzo chciał , aby Rzeszów wszedł do Najwyższej ligi (mniuejsza o nazwę) w sposób "sportowy".
I przechodzimy do sedna. Do takiego "sportowego" awansu potzrba kilku, o których piszesz czynników - i ja się z Tobą zgodzę. Powiem tylko tyle, że nawet "muzyczka" podczas imprez żużlowych "nie gra". O finansach nie wspominając......
Zgadam się z Tobą w 100% Rzeszów słaby pod każdym względem, szczeglnie organizacyjno-ekonomicznym. To pociąga za sobą brak wyników sportowych. Koło się zamyka :((

Chyba tylko kibiców mamy dobrych (chodzi ich wciąż dużo). Nie mówię, że mamy słabych żużlowców, to nie tak Oni chcą , ale nie mają środków na to aby lepiej jeździć :((

Raz jeszcze powtórzę, jestem związany z Rzeszowem, na dobre i na złe, zawsze będę kibicował temu klubowi........Zawsze !!!

Co do dobra Polskiego żuzla,w kontekście ewentualnej REFORMY polskich lig żużlowych, jestem nawet - jeśli ma to polepszyć kondycję Polskiego ŻUŻLA - za REDUKCJĄ drużyn !!
I tak : ekstraklasa : 6 drużyn, podobnie I liga.
Każdy jedzie z każdym po 4 razy (2 u siebie, i 2 na torze rywala). Daje to w sumie : 20 meczów w sezonie.

W takim układzie RESZTA drużyn, w tym niestety....Rzeszów jedzie w II lidze ( trzeci szczebel rozgrywkowy).


Ze sportowym pozdrowieniem, wcale nie entuzjasta powiększanie lig :)))


           
Post 10 lip 2003, o 13:02
 
Reprezentant kraju
Reprezentant kraju
Avatar użytkownika

Dołączył: 6 kwi 2003, o 21:04
Posty: 515

Zobacz profil 
moim zdaniem powinno byc 1 liga ( extraliga ) 10 zespoluw. play-off wygladalo by jak kiedys - 1/2 finalu i final. tak moim zdaniem bylo by najlepiej! moim zdaniem play-offy jakie sa teraz moga okazac sie nudne, rkmowi jusz hyba nikt nie odbieze awansu i to jest pewne gdyby natomiast po rundzie zasadniczej nastapily pulfinaly wtedy emocje dotyczace awansu bylyby do konca. podaje przyklad tylko co nei oznacza ze jestem za tym zeby takie play-off mialo miejsce w 2 lidze bo to byloby bez sensu poniewaz z gury wiadomo ze te dwie druzyny awansowaly by do extraligi (kture zakwalifikoiwaly sie do finalu)

sumujac - 10 druzyn 1 liga
11 druzyn 2 liga
stare play-off

reforma - tak!

a co do KII niewydaje mi sie ze stal mogla by awansowac! jak narazie mamy problemy z awansem do 1 czwurki

_________________
Obrazek


           
Post 13 lip 2003, o 10:55
 
Solidny ligowiec
Solidny ligowiec

Dołączył: 12 lip 2003, o 21:22
Posty: 371

Zobacz profil 
Hey!

Ja jestem za przyłączeniem drugiej ligi do pierwszej. Niestety z tegorocznych rozgywek wycofała się już krakowska Wanda, PODOBNO to samo miał uczynić klub z mojego miasta ale teraz zostają nam już tylko trzy imprezy do końca sezonu i wszystkie na naszym torze [liga z Ostrowem i Opolem, MDMP] tak więc dojedziemy, ale jeśli w przyszłym sezonie nie będzie połączenia lig to prawdopodobnie będzie o kolejny klub żużlowy w Polsce mniej... a tak w Ekstralidze mogło by zostać te 8 drużyn i one jechałby rozgrywki takim system jak teraz, natomiast w I lidze było o ile sie nie myle 13 drużyn i one by jechały rozgywki bez play - off czyli 24 kolejki...

Już się nie moge doczekać tych spotkań, Krosno - Rzeszów :D


           
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w temacie  [ Posty: 18 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 143 gości


Narzędzia



Skocz do:  

Uprawnienia

Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

Original style by phpBBservice.nl & New Design style by ZeNaNLi