Nie bądź tylko Gapiem. Weź aktywny udział w dyskusji i zarejestruj się już teraz. Rejestracja


Odpowiedz w temacie

2013 - liga od piątku do poniedziałku - co sądzicie?


Rozmowy o sporcie żużlowym

Opcje      Szukaj
Post 12 lis 2012, o 15:19
 2013 - liga od piątku do poniedziałku - co sądzicie?
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 20 kwi 2003, o 00:24
Skąd: z Rzeszowa, ze Stali
Posty: 2211

Zobacz profil 
czy szansę mają kroki w kierunku podobnym do siatkówki i piłki nożnej w kwestii terminarza telewizyjnego, czyli liga od piątku do poniedziałku? czarno to widzę i jestem przekonana, że nic z tego nie wyjdzie. nawet pod naciskiem tv, bo pewnych spraw nie da się przeskoczyć. speedway to specyficzna dyscyplina jak chodzi o dostepność zawodników poprzez starty w kilku ligach. to nie piłka, siatka, kosz czy inne dyscypliny gdzie gracze non stop są na miejscu.
w sumie jest kilka argumentów przeciwko, wyliczę te najważniejsze jakie przyszły mi do głowy
1. mówi się o tradycji że jak żużel to w niedzielę. owszem, tradycję można zmodyfikować czy od niej odejść, wprowadzić jakąś innowacyjność, ale - z wieloletniego doświadczenia wiadomo, że jak terminem meczu jest inny dzień niż niedziela (bądź dzień ustawowo wolny od pracy jak lany poniedziałek, boże ciało czy 3 maja) to frekwencja niestety spada. kluby pójdą na to? wątpię. z tej przyczyny moim zdaniem całkowicie odpadają piątek i poniedziałek
2. weekend z grand prix. wówczas piątek i sobota odpadają
3. piątek, poniedziałek - trudno będzie zgrać tak kolejkę (nie mówię że niewykonalne, ale to zależy w tym punkcie od ligi anglelskiej), by w piątek bądź poniedziałek pokazać mecze zespołów, których zawodnicy mają w anglii w tych dniach akurat wolne. może się tak zdarzyć, że nikomu nie będą te dni pasowały. rozmawiałam z kuzynem, przecież teraz to nie czasy lat 90-tych gdzie jak jeden obcokrajowiec nie mógł przyjechać, to jechał drugi (bo sześciu a nawet siedmiu zawodników było polakami z uwagi na przepisy, dodatkowo żaden z nich nigdzie nie jeździł poza naszą ligą)
4. poniedziałek - liga szwedzka. jeździ w całości we wtorek, startuje w maju. pod tym kątem to jeszcze jestem sobie w stanie wyobrazić mecz w zielonej górze czy gorzowie (poniedziałek późnym wieczorem wyjazd przez niemcy - sasssnitz - do szwecji). ale nie wiem czy i w tym przypadku zdążyliby na czas. bo tarnów czy rzeszów to nawet mowy nie ma. poniedziałki zatem praktycznie odpadają.

moim zdaniem realnie to można pomyśleć o sobocie, kiedy nie ma grand prix, i nic więcej nie da się wycisnąć.


           
Post 12 lis 2012, o 20:29
 Re: 2013 - liga od piątku do poniedziałku - co sądzicie?
Solidny ligowiec
Solidny ligowiec
Avatar użytkownika

Dołączył: 25 wrz 2005, o 20:26
Skąd: Rzeszów
Posty: 458

Zobacz profil 
Z tradycją to powoli każdy sport zrywa, więc nie ma się co oglądać na tradycje.
Problemem jest to, że bankomaty chcą koniecznie jeździć w kilku ligach. Inne sporty mogą pozwolić sobie na to aby kolejke rozłożyć na kilka dni - jeden zawodnik = jeden klub. Tutaj sprawa wygląda inaczej i rozłożenie kolejki nie ma żadnego, choćby najmniejszego dla mnie sensu. Ciekawym rozwiązaniem byłoby rozłożenie meczów na sobotę i niedzielę (jeżeli faktycznie chcą pokazywać jak najwięcej meczów). Innego rozwiązania próżno szukać...


           
Post 8 gru 2012, o 16:31
 Re: 2013 - liga od piątku do poniedziałku - co sądzicie?
Weteran
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył: 19 cze 2005, o 19:14
Skąd: Rzeszów
Posty: 3029

Zobacz profil 
Wyglada na to że liga będzie jezdzic systemem sobota-niedziela.
I to jest najlepsze rozwiązanie.

_________________
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


           
Post 11 sty 2013, o 16:04
 Re: 2013 - liga od piątku do poniedziałku - co sądzicie?
Szkółkowicz
Szkółkowicz

Dołączył: 11 sty 2013, o 15:40
Posty: 3

Zobacz profil 
moim zdaniem bardzo fajny pomysł ale czy zawodników to ucieszy?


           
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości


Narzędzia



Skocz do:  

Uprawnienia

Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

Original style by phpBBservice.nl & New Design style by ZeNaNLi