Nie bądź tylko Gapiem. Weź aktywny udział w dyskusji i zarejestruj się już teraz. Rejestracja


Odpowiedz w temacie

Reforma lig - jeśli tak to jaka?


Rozmowy o sporcie żużlowym

Opcje      Szukaj
Post 4 sie 2003, o 09:02
 Reforma lig - jeśli tak to jaka?
Legenda
Legenda
Avatar użytkownika

Dołączył: 12 lis 2002, o 17:22
Posty: 4434

Zobacz profil 
Od dłuższego czasu mówi się, że w przyszłym sezonie dojdzie do reorganizacji rozgrywek ligowych. Ma nastąpić powrót do 2 lig. Dyskusyjna jest sprawa ile zespołów ma liczyć ekstraklasa, a ile 2 liga. Tak czy siak my będziemy w niższej klasie :| Wiele wskazuje na to, że podział będzie taki: 10 teamów w ekstra i reszta (11) w 2 lidze. Ekstraklasa jeździłaby systemem tradycyjnym, czyli 18 kolejek a później system pucharowy dla 4 najlepszy drużyn. Tak było w latach 1996-1999. 2 liga miałaby 22 kolejki, z czego każdy zespół pauzowałby po 2 mecze. To jest chyba najrozsądniejszy pomysł. 3 ligi w obecnej sytuacji nie mają sensu.

Mówi się też o powrocie KSMu. Jak dla mnie pomysł jest głupi. Jak KSM był to liga wcale nie była bardziej wyrównana.

Interesujący jest pomysł prezesa Unii Leszno Rufina Sokołowskiego - dla najlepszych zawodników krajowych ligi po sezonie przyznawane byłyby premie, jednak maksymalnie dla 2 zawodników z 1 zespołu. Dzięki temu żużlowcy z najlepszych drużyn chętniej przechodziliby do słabszych zespołów, bo tam będą w czołowej dwójce. Na przykład Bajerski, Drabik, Walasek, Krzyżaniak, Baliński itd.

Czekam na wasze opinie jak powinny wyglądać ligi!!


           
Post 4 sie 2003, o 10:47
 
Junior
Junior
Avatar użytkownika

Dołączył: 12 lis 2002, o 21:45
Skąd: Rzeszów (B4)
Posty: 163

Zobacz profil 
No więc tak:
1. Myśle, że dwie ligi w zupełności wystarczą, będzie trochę dużo meczy, ale to nic. Teraz w II lidze jest dwie dobre drużyny, a reszta ledwo ciagnie.
Pan Gollob w jednym ze swoich felietonów w "Tempie" napisał, że obcokrajowcy powinni jezdzić tylko w ekstralidze, mysle, że to jest pomysł do rozpatrzenia, albo chociaż jeden obcokrajowiec w teamie (to już moje zdanie)

2. KSM to była największa głupota świata, a powrót do tego będzie jeszcze większa. PRECZ Z KSM!!!

3. Co do premii, niech będą tylko skąd wziąć kase.


           
Post 4 sie 2003, o 12:55
 
Reprezentant kraju
Reprezentant kraju
Avatar użytkownika

Dołączył: 29 mar 2003, o 14:57
Skąd: B IV
Posty: 719

Zobacz profil 
Ja sie z wszystkim zgadzam tylko że dlaczego 2 liga bez obcokrajowców??
To zmniejszy atrkacyjnosc tej ligi i bedzie mniej osób przychodziło.

_________________
The Naturat

Obrazek


           
Post 4 sie 2003, o 13:13
 
Legenda
Legenda

Dołączył: 16 gru 2002, o 20:07
Skąd: Rzeszów / Essen
Posty: 6942

Zobacz profil 
Buber napisał(a):
Ja sie z wszystkim zgadzam tylko że dlaczego 2 liga bez obcokrajowców??
To zmniejszy atrkacyjnosc tej ligi i bedzie mniej osób przychodziło.


I tu sie z Toba zgadzam kolego...
Mysle, ze obcokrajowcy sa potrzebni, zawsze to cos nowego i innego. Oczywiscie jestem za tym aby ich liczbe zmniejszyc do 1, ale ten jeden powinien byc. Mowi sie, ze na straniero trzeba duzo kasy...ok, tak jest, ale nikomu nikt nie kaze (chodzi o druzyne w ktorej jest katastrofalna sytuacja finansowa) kontraktowac owego zawodnika...nic na sile.

Teraz do rzeczy. Najlepszym wariantem bedzie 10 druzyn w e-lidze i 11 teamow w 1 lidze (czy jak kto woli 10 w I lidze i 11 w II Lidze :wink: ). Tak jak pisal Michał w wyzszej lidze powinna byc faza play off, ale tylko dla druzyny najlepszych, walczacych o mistrzostwo. Natomiast nizsza liga to mecz kazdy z kazdym i rewanz. Ja osobiscie wole zmniejszenie obcokrajowcow do 1. Acha i jeszcze jedno...zawsze brakowalo mi tego piamietnego :wink: VII biegu - mlodziezowego. No, ale lepiej niech go nie wprowadzaja, bo dla naszej druzyny moze sie to zle skonczyc :wink: :wink:


           
Post 4 sie 2003, o 15:26
 
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 1 lut 2003, o 21:41
Skąd: Kraków || Leżajsk
Posty: 1876

Zobacz profil 
Ja proponuję dwie ligi, jeden obcokrajowiec może jechać w meczu. A co do premii, to może być.


           
Post 4 sie 2003, o 18:53
 
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 5 kwi 2003, o 10:29
Skąd: RzeszóW
Posty: 1328

Zobacz profil 
Ja również się zgadzam Dwie LIGI, bez KSM, premie dla dwóch najlepszych zawodników z drużyny i jeden stranieri bo wtedy każdy będzie miał szanse ;) oczywiście te biedniejsze kluby :( i będą wtedy mogły o co walczyć ...

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=2gFdiD6IuBA | Balinski Hampel / Kuciapa Watt


           
Post 4 sie 2003, o 20:42
 
Reprezentant kraju
Reprezentant kraju
Avatar użytkownika

Dołączył: 29 mar 2003, o 14:57
Skąd: B IV
Posty: 719

Zobacz profil 
Właśnie obcokrajowiec 1 bo w rzeszowie na następny rok jak juz będzie to nie więcej niż jeden a inne klubu jak zwykle 2 będą mieli :P

_________________
The Naturat

Obrazek


           
Post 24 sie 2003, o 21:52
 
Junior
Junior

Dołączył: 17 kwi 2003, o 00:51
Posty: 121

Zobacz profil 
Jest jeszcze jeden plus możliwości kontraktowania jednego obcokrajowca w zespole: będzie więcej zawodników na rynku "do wyboru", a tym samym w polskiej lidze pojadą najlepsi zagraniczni zawodnicy i możliwe będzie zakontraktowanie dobrego stanierii nawet w przyszłej lidze 2.
Jeśli jeszcze do tego w meczu będą obowiązkowo jeździli dwaj młodzieżowcy w każdej z drużyn, to żużel stanie się bardziej rozwojowy i na pewno ciekawszy.
Żeby tak jeszcze doszły postulaty dotyczące bezpieczeństwa torów (pneumatyczne bandy na łukach), to byłoby pięknie.

Te zmiany wyglądają na pomyślne i przysłużą się, by żużel był ciekawszą i bardziej sprawiedliwą dyscypliną.


           
Post 25 sie 2003, o 13:46
 
Senior
Senior
Avatar użytkownika

Dołączył: 8 kwi 2003, o 15:12
Posty: 298

Zobacz profil 
Dwie ligi muszą być !!!!

Szkoda Krosna, Opola i innych klubów, które miałaby paść.

Natomiast byłoby więcej spotkań, bo obecnie w drugiej lidze zawodnicy mają wakacje, natomiast ich koledzy z ekstraligi i I ligi zasuwają, gdzie się da.

_________________
"Life is a flower"


"Dzień wstał jak co dzień, powietrze aż lśniło, tylko ta wielka cisza, to straszne milczenie i to puste miejsce... Ciebie już nie było..."
['] Łukasz Romanek ['] na zawsze w moim sercu...


           
Post 5 wrz 2003, o 11:31
 
Legenda
Legenda

Dołączył: 16 gru 2002, o 20:07
Skąd: Rzeszów / Essen
Posty: 6942

Zobacz profil 
Proponuje lukna tu - http://www.pzm.pl/pdf/projekt%20zmian.pdf
:shock: :shock: :shock: :roll:


           
Post 5 wrz 2003, o 14:10
 
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 28 maja 2003, o 15:24
Posty: 2019

Zobacz profil 
Co to jest bo nie mam acrobata?? A nie ce mi sie sciagac...

_________________
Jestem młodszym synem Marii i Władysława. W odróznieniu od reszty rodzeństwa nie ukończyłem żadnych studiów. Jestem przysłowiową złotą rączką, dawniej pracowałem jako glazurnik, teraz jestem taksówkarzem. Jestem żonaty, moja żona ma na imię Grażynka, jestem ojcem trójki dzieci - małej Kasi, a także dwójki adoptowanych dzieci - Maćka i Bożenki.

Pozdrawiam


           
Post 5 wrz 2003, o 23:10
 
Danish Power!
Danish Power!
Avatar użytkownika

Dołączył: 30 sty 2003, o 12:44
Skąd: Danishlandia
Posty: 9774

Zobacz profil 
arOn_ek napisał(a):
Co to jest bo nie mam acrobata?? A nie ce mi sie sciagac...


Jest to propozycja zmian w rozgrywkach ligi polskiej. Moim zdaniem dosyć ciekawe, chodź jednym z autorów jest Rufin Sokołowski o którym nie mam za dobrego zdania a jego pomysły są... zreszta poczytajcie sami :)

_________________
"Jeżeli masz wszystko pod kontrolą, to znaczy ze jedziesz zbyt wolno."

Obrazek


           
Post 6 wrz 2003, o 17:25
 
Reprezentant kraju
Reprezentant kraju
Avatar użytkownika

Dołączył: 6 kwi 2003, o 21:04
Posty: 515

Zobacz profil 
Cytuj:
Interesujący jest pomysł prezesa Unii Leszno Rufina Sokołowskiego - dla najlepszych zawodników krajowych ligi po sezonie przyznawane byłyby premie, jednak maksymalnie dla 2 zawodników z 1 zespołu. Dzięki temu żużlowcy z najlepszych drużyn chętniej przechodziliby do słabszych zespołów, bo tam będą w czołowej dwójce. Na przykład Bajerski, Drabik, Walasek, Krzyżaniak, Baliński itd.


moje zdanie jest nastepujace....niepomyslales! bo naprzyklad taki (np) protasiewicz...watpie w to ze bylby sklonny przejsc do np. pily tylko dlatego zeby dostac jakas tam premie...dlaczego? poniewaz obawiam sie ze taka p[remia to mic w poruwnaniu z ruznica w zarobkah w obecnym klubie a zarobkami w pile....no ale jesli ty bys wolal zarabiac np. 200 zlotyh i dostac raz w robu 20 zeta niz zarabiac 1000 zlotyh to jusz twoja sprawa....

_________________
Obrazek


           
Post 7 wrz 2003, o 12:38
 
Danish Power!
Danish Power!
Avatar użytkownika

Dołączył: 30 sty 2003, o 12:44
Skąd: Danishlandia
Posty: 9774

Zobacz profil 
Tak jak pisałem pomysły pana Sokołowskiego są dziwne i chyba czasami on sam nie wie co mówi. Najgorsze jest chyba to, że to właśnie pan Sokołowski jest poważnym kazdydatem na szefa GKSŻ i wtedy może wielkie rewolucja. Może da to jakieś pozytywne efekty, ale ja osobiście wątpie...

_________________
"Jeżeli masz wszystko pod kontrolą, to znaczy ze jedziesz zbyt wolno."

Obrazek


           
Post 11 wrz 2003, o 08:46
 Zawodnicy rezorwowi
Ligowy debiutant
Ligowy debiutant

Dołączył: 18 kwi 2003, o 10:11
Posty: 113

Zobacz profil 
Będę, wg. mnie , jedna szczególnie Wasza propozycja reform wydaje się "niewłaściwa".Chodzi nam, a piszę to w imieniu wielu kibiców z Małopolski - o kwestię "składu drużyny" - konkretnie pozycje zawodników rezerwowych - z numerami 7-8 oraz 15-16.
Wg. Państwa Propozycji na tejże pozycji mógłby występować zawodnik li tylko młodzieżowy. I tu jest wg. nas PROBLEM. Dajmy na to, w początkowej fazie meczu kuntuzji doznaje 1 lub nawet 2 zawodnikó - seniorów z podstawowej "6" i .........zamiast nich do końca meczu "jedzie młodzik".

Podsumuwują- wg. nas - zawodnikami rezerwowymi powinni być, jak do tej pory:

w zespole gości pod nr 7 - modzieżowiec, pod 8- dowolny zawodnik,

nawet zagraniczny (jeśli nie jest on wstawiony do pierwszej "6". Analogicznie sytuacja przedstawiałby się w odniesieniu do skąłdu gospodarzy. Z tym, że zawodnik rezerwowy (zarówno młodzieżowiec, jak i dowolny inny, mógłby w meczu wystąpić, nie jak w obecnym 2003 sezonie - 4 razy w meczu ligowym,
tylko (max. 6.). 8-)


           
Post 11 wrz 2003, o 18:15
 
Medalista GP
Medalista GP

Dołączył: 15 lis 2002, o 15:20
Skąd: Rzeszów
Posty: 2022

Zobacz profil 
a podobno ma byc takie cos ze druzyna gospodarzy płaci za przyjazd zawodnika zagranicznego i nie wiem co z punktami!!

info pochodzi z PS było chyba 2 dni temu takie zmiany chca wprowadzic nie pamietam z jakich druzyn ale chyba Apator Wroclaw Bydgoszcz ( ich przedstawiciele) heh ciekawe by to było:)
a i bylo by wiadome ile biora za punkty zagraniczni

a jak to bylo tam napisane wyzej to sorki =ale wszystkiego nie chcialo mi sie czytac Pozdrowionka!!!!!

_________________
TYLKO STAL ZKS!!!!!!!!


           
Post 12 wrz 2003, o 10:26
 Błąd ?????
Ligowy debiutant
Ligowy debiutant

Dołączył: 18 kwi 2003, o 10:11
Posty: 113

Zobacz profil 
"APROPO" zmian. Nie rozumiem o co chodzi w tym ART. 761???

A co z drużynami, które zajęły miejsca piąte i szóste ???????

Art. 761
Po zakończeniu rozgrywek drużyny sklasyfikowane na miejscach I i II DMPL awansują do Ekstraligi. Drużyny, które w sezonie 2004 zajęły miejsca VII DMP i IV DMPL oraz VIII DMP i III DMPL rozegrają mecze barażowe. Zwycięscy meczów barażowych uzupełnią skład Ekstraligi na sezon 2005.


No ale co z drużynami z pozycji V i VI ????????????????????

Może mi ktoś wytłumaczy ???????


           
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 112 gości


Narzędzia



Skocz do:  

Uprawnienia

Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

Original style by phpBBservice.nl & New Design style by ZeNaNLi