Nie bądź tylko Gapiem. Weź aktywny udział w dyskusji i zarejestruj się już teraz. Rejestracja


Odpowiedz w temacie

Morten Risager - wielki talent z kraju Hamleta


Rozmowy o sporcie żużlowym

Opcje      Szukaj
Post 15 sie 2003, o 13:44
 Morten Risager - wielki talent z kraju Hamleta
Legenda
Legenda
Avatar użytkownika

Dołączył: 12 lis 2002, o 17:22
Posty: 4434

Zobacz profil 
Na początek wklejam artykuł z Przeglądu Żużlowego.

Dominik Janusz z Przeglądu Żużlowego napisał(a):
Morten Risager przyjedzie w październiku do Polski. 16 letni wielki talent z Danii twierdzi, że otrzymał zaproszenie na kilka pokazowych jazd w naszym kraju. - "Wcześniej jest to niemożliwe. Muszę najpierw otrzymać licencję międzynarodową, a tę można dostać dopiero po skończeniu 16 lat. Ja zaś skończę je 30 września" - mówi Risager.

Duńczyk jest prawdziwym objawieniem tego sezonu w swoim kraju. Mimo swojego wieku jest jednym z najlepszych zawodników w swojej duńskiej drużynie Slangerup. - "Mam tam drugą średnią, co uważam za wielki sukces. Wydaje mi się, że zdołałem już znaleźć się w dziesiątce najlepszych duńskich zawodników" - twierdzi Morten. - "Czy jest to takie dziwne? Na motocyklach jeżdżę od 12 lat. Przez ten czas ścigałem się na minitorach, więc przejście do dorosłego żużla nie było dla mnie takie trudne. Minitory są po prostu nieocenione dla młodych ludzi, którzy chcą uprawiać speedway" - dodaje.

Na razie jeszcze nie wiadomo, w jakich miastach zaprezentuje się Morten. Nie mówi na razie o tym, czy w przyszłym sezonie chciałby startować w polskiej lidze.



Risager ściga się już w Allsvenskan League w zespole Team Bikab Eksilstuna i radzi sobie naprawdę nieźle. Ba co ja piszę - radzi sobie fenomenalnie jak na swój wiek!! Z pewnością o ile nic złego się nie stanie (sodówa, kontuzje) to mamy do czynienia z następcą Hansa Nielsena. :)

Wiele wskazuje na to, że jesienią odwiedzi nasz niezbyt piękny kraj i wystąpi w kilku turniejach. Liczę, że działacze naszego klubu nie będą biernie czekać aż Risagera kontraktuje któryś z tuzów polskiej ligi . :|

Obrazek

Jak sądzicie czy Morten ma szanse za kilka lat stać się czołową postacią światowego speedwaya?

Popatrzcie - 15 lat a już zamiata za granicą. Nic dziwnego że nie możemy dorobić się mistrza świata.


Ostatnio edytowano 18 sie 2003, o 19:38 przez micson, łącznie edytowano 1 raz

           
Post 15 sie 2003, o 15:43
 
Junior
Junior
Avatar użytkownika

Dołączył: 6 kwi 2003, o 11:53
Skąd: Nowe Miasto
Posty: 138

Zobacz profil 
mysle ze nalezy poczekac troche czasu az ten zawodnik wejdzie do GP bo to nie nastapi szybko, moze dostanie dzika karte;-), Dania to kopalnia talentow "długosezonowych" a nie "jedno czy dwusezonowych",
fajnie ze ktos tak mlody chlopak utrze nosa najlepszym ;-)

pozdrawiam


Ostatnio edytowano 15 sie 2003, o 21:55 przez lpz, łącznie edytowano 1 raz

           
Post 15 sie 2003, o 19:55
 
Szkółkowicz
Szkółkowicz
Avatar użytkownika

Dołączył: 22 maja 2003, o 21:23
Skąd: Rzeszów
Posty: 17

Zobacz profil 
Ja myśle żeby nieczekać tylko odrazu się o niego starać. Najwyżej by jeździł tylko u siebie i to tylko z Kolejrzem czy GTŻ - em. Może się uda i okaże się strzałem w dziesiątkę ... :)


           
Post 16 sie 2003, o 18:23
 
Senior
Senior
Avatar użytkownika

Dołączył: 8 kwi 2003, o 15:12
Posty: 298

Zobacz profil 
Myślę, że warto zainteresować się tym chłopcem.
A nuż okaże się wielką niespodzianką, taką, jaką był Brian Andersen????

Michał napisał(a):
16 letni wielki talent z Danii twierdzi, że otrzymał zaproszenie na kilka pokazowych jazd w naszym kraju.


Mam taką cichą nadzieję, że ten Morten Risager będzie miał okazję ścigać się w tym roku na naszym torze :P

_________________
"Life is a flower"


"Dzień wstał jak co dzień, powietrze aż lśniło, tylko ta wielka cisza, to straszne milczenie i to puste miejsce... Ciebie już nie było..."
['] Łukasz Romanek ['] na zawsze w moim sercu...


           
Post 16 sie 2003, o 21:20
 
Szkółkowicz
Szkółkowicz

Dołączył: 1 maja 2003, o 13:24
Posty: 8

Zobacz profil 
dopiero ma 16 lat trochr za wczesniej zniego robic gwiazde w polsce wielubylo co za junora byli rewelacyjni a za seniora 2 liga czas pokaze co mlody bedzie warty


           
Post 17 sie 2003, o 22:10
 
Junior
Junior

Dołączył: 27 lis 2002, o 17:35
Skąd: nowe miasto
Posty: 158

Zobacz profil 
Ten koleś jest zawalisty, podam wam kilka jego zdobyczy punktowych z meczy w lidze Duńskiej oraz w nawiasie zawodników z którymi m.in. on wygrał:
w Holsted w maju zdobył 11 pkt. (3,w,2,3,2,1) (minimalnie przegrał z Damianem Balińskim)
w Slangerup rónież w maju wywalczył 18 pkt. (3,3,3,2,2,2,3), pokonał m.in. M. Mathiasa Kroegera i Tomasza Jędrzejaka
25 maja w również w Slangerup wykręcił 11 pkt. (2,2,2,0,2,3) stracił punkty przegrywając z Nickim Pedersenem
W Outrup 25.06. wywalczył 10 pkt. (2,2,0,3,0,3) tym razem dla niego poza zasięgiem był Rune Holta
Ogromną satysfakcję przyniosło Mortenowi zwycięstwo nad Tomaszem Bajerskim w trzecim wyścigu meczu Slangerup - Brovst (27.06 br.) wtedy zdobył 14 pkt (3,1,2,2,3,3)

Jak dla mnie jest to niezwykły zawodnik, startuje pierwszy rok na motocyklach o pojemności 500 ccm, urodził się 30.09.1987 więc naprawde prze kon :)


           
Post 18 sie 2003, o 08:39
 


Witajcie.

Cytuj:
Ja myśle żeby nieczekać tylko odrazu się o niego starać. Najwyżej by jeździł tylko u siebie i to tylko z Kolejrzem czy GTŻ - em. Może się uda i okaże się strzałem w dziesiątkę


Na razie jest to niemozliwe, poniewaz Morten nie posiada licencji miedzynarodowej potrzebnej do startu w naszym kraju. Otrzyma ja dopiero po ukonczeniu 16 lat, czyli po 30 wrzesnia.

Natomiast gdyby tu w Rzeszowie w pazdzierniku organizowany byl jakis turniej, to wiem, ze Morten z wielka checia przyjechalby sie tu zaprezentowac. Mam z nim na biezaco kontakt, wiec z dogadaniem sie chyba nie byloby problemu.


           
Post 18 sie 2003, o 15:35
 
Senior
Senior
Avatar użytkownika

Dołączył: 4 gru 2002, o 14:03
Skąd: na pewno nie z Tarnowa :-)
Posty: 252

Zobacz profil 
Jasiek napisał(a):
Natomiast gdyby tu w Rzeszowie w pazdzierniku organizowany byl jakis turniej, to wiem, ze Morten z wielka checia przyjechalby sie tu zaprezentowac. Mam z nim na biezaco kontakt, wiec z dogadaniem sie chyba nie byloby problemu.


To spoko :D
Mam nadzieję, że działacze pomyślą nad zorganizowaniem jakiegoś turnieju ( albo ktoś im podpowie :P ).
Już nie mogę doczekać się przyjazdu do Rzeszowa tego zawodnika :wink:

_________________
I love speedway !!! :)


           
Post 24 wrz 2003, o 21:17
 
Uczestnik GP
Uczestnik GP

Dołączył: 17 kwi 2003, o 20:27
Skąd: Rzeszów
Posty: 1754

Zobacz profil 
No ro jak bedzie mecz z debreczynem moglby wystapic u nich (albo u nasz) goscinnie. moznaby nad tym pomyslec

_________________
Pozdrawiam: KrzysieK


           
Post 26 mar 2004, o 00:08
 
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 28 kwi 2003, o 15:33
Skąd: von Reischoff
Posty: 1808

Zobacz profil 
Przegladaja przeglad zuzlwoy zobaczylem mecz w lidze angielskiej i puntujacego w nim Mortena Risagera:

Morten Risager - 5 (1,3,0,1)

1 Hancock, McGowan, Risager, Janniro (1:5)
6 Risager, Ulamek, Janniro, Davidson (4:2, 17:19)
8 Iversen, Bunyan, McGowan (w), Risager (w) (2:3, 22:25)
10 Fisher, Iversen, Risager, Janniro (1:5, 26:33)

Chlopak bardzo dobrze sobie radzi zwazajac na jego wiek. Oby task dalej rozwijala sie kariera tego mlodego zuzlowca.

_________________
Obrazek FC BAYERN MUNCHEN DEUTSCHE MEISTER 2005!

http://www.bayern.munchen.pl


           
Post 26 mar 2004, o 10:41
 
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 20 mar 2004, o 20:28
Posty: 902

Zobacz profil 
Rzeczywiscie chlopak ma wielki talent i jesli tylko nie przydarzy mu sie jakas kontuzja (odpukac!) to jestem przekonany, ze wyrosnie na fenomenalnego zawodnika.

_________________
Obrazek


           
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 121 gości


Narzędzia



Skocz do:  

Uprawnienia

Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

Original style by phpBBservice.nl & New Design style by ZeNaNLi