Nie bądź tylko Gapiem. Weź aktywny udział w dyskusji i zarejestruj się już teraz. Rejestracja


Odpowiedz w temacie

Grand Prix - Zukunft


Rozmowy o sporcie żużlowym

Opcje      Szukaj
Post 16 paź 2003, o 18:58
 Grand Prix - Zukunft
Junior
Junior

Dołączył: 16 lis 2002, o 21:04
Skąd: Aleja Rejtana
Posty: 212

Zobacz profil 
Tempo/TK/16 października 2003 11:08


Rewolucyjne zmiany w żużlowej Grand Prix

Od 2005 roku system rozgrywania zawodów żużlowej Grand Prix zostanie zreformowany. Do najważniejszych zmian należeć będzie zmniejszenie liczby uczestników - czytamy w "Tempie".

Obecnie w każdym turnieju startuje 24 żużlowców, w nowym systemie ma ich być 16.

Jeżeli projekt zostanie zaakceptowany, zlikwidowane zostaną kwalifikacje do Grand Prix. Utrzyma się w nim tylko najlepsza ósemka (obecnie dziesiątka) cyklu 2004. Pozostałych ośmiu zawodników wyznaczy BSI - sześciu dostanie stałe zaproszenia na cały rok, a dwóch będzie powoływanych przed każdym turniejem.

Rzecz jasna zmieniony zostanie także system rywalizacji. Zapowiada się, że na arenach Grand Prix żużlowcy ścigać się będą najpierw w dwudziestu biegach, każdy z każdym. Najlepsza ósemka awansuje do półfinałów, a tam obowiązywać już będzie system pucharowy.

Więcej szczegółów w "Tempie"


Moim zdaniem dobrze wreszcie sie beda scigac najlepsi na swiecie i nie bedzie jakis cieniasow takich jak Bob...
Obrazek


           
Post 22 paź 2003, o 12:56
 
Szkółkowicz
Szkółkowicz

Dołączył: 12 maja 2003, o 19:36
Skąd: rzeszów
Posty: 17

Zobacz profil 
Bob będzie jeżdził w GP w sezonie 2004.Ostatnio czytałem że GP może być w Rybniku i również slyszalem ze w Poznaniu.Podobno robią tam już jakieś przygotowania.


           
Post 24 paź 2003, o 18:24
 
Senior
Senior
Avatar użytkownika

Dołączył: 4 gru 2002, o 14:03
Skąd: na pewno nie z Tarnowa :-)
Posty: 252

Zobacz profil 
Podobno jedno z Grand Prix w przyszłym roku będzie we Wrocławiu, a o drugą rundę "walczy" Chorzów, Rybnik i Bydgoszcz.

_________________
I love speedway !!! :)


           
Post 26 paź 2003, o 09:30
 
Legenda
Legenda

Dołączył: 16 gru 2002, o 20:07
Skąd: Rzeszów / Essen
Posty: 6942

Zobacz profil 
Jest już ogłoszony kalendarz GP 2004.

Cytuj:
1 maj - Szwecja (miejsce zostanie ogłoszone w terminie późniejszym)
15 maj - Czechy - Prague (Stadion Marketa)
29 maj - Polska (miejsce zostanie ogłoszone w terminie późniejszym)
12 czerwiec - Wielka Brytania - Cardiff (Stadion Millennium)
26 czerwiec - Dania - Kopenhaga (Stadion Parken)
10 lipiec - Niemcy (miejsce zostanie ogłoszone w terminie późniejszym)
21 sierpień - Szwecja - Goeteborg (Stadion Ullevi)
4 wrzesień - Słowenia (miejsce zostanie ogłoszone w terminie późniejszym)
18 wrzesień - Polska (miejsce zostanie ogłoszone w terminie późniejszym)
2 październik - Norwegia - Hamar (Hala Olimpijska Vikingskipet) (zostanie potwierdzone w terminie późniejszym)


http://www.przegladzuzlowy.pl


           
Post 27 paź 2003, o 17:53
 
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 12 lis 2002, o 20:13
Skąd: Rzeszów
Posty: 1110

Zobacz profil 
przegladzuzlowy.pl napisał(a):
BSI ogłosiła dziś na oficjalnej stronie Grand Prix nazwiska sześciu zawodników, który otrzymali stałe "dzikie karty" na sezon 2004. Wśród nich jest Polak Jarosław Hampel. Pozostali to Mark Loram, Lukas Dryml, Mikael Max, Lee Richardson i Hans Andersen .

Tak więc w przyszłorocznym cyklu Grand Prix będziemy mieli trójkę Polaków. Oprócz wspomnianego Hampela startować będą również Tomasz Gollob i Piotr Protasiewicz.

_________________
grafik komputerowy z Rzeszowa
biuro rachunkowe rzeszów, usługi księgowe


           
Post 28 paź 2003, o 12:55
 


Jupi! 8-) Hampelek dostał dziką karte na cały cykl GP 2004 :!: :piwo:


           
Post 28 paź 2003, o 16:17
 
Uczestnik GP
Uczestnik GP

Dołączył: 17 kwi 2003, o 20:27
Skąd: Rzeszów
Posty: 1754

Zobacz profil 
Nie wie z jakiej racjii stała karta dostal H.andersen ale to juz nie ode mnie zalezy

_________________
Pozdrawiam: KrzysieK


           
Post 28 paź 2003, o 22:30
 
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 28 kwi 2003, o 15:33
Skąd: von Reischoff
Posty: 1808

Zobacz profil 
Cytuj:
Polak Tomasz Bajerski nie otrzymał stałej dzikiej karty na 2004 rok. Pokazał słabszą dyzpozycję w minionych cyklach GP 2003. Teraz Bajerski twierdzi, że w BSI są układy i to przeznie nie otrzymał kredytu zaufania. Spodziewałem się tego. Ta organizacją rządzi Duńczyk Ole Olsen i wiadomo, że wolał przyznać kartę swojemu rodakowi niż mnie. W BSI decydują układy, a ja nie mam tam człowieka, który mógłby się za mną wstawić. Nie rozdzieram szat z tego powodu. W przyszłym roku nie będę startował w cyklu eliminacji do Grand Prix. Odpuszczam to sobie, będę miał więcej czasu dla rodziny - mówi Tomasz.
I Krzysiek masz odpowiedz. H.andersen dostał dzika karte bo ma wtyki :wink: :wink: Przynajmniej takie zdanie ma Tomek Bajerski

_________________
Obrazek FC BAYERN MUNCHEN DEUTSCHE MEISTER 2005!

http://www.bayern.munchen.pl


           
Post 14 lis 2003, o 21:41
 
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 12 lis 2002, o 20:13
Skąd: Rzeszów
Posty: 1110

Zobacz profil 
gazeta.pl napisał(a):
Wiele wskazuje na to, że przez kolejne trzy lata indywidualne mistrzostwa świata na żużlu nadal będą gościć na Stadionie Śląskim.

Pod koniec października John Postlethwaite, szef koncernu Benfield Sports International, który organizuje turnieje o indywidualne mistrzostwa świata, stwierdził, że kwestia organizacji dwóch przyszłorocznych turniejów Grand Prix w Polsce jest już praktycznie zamknięta: odbędą się we Wrocławiu i Bydgoszczy. Markowi Gogółce, dyrektorowi Stadionu Śląskiego, przedstawiono propozycję organizacji indywidualnych mistrzostw świata w latach 2005-2007. - Nie byłem zadowolony z tej propozycji, dlatego przeprowadziliśmy wiele rozmów na spotkaniach w Chorzowie, Pradze oraz Londynie. Ostatecznie udało się przekonać Johna Postlethwaite'a, że Stadion Śląski jest doskonałym miejscem na organizację tych zawodów. Niedawno otrzymaliśmy z Anglii wzór kontraktu na lata 2004-2006 - mówi z zadowoleniem Gogółka.

W 2004 roku impreza w Chorzowie miałaby się odbyć 18 września, z kolei 29 maja najlepsi żużlowcy świata gościliby we Wrocławiu. Postlethwaite już od dłuższego czasu

narzekał na Polonię Bydgoszcz, która przez ostatnie dwa lata była odpowiedzialna za organizację zawodów w Polsce. Do dzisiaj dług klubu wobec BSI wynosi około 120 tysięcy dolarów.

- BSI dąży do tego, aby mistrzostwa świata odbywały się na dużych obiektach. Postlethwaite wspominał o tym, że Stadion Śląski to obiekt w sam raz do organizacji takiej imprezy, ale bolało go, że dwa ostatnie turnieje w Chorzowie były słabo rozreklamowane. My tych błędów w przyszłości nie popełnimy - zapewnia Gogółka.

Aby jednak śląscy fani żużla przed następne trzy lata oglądali zmagania najlepszych zawodników świata, musi zostać spełnionych kilka warunków. - Do końca tego tygodnia musimy przedstawić Anglikom nasze zdanie na temat proponowanego kontraktu. Bardzo ważna będzie pomoc Urzędu Marszałkowskiego i prezydenta Chorzowa w pozyskiwaniu partnerów finansowych do organizacji zawodów - mówi Gogółka.

Czy jednak Chorzów będzie stać na organizację imprezy, skoro za wykupienie praw do jednego turnieju trzeba zapłacić około 120 tysięcy funtów? - BSI na pewno trzeba dużo zapłacić, ale będziemy w tej sprawie prowadzić dalsze negocjacje - twierdzi dyrektor Śląskiego

_________________
grafik komputerowy z Rzeszowa
biuro rachunkowe rzeszów, usługi księgowe


           
Post 28 lis 2003, o 22:00
 
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 13 lis 2002, o 13:36
Skąd: Rzeszów :) B4
Posty: 1690

Zobacz profil 
Przegląd Żużlowy napisał(a):
Żużlowa Grand Prix wraca do Wrocławia. Wedle kalendarza opublikowanego na oficjalnej stronie Grand Prix, czołowi żużlowcy świata będą ścigać się na Stadionie Olimpijskim 29 maja 2004 r. Drugi turniej, który odbędzie się w Polsce, rozegrany zostanie 18 września w Bydgoszczy.

_________________
Obrazek


           
Post 28 lis 2003, o 22:26
 
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 28 maja 2003, o 15:24
Posty: 2019

Zobacz profil 
Znowu Bydgoszcz, miejmy nadzieje ze nie bedzie znowu klopotow. Moim zdaniem organizacja jednego z turniejow powinna zostac przydzielona Rybnikowi. Miasto pracuje bardzo ladnie nad tym aby cos sie dzialo na stadionie RKM-u, zmiany sa widoczne... Niestty nie zostali oni docenieni. Rybnik sobie na to zdecydoooowanie zasluzyl. Miejmy nadzieje ze w Rzeszowie tez zobaczymy kiedy SGP :D:D:D

_________________
Jestem młodszym synem Marii i Władysława. W odróznieniu od reszty rodzeństwa nie ukończyłem żadnych studiów. Jestem przysłowiową złotą rączką, dawniej pracowałem jako glazurnik, teraz jestem taksówkarzem. Jestem żonaty, moja żona ma na imię Grażynka, jestem ojcem trójki dzieci - małej Kasi, a także dwójki adoptowanych dzieci - Maćka i Bożenki.

Pozdrawiam


           
Post 4 gru 2003, o 19:23
 
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 13 lis 2002, o 13:36
Skąd: Rzeszów :) B4
Posty: 1690

Zobacz profil 
Na stronie PZM-tu ukazał sie oficjalny kalendarz SGP i SWC na 2004 rok :
Cytuj:
Kalendarze Grand Prix i DPŚ na 2004 rok

Grand Prix 2004:

1.05.2004 - Sztokholm
15.05.2004 - Praga
29.05.2004 - Wrocław
12.06.2004 - Cardiff
26.06.2004 - Kopenhaga
21.08.2004 - Geteborg
4.09.2004 - Krsko
18.09.2004 - Bydgoszcz
2.10.2004 - Hamar


Drużynowy Pychar Świata 2004:

2.08.2004 - Zawody 1 - Eastbourne
3.08.2004 - Zawody 2 - Eastbourne
5.08.2004 - Baraż - Poole
7.08.2004 - Finał - Poole



_________________
Obrazek


           
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 132 gości


Narzędzia



Skocz do:  

Uprawnienia

Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

Original style by phpBBservice.nl & New Design style by ZeNaNLi