Nie bądź tylko Gapiem. Weź aktywny udział w dyskusji i zarejestruj się już teraz. Rejestracja

Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 332, 333, 334, 335, 336, 337, 338, 339  Następna strona

Odpowiedz w temacie

Polska polityka

Luźne rozmowy na luźne tematy

Opcje      Szukaj
Post 14 maja 2024, o 20:32
 Re: Polska polityka
Medalista GP
Medalista GP

Cytuj:
W związku z przyjęciem przed Radę Europejską paktu migracyjnego

a w nim takie kwiatki
jeden rowny zasilek we wszystkich krajach ue , nie wiem ile taki wynosi np. niemczech ale we francji to cos ponad 600€ oczywiscie wyplacane z polskiego budzetu , bezplatne zakwaterowanie , leczenie , nauka i obsluga prawna
bedzie mozna sie wykupic 20 tys € za jednego nie przyjetego emigranta , ale jak juz takiego emigranta przyjmiemy np. z niemiec a on ucieknie z powrotem i w tych niemczech go zlapia to bedziemy placic 40tys€ kary :D , ciekawe co zrobi rzad z takimi co beda uciekac do swoich rodzin na zachodzie , zamknie ich w ogozach czy beda placic :?:
jesli zostanie ogloszony przez ue stan zagrozenia ( narazie brak definicji takowego ) wiec pani urszula stwierdzi sobie ze mamy taki stan zagrozenia ,wtedy wszystkie limity na relokacje zostaja zawieszone i dawaj do polski ile dusza zapragnie

gratulacje :cenzura: spod ***** ***

ostatnio niemiecki rzad przyznal ze maja problem z 800 tys emigrantow , ktorzy nie chca pracowac , uczyc sie , poprostu asymilowac
herzlich willkommen

Chcemy dialogu z Rosją, taką jaka ona jest !!!

http://www.youtube.com/watch?v=5DxhXflwC8I

OSTAFA NIE CZYTAM

Post 14 maja 2024, o 21:32
Reprezentant kraju
Reprezentant kraju

Liwer napisał(a):
Kamil rasistą i ksenofobem? Nowe, nie znałem.

Takie słowa ze strony ojkofoba i ośmiogwiazdkowca? Toż to same komplementy.

Post 15 maja 2024, o 00:28
Legenda
Legenda

Spójrzmy na definicje słów które użył Liwer.

rasizm «pogląd oparty na przekonaniu o nierównej wartości biologicznej, społecznej i intelektualnej ras ludzkich, łączący się z wiarą we wrodzoną wyższość jednej rasy»

https://sjp.pwn.pl/sjp/rasizm;2573471.html

Gdzie w moim wpisie można odnaleźć rasizm? czy gdziekolwiek napisałem iż jakaś rasa jest lepsza od innej?

Oczywiście, że nie i jest to czysta obelga ze strony światłego europejczyka Liwera.

ksenofob «człowiek niechętnie lub wrogo usposobiony do cudzoziemców i cudzoziemszczyzny albo obawiający się ich»

https://sjp.pwn.pl/slowniki/ksenofobia.html

Ksenofobia? Ok tutaj zgoda. Jestem niechętny wobec murzynków i obawiam się ich. Ale nie wrogi.

No ale jak wiadomo światły europejczyk jest tolerancyjny i powinien zrozumieć moje lęki i mi pomóc je oswoić.

Tak więc to co zaproponowałem jest chyba logicznym rozwiązaniem? Liwer nie jest ksenofobem nie obawia się cudzoziemców i nie jest wobec nich niechętny.

Tak więc przyjmie sobie murzynka lub murzynków do domu i się będzie nim zajmował. Pomoże im zasymilować się w Polsce i oswoić moje lęki. Pokaże mi, że nie ma się czego obawiać.

Sytuacja win-win czyż nie? Przecież Liwier ma tutaj 3 plusy. Po pierwsze pomoże murzynom, po drugie pomoże mi oswoić swoje lęki, po trzecie pokaże, że jest prawidziwym europejczykiem.

Gdzie wady?

https://www.youtube.com/watch?v=hnxX-li ... yczekUwagi

Post 15 maja 2024, o 15:27
Reprezentant kraju
Reprezentant kraju

https://dorzeczy.pl/swiat/586776/pavel- ... jacje.html

A taki fajny był, amerykański.

Wielki sojusznik, który wczoraj wysłał swojego przedstawiciela do Kijowa aby zagrał miejscowym kawałek na giatrze, wysyła do Ukraińców innymi kanałami niepokojące dla nich sygnały.
Onucowa laleczka czeka na instrukcje aby zacząć szczekać? Czy tak się podjarała przyjazdem inżynierów z Afryki i krajów arabskich?

PiS = PO
Polski lekarz na Ukrainie musi się nostryfikować natomiast ukraiński w Polsce nie musi znać nawet podstaw języka polskiego.

Post 16 maja 2024, o 19:49
Medalista GP
Medalista GP

Cytuj:
Po niespełna miesiącu pracy nowy zarząd Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowej postanowił "urynkowić" sobie pensje. zarząd dostał podwyżkę z nieco ponad 30 tys. zł brutto do ponad 50 tys. zł brutto miesięcznie

https://wiadomosci.wp.pl/niecaly-miesia ... 801831392a :D
jak tam , obnizyli wam skladke zdrowotna i wprowadzili dobrowolny zus :?: :hahaha: :hahaha: :hahaha:

Obrazek

Obrazek

OSTAFA NIE CZYTAM

Post 16 maja 2024, o 22:23
Legenda
Legenda

Obrazek

Obrazek

:lol: :lol: :lol:

Jeszcze jakaś szydera z FUR DEUTSCHLAND?

Post 16 maja 2024, o 22:38
Reprezentant kraju
Reprezentant kraju

Posłowie PiS razem z posłami PO zagłosowali za dalszym przedłużeniem rozdawnictwa - przyznawanie świadczeń socjalnych dla Ukraińców.

Co zabawne w innej sprawie ponad 100 posłów PO głosowało przeciw wzmacnianiu muru na granicy z Białorusią. Nawet z lewicy wszyscy byli za.

Post 18 maja 2024, o 16:22
Medalista GP
Medalista GP

Kamil napisał(a):
W związku z przyjęciem przed Radę Europejską paktu migracyjnego postuluje aby każdy kto nie wziął udziału w referendum 15.X a był na wyborach został zobowiązany do przyjęcia jednego murzynka do swojego domu (w przeciwieństwie do tych co w referendum zagłosowali).
Tak oczywiście, bo referendum zmieniłoby losy świata i rzuciło Europę na kolana :mrgreen: Mogli o razu w referendum zapytać, czy wielce czcigodny prezes powinien mieć dłuższego niż 20 cm, czy krótszego. Fajne pytania były zresztą, w świetle handlowania wizami na lewo i prawo czy przehandlowania Lotosu za czapkę śliwek.

Kamilu powiedz po czyjej jesteś stronie - Mateusza Morawieckiego który podpisał Zielony Ład i wespół z wielce czcigodnym prezesem Kaczyńskim zachwalali tenże Zielony Łat że on taki cudowny dla Polski, czy stronę Mateusza Morawieckiego który walczy z Zielonym Ładem bo to zdrada polskich interesów? :wysmiewacz:

kamyk napisał(a):
Onucowa laleczka czeka na instrukcje aby zacząć szczekać? Czy tak się podjarała przyjazdem inżynierów z Afryki i krajów arabskich?
Powinieneś zasięgnąć porady dobrego lekarza psychiatry. Specjaliści mówią na twoją chorobę projekcja, czy jakoś podobnie.
Panie Onuca, jako że wśród dziewczyn podprowadzających są ponoć dziewczyny z Ukrainy, to rozumiem że twoja noga już więcej nie postanie na tych hałaśliwych banderowskich spędach przy Hetmańskiej? :hahaha:

Post 23 maja 2024, o 23:32
Legenda
Legenda

Hej Karolcia.

Możesz mi wytłumaczyć jak to jest możliwie, że dziś w leklerku widziałem prokurator(ekhm przepraszam była prokurator) Habało ze swoim pełnomocnikiem(chyba partnerem życiowym?) Januszem Kaczmarkiem.

Przecież ona powinna siedzieć. Dopiero co zaczęła odbywać w Styczniu karę 6 lat więzienia.(ok doczytałem, że z 6 lat zostało jej do odsiedzenia dwa lata, informacja z listopada 2023. No jakby nie patrzeć dwa lata nie minęły...)

To jak w Kilerze Ryba do Naczelnika Mieczysław CO JEST TO SIARĘ TEŻ ŻEŚ WYPUŚCIŁ?

Swoich teraz pomimo wyroków wypuszczacie?

Post 24 maja 2024, o 06:19
Medalista GP
Medalista GP

no jak tusk rzadzi i odrazu cuda sie dzieja :D
kolejny cud to taki ze we wrzesniu 2023 barylka ropy kosztowala 390zl a benzyna 6zl za litr , dzis barylka ropy koszyuje 325zl , benzyna 7zl
a zysk orlenu spadl o 6mld zl :D

OSTAFA NIE CZYTAM

Post 25 maja 2024, o 16:31
Medalista GP
Medalista GP

Kamil napisał(a):
Możesz mi wytłumaczyć jak to jest możliwie, że dziś w leklerku widziałem prokurator(ekhm przepraszam była prokurator) Habało
Niestety nic ci nie wytłumaczę, gdyż kompletnie nie mam pojęcia czy siedzi, czy nie siedzi, czy ma przepustkę, przerwę czy warunkowe. Poza tym nie mamy też pewności co właściwie widziałeś.
FIS napisał(a):
kolejny cud to taki ze we wrzesniu 2023 barylka ropy kosztowala 390zl a benzyna 6zl za litr , dzis barylka ropy koszyuje 325zl , benzyna 7zl
a zysk orlenu spadl o 6mld zl :D
Właśnie m.in. dlatego zysk spadł, bo Obajtek zrobił promocję na wybory :mrgreen: Dolicz stratę Orlenu na spółce szwajcarskiej 1,6 mld (słyszałeś może, czy głuchy?). Zresztą ty zapewne jesteś głęboko cofnięty co do wiedzy jak wygląda dziś Orlen - to nie tylko paliwa jak jeszcze kilka lat temu, ale i spółki energetyczne. Stratę zanotowała jedna gałąź, co implikowało na wynik grupy.

Post 25 maja 2024, o 21:19
Legenda
Legenda

Cytuj:
Niestety nic ci nie wytłumaczę, gdyż kompletnie nie mam pojęcia czy siedzi, czy nie siedzi, czy ma przepustkę, przerwę czy warunkowe. Poza tym nie mamy też pewności co właściwie widziałeś.

:lol:

Twierdzisz, że tak znanej postaci z rzeszowskiego tzw. "wymiaru" tzw. "sprawiedliwości" gwiazdę za waszych pierwszych rządów Prokurator Habało bym nie poznał? Do tego zapierdalającego na 40 piętrze hotelu Marriot Janusza Kaczmarka?

Dobre. Ostatnio podczas jednej z mów końcowych też powiedziałem, że wiem, że chętnie rzeszowski tzw. "wymiar" tzw. "sprawiedliwości" chętnie by stwierdził mojej osobie schizofrenie bezobjawową jak stwierdzaliście ludziom za czasów waszych idoli komunistycznych, no ale niestety macie problem bo Europejski Trybunał Praw Człowieka przyznał mi rację.

He he he.

Nie tak łatwo mnie wykończycie :wink:

Post 25 maja 2024, o 23:08
Uczestnik GP
Uczestnik GP

Kamil - żołnierz wyklęty na jakiego nie zasługujemy.

Post 25 maja 2024, o 23:16
Legenda
Legenda

Cytuj:

Zapewne cwani politycy zwiekszyli po cichu akcyze na paliwo, ktora z kolei powoduje, ze benzyna pozostaje droga. Czesciowo pozwala im to podreperowac budzety po wielkim zjezdzie podczas pandemii, a czesciowo - bawiac sie w konspiratora - powoduje, ze jezdzenie samochodem na benzyne staje sie za drogie, wiec staraja sie, zeby wiecej ludzi kupilo elektryki. Z drugiej strony nie chca, zeby elektryki byly zbyt tanie (czesciowo po to, zeby zarobic, a czesciowo po to, zeby na drogach bylo mniej samochodow), stad ostatnio olbrzymie opodatkowanie elektrykow z Chin przez Joe Bidena. W Chinach elektryki sa tanie, w zwiazku z tym bardzo duzo ludzi tam je kupilo. Prosta ekonomiczna zasada - wygra ten, ktory wygra cenowo.

It's ok to disagree with me. I cannot force you to be right

Post 26 maja 2024, o 12:44
Medalista GP
Medalista GP

z cyklu
Obrazek
willa premiera :D
Obrazek
:hahaha: :hahaha: :hahaha:
Obrazek
Obrazek

burmistrz michalowa wyszedl na idiote :hahaha: :hahaha: :hahaha:

Obrazek
:D :D :D
Obrazek

OSTAFA NIE CZYTAM

Post 26 maja 2024, o 16:09
Medalista GP
Medalista GP

Jasiek napisał(a):
Zapewne cwani politycy zwiekszyli po cichu akcyze na paliwo
Żadnej akcyzy nikt nie zwiększał. Skończyła się promocja po wyborach :mrgreen:
Jasiek napisał(a):
Z drugiej strony nie chca, zeby elektryki byly zbyt tanie (czesciowo po to, zeby zarobic, a czesciowo po to, zeby na drogach bylo mniej samochodow), stad ostatnio olbrzymie opodatkowanie elektrykow z Chin przez Joe Bidena.
Cła w USA to element szerszej rozgrywki. Elektryki są za drogie, ale z kolei chińskie - z cenami dumpingowymi.

FIS, zamiast się podniecać obrazkami kretynów, weź poczytaj merytoryczne teksty i przestań robić z siebie półgłówka.
https://www.money.pl/gospodarka/orlen-p ... 5216a.html

Post 26 maja 2024, o 22:23
Legenda
Legenda

Hmmm... czyli mowisz, ze przed wyborami obnizono czasowo akcyze na paliwo, a gdy skonczyly sie wybory, PO nie przedluzylo tego i akcyza wrocila do normalnego poziomu?

It's ok to disagree with me. I cannot force you to be right

Post 27 maja 2024, o 00:55
Uczestnik GP
Uczestnik GP

Fis, jesteś pewien, że to wpis Holland? Btw, tam na granicy wciąż giną ludzie, szkoda, że rząd Tuska niewiele z tym zrobił.

Post 27 maja 2024, o 13:33
Reprezentant kraju
Reprezentant kraju

Liwer napisał(a):
Fis, jesteś pewien, że to wpis Holland? Btw, tam na granicy wciąż giną ludzie, szkoda, że rząd Tuska niewiele z tym zrobił.

A jeżeli są Palestyńczykami to należy im współczuć i pomagać czy to już zahacza o antysemityzm?

Post 27 maja 2024, o 13:44
Medalista GP
Medalista GP

Jasiek napisał(a):
Hmmm... czyli mowisz, ze przed wyborami obnizono czasowo akcyze na paliwo, a gdy skonczyly sie wybory, PO nie przedluzylo tego i akcyza wrocila do normalnego poziomu?
Nie Jaśku, nie rozumiesz że nie było żadnych ruchów z akcyzą?
Po kolei w szerszym horyzoncie czasowym:
- 1 luty 2022, rząd obniża VAT na paliwa do stawki 8%. Szybko się okazało jak Orlen z lekka dyma Polaków, gdyż wprawdzie cenna brutto spadła, ale cena netto została podwyższona.
- po 25 lutego 2022, ceny rosną z uwagi na niepewność po wybuchu wojny na Ukrainie
- 1 stycznia 2023, cud na Orlenie - VAT wzrasta z 8% do 23% a ceny paliwa... ani drgną :mrgreen: Tak się okazało jak Orlen przez ponad pół 2023 roku dymał Polaków, windując swoją marżę
Natomiast przed wyborami 15.10.2023 w kampanii wyborczej Orlen zrobił "promocję", po prostu obniżając swoją marżę bądź całkowicie z niej rezygnując. Zrozumiałeś?
Liwer napisał(a):
Fis, jesteś pewien, że to wpis Holland?
On niczego nie jest pewien, on jest jak małpa co zobaczy obrazek i wkleja bez odrobiny refleksji czy przemyślenia jako że taki wysiłek intelektualny może okazać się zbyt trudny.

Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6764 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 332, 333, 334, 335, 336, 337, 338, 339  Następna strona