Nie bądź tylko Gapiem. Weź aktywny udział w dyskusji i zarejestruj się już teraz. Rejestracja

Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Odpowiedz w temacie

Stal + Resovia = Stalovia?


Luźne rozmowy na luźne tematy


Czy jesteś za fuzją klubów?
Nie 60%  60%  [ 44 ]
Patrz punkt pierwszy :) 40%  40%  [ 29 ]
Liczba głosów : 73
Opcje      Szukaj
Post 20 sty 2005, o 01:27
 
Szkółkowicz
Szkółkowicz

Dołączył: 22 wrz 2004, o 10:19
Posty: 7

Zobacz profil 
Obrazek


Ostatnio edytowano 21 sty 2005, o 01:46 przez vs., łącznie edytowano 1 raz

           
Post 20 sty 2005, o 09:48
 
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 28 maja 2003, o 15:24
Posty: 2019

Zobacz profil 
...najlepsze podsumowanie

_________________
Jestem młodszym synem Marii i Władysława. W odróznieniu od reszty rodzeństwa nie ukończyłem żadnych studiów. Jestem przysłowiową złotą rączką, dawniej pracowałem jako glazurnik, teraz jestem taksówkarzem. Jestem żonaty, moja żona ma na imię Grażynka, jestem ojcem trójki dzieci - małej Kasi, a także dwójki adoptowanych dzieci - Maćka i Bożenki.

Pozdrawiam


           
Post 20 sty 2005, o 11:24
 
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 28 maja 2003, o 15:24
Posty: 2019

Zobacz profil 
Cytuj:
Co dalej ze Stalą i Resovią - cd.




Marek Kruczek 19-01-2005 , ostatnia aktualizacja 19-01-2005 20:21

Po naszym środowym tekście o pomyśle połączeniu Stali i Resovii na naszym forum internetowym zawrzało. Nigdy - mówią jedni. - Być może, ale nie teraz - twierdzą inni. Są też tacy internauci, którzy uważają, że to rozsądny pomysł. Chodzi o inicjatywę prezesów rzeszowskich klubów sportowych, by połączyć Resovię ze Stalą i skomunalizować stadion Stali. Uważają oni, że to najlepszy sposób na uratowanie rzeszowskiego sportu. Większości internautom nie mieści się to w głowie. Poniżej publikujemy opinie znanych rzeszowian i zapraszamy do dalszej dyskusji.



dr hab. Kazimierz Obodyński

dyrektor Instytutu Wychowania Fizycznego i Sportu Uniwersytetu Rzeszowskiego

Połączenie nie powinno wchodzić w rachubę w roku jubileuszowym 100-lecia Resovii i 60-lecia Stali. W ogóle to mogłoby zamazać tradycje obu klubów. Może lepiej zrobić jedną drużynę piłkarską, ponieważ tu są zawsze największe problemy i animozje. Znam to z autopsji, bo byłem prezesem Resovii.

Łączenie klubów w przyszłości to kwestia dyskusyjna. Definitywnie tego nie wykluczam. Ale musi być na to nie tylko porozumienie klubów, ale i przyzwolenie społeczne. Mnie na sercu leży dobro rzeszowskiego sportu, chcę, by był widoczny w kraju i za granicą.



Zbigniew Gnida

były piłkarz Stali, reprezentant Polski, były trener Stali i Resovii

Gdyby to ode mnie zależało, to zgadzam się z pomysłem skomunalizowania stadionu i rozgrywania meczów przez obie drużyny na jednym obiekcie. Skoro takie kluby jak Milan i Inter mogą grać na jednym stadionie w Mediolanie, to dlaczego nie miałoby tak być w Rzeszowie. Podoba mi się też pomysł połączenia klubów, bo byłoby na pewno łatwiej zdobyć pieniądze. Ale jak połączyć tradycję 100-letniej Resovii i 60-letniej Stali? Jednak i z tym można by sobie jakoś poradzić. to kwestia dyskusji i porozumienia. Może wtedy nareszcie skończyłyby się waśnie kibiców i całe rodziny przychodziłyby na mecze piłkarskie.



Wiesław Zieliński

dziennikarz, poeta, były sędzia piłkarski i działacz Resovii

To nie jest dobry pomysł. Historia innych łączonych klubów pokazuje, że wszystko się później waliło. Jest także coś takiego w naszej mentalności, że przywiązujemy się do nazw i symboli. Byłbym raczej za ukierunkowaniem działalności obu klubów, które powinny podzielić się sekcjami. Przykładowo miasta nie stać na dwie drużyny piłkarskie, więc niech taka będzie w jednym klubie. W którym - to kwestia dyskusji.

Inny problem to nazwa nowego połączonego klubu. Wbrew pozorom jest to poważny problem. Załóżmy, że Stal-Resovia, ale co wtedy z tradycjami. Jak je połączyć. Nie da się. Więc jak uratować od zapomnienia.

Przed laty Resovia oddała Stali żużel, boks. Stal zrezygnowała z siatkówki i może to jest patent na nowe w rzeszowskim sporcie. W 1959 roku powstała już taka koncepcja, by połączyć sekcje piłkarskie Stali i Resovii. Skończyło się na niczym. Później Stal awansowała do I ligi, a Resovia na wiele lat pogrążyła się w niższych ligach.


Ich kurw* wszystkich popierdolil* :!::!::!::!:

_________________
Jestem młodszym synem Marii i Władysława. W odróznieniu od reszty rodzeństwa nie ukończyłem żadnych studiów. Jestem przysłowiową złotą rączką, dawniej pracowałem jako glazurnik, teraz jestem taksówkarzem. Jestem żonaty, moja żona ma na imię Grażynka, jestem ojcem trójki dzieci - małej Kasi, a także dwójki adoptowanych dzieci - Maćka i Bożenki.

Pozdrawiam


           
Post 20 sty 2005, o 14:00
 
Legenda
Legenda
Avatar użytkownika

Dołączył: 21 kwi 2004, o 13:14
Skąd: Rzeszów
Posty: 6214

Zobacz profil 
western napisał(a):
Zachowujecie sie jak kibice pilki, ci nie kultularni oczywiscie

Ja bym to ujal, ze zachowujemy sie jak kibice Stali... :roll:

_________________
Projektowanie Graficzne
Wieszaki na medale dla sportowców oraz biegaczy


           
Post 20 sty 2005, o 18:07
 
Szkółkowicz
Szkółkowicz
Avatar użytkownika

Dołączył: 8 paź 2003, o 21:44
Skąd: rzeszów
Posty: 28

Zobacz profil 
ej ale jak zamkna stadion to bedzie zuzel ?? jak nie to po co wogole maja zakupywac nowych ludzi ??


           
Post 20 sty 2005, o 21:29
 
Senior
Senior
Avatar użytkownika

Dołączył: 3 mar 2004, o 04:25
Skąd: Chicago (Strzyzow)
Posty: 339

Zobacz profil 
Cytuj:
Ja bym to ujal, ze zachowujemy sie jak kibice Stali...


To dobrze tylko troche kultury przy tym a nie od zydow ich wyzywacie. I nie mow mi ze on tak tez robiom bo ze oni tak robiom to wiem ale po co sie do tego poziomu ponirzac. Jestes kibicem STALI to pokarz to i piszac cos badz kultularny (I nie kieruje moze to do ciebie konkretnie tylk do wszystkich tu ktorzy pisza glupie komentarze)


           
Post 20 sty 2005, o 23:43
 
Legenda
Legenda
Avatar użytkownika

Dołączył: 21 kwi 2004, o 13:14
Skąd: Rzeszów
Posty: 6214

Zobacz profil 
Mieszkasz w Chicago to skad mozesz wiedziec jakie klimaty miedzy kibicami obu klubow panuja? :roll:

_________________
Projektowanie Graficzne
Wieszaki na medale dla sportowców oraz biegaczy


           
Post 20 sty 2005, o 23:49
 
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 28 maja 2003, o 15:24
Posty: 2019

Zobacz profil 
No bo wczesniej mieszkal w Sedziszowie a tam jest FC resovi :P:P:P:P:P

_________________
Jestem młodszym synem Marii i Władysława. W odróznieniu od reszty rodzeństwa nie ukończyłem żadnych studiów. Jestem przysłowiową złotą rączką, dawniej pracowałem jako glazurnik, teraz jestem taksówkarzem. Jestem żonaty, moja żona ma na imię Grażynka, jestem ojcem trójki dzieci - małej Kasi, a także dwójki adoptowanych dzieci - Maćka i Bożenki.

Pozdrawiam


           
Post 21 sty 2005, o 00:10
 
Junior
Junior
Avatar użytkownika

Dołączył: 16 lip 2003, o 14:22
Skąd: Rzeszów..::B4::..
Posty: 145

Zobacz profil 
Niektorych to mi tutaj szkoda. Hojraczy taki jeden z drugim na sieci , wyzywa , a sie zapytam po h** ??!! Ciekawe czy powtorzylbys kibolom Sovi to co tutaj wypisujesz ?? CHyba nikt wam jeszcze twarzy nie przerysowal . Jak jestescie tacy madrzy to czego was wogle na rynku nie widac ?
Troche kultury i poszanowania bo jednak Resovia jest klubem o wiekszych tradycjach niz Stal. Nie mowie o wszystkich , bo sa tez normalni kibice po obu stronach "barykady" .


           
Post 21 sty 2005, o 00:46
 
Legenda
Legenda
Avatar użytkownika

Dołączył: 21 kwi 2004, o 13:14
Skąd: Rzeszów
Posty: 6214

Zobacz profil 
Ja hojracze? Jestem kibicem Stali zarowno tej pilkarskiej jak i zuzlowej wiec dziwne, zebym byl za polaczeniem obu klubow... Niektorzy faktycznie kozacza, ba niektorych nawet znam i wiem, ze jak przyjdzie co do czego to sa zwyklymi szczurkami... :wink:

Wszystko wszystkim, ale Resovii kibicowal nigdy nie bede... :roll: Mam powody...

_________________
Projektowanie Graficzne
Wieszaki na medale dla sportowców oraz biegaczy


           
Post 21 sty 2005, o 11:02
 
Junior
Junior
Avatar użytkownika

Dołączył: 16 lip 2003, o 14:22
Skąd: Rzeszów..::B4::..
Posty: 145

Zobacz profil 
Damon napisał(a):
Ja hojracze? Jestem kibicem Stali zarowno tej pilkarskiej jak i zuzlowej wiec dziwne, zebym byl za polaczeniem obu klubow... Niektorzy faktycznie kozacza, ba niektorych nawet znam i wiem, ze jak przyjdzie co do czego to sa zwyklymi szczurkami... :wink:

Wszystko wszystkim, ale Resovii kibicowal nigdy nie bede... :roll: Mam powody...


Damon przeczytaj ostatnie zdanie mojej wypowiedzi :) :)


           
Post 21 sty 2005, o 11:37
 
Szkółkowicz
Szkółkowicz

Dołączył: 22 wrz 2004, o 10:19
Posty: 7

Zobacz profil 
Jakie resovia ma tradycje w piłce bo niewiem napisz jak możesz ??


           
Post 21 sty 2005, o 11:41
 
Reprezentant kraju
Reprezentant kraju

Dołączył: 20 lip 2004, o 15:11
Skąd: Rzeszów
Posty: 645

Zobacz profil 
vs. napisał(a):
Jakie resovia ma tradycje w piłce bo niewiem napisz jak możesz ??

Mają w siatkówce i koszykówce osiągniecia.Z tego co sie orientuja to niebyli dotad ani razu w extraklasie piłkarskiej


           
Post 21 sty 2005, o 11:43
 
Reprezentant kraju
Reprezentant kraju
Avatar użytkownika

Dołączył: 14 lis 2002, o 20:14
Skąd: Kraków/Rzeszów
Posty: 714

Zobacz profil 
vs. napisał(a):
Jakie resovia ma tradycje w piłce bo niewiem napisz jak możesz ??


100letnia tradycje mają :P Jest to badz co badz najstarszy klub w Polsce :P Stal ma 60lat tradycje wiec tez sporo i dlatego wątpie azeby fuzja wyszła.


           
Post 21 sty 2005, o 13:07
 
Legenda
Legenda
Avatar użytkownika

Dołączył: 21 kwi 2004, o 13:14
Skąd: Rzeszów
Posty: 6214

Zobacz profil 
Cracovia jest najstarszym klubem w Polsce... :roll:

_________________
Projektowanie Graficzne
Wieszaki na medale dla sportowców oraz biegaczy


           
Post 21 sty 2005, o 13:26
 
Senior
Senior

Dołączył: 21 cze 2004, o 21:42
Posty: 259

Zobacz profil 
mylisz sie Damon Cracovia nie jest najstarszym klubem w polsce została założona w 1906r tak samo jak wisła a resovia została załozona w 1905r sprawdziłem to


           
Post 21 sty 2005, o 13:41
 
Reprezentant kraju
Reprezentant kraju
Avatar użytkownika

Dołączył: 14 lis 2002, o 20:14
Skąd: Kraków/Rzeszów
Posty: 714

Zobacz profil 
Damon napisał(a):
Cracovia jest najstarszym klubem w Polsce... :roll:


Dokładnie jest tak jak "speedway" mówi!Juz wiele rozmów trwało pomiedzy kibicami tych dwóch klubów i jedna i druga strona trzyma sie tego ,ze ich kluby są najstarsze ,ale daty nie kłamią.Resovia 1905 ,a Cracovia 1906 ,aczkolwiek juz sie duzo razy spotkałem ,ze w TV jakis tam komentator mówi ,ze własnie Cracovia jest najstarsza ,a tak nie jest.


           
Post 21 sty 2005, o 13:41
 
Uczestnik GP
Uczestnik GP

Dołączył: 13 lis 2002, o 16:54
Posty: 958

Zobacz profil 
A ja czytałem w książce do historii, że w 1905 to powstało w Rzeszowie, ale Towarzystwo Gimnastyczne Sokół, a nie żadna Resovia :P
Inna sprawa, że nasz klub nazwy "Stal" też nie miał od początku tylko gdzieś chyba od roku 1951... :)


           
Post 21 sty 2005, o 14:03
 
Uczestnik GP
Uczestnik GP

Dołączył: 30 sie 2004, o 21:15
Skąd: H 69
Posty: 1558

Zobacz profil 
Cytuj:
A ja czytałem w książce do historii, że w 1905 to powstało w Rzeszowie, ale Towarzystwo Gimnastyczne Sokół, a nie żadna Resovia
Inna sprawa, że nasz klub nazwy "Stal" też nie miał od początku tylko gdzieś chyba od roku 1951...


A kij go wie ile tak naprawde resovia ma lata przecież ten klub przeżył juz z 10 połączeń i Ci którzy się łączyli z resovia na dobre im to niewszysło...Połączenie tych 2 klubów jest poprostu niemożliwe kibice (napewno Stali) na to niepozwolą...

_________________
Obrazek
MPF-Marma Psycho Fans


           
Post 21 sty 2005, o 21:10
 
Senior
Senior
Avatar użytkownika

Dołączył: 3 mar 2004, o 04:25
Skąd: Chicago (Strzyzow)
Posty: 339

Zobacz profil 
Cytuj:
No bo wczesniej mieszkal w Sedziszowie a tam jest FC resovi


Koless jak cos napiszesz to wszesniej pszeczytaj dobrze a nie piep..... glupoty jak nie wiem co.

Cytuj:
Mieszkasz w Chicago to skad mozesz wiedziec jakie klimaty miedzy kibicami obu klubow panuja?


O to sie nie buj uwierz mi ze wiem. A jesli bym nie wiedzial to po pszeczytaniu wszystkich tych postow bym sobie pomyslal ze to kibice Stali som gorszymi chamami niz ci z Resovi.

Ale wy wszyscy jestescie madrzy przez neta pszyszlo bo co do czego to by jeden z drugim w pory narobil


           
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w temacie  [ Posty: 73 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości


Narzędzia



Skocz do:  

Uprawnienia

Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

Original style by phpBBservice.nl & New Design style by ZeNaNLi