Nie bądź tylko Gapiem. Weź aktywny udział w dyskusji i zarejestruj się już teraz. Rejestracja

Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Odpowiedz w temacie

Kolejne boom, tym razem w Londynie


Luźne rozmowy na luźne tematy


Czy Polska jest zagrożona atakiem terrorystycznym?
Tak 57%  57%  [ 20 ]
Nie 43%  43%  [ 15 ]
Liczba głosów : 35
Opcje      Szukaj
Post 10 lip 2005, o 00:20
 
Weteran
Weteran

Dołączył: 12 lis 2002, o 21:21
Skąd: Łorsoł
Posty: 3056

Zobacz profil 
Polska to dla terrorystow marny cel. Efekt ataku terrorystycznego u nas bedzie mial w swiatowych mediach o wiele mniejszy oddzwiek niz w przypadku Wielkiej Brytanii, USA czy Wloch. Polska ma zbyt male znaczenie na arenie miedzynarodowej, by oplacalo sie wydac miliony dolarow dla zorganizowania tak doskonale przygotowanej i skoordynowanej akcji.

A co do niemieszania sie w cudze sprawy, historia Polski pokazuje, ze w wielu przypadkach to bylo najlatwiejsze rozwiazanie dla naszych "sojusznikow". Ale to nie znaczy, ze to bylo rozwiazanie najlepsze.


           
Post 10 lip 2005, o 02:16
 
Danish Power!
Danish Power!
Avatar użytkownika

Dołączył: 30 sty 2003, o 12:44
Skąd: Danishlandia
Posty: 9770

Zobacz profil 
Warto takze zastanowic sie, co w razie ataku, terrorysci mieliby zaatakowac. Kolejny raz metro? w Polsce (czytaj w Warszawie) to by chyba nie dalo pozadanego przez nich efektu :roll:

_________________
"Jeżeli masz wszystko pod kontrolą, to znaczy ze jedziesz zbyt wolno."

Obrazek


           
Post 10 lip 2005, o 05:48
 
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 16 gru 2003, o 13:30
Posty: 2505

Zobacz profil 
slonikk napisał(a):
pablo napisał(a):
slonikk napisał(a):
No niebylbym taki pewny czy Polska jest bezpieczna
Wedlug mnie wszystkie panstwa ktore wspieraly usa w wojnach z terroryzmem zostana zatakowane. W europie pozostaly jeszcze dwa panstwa : Włochy i Polska .


a ja mysle ze polska jest bezpieczna. no sam pomysl ... co tu mozna wysadzic ??? nic sie nie nadaje na miejsce ataku heheheheh.
ej a powiedz mi co bylo do rosadzenia w madrycie i londynie.... im tylko zalezy na wprowadzeniu paniki i strachu wsrod ludzi. :|


metro. buhahahahah

_________________
"Nie mój cyrk, nie moje małpy",


           
Post 10 lip 2005, o 06:02
 
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 23 gru 2002, o 19:38
Skąd: USA
Posty: 1099

Zobacz profil 
W Polsce macie wystarczajaco terrorystow w postaci Giertychow, Kwasniewskich i Rywinow... zaden Islam ich nie pobije... :lol:
A jesli chodzi o ewentualne cele ataku, w ktory jednak nie wierze gdyz terrorysci nawet nie wiedza gdzie Polska lezy i co jest jej stolica. Tzn jesli ja bym byl terrorysta i mial zaatakowac Polske to uderzyl bym w jej serce czyli ktorys z symboli chrzescijanstwa np klasztor w Czestochowie, kosciol Mariacki gdyz tam wniesc bombe jest "maly pikuś"... zero ochrony.

_________________
Leave Me Alone


           
Post 11 lip 2005, o 00:06
 
Senior
Senior

Dołączył: 27 sty 2005, o 00:39
Skąd: Rzeszów
Posty: 286

Zobacz profil 
Czy Polska jest zagrożona atakiem terrorystycznym ?? głupie pytanie!! Może mi ktoś powie jaki kraj nie jest teraz zagrożony takim atakiem.
Ktoś wspomniał, iż może to być związane z organizajcją IO w Londynie, czy nawet ze szczyten G8, i tu się nie zgodzę. Mi się wydaje, że terroryści chcieli przypomnieć o sobie i wybrali właśnie taki cel, czyli Państwo uważane za jedno możnych. Nie wiem, może nasz kraj walcząc o wolność w Iraku jest jednym z kolejnych, które przeżyją taki horror po USA, Hiszpani czy Anglii. Wszystko jest możliwe. Obym się mylił, bo chyba nikt z nas nie chce widzieć swoich rodaków w takiej właśnie sytuacji.
Bush cały czas ględzi o tym jak to oni pokonają terroryzm. A GÓWNO PRAWDA. Ten człowiek już sam nie wie co mówi i czasami słuchając jego wypowiedzi zastanawiam się jak on to ma zamiar zrobić?. Reasumując: ataki terrorystyczne zdarzają się i będą się zdarzać i nikt temu nie przeszkodzi. Zginie jeden terrorysta pojawi się kolejny fanatyk mocnych wrażeń. Dopóki na świecie żyją ludzie, dla których własne poglądy przedkłądają nad życie ludzkie będziemy świadkami takich zdarzeń. ok bedzie mi tego pisania. pozdrawiam


           
Post 13 lip 2005, o 17:37
 
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 16 gru 2003, o 13:30
Posty: 2505

Zobacz profil 
ja proponuje wystosowac apel

"o wielki osama przyjdz :) i wysadz cala wiejska" :)


ciekawe czy bylby wowczas placz?

_________________
"Nie mój cyrk, nie moje małpy",


           
Post 13 lip 2005, o 18:36
 
Legenda
Legenda
Avatar użytkownika

Dołączył: 12 lis 2002, o 17:22
Posty: 4434

Zobacz profil 
pablo napisał(a):
ja proponuje wystosowac apel

"o wielki osama przyjdz :) i wysadz cala wiejska" :)


ciekawe czy bylby wowczas placz?
Oficjalnie byłby płacz... ale powiedzmy sobie brutalną prawdę. GDYBY AlKaida rozwaliła w pył cały sejm z posłami na czele to większośc narodu skakałaby z radości i dziękowała terrorystom za tę przysługę :P
Problem w tym ze oni atakują zwyklych ludzi :( Ataki na metro, autobusy, pociągi, biurowce. Tam z pewnością nie uświadczy zadnego polityka, sa tam tylko zwykli ludzie których interesuje jedynie co dzis ugotowac na obiad i czy zdążą wieczorem na mecz :|


           
Post 13 lip 2005, o 21:58
 
Danish Power!
Danish Power!
Avatar użytkownika

Dołączył: 30 sty 2003, o 12:44
Skąd: Danishlandia
Posty: 9770

Zobacz profil 
Polacy chyba jednak sie boja terrorystow, nawet w Rzeszowie.

Wczoraj wracajac na rowerze z zuzla, zatrzymalem sie na czerwonym swietle ;) nagle jakis gosc podjedza tez na rowerze i klnie jak szewc! mowi mi, ze przed chwila szedl koles w turbanie (muzulmanin) i ze nie wiadomo co taki zrobi, ze policja go powinna wylegitymowac, bo nigdy nie wiadomo kim on jest. Oczywiscia cala wypowiedz okraszona byla klnieciem.

Wychodzi na to, ze polacy sa juz uczuleni na muzulmanow itp...

_________________
"Jeżeli masz wszystko pod kontrolą, to znaczy ze jedziesz zbyt wolno."

Obrazek


Ostatnio edytowano 14 lip 2005, o 01:30 przez K 2, łącznie edytowano 1 raz

           
Post 14 lip 2005, o 01:28
 
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 23 gru 2002, o 19:38
Skąd: USA
Posty: 1099

Zobacz profil 
K 2 napisał(a):
Polacy chyba jednak sie boja terrorystow, nawet w Rzeszowie.

Wczoraj wracajac na rowerze z zuzla, zatrzymalem sie na czerwonym swietle ;) nagle jakis gosc podjedza tez na rowerze i klnie jak szewc! mowi mi, ze przed chwila szedl koles w turbanie (muzuman) i ze nie wiadomo co taki zrobi, ze policja go powinna wylegitymowac, bo nigdy nie wiadomo kim on jest. Oczywiscia cala wypowiedz okraszona byla klnieciem.

Wychodzi na to, ze polacy sa juz uczuleni na muzumanow itp...


po pierwsze MUZUŁMANIN :wink:
po drugie profilaktycznie - wpie***l... :wink: :lol:

_________________
Leave Me Alone


           
Post 14 lip 2005, o 02:05
 
Legenda
Legenda
Avatar użytkownika

Dołączył: 29 sie 2004, o 11:25
Skąd: Sydney
Posty: 8376

Zobacz profil 
Cytuj:
Jak pozbyć się terroru ?- jest rozwiązanie


Pewnie ze jest i to niejedno. Najprostsze to po prostu
wygonic Azjatow z powrotem na ich kontynent, po czym
tam wystrzelac i wytruc co do jednego. Brutalne? Moze...

Bo autorami tych zamachow sa Azjaci (Arabowie, Pakistanczycy,
Hindusi itp.). A ze znam ludzi z tej czesci swiata, bo mam
ich tu pod nosem w Australii, to wiem, ze potrafia byc niebezpieczni.
Zwlaszcza ci z Libanu i krajow arabskich.

Ale poki co nie mielismy w Australii aktor terrorystycznych.
Najwiekszym problemem byli swego czasu Aborygeni, ktorzy
podpalili Redfern w poprzednie Walentynki. :wink: Ale nawet
im juz przeszlo.

_________________
Regards from Sydney
Jasiek

It's ok to disagree with me. I cannot force you to be right


           
Post 14 lip 2005, o 05:41
 
Senior
Senior
Avatar użytkownika

Dołączył: 3 mar 2004, o 04:25
Skąd: Chicago (Strzyzow)
Posty: 339

Zobacz profil 
Wlasnie ze sie z toba jasiek nie zgodze. To nie jest prawda ze Azjaci potrafia byc niebezpieczni. Wziales ich jako caly kontynent a chodzi tu bardziej o tych Azjatow z Afganistano Iraku Iranu i innych panst (Middle East niewiem jak to bedzie po Polsku) Ci Azjaci z bardziej zawansowanych Panst jak Japonia czy Chiny i panstw z tego regionu sa calkiem inni spokojniejst i calkiem normalni. Wiem to bo mam paru znajomych z tej czesci swiata, i sa calkiem fajnymi ludzmi.


           
Post 14 lip 2005, o 09:14
 
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 19 mar 2004, o 17:20
Posty: 2233

Zobacz profil 
Jasiek napisał(a):
Cytuj:
Jak pozbyć się terroru ?- jest rozwiązanie


Pewnie ze jest i to niejedno. Najprostsze to po prostu
wygonic Azjatow z powrotem na ich kontynent, po czym
tam wystrzelac i wytruc co do jednego. Brutalne? Moze...


A ja sie zgadzam z Jaśkiem w tej kwestii (moze poza wystrzelac i wytruć).
Zobaczcie ci sie dzieje we Francji. Tam "przybysze" z krajów islamskich stanowią juz potężna grupę społeczeństwa, która powoli dochodzi do głosu. Meczety wyrastają jak grzyby po deszczu. Doszło tam do tego, że krzyże w szkołach były dla nich obrazą uczuć religijnych ( :evil: ), a jak chciano wprowadzić zakaz noszenia tych ich chustek, to jakie były wielkie protesty. Poza tym są to narodowości słabo bądź wcale nie asymilujące się ! Jeżeli nie zostanie powstrzymany napływ społeczności islamskiej do Europy, to za 20 lat o spokoju (względnym) i wolnych od zamachów państwach możemy zapomnieć.

_________________
Obrazek


           
Post 14 lip 2005, o 10:52
 
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 30 lis 2002, o 00:21
Skąd: Reichshoff
Posty: 1337

Zobacz profil 
gazeta.pl:
Cytuj:
Tajemniczy pakunek owinięty w czarny worek zaniepokoił najpierw spacerowiczkę, a potem strażników miejskich. Do akcji wkroczyli policyjni pirotechnicy. Okazało się, że ktoś wykonał zmyślną atrapę bomby

W środę na wewnętrznej asfaltowej dróżce na tyłach budynku przy Ofiar Getta 7 pewna kobieta zauważyła czarny pakunek. Owinięty w czarną folię przypominającą worek na śmieci leżał nieopodal kontenerów. W budynku mieszczą się wydziały urzędu miasta, m.in. komunikacji, jest tu także siedziba straży miejskiej. - Pani przyszła do nas i powiedziała o pakunku. Najpierw sami go obejrzeliśmy. Zobaczyliśmy, że wystają z niego jakieś kable. Dlatego zawiadomiliśmy policję - relacjonuje Zbigniew Florek, szef strażników.

Policja natychmiast zarządziła ewakuację pracowników, których biura są w tylnych pomieszczeniach budynków. - Kazali nam szybko wyjść i nie zbliżać się do budynku. Nawet parasolek zapomniałyśmy wziąć - mówiły nam pracownice urzędu, które krążyły w pobliżu w strugach deszczu. - Ja zostawiłem w pokoju cały swój plecak, a w nim wszystkie dokumenty - niepokoił się młody chłopak.

Wokół szybko zaroiło się od gapiów. Tymczasem pirotechnicy przygotowywali się do akcji. Policjant w specjalnym stroju, przypominającym z daleka taki, jaki noszą kosmonauci, z kilkumetrowym wysięgnikiem podszedł do paczuszki. Pierwsza próba nie powiodła się. Uchwyty nie zdołały zaczepić się o śliską folię. Trzeba było zrobić drugie podejście. Pirotechnik z zieloną siatką podszedł ponownie. Ułożył ją przy pakunku i przetoczył zawiniątko na siatkę. Rogi siatki przytwierdził do wysięgnika i pakunek już był w górze. Powoli, krok za krokiem, pirotechnik zaczął zmierzać do pojazdu, którego główną częścią jest ogromna beczka. Umieścił w niej pakunek. Potem powoli, powoli na beczkę pofrunęła czerwona nakrywa. Jeszcze kilka minut i auta na sygnale wyruszyły z Rzeszowa. - Już po strachu - mówił jeden ze strażaków, którzy obstawiali całą akcję.

Ładunek został przewieziony na poligon. Tam okazało się, że bomby nie było - ktoś zrobił jej atrapę: - To była cegła owinięta w kilkanaście warstw folii. Wszystko razem było oplątane kabelkami, końcówki dwóch z nich wystawały na wierzch - relacjonuje Zbigniew Sowa, rzecznik rzeszowskiej policji.

Mundurowi nie mają pretensji do pani, która zgłosiła całą sprawę. - Dziękujemy jej za czujność. Po tym, co stało się w Londynie, wszyscy powinniśmy się tak zachowywać. A człowiek, który zostawił ten pakunek, spowodował strach ludzi, naraził też nas na koszty. W akcji brało udział kilkudziesięciu funkcjonariuszy - podkreśla Sowa.

Policja zapowiada, że będzie szukać autora niewybrednego żartu.

_________________
Obrazek


           
Post 15 lip 2005, o 01:51
 
Legenda
Legenda
Avatar użytkownika

Dołączył: 29 sie 2004, o 11:25
Skąd: Sydney
Posty: 8376

Zobacz profil 
Cytuj:
Ci Azjaci z bardziej zawansowanych Panst jak Japonia czy Chiny
i panstw z tego regionu sa calkiem inni spokojniejst i calkiem normalni.
Wiem to bo mam paru znajomych z tej czesci swiata, i sa calkiem fajnymi
ludzmi.


Western, powiem ci tylko tyle, ze niewiele wiesz o Chinczykach...
Chiny zaawansowane? Buhahaha, normalnie chyba zartujesz.
Z Japonia juz predzej sie zgodze. Choc na pewno "zolci" Azjaci sa
mniej niebezpieczni niz "ciemnoskorzy".

A tak w ogole, nie wiem czy wiecie, ale Chinczycy maja skore biala. :wink:

Azjaci stanowia prawie polowe populacji Sydney (Chinczycy, Hindusi,
Libanczycy, Koreanczycy itd.). Wiem, ze sa tu takie dzielnice, gdzie
jest naprawde niebezpiecznie (Bankstown, Lakemba, Punchbowl,
Cabramatta, Wiley Park czy Belmore). Widzialem rowniez gangi
Arabow i Chinczykow napadajace na male sklepiki oraz walczace
ze soba na srodku ulicy. Tak wiec Azjatow znam bardzo dobrze i wiem,
jak bardzo sa niebezpieczni. Nie tylko jako terrorysci, ale jako tania
sila robocza, ktora z latwoscia moze zalac dowolny rynek.

Innym niebezpiecznym azjatyckim krajem jest Rosja i wiekszosc z jej
bylych republik. Ale o tym chyba w Polsce wiecie doskonale.

_________________
Regards from Sydney
Jasiek

It's ok to disagree with me. I cannot force you to be right


           
Post 15 lip 2005, o 06:23
 
Senior
Senior
Avatar użytkownika

Dołączył: 3 mar 2004, o 04:25
Skąd: Chicago (Strzyzow)
Posty: 339

Zobacz profil 
Cytuj:
Western, powiem ci tylko tyle, ze niewiele wiesz o Chinczykach...

Oczywiscie pszeciesz ty wiesz o czym ja wiem a o czym nie, a po za tym to nikt nie wie o niczym tak jak ty, tak wiec sorry wybacz ze osmielilem sie spszeciwic takiej osobie jak ty

Cytuj:
Chiny zaawansowane? Buhahaha, normalnie chyba zartujesz.

w porownaniu z takim Afganistanem czy Irakiem to napewno sa


Cytuj:
Azjaci stanowia prawie polowe populacji Sydney (Chinczycy, Hindusi,
Libanczycy, Koreanczycy itd.). Wiem, ze sa tu takie dzielnice, gdzie
jest naprawde niebezpiecznie (Bankstown, Lakemba, Punchbowl,
Cabramatta, Wiley Park czy Belmore). Widzialem rowniez gangi
Arabow i Chinczykow napadajace na male sklepiki oraz walczace
ze soba na srodku ulicy. Tak wiec Azjatow znam bardzo dobrze i wiem,
jak bardzo sa niebezpieczni. Nie tylko jako terrorysci, ale jako tania
sila robocza, ktora z latwoscia moze zalac dowolny rynek.


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: To mnie teraz rozsmieszyles Jasiek to ze sa pszestepcami to znaczy ze sa tez terrorystami ???? Jesli tak to do tych Azjatow trzeba jeszcze dolonczyc Czarnych plus Latynosow i wszystkich na raz walnac. Jasiek co ty mozesz wiedziec o niebezpiecznych dzielnicach??? Jak chcesz poznac prawdziwe niebespieczne dzielnice zapraszam chocby nawet do Chicago albo do NY ( dawniej i niedaleko z tamtad mieszklalem a bywalem tam bardzo duzo razy), i wtedy zmienisz zdanie czy Azjaci sa tak strasznie zli, wtedy powiesz ze "terrorystami" nie sa Azjaci tylko Czarni czy Latynosi, bo z tego co piszesz to erroysci to sa poprostu pszestepcy a napewno Czarni i Latynosi sa wiekszymi pszestepcami nisz Azjaci


           
Post 15 lip 2005, o 09:04
 
Weteran
Weteran

Dołączył: 12 lis 2002, o 21:21
Skąd: Łorsoł
Posty: 3056

Zobacz profil 
Jasiek napisał(a):
Cytuj:
Jak pozbyć się terroru ?- jest rozwiązanie


Pewnie ze jest i to niejedno. Najprostsze to po prostu
wygonic Azjatow z powrotem na ich kontynent, po czym
tam wystrzelac i wytruc co do jednego. Brutalne? Moze...



Za te wypowiedz Jasiek odpocznie pare dni od forum.


           
Post 15 lip 2005, o 11:10
 
Szkółkowicz
Szkółkowicz
Avatar użytkownika

Dołączył: 6 lip 2003, o 19:47
Skąd: Rzeszów/Warszawa
Posty: 16

Zobacz profil 
Ten koleś w turbanie o którym mówi K 2 to Hindus. Jest ich okolo 10 w sumie, pochodzą z jakiegoś plemienia hinduskiego i od kilku miesięcy studiują w Rzeszowie.

Pozdrawiam


           
Post 16 lip 2005, o 21:30
 
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 19 mar 2004, o 17:20
Posty: 2233

Zobacz profil 
Nie dotyczy to bezpośrednio zamachów w Londynie, ale natknąłem sie na taki oto materiał filmowy:

http://prawda.neostrada.pl/911ips_pl.wmv

Nie podejmę się komentowania jego zawartości, powiem tylko że sprawa dotyczy 9.11 i jest MOCNO zastanawiająca. Plik waży 67 mega, ale warto go zobaczyć .... Jeżeli go oglądniecie, to chętnie poznam Wasze opinie na temat tego materiału.

_________________
Obrazek


           
Post 16 lip 2005, o 23:54
 


Teorie spiskowe, czyli to co tygryski lubia najbardziej ;) Prawde powiedziawszy juz w ktoras rocznice atakow na Ameryke widzialem na pewnej stronie internetowej materialy, ktore jednoznacznie wskazywala na to, ze nie znamy calej prawdy o tym tragicznym dniu.

W filmie zawrto niekeidy bardzo ciekawe argumenty i niejeden zapewne zastanowi sie:" czemu o tym tak cicho? Przeciez facet mial niezbite dowody!"
Sam sie niekiedy temu dziwie. Juz wiele powstalo teorii spiskowych i niejedna z nich przedstawia - wydaje sie - niepodwazalne dowody, a jednak nikt powazny nie kwapi sie do tego, aby rozwiac wszelkie watpliwosci...

Mi w ogole nasuwa sie takze kilka innych pytan, ale z uwagi na pozno pore odpuszcze sobie ;)


           
Post 17 lip 2005, o 00:16
 
Legenda
Legenda

Dołączył: 30 kwi 2003, o 21:45
Posty: 4400

Zobacz profil 
Ostatnio równiez ogladałem film o zabostwie J.F. Kennedy'iego...
Tam równiez autor przedstawiał niezbite dowody, na to, ze inaczej przedstawiały sie wydarzenia niż podał to rzad i przedstawiały media...
Nie bedę sie zagłebiał w szczegóły, niemniejednak trzeba wziaść pod uwage, ze wojna...napędzakoninkture, wiecej osób ma prace, przy budowie samolotów itd. wiecej pieniedzy inwestuje sie w przemysł militarny, tak jak w filmie o WTC po attakach wymyslono wiele nowych rzeczy, na których niektórzy zbili niezłe kokosy....
Kennedy nie chciał wojny w Wietnamie, chciał zakończyc Zimną Wojnę, chciał zlikwidować CIA, chciał pokoju, nie wszystkim to było na rękę ba przestał wówczas by sie krecic interes, wiec musiał zginąć...choc zrobiono to niezwykle perfidnie to przyjeto to do wiadmosci i nic nie da sie zrobić, jak było naparwde dowiemy sie w 2029 roku po odtajnienu akt...Do czego zmierzam... Może analgoicznie komus była potrzebna wojna z terroryzmem(pierwszy raz o niej usłyszelismy po tych atakach)ktos potrzebował wojny z Irakiem, zeby zaczeła krecic sie koniunkture produkcji itd itd....
Przedstawiam tu swoje przemyslenia, az strach myslec, jesli okazałoby sie to prawda.....niemniejednak na tym świecie juz nic mnie nie zdziwi....

_________________
Obrazek

https://www.youtube.com/watch?v=hnxX-li ... yczekUwagi


           
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w temacie  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 42 gości


Narzędzia



Skocz do:  

Uprawnienia

Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

Original style by phpBBservice.nl & New Design style by ZeNaNLi