Nie bądź tylko Gapiem. Weź aktywny udział w dyskusji i zarejestruj się już teraz. Rejestracja

Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Następna strona

Odpowiedz w temacie

Dobre kino, dobry film ...


Luźne rozmowy na luźne tematy


Jakiego rodzaju filmy najcześniej oglądasz?
akcji 20%  20%  [ 40 ]
animowane 3%  3%  [ 7 ]
komediowe 30%  30%  [ 62 ]
dramat 6%  6%  [ 12 ]
fantasty 4%  4%  [ 9 ]
horror 16%  16%  [ 32 ]
musical 1%  1%  [ 2 ]
sci-fi 4%  4%  [ 8 ]
thriller 15%  15%  [ 30 ]
western 1%  1%  [ 3 ]
Liczba głosów : 205
Opcje      Szukaj
Post 28 lis 2005, o 14:20
 Dobre kino, dobry film ...
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 26 sie 2004, o 12:52
Skąd: Rzeszów
Posty: 1076

Zobacz profil 
Witam,
Nie było takiego tematu więc ....

.. jako wierny fan wszelakiego rodzaju dobrego kina, chce zapoznać się w Waszymi opiniami. Co ogladacie? co ostatnio widzieliscie ciekawego?

Zazwyczaj ogladam filmy w domu (wychodzi mi średnio 3-5 fimów tygodniowo :)) Bynajmniej nie z powodow finansowych ale z tego, ie w kinach cos wartego do ogladniecia (jak dla mnie) pojawia sie średnio 1 raz w miesiącu lub rzadziej :)

Jeśli ktoś widział coś wartego do obejrzenia niech podzieli sie opinią lub jesli ktos chce sie dowiedziec cos ciekawego o konkretnym filmie niech wali smiało, na pewno ktoś (może ja :)) zarzuci jaką małą opinie/recke :)

Jak dla mnie dramat to to co lubie i ogladam najwiecej - z ostatnio ogladanych "Cinderella Man" czyli "Człowiek Ringu" z R.Crowlle i R. Zellweger (świetne dwie kreacje) - szczerze polecam, piękny film!

No i mała ankieta - z racji tego, że czesto ludziska mają szeroki wachlarz zainteresowania dałem max 3 odpowiedzi.


           
Post 28 lis 2005, o 14:52
 
Weteran
Weteran

Dołączył: 12 lis 2002, o 21:21
Skąd: Łorsoł
Posty: 3056

Zobacz profil 
Moj ulubiony film to piatek trzynastego. Zero fabuly, a trup sciele sie gesto ;). Rozwala mnie. Czekam na kolejne odcinki w niedzielny wieczor w 1 programie TVP. Szczerze polecam. Dla widzow o mocnych nerwach i duzej cierpliwosci ;).

PS. :P


           
Post 28 lis 2005, o 15:02
 
Weteran
Weteran

Dołączył: 2 maja 2003, o 10:59
Skąd: Stadion Stali :)
Posty: 3562

Zobacz profil 
Zaglosowalem na komedie gdyz uwielbiam ogladnac sobie dobra fajna komedie:)

Mysle ze dla niektorych uzytkownikow tego forum bedzie w ankiecie brakowało jednego rodzaju kina :wink:

_________________
Obrazek

Wyjazdy:
Sezon 2009 - Rybnik,
Sezon 2008 - Toruń, Zielona Góra, Tarnów, Krosno, Tarnów, Gdańsk
Sezon 2007 - Tarnów,Częstochowa,Wrocław, Wrocław GP (Leszno), Torun,Krosno MDMP,Leszno,Tarnów, Wrocław
Sezon 2006 -Tarnów,Rybnik,Krosno,Wrocław
Sezon 2005 - Krosno,Tarnów,Rybnik,Ostrów,Lublin
Sezon 2004 - Tarnów,Krosno,Lublin,Gniezno,Gorzów,Czestochowa
Sezon 2003 - Debrecen, Chorzów


           
Post 28 lis 2005, o 15:10
 
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 30 lip 2003, o 16:21
Skąd: Rzeszów
Posty: 1921

Zobacz profil 
Ja zapodalem filmy: akcji, animowane i komedie. Lubie filmy akcji poniewaz przy nich sie nie nudze. Animowane niektore tez lubie np. Dragon Ball, co do komedi to podobaja mi sie tylko amerykanskie i polskie.

_________________
Ochraniacze i Stabilizatory McDavid Medycyna Sportowa


           
Post 28 lis 2005, o 15:31
 
Szkółkowicz
Szkółkowicz

Dołączył: 24 lis 2004, o 14:17
Posty: 12

Zobacz profil 
A ja polecam dwa filmy Guy'a Ritchie'go: "Snatch" i "Lock, Stock and Two Smoking Barrels". Dwie czarniutkie komedie w sumie podobne do siebie w stylu, ale naprawde obie godne uwagi. A tak nawiasem, bo mi sie jeszcze jedna komedyjka przypomniala, mianowicie: "How High", tez dobre i godne uwagii. Strzala.


           
Post 28 lis 2005, o 15:47
 
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 19 mar 2004, o 17:20
Posty: 2233

Zobacz profil 
MaK(s) napisał(a):
Moj ulubiony film to piatek trzynastego. Zero fabuly, a trup sciele sie gesto

To na pewno znasz też Evil Dead (wszystkie części), podobna sprawa, a film dla lubujących się w tym gatunku niemalże kultowy. Ja uwielbiam wszelkiego rodzaju horrory (ostatnie oglądnięte to Egzorcyzmy Emily Rose, Klątwa, Klucz do koszmaru czy Amityville, które jest moim zdaniem marną próbą nawiązania do klasyki z lat 80-tych). Niemniej jednak oglądam także sensacje, fantastykę itp. Jeżeli trafię na jakiś film godny polecenia, nieomieszkam poinformowć ... :wink:

NoBi napisał(a):
Mysle ze dla niektorych uzytkownikow tego forum bedzie w ankiecie brakowało jednego rodzaju kina

Obrazek :?: :?:

_________________
Obrazek


           
Post 28 lis 2005, o 15:56
 
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 26 sie 2004, o 12:52
Skąd: Rzeszów
Posty: 1076

Zobacz profil 
ireneusz napisał(a):
Egzorcyzmy Emily Rose, Klątwa, Klucz do koszmaru czy Amityville, które jest moim zdaniem marną próbą nawiązania do klasyki z lat 80-tych).


ten pierwszy chyba najmocniejszy z tych co wymieniłeś, jeśli ktoś ma okazje niech sobie obejrzy, bylem na tym w kinie i zrobił na mnie ten film niezłe wrażenie. wątpie aby twórcy jakiegokolwiek z tych filmów próbowali nawiązywc do lat 80-tych :P inne czasy, inne kino.

NoBi napisał(a):
Mysle ze dla niektorych uzytkownikow tego forum bedzie w ankiecie brakowało jednego rodzaju kina.


hmm przecież dałem filmy akcji ;)


Ostatnio edytowano 28 lis 2005, o 15:58 przez WiHuRa, łącznie edytowano 1 raz

           
Post 28 lis 2005, o 15:56
 
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 30 lis 2002, o 00:21
Skąd: Reichshoff
Posty: 1337

Zobacz profil 
ireneusz napisał(a):
Egzorcyzmy Emily Rose, Klątwa, Klucz do koszmaru czy Amityville


Oglądałem wszystkie cztery i szczerze mówiąc to po każdym z osobna spodziewałem się czegoś więcej. W każdym brakowało mi tego "czegoś". Z ostatnio oglądniętych mogę polecić Obłęd. Mnie osobiście film troszkę wciągnął. Ogólnie nie wiedzieć czego lubie filmy powiązane ze szpitalami psychiatrycznymi :)

_________________
Obrazek


           
Post 28 lis 2005, o 16:05
 
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 10 lut 2005, o 14:54
Posty: 1087

Zobacz profil 
cvieQ napisał(a):
ireneusz napisał(a):
Egzorcyzmy Emily Rose, Klątwa, Klucz do koszmaru czy Amityville

Oglądałem wszystkie cztery i szczerze mówiąc to po każdym z osobna spodziewałem się czegoś więcej. W każdym brakowało mi tego "czegoś". Z ostatnio oglądniętych mogę polecić Obłęd. Mnie osobiście film troszkę wciągnął. Ogólnie nie wiedzieć czego lubie filmy powiązane ze szpitalami psychiatrycznymi :)

jestem podobnego zdania odnosnie ww projekcji. teraz wieksosc filmow jest z bardzo slaba fabula. zaglosowalem na thillery, gdyz lubie niepewnosc. Nie mowie tu o prostych filmidlach typu "jeden swir biega po miescie zabijajac wszystko co stanie mu na drodze i na koncu sie podpala", tylko takie, w ktorych w ostatnich 10 minutach wszystko sie wyjasnia i czlowiek ma tzw. "banie" przez kilka chwil po ogladnieciu :) nie stronie tez od polskiego kina, jednak i tu jest bardzo slabo w ostatnich latach. Ostatnimi dobrymi (czyli te, ktore mi sie podobały :P ) filmami, z polskich to symetria, pręgi oraz dzień swira. jesli chodzi o obcojezyczne to hotel rwanda, tlumaczka oraz green street hooligans.


           
Post 28 lis 2005, o 16:09
 
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 19 mar 2004, o 17:20
Posty: 2233

Zobacz profil 
WiHuRa napisał(a):
wątpie aby twórcy jakiegokolwiek z tych filmów próbowali nawiązywc do lat 80-tych inne czasy, inne kino.

Z nawiązaniem to chodziło mi tylko o Amityville, które w bodajże 5 częściach pojawiło się na kasetach VHS jeszcze na przełomie lat 80-tych i 90-tych, i obecna wersja jest tylko kopią tamtych filmów. Akcja była taka sama - dom, który kupuje jakaś niczego nieświadoma rodzina, dziwne znaki, opętanie itp. Ale tamte części miały to coś, że człowiek bardziej przeżywał (nie wiem czy to dobre słowo), ta ostatnia jakaś taka lipna była wg mnie ....
Zresztą podobnie jak Evil Dead, Piątek Trzynastego, tak i do klasyki gatunku zaliczyłbym Egzorcystę oraz Omena. Te dwa ostatnie filmy swego czasu zrobiły na mnie ogromne wrażenie...

Do marcello: Jeżeli lubisz takie filmy, to polecam:
1) SAW [Piła] (oraz SAW2, mam ale jeszcze nie widziałem), film mnie powalił, zwroty akcji niesamowite, szczególnie zakończenie zaskakuje. Podobnie z filmem "House of 9" - oba polecam Tobie, jak i innym, nie zawiedziecie się ....

_________________
Obrazek


           
Post 28 lis 2005, o 18:21
 
Ligowy debiutant
Ligowy debiutant

Dołączył: 29 gru 2003, o 17:57
Skąd: Rzeszów
Posty: 69

Zobacz profil 
osobiscie ogladam przewaznie komedie romantyczne gdyz do kina chodze z dziewczyna albo komedie i tez na nie zaglosowalem. Godna uwagi komedia jest pamietnik ksiezniczki 2 :zareczyny i stary gdzie moja bryka (stary film lecial juz w tv ale mi sie abrdzo podoba) lubie takze horrory ale to juz nie te horrory co byly wczesniej dla mnie najlepszy horror omen kultowy horror a niestety egzorcysty nie ogladalem a bardzo chce


           
Post 28 lis 2005, o 18:33
 
Reprezentant kraju
Reprezentant kraju
Avatar użytkownika

Dołączył: 29 sty 2005, o 20:47
Posty: 749

Zobacz profil 
Ja to komedie najlepsza American Pie 1 potem coraz gorsze, z 4 tylko niektóre momenty mi sie podobały... ale jedynka była boska szczególnie hasło ,,wójek George kręcił śmigło nawet 5 razy dziennie" hehehe ten ojciec był the best


           
Post 28 lis 2005, o 19:54
 
Solidny ligowiec
Solidny ligowiec
Avatar użytkownika

Dołączył: 15 maja 2005, o 18:10
Skąd: zniewiadomoskąd
Posty: 495

Zobacz profil 
Moj prywatny ranking najlepszych filmow to:

1) Gladiator - najlepszy film, wogole nie ma dyskusji!
2) Za wszelka cene - najlepszy dramat :)
3) The Ring ale tylko 1 czesc - najlepszy horror, inne horrory przyprawiaja mnie o smiech
4) Szeregowiec Ryan - najlepszy film wojenny
5) Dzien Swistaka - najlepsza komedia zagraniczna
6) Wladaca pierscieni: Wszystkie czesci - bez zbytecznego komentarza.
7) Ojciec chrzestny - klasyka :)
8) Nic smiesznego - najlepsza polska komedia, bystrzejsi beda wiedzieli skad moj nick :lol:
9) Wrog u twych bram - drugi film wojenny :)
10) Nagi instynkt - najlepszy thriller
11) Rejs - ma to cos :)

Na te filmy zawsze znajde czas :) Wkrotce na TVN w sobote bodajze bedzie The Ring ktory ogladne z wielka przyjemnoscia poraz kolejny :)

Wiem ze te filmy sa nieco zakurzone i nie ma tu nowosci ale odnosze wrazenie ze kolejne filmy nie wnosza za wiele nowego i sa robione byleby zarobic.

A w ankiecie glosowalem na: horror, thriller, komedia.

_________________
Żużlowa Liga Polska bez limitu obcokrajowcow ... probably the best League in the World :lol: :lol: :lol:

Kliknij a ugryzę


           
Post 28 lis 2005, o 21:20
 
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 27 lip 2004, o 16:28
Skąd: Rzeszów kur*a, królowie południa!
Posty: 1374

Zobacz profil 
Ja zaglosoalem na komedie i akcje...
Jesli chodzi o komedie to najlepsze moim zdaniem sa polski typu Poranek Kojota, Kariera Nikosia Dyzmy, Chlopaki nie Placza itp. zagraniczne? oczywiscie American Pie :D Niemala szyderka w kazdej czesci :D
A jesli chodzi o filmy akcji to tu zdecydowanie bardziej lubie seriale (Fala Zbrodni (najlepszy serial pod sloncem) kryminalni..) A filmy to keidys Tango i Cash,Zabojcza Bron...

_________________
Obrazek

Obrazek


           
Post 28 lis 2005, o 22:31
 
Senior
Senior
Avatar użytkownika

Dołączył: 26 lis 2005, o 00:21
Skąd: Rzeszow
Posty: 280

Zobacz profil 
Czytajac rozne wypowiedzi uslyszalem wiele ciekawych filmow niektorych nieogladalem niektorychnawet niemam zamiaru ale ku mojemu zdziwieniu tylko bodajze jedna osoba wymienila Ojca chrzestnego. Ogladalem cala trylogie i sadze ze jest to jeden z lepszych jak nie najlepszy film w dotychczasowej historii kina(oczywiscie to tylko moje zdanie).

Kolejnym filmem ktory chetnie polece a chyba nikt o nim nie pisal sa dwie produkcje podobne do siebie ale jednak inne czyli: 13 dzielnica i yamakassi poprostu bomba.

Jeszcze jest jeden film ktory ogladalem niedawno i przyznac trzeba ze nigdy o nim wczesniej nie slyszalem a jest to Święci i żołnierze nigdy nielubialem filmow wojskowych ale ten mi sie podobal.

I na koniec 3 bajki, bo milo tak konczyc 1 i 2 czesc shreka oraz epoka lodowcowa ile razy to ogladam mam ubaw po pachy.

_________________
Obrazek
Pij Tanie Wino Pij Tani Los
Wszystko Zrobili Jak By Tobie Na Złoś
Idź Na Ulicę Zakrzyknij Na Głos
Niech Słyszą Wuje Jak Gromy Lecą
_____________________KSU- Wuje, Wuje
>Staram się być obiektywny, ale swoje poglądy posiadam<


           
Post 29 lis 2005, o 01:41
 
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 26 sie 2004, o 12:52
Skąd: Rzeszów
Posty: 1076

Zobacz profil 
ireneusz napisał(a):
Z nawiązaniem to chodziło mi tylko o Amityville, które w bodajże 5 częściach pojawiło się na kasetach VHS jeszcze na przełomie lat 80-tych i 90-tych, i obecna wersja jest tylko kopią tamtych filmów. Akcja była taka sama - dom, który kupuje jakaś niczego nieświadoma rodzina, dziwne znaki, opętanie itp. Ale tamte części miały to coś, że człowiek bardziej przeżywał (nie wiem czy to dobre słowo), ta ostatnia jakaś taka lipna była wg mnie ....


jeśli chodzi o ten film to zgodze sie, nie przekonał mnie kompletnie. oklepany temat i do tego jeszcze nie przekonywujaco przedstawiony.

ireneusz napisał(a):
SAW [Piła]


jak dla mnie nr 1 jesli chodzi o thrillery 2005. Dwojka bedzie dopiero w Polsce po nowym roku, w sieci juz mozna film znaleźć choć narazie to tylko TS. Zaczekam i pojde na do kina bo bedzie na pewno warto.

P.S Polecam stronke http://www.imdb.com - najlepsza i najwieksza baza filmów na swiecie, oceny, komentarze, trailery, top 250 itd. W bazie sporo polskich filmów także ;) np: http://www.imdb.com/title/tt0173563/ .


           
Post 29 lis 2005, o 01:49
 
Ligowy debiutant
Ligowy debiutant
Avatar użytkownika

Dołączył: 1 kwi 2005, o 11:15
Skąd: Rzeszów
Posty: 105

Zobacz profil 
Ja wybrałem następująco: thriller,akcja,s-f. Mój ulubiony film to Blade Runner z Harisonem Fordem - stary film s-f na podstawie opowiadania Philipa K. Dicka(swoją drogą polecam również jego książki), ale ma klimat. Bardzo polecam też thrillre Fallen (polski tytuł: W sieci zła) z Denzelem Washingtonem film trzyma w napięciu i ma dobre("złe" :wink: ) zakończenie. Z nowszych ostatnio oglądałem Hostage (Osaczony) z Brucem Willisem, i nie powiem, nawet mi się podobał. Lubie też animowane komedie: Shreck, Epoka Lodowcowa itp. :)


           
Post 29 lis 2005, o 12:35
 
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 28 sty 2005, o 03:28
Skąd: Jackrabbit Slim
Posty: 1971

Zobacz profil 
1. Pulp Fiction - ponad wszystko!!!

- Do you know how they call a Quarter Pounder with cheese in Paris?
- They dont call "Quarter Pounder with cheese"??
- Oh, they've got a metric system, they don't know what the fuckin' Quarter Pounder is...
- So how they call??
- ROYAL WITH CHEESE!!!
- Royal with cheese?? Oh man! So how they call Big Mac??
- Big Mac is a Big Mac, but they call it "Le Big Mac"
- Le Big Mac- hahahahahah.......

miód...... i klasyka.

2. "Mulholland Drive" - Lynch'a - najlepszy moim zdaniem. Jeśli ktoś rozumie końcówkę, to niech mi podeśle...
3. "Identity" - Jamesa Mangolda z zaje*istą Amandą Peet
4. "Requiem for a dream" - nic dodać, nic ująć - polecam stronę http://www.requiemforadream.com/ - pałę zmiata!!
5. "Gothika" - za Halle Berry i Penelope Cruz

To z importu.

Rodzime rzeczy:

1. "Dług" - Krauzego - total...
2. Całokształt Barei ze wskazaniem na "Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz.."
3. Trylogia o Pawlakach i Kargulach Chęcińskiego.
4. "Dzień Świra" - megaKondrat, megaKoterski
5. "Ogniem i mieczem" - najlepszy polski film historyczny

To tyle... [/quote]

_________________
www.facebook.com/004band


           
Post 29 lis 2005, o 12:52
 
Danish Power!
Danish Power!
Avatar użytkownika

Dołączył: 30 sty 2003, o 12:44
Skąd: Danishlandia
Posty: 9770

Zobacz profil 
Martines napisał(a):
Ja to komedie najlepsza American Pie 1 potem coraz gorsze, z 4 tylko niektóre momenty mi sie podobały... ale jedynka była boska szczególnie hasło ,,wójek George kręcił śmigło nawet 5 razy dziennie" hehehe ten ojciec był the best

Ja zdecydowanie bardziej wole slyszec >Stiffler Mom< :D:D wszystkie cztery czesci mi sie podobaly, aczkolwiek czwarta to wiadomo - prawie wszyscy aktorzy inni, ale przynajmniej ukojeniem dla uszow jest piosenka "Laid" grana w roznych wersjach (oryginal i orkiesta)

A teraz the best filmy wedlug mnie:

ZAGRANICA:

Gladiator - poezja ;)
Zakochany bez pamieci - sadzilem, ze jest to typowa dla Carrey'a komedia, a okazalo sie, ze to zajebisty film z ciekawa fabula
Eurotrip - zajebista komedia w stylu American Pie z genialnym kawalkiem "Scotty Doesn't Know" w wykonaniu zespolu Lustra i druga wersja MC Jeffsky feat. Igor ;)
Szeregowiec Ryan - najlepszy film wojenny

POLSKA:

Nic smiesznego
Seksmisja
Chlopaki nie placza

Poza tym stare komedie o PRL-u, np. Nie lubie poniedzialku albo serial Alternatywy ;)

A na koniec cos dla fanow Epoki lodowcowej, do ktorych rowniez ja sie zaliczam ;)


http://rapidshare.de/files/3616951/gone_nutty.avi.html *

P.S. Czasami mi go szkoda... ;)

* zeby sciagnac nalezy zjechac na sam dol i kliknac na ikonke "Free". Nastepnie ponownie zjechac na dol i zwrocic uwage na czas, ktory tam zmierza do 0 - jak minie pojawi sie tam gotowy link do sciagniecia filmu.

_________________
"Jeżeli masz wszystko pod kontrolą, to znaczy ze jedziesz zbyt wolno."

Obrazek


           
Post 29 lis 2005, o 13:01
 
Solidny ligowiec
Solidny ligowiec
Avatar użytkownika

Dołączył: 15 maja 2005, o 18:10
Skąd: zniewiadomoskąd
Posty: 495

Zobacz profil 
Zapomnialem na mojej liscie wspomneic o jednym filmie. Chodzi mianowicie o "Efekt motyla". Podchodzilem do niego z dystansem. Durny tytul, kiepska obsada ... jedyne co moglo go obronic to fabula no i nie tylko obronila ale naprawde bylem pod wrazeniem. Film jest slabo rozpowszechniony wiec pewnie wiekszosc z was go nie widziala. Polecam goraco!

_________________
Żużlowa Liga Polska bez limitu obcokrajowcow ... probably the best League in the World :lol: :lol: :lol:

Kliknij a ugryzę


           
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w temacie  [ Posty: 277 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości


Narzędzia



Skocz do:  

Uprawnienia

Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

Original style by phpBBservice.nl & New Design style by ZeNaNLi