Nie bądź tylko Gapiem. Weź aktywny udział w dyskusji i zarejestruj się już teraz. Rejestracja


Odpowiedz w temacie

Książki


Luźne rozmowy na luźne tematy


Lubisz czytać książki?
Tak 57%  57%  [ 16 ]
Nie 25%  25%  [ 7 ]
Tylko pod przymusem 11%  11%  [ 3 ]
Jak ktoś mi poleci 7%  7%  [ 2 ]
Liczba głosów : 28
Opcje      Szukaj
Post 25 lut 2007, o 22:03
 Książki
Junior
Junior
Avatar użytkownika

Dołączył: 24 gru 2006, o 14:47
Posty: 157

Zobacz profil 
Ja jestem uczniem II klasy gimnazjum, do lektur mam niechęć, ale na poleconą mi książkę jestem w stanie znaleźć czas.

Do tej pory czytałem przeważnie lektury, ale mniej więcej rok temu zabrałem się do poleconego mi "Ojca Chrzestnego". Bardzo mnie to zaciekawiło. Czytałem, kiedy mogłem i kiedy miałem ochotę, ale zeszło mi jakieś 3-4 miesiące.

Przed feriami w moim regione znów zacząłem czytać. Jestem już na 7 księdze (Michael Corleone wrócił do USA). Od początku spisuję co ważniejsze słowa, które wypowiedział Don Corleone. Myślę, że do połowy marca, jak dobrze pójdzie skończę tą książkę, którą czytam już drugi raz. Jest ona moją ulubioną książką. Zamierzam teraz przeczytać "Ostatni Don" i "Sycylijczyk" Mario Puzo.

Oto parę zdań, które sobie zapisałem:

„Przebacz. Zapomnij. Życie jest pełne nieszczęść.”

„Przyjaźń jest wszystkim. Przyjaźń to więcej niż talent. Nigdy o tym nie zapominaj.”

„Nigdy nie wpadaj w gniew. Nigdy nie stosuj groźby. Przekonuj ludzi.”

„Skąd mogę wiedzieć, dopóki nie usłyszę, jakie są korzyści i inne szczegóły? Poza tym muszę mieć czas, żeby przemyśleć udzielone tu dziś rady. Ostatecznie nie jestem człowiekiem, który robi coś pochopnie.”

„Są rzeczy, które trzeba zrobić i robi się je, ale nigdy o nich nie mówi. Nie próbuje się ich usprawiedliwić. Są nie do usprawiedliwienia. Po prostu się je robi. A potem o nich zapomina.”

„Adwokaci mogą nakraść więcej pieniędzy z teczką niż tysiąc ludzi z rewolwerami i w maskach.”

„Do czego doszedłby świat, gdyby ludzie żywili dalej urazy wbrew własnemu rozsądkowi?”

Zastanawiałem się, czy tych wypowiedzi nie dodać do wątku "Przemyślenia", lecz postanowiłem zrobić oddzielny wątek o książkach, bo takowego nie ma. Lubicie je czytać? Macie jakieś ulubione?


           
Post 27 lut 2007, o 13:53
 
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 14 cze 2004, o 08:15
Posty: 2278

Zobacz profil 
"Ojciec chrzestny" Maria Puzo to również jedna z moich ulubionych książek. To ten gatunek, który się po prostu chłonie na raz...

Ostatnio zagłębiam sie w "Wywiad rzekę" z prof. Bartoszewskim. Muszę powiedziec, że jestem pod ogromnym wrażeniem jego niesamowitej osobowości. Szczerze polecam.


           
Post 27 lut 2007, o 14:42
 
Legenda
Legenda
Avatar użytkownika

Dołączył: 21 kwi 2004, o 13:14
Skąd: Rzeszów
Posty: 6214

Zobacz profil 
GRISZA napisał(a):
Ostatnio zagłębiam sie w "Wywiad rzekę" z prof. Bartoszewskim. Muszę powiedziec, że jestem pod ogromnym wrażeniem jego niesamowitej osobowości. Szczerze polecam.

Idzie to wypozyczyc normalnie w Bibliotece?

Ja ogolnie wiele ksiazek nie przeczytalem, ale przygotowujac sie do matury ustniej z jezyka polskiego przecztalem ksiazki na temat zydow podczas drugiej wojny swiatowej i szczerze polecam:

Kazimierz Moczarski - "Rozmowy z katem"
Hanna Krall - "Zdążyć przed Panem Bogiem"
Zofia Nałkowska - "Medaliony"
Tadeusz Borowski - "Opowiadania"

Jak ktos jest w ostatniej klasie szkoly sredniej to na prawde warto poswiecic czas na przeczytanie w/w ksiazek. Zdaje sie, ze tylko "Rozmowy z katem" nie sa w kanonie lektur szkolnych.

_________________
Projektowanie Graficzne
Wieszaki na medale dla sportowców oraz biegaczy


           
Post 27 lut 2007, o 14:49
 
Danish Power!
Danish Power!
Avatar użytkownika

Dołączył: 30 sty 2003, o 12:44
Skąd: Danishlandia
Posty: 9770

Zobacz profil 
Ja osobiscie serdecznie polecam ksiazke pt. "Rok 1984" George Orwell'a :)

_________________
"Jeżeli masz wszystko pod kontrolą, to znaczy ze jedziesz zbyt wolno."

Obrazek


           
Post 27 lut 2007, o 15:08
 
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 28 sty 2005, o 03:28
Skąd: Jackrabbit Slim
Posty: 1971

Zobacz profil 
Że tak powiem, staje się coraz bardziej aktualna w IV RP...

_________________
www.facebook.com/004band


           
Post 27 lut 2007, o 15:22
 
Danish Power!
Danish Power!
Avatar użytkownika

Dołączył: 30 sty 2003, o 12:44
Skąd: Danishlandia
Posty: 9770

Zobacz profil 
Niewatpliwie tak, z ta roznica ze my mamy az dwoch "Wielkich braci" ;)

_________________
"Jeżeli masz wszystko pod kontrolą, to znaczy ze jedziesz zbyt wolno."

Obrazek


           
Post 28 lut 2007, o 02:32
 
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 29 lut 2004, o 21:46
Skąd: Estadio de Santa Marta
Posty: 1314

Zobacz profil 
K 2 napisał(a):
Niewatpliwie tak, z ta roznica ze my mamy az dwoch "Wielkich braci" ;)


Juz nie przesadzaj Krzysiu :P.

Osobiscie polecilbym tworczosc Nikosa Kazantzakisa, a przynajmniej to co jest dostepne powszechnie czyli: Grek Zorba, Ostatnie kuszenie Chrystusa oraz Chrystus ukrzyzowany po raz wtore. Niech tytuly nie zmyla, nie sa to ksiazki typowe o Chrystusie i jego zyciu. A na wieczorki kiedy nie chce sie czytac nic bardziej ambitnego autorzy tacy jak Maclean, Forbes, Follet, Higgins wymiataja.

Ulubiona moja ksiazka jest stary dobry Mistrz i Malgorzata Bulhakowa. Po prostu mioooodzio :). Chociaz nie moge rowniez zapomniec o Kolumbach Bratnego i Imieniu Rozy Eco. A do tego znienawidzona przez licealistow trylogia (moze z wylaczeniem Pana Wolodyjowskiego)


Jeszcze zgodze sie z Damonem, z podanych przez niego ksiazek szczegolnie polecam Rozmowy i Zdazyc przed panem Bogiem. A co do Rozmow to kiedys byly lektura, ale juz nie sa, czego bardzo zaluje bo malo kto to teraz przeczyta...


           
Post 1 mar 2007, o 15:44
 
Junior
Junior
Avatar użytkownika

Dołączył: 24 gru 2006, o 14:47
Posty: 157

Zobacz profil 
Przeczytałem ostatnio "Syzyfowe Prace" Stefana Żeromskiego (lektura) i nawet mi się spodobało.

Kolega mi polecił i mam zamiar przeczytać niedługo - Julio Cortazar - Gra w klasy, spróbujcie. Bardzo dziwnie zbudowana książka.


           
Post 18 lip 2007, o 21:43
 
Ligowy debiutant
Ligowy debiutant
Avatar użytkownika

Dołączył: 14 sty 2005, o 14:59
Skąd: varsovia
Posty: 96

Zobacz profil 
Widze, że temat trochę zamarł :wink:
Ja polecam książkę, która stosunkowo niedawno pojawiła się w polskich księgarniach:
R. Dawkins "Bóg urojony"
Polecam, dla tych którzy stawiają własny rozum na pierwszym miejscu...

_________________
Dopóki na Hetmańską nie wróci Stal, nie wrócę tam i ja


           
Post 28 lip 2007, o 21:52
 
Ligowy debiutant
Ligowy debiutant
Avatar użytkownika

Dołączył: 13 maja 2007, o 09:09
Skąd: Kraków
Posty: 101

Zobacz profil 
S.King - Mroczna Wieża - naprawdę polecam. Na początku jest ciężko :) ale poźniej to już sama przyjemność . . .


           
Post 30 lip 2007, o 10:37
 
Szkółkowicz
Szkółkowicz
Avatar użytkownika

Dołączył: 21 kwi 2006, o 19:46
Skąd: Rzeszów Staromieście
Posty: 41

Zobacz profil 
J. Gaarder - Przepowiednia Dżokera, Świat Zofii , Dziewczyna z pomarańczami ---> POLECAM


           
Post 30 lip 2007, o 10:44
 
Legenda
Legenda
Avatar użytkownika

Dołączył: 29 sie 2004, o 11:25
Skąd: Sydney
Posty: 8375

Zobacz profil 
Moimi ulubionymi lekturami sa ksiazki o spidleju. :D Mam ksiazki Grzonki i Dobruszka, w Polsce zostaly tez ksiazki o zuzlu w Rzeszowie, Tarnowie i Lublinie, ktore na pewno sobie tu sciagne. :D Mam tez ksiazke o australijskim zuzlu. :)

_________________
Regards from Sydney
Jasiek

It's ok to disagree with me. I cannot force you to be right


           
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości


Narzędzia



Skocz do:  

Uprawnienia

Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

Original style by phpBBservice.nl & New Design style by ZeNaNLi