Nie bądź tylko Gapiem. Weź aktywny udział w dyskusji i zarejestruj się już teraz. Rejestracja

Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63 ... 334  Następna strona

Odpowiedz w temacie

Polska polityka


Luźne rozmowy na luźne tematy

Opcje      Szukaj
Post 6 paź 2009, o 14:53
 Re: Polska polityka
Szkółkowicz
Szkółkowicz

Dołączył: 14 wrz 2009, o 12:25
Posty: 2

Zobacz profil 
Odpiszę tylko na część cytatów, bowiem cała reszta to zwykła napinka pana Kamila, spowodowana wewnętrzną frustracją, dlatego też nie chce brać udziału w wymianie zdań z tym użytkownikiem na dłuższą metę, bo jak rozmawiać "normalnie" z osobami, które walą tekstami typu: "Ale i tak najważniejszy jest spokój a no i Teletubiś, brak konta, brak prawa jazdy etc.". Nie da się.

Cytuj:
Jeszcze więcej scenogramów z rozmów miał niż opublikował Rzepa i co zrobił od tego czasu? Spadł choćby komuś włos z głowy? Czy gdyby nie opublikowano tych materiałów to cokolwiek by się zmieniło? Czy te sługusy załatwiacze Miro i Zbynio stracili by swoje funkcje? Pytanie chyba jest retoryczne.


A Ty jesteś jasnowidz? Nikt tego nie wie, bowiem skończyło się jak skończyło. Nikt nie mówi, żeby zakończyć tą aferę tylko na tym, że poleciały dymisje, jednak opozycja żądała głów, to je dostała, a teraz niech się postępowanie toczy własną drogą. Niech nie wchodzi w polityka, którą wszędzie i we wszystko miesza PiS, a niech działają sądy itp. To oni są od rozstrzygania winy człowieka, a nie Joachim Brudziński i inne pachołki Jarosława Kaczyńskiego.

Jeżeli już rzucamy takimi epitetami jak sługusy. Czemu nikt nie zajął się sprawą wyboru na prezesa IPN pana Kurtyki? Jego to sługus Kaczyńskich, który prezesurę w IPN-ie rozpoczynał w cieniu skandalu, który nie wypłynął na światło dzienne. Nikt nie wspomni o tym, że główny faworyt na prezesa IPN-u na pewien czas przed ostatecznym wyborem został oszkalowany pewną notką, która wypłynęła z krakowskiego IPN-u, a która później okazała się zwykłą nieprawdą. Czy to zbieg okoliczności, że wówczas głową krakowskiego IPN-u kierował Pan Kurtyka?

Cytuj:
Czy za czasów rządów Pisu, minister sprawiedliwości wypowiadał słowa:"śledztwo będzie, ale oni są niewinni" czy raczej Lipiec i inni poszli siedzieć?


No był jeden pan, tylko zrobił całkiem coś innego - zrobił z człowieka mordercę przed tym, kiedy ostateczny wyrok wydał sąd. Zrobił z człowieka mordercę, nie dając mu okazji na obronę. Zatem taka akcja jest fair, ale podobna to już skandal. Dziwne rozumowanie, rzekłbym podwójne standardy.

Cytuj:
Kamyk juz wyjaśnił to raz, a dwa to Piecha to był zwykły płotek wiceminister, a nie skarbnik partii, szef partii, wiceperemier i minister MSWIA i być może Premier. Więc o czym my mówimy? :shock:


Po posłance Beacie Sawickiej widać, że nawet pionek w partii może być kierowany przez kogoś z góry. Jeżeli wierzysz, że Piecha ten przekręt robił sam, na własną rękę, bez niczyjej wiedzy jesteś bardzo, ale to bardzo naiwny, albo po prostu masz klapki na oczach. Mi się wydaje, że zarówno jedno jak i drugie Ciebie dotyczy. Jedyna słuszna partia to PiS, a reszta dno. Z takimi osobami nie warto wchodzić w jakąkolwiek dyskusję.

Cytuj:
Dzisiejszy dzień to jest nawet nie skandal, trudno to ubrac w słowa. Był Kapuś stawia "zarzuty" człowiekowi który raczył walczyć z nieczystymi zagrywkami na szczytach władzy. ręce opadają, wymiot opuścił żołądek, włosy z głowy wyrwane, wargi zgryzione(jak to pisał kiedyś seevy). Zarzuty dotyczą nieprawidłowości w sprawie afery grunotwej.


Już się zapomina, jak "kapusia" Urańskiego wsadzono na stołek "nie upolitycznionej" Telewizji Polskiej. Zapomina się, że Pan Piotr Kownacki jakimś cudem został mianowany na wiceprezesa Orlenu, a po kilku miesiącach dostał wielomilionową odprawę za nic nie robienie. Widzę, że kolesiostwo dostrzega się tylko z jednej strony, a o drugiej już zapomina.

Nie myliłem się, sądząc do tej pory, że ludzie o innych poglądach tutaj nie zaglądają, bowiem cokolwiek napiszą zostaną zaatakowani przez watahę PiSu, która potrafi każdego podsumować "byle był spokój w mediach", "najważniejsze, by sondaże rosły". Niektórzy nie dorośli do rozmów na ten temat i całą swoją żółć wylewają na forach. Dlatego też nie mam zamiaru dalej iść z Wami "na wojnę", więc piszcie sobie co chcecie. Wszystko co miałem do powiedzenia w tym temacie napisałem. W przeciwieństwie do niektórych nie bawię się w proroków i nie wyrokuję, co by było "gdyby". Wy chcecie w tym się paplać, Wasza sprawa. Swój udział w tym temacie chciałem rozpocząć i zakończyć apelem, aby się patrzyło na ręce i jednych i drugich, nie zapominając o grzeszkach każdej partii, bo patrząc na to co się dzieje tutaj PiS jest bielszy od szaty Jezusa, a każda inna partia to same brudy. A tak nie jest - im wcześniej Kamil czy Kamyk to zrozumieją, tym szybciej będzie im się lepiej żyło :)

Pozdrawiam


           
Post 6 paź 2009, o 15:34
 Re: Polska polityka
Reprezentant kraju
Reprezentant kraju
Avatar użytkownika

Dołączył: 18 sty 2005, o 18:08
Posty: 587

Zobacz profil 
Tropiciel napisał(a):
Pytanie do Ciebie - co da Ci ciskanie się na każdą stronę? Co da Ci odsunięcie od władzy PO, które ma równie wiele przekrętów na koncie, co wcześniejsze władze

W sprawie afery hazardowej powstało mnóstwo pytań, jednocześnie wyszły na jaw patologie które przypominają te z czasów rządów SLD za afery Rywina.
- o ustawach nie decydują politycy tylko jakieś wąskie grono tajemniczych biznesmenów którzy mają doskonałe kontakty z czołowymi politykami rządowymi
- szef największego klubu parlamentarnego musi słuchać przekleństw jakiegoś szemranego "biznesmena" i tłumaczyć się mu jak dziecko ze swojej opieszałości
- dlaczego premierowi przez 2 miesiące nie przeszkadzały niejasne kontaktu i dziwne zabiegi w jego własnym rządzie ? czyżby liczył na to że sprawa nie wyjdzie na jaw i jego koledzy dalej będą kręcić wałki a on w sondażach dalej będzie górował
- jak Kamil wcześniej wspomniał o posunięciach Prezesa rady Ministrów decydują sondaże, może zniesiemy urząd Rady Ministrów i zastąpimy go audiotele i głosowaniem sms
- dlaczego minister sprawiedliwości po całej sprawie grozi niezależnej gazecie śledztwem i nazywa ją “Völkischer Beobachter”". (gazeta NSDAP)
- czy obecna ekipa poczuła się całkowicie bezkarna jak kiedyś SLD ?
- skąd biznesmeni dowiedzieli się o tym że przeciwko nim odbywa się operacja CBA ?
- dlaczego tą sprawą nie zajęła się ABW, policja którzy też walczą z korupcją czy pani Pitera ? Obawiali się że swoich nie należy ruszyć ?
- i dlaczego nagle prokuratura rzeszowska wysuwa wobec szefa CBA jakieś śmieszne zarzuty, skoro kilka miesięcy wcześniej prokuratura warszawska stwierdziła że wszystko było ok, a dwaj oskarżeni w sprawie afery gruntowej zostali skazani ? Skąd nagle taki pośpiech prokuratury, ministra sprawiedliwości. Przypadek ? czy odgórne polecenie.
Miały być nowe standardy. Tusk w czasie kampanii 2005r. głośno mówił o walkach z takimi patologiami, dlaczego nagle o wszystkim zapomniał.?
Czy przyjmuje sposób myślenia Julii Pitery, że jeżeli nie ma pisiora i dorsza za 8,16 zł. to afery nie ma

Każdy wiedział że minister Drzewiecki to podejrzany typ. Piotr Zaremba z Dziennika już pół roku temu pisał że Drzewiecki to taka tykająca bomba. Wychodzi na to że PO kompletnie się do rządzenia nie nadaje. Nie ma ani zapowiedzianych szuflad nowych , wspaniałych ustaw ani kadr.

Cytuj:
wcześniejsze władze SLD, czy PiS które święte także nie było? Może to bardzo płytka prawda, ale jednak fakty mówią same za siebie - kto się dorwie do władzy ciągnie w swoją stronę

Co to za argument, że PiS też coś miał na sumieniu. Głośno było o rzekomych zbrodniach PiS w latach 2005-2007. PO gdy doszła do władzy miała wszystko wyjaśnić. I co ? sprawy podsłuchów, laptopa Ziobry umorzono i wiele innych. Dwie komisje śledcze których głównym zadaniem było znalezienie haków na PiS zupełnie niczego nie znalazły, tak że nawet najwięksi przeciwnicy PiS nie traktują ich poważnie. Nawet dziś prokuratura w Płocku umorzyła śledztwo w sprawie domniemanych nacisków na prokuratorów za czasów Z.Ziobro. Więc ja się pytam jakie to zbrodnie, przestępstwa, machlojki, krętactwa popełnił ten demoniczny PiS. Gdy PiS likwidował patologiczne WSI podnosiły się głosy oburzenia. Kto za tym stał? Ci sami panowie oficerowie którzy dorabiali sobie na boku. gdy powoływano CBA ile pomyj na tych ludzi wylano. Bo CBA skutecznie patrzy na ręce nie zwykłemu Kowalskiemu, tylko najwyższym ludziom w państwie, którzy mają w rękach media lub znajomych w mediach więc rozpętują nagonkę na CBA, w co wielu naprawdę uwierzyło.

Cytuj:
Tak, chcę ogólnego spokoju, a nie tylko w mediach. Nie chcę co rusz otwierać oczu i pierwsze co mi się rzuci w uszy z radia to "skandal", "doktor B. zatrzymany" itp. a później w mediach kajanie się i prostowanie słów, które się wypowiedziało, a później robienie z ludzi idiotów mówiąc, że miało się co innego na myśli.

Czyli co? Niczego nie nagłaśniać, przejść nad tym do porządku dziennego ? Udawać że nic się nie stało ? że to tylko mogło być 500 mln złotych? doprawdy nie rozumiem

Cytuj:
Dokładnie pan Czuma powinien się jak najszybciej pożegnać ze swoim stołkiem, ale co zrobić, gdy mający najlepsze papiery na ministra sprawiedliwości w ostatnich latach pan Ćwiąkalski także nie okazał się aniołkiem?

Pan Ćwiąkalski zachował się jak zwykły smarkach i dał się wciągnąć w antyziobrowskie gierki. Choćby tu wspomnieć słynną konferencję z popsutym laptopem Ziobry, podczas której ten sam laptop nagle ożył. :lol:

Cytuj:
Ziobro też ma swoje grzeszki i osądził pewnego człowieka bodajże jeszcze przed zarzutami ze strony prokuratora. Czy zatem minister sprawiedliwości miał co do tego jakiekolwiek prawo?

Nie miał prawa, został za to ukarany, choć kwestia tak wysokiego odszkodowania była już inspirowana politycznie. Jak widzę jest to jedyny grzeszek Ziobry. Zadziwiające że niektórzy intelektualiści (sic!) zrobili z doktora G. autorytet, a w mediach wręcz trzeba było wszem i wobec oświadczać że doktor G. to ofiara nagonki :lol: jakoś dziwnym trafem te praworządne autorytety zapomniały o pozostałych kilkunastu zarzutach korupcyjnych.

Cytuj:
Bolesław Piecha za rządów PiS - opisałem sytuację poniżej. Nie udawaj, że tego nie przeczytałeś, bo jestem pewien, że ten fragment wpisu także zobaczyły Twoje oczęta.

Mi nie chodziło o opisanie sprawy Piechy. Mi chodziło o to abyś odniósł się do tego - "Zarówno za SLD były przekręty (jednoręcy bandyci), tak samo jak za PiS, a teraz jest za PO" na czym polegały te przekręty za rządów PiS.?

Cytuj:
I tak głosowałem na PO - nie muszę się tego wstydzić, jednak jak widzisz nikogo nie bronię. Jedyne na co zwracam uwagę to na to, że zarówno za SLD, PiS jak i PO są przekręty.

I dalej będziesz głosował na PO wiedząc że robią przekręty ? :D
Cytuj:
Powrót do władzy pierwszych czy drugich nie gwarantuje wybielenia polskiej polityki, a Wy zwolennicy PiS uważacie, że rządy J. Kaczyńskiego są jedyną możliwością do naprawy państwa polskiego, bowiem każde inne to zło i zaraza.

Fakty mówią same za siebie. Za rządów PiS nie było Rysia, Mira, Zbysia. A zamieszanych kolegów nie kryto tylko wywalano i aresztowano. ot tak a różnica

Cytuj:
Ale tak nie jest, co pokazały afera gruntowa, mianowany minister sportu pan Tomasz L., czy mówiący o wielkich standardach Bolesław Piecha.

W aferze gruntowej winni zostali skazani. Sąd nie dopatrzył się żadnych nieprawidłowości. CBA prowadziło operację za zgodą prokuratury i sądu.
Pan Tomasz Lipiec został zatrzymany i postawiono mu zarzuty, choć wielkim błędem było mianowanie go na to stanowisko, podobnie jak nominacja na szefa policji Kornatowskiego.
standardy pana Piechy - hmmm, jeśli to ma być dowód na wielkie przekręty za rządów PiS, to postaraj się bardziej i znajdź coś mocniejszego.
Cytuj:
Na spotkaniu u prezydenta ponoć były tylko jakieś strzępy dokumentów i niewiarygodną podłością byłoby wrzucanie człowieka za kratki przed pozwoleniem mu na wytłumaczenie się z zarzucanych mu czynów.
Jeśli nie ma prawa - skompromitował sam siebie domagając się takiego czynu.

Pojawia się magiczne słowo ponoć :D byłeś tam w pałacu prezydenckim, że wiesz jak to wyglądało ? Czy opierasz się na czyjejś relacji ? 8-)


           
Post 6 paź 2009, o 19:46
 Re: Polska polityka
Legenda
Legenda

Dołączył: 30 kwi 2003, o 21:45
Posty: 4406

Zobacz profil 
Cytuj:
Odpiszę tylko na część cytatów, bowiem cała reszta to zwykła napinka pana Kamila, spowodowana wewnętrzną frustracją, dlatego też nie chce brać udziału w wymianie zdań z tym użytkownikiem na dłuższą metę, bo jak rozmawiać "normalnie" z osobami, które walą tekstami typu: "Ale i tak najważniejszy jest spokój a no i Teletubiś, brak konta, brak prawa jazdy etc.". Nie da się.

Co ma niby rzekoma wewnętrzna frustracja wspólnego z szydzeniem z bezmozgów którzy jedyne co umieją zarzucić Pisowi co wymieniłem?(a no i jeszcze, że Prezydent przekręcił nazwisko Brazylijczyka :D) to pierwsza sprawa.

Druga sprawa zarzucasz mi czy Kamykowi, że nie da się z nami rozmawiać bo od razu są rzucane teksty jak przytoczone powyżej . A tymczasem co sam robisz? Bredzisz coś o wewnętrznej frustracji o jakiejś żółci o tym, ze nam się żyje ciulowo itd. etc. Genialne argumenty mające tyle wspólnego ile rządy PO z rządami prawa.

Cytuj:
A Ty jesteś jasnowidz? Nikt tego nie wie, bowiem skończyło się jak skończyło.

Nie nie jestem jasnowidz. Ale posiadam taką umiejętność jak wyciąganie wniosków. Tusk wiedział o sprawie z pewnością od miesiąca, a być może od dwóch. Czy komukolwiek spadł włos z głowy? Miał te wszystkie materiały co widzimy teraz a nawet więcej czy kiwnął chodź palcem by Zbysio, Miro albo Grześ stracili stanowiska? Skoro tego nie zrobił przez 2 miesiace czemu nagle miałby zrobić w trzecim? Jak to mawiał Leo Beenkhaker dzwoni coś w głowie czy dalej nie?

Cytuj:
Niech nie wchodzi w polityka, którą wszędzie i we wszystko miesza PiS, a niech działają sądy itp. To oni są od rozstrzygania winy człowieka, a nie Joachim Brudziński i inne pachołki Jarosława Kaczyńskiego.

Żeby sąd mógł przesądzić o winie musi najpierw prokuratura oskarżyć i przygotować rzetelny materiał dowodowy. Jeśli jej szef już na wstępie mówi, ze goście są niewinni to chyba można mieć bardzo poważne wątpliwości czy prokuratora będzie działać rzetelnie. A komisja jest właśnie od tego by patrzeć prokuratorom na ręce by nie kręcili wałów.

Cytuj:
Zatem taka akcja jest fair, ale podobna to już skandal.

A gdzie ja napisałem, że taka akcja jest fair?

Cytuj:
Jedyna słuszna partia to PiS, a reszta dno. Z takimi osobami nie warto wchodzić w jakąkolwiek dyskusję.

Oho. Kolejne hasło. Jak ja rzuciłem podobne to wielkie oburzenie, że nie da się normalnie rozmawiać. Jak to sie nazywa? hmm hipokryzja?

Cytuj:
Jeżeli wierzysz, że Piecha ten przekręt robił sam, na własną rękę, bez niczyjej wiedzy jesteś bardzo,

A jakie są niby choćby minimalne przesłanki, że Piesze(dobrze odmieniam?) ktoś pomagał z góry? Jeden choćby mały szczególik potwierdzający tą tezę. Zwykłe Bajkopisarstwo.
Jak po spotkaniu Kamińskiego z Tuskiem nagle zainteresowani się spłoszyli to możną dominiemywać, że Ryży puścił parę z ust i ostrzegł Mira. Są ku temu przesłanki. A w przypadku afery Piechy?

Cytuj:
Tak, chcę ogólnego spokoju, a nie tylko w mediach. Nie chcę co rusz otwierać oczu i pierwsze co mi się rzuci w uszy z radia to "skandal", "doktor B. zatrzymany" itp. a później w mediach kajanie się i prostowanie słów, które się wypowiedziało, a później robienie z ludzi idiotów mówiąc, że miało się co innego na myśli

Najpierw piszesz, ze chcesz ogólnego spokoju a nie tylko w mediach, a potem piszesz o tym czego nie chcesz słyszeć z mediów :lol: Czy gdyby tak np. za rządów Pis-u nie oglądać TV i nie czytac gazet czy życie wyglądało inaczej? Po ulicach chodziły niedzwiedzie i nie miałeś spokoju czy co? :lol:

Cytuj:
ytanie do Ciebie - co da Ci ciskanie się na każdą stronę? Co da Ci odsunięcie od władzy PO, które ma równie wiele przekrętów na koncie, co wcześniejsze władze SLD, czy PiS które święte także nie było?

Jak to co mi da? W końcu będę miał poczucie, że na czele mojego kraju stoi rząd który w interesie ma dobry obywateli i dobro Polski, a nie kolesi, kumpli którzy pomogli dojść do władzy. Rząd który być może popełnia błędy jak każdy, ale nie są to błędy celowe, które przypadkowo pomagają niektórym grupom interesów. Rząd który nie rozsprzedaje majątku za bezcen, który prowadzi politykę zagraniczną dobrą dla Polski, a nie dla sąsiadów itd.

Cytuj:
fakty mówią same za siebie

Masz rację. Za czasów rządu Pis-u wszystkie wskażniki szły do góry, bezrobocie spadało, przestępczość spadała to są fakty.

_________________
Obrazek

https://www.youtube.com/watch?v=hnxX-li ... yczekUwagi


           
Post 6 paź 2009, o 20:26
 Re: Polska polityka
Reprezentant kraju
Reprezentant kraju
Avatar użytkownika

Dołączył: 18 sty 2005, o 18:08
Posty: 587

Zobacz profil 
Tropicieo napisał(a):
Jeżeli już rzucamy takimi epitetami jak sługusy. Czemu nikt nie zajął się sprawą wyboru na prezesa IPN pana Kurtyki? Jego to sługus Kaczyńskich, który prezesurę w IPN-ie rozpoczynał w cieniu skandalu, który nie wypłynął na światło dzienne

Co zabawne pan Kurtyka to człowiek rekomendowany przez PO, za którym PO głosowała ? Jak nie CBA, to na pewno w IPN-ie siedzą same diabły.
Jesteś w stanie wymienić jakieś zmanipulowane publikacje IPN :?: :lol: nie sądzę, a jakiekolwiek publikacje ?


           
Post 6 paź 2009, o 21:45
 Re: Polska polityka
Legenda
Legenda
Avatar użytkownika

Dołączył: 29 sie 2004, o 11:25
Skąd: Sydney
Posty: 8394

Zobacz profil 
Cytuj:
Ale i tak najważniejszy jest spokój a no i Teletubiś, brak konta, brak prawa jazdy etc.


Nie jestem pewien, o jaki spokoj ci chodzi, ale tak naprawde, gdyby przecietni obywatele mieli na co dzien swiety spokoj, to byloby duzo mniej zwracania uwagi na dziwactwa politykow. Znam to z Australii. 8-) Tu przecietny obywatel ma swiety spokoj, martwi sie o to, gdzie pojechac na weekend czy tez w ktorym sklepie zrobic tym razem zakupy. O polityce sie nie dyskutuje, bo nie ma po co. Jak wiec osiagnac swiety spokoj? Ano doprowadzic panstwo do dobrej kondycji finansowej i zycie wiekszosci obywateli do dobrej kondycji finansowej, co oczywiscie wiaze sie z bardziej przyjaznymi warunkami rozwoju biznesu. Wtedy beda zbyt zajeci wydawaniem kasy i zabawa, panstwo bedzie zarabiac. Niestety... takie cos bedzie trwac latami.

A o braku konta to juz kiedys sie wypowiadalem. Sprawa z pozoru nieistotna (dla fanow PiS) ma bardzo duze znaczenie dla kazdego, dla kogo istotne sa finanse panstwa. Premier o tym powinien jednak jakies pojecie miec, a skoro on sam nie korzysta nawet z konta bankowego, nie wie, jak to dziala, to nie ma podstawowej wiedzy. Prosze bardzo, niech PiS (o ile jeszcze dojda kiedys do wladzy) wybierze innego premiera np. Ziobro, mlodego, ambitnego polityka, ktory pokazal, ze potrafi sie znalezc, ale Jaro nie jest dobrym reprezentantem. Owszem, na pewno wiele rzeczy moglby jeszcze w polityce zrobic, ale niekoniecznie jako premier (jest wiele ministerstw gdzie jego doswiadczenie mogloby sie przydac). Wypadaloby aby premier jednak podstawowa wiedze o finansach posiadal, a nie proponowal likwidacje gieldy papierow wartosciowych. :lol: Naprawde widac, ze facet nie ma o tym pojecia. A niestety, w kazdym panstwie minister finansow jest w rzadzie osoba numer 2 zaraz po premierze. I ci dwaj panowie musza rozumiec finanse, aby konsultowac ze soba decyzje, projekty itp. A jesli jeden z nich nie ma o tym pojecia, to jak w ogole cokolwiek konsultowac?

I nie jestem fanem PO. :P (co niektorzy mi sugerowali, ze jestem). Ale zeby nie bylo, ze sie czepiam PiS-u, to PO tez nie popisalo, gdy przyszla sprawa kryzysu. "Polsce zaden kryzys nie grozi" przekonywali Pawlak i Tusk (notabene, jak to jest, ze spec od rolnictwa jest ministrem finansow?), a co sie potem okazalo? Jak rynkami swiatowymi wstrzasnely ruchy walut, to i Polske dotknelo - wzrost cen benzyny, spadek cen benzyny, to samo z gazem. Wiele firm dotknal kryzys, doznaly powaznych spadkow przychodow, bezrobocie nadal pozostaje dwucyfrowe - to sa znamiona kryzysu. Polska nie nalezy jeszcze do krajow wysoko rozwinietych, raczej do emerging countries (krajow sie rozwijajacych), a dla takich krajow niskie GDP (jesli dobrze widzialem wynosi 0.6), to jest jak kryzys, wiec panowie z PO nie mowia do konca prawdy, ze kryzysu nie ma.

_________________
Regards from Sydney
Jasiek

It's ok to disagree with me. I cannot force you to be right


           
Post 6 paź 2009, o 22:17
 Re: Polska polityka
Solidny ligowiec
Solidny ligowiec

Dołączył: 12 lis 2002, o 21:56
Skąd: rzeszów
Posty: 473

Zobacz profil 
Ale tu ciekawie. Wreszcie ktoś stanął w obronie PO. Ale żeby bronić trzeba mieć agrumenty. Zamiast argumentów same slogany.[b] Panie tropiciel. Po rządzi prawie dwa lata. Wymień kilka osiągnięć PO. Czekam.
Jak dla mnie to rządy Po są gorsze od komuny. Totalna klapa. Jeśli bym nawet przyjął dobrą wolę tych ludzi to mają totalnego pecha. Ściągnęli na Polskę wszystkie plagi począwszy od kryzysu do wyprzedaży majątku narodowego. Ale czego można się spodziewać po ludziach tego pokroju. przykład :
Pan premier. Historyk który nie wiedział gdzie służył jego własny dziadek. A ślub po 28 latach siedzeniu na wiaderku by zostać prezydentem.
Pan Niesiołowski. Kapuś który po wpadce nadawał na swoją narzeczoną. O dwulicowości nie wspomnę.
Panowie Schetyna, Chlebowski. Już dawno gazety pisały o ich mrocznej przeszłości.
Pan Boni. Naczelny kapuś .
Panowie ministrowie sprawiedliwości, spraw zagranicznych czy finansów skąd wytrzaśnięci? Po tylu latach za granicą co ich łączy z Polską i Polakami? O kwalfikacjach nie rozmawiajmy bo są bliskie zeru.
O pani Piterze czy Palikocie raczej dyskutować nie trzeba. Czym głupsza wypowiedź tym większy poklask TVN.
Tak można wymieniać. Myślałem że Drzewiecki jest wyjątkiem ale tylko myślałem.
Panie tropiciel do klawiatury.
PO TO DNO

_________________
joo


           
Post 6 paź 2009, o 22:36
 Re: Polska polityka
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 18 kwi 2006, o 01:13
Posty: 1325

Zobacz profil 
Nie kibicuje ani PO ani PiS-owi. Ale pisząc o tych wszystkich wtopach, nie zapominajcie że PiS też rządził. Piszecie że ugoda z Eureko to porażka. Zgadza się. Znowu ktoś nas wyruchał. Ale PiS miał szansę coś z tym zrobić. Przecież rządzili, ale hujia zrobili. Tak samo jest z aktualną aferą. SLD się burzy, pieni jak fiks, zapominając o Jaskierni który zniknął na długi czas z naszych ekranów. Wymieniać można bez końca. Sprawa uniezależnienia nas od gazu z Rosji. Wiele pomysłów, ale co kolejny rząd to inny pomysł a dywersyfikacji dostaw gazu jak nie było tak nie ma. SLD, PiS, PO, wszyscy mieli szansę. Gówno mamy. Lepiej kręcić swoje interesy, niż zrobić coś dla kraju...
Stocznie, kopalnie, kurrwa ludzie można wymieniać bez końca. Podziwiam Was koledzy (szczególnie Kamil i kamyk) że macie siłę jeszcze komuś kibicować. Ale może jesteście sporo młodsi i wierzycie że coś możecie zmienić. Ja już nie wierzę.

I na koniec. Na całej tej aferze, najbardziej straciła matka Drzewieckiego która umarła na zawał, gdy ten składał swoją dymisję.
Zastanawiam się, czy chłopu przyszło do głowy, że to wszystko nie było tego warte.


           
Post 6 paź 2009, o 23:16
 Re: Polska polityka
Legenda
Legenda

Dołączył: 30 kwi 2003, o 21:45
Posty: 4406

Zobacz profil 
Cytuj:
Centralne Biuro Antykorupcyjne przedstawiło we wtorek kalendarium podjętych działań w śledztwie dot. afery hazardowej

12. 08 - pismo Szefa CBA do Prezesa Rady Ministrów zawierające informacje o nielegalnych działaniach lobbingowych, związanych z ustawą o grach i zakładach wzajemnych (,,ustawą hazardową”). Prośba Szefa CBA o spotkanie i zachowanie szczególnej ostrożności przez Pana Premiera w udostępnianiu materiałów osobom trzecim z uwagi na działania operacyjne CBA.

14.08 – osobiste spotkanie Szefa CBA z Prezesem Rady Ministrów. W jego tracie Szef CBA stwierdza, że Szef Komisji Finansów Publicznych – Zbigniew Chlebowski oraz Minister Sportu i Turystyki – Mirosław Drzewiecki, biorą udział w nielegalnych działaniach, których celem jest zmiana rządowego projektu ustawy hazardowej i zablokowania wejścia w życie przepisów umożliwiających pobieranie dodatkowych opłat od hazardu. W wyniku tych działań doszło do wycofania przez Ministra Drzewieckiego z projektu ustawy przepisu o dopłatach, który według wyliczeń Ministerstwa Finansów, miała przynieść dochód do budżetu państwa w wysokości ok. 500 (pięciuset) milionów złotych rocznie. W związku z publicznymi wypowiedziami rzecznika prasowego MF – Witolda Lisickiego (z dnia 7 lipca 2009 r. ,,akceptujemy wniosek Ministra Sportu i stosowną zmianę wprowadzimy do projektu ustawy”), należy podkreślić, ze wniosek ten został przez Ministra Finansów zaakceptowany. Wypowiedź ta nie została zdementowana przez Ministra Finansów. W tej sytuacji Szef CBA zaapelował do Prezesa Rady Ministrów o podjęcie bezzwłocznych działań mających na celu przywrócenie pierwotnych założeń projektu ustawy, tak aby interes ekonomiczny państwa został należycie zabezpieczony. Szef CBA poprosił, aby Premier, podejmując działania w tej sprawie, odwoływał się do jawnej korespondencji między Ministrem Sportu i Turystyki a Ministrem Finansów – nie ujawniając roli i zainteresowania CBA w tej sprawie. Szef CBA podkreśla, że niezwykle istotne jest, aby osoby pozostające w zainteresowaniu operacyjnym CBA nie dowiedziały się o tym. Szef CBA stwierdza ponadto, że w świetle zebranego materiału nielegalny charakter działań Z. Chlebowskiego i M. Drzewieckiego jest oczywisty. Szef CBA informuje Premiera, że zlecił dokonanie prawno – karnej analizy tych działań funkcjonariuszom CBA. Ponadto Szef CBA stwierdza, że należy wyjaśnić rolę w tej sprawie następujących osób:
- Ministra Adama Szejnfelda – w związku z pismami wysyłanymi w toku prac legislacyjnych sprzyjającym lobby hazardowemu;
- Wicepremiera Grzegorza Schetyny – w związku ze spotkaniami jakie odbywał z R. Sobiesiakiem i nie poinformowaniu Premiera o intensywnych zabiegach lobby hazardowego;
- Ministra Jacka Kapicy – w związku z oświadczeniem Ministerstwa Finansów o zaakceptowaniu wniosku Ministra Drzewieckiego o zrezygnowaniu z pobierania dopłat od hazardu.

25.08 – pojawiają się pierwsze sygnały świadczące o tym, że R. Sobiesiak został poinformowany o operacyjnym zainteresowaniu jego osobą przez CBA.

10.09 – Szef CBA informuje ustnie Pana Jacka Cichockiego – Sekretarza Kolegium ds. Służb Specjalnych w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów – podczas posiedzenia Sejmowej Komisji ds. Służb Specjalnych, że nastąpił przeciek informacji do osób rozpracowywanych przez CBA oraz zapowiedział wystąpienie pisemne w tej sprawie do Premiera.
Szef CBA informuje pisemnie Prezesa Rady Ministrów o przecieku i prosi o możliwość bezpośredniego spotkania. Pismo zawiera rekomendacje co do:
- przywrócenia pierwotnych założeń projektu ustawy o grach i zakładach wzajemnych,
- wyjaśnienia wszelkich okoliczności nagłej zmiany decyzji Ministra M. Drzewieckiego co do celowości pobierania dopłat od hazardu,
- ustalenia zakresu odpowiedzialności i wyciągnięcia konsekwencji wobec osób pełniących funkcje publiczne w związku z ich zakulisowymi, bezprawnymi działaniami podczas prac nad rządowym projektem ustawy hazardowej. Pismo to zostało złożone w Sekretariacie Premiera z adnotacją ,,do rąk własnych” w dniu 11 września 2009 r. Szef CBA poinformował o tym fakcie telefonicznie Ministra Cichockiego z prośbą o pilne poinformowanie Premiera.

11.09 – pismo od Prezesa Rady Ministrów do Szefa CBA z prośbą o przesłanie pisemnej analizy prawno karnej wykrytych faktów do dnia 9 października 2009 r.

15.09 - Szef CBA otrzymuje od Prokuratora Okręgowego w Rzeszowie wezwanie do stawienia się celem postawienia zarzutów.

16.09 – w KPRM odbywa się Kolegium ds. Służb Specjalnych z udziałem Prezesa Rady Ministrów. W trakcie posiedzenia, które było rejestrowane, Szef CBA stwierdza, że absolutnym priorytetem CBA jest pozyskanie dla przyszłorocznego budżetu państwa jak największych środków i zapewnia, że CBA wykaże w tym zakresie maksymalną determinację. Bezpośrednio po tym wystąpieniu do Szefa CBA podchodzi Minister Cichocki z zaproszeniem na spotkanie z Premierem po zakończeniu posiedzenia Kolegium. Dochodzi do spotkania Szefa CBA z Premierem. Prezes Rady Ministrów informuje Szefa CBA , że chciałby porozmawiać o dwóch sprawach:
- osłony antykorupcyjnej prywatyzacji jednego z przedsiębiorstw państwowych;
- pisma jakie otrzymał z Prokuratury w Rzeszowie, w którym został poinformowany o decyzji postawienia Szefowi CBA określonych zarzutów.
Szef CBA spytał Premiera, czy zarzuty jakie mają być mu postawione w Rzeszowie to odpowiedź Rządu na zgłaszane przez Szefa CBA w rozmowie z dnia 14 sierpnia 2009 r. i piśmie z dnia 10 września 2009 r. informacje o zagrożeniu interesów ekonomicznych państwa. Premier stanowczo zaprzecza, deklaruje, że będzie wyjaśniał sprawę ewentualnych nacisków na Prokuratora z Rzeszowa oraz informuje Szefa CBA, że możliwość pełnienia przez niego funkcji uzależniona jest – w związku z sformułowanymi zarzutami – od opinii prawnych, które Prezes Rady Ministrów zlecił. Szef CBA pyta Premiera jaka w tej sytuacji jest jego odpowiedź na rekomendacje Szefa CBA, które przedstawił w piśmie z dnia 10 września 2009 r. Premier odpowiedział, że pisma tego ,,nie czytał” - w związku z tym nie może udzielić odpowiedzi.

17.09 – Szef CBA, biorąc pod uwagę:
- realne zagrożenie interesu ekonomicznego państwa polegające na możliwym uszczupleniu dochodów budżetu państwa w wysokości ok. 500 mln złotych rocznie,
- brak informacji o podjętych działaniach zaradczych przez Prezesa Rady Ministrów oraz
- ostrzeżenie osób pozostających w zainteresowaniu operacyjnym CBA
podjął decyzję o przekazaniu informacji o zaistniałych nieprawidłowościach organom wymienionym w ustawie o CBA (art. 2 ust. 1 pkt 6) – Prezydentowi RP, Sejmowi i Senatowi.

18.09 – Szef CBA powiadamia pisemnie Prezydenta RP, prezydium Sejmu i Senatu, w skład których wchodzą przedstawiciele wszystkich klubów parlamentarnych. Szef CBA kieruje również do Prokuratora Generalnego zawiadomienie o uzasadnionym podejrzeniu popełnienia przestępstwa przy przygotowywaniu projektu ustawy o grach i zakładach wzajemnych przez:
- Ministra M. Drzewieckiego – nadużycia władzy – polegającego na niedopełnieniu obowiązków celem przysporzenia korzyści majątkowych osobom trzecim i Z. Chlebowskiego – w związku z powoływaniem się na wpływy u osób sprawujących wysokie funkcje publiczne,
- osoby, które ujawniły tajemnicę państwową – ujawniając zainteresowanie operacyjne CBA osobom nieuprawnionym.


http://niezalezna.pl/article/show/id/25978

Chyba wszystko na temat chęci wypalanie żelazem wszelkich nieprawidłowości ze strony premiera :roll:

_________________
Obrazek

https://www.youtube.com/watch?v=hnxX-li ... yczekUwagi


           
Post 7 paź 2009, o 07:12
 Re: Polska polityka
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 23 kwi 2006, o 15:29
Skąd: przybyszówka
Posty: 2650

Zobacz profil 
Cytuj:
Myślałem że Drzewiecki jest wyjątkiem ale tylko myślałem.
:hahaha: :hahaha: :hahaha:
wlasnie drzewiecki byl w tej ekipie najwiekszym przekrtem ( ktos z poznania moglby ci to pojasnic )

_________________
"Obrazek

Chcemy dialogu z Rosją, taką jaka ona jest !!!

http://www.youtube.com/watch?v=5DxhXflwC8I

OSTAFA NIE CZYTAM


           
Post 8 paź 2009, o 23:46
 Re: Polska polityka
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 18 kwi 2006, o 01:13
Posty: 1325

Zobacz profil 
oglądałem dziś Alternatywy 4 (tytuł odcinka "Wesele" ). Polecam z ciekawości oglądnąć, szczególnie moment gdy u niejakiego Winnickiego, cała ekipa ogląda mecz.

W przerwie meczu jest wywiad właśnie z t. Winnickim. To zadziwiające że w tym kraju się nic nie zmieniło w kwestii polityki. Minęło tyle lat, a nasi dzisiejsi politycy niczym się nie różnią od tamtych... Polecam gorąco.

i tak na boku: (nie znam lepszego polskiego serialu niż Alternatywy 4) :kielb_pala:


           
Post 9 paź 2009, o 02:18
 Re: Polska polityka
Danish Power!
Danish Power!
Avatar użytkownika

Dołączył: 30 sty 2003, o 12:44
Skąd: Danishlandia
Posty: 9779

Zobacz profil 
Cytuj:
nie znam lepszego polskiego serialu niż Alternatywy 4)

Miałem w tym temacie już nic nie pisać, ale jednak teraz muszę przyznać koledze pełną rację. Serial był nakręcony w innych realiach, a jednak jest tak bardzo aktualny. I genialny :) Mógłbym go ściągnąć za darmo z neta, a jednak ze względu na pełny szacunek dla niego poszedłem do sklepu i kupiłem na dvd. Warto. Polecam.

_________________
"Jeżeli masz wszystko pod kontrolą, to znaczy ze jedziesz zbyt wolno."

Obrazek


           
Post 9 paź 2009, o 03:30
 Re: Polska polityka
Legenda
Legenda
Avatar użytkownika

Dołączył: 29 sie 2004, o 11:25
Skąd: Sydney
Posty: 8394

Zobacz profil 
Zmiennicy tez byli dobrym serialem. :) Ale faktycznie, Alternatywy rocks.

_________________
Regards from Sydney
Jasiek

It's ok to disagree with me. I cannot force you to be right


           
Post 9 paź 2009, o 07:18
 Re: Polska polityka
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 23 kwi 2006, o 15:29
Skąd: przybyszówka
Posty: 2650

Zobacz profil 
Cytuj:
To zadziwiające że w tym kraju się nic nie zmieniło w kwestii polityki. Minęło tyle lat, a nasi dzisiejsi politycy niczym się nie różnią od tamtych... Polecam gorąco.


a to samo mozemy powiedziec o karierze nikodema dyzmy :D ( i ten sam rewelacyjny roman winhelmi )

_________________
"Obrazek

Chcemy dialogu z Rosją, taką jaka ona jest !!!

http://www.youtube.com/watch?v=5DxhXflwC8I

OSTAFA NIE CZYTAM


           
Post 9 paź 2009, o 20:11
 Re: Polska polityka
Solidny ligowiec
Solidny ligowiec

Dołączył: 12 lis 2002, o 21:56
Skąd: rzeszów
Posty: 473

Zobacz profil 
Współczesny nikodem to ?????? Czekam na propozycje :biggrin:

_________________
joo


           
Post 9 paź 2009, o 23:26
 Re: Polska polityka
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 23 kwi 2006, o 15:29
Skąd: przybyszówka
Posty: 2650

Zobacz profil 
a ja ciekaw jestem kiedy pokojowa nagrode nobla dostanie putin :hahaha: a po nim inni demokratyczni i swiatli przywodcy takich panstw jak iran , korea polnocna, chiny, bialorus ,kuba ..... :hahaha:
ps. no i oczywiscie ryzy za polityke milosci :hahaha:

_________________
"Obrazek

Chcemy dialogu z Rosją, taką jaka ona jest !!!

http://www.youtube.com/watch?v=5DxhXflwC8I

OSTAFA NIE CZYTAM


           
Post 9 paź 2009, o 23:38
 Re: Polska polityka
Legenda
Legenda

Dołączył: 30 kwi 2003, o 21:45
Posty: 4406

Zobacz profil 
no Tuskowi należy się jak w mordę strzelił, wszak uratował demokracje w Polsce :hahaha:

_________________
Obrazek

https://www.youtube.com/watch?v=hnxX-li ... yczekUwagi


           
Post 10 paź 2009, o 01:24
 Re: Polska polityka
Weteran
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył: 19 cze 2005, o 19:14
Skąd: Rzeszów
Posty: 3029

Zobacz profil 
Pokojowa nagroda Nobla zeszmaciła sie do cna, dostał ja człowiek za to tylko że jest ...afroamerykaninem.

A dziś w Afganistanie zgineło kolejnych dwóch naszych żołnierzy... laureat "pokojowej nagrody Nobla" miał w pewien sposób w tym udział...

Ciekawe ile jeszcze czasu bedzie musiało upłynac i ilu naszych żołnierzy zginie za nim ktoś zrozumie ze to nie jest nasza wojna ?

Polityka to jest dopiero SYF !!

_________________
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


           
Post 10 paź 2009, o 01:24
 Re: Polska polityka
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 14 cze 2005, o 00:34
Posty: 2957

Zobacz profil 
Cytuj:
Mógłbym go ściągnąć za darmo z neta, a jednak ze względu na pełny szacunek dla niego poszedłem do sklepu i kupiłem na dvd. Warto. Polecam.



Charlie szacun. Browar stawiam. Ne ma lepszego od Stanleya Angela naszego! Komando, Cobra i Mc Claine moga mu obuwie czyscic. I my, ludzie poststalinowskiego renesansu wszak to rozumimy i wimy. :piwo:

_________________
http://www.drozdmarketing.pl


           
Post 10 paź 2009, o 15:32
 Re: Polska polityka
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 6 sty 2007, o 13:06
Skąd: Rzeszów B4/Glasgow
Posty: 2071

Zobacz profil 
Redaktor napisał(a):
Cytuj:
...Ne ma lepszego od Stanleya Angela naszego! Komando, Cobra i Mc Claine moga mu obuwie czyscic. I my, ludzie poststalinowskiego renesansu wszak to rozumimy i wimy. :piwo:

Dodałbym: My dzieci epoki Gierka :tak: A 2 seriale: Alternatywy 4, oraz Zmiennicy zajmują bardzo ważne miejsce w moim filmowym zbiorze 8-)

_________________
II miejsce Typer Liga 2018

Obrazek

Obrazek


           
Post 10 paź 2009, o 16:46
 Re: Polska polityka
Legenda
Legenda

Dołączył: 30 kwi 2003, o 21:45
Posty: 4406

Zobacz profil 
http://wiadomosci.onet.pl/2057940,11,ko ... ,item.html

afera hazardowa, stoczniowa..afera goni aferę...nawet komuniści z sLD nie trzymali takiej formy :shock:

_________________
Obrazek

https://www.youtube.com/watch?v=hnxX-li ... yczekUwagi


           
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6664 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63 ... 334  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 93 gości


Narzędzia



Skocz do:  

Uprawnienia

Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

Original style by phpBBservice.nl & New Design style by ZeNaNLi