Nie bądź tylko Gapiem. Weź aktywny udział w dyskusji i zarejestruj się już teraz. Rejestracja

Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186 ... 331  Następna strona

Odpowiedz w temacie

Polska polityka


Luźne rozmowy na luźne tematy

Opcje      Szukaj
Post 15 maja 2020, o 18:11
 Re: Polska polityka
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 23 kwi 2006, o 15:29
Skąd: przybyszówka
Posty: 2646

Zobacz profil 
no i prawdziwa prezydent poszla w piz :cenzura: :hahaha:
patrzac na wynik wyborczy kidawy w warszawie , mysl nasowa sie taka .... sloiki wybraly pustaka :D

_________________
"Obrazek

Chcemy dialogu z Rosją, taką jaka ona jest !!!

http://www.youtube.com/watch?v=5DxhXflwC8I

OSTAFA NIE CZYTAM


           
Post 16 maja 2020, o 16:20
 Re: Polska polityka
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 20 kwi 2003, o 00:24
Skąd: z Rzeszowa, ze Stali
Posty: 2223

Zobacz profil 
weslake napisał(a):
Ale sytuacja nie jest symetryczna! Pisowscy erodeputowani próbowali zwrócić uwagę na fakty związane z wyborami do samorządów
Brawo, podoba mi się twoje rozumowanie. Donoszenie na Polskę nazywa się wg PiS chęcią zwrócenia uwagi :wysmiewacz:
weslake napisał(a):
A gdy największa telewizja katolicka nie dostała miejsca na cyfrowej platformie naziemnej, a znajdowało się to miejsce dla jakichś discopolowych kanałów to było wszystko ok? Jak bezprawnie spółce należącej do RM odebrano dofinansowanie na odwierty geotermalne z powodów politycznych co udowodniono w sądzie! to było wszystko ok...?
To aż takim wielkim fanem, wielbicielem i obrońcą oszukańczych biznesów ojca dyrektora jesteś? Co miesiąc ślesz datki do Torunia? :mrgreen:
weslake napisał(a):
Co do tego człowieka Putina w Warszawie, wszyscy którzy mają dobrą pamięć dobrze wiedzą, o kogo chodzi...
Wiemy wiemy, jest ich nawet dwóch. Kaczyński i Macierewicz.

_________________
Marsz marsz Dąbrowski, z ziemi polskiej do Wolski


           
Post 17 maja 2020, o 00:27
 Re: Polska polityka
Legenda
Legenda
Avatar użytkownika

Dołączył: 29 sie 2004, o 11:25
Skąd: Sydney
Posty: 8380

Zobacz profil 
Cytuj:
W związku z tym, że uczestnicy zakończonego w sobotę wieczorem (16 maja) zgromadzenia na placu Zamkowym w ramach tzw. strajku przedsiębiorców, nie stosowali się do wezwania o rozejście się, funkcjonariusze otoczyli protestujących kordonem i zaczęli ich legitymować. Demonstranci byli prewencyjnie zatrzymywani. Policja podkreślała, że zgromadzenie jest nielegalne. W mediach pojawiła się informacja o zatrzymaniu chronionego immunitetem senatora Jacka Burego (KO). Senator miał zostać podcięty przez funkcjonariusza. Bury prowadził internetową transmisję, podczas której powiedział, że policja go wepchnęła do samochodu i zatrzymała.

Czytaj więcej na https://fakty.interia.pl/polska/news-warszawa-policja-uzyla-sily-budka-zada-wyjasnien,nId,4499297#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome


No i zaczyna sie. Wirus wirusem, pandemia pandemia, a wojenka polityczna na calego. Tu policja uzywa sily bezprawnie, tam jakis polityk szuka swiadkow jak to bezprawnie go wepchnieto do samochodu po tym, jak nie zastosowal sie do polecen policji... Osobna sprawa to typowe dla polski strajki, protesty, zgromadzenia... niewazne co sie dzieje, powtarzaja sie te same sceny i ta sama historia. Ktos zawsze musi strajkowac i ktos musi protestowac, niewazne kto jest u wladzy.

Cytuj:
zatrzymanie przez policję senatora Jacka Burego "jest nielegalne i stanowi naruszenie immunitetu senatorskiego"


Tak mowi marszalek Senatu. Ja mu wierze. Ale co to za glupie prawo, ktore zabrania policji zatrzymania polityka, gdy ten nie stosuje sie do ich zalecen?

W miedzyczasie pojawia sie gierka Unii Europejskiej o tym, ze "Europa musi miec otwarte granice", co moim zdaniem jest jedna z najwiekszych utopii UE. A krytyka jakiegos tam gostka o zamknieciu granic z powodu wirusa to juz w ogole jakies jaja.

Cytuj:
Europa z granicami nie jest Europą

Istotą Europy jest swoboda przemieszczania się. Z zamkniętymi granicami Europejczycy przestają ją rozumieć, podkreślił Maas. Celem jest powrót do Europy "takiej, jaką była". Kiedy miałoby to nastąpić, niemiecki socjaldemokrata nie chciał precyzować, bowiem wszystko zależy od przebiegu pandemii.

- Jeżeli sytuacja się pogorszy, przypuszczalnie będzie trzeba się cofnąć - przyznał.

Asselborn: Zamknięcie granic było błędem

Szef MSZ Luksemburga nie ukrywał, że od początku uważał zamknięcie granic za błędne posunięcie.

- To nie było dobre - stwierdził wskazując na 200 tys. pracowników transgranicznych wędrujących codziennie między Luksemburgiem i Niemcami. - Sprowokowało to bardzo, bardzo dużo niechęci - zaznaczył Jean Asselborn. Ale, jak zaraz podkreślił, trzeba patrzeć do przodu.



Czytaj więcej na https://fakty.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/aktualnosci/news-szef-niemieckiej-dyplomacji-wzywa-polske-i-czechy-do-otwarci,nId,4499251#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome


Cytuj:
Szczerze współczuję. Wydział rodzinny to osobna bajka; gra emocji to niestety podstawa.


Kamil, nie daj sie, ale tez nie przejmuj sie i nie szukaj wiecznie sprawiedliwosci. Prawnicy pokieruja toba tak, zeby jak najwiecej zarobic i zebys musial uzywac ich serwisow. Ja akurat przechodze przez rozwod (wkrotce sie skonczy, opoznil sie z powodu koronawirusa). Prawnicy generalnie podsycaja niesnaski pomiedzy obydwiema stronami. Czy raczej w moim przypadku podniecali. W pewnym momencie moja byla zaczela tak wariowac, ze moja prawniczka tak pokierowala sprawe, ze moja eks omal nie skonczyla za kratkami. I do tego momentu bylo ok - bo zaczelo sie uspokajac. Ale wtedy emocje zaczely targac moja prawniczka i nic bym nie mial przeciwko temu, gdyby nie fakt, ze w wyniku tych jej emocji za jej ekstra uslugi w tym czasie musialem zaplacic $2,000 AUD (ponad 5 tys zlotych). Po otrzymaniu tej faktury zadzwonilem do mojej prawniczki i powiedzialem jej, ze byl to ostatni raz, kiedy jej pozwolilem na takie cos. Po tym grzecznie sie zgodzilismy, ze zostanie oficjalnie odsunieta od sprawy (poszlo o moja eks odmawiajaca przez 6 tygodni opieki nad moim synem). Zeby dolac oliwy do ognia, prawnik mojej eks powiedzial jej, zeby zaczela mi grozic pozwaniem o szantaz. Najpierw wiec poleciala moja prawniczka (zminimalizowalem jej uslugi), a krotko potem (porozumialem sie z moja eks poza prawnikami) polecial jej prawnik. Mimo wszystko z prawniczka wspolrace zakonczylem z usmiechami na twarzy i przyjaznymi usciskami. Moja eks wisi mi te $2,000 AUD (swoim zachowaniem spowodowala taka strate), ale ta kwestia zostanie rozwiazana nieco pozniej i bez udzialu prawnikow (co notabene jest rowniez mozliwe dzieki wczesniejszym dzialaniom mojej prawniczki). Mimo wszystko jestem prawniczce wdzieczny - uniknalem niekonczacych sie spraw sadowych o podzial majatku, o opieke nad dzieckiem. Wszystko odbylo sie poza sadem i koszty nie byly duze - razem z rozwodem, testamentem bylo nieco powyzej 10,000 AUD (27,000 zl), a podzial majatku odbyl sie tak, ze portfolio nie zostalo zniszczone, a oboje z eks jestesmy w dobrej sytuacji finansowej. I takie miala zadanie ode mnie i wykonala je niezle. Dopiero pozniej puscily jej nerwy, a moze po prostu wyczula szanse dodatkowego zarobku. Prawnikow trzeba kontrolowac - oni pracuja dla ciebie i ty jestes ich klientem. To ty dyktujesz warunki, a nie oni.

Cytuj:
Nie Dominiku – śledztwo i proces na poziomie Rosji Putina.


No coz Kamyk... nie zaskoczyles mnie ta opinia, bo Polacy niejednokrotnie tak sie wyrazali o naszych australijskich zasadach. Zreszta generalnie zauwazylem, ze stajesz w obronie ludzi Kosciola. Sa rzeczy, ktore w sprawie Pella kwestionuje sie w Australii, ale jednego jestem pewien - sledztwo zostalo na tyle dobrze przeprowadzone, zeby pewne informacje potwierdzic. A jedna z nich to ze wiedzial, co dzialo sie w diecezji i ze - podobnie jak jego mentor JPII - zamiotl to pod dywan. Roznica miedzy obydwoma panami jest taka, ze Pell skonczyl za kratkami (wyszedl miesiac temu), a JPII ogloszono swietym, mimo ze obaj panowie skutecznie przez lata zamiatali kwestie pedofilii pod dywan. No coz... polityka i tyle. Australia to kraj laicki (mimo silnych powiazan z kultura chrzescijanska w przeszlosci) i tutaj zadnej religii nie pozwoli sie na tego typu rzeczy. Pell natomiast ma duzo kasy i dobrych prawnikow, dlatego dobrze idzie mu obrona.

Informacja z kwietnia o wypuszczeniu Pella

https://www.lawyersweekly.com.au/biglaw/27933-what-happens-now-george-pell-is-free

Wkrotce pelny raport komisji

https://www.theguardian.com/australia-news/2020/may/05/cardinal-george-pell-complete-royal-commission-findings-to-be-released-within-days

Pell oczywiscie odrzuca zarzuty

https://www.abc.net.au/news/2020-05-07/royal-commission-findings-on-cardinal-george-pell-released/12217362

Dodam, ze kardynal Pell zarabial miesiecznie 21,600 AUD (nie potrafie ci powiedziec, czy tyle placil mu Watykan, czy jakies inne cialo). Dodatkowo wydawal pieniadze Kosciola na latania klasa biznesowa i doszlo do tego, ze wydal ponad pol miliona euro w 6 miesiecy. To bylo jeszcze na iles tam lat zanim doszlo do calej sprawy z pedofilia.

https://www.smh.com.au/world/cardinal-george-pell-the-vaticans-financial-watchdog-slammed-for-lavish-spending-20150228-13rf1h.html

Facet jest umoczony w rozne sprawy az milo. Bardzo dobrze, ze tak ostro sie do niego dobrano i to dobrala sie nie tylko Australia, ale rowniez i nieco wczesniej Watykan.

Karolcia, dzieki za wyjasnienia od strony prawnej. Od strony logicznej nadal to do mnie nie trafia. Moim zdaniem prawo macie zle skonstruowane w tej kwestii.

_________________
Regards from Sydney
Jasiek

It's ok to disagree with me. I cannot force you to be right


           
Post 25 maja 2020, o 12:58
 Re: Polska polityka
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 30 lip 2006, o 18:46
Posty: 1597

Zobacz profil 
No i finito. Trybunał Konstytucyjny zupełnie podporządkowany, Sąd Najwyższy zupełnie podporządkowany, trójpodział władzy poszedł się *****. Teraz np. przy wyborach to można sobie majstrować jak tylko się podoba. Brawo dla tych bezideowców, którym zależy jedynie na tym że okradając innych mają hajs na wódkę i kiełbachę, dla tych naiwnych co myśleli, że reforma sądów ma na celu usprawnienie ich działania i dla tych biernych co wydaje im się, że ta władza robi dokładnie to co poprzednie.

Mam nadzieję, że pan długopis stanie kiedyś przed trybunałem stanu.

_________________
***** ***


           
Post 25 maja 2020, o 17:21
 Re: Polska polityka
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 5 sie 2003, o 15:17
Skąd: Polska,Rzeszów,
Posty: 1206

Zobacz profil 
Liwer,
Daj sobie na wstrzymanie... Wszystko jest lega artis. Przykre jest to, że nie możesz pogodzić się z konsekwencjami demokratycznych wyborów Polaków i jeszcze raz powtarzam, totalnie nie rozumiesz jak działa polityka...

_________________
Gauleiter powrócił...
I nastał "terror praworządności"...


           
Post 26 maja 2020, o 00:25
 Re: Polska polityka
Legenda
Legenda

Dołączył: 30 kwi 2003, o 21:45
Posty: 4400

Zobacz profil 
:lol: :lol: :lol:

Się tak zastanawiałem czy pisać dziś o już całkowitym szczycie bezczelności "autorytetów" prawniczych. No ale skoro Liwier postanowił popłakać się jednak skusze.

Dziś już mieliśmy całkowity pokaz hucpy i całkowitego bezprawia przez nadzwyczajną kastę ludzi.

To już nawet nie twórcze interpretowanie Konstytucji. To jest prawdziwy pokaz dyktatury i działania bez podstawy prawnej.

Co mówi art. 183 pkt 3 Konstytucji?

Cytuj:
Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego powołuje Prezydent Rzeczypospolitej na sześcioletnią kadencję spośród kandydatów przedstawionych przez Zgromadzenie Ogólne Sędziów Sądu Najwyższego.


Ano tyle.

Co nam dzisiaj "autorytety" próbowały wmówić? Że Prezydent może powołać tylko tego z największą ilością głosów. A gdzie to jest niby zapisane? Ano nigdzie przecież nadzwyczajna kasta ludzi, pierwsi po Bogu nie potrzebują zapisów prawnych. To oni są od stanowienia prawa.

I co najpiękniejsze tak się "autorytety" zapędziły w swoim bezprawiu pokazując swoją całkowitą obłudę, że zapomnieli co jeszcze nie dawno mówili czy pisali w swoich komentarzach do interpretacji Konstytucji.

Sędzia Wróbel ten z 50 głosami pięknie wyjaśnił jaki to jest prosty przepis i że Prezydent ma prawo powołać sobie każdego z pięciu przedstawionych mu kandydatur.

https://twitter.com/fp14717/status/1264 ... 439424?s=2

Pan Piotr Tuleja były sędzia TK odznaczony przez Komorowskiego znany z krzyczenia o łamaniu Konstytucji.
Cytuj:
„kompetencja prezydenta państwa ma charakter prerogatywy i sprowadza się do konieczności powołania jednego spośród zgłoszonych kandydatów”.

https://twitter.com/KazikowskaEdyta/sta ... 84961?s=20

Pan Marej Safjan sędzia TSUE znany z krzyczenia o łamaniu Konstytucji.
Cytuj:
„warto też podkreślić, że prezydent w swoim wyborze nie jest związany liczbą głosów uzyskanych przez poszczególnych kandydatów”.

https://twitter.com/KazikowskaEdyta/sta ... 06560?s=20

No ale cóż jak wiadomo "autorytety" mogą sobie raz tak interpetować Konstytucje raz inaczej. W zależności czy rządzi Pisior czy nie Pisior.

Wymiotować się chce jak "autortety" tylko dlatego, że ktoś z ich środowiska wzajemnej onanizacji nie został Pierwszym Prezesem SN będą łgać w żywe oczy i zaprzeczać temu co wcześniej głosili czy pisali. Cóż powiedziałbym, że standard w systemie Sądowniczym III RP. Tutaj prawo dla pana sędziego nie jest po to aby go stosować, tylko po to aby sobie go wybrać pod wyrok jaki chce sobie wydać.

Jak wspomniałem wcześniej to jest właśnie jawna dyktatura. Ale już pisałem, że to środowisko przez 30 lat było tak bezkarne, wydawało sobie wyroki, wybiórczo wypierano przepisy prawa, lub je po prostu nie widziało, że z przyzwyczajenia jedzie dalej. Cóż dalej prawie 50% społeczeństwa widząc zwykłego łgarza, obłudnika i hipokrytę w TV ładnie ubranego z tytułem prof. dok. będzie wierzyć w brednie przez nich głoszone, sprzeczne całkowicie z prawem.

A na koniec podam Ci bardzo fajny Liwier art. Konstytucji. Przygotowujący Cie na to co mam nadzieję i wszystko wskazuje zostanie zrobione po wygranej Andrzeja Dudy :)

Art. 180 punkt 5

Cytuj:
5. W razie zmiany ustroju sądów lub zmiany granic okręgów sądowych wolno sędziego przenosić do innego sądu lub w stan spoczynku z pozostawieniem mu pełnego uposażenia.


Wiesz co to oznacza? Że jak np. zlikwiduje się Sądy Apelacyjne i zostaną tylko Sądy Rejonowe i Okręgowe lub inaczej nazwane. Albo zmieni się nieco Okręgi, ustali inne granice nawet kosmetycznie inne to każdego z nadzwyczajnej kasty ludzi można wypierdolić na zbity ryj. Naczy kasę oczywiście do końca życia będzie brał, ale orzekać już nie.

Zapamiętaj sobie i się przygotuj. Prawdopodobnie na jesieni znowu będzie krzyk o kolejnym łamaniu Konstytucji poprzez odsyłanie zdegenerowanych przedstawicieli nadzwyczajnej kasty ludzi w stan spoczynku :)

_________________
Obrazek

https://www.youtube.com/watch?v=hnxX-li ... yczekUwagi


           
Post 26 maja 2020, o 10:46
 Re: Polska polityka
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 30 lip 2006, o 18:46
Posty: 1597

Zobacz profil 
Ty Kamil chyba lubisz jak Ci dają po twarzy i mówią, że to dla Twojego dobra... :D

_________________
***** ***


           
Post 26 maja 2020, o 14:48
 Re: Polska polityka
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 20 kwi 2003, o 00:24
Skąd: z Rzeszowa, ze Stali
Posty: 2223

Zobacz profil 
weslake napisał(a):
Przykre jest to, że nie możesz pogodzić się z konsekwencjami demokratycznych wyborów Polaków i jeszcze raz powtarzam, totalnie nie rozumiesz jak działa polityka...
Przykre jest to, że nie wiesz iż wynik demokratycznych wyborów daje mandat do rządzenia - nie do bezprawia i okradania Polski i Polaków. Jak tam choćby ośmiornica Szumowskich i ich szemrane biznesy, podoba ci się?
Kamil napisał(a):
to każdego z nadzwyczajnej kasty ludzi można wypierdolić na zbity ryj
Jak PiS przejąłby sądy, to dopiero poczułbyś w sądzie uderzenie w twój zbity ryj. Może wtedy przejrzałbyś na oczy

_________________
Marsz marsz Dąbrowski, z ziemi polskiej do Wolski


           
Post 26 maja 2020, o 18:58
 Re: Polska polityka
Reprezentant kraju
Reprezentant kraju
Avatar użytkownika

Dołączył: 18 sty 2005, o 18:08
Posty: 585

Zobacz profil 
karolcia napisał(a):
twój zbity ryj. Może wtedy przejrzałbyś na oczy


Za każdym razem jak czytam tę panią mam skojarzenia z jedną postacią:

Obrazek


           
Post 26 maja 2020, o 19:29
 Re: Polska polityka
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 23 kwi 2006, o 15:29
Skąd: przybyszówka
Posty: 2646

Zobacz profil 
lepiej miec obity ryj , niz morde zdradziecka :)

_________________
"Obrazek

Chcemy dialogu z Rosją, taką jaka ona jest !!!

http://www.youtube.com/watch?v=5DxhXflwC8I

OSTAFA NIE CZYTAM


           
Post 26 maja 2020, o 19:38
 Re: Polska polityka
Legenda
Legenda

Dołączył: 30 kwi 2003, o 21:45
Posty: 4400

Zobacz profil 
Dziękuje po raz kolejny za niezwykle "merytoryczne" odniesienie się do moich argumentów :wink:

Gdybym lubił dostawać po twarzy i mówić, że to dla mojego dobra to bym chodził na marsze poparcia dla kasty sędziowskiej jak Janek Śpiewak. No ale cóż nawet on przejrzał na oczy jakie to jest towarzystwo :wink:

_________________
Obrazek

https://www.youtube.com/watch?v=hnxX-li ... yczekUwagi


           
Post 26 maja 2020, o 21:48
 Re: Polska polityka
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 5 sie 2003, o 15:17
Skąd: Polska,Rzeszów,
Posty: 1206

Zobacz profil 
Karolcia, widzę, że orzekasz za wszelkie instancje, a nawet za Trybunał konstytucyjny. Twoje autorytety prawnicze wczoraj piały o łamaniu prawa przez Dudę, podpierając się rzekomo łamanymi artykułami - jak się póżniej okazało - min. prawa lotniczego, ustawy o podatku dochodowym - wrzucone przez jakiegoś trolla internetowego.... :) Po prostu tyle są warte opinie Twoich autorytetów, a Twoje opinie nt. obecnej rzeczywistości politycznej mają podobną wartość faktograficzną czyli bliską zeru... Zarzucasz komuś łamanie prawa, popierasz to swoimi przemyśleniami.... Na szczęście są inne komunikatory aniżeli GW, Newsweek, Onet i czasamiczytajac coś zwłaszcza w GW, zastanawiam się, jak strasznie wygląda Polska, w oczach kogoś kto ogranicza swoją lekturę do podobnych powyższym komunikatorów... Czy taka osoba ma szansę na obiektywna ocenę rzeczywistości...? Jak widać Karolcia świetnie wywiązuje się z funkcji „pożytecznego idioty” cytując tutaj wszelkie przekazy dnia... Do „przyprawiania mordy” rasowym pisiorom z jej strony już się przyzwyczaiłem, ale zauważyłem, że koleżanka czepiła się nawet Szumowskiego.... Teraz taka moda w opozycyjnych mediach na walenie w Szumowskiego... I jak widać Karolcia jest na czasie... Można powiedzieć modnisia z niej... ;)
A chętnym poznać kuchnię i dlaczego teraz się „przyprawia mordę” Szumowskiemu wyjaśniam. Otóż jak w PO zobaczono wyniki, że ich elektorat największym zaufaniem polskich polityków darzy ministra zdrowia z PiSu to spin doktorzy PO musieli zareagować, więc zaczęło się szukanie... Maseczki, brat, żona... Nie ważne czy prawda, ważne aby napisać z pytajnikiem na końcu, zasiać wątpliwości... Te zarzuty są skierowane do umysłów ludzi pokroju Karolci... Jak widać prosta i skuteczna metoda... Wdrukowuje się na podatnym podłożu emocjonalnym tresci odpowiednie. Miesiąc wałkowania w GW i podobnych i Szumowski już nie będzie najpopularniejszym politykiem wśród elektoratu PO ;) Nie ważne czy to prawda czy nie, ważne, że efekt będzie osiągnięty.
A jak podobał się wam bardzo „obiektywny” raport komisji Libe czy coś takiego?

_________________
Gauleiter powrócił...
I nastał "terror praworządności"...


           
Post 26 maja 2020, o 22:04
 Re: Polska polityka
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 30 lip 2006, o 18:46
Posty: 1597

Zobacz profil 
Kamil, ale jak dyskutować o szachach z kimś kto wywraca szachownicę i pyta co w tym złego? Stary, poczytaj trochę jak wyglądała sytuacja z SN, a nie wklejasz jakieś cytaty wyrwane z kontekstu. Przez działania Zaradkiewicza a potem Stępkowskiego jedynym kandydatem Zgromadzenia Ogólnego był Wróbel. Co najśmieszniejsze, jego powołanie również byłoby generalnie niezgodne z prawem ze względu na totalnie wadliwy system wyboru. Ale Duda poszedł jeszcze dalej. No ale przecież 500+ dał on i rząd, a śmiecie to samorząd. :D :D

weslake, opanuj się człowieku i zostaw już swoją mentalność w Moskwie albo w Mińsku. Jak można bronić Szumowskiego, którego nawet jego własna partia nie słucha?

_________________
***** ***


           
Post 26 maja 2020, o 22:20
 Re: Polska polityka
Legenda
Legenda

Dołączył: 30 kwi 2003, o 21:45
Posty: 4400

Zobacz profil 
Otóż zapoznałem się z tą gimnastyką i to jest cyrk jakich mało. Jak już pisałem to jest prawdziwa dyktatura.

Ustawa i konstytucja mówią jasno i prosto Zgromadzenie przedstawia 5 kandydatów z których Duda może sobie wybrać jednego i nie jest związany ilością głosów. Powiedział to Wróbel w filmiku który wkleiłem powyżej. Potwierdzili Tuleja i Safjan w swoich komentarzach. Reszta to gimnastyka kasty niezadowolonej z wyboru.

Ta gimnastyka w myśl której Duda może wybrać tylko tego z większością głosów jest tak absurdalna, że dziecko z przedszkola by tego nie kupiło. Jakim cudem wśród zdaje się około 95 sędziów można wybrać 5 kandydatów, którzy mieliby większość głosów? xDDDD

Żarty.

Natomiast chętnie tą gimnastykę kasty bym przerzucił na wybory Prezydenckie, żeby zakończyć je w pierwszej turze. Jest chyba oczywiste wobec tej gimnastyki, że Prezydentem zostaje ten z największą ilością głosów w Pierwszej Turze. Wszak Prezydentem nie może zostać ktoś kogo popiera 25% wyborców. Kończymy to w 1 turze :)

_________________
Obrazek

https://www.youtube.com/watch?v=hnxX-li ... yczekUwagi


           
Post 27 maja 2020, o 00:10
 Re: Polska polityka
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 5 sie 2003, o 15:17
Skąd: Polska,Rzeszów,
Posty: 1206

Zobacz profil 
Liwer, skąd porównania mojej mentalności do Moskwy czy Mińska....?
Co to za argumenty? Ja piszę o faktach a Ty o swoich urojeniach, fobiach i antypatiach. Po raz kolejny udowadniasz, że nie jesteś w stanie wyjść ponad hasełka i manipulacje... Ja piszę o prawdziwej polityce, ale widzę, ze To nie jest przeznaczone dla Ciebie, nie potrafisz wyjść ze strefy komfortu - swojej bańki poznawczej - i zmierzyć się z faktami a nie posiłkować się opiniami wyprodukowanymi przez swój umysł lub pseudoautorytety, które z rzeczywistością mają tyle wspólnego, ze można je przeczytać... To było Ad Personam, przykre ale prawdziwe.
A tak z ciekawości gdzie Prezydent Duda „poszedł jeszcze dalej”... Rozwiń swą myśl, tylko zanim zaczniesz wklejać tutaj jakieś odnośniki do ustaw sprawdź czy przypadkiem nie tyczą się one prawa lotniczego... :)

Co do Szumowskiego. A co to, za argument, że nie można bronić Szumowskiego bo Twoim zdaniem odwróciła się od niego jego partia? Co to za bzdurny argument?
Po pierwsze, biorę w obronę człowieka bo jest przyzwoity - wiem to z pierwszej ręki- i napuszczono na niego hieny dziennikarskie z powodów, które opisywałem wcześniej. Po drugie, uważam, że „przyprawianie gęby” politykowi - co właśnie ma miejsce w Przypadku Szumowskiego - Trzenpba sygnalizować aby amatorzy polityczni mieli szansę nie paść ofiarą manipulacji medialnych za sprawą spin doktorów...
Co do przyzwoitości lekarza.... Fakty są następujące. Ostatnimi czasy bardzo mocno ludzie opozycji, oraz usłużne im media szukały osób, które wręczły dowody wdzięczności Karczewskiemu i Szumowskiemu właśnie... I co...? Co wyszło? NIC! Próbowano dorobić gębę Karczewskiemu, czepiając się dyżurów... Ale to inna bajka... A Szumowski, nie znalazł się nikt kto by go o to posądził.... Nawet żaden były funkcjonariusz UB, SB się nie zjawił - a to już mnie dziwi... :) Karczewski popracował sobie nawet jako lekarz w szpitalu gdzie brakowało personelu.... A co zrobił tygrys, czy Arłukowicz dla tych najmniejszych?
Natomiast Marszałek Senatu - trzecia osoba w państwie - no cóż, jakby to powiedzieć, żeby zabrzmiało to łagodnie... Dowody na to, że brał pieniądze od pacjentów za przeprowadzenie zabiegów operacyjnych w szpitalu państwowym są bezpodstawne, bo pieniądze przyjmował w gabinecie prywatnym...? Dobrze pamiętam? :)

Reasumując nasuwa mi się stare przysłowie: „ co wolno Wojewodzie...” Jak opozycja traci nad jakąś instytucją państwową kontrolę, to od razu stara się zniszczyć jej autorytet... Nie mamy TK, nie mamy już SN, nie będziemy mieli Prezydenta, chyba, że wybory wygra Trzaskowski lub tygrys, ewentualnie TVNowski katol - mąż pilotki (to chyba jego największa zaleta). Acha zapomniałem o demokracji, której już też nie mamy bo rządzi PiS - a, że został wybrany przez większość, to trudno przecież ta większość głosowała za pińcset plus, to patologia nie to co my - światła elita :) A demokracja, praworządność, Konstytucja - prawdziwą definicję tych pojęć, ostateczną wykładnię może stanowić tylko obecna opozycja jako namaszczona moralnie do sprawowania władzy, a drugi raz z rzędu przez ten prymitywny naród odsunięta od władzy...

A tak na poważnie, to jaką alternatywę MERYTORYCZNĄ ma wyborca patrząc na to co robi obecna opozycja? Poza obstrukcją, ulicą, zagranicą, nie widzę innych działań opozycji... Nawet ostatni „okrągły stół” został przez opozycje wykantowany... ktoś mnie oświeci...
Osobiście uważam, że brak sensownej, merytorycznej opozycji jest największym zagrożeniem dla demokracji... Pisze poważnie...
No i może ktoś odniesie się do mojego pytania o opinię nt. ostatniego raportu przedstawionego w PE nt demokracji w PL... Milczenie Karolci i Liwera w tym temacie jest dla mnie całkowicie zrozumiałe.... :)
Będzie wycie?

_________________
Gauleiter powrócił...
I nastał "terror praworządności"...


           
Post 27 maja 2020, o 17:15
 Re: Polska polityka
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 30 lip 2006, o 18:46
Posty: 1597

Zobacz profil 
A nieee no to Paaaniee kochany, jak Pan masz informacje z pierwszej ręki, że Szumowski to człek przyzwoity to ja cofam wszystkie me zarzuta. Żadnych przekrętów nie robi, a epidemię to tak w chu** zrobił, że sama nie wiedziała co ona jest! O Sasina też nie pytam, bo niech pierwszy rzuci kamieniem kto nie zgubił 30 milionów kart. Ten to jest tak czysty jak łza, że ja mu chyba z własnej kieszeni oddam, bo dzięki tarczy nie tylko nie straciłem, ale stać mnie nawet na takie luksusa, że se sam sprowadzę Antonova. I to są MERyTorYcznE fakty!!

weslake, zarówno ja (jak i mam nadzieję Ty) nie jesteśmy prawnikami ani konstytucjonalistami. Dlatego mimo własnego zdania i własnej interpretacji lubię je uzupełniać słuchając różnych głosów specjalistów, którzy tymi wąskimi dziedzinami zajmują się od lat i mają ogromne doświadczenie w tym zakresie. Nie wiem kogo Ty słuchasz (póki co podałeś nazwisko Rachoń a co do Libe to pewnie piszesz o Jakim), ale na litość Prezesa, czy Łukasz Kret dyskutował o technice jazdy z Darcy Wardem? A mam wrażenie, że swoje zdanie stawiasz ponad ludzi, wobec których używając żargonu żużlowego nawet nie łapiesz się na szprycę.

_________________
***** ***


           
Post 27 maja 2020, o 23:57
 Re: Polska polityka
Legenda
Legenda
Avatar użytkownika

Dołączył: 29 sie 2004, o 11:25
Skąd: Sydney
Posty: 8380

Zobacz profil 
Tymczasem do krytyki rzadzacych dolacza sie jeden z najwiekszych szkodnikow polskiej polityki ostatnich 10 - 15 lat.

https://fakty.interia.pl/raporty/raport-wybory-prezydenckie-2020/aktualnosci/news-donald-tusk-o-rzadzacych-to-ciamajdy-ktorym-wszystko-leci-z-,nId,4519797

I przy okazji promuje Trzaskowskiego jako kandydata na prezydenta.

Cytuj:
"Start prezydenta Rafała Trzaskowskiego jest naprawdę bardzo dobry. Wykazuje niezwykłą energię. Zresztą znam go od lat i wiem. To jest człowiek nie tylko kompetentny, ale z taką - powiedziałbym - radosną odwagą. To jest człowiek, który nie boi się wyzwań. Naprawdę twardy gość" - chwalił nowego kandydata KO Tusk.

Były premier podkreślił, że Trzaskowski "jest kandydatem optymalnym".

Tusk zadeklarował też, że "sam, osobiście" zbierze w Brukseli co najmniej 100 podpisów na liście poparcia dla Rafała Trzaskowskiego. "Dam radę przesłać je na czas do Polski" - dodał.

_________________
Regards from Sydney
Jasiek

It's ok to disagree with me. I cannot force you to be right


           
Post 28 maja 2020, o 02:36
 Re: Polska polityka
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 20 kwi 2003, o 00:24
Skąd: z Rzeszowa, ze Stali
Posty: 2223

Zobacz profil 
Kamil napisał(a):
Gdybym lubił dostawać po twarzy i mówić, że to dla mojego dobra
Najwyraźniej uwielbiasz, jeśli oczekujesz od PiS reformy sądownictwa, która zaowocuje poprawą jego funkcjonowania... :mrgreen:
weslake napisał(a):
A chętnym poznać kuchnię i dlaczego teraz się „przyprawia mordę” Szumowskiemu wyjaśniam. Otóż jak w PO zobaczono wyniki, że ich elektorat największym zaufaniem polskich polityków darzy ministra zdrowia z PiSu to spin doktorzy PO musieli zareagować, więc zaczęło się szukanie... Maseczki, brat, żona... Nie ważne czy prawda
Sorry jaka ja głupia jestem i niedzisiejsza, że nie pochwalam złodziejstwa. Głupia tępa baba, co nie rozumie że kraść trzeba bo nam się należy i póki jest okazja, prawda? Powiedz mi, potrafisz sobie spojrzeć w lustro że masz taką mentalność i popierasz złodziei? Jak widzisz z Szumowskim prawie nic nie trzeba było szukać. Samo poszło jak po sznureczku i na światło dzienne wychodzi wał za wałem. Jeśli takie złodziejstwa ci się podobają i temu przyklaskujesz, to możesz masz w tym jakiś udział?
weslake napisał(a):
A co to, za argument, że nie można bronić Szumowskiego bo Twoim zdaniem odwróciła się od niego jego partia? Co to za bzdurny argument?
Po pierwsze, biorę w obronę człowieka bo jest przyzwoity - wiem to z pierwszej ręki-
Szumowski i przyzwoity? :wysmiewacz: W sumie tak, biedny bez mieszkania samochodu i oszczędności, a bardzo przyzwoity - bo przyzwoite wały robi a nie jakaś drobnica za dziesiątki tysięcy złociszy. Ty lepiej na tę pierwszą rękę uważaj, gdyż ona cię jeszcze wydyma. Chyba że rzeczywiście siedzisz w tym złodziejstwie po uszy i czerpiesz garściami.

_________________
Marsz marsz Dąbrowski, z ziemi polskiej do Wolski


           
Post 29 maja 2020, o 00:17
 Re: Polska polityka
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 5 sie 2003, o 15:17
Skąd: Polska,Rzeszów,
Posty: 1206

Zobacz profil 
Szkoda mi ludzi, którzy łykają jak pelikany wszelkie newsy zwłaszcza z GW... Jak pokazujesz im mechanizm, który naświetla im umysły to dalej brną w swoją prawdę...

Karolcia, piszesz głupoty, aż żal mi się trochę Ciebie zrobiło... Szumowski... nie ma samochodu, pieniędzy... itp... Szumowski ma kilka samochodów, a Ska z 1959 roku mówi o nim bardzo dużo, ale trzeba mieć trochę oleju w glowie i "benzynę" w krwiobiegu aby to pojąć... :)

Co do pierwszej ręki, widzę, że masz z nią jakieś przykre doświadczenia, więc Twój wpis traktuję jako projekcję psychologiczną.... Współczuję...

Co do złodziejstwa, to faktycznie trzeba było być nieźle skrzywdzonym przez tę władzę aby tak na nią najeżdżać. A może jesteś teraz na usługach kolegów, którzy już nie mogą wyłudzać Vatu, może Pan H. dawny mecenas Speedwaya w Rzeszowie Ci teraz płaci abyś pisała takie bzdury, aby w jakiś sposób odgryźć się za utracone korzyści z wyłudzania vatu? A może pasłaś się sama i teraz masz za złe, że źródełko się wyczerpało, a może ktoś z Twoich bliskich ...? Kto wie...
A może po prostu jesteś chora z nienawiści do inaczej myślących...?
Zresztą szkoda mojego czasu na prześwietlanie Twojej osoby - to Twój problem, a mój czas jest zbyt cenny...

_________________
Gauleiter powrócił...
I nastał "terror praworządności"...


           
Post 29 maja 2020, o 22:13
 Re: Polska polityka
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 30 lip 2006, o 18:46
Posty: 1597

Zobacz profil 
Cytuj:
Jak pokazujesz im mechanizm, który naświetla im umysły to dalej brną w swoją prawdę...


Zrobiłem to sobie (w sumie to podobny masochizm co czytanie Twoich i Kamila postów) i obejrzałem dyskusję dotyczącą wyborów w tvp info. Rzeczywiście mój mózg jest naświetlony, prześwietlony, zaświetlony, odświetlony i nie wiem czy zupełnie nie wyparował po tym co tam zobaczyłem.

_________________
***** ***


           
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6618 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186 ... 331  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 95 gości


Narzędzia



Skocz do:  

Uprawnienia

Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

Original style by phpBBservice.nl & New Design style by ZeNaNLi