Nie bądź tylko Gapiem. Weź aktywny udział w dyskusji i zarejestruj się już teraz. Rejestracja

Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 203, 204, 205, 206, 207, 208, 209 ... 330  Następna strona

Odpowiedz w temacie

Polska polityka


Luźne rozmowy na luźne tematy

Opcje      Szukaj
Post 23 sie 2021, o 19:40
 Re: Polska polityka
Reprezentant kraju
Reprezentant kraju
Avatar użytkownika

Dołączył: 18 sty 2005, o 18:08
Posty: 585

Zobacz profil 
karolcia napisał(a):
Spodziewałeś się, że dadzą się wciągnąć w awanturę jak w 2015 roku?

Jakie to uczucie Karolciu jak widzisz PiS w kryzysie, po bardzo złej polityce covidowej, który w sondażach spada do 32%. Po czym wypada Joński, Szczerba, Frasyniuk i Jachira i wszystko jasny szlag trafia???


           
Post 23 sie 2021, o 22:30
 Re: Polska polityka
Legenda
Legenda
Avatar użytkownika

Dołączył: 29 sie 2004, o 11:25
Skąd: Sydney
Posty: 8377

Zobacz profil 
https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/polska/news-obostrzenia-w-polsce-rzecznik-ministerstwa-zdrowia-rygor-zos,nId,5437749

Podkarpacie najnizej zaszczepionym regionem w Polsce. Cos mi sie zdaje, ze czeka was lockdown.

_________________
Regards from Sydney
Jasiek

It's ok to disagree with me. I cannot force you to be right


           
Post 23 sie 2021, o 23:27
 Re: Polska polityka
Reprezentant kraju
Reprezentant kraju
Avatar użytkownika

Dołączył: 18 sty 2005, o 18:08
Posty: 585

Zobacz profil 
Jaśku to nie Australia. W Polsce lokale gastronomiczne wygrywają z sanepidem. Obecnie może połowa ludzi nosi maseczki w pomieszczeniach zamkniętych. Gdyby te twoje australijskie dziennikareczki zobaczyly jak wczoraj wyglądały trybuny na meczu z Wigrami to zeszłyby na zawał. Niech sobie straszą czwartym sezonem covida. Uznawanie a dogmat poziom wyszczepialnosci to dowód na to, że nie chodzi tu o zdrowie tylko o zysk.


           
Post 2 wrz 2021, o 18:44
 Re: Polska polityka
Legenda
Legenda

Dołączył: 30 kwi 2003, o 21:45
Posty: 4400

Zobacz profil 
https://tvn24.pl/biznes/z-kraju/frankow ... ue-5397646

Kasta Sędziowska w praktyce. Tysiące ludzi czeka na uchwałę w sprawie kredytów frankowych. Co robi kasta sędziowska? oooooo mamy was w dupie i wasze problemy, nie będziemy orzekać z nowymi sędziami, powołanymi przez nowy KRS, bo władza wyłoniona w demokratycznych wyborach wybiera sędziów do KRS, a nie my sami o wszystkim decydujemy. Chwała nam i naszym kolegom chujom precz.

oooooo ale dla nas to najważniejsze jest dobro ludzkie, zwykłego szarego człowieka :lol:

I są ludzie, którzy tego towarzystwa bronią. Karolciom się nie dziwię bo ma w tym interes, układy układziki, ale reszcie współczuje głupoty.

Aha.

Jak nasi wygrają wybory to wszystkich tych nowych sędziów usuniemy mimo art. 180 pkt 1. Konstytucji. No ale my już sobie wyinterpretujemy co trzeba. Wszak wiadomo, że Konstytucje to my sobie intepretujemy jak pasuje naszemu środowisku. Sędziów będzie można usuwać i to będzie demokratyczne :wink:

_________________
Obrazek

https://www.youtube.com/watch?v=hnxX-li ... yczekUwagi


           
Post 3 wrz 2021, o 21:25
 Re: Polska polityka
Legenda
Legenda

Dołączył: 30 kwi 2003, o 21:45
Posty: 4400

Zobacz profil 
Kasta Sędziowska CDN.

https://www.money.pl/gospodarka/sad-zwo ... 5568a.html

W imię ochrony swojej pupci wypuścimy wszystkich przestępców. Ale ooooooo dla nas najważniejsze jest dobro ludzkie, prawo, KON-STY-TU-CJA :lol:

Żenujące towarzystwo.

Albo władza wybrana w demokratycznych wyborach przez naród zrobi coś z tym towarzystwem, albo zostanie pogoniona.

Tylko opcja zero. Wszyscy won.

_________________
Obrazek

https://www.youtube.com/watch?v=hnxX-li ... yczekUwagi


           
Post 4 wrz 2021, o 02:55
 Re: Polska polityka
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 20 kwi 2003, o 00:24
Skąd: z Rzeszowa, ze Stali
Posty: 2216

Zobacz profil 
Kamil napisał(a):

Przecież sam Kaczyński mówił, że Izba Dyscyplinarna będzie zlikwidowana, więc gdzie ty widzisz jakiś problem? :D
Kamil napisał(a):
Tylko opcja zero. Wszyscy won.
Będzie dobrze Kamilku. Zobaczysz. Tylko wystarczy pogonić Piebiaków, Radzików, Piotrowiczów, Przyłębskie i inne komunistyczne zakały z sądów i trybunałów :)

_________________
Marsz marsz Dąbrowski, z ziemi polskiej do Wolski


           
Post 20 wrz 2021, o 23:03
 Re: Polska polityka
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 30 lip 2006, o 18:46
Posty: 1594

Zobacz profil 
Cytuj:
1. Nie. Gdzie ty widzisz propagandę w TVN?
2. Nikt cię nie zmusza do oglądania TVN czy Polsatu, a na TVP jako obywatel płacisz obowiązkowo - więc ma być bezstronne, nie zaś rządowe


1. Nazywanie TVNu propagandą to grube nadużycie. Wiadomo kogo wspierają, robią to jednak na kompletnie innym poziomie niż TVP, które chyba tylko bezmózgie ameby traktują serio. :)
2. Tego cały czas kaczyści nie są w stanie zrozumieć. Różnicy pomiędzy telewizją prywatną a publiczną. Publiczna nie równa się rządowa. Publiczna należy do ogółu obywateli, a przypominam, że jedynie 30-35% popiera PiS. Więc powinni na tyle na ile to możliwe, obiektywnie przedstawiać to co się dzieje. W zasadzie to wcale nie jest takie trudne. W programach publicystycznych powinni wypowiadać się przedstawiciele wszystkich stron, a dziennikarze zadawać pytania bez postawionej tezy. A tymczasem wystarczy obejrzeć 5 minut tvp info, żeby mieć rozstrój żołądka.

A poza tym to strasznie durny ten PiS. Gdyby wycięli TVN to kto by im przemówienia redagował? :wysmiewacz:

Ten kraj jest do zaorania i tyle. Cieszmy się, że żyjemy w pacyfistycznych czasach bo inaczej znowu by nas na mapie nie było.

_________________
***** ***


           
Post 21 wrz 2021, o 20:46
 Re: Polska polityka
Weteran
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył: 20 paź 2008, o 19:57
Posty: 3135

Zobacz profil 
Liwer napisał(a):
Cytuj:
przypominam, że jedynie 30-35% popiera PiS.

Z nieco ponad 60 % frekwencji...

_________________
Obrazek


           
Post 22 wrz 2021, o 11:49
 Re: Polska polityka
Reprezentant kraju
Reprezentant kraju
Avatar użytkownika

Dołączył: 18 sty 2005, o 18:08
Posty: 585

Zobacz profil 
A teraz proszę podać statystyki dla innych partii :)


           
Post 22 wrz 2021, o 18:58
 Re: Polska polityka
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 30 lip 2006, o 18:46
Posty: 1594

Zobacz profil 
A jakie to ma znaczenie?

_________________
***** ***


           
Post 23 wrz 2021, o 19:29
 Re: Polska polityka
Reprezentant kraju
Reprezentant kraju
Avatar użytkownika

Dołączył: 18 sty 2005, o 18:08
Posty: 585

Zobacz profil 
Liwer napisał(a):
A jakie to ma znaczenie?

Jakie? Żadne tak jak twoj wywód.

Liwer napisał(a):
1. Nazywanie TVNu propagandą to grube nadużycie. Wiadomo kogo wspierają, robią to jednak na kompletnie innym poziomie niż TVP, które chyba tylko bezmózgie ameby traktują serio. :)
.

Odrzuciłem święty dogmat? :)


           
Post 30 wrz 2021, o 23:17
 Re: Polska polityka
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 30 lip 2006, o 18:46
Posty: 1594

Zobacz profil 
Jest to jednak i śmieszne i tragiczne, że jest sobie taki Kamil, któremu wydaje się, że jest jakaś reforma sądownictwa, że coś tam się w tej sprawie dzieje, jest fundusz sprawiedliwości i myśli sobie ten Kamil, tak! teraz będą lepsze czasy! precz z kastą! A tak naprawdę Ziobro przepierdala kilka milionów na memy z papieżem. :D

_________________
***** ***


           
Post 3 paź 2021, o 03:04
 Re: Polska polityka
Legenda
Legenda
Avatar użytkownika

Dołączył: 29 sie 2004, o 11:25
Skąd: Sydney
Posty: 8377

Zobacz profil 
No to tu macie cos ciekawego z polskiej polityki. Wierny PiS-owski piesek nie wpuszczony do UK

Przyznaje, ze z artykulu nie do konca rozumiem, dlaczego. Cos tam niby o antysemityzmie, ale i tak nie do konca jasne. Inna sprawa, ze nie wierze Ziemkiewiczowi w jego wyjasnienia "jak to naprawde bylo" i on pewnie dobrze wie, za co go nie wpuscili.

https://wydarzenia.interia.pl/polska/news-rafal-ziemkiewicz-zatrzymano-mnie-za-poglady,nId,5557466

Sprawe fajnie skomentowal jeden z politykow PO

https://wydarzenia.interia.pl/polska/news-bartlomiej-sienkiewicz-my-nie-chcemy-migrantow-a-brytyjczycy,nId,5557454

_________________
Regards from Sydney
Jasiek

It's ok to disagree with me. I cannot force you to be right


           
Post 3 paź 2021, o 15:05
 Re: Polska polityka
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 20 kwi 2003, o 00:24
Skąd: z Rzeszowa, ze Stali
Posty: 2216

Zobacz profil 
Ziemkiewicz to wyjątkowa kanalia, aczkolwiek działania Home Office na podstawie donosu tej posłanki również są zastanawiające i nie do końca jasne pod względem prawnym...

https://www.thefirstnews.com/article/po ... o-uk-25101
https://www.cooltura24.co.uk/wiadomosci ... ska-poslan
Swoją drogą Ziemkiewicz postępuje wybitnie nielogicznie i dwulicowo. Dlaczego posłał córkę na studia do tego lewackiego, bezbożnego UK, zamiast kształcić ją tu w Polsce, na katolickiej uczelni? :maryska:

_________________
Marsz marsz Dąbrowski, z ziemi polskiej do Wolski


           
Post 3 paź 2021, o 18:09
 Re: Polska polityka
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 23 kwi 2006, o 15:29
Skąd: przybyszówka
Posty: 2646

Zobacz profil 
Cytuj:
Wierny PiS-owski piesek nie wpuszczony do UK

i za ta wiernosc go wywalili z tvp :?: :hahaha:

_________________
"Obrazek

Chcemy dialogu z Rosją, taką jaka ona jest !!!

http://www.youtube.com/watch?v=5DxhXflwC8I

OSTAFA NIE CZYTAM


           
Post 5 paź 2021, o 16:24
 Re: Polska polityka
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 5 sie 2003, o 15:17
Skąd: Polska,Rzeszów,
Posty: 1206

Zobacz profil 
Jasiek, jeśli piszesz " wierny pisowski piesek" to znaczy, że nie masz bladego pojęcia o tym człowieku, o jego poglądach i treściach zawartych w jego publicystyce i książkach.
Odnieś się do konkretnych wypowiedzi a nie do komentarzy i wyrwanych z kontekstu wypowiedzi. Niestety wiem, że dotarcie do faktów jest czasochłonne i trudne co daje pożywkę forumowym frustratom, którzy swoje emocjami podszyte poglądy pozycjonują do rangi faktów.

"Ziemkiewicz to wyjątkowa kanalia..." - napisała Karolcia - więc znając polityczne wpisy tej Pani, warto po raz kolejny przekonać się, że ta Pani żyje w swoim świecie, który z rzeczywistością za wiele wspólnego nie ma...

_________________
Gauleiter powrócił...
I nastał "terror praworządności"...


           
Post 5 paź 2021, o 22:59
 Re: Polska polityka
Reprezentant kraju
Reprezentant kraju
Avatar użytkownika

Dołączył: 18 sty 2005, o 18:08
Posty: 585

Zobacz profil 
weslake napisał(a):


"Ziemkiewicz to wyjątkowa kanalia..." - napisała Karolcia - więc znając polityczne wpisy tej Pani, warto po raz kolejny przekonać się, że ta Pani żyje w swoim świecie, który z rzeczywistością za wiele wspólnego nie ma...

Ta stara panna jeśli na codzień posługuje się takimi inwektywami będzie musiała sobie na starość kupić kilka kotów, męża znaleźć będzie ciężko.


           
Post 6 paź 2021, o 06:45
 Re: Polska polityka
Legenda
Legenda
Avatar użytkownika

Dołączył: 29 sie 2004, o 11:25
Skąd: Sydney
Posty: 8377

Zobacz profil 
Ziemkiewicz o swoich pogladow i PiS. Mnostwo wypowiedzi podobnych do innych popierajacych PiS.

https://wiadomosci.dziennik.pl/opinie/artykuly/522149,rigamontirazy2-rafal-ziemkiewicz-rozmowa-wywiad.html

_________________
Regards from Sydney
Jasiek

It's ok to disagree with me. I cannot force you to be right


           
Post 6 paź 2021, o 13:04
 Re: Polska polityka
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 5 sie 2003, o 15:17
Skąd: Polska,Rzeszów,
Posty: 1206

Zobacz profil 
Jasiek, no i jak ten wywiad ma się do tego co napisałeś? Albo masz problem z recepcją polskiego słowa pisanego, albo nazywasz każdego, kto nie widzi w pisie samego zła pisowskim pieskiem.... - ale to już poziom nie dający miejsca na dyskusje...

_________________
Gauleiter powrócił...
I nastał "terror praworządności"...


           
Post 6 paź 2021, o 13:56
 Re: Polska polityka
Legenda
Legenda
Avatar użytkownika

Dołączył: 29 sie 2004, o 11:25
Skąd: Sydney
Posty: 8377

Zobacz profil 
Kilka kwiatkow z wywiadu potwierdzajacych, jak Ziemkiewicz mowi jednym glosem z elektoratem PiS i jak wiernie im przytakuje

O Wiadomosciach w TVPiS - tam nie ma propagandy. Byla za czasow PO and i w TVN.

Cytuj:
Nowe "Wiadomości" pan ogląda?
Kilka razy oglądałem.

I co?
I nic nie wzbudziło mojego sprzeciwu. Może oglądałem nie te wydania. Ale jak czytam, że pan nomen omen Dworak ogłosił, iż "Wiadomości" są be, bo poruszają tematy, których nie ma w dziennikach TVN i Polsatu, to myślę: trzymajcie tak dalej.

Propagandy pan nie zauważył?
Propagandę polityczną i szarpanie emocjami widziałem w "Wiadomościach" raczej za czasów Piotra Kraśki. Wtedy wiadomości były codziennie tylko trzy: kolejny wielki wspaniały podziwiany przez świat sukces władzy, kolejna straszna oburzająca cały świat kompromitacja opozycji i na koniec o tym, jak pomogliśmy choremu dziecku albo ofiarom pożaru. Widzę je tez w "Faktach" TVN. I w wielu innych mediach. Usprawiedliwiane argumentem - im wolno, bo to media prywatne. Guzik tam prywatne - owszem, nabijają prywatne kabzy, ale przecież mogą to robić dzięki państwowej koncesji, więc są tak samo wmontowane w system państwa i tak samo zawłaszczane, tylko w dłuższych interwałach czasowych i mniej zauważalnie dla prostego odbiorcy. W mediach dzieje się coraz gorzej, nie tylko w Polsce - bo i z demokracją, z którą wolność mediów jest nierozerwalnie związana, też jest coraz gorzej


O PO i tej partii u wladzy, mimo ze nie jest "entuzjasta PiS-owskim"
Cytuj:
Mówi pan, jakby "GW" za tym stała, była siłą sprawczą.
Nie, mówię że była trybikiem, elementem perfidnej operacji, podobnie jak "Andrzejek" Hadacz, ten od "kuli w łeb dla Komorowskiego i Tuska za zamordowanie prezydenta", którego wykorzystywano potem do innych prowokacji, czy "Joasia", druga prowodyrka spod krzyża, która okazała się znajomą pani Jowity, suflerki prezydenta Komorowskiego z dyplomem z "manipulowania wizerunkiem przeciwnika". Manipulacje dotyczące katastrofy smoleńskiej, demonstracyjnie bezczelne kłamstwa, upokarzanie ofiar i tych, którzy nie uwierzyli w wersje oficjalną - moim zdaniem to wszystko było świadomą grą na podział i na podgrzanie go do granic wojny domowej. Tyle że to się później manipulatorom wymknęło spod kontroli - działali w przekonaniu, że zawsze tę wojnę wygrają, że zamkną "tę drugą Polskę - zawistną, zakompleksioną" - jak to definiował reżyser "Idy" - w getcie pogardy i śmieszności, a ona okazała się silniejsza.


Krytykowac PiS? O tak, ale tylko w mediach PiS-owskich
Cytuj:
Proszę zaapelować do kolegów dziennikarzy, żeby się nie entuzjazmowali.
Apeluję, i co z tego? Mam taką zasadę, że jak chcę opierdzielić PiS, to robię to mediach, że tak powiem PiS-owskich. Bo iść z krytyką PiS-u do mediów antypisowskich, to tak jakby mieć jakieś pretensje do jakiegoś Icka i skarżyć się na niego hitlerowcom. Cóż, mocą faktów dokonanych - jesteśmy w stanie wojny.


I ciut wiecej o tym, kogo popiera - niby wymiguje sie od mocnego poparcia dla PiS-u, a wlasnie ich opisal w kilku slowach
Cytuj:
I pan jednej grupie od lat pomaga.
Pomagam zwłaszcza tym, w których widzę szansę na powstanie czegoś nowego, lepszego - wolnościowcom, narodowcom, republikanom, a teraz współtworząc stowarzyszenie Endecja. Już pani mówiłem, że nie znajdzie pani u mnie żadnego proPiS-owskiego entuzjazmu. Owszem, ucieszyłem się, że ta ekipa wygrała, bo przynajmniej jedno minimum zostanie spełnione: banda "obojga peezeli", jak ją nazywałem, miastowego i wsiowego, która zajmowała się niszczeniem i dojeniem Polski, zostanie odstawiona od żłoba.


O tym, jakie media sa do niczego
Cytuj:
Myślałam, że pan będzie sprawiedliwy.
Gdybym miał wskazać najbardziej szmatławe dziennikarstwo, to pewnie pani nie zdziwię, kiedy powiem, że oprócz "Newsweeka" najbardziej szmatławą gazetą stała się "Gazeta Wyborcza".

Od lat pan to samo powtarza.
Ale ja pamiętam, kiedy poziom "Wyborczej" wyznaczali ludzie pokroju Bronisława Geremka czy ks. Tischnera, a nie Kuby Wojewódzkiego


Cytuj:
Propagandę polityczną i szarpanie emocjami widziałem w "Wiadomościach" raczej za czasów Piotra Kraśki. Wtedy wiadomości były codziennie tylko trzy: kolejny wielki wspaniały podziwiany przez świat sukces władzy, kolejna straszna oburzająca cały świat kompromitacja opozycji i na koniec o tym, jak pomogliśmy choremu dziecku albo ofiarom pożaru. Widzę je tez w "Faktach" TVN. I w wielu innych mediach. Usprawiedliwiane argumentem - im wolno, bo to media prywatne.


A tu troche wiecej o pogladach - jakze podobne do elektoratu PiS-u - konserwatywne, ksenofobiczne, spiskowe.. Strach przed migrantami

Cytuj:
To teraz w jakiej pan jest?
Wyznaję zasadę, że jak Żydzi nazywają mnie antysemitą, a antysemici Żydem, to wszystko jest porządku. Teraz jestem PiS-owcem dla wszystkich, tylko nie dla samego PiS-u. Bo dla PiS-u jestem w szufladzie: faszysta, narodowiec. Zajmuję się polityką, jestem zaangażowany politycznie, ale politykiem nie jestem.

Tylko endekiem.
I się do tego przyznaję, identyfikuję się z tym. To, co robię, to zaangażowanie w wartości.

Jakie?
Jestem wolnościowcem, jestem narodowcem.

Co to znaczy w 2016 roku być narodowcem?
Budowanie wspólnoty narodowej, bo tylko wspólnota jest skuteczną odpowiedzią na wyzwania współczesnego świata.

Czyli chodzi o to, żeby być białą wyspą.
Nie chodzi o kolor, tylko o to, czy będziemy państwem, które jest w stanie nas ochronić i zapewnić rozwój.

Przed czym ochronić?
Przed różnymi niebezpieczeństwami, począwszy od migracji, poprzez terroryzm, bezrobocie aż po kolonizację ekonomiczną. Staczaliśmy się w kierunku państwa południowoamerykańskiego czy afrykańskiego nawet, takiego, którego elita żyła z obsługiwania obcych interesów. Państwo nie chroniło obywateli, tylko ich łupiło. Teraz próbujemy z tego wyjść. A ja staram się podpowiadać, jak to robić.


Specjalnie wybralem wywiad z Ziemkiewiczem, zeby sam zainteresowany mogl sie na te tematy wypowiedziec i z tego calego wywiadu przebija ogromne podobienstwo do elektoratu PiS-u. Zwlaszcza w kwestii mediow, PO, pogladow politycznych na UE, migrantow. Oczywiscie, to moje wrazenie. Z daleka Ziemkiewicz wyglada jak najbardziej PiS-owski dziennikarz w Polsce. Zreszta ja Ziemkiewicza czytalem jeszcze przed wyjazdem do Australii (mial regularne felietony na ktoryms portalu wiadomosci - onet albo interia) i prezentowal mi sie bardzo podobnie.

_________________
Regards from Sydney
Jasiek

It's ok to disagree with me. I cannot force you to be right


           
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6598 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 203, 204, 205, 206, 207, 208, 209 ... 330  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 45 gości


Narzędzia



Skocz do:  

Uprawnienia

Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

Original style by phpBBservice.nl & New Design style by ZeNaNLi